Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Sirandrish válasza ScomComputer (#1750) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ezt megnézem, hátha ez már nem pörgeti szét a ventimet :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1752) Sirandrish válasza Sirandrish (#1751) üzenetére


Sirandrish
legenda

De pörgeti :F :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1753) PowerBuldog válasza Sirandrish (#1752) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Uninstall, minden user adatot törölve. Utána friss install.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1754) Sirandrish válasza PowerBuldog (#1753) üzenetére


Sirandrish
legenda

"minden user adatot törölve"
Ezt hogy kell érteni? A sima uninstallon már túlvagyok vagy 2szer :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1755) PowerBuldog válasza Sirandrish (#1754) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Amikor megkérdezi, hogy megtartod-e a beállításokat, akkor igen vagy nem-et választasz?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1756) Vigneau válasza PowerBuldog (#1755) üzenetére


Vigneau
félisten

Olykor ajánlott erre nagyon is odafigyelni és nem rutinból kattintani. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1757) Sirandrish válasza PowerBuldog (#1755) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igent :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1758) s.bala31 válasza Warzoz (#1742) üzenetére


s.bala31
őstag

Üdv. Mennyire hangos ez a VGA? Képeken Gpu fan 3400rpm. Ez nagyon magas fordulatszám vagy csak rosszul mér a HWinfo?

(#1759) Sundesz válasza s.bala31 (#1758) üzenetére


Sundesz
őstag

Tesztekhez manuálisan feltekeri a ventit azt mondta. Alapból jó ha a felét forog a venti.

Hörcsög Powa'

(#1760) Warzoz válasza s.bala31 (#1758) üzenetére


Warzoz
senior tag

Alaphelyzetben 1500 fordulaton mennek a ventik. Van egy minimális búgó hangja, de ezzel együtt tudok élni. Max fordulaton olyan hangjuk van mint egy porszívónak. Borzalmasan hangosak. bár 63C foknál nem is engedték feljebb a GPU hőmérsékletét. De a memóriák is csak 60C fokig melegedtek.

Közben ráengedtem mindent amim volt, de sajnos 280W a teteje. Ebből ennyi jön ki. TS-ben ~23500 pontnál nem akar többet.

[ Szerkesztve ]

(#1761) gainwardgs válasza Warzoz (#1760) üzenetére


gainwardgs
addikt

Csinálsz egy frankó uv beállítást aztán tökéletes :K

(#1762) Sirandrish válasza PowerBuldog (#1755) üzenetére


Sirandrish
legenda

És valóban. Leszedtem ahogy mondtad, majd újraraktam, és hibátlanúl működik :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1763) IzI


IzI
senior tag

Hi

Gigabyte 4070 windforce oc 12g
Palit 4070 JetStream
GAINWARD RTX4070 - PANTHER

Van vkinek tapasztalata velük kapcsolatban ? Tesztet úgy ahogy találtam róluk.Palit és a panther kb egyforma jó,giga kicsit rosszabb,de olcsobb és alza-ban kapható,ami nagy előny.
Gigabyte kártya garancia idejét,hogy lehet meghosszabbítani 1 évvel ?

(#1764) pandras83 válasza IzI (#1763) üzenetére


pandras83
senior tag

A Gainward-ot én nagy ívben kerülném: LINK
Az MSI Ventus 3X-et ajánlani tudom. Hűvös, halk.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#1765) oleeg válasza IzI (#1763) üzenetére


oleeg
tag

Szia!

Holnap kiderül, hogy milyen ez a Gigabyte 4070 Windforce OC mert elvileg megérkezik.
Alzáról rendeltem én is. Erről a plusz egy évről nem hallottam, van erről valami infód?

Elég régóta és sokat tökölök, hogy milyen kártyát vegyek, mert a régi RX570 4G szeretném lecserélni. A cél egy 4070Ti vagy még inkább 4080 lett volna, de egyszerűen ennyit nekem nem ér... Tudom egyéni probléma, de még ez a 260k is sok talán.
Viszont szeretnék új játékokkal 1440p-ben játszani és az RT is érdekel, szóval ez lett a döntés és majd kiderül, hogy mennyire nyúltam mellé : )

@pandras83: IzI másik modellre hivatkozik amire te az az alap és legocsóbb 2 ventilátoros míg a Panther jobb hűtéssel rendelkezik:

https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1179&lang=en

Üdv:

o

[ Szerkesztve ]

(#1766) Sundesz válasza pandras83 (#1764) üzenetére


Sundesz
őstag

A Panther 3 ventis, komolyabb kártya (Phoneix RGB nélkül). Nem kell kerülni (teszt).

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#1767) Sirandrish válasza IzI (#1763) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az Aorus az Aorus oldalán lehetett meghosszabbítani, azzal hogy beregiztem a kártyát.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1768) pandras83 válasza Sundesz (#1766) üzenetére


pandras83
senior tag

ja bocs, benéztem. a Panther tényleg ajánlott lehet.

Cyberfuck Patchrunner

(#1769) ƵøŁĭ válasza IzI (#1763) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Lista. Ha a Gigabyte termék főoldalán / dobozon rajta van a 4 év akkor jár.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#1770) IzI válasza ƵøŁĭ (#1769) üzenetére


IzI
senior tag

Köszönöm.Mivel alap giga-ról van szó,így rá nem vonatkozik.

#1767Sirandrish : köszi

#1764pandras83: annyira nem vészes szerintem a gainward (ghost).Egy kis uv neki és már jó is,már ha egyáltalán lehet ezeket uv-ni.

#1765oleeg : többiek megválaszolták a garit,sajnos csak aorus kártyákra vonatkozik :((( Légyszíves írj róla pár gondolatot,hang,cw stb,meg természetesen egy hwinfo jól jönne :)

(#1771) De4d


De4d
őstag

3 ventisek közül melyiket érdemesebb venni?
Megári a + felárat a típusok közt?

Gigabyte windforce 3 oc,
Msi Ventus
Inno 3d

Ahogy látom az Msi és Inno teljesen egyárban van.
Vagy esetleg egy Asus dual?

Minden jó, ha a vége jó!

(#1772) IzI válasza De4d (#1771) üzenetére


IzI
senior tag

Itt van [link] pár kártya hőmérséklete.Szerintem az összes 3x ventis jó.Még 2x Ghost is elfogadható 87C hotspot-al szerintem.

(#1773) omfgk válasza IzI (#1772) üzenetére


omfgk
addikt

De ne csak a hőmérsékletet nézd.
Igen, az a 87 fok még belefér, de közben 1800-at forog a venti.
Tehát hangos és meleg is.

Palit Dual és Gainward Ghost hűtésű 4070-eket hanyagolnám. Minimális felárral már ott van például a Gainward Panther.

[ Szerkesztve ]

(#1774) IzI válasza omfgk (#1773) üzenetére


IzI
senior tag

De nyomsz rá uv,már nem fog forogni annyit,gondolom én :D De tény,hogy ott van a giga windf, alig drágább,akkor már azt vennem én is. Ha jól emlékszem,akkor drágább volt a giga induló napon,mint most, vagy nem :F

(#1775) zef


zef
tag

Nekem az ASUS Dual 4070 nagyon kellemes csalódás lett, 266k-ért pláne. Erre a max 200W fogyasztásra bőven elég az a 2 nagy venti és a bordákat, hőcsőveket sem spórolták ki. UV-val pedig még hűvösebb, halkabb. Irodában hajt meg 2x4K-s LG monitort (27UP650 és 27UP850).

Az itthoni gépemben egy EVGA 3070 FTW3 figyel, az mondjuk más kategória hűtés szenpontjából, de kell is rá ennyi anyag.

Szerintem nagyon jól eltalálták ezt a 4070-et, teszi a dolgát szép csendben, kevés fogyival, hatékonyan.

(#1776) Mans20 válasza zef (#1775) üzenetére


Mans20
addikt

Csak jöjjön fehérben, akkor talán váltok. Quiet biossal nem is próbáltad? teszt szerint ott 1000 RPM a venti.

(#1777) Sundesz válasza Mans20 (#1776) üzenetére


Sundesz
őstag

Quiet bios-szal halk a kártya és kb. 1100-at forog és 70 fok max, a Peformance nekem hangos 1600 RPM-en, de ott nem megy 63 fok felé. UV-val használom most 2610 MHz@925 mV, így max 155W és 60 fok 1050 RPM-en. TUF 3070-em volt, annak a ventijei halkabbak voltak még 1200 RPM-en is, igaz kisebbek is. TUF full fém és nehezebb, Dual áza műanyag, de a bakcplate fém.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#1778) De4d válasza Sundesz (#1777) üzenetére


De4d
őstag

Annyival nem is kisebb egy 2 ventis így kép alapján.
Eszembe jutott egy kérdés, láttam egy tesztet amiben mutatják hogy a 3 ventisnél is úgymond a kártya ugyanakkora igazából, a 3. venti alatt már nincs is nyák, csak hűtőborda illetve egy "lyuk" (négyzetes formában) Ott hogy a hűtőborda alatt nincs van az a lyuk és más semmi az mennyire dob rá a hűtésre? A gigánál láttam így, a többi kártyánál nem tudom hogy mennyire van így, vagy ez valami saját tervezése.

Minden jó, ha a vége jó!

(#1779) Sundesz válasza De4d (#1778) üzenetére


Sundesz
őstag

Szinte az összes nagyobb kártyán átfúj az utolsó venti, az előbbi TUF és DUAL is ilyen, igaz utóbbin nagyon keskeny az a rész. Elvileg jobb a hűtés hatásfoka és könnyebben távozik a hő.

Hörcsög Powa'

(#1780) Citroware


Citroware
addikt

Az RTX 4070 ugyebár jóval kevesebb energiafogyasztással bír, mint az RTX 3000 széria hasonló teljesítményű tagjai.

Jelenti ez azt, hogy a hőtermelése is kevesebb? Jobban melegszik-e az a kártya, amelyiknek magasabb a fogyasztása, illetve emiatt hangosabb-e, hiszen több hűtésre van szüksége? Vagy nem ettől függ?

(#1781) evitiguF válasza Citroware (#1780) üzenetére


evitiguF
senior tag

Jelenti ez azt, hogy a hőtermelése is kevesebb? - Igen

Jobban melegszik-e az a kártya, amelyiknek magasabb a fogyasztása, illetve emiatt hangosabb-e, hiszen több hűtésre van szüksége? - Igen, ez így van.

Vagy nem ettől függ? - Dehogynem, a felvett áramból hőtermelés lesz, ezért szokták a kártyákat undervoltolni, kevesebb felvett áram = kisebb hőtermelés = hűvösebb kártya, ventiket is kevésbé kell forgatni = halkabb kártya

(#1782) kingzed97


kingzed97
csendes tag

Sziasztok!

Megérkezett a Gigabyte Aero 4070 Ti. Elképesztően gyönyörű a kártya, viszont hatalmas. Sajnos vertical mounting nem jött össze léghűtő miatt. Majd lecserélem AIO-ra, utána mehet. :DD Egyik ventiből is ki kellett flexelnem egy darabot, hogy a sag bracket beférjen. Tegnap Hogwarts Legacy-t, Witcher 3-at próbáltam. DLSS3 zseniális. A kártya nem ment 60 fok fölé.
Képfeltöltés - keptarhely.eu Képfeltöltés - keptarhely.eu

(#1783) _Horka_ válasza Citroware (#1780) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Picit bonyolultabb a helyzet.
"Az RTX 4070 ugyebár jóval kevesebb energiafogyasztással bír, mint az RTX 3000 széria hasonló teljesítményű tagjai." - Ez igaz a GPU chipre.

"Jelenti ez azt, hogy a hőtermelése is kevesebb?" - Összességében igen. Azért összességében, mert ha változik a csíkszélesség/GPU chip mérete, bár termelhet összesen kevesebb hőt, de azt kisebb felületen kell elvezetni, így hőtermelése a chip felületére vetítve akár nagyobb is lehet - pl.: 200W/200 négyzetmiliméter vagy 150W/100 négyzetmilliméter. Ez a hűthetőség szempontjából igencsak mérvadó.

"Jobban melegszik-e az a kártya, amelyiknek magasabb a fogyasztása, illetve emiatt hangosabb-e, hiszen több hűtésre van szüksége? Vagy nem ettől függ?" - Ez hűtés függvénye. Ha jobb a hűtés, akkor kevésbé melegszik, és akár halkabb is lehet. Alapvetően a hűtés méretezésének és a felhasznált alkatrészek-anyagok minőségének függvénye, hogy halk-vagy hangos lesz e egy-egy kártya. Tehát egy 100W-os VGA-t is lehet mocsokos hangosan szarul hűteni, de egy 400W-ost is lehet halkan és hatékonyan. Persze az igaz, hogy alacsonyabb fogyasztást könnyebb hatékonyan hűteni.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#1784) Citroware válasza _Horka_ (#1783) üzenetére


Citroware
addikt

Akkor lehet, hogy a MSI Gaming X-emet alulfeszelem majd. Nem mintha egyébként nem lenne elég halk és hűvös, és ne lenne bőven elég a tápom hozzá, de volt rá egy kritika, hogy minek az OC 1%-kal több teljesítményért, 6%-kal magasabb fogyasztással. Azt az OC-t lehet, hogy visszavenném.

(#1785) oleeg


oleeg
tag

Megjött a Gigabyte Windforce 4070 kártyám ami egy régi AMD RX570-et fog váltani.

Elég ha csak Win10-ben eltávolítom a drivert (uninstall) vagy DDU-val szedjem le inkább?

(#1786) Peace válasza Citroware (#1784) üzenetére


Peace
nagyúr

Érdemes. Jelentősen csökken a fogyasztás és a hőmérséklet. És alig veszítesz teljesítményből, legalábbis érezhetően nem. ;) [link]

(#1787) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Valaki nem tud alternatívát cablemod helyett 12vhpwr kábelre?
Merlinhardver.hu-ról rendeltem egyet de sajnos olyat küldtek ami Corsair tápokhoz való :W és nem talál a 8-pin csati a tápomhoz, ugye más a pinek formája.
Ettől eltekintve minőségi cucc :K
Az átalakító szerintem undorítóan néz ki, kellett ezt is nv-nek kitalálni...nem hiszem el hogy nem lett volna más megoldás
Szóval van valami más megbízható kábel mint a cablemod-os :U
Cablemod oldalát is nézegettem de ahogy nézem kb 3 hét a szállítás jelenleg :DDD

(#1788) koxx válasza gainwardgs (#1787) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

[link]
2 nap alatt legyártja és elküldi neked amilyenre kéred
Pár hónapja vettem tőle és azóta volt pár vga a gépemben, egyikkel sem volt gond. Kikukázhattam a fos gyári corsair kábeleket.

[ Szerkesztve ]

(#1789) kingzed97 válasza oleeg (#1785) üzenetére


kingzed97
csendes tag

mindenképp DDU!

(#1790) sixpak válasza Peace (#1786) üzenetére


sixpak
nagyúr

Vagy inkább nyer egy kis teljesítményt...

Default:

UV:

Szerk : OFF-ba rakom, mert ez series 3000
.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1791) Raidon válasza sixpak (#1790) üzenetére


Raidon
őstag

Driver verzió mennyit nyom a latba? :D

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#1792) sixpak válasza Raidon (#1791) üzenetére


sixpak
nagyúr

Passz, sokat nem szerintem....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1793) snecy20 válasza oleeg (#1785) üzenetére


snecy20
veterán

A körítés (processzor, ram, alaplap) is RX570 korabeli? Csak érdeklődöm. :B

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1794) Peace válasza sixpak (#1790) üzenetére


Peace
nagyúr

Akár. ;)

(#1795) IzI válasza oleeg (#1785) üzenetére


IzI
senior tag

Cw, egyéb észrevétel ? :D

(#1796) BerserkGuts válasza sixpak (#1790) üzenetére


BerserkGuts
őstag

4k optimized semmit nem csinál extrémbe kellene rakni hogy kihajtsa a kártyát akkor használ dinamikus fényeket fps is kevesebb lesz mert dolgozik a kártya.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1797) sixpak válasza BerserkGuts (#1796) üzenetére


sixpak
nagyúr

4K optimized és 1080p extreme a két "elfogadott" metódus, pont amiatt, hogy ne 28 féle eredmény szülessen és mondjuk egy 3060ti több pontot csináljon mint egy 4090.
A könnyebb és egyszerűbb összehasonlítás végett.
Ja, meg én nem versenyzek senkivel, csak reagáltam az alulfeszelés témára.

"Nem csinál semmit a kártya"....rendben. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1798) BerserkGuts válasza sixpak (#1797) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Értem csak írtam hogy sajnos akkor false eredményt ad.
Réges régen azt hittem a 4k teszteli erőssebben mert elvileg 4k de akkor nincsen dinamikus árnyékolás azt valamiért kikapcsolja.

Meg most játék közben jöttem rá hogy eléggé melegszik a kártyám 70fok fölé is ha feljebb vettem a grafikát ezért új curve profilt kellett csinálnom.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1799) sixpak válasza BerserkGuts (#1798) üzenetére


sixpak
nagyúr

Amúgy is csak azért van az egész benchmark téma, hogy lehessen verni rá, hogy ha valakié gyorsabb a többinél. :D

Szerk: hála isten az én 3070ti-om a világ leghidegebb kártyája. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#1800) oleeg


oleeg
tag

Sziasztok!

Sajnos ma nem sok időm van/lesz, de azért beraktam az új kártyát. Előtte DDU-val pucoltam le a régi AMD drivert. Egyelőre minden jónak tűnik.

Csak régebbi játékokkal tudtam egyelőre letesztelni Far Cry 5, AoE IV, Sniper Elite 4. Ezeknél semmi gond nem volt a hőfokok alacsonyabbak voltak mint a régivel, ha jól emlékszem 55 fok körül volt a max és halk volt legalábbis nekem. Nem nyúltam semmihez, még a ventilátor profilt sem módosítottam, minden gyárin maradt. CW sincs egyelőre.
Furmark FHD felbontás alatt 64-65 fok volt a max pár perc után és ott is csendes volt számomra.

A gép nem RX570 korabeli, de nem is a legújabb, egy Core i7 10700 (sima, nem K) és 16G RAM.

Holnap tudom majd kicsit jobban megnézni, hogy Far Cry 6 alatt mit tud.

Milyen tesztet futtassak amire kíváncsiak lennétek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.