Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) h1mpi válasza gainwardgs (#3998) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen írok pm.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#4002) GeneraL_XTX válasza SoulReaver (#4000) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Igen tudom, de alzánál 30 napon belül vissza lehet küldeni indok nélkül. Csak azért kérdezem, hogy szívassam-e magam, vagy minden asus coin whine-ol-e. Tudom, ez egy összetettebb kérdés, a táp is beleszólhat ami nekem már egy elég koros FSP Raider 550W szóval lehet hiába cserélném ki ugyanaz lenne... :U

(#4003) h1mpi válasza GeneraL_XTX (#3999) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem hallok semmit, de elég jól szigetelt a házam. Este leveszem az oldalát és úgy is megnézem. Nekem mondjuk egy egész jó 650-es Seasonic Focus GX Gold táp van mellette.
Sose volt CW-m.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#4004) GeneraL_XTX válasza h1mpi (#4003) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Sose volt CW-m"

Hát eddig nekem se :DDD A 2070S és a 3070 se ciccent meg egy másodpercre se... Jó nem mondom hogy húha de zavaró, mert az első 1-2 napban meg se hallottam, de egyszer igen, azóta meg zavar :W

(#4005) SoulReaver válasza GeneraL_XTX (#4002) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nálam is van cw, de a tápra gyanakszom én is.

Bár új táp, meg jó táp de még is...

Az alaplapon van erre beállítás és az alaplapi cw az elkussolt tőle :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4006) Peace válasza GeneraL_XTX (#4004) üzenetére


Peace
nagyúr

Én se hallottam 3 hétig. :D Aztán jött az UV és gyönyörűen kussol! Ráadásul hűvös és a ventik is alacsonyabb fordulaton pörögnek. Akkor hallom a CW-t így, ha kinyitom a házat és odahajolok közel. Én is idegeskedtem, amikor meghallottam. De minden jobb mióta 900 mV-on ketyeg a kártya.

(#4007) GeneraL_XTX válasza Peace (#4006) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Uv? Az mi :DDD

(#4008) h1mpi válasza GeneraL_XTX (#4007) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Under Voltage :D

Más: sose sajnáltam eladni még HW-t, de ez az Aorus 1080 hozzám nőtt, ma viszik el 60e-ért. kicsit fáj, persze a pénz része nem ;]

WoT majdnem kiugrott a monitorból ultra-n ez kicsit "too much" neki :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#4009) SoulReaver válasza h1mpi (#4008) üzenetére


SoulReaver
veterán

🤣🤣🤣

A wotnak tényleg nem kell izom gép, de ezzel még maxolhatod is NVpanelon a olgokat. Meg szebb lesz.

GeneraL_XTX

Undervoltot én EZ alapján csináltam az előző vga-n.

[ Szerkesztve ]

(#4010) GeneraL_XTX válasza h1mpi (#4008) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Jaaa :DDD És azt hogy kell? Ezer éve nem mókoltam vga-t valami mini tutorial van erről?

(#4011) h1mpi válasza SoulReaver (#4009) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az mit jelent, hogy nV panelon? Illetve mit lehet maxolni még?

Más: aki kapott Alan Wake 2 kupon kódot, az légyszi mondja meg, hogy ha kiváltom GeforceExpercience-ből a valós játék kódot, akkor még nem kötöttem össze a fiókommal, ugye? Elvileg Epic Store-s játék.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#4012) SoulReaver válasza h1mpi (#4011) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nvidia beállításai között, külön a játékra betudod még állítani az élsimításokat, meg extra grafikai beállításokat, amik még szebbé teszik.

(#4013) h1mpi válasza SoulReaver (#4012) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem is tudtam, köszi!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#4014) gainwardgs válasza h1mpi (#4013) üzenetére


gainwardgs
addikt

Wothoz ajánlom Nv driverből a Dsr-t :K

(#4015) h1mpi válasza gainwardgs (#4014) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi megnézem ezt is :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#4016) adr0001 válasza ollie (#3987) üzenetére


adr0001
tag

& pandras83

Hi, sajnos az nV nem bővítette az info-sávját a az nvcpl-ben a frame-gen-t illetően, pedig ha a szánkba rágta volna akkor egyszerűbb lenne, lett volna minden.

Frame Generation esetén aranyszabály:

-Frame cap ON
-Free- G-Sync ON
N-Sync OFF.....

E kettővel kapcsolatos bármilyen fajta beállítást CSAKIS az nV control panel-en keresztül szabad intézni (és kell is), ellenkező esetben a Reflex képtelen elvégezni a feladatát.

Játékon belül, 3rd party software-ekben éppen ezért ezek legyenek szigorúan OFF állásban. (Kivéve pl. The Witcher 3, de az egy másik történet)

Továbbá VRR monitor esetén:

- G-sync ON, de, frame cap kötelező, anélkül felejtős mert különben elszáll a késleltetés
Frame cap értéke, ha a GPU bírja a max refesh rate-t:
Max refresh rate minusz 2 fps
Frame cap ha nem bírja az iramot:
99% low fps (frame gen nélkül kimért 99% low...) szorozva 2-vel

60 fps kijelző esetén, 30->60fps....:
CP2077 legyen itt most a példa, FG nélküli a 60 fps ad ~50 ms latency-t
FG On,:

A sima Vsync ON felejtős, elszáll a késletetés, ~120+ msec

ADAPTÍV Vsync: ez már inkább, ~80-90 msec, teljesen jól játszható

ADAPTÍV Vsync + 59 FPS frame cap, ~ 65 msec a latency, kb így viselkedik VRR esetén is, a generált frame frametime-ja a plusz késés (kb semmi 16ms). Ez a módszer fix refresh rate mellett másodpercenként 1 eldobott frame-et jelent, a motion blur szépen kisimítja, de alapvetően csak mazochistáknak ajánlott...

Az FSR 3 ugyanígy viselkedik, az AFMF az más állatfaj.

Ezt csak azért írtam le ilyen hosszan, mivel alapvetően egyetértek a fanyalgókkal. Mert ha nem alkalomhoz illőek a beállítások akkor out-of-the-box használhatatlan a feature.
De a fenti példa alapján IS azt mondom hogy ha megfelelő körülmények vannak teremtve akkor az input latency issue egy nem létező probléma, még 30 fps base-rate-nél is.
Már csak az hiányozna hogy a Driver automatikusan intézze a fentiek beállítását.
Majd.
Egyszer.

Volt rá egy évük...

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#4017) gainwardgs válasza adr0001 (#4016) üzenetére


gainwardgs
addikt

Elég részletes leírás :R
Lassan atomfizikusnak kell lenni hogy valami normálisan működjön :(((
Éljenek a konzolok, plug & play :U

(#4018) Csavez™ válasza adr0001 (#4016) üzenetére


Csavez™
veterán

Az a gond a kimerítő leírásoddal, hogy a legfontossabb befolyásoló tényezőt kihagytad, a ram+cpu kombót!

Anélkül ocsó gépek játszótere, ellehet veszni a beállítási variánsokban, akkor már inkább konzol.

[ Szerkesztve ]

(#4019) ollie válasza adr0001 (#4016) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi a leírást, ez nagyon hasznos!

***

(#4020) Peace válasza gainwardgs (#4017) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is szinte megkönnyebbülök, mikor nagy ritkán PS5-ön játszok. Bekapcsolom és elindítom a játékot. Ennyi. :C De az esetek többségében azért rendben van PC-n is minden. Mondjuk nekem NV driverben van beállítva a 120 FPS max limit (vagyis 118), de ha egyes játékokban saját beállításain belül ezt leveszem 60-ra, az is működik. Szóval nem értettem játékon belül miért kéne ennek szigorúan kikapcsolva lennie. De lehet csak én néztem be valamit most így gyorsan átfutva.......

[ Szerkesztve ]

(#4021) s.bala31 válasza gainwardgs (#4017) üzenetére


s.bala31
őstag

Szerintem ha valamelyik játék megy 120+fps-el felesleges a framegent bekapcsolni. Justin Timberlake javaslata: N-Sync OFF.....

(#4022) pandras83 válasza adr0001 (#4016) üzenetére


pandras83
senior tag

Kösz a részletes leírást! Amit leírtam korábban (frame cap off és így nincs durva latency) az mintha cáfolná azt amit te írtál, nem is értem. 150% hogy csak offolt msi ab framecap mellett nincs olyan durva késésem CP-ben. Mindegy is, lényeg hogy múkod.

Cyberfuck Patchrunner

(#4023) adr0001 válasza pandras83 (#4022) üzenetére


adr0001
tag

A Reflexnek fogalma sincs arról mi történik az MsI AB/Rivatuner-ben, így bármit is állítasz be benne, annak a hatásával nem tud számolni, és az borít mindent. A driverben beállított cap ilyen negatív hatásoktól mentes, a Reflex azt (is) figyeli és az alapján is optimalizálja a képkockaidőzítést.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#4024) adr0001 válasza gainwardgs (#4017) üzenetére


adr0001
tag

A szabadság átka.
De, mégis, a legjobb, amikor egy régebbi játék a 240-Hz-es monitoron 62 FPS-nél megáll mint a szög mert a programozója úgy gondolta hogy PONT ANNYI bőven elég lesz mindenkinek.
Esetleg a konzolport, ahol a fizika 30fps-sel van számolva és éppen ezért minden más is, azt heló. :D

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#4025) adr0001 válasza Csavez™ (#4018) üzenetére


adr0001
tag

Eskü nem ajánlottam Sandy Bridge alá 4200 Ti-t.

A 99% minimum azt is számításba veszi. Az egész feature lényege az, hogy a CPU limites helyzeteket kiküszöböli. Sőt, talán maga Jensen Huang mondta ezt. Nem is ingyen fps, hanem ha az Intel és az AMD végre összeszedné magát (mert mi, a gpu részleg nagyon elhúztunk, meg amúgy is a raytrace-ünk csak tovább nyúzza szegény CPU-kat) akkor nem lenne szükség ilyen trükkökre.

[ Szerkesztve ]

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#4026) Csavez™ válasza adr0001 (#4025) üzenetére


Csavez™
veterán

Igen, ha jó párosod van, nem kell foglalkozni azokkal a futurokkal, de a hsz-ed végén írtad is, csak átsiklottam felette. :R

(#4027) h1mpi válasza gainwardgs (#4014) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Melyikre érdemes állítani a DSR-t?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#4028) kispal87 válasza h1mpi (#4027) üzenetére


kispal87
aktív tag

Az első 2 lehetőség közül valamelyikre érdemes, 1.78x vagy 2.25x mert itt van valami AI segítség is.

(#4029) h1mpi válasza kispal87 (#4028) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi holnap meglesem. Ebben az esetben gondolom minden játék esetében aktív lesz ez a megoldás?!

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#4030) gainwardgs válasza h1mpi (#4027) üzenetére


gainwardgs
addikt

Első kettő, a smoothness mértékét pedig neked kell kitapasztalni :K

(#4031) adr0001


adr0001
tag

A tegnapi CP2077 tesztelgetésem után ma megtaláltam a workaround-öt a Frame Gen 60Hz-es kijelzőn problémára. Igazából adja magát.
Ahogy [lITT] leírtam, 60Hz kijelző tulajként a Frame Gen bekapcsolásakor 3 opciónk van. A három közül a legkedvezőbb késleltetést akkor kapjuk ha Adaptív sync + 59 fps frame cap-es variációt állítjuk be. Így kb a natív 60 fps latency-je plusz a generált képkocka frametime-ja lesz az eredő késleltetés.
Viszont így minden hatvanadik képkockát eldobja a kártya az adaptív sync miatt. Ez pedig egy másodperc gyakoriságú mikrolag fiestát eredményez.
Hogy ez ebben a formában ne történjen meg a következőt kell és lehet tenni:
A megoldás a kijelző OC
Létre kell hozni egy egyedi felbontást nvcpl-el, ami pl 60.04 Hz-es. Így már beállíthatunk 60 fps cap-et, mert nem lesz egyenlő a refresh rate-tel (ugye amivel a 120ms+ egyből ránk rúgja az ajtót), ráadásul minimális a különbség közöttük.
A Reflex nekünk kedvező műkődéséhez a leges-legfontosabb hogy refresh rate alatt legyen a frame cap, ez így megoldott, és így csak 25 másodpercenként lesz egy darab eldobott frame, ami nem csak hogy jobban hangzik de huszonötször jobban is néz ki.

A 60.04 Hz-hez ofkoz nen kell ragaszkodni, lehet lejjjebb is próbálkozni, 60-hoz még közelebb, de az én kijelzőmnek ez volt az első használható OC freki.

Kiemelem még egyszer, az input lag-ot leginkább nem a minél magasabb base frame rate csökkenti, hanem az ha a Reflex TUDJA hogy milyen határokon belül mozoghat!

Végeredmény: szerényebb mértékben de kimaxolható CP, 4K DLSSb RT Ultra preset, itt majdnem sérvet kap a 4070Ti de csakazértis atomstabil 60fps
1440pDLSSq RT overdrive preset, kényelmes 70% körüli GPU kihasználtsággal ugyancsak vajsima.
A Lag számal reprezentálható, de egyáltalán nem érezhető

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#4032) fbaloo


fbaloo
tag

Az alzahoz visszaküldött inno3d ichill 4070ti kártyám először jónak tűnt, majd egyre magasabbra kúszott a temp és elkezdett zörögni a középső venti, szóval úgy tűnik gagyi a buildje. Inno3d ült rajta 25 napot, majd Alza azt mondta hogy nem kapnak semmilyen választ a szervíztől, ezért cserélhetek egy másik kártyára.

Végül ráfizetéssel vettem egy 4070ti Gigabyte Aorus Elite-et (az itteni ajánlások alapján) és a különbség ég és föld. Bár a kártya egy monstrum és jól meg kell nézni hogy be fog-e férni a házba, eddig a leghalkabb amivel találkoztam, a hűtése nagyon jó, és cw is minimális. Tegnap Hunt Showdown-t játszottam 1440p-n kimaxolva és a kártya nem ment 45 fok / 1450 rpm fölé, de még RDR2 sem tudta 60 fok fölé vinni.

Szóval saját tapasztalatom alapján azok a tanácsok amiket sok helyen lehet olvasni hogy "csak vedd meg a legolcsóbbat mert úgyis mind ugyanaz", egyáltalán nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#4033) PuMbA válasza fbaloo (#4032) üzenetére


PuMbA
titán

Ez tényleg nem igaz, hogy bármelyiket lehet venni :) MSI Ventus-ok között is van sok elég rossz.

[ Szerkesztve ]

(#4034) SoulReaver válasza fbaloo (#4032) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ezért mondtam anno, hogy nem a legolcsóbbal kell számolni, ha vga-t veszünk. Inno3d, ichill és társai... Elhiszem, hogy olcsóbb, de többet lesz oda gariba, mint a gépbe sajnos.

Én is az aorus elite 4070ti re akarom majd cserélni az aorus master 4070-et.

Méretben ugyan az sztem.

(#4035) pandras83 válasza PuMbA (#4033) üzenetére


pandras83
senior tag

Próbáltad mindet?

Cyberfuck Patchrunner

(#4036) PuMbA válasza pandras83 (#4035) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, de azért írtam, hogy között, mert nem mindegyik az :) Egyes Ventus 2X modellek nagyon forróak és hangosak.

[ Szerkesztve ]

(#4037) xAttilax válasza PuMbA (#4033) üzenetére


xAttilax
őstag

erről van valami statisztikád? vagy honnan van az info?

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#4038) pandras83 válasza xAttilax (#4037) üzenetére


pandras83
senior tag

Látott egy videót!

Cyberfuck Patchrunner

(#4039) adr0001


adr0001
tag

200w felett az olyan kártyát amin a power limitet nem lehet emelni jobb bottal sem piszkálni. Az emelt limithez illik hozzápasszolni a hűtést gyártói oldalról, és ez általában meg is történik. Ez legyen szempont, akkor is ha az OC gondolatától még a hideg is...

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#4040) PuMbA válasza xAttilax (#4037) üzenetére


PuMbA
titán

Most úgy írtok nekem, mintha valami UFO-t láttatok volna. Több gyártónál vannak ilyen esetek az olcsó kártyáiknál: [link], csak épp az MSI jutott elsőnek eszembe, de írhattam volna Inno3D-t is. Ezért nem kell nekem ugrani :) A drágább kártyáknál az ilyen esetek száma jóval kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#4041) Peace válasza adr0001 (#4031) üzenetére


Peace
nagyúr

Fuhh, én nagyon nem szoktam belemenni ilyen szinten ezekbe a részletekbe. NVIDIA driverben be van lőve 1440p-n 118-ra a max FPS és a G-Sync bekapcsolva, mert a tv-vel nagyon szuperül funkcionál. Játékon belül bekapcsolom a Frame Generation-t, ha van és élvezem, hogy gyönyörűen fut. Single játékokat le szoktam korlátozni 60-ra vagy 80-ra a játék saját menüjében, max ennyit állítok még.

(#4042) ScomComputer válasza pandras83 (#4038) üzenetére


ScomComputer
veterán

Kb. ennyi én raktam össze pár gépet 3060 ventussal egyikkel sincs gond, pedig se uv se se saját venti curve nincs állítva..és 50-70 fokon megáll a hőfok háztól függően...nem kell itt mindenkinek mindent elhinni amit ír nulla tapasztalattal.......
SZP megmondta " nem olvastuk sehol...nem hallottuk senkitől..saját tapasztalat".. :DDD
No persze hibás darab előfordul mindenben....most egy radeon van nálam ott 100 fok is van...megy vissza.. :K

[ Szerkesztve ]

(#4043) xAttilax válasza PuMbA (#4040) üzenetére


xAttilax
őstag

most hoztál egy 3060-as példát? és ez meg nem statisztika.... :C szép volt..

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#4044) fbaloo válasza xAttilax (#4043) üzenetére


fbaloo
tag

Ha lennének publikus statisztikák akkor nem lenne ebben a fórumban 4000+ hozzászólás. Szóval csak egyéni tapasztalatokra tudunk építeni.

[ Szerkesztve ]

(#4045) PuMbA válasza fbaloo (#4044) üzenetére


PuMbA
titán

Pontosan :R Amiket itt ajánlanak egyes típusokat, azokról se áll rendelkezésre semmiféle pontos statisztika, szóval tőlem sem várható el ilyet kérni. Semmivel se vagyok okosabb nálatok, ugyanúgy van egy adott tapasztalat halmazom sok évnyi PC-zésből.

[ Szerkesztve ]

(#4046) fbaloo válasza SoulReaver (#4034) üzenetére


fbaloo
tag

miben jobb az elite a masternél?

(#4047) koxx válasza fbaloo (#4046) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Semmiben, a master a "jobb"
Sima 70-est cserél Ti-ra.

(#4048) fbaloo válasza Peace (#4041) üzenetére


fbaloo
tag

Ezt remélem nem 144hz-es monitoron csinálod :)

(#4049) xAttilax válasza fbaloo (#4044) üzenetére


xAttilax
őstag

de akkor nem igaz a kijelentés. és msi-mek biztos van valami RMA statisztikája. Igy kijelenteni, hogy valami "rossz". "MSI Ventus-ok között is van sok elég rossz." csak légből kapott valami.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#4050) PuMbA válasza xAttilax (#4049) üzenetére


PuMbA
titán

Igazad van. Úgy javítom a kijelentésem, hogy nagyobb eséllyel problémás :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.