Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) kNG válasza koxx (#2000) üzenetére


kNG
senior tag

Én 1440p-ben gondolkodom, a 4070 arra felejtős, inkább 4070 Ti? Illetve nem lehet gond, hogy előbb el fog fogyni a VRAM a kártyából mint a nyers erő? (Én ezért tartok a 4070 Ti-től és inkább gondolkodom a sima 4070-ben...a 12 gb vramot keveslem így 2023-ban, ugyanakkor a 4070-en jobban elviselem, mert az csak egy középkategóriás kártya alacsony energiafogyasztással.)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#2002) - = Zk = - válasza koxx (#1998) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hozzáfogom... kénytelen vagyok az 1440p miatt... anno azthittem, a 2070 elég... csikart a hasam, mondom legyen inkább a 2080... 3 hónap után váltottam a Ti-re inkább...
na itt nem bakizom ekkorát, alapból a Ti...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2003) Warzoz válasza - = Zk = - (#2002) üzenetére


Warzoz
senior tag

Mondjuk én sem sokat vacakoltam. Mivel "csak" 100k-t kellett ráfizetnem a 3080 eladási árára, azonnal váltottam 4070Ti-re. A 12 giga vram esetén meg marad a hit, hogy elég lesz.

(#2004) gainwardgs válasza - = Zk = - (#1992) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én csak Fhd eredményt tudok mondani
Rt on 54000pont körül van, Rt off 84000 pont kb

(#2005) - = Zk = - válasza Warzoz (#2003) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem többet kéne a 2080Ti végett...
az a 12Gb elegendő lesz szvsz... most van 11Gb "nálam".... nem nagyon futottam még ki sehol vele... max ahol a motor furán volt megírva

#2004gainwardgs
azzal a vassal? FHD?.... hm...
:Y

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2006) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Mivel egyre több anomáliát fedeztem fel, főleg mióta VGA-t cseréltem (nem ment fel a legfrisebb experience, a 3.20ra azt írta hogy nem 3.18nál újjabb, de ha a 3.18at akartam felrakni, akkor kiírta hogy van újabb nekem, meg a 3D mark is érdekes volt, etc etc etc), és már amúgyis 4+ éves volt a Windowsom, így újraraktam már a gépet, és pusztán kíváncsiságból ráindítottam a 3D Markra...

Hogy hova tünt korábban 10%, vagy hogy most honnan jött, azt nem tudom, de örülök :)

Hjaa...és a legfrisebb experience is gond nélkül felment. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2007) gainwardgs válasza - = Zk = - (#2005) üzenetére


gainwardgs
addikt

Majd lesz 1440p monitor, csak sajnos most eléggé kiürült a kassza :K
Nagyon tetszik ez az 1440p AW2723Df Alienware moncsi, csak nem tudom megéri e a plusz pénzt

(#2008) koxx válasza gainwardgs (#2007) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

27-es wqhd monitorért tuti nem adnék negyed millát. Bármennyire is kedvelem az AW márkát.

(#2009) gainwardgs válasza koxx (#2008) üzenetére


gainwardgs
addikt

Mit ajánlasz akkor?
Msi 274qrf-qd volt még a másik versenyző

(#2010) koxx válasza gainwardgs (#2009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Monitor topikban biztos vannak okosabbak, csak tudom, hogy az AW-nél van egy masszív túlárazás. Én anno 32-est és 34-es uw monitorokat kerestem. Nem tudom jelenleg mi a bestbuy ebben az ársávban.

(#2011) gainwardgs válasza - = Zk = - (#2005) üzenetére


gainwardgs
addikt

Rt on

Rt off

(#2012) koxx


koxx
MODERÁTOR

WD Legion, 2560x1440 Ultra beállítások 4070Ti vs 4070. Olyan rettenet nagy difi nincs a 2 kártya között.
4070

4070Ti

(#2013) pandras83 válasza koxx (#2012) üzenetére


pandras83
senior tag

nem fogja meg az a 9900K a két gpu-t? vagy eleve cpu limit közeli összehasonlítás volt a cél?

Cyberfuck Patchrunner

(#2014) rumkola válasza pandras83 (#2013) üzenetére


rumkola
veterán

eléggé cpu limitnek tűnik

(#2015) - = Zk = - válasza koxx (#2012) üzenetére


- = Zk = -
félisten

#2014rumkola én megkockáztatnám a motort is... de persze, örökké nem lehet erre fogni

#2016rumkola
anno, megjelenéskor néztem. akkor még a 9700K volt... ott se mhozott fényeset, pedig az 5.1-en ketyegett.... meg a 2080Ti...
én a motorra tippeltem akkor.. nemtudom, most hol tartanak a pecsek ezzel kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2016) rumkola válasza - = Zk = - (#2015) üzenetére


rumkola
veterán

Igaz, TP-t nézve nem nagyon skálázódik ez a játék.

(#2017) Peace


Peace
nagyúr

Most meg Afterburner nem hajlandó elindulni Windows-al. :((( Tegnap megjött a 32 GB-os 3600-as Kingston KIT-em, természetesen hibás. Megy vissza Alzának. :( Olyan jó lenne, ha csak úgy normálisan mennének a dolgok, ahogy azt illik....lehet túl nagy kérés. :U

(#2018) torma1981 válasza Peace (#2017) üzenetére


torma1981
veterán

Sajnos hibás dolgokat mindenki ki tud fogni. :(

(#2019) koxx válasza rumkola (#2014) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, valszeg ennyit tudott. De wot benchmark esetén nagyon nagy a difi.
Amúgy ennek a Giga aeronak kétségtelen nagy előnye, hogy nincs rgb, nagyon halk a hűtése és nincs cw.

[ Szerkesztve ]

(#2020) petimbo válasza rumkola (#2014) üzenetére


petimbo
tag

Az is.
1080 pixelen biztos CPU limites is a 9900K egy 4070 vagy 4070 Ti mellett.
Ez egy Last of Us teszt (9900K, RTX 4070 Ti ) 1440 pixeles a felbontás: [link]
A CPU olyan 80%-on terhelődik a számokat figyelve, a GPU pedig szintén, mondhatni sokszor 80%-on unatkozik.

(#2021) petimbo


petimbo
tag

Bocsánat, javítom magamat, mert hülyeséget írtam. Kevés helyen van 80%-on a GPU, a legtöbbször 90% felett terhelődik.

(#2022) Peace válasza torma1981 (#2018) üzenetére


Peace
nagyúr

Jah persze, csak a fa**om kivan! Olyan szuper lett volna, ha legalább egy dolog összejön így az utóbbi időben.....na mind1, ez van.

(#2023) - = Zk = - válasza petimbo (#2020) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is így viselkedett, csak 2080Ti vel....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2024) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

Coil whine-al, hogy áll ez a széria? Befürödtem most egy 6950XT-vel.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2025) ScomComputer válasza ƵøŁĭ (#2024) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ugyanaz itt is...táp és vga függő..tehát lutri, lehet hogy lesz CW lehet hogy nem.. :)

(#2026) ƵøŁĭ válasza ScomComputer (#2025) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hát ez nagyon jó. Direkt 1000W-os Platinát választottam és mégse :(

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2027) koxx válasza ƵøŁĭ (#2026) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Olyan helyről vedd ahonnan problémamentes a visszavétel (alza) Igazából nálam eddig nagyon kevés cw-zett. Out of box lehet volt valamelyiknek minimál hangja, de uv után mind kussban tette a dolgát egy corsair rm750x táp mellett.

[ Szerkesztve ]

(#2028) ƵøŁĭ válasza koxx (#2027) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Komplett gépként érkezett, így egyenlőre megy vissza minden.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2029) KAMELOT válasza ƵøŁĭ (#2028) üzenetére


KAMELOT
titán

Most az egész gépet küldöd vissza?
Nem lenne egyszerűbb, külön megvenni mindent és akkor csak a kártyát kellett volna visszaküldeni. Szerintem vegyél 4070Ti-t.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2030) ƵøŁĭ válasza KAMELOT (#2029) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Azért nem opció nekem, mert nem tudom összeszerelni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#2031) KAMELOT válasza ƵøŁĭ (#2030) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért nem kérsz meg valakit, hgoy segítsen? Tele van a YT összeszerelős videókkal.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2032) Sirandrish válasza ƵøŁĭ (#2030) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én se értek hozzá, de a helyi szaki nekem is kicserélte a procit meg a VGA-t.
Persze mikor kompletten vettem a gépet, én is összeszerelve kértem :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2033) IzI válasza ƵøŁĭ (#2030) üzenetére


IzI
senior tag

Össze kell csak legózni,ha elakadsz ott a youtube.Mindennek meg van a maga helye.
Inkább csak az a gáz,ha valami szar,akkor az otthon derül ki,ha ők rakják össze,akkor már ott kiderül.

(#2034) Sirandrish válasza KAMELOT (#2031) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az internet p*rnoval is televan...


;] :DDD :DDD ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2035) KAMELOT válasza Sirandrish (#2034) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem kvantumfizika a pc építés. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2036) Pug válasza KAMELOT (#2035) üzenetére


Pug
veterán

A kvantumfizikan kivul semmi sem kvantumfizika ;)

(#2037) Sirandrish válasza KAMELOT (#2035) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én se merek nekivágni, pedig tudom hogy nem bonyolúlt.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2038) yarsley válasza KAMELOT (#2031) üzenetére


yarsley
aktív tag

> Tele van a YT összeszerelős videókkal.

Tele bizony, jobbnál jobbal. :DD

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#2039) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Vegyél akkor félkonfogot a videokártyát, ramot már csak bele tudod rakni.
Meg nagy valószínűséggel ha megkéred az eladót ő is tud segíteni itt hv apróról.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#2040) petimbo


petimbo
tag

Ez az MSI érdekelne. Van róla tapasztalatotok?
[link]

(#2041) koxx válasza petimbo (#2040) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ujonnan se sokkal dragabb es ha cw-s akkor el tudsz allni a vasarlastol.

(#2042) Sirandrish válasza petimbo (#2040) üzenetére


Sirandrish
legenda

Alzanal mindössze 8.000 forinttal drágább a vadonatúj. És még aji is jár hozzá, amit ha nagyon akarsz pár ezresért biztosan el tudsz adni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2043) - = Zk = - válasza Sirandrish (#2042) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátigen.. nem sok esetben éri meg már efféléket beszerezni átverapróról...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2044) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

még mindig hw kiválasztás közben vagyok, de valószínűleg leadok a 4K-ból. nem a játék a fő szempont, de ha már váltok, akkor valószínűleg AW2721D vagy AW2723DF lesz. igazából a lassabb AAA címek miatt félek, ha csak 60-90fps körül tudom hajtani, akkor vajon mire elég a g-sync és hogy fog kinézni a mostani 1080p 60Hz ellenében.
CPU mard 5700X, VGA alulfeszelést tervezek minimálisat, 200W alá kell majd toljam valahogy.

- van esetleg itt olyan, aki 1440p 240Hz monitort használ 4070Ti mellé? ha igen, mik a tapasztalatok?
- illetve az Inno3d 4070Ti X3 mellett tudok még két slot-os 4070Ti-ról? más nem fog beférni a házba, elég szűkös méretkorlátok vannak.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2045) koxx válasza hoffman_ (#2044) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

4070ti melle egy qhd 240Hz mondhatni ertelmetlen, vagy csak valami low-med grafikan fogsz ennyi fps-t kapni. 165Hz korul sztem untig eleg es olcsobbak is sokkal.

(#2046) hoffman_ válasza koxx (#2045) üzenetére


hoffman_
nagyúr

azt tudom én is, hogy csirke, csak van előttem 1-2 jó vétel monitor. azt nem tudtam leszűrni még tonnányi redditezés után sem, hogy mit csinál egy quality g-sync ultimate cert panel ha csak 90fps-t kap. Witcher 3 next gen 40fps-be bele se merek gondolni, update nélkül viszont simán 100+ fut az is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#2047) Peace válasza petimbo (#2040) üzenetére


Peace
nagyúr

Újonnan vedd! Ha zavar a CW, visszaküldheted. Nekem ez a típus van és szinte teljesen megszűnt a CW 2550@900-on. Én nagyon szeretem, mert baromi halk a kártya. Előző 2080S-emhez képest mérföldekkel jobb!!! De inkább a Gigabyte Aorus Elite-et és MSI Suprim-et szokták ajánlgatni, azok általában alapon is csendben vannak.

(#2048) gainwardgs válasza hoffman_ (#2044) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én is aw2723df szemezek csak hát ugye nincs natív gsync modul.
Asus PG279QM ugye az gsync modulos de 300k felett van.
Még maradt nálam versenyben az Msi optix 274Qrf-Qd, az is csak gsync compatible viszont csak 165hz és ára is jóval barátságosabb.
De az Alienware nagyon tetszik dizájnra :K frankón menne a fehér gepházhoz :DDD

(#2049) KAMELOT válasza petimbo (#2040) üzenetére


KAMELOT
titán

388k alzán a tiszta új és ha fehéret akarsz akkor meg 395k.
Odaírta MO-is garis, ha korekt volna az eladó akkor odaírja, hogy melyik üzletbe. Miért nem adja olcsóbban?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2050) koxx válasza KAMELOT (#2049) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

330-ra le kell alkudni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.