Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#751) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

No.

Tegnap nekem is befutott a VGA.
Végül egy Palit RTX 3070 Gaming pro lett a kártya.224k-ért nem volt rossz vétel.

Kézbe fogva a kártyát,hosszú,de egyáltalán nem széles.
Nagyobb darab kártyára számítottam.

Időm még nem igazán volt tesztelni.
20perc Furmark-al indítottam.
A kártya gyakorlatilag hangtalan és rendkívűl hűvös.

Hozzá teszem egy elég jól szellőző házam van.(coolermaster mastercase maker 5t)Az előlaptól 2db 140es venti tolja be a friss levegőt.Hátul egy 140es húzza ki.Felül szintén 2 140es venti támogatja a hűtést.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#752) boogie84 válasza szasanyi (#750) üzenetére


boogie84
veterán

Fogalmam sincs hogy egyesek hogy szereznek be kártyákat. Nem tudom egész nap nyomogatni az F5-öt. :D
Valszeg script van írva, ahogy a kolléga csinálja.

#753 sirszevenap
Olvastam. Akkor ez 100% szerencse? :D

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#753) sirszevenap válasza boogie84 (#752) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ó. Tehát nem olvastad a fenti írásomat. :D
Tegnap nekem is sikerült szereznem egyet. (Alza - Gainward Phoenix - 226k) Jöttem kikapcsolni a gépet... és ránéztem az oldalra. Volt. Vettem. Totális mák és véletlen. Bár így jobban is örülök neki! :D

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#754) AsakuraDave válasza boogie84 (#752) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Homeoffice előnyei..
Nagyon nehéz pár bookmarkot végig kattintani... :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#755) Lord Myn válasza boogie84 (#752) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ja, ne is mondd, már mindenkinek van 3070-ese, csak nekem nincs... :O

#753 sirszevenap: Grat!

"War does not determine who is right - only who is left."

(#756) boogie84 válasza Lord Myn (#755) üzenetére


boogie84
veterán

Ennyire azért nem éget a dolog.

#754 AsakuraDave
Nálad talán van hómofisz.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#757) AsakuraDave válasza boogie84 (#756) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Írtam nektek privit linkel a kártyára.

Ez kérdés? :D Első hullám óta homeoffice van de x nap/hét azért be kell menni.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#758) Chaser válasza sirszevenap (#748) üzenetére


Chaser
titán

venti magában kevés, ha nincs alatta hűtő ( : és sok biztos nem lehet akkora tömeggel
1200-o tekertak max az 5500xt-n a ventik, de 120w mellett, nem 220w némileg kisebb tömegű kártyán, az 5600xt-n meg 1600w-hoz volt default 1200rpm, de annak meg a tömege némileg nagyobb, és 160w fölött indul el az egyre nehezebb csendesen hűteni effekt, azt hittem a majd' 1,5kg-s 5700 xt gaming x defaulton is elteker 800 körül, de 1200-1300 enyémhez közeli hőfokokkal, hiába rajta a brutális hűtő, 230-250w már sokkal nehezebb arányaiban hűteni

PeTeR_33
nem is rossz egy "sz@r" palittól, mérleged nincs? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#759) AsakuraDave válasza PeTeR_33 (#751) üzenetére


AsakuraDave
őstag

100%-on mennyit mennek a ventik? :Y
nálam 50% az 1500rpm akkor ez tud vagy 4000-ret maxon az szép kis hang lehet

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#760) PeTeR_33 válasza Chaser (#758) üzenetére


PeTeR_33
tag

#759 AsakuraDave : Engedelmeddel nem pörgetném fel 100%-ra a ventiket. Nem érdekel mennyit pörög.100%-on szerintem durva hangja lehet.
A hőfokok magukért beszélnek.Semmi szükség arra,hogy közel 100%-hoz forogjanak a ventik.
Nem is értem a kérdésedet.
Értem én,hogy nálad 50%-on pörög 1500Rpm-et,de ezek kisebb ventik.

Nincs.Vagyis nem is kerestem.
De ha jól emlékszem 1.1-1.2 kiló közt volt a súlya.Ilyesmi rémlik egy teszt alapján amit láttam.

"nem is rossz egy "sz@r" palittól, mérleged nincs? ( : "

Érdekes amit mondasz.Több helyen is olvastam már erről,hogy a Palit így szar úgy szar amúgy szar.
Az emberek többsége meg van huzatva az Asus Strix-el,Msi Gaming-el,Giga Aorussal.

Én évek óta Palit kártyát használok. Palit GTX 1070 Jetstream, RTX 2060 Super Jetsream.
Tudásban bőven ott voltak ahol az Asus, MSI riválisai.

Meglátásom szerint a 3070 Gaming Pro érzékenyebb a jól szellőző házra mint a fentebb írt Jetsream elődjei.De lényegesen olcsóbb Asus,Msi riválisánál.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#761) szasanyi válasza boogie84 (#752) üzenetére


szasanyi
félisten

Én megvehettem volna, akkor még volt amikor néztem. De semmit sem veszek amíg a 6800/XT tesztek meg nem jelennek, és nem látom az áraikat.

(#762) Chaser válasza PeTeR_33 (#760) üzenetére


Chaser
titán

fentebb "fikázták", azért hívtam "sz@rnak" ;]
de mondjuk ha az ember eljut odáig, hogy nincs asus, msi és társai, hanem pontos modellek vannak, akkor kicsit árnyaltabb a kép
nyilván jobb egy gaming x, vrm-ben, hűtésben is, de sokkal drágább is, ventus meg nyilván nem jobb, de lehet rosszabb is ( : de legalább sokszor drágábban, na bummm

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#763) VirsLee válasza adakiller (#723) üzenetére


VirsLee
őstag

Mit néztél? 1440p-ben ~10-11% a különbség, 4k-ban ~30%. Szerintem leginkább 4k-ra éri meg a 3080.

(#764) Lord Myn válasza szasanyi (#761) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem is ez a "B" tervem... :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#765) PeTeR_33 válasza Chaser (#762) üzenetére


PeTeR_33
tag

"fentebb "fikázták", azért hívtam "sz@rnak" "

Előre bocsájtom van bennem elfogultság,de összességében nyugodt szívvel ki tudom jelenteni,hogy aki szarnak ítéli a Palit kártyáit egész egyszerűen nem ért a PC-hez.

Volt RTX 2060 6G Gaming Pro-m. Hangos volt,legalábbis nekem.Tette becsülettel a dolgát.
1070Jetsream,2060 Jetsream,RTX 3070 Jetsream.Hatalmas hűtőbordákkal ultra csendes ventikkel hozták azokat a számokat mint a nagy Strix vagy MSI.

Hány gyártó alkalmaz a ventilátorán dupla golyós csapágyat? Ez a szar 3070 golyós csapággyal van szerelve.Ne menjünk bele abba a sikló csapágyas venti vagy a golyós csapágyas venti e a tartósabb....

Én tartottam a 3070 Gaming Pro-tól. Attól tartottam hangos lesz.Úgy voltam vele míg nincs olcsóbb komolyabb hűtésű modell addig használom.

EDDIG hűtés,hang szempontjából hatalmas pozitív csalódás a gaming pro.És a 224k-s árcédulra nyugodtan mondhatom,hogy szinte ingyen volt.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#766) mlinus


mlinus
őstag

Megjött az alza féle Gainward 3070, hamarosan beteszem a gépbe aztán írok pár sort, meg bedobok egy pár játék benchmark eredményt.

(#767) edward2 válasza laychi (#709) üzenetére


edward2
addikt

Nagyjából ugyanaz az infó mint TPU-tól. Régebben is úgy tartottam, hogy egy jobb custom helyett érdemesebb egy kategóriával jobb vga-t venni 'gyenge' márkából, de úgy tűnik a 30as széria ennek aztán végképp a bizonyítéka.

Egy drágább 3070nek kb semmi értelme. Meg kell venni a legolcsóbbat. Persze ha valaki -5dB-ért meg -5-10°-ért hajlandó +50-100 eurót adni hát tegye.

(#768) ScomComputer válasza mlinus (#766) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nagyon jó..köszi...töltsd már le a legújabb hwinfo-t, és inditsd el mielőtt indítasz valami tesztet,hagy fusson alatta...ha futtattál pár tesztet utána tedd már be ide a képet a GPU részről kivágva a többi nem kell(ssd,cpu,egyéb)...
Vagy töltsd le a superposition benchet és ezt futtasd 4k renderrel...csak ez alatt is fusson a hwinfo..
Köszi..

(#769) szasanyi válasza mlinus (#766) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem a GS ugye? Hőfokok (mi az ami monitorozható és milyenek az IDLE / LOAD értékek) illetve a ventik fordulata (IDLE és LOAD) és zajszinje érdekelne (utóbbi nyilván szubjektív, azért ne fejhallgatóval teszteld). :)

(#770) capafog23 válasza mlinus (#766) üzenetére


capafog23
őstag

Egy magas fps-es játékba (144) nézd már meg kérlek hogy van e coil whine.
Köszi :R

(#771) Chaser válasza PeTeR_33 (#765) üzenetére


Chaser
titán

a palit, gw nem hájp' gyártó, faék a weblapjuk, nem költenek marketingre, ezért is tudnak olcsóbbak lenni a"nagyoknál", ugyanakkor nagyon ótvar dolgot nem adnak ki a kezükből mint a "nagyok"
zafír is haonló, de ott a beugró a középkategória, nitro meg a csúcs - ami ma már nem feltétlen jelenti azt, hogy pl egy gaming x nem jobb egy nitronál -
részemről nekem mindig a minél kisebb zaj dominál, ezért adok/adnék felárat gaming x-ért, hiába sokszor a következő gpu-ból megkapnám a fapados vga-t és emiatt hülyének néznek néhányan - nekem jó ventitől már 1200rpm fölött is sok a hang két ventinél -

mlinus
mérleged van? ;] tömegre még mindig kíváncsi vagyok

capafog23
cw táp, de még laplap függvénye is lehet, attól hogy nála mondjuk nincs, nálad még simán lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#772) mlinus


mlinus
őstag

megpróbálok minden kérésnek eleget tenni :DDD
Majd jövök.

(#773) Rico33 válasza mlinus (#772) üzenetére


Rico33
aktív tag

Oké, meddig várjunk még? ;]

(#774) sirszevenap válasza Chaser (#771) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ne aggódjá' mán'! Nekem lesz mérlegem! Ja akkor már mindegy, mert neked is lesz kártya! ;]

Bankkártyával? Hát persze!

(#775) Chaser válasza sirszevenap (#774) üzenetére


Chaser
titán

nem aggódom:)
átb@szott az alza, nem jött meg a kártya holnapra...már átvehető ( :
ez az nv-s előfiezetés ez hogy van? benn kell lenni aktiváláskor a kártyának? amd-s promós cuccim voltak, ott lefutott egy hw checker, utána kaptam kódot - ahhoz már nem kellett az amd hw -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#776) koxx válasza Chaser (#775) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Alza fiók/könyvtár/licenszek

(#777) ScomComputer válasza Chaser (#775) üzenetére


ScomComputer
veterán

A GF now-hoz nem kell nv kártya.... [link]
Csak a játék aktiváláshoz kell a 3080 esetében..a GFE.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#778) Chaser válasza sirszevenap (#748) üzenetére


Chaser
titán

megnéztem a 1650s gaming x-et, 100w, 742g, na az lehet halk, 3070 két ventust sejtem mit produkál +10dkg-val és +120w-tal, ha nem tévedek nagyot nagyon hangos magas hőfokok mellett, első blikkre az fe is halkabb/hűvösebb, lehet nem is kicsit

szerk:
koxx
azt tudom hol találom
amd-nél ha volt pl gp, akkor nem kaptál közvetlen gp kódot, hanem kaptál egy kódot amit amd rewardson kellett aktiválni, ehhez kellett az adott amd hw, utána kaptad meg a gp kódot, ahhoz már nem kellett az amd hw
így értem, hogy kell-e hozzá a kártya, vagy közvetlen megadják a kódot

ScomComputer
oké így értem, nv promós dolgokkal még nem volt dolgom

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#779) sirszevenap válasza Chaser (#775) üzenetére


sirszevenap
őstag

Naaa király. Hátha a postának is átadják ma akkor! :K

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#780) Gaboo86


Gaboo86
csendes tag

Iponnál lett ASUS 300e Ft alatt, ha valakit érdekel:
[link]

[ Szerkesztve ]

6800XT

(#781) szasanyi válasza Gaboo86 (#780) üzenetére


szasanyi
félisten

Hurrá...

(#782) sirszevenap válasza Gaboo86 (#780) üzenetére


sirszevenap
őstag

Dübörög a gazdaság! ;]

Bankkártyával? Hát persze!

(#783) ScomComputer válasza Gaboo86 (#780) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az alzánál 240e a TUF..ha lesz... [kép]

(#784) sNk77 válasza Gaboo86 (#780) üzenetére


sNk77
aktív tag

A 6800XT-nek kéne ennyiért mennie normál esetben. A 3080 hiány miatt felnyomták a 3070-esek árát is, pedig ebből ahogy nézem sokkal jobb készlet van. És ha ez nem lenne elég, a 6800 is erősebb, ami még olcsóbb lesz. Ha nem is itt, az alzát érdemes lesz figyelni.

Szerk.: Aki most vesz kártyát és tudatában van, hogy jönnek a navik, miért dönt úgy, hogy jó-jó tényleg ígéretes az AMD, de ezért és ezért Nvidiát vesz mégis?

[ Szerkesztve ]

nádpálca

(#785) Gaboo86 válasza ScomComputer (#783) üzenetére


Gaboo86
csendes tag

csak lenne már... :K

6800XT

(#786) Chaser válasza Gaboo86 (#785) üzenetére


Chaser
titán

az még sajnos odébb van, de alzán esélyes hogy lesznek fe verziók és nem túl elszállt áron, a két nap múlva jövő 5xxx cpu-k árából már nagyjából lehet majd tudni mik lesznek az fe vga árak, mo. szerencsére az amd-nek nem büdös - még ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#787) mlinus


mlinus
őstag

Na, akkor Gainward 3070. Sima, nem OC-s.

Méret/kinézet/súly...

Mérlegembe kéne gombelem így nem tudtam megmérni de egy MSI Gaming X Trio 2080-hoz képest sokkal könnyebb. És kissebb!

[link]

RGB-s ahogy elnézem, de mivel falnak van fordítva a gép oldala ezért engem annyira nem izgat :DDD

--

Teljesítmény...

Egy sima 2080-ast vált ami gyárilag volt tuningolva. Tudtam hogy nem lesz egy hatalmas upgrade, de mivel 3080 valószínűleg idén már nem lesz normál árban, ezért megbékéltem ezzel. A 2080-at már "előre" odaajándékoztam öcsémnek, úgyhogy mindenképp kellett valami.

Nem csalódtam igazából, bizonyos játékok érezhetően jobbak.

Csináltam pár tesztet mindkét kártyán, azonos beállítások mellett. Core i7 10700k társasáságban.

--

Tuning/zaj/hőfok...

Superposition benchmark alatt ment a gpu z logging, innen le lehet szedni a txt fájlt:

[link]

alapvetően halk a kártya, halkabb mint az MSI 2080 volt, ami kellemes meglepetés. Alapon 63-64 fok körül van játékok alatt nálam.

OC-ra majd később kerítek időt, most sajnos dolgozni kell, de egy gyors +50mhz-t rádobtam, így 1940mhz körül boostol hosszútávon.

(#788) Chaser válasza mlinus (#787) üzenetére


Chaser
titán

ha halkabb a 2080 gaming x triónál az komoly :)
ikejában' apróért van cr2032-es elem - gondolom a tiedbe is az kell -, majdnem annyiért vettem 8db-ot mint anno ebayről a sokkal jobb ft-tal :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#789) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Riadó! :D

Edit: Aaaaand, its gone. Másfél percig tartott.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#790) sirszevenap válasza mlinus (#787) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ez Phoenix, ugye?

Bankkártyával? Hát persze!

(#791) syIex


syIex
veterán

Na én most vettem át a Trio 3070-et az Alzából.

Volt egy Foramax rendelésem is, de attól elálltam szóval nézegessétek az oldalukat a holnapi nap folyamán szerintem aki olyat akar! :C

Amíg nem lesz a 3080 Strix reális (számomra 370k max) áron addig megfelelő lesz ez mindenre szerintem! :K

Egyébként súlyra szinte ugyan annyi, mint a 3080-as tesója. Sőt még talán méretre is... :DDD
Viszont csak 2 táp csati megy bele nem pedig 3.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#792) ScomComputer válasza syIex (#791) üzenetére


ScomComputer
veterán

Remélem ezt már nem adod el Mate...mert akkor megöl a nép... ;]

#787mlinus:
Köszi...ment pü,majd nézz rá ! :K

[ Szerkesztve ]

(#793) LoyalGuard válasza syIex (#791) üzenetére


LoyalGuard
tag

Gyanítom hogy az én 196 ezerért megrendelt Asus Dualomat meg visszamondják...
Mindenki 1-2 nap alatt megkapja a többi típust, de erről még semmi hír. :(

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#794) mlinus


mlinus
őstag

egy kis addendum:

hwinfo gpu adatok Superposition közben:

[link]

Illetve próbáltam több játékot is azóta, volt ahol több száz fps is volt a menüben, és nem hallok semmi ciripelést vagy ilyesmit, szóval a coil whine vagy nagyon halk, vagy nem létező. (Ilyen szempontból mondjuk én elég szerencsés vagyok, csak egy vga-m volt ami ciripelt, GTX 260, kb 12 éve..)

és igen, sima Pheoenix.

[ Szerkesztve ]

(#795) Chaser válasza mlinus (#794) üzenetére


Chaser
titán

úgy látom nálad is max 1500rpm a venti, az azért nem rossz egy sz@r gw-től ( :
táp pontosan milyen?
hasznos lehet azoknak akik ilyet akarnak venni

szerk:
illetve alulfeszt néztél/nézel?
valaki linkelt 140w-os tesztet, de eléggé hihetetlennek tűnik - úgy rémlik valami "nimand" tesztelő volt, meg se néztem -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#796) ScomComputer válasza mlinus (#794) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na ez az köszi szépen... :R

(#797) boogie84 válasza syIex (#791) üzenetére


boogie84
veterán

Miert nem egybol a hirdetest dobod ide?
Szep napot.... :D

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#798) sirszevenap válasza boogie84 (#797) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ijjj ;]

Bankkártyával? Hát persze!

(#799) ScomComputer válasza boogie84 (#797) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azért azonnali BAN jár..inkább ne bacctassad már Mate ! :N

(#800) -=RelakS=- válasza ScomComputer (#799) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha jól emlékszem, bárkinek bármilyen saját hirdetésért repül a BANhammer, nem?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.