Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#451) Andor22 válasza Találtgyerek (#450) üzenetére


Andor22
aktív tag

Igen
Hétfőn érkezik is :Y

(#452) Joco_77 válasza MegalodonS (#449) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Meg tudom érteni ezt a részét. Sajnálatos, mert jó kis időálló kártyákat csinálnak.
Nem nagyon néztem utána mi az oka ennek a "korlátozott készletnek" ami magával vonja a haszonéhesebb boltok felfelé kerekítését, de gondolom a koronavírus se tett jót a gyártásnak.
Hát ez van.

(#453) VirsLee válasza Joco_77 (#443) üzenetére


VirsLee
őstag

Mármint azt akartad írni, hogy nem vagy márkab*zi, de mégis :)

(#454) kisselandras


kisselandras
senior tag

Aki akar venni az aqva webnél az nézze belső hiba van náluk több db van raktáron csak mi nem látjuk az rtx 3070 kártyákat

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#455) sirszevenap válasza kisselandras (#454) üzenetére


sirszevenap
őstag

Akkor mit nézzek rajta? ;] Plusz azért az árért amit ott utoljára láttam jó helyen van a raktárukba!

Bankkártyával? Hát persze!

(#456) Chaser válasza kisselandras (#454) üzenetére


Chaser
titán

a jóisten' is azt akarja hogy rohaggyon' rájuk ( :

Joco_77
ebben az esetben a vírus neve amd ( : kellett csinálni egy paper launch-ot, hogy elmondhassák önként és dalolva sokkal nagyobb teljesítményt adnak olcsóbban mint eddig, az nem gond hogy egyébként legyártva a termékből nincs csak a valós igények max 10%-a ( : mert náluk a hárvárdon' és jélen' végzett közgázosok nem számítottak ekkora keresletre ;]
én pont lesz@rom, de azokkal kicseszés akik várták ezeket a kártyákat, de magukkal is kicsesznek, mert aki dühbegurul' és lesz amd-nél készlet biztos okan átpártolnak, ezért megérte hülyét csinálni magukból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#457) FaTHI válasza kisselandras (#454) üzenetére


FaTHI
őstag

Tényleg hogyan is vegyünk onnan?

(#458) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Kis Alza infó!

Bankkártyával? Hát persze!

(#459) Mumee válasza Joco_77 (#440) üzenetére


Mumee
őstag

A 3070ti-t még annyira se várd, mivel vágott 3080 lesz.

(#460) edward2 válasza sirszevenap (#458) üzenetére


edward2
addikt

Google fordító vagy úgy tanul a cseh supportos magyarul? :)

(#461) sirszevenap válasza edward2 (#460) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ez tuti önszorgalmi magyar tanuló! ;] Olyan helyesírási hibák vannak, amit a google translate nem követ el.

Bankkártyával? Hát persze!

(#462) FaTHI válasza kisselandras (#454) üzenetére


FaTHI
őstag

Végül rátaláltam az Aqua 3070-re ami egy gainward gs 3070 350000- ft ért. sztem be is vehetik aki ennyit ad érte épp csak 150000-et dob ki az ablakon.

[ Szerkesztve ]

(#463) edward2 válasza sirszevenap (#461) üzenetére


edward2
addikt

Ahhoz képest nem 'rosz' :D

(#464) Lord Myn válasza FaTHI (#462) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem igaz, csak ~130k-t... ;) Vicc ez az egész, tegnap 2 után rögtön beraktam egy Gainward-ot a kosárba 224-ért, mire kifizettem volna már nem volt elérhető. Most meg vehetném meg bő 1,5x-es áron.

Kivárom a nov. 19-et, három eset lehetséges:

1. Normalizálja az nV árakat is, főleg, ha új modellek is jönnek (3060, 3070ti) közben

2. kb. 20 év "zöldség" után AMD kari lesz a gépben

3. AMD-ből is ilyen k* sokat fognak gyártani és ezeket is majd 4-5-600k+-ért árulják az üzérek, ez esetben eladom az asztali gépet és inkább laptopot veszek majd és befejezem a belső perifériák csereberéjét...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#465) AsakuraDave válasza Lord Myn (#464) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Csak egy tipp de szerintem nem kötelező előre fizetni.
Eddig mindent átvételkor fizetéssel rendeltem és nem lett törölve. Persze lehet ha több db van és engedi a rendszer hogy túl foglaljanak az emberek akkor az kapja meg előbb aki fizetett. :(

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#466) Lord Myn válasza AsakuraDave (#465) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Tök mindegy volt melyik opciót választottam... (azt gondolná az ember, ha sikerült berakni kosárba, akkor legalább van 2-3 perced, amíg fenntartja neked a rendszer az árút :((( )

"War does not determine who is right - only who is left."

(#467) edward2 válasza Lord Myn (#464) üzenetére


edward2
addikt

Én a 3asra tippelek. Alapból a sima 6800 is drágább. Ha nem lesz konkurencia akkor a boltok a nagy kereslet miatt ugyanúgy fel fogják nyomni az árakat.

Szerintem 6800 300k alatt még 'jó' áron se lesz. (legalábbis Hungarisztánban)

(#468) FaTHI válasza AsakuraDave (#465) üzenetére


FaTHI
őstag

Én is a gainwardot raktam be fél-percet időztem kitöltögetéssel, de a fizetés már nem engedte elfogyott vicc. Az Asus dualt meg nem is láttam rendelhetőnek.

(#469) Lord Myn válasza edward2 (#467) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem örülnék, ez a legrosszabb opció... Ráadásul egy jobb fajta workstation/gaming laptop min. 800k, bár ha azt vesszük, hogy ennyi most egy 3090, akkor már nem is tűnik olyan soknak.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#470) arnihonda


arnihonda
újonc


Egy kis alza.hu info

[ Szerkesztve ]

(#471) Chaser válasza Lord Myn (#469) üzenetére


Chaser
titán

attól függ mivel játszol, ha fps-sel nem, akkor konzol is nagyon jó opció
1tb gen4 ssd, 8c/16t 3xxx cpu, kb 6800 szintű vga - vagy alatta 10-20%-kal -, pofás kis itx kinézetű házban és még halk is elvileg a series x, 185e-ért ( : itt már sok játéknál valós lesz a 4k/60hz-1440p/120hz, értelmes min. fps-ekkel
kontrollerrel nekem az fps kínszenvedés volt, de autóshoz játékhoz nagyon jó, tps-ekhez meg elmegy
forzához azt fogom venni, fps-re és alkalmi melóra meg egy "olcsó" pc-t összerakok - ahhoz képest olcsó, hogy megvan 3080 árából kis 24-es 144hz monitorral kompletten -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#473) AsakuraDave válasza #98320896 (#472) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nov 18 egy történelmi pillanat lehet az emberiségnek :R Gondolom Nov 17 előtt független tesztek nem várhatóak? :(((

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#474) Chaser válasza AsakuraDave (#473) üzenetére


Chaser
titán

max a gamereknek ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#476) clyvejhamma válasza arnihonda (#470) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Ezt marha jó, hogy belinkelted mert én kérdeztem és nem küldtek e-mailt, hogy valami válasz érkezett volna. Legalább tudom mi van. :)

(#477) Lord Myn válasza Chaser (#471) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Konzol nem opció... :( Dolgozom a géppel elsősorban, másodsorban játszom. Nem akarok két porfogót erre a mutatványra, plusz összenőttem már a bill+egér párossal. Ha workstation notit is veszek, arra is monitorok, külső egér, külső bill., usb hangkártya + studió monitorok lesznek kötve, az biztos.

(#470) arnihonda: De mi??? Akkor a 3080 ennyi volt, soha többé nem gyártanak/forgalmaznak? :Y

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#478) arnihonda válasza clyvejhamma (#476) üzenetére


arnihonda
újonc

Örülök hogy ezzel is segíthettem :) és milyen kicsi a világ! :D Remélem azért az árak addigra normalizálódnak.

(#479) FaTHI válasza arnihonda (#470) üzenetére


FaTHI
őstag

Ez brutális. Ha tényleg ez van akkor RIP Nvidia!

(#480) torma1981 válasza FaTHI (#479) üzenetére


torma1981
veterán

Tuti nem igaz. Ez csak egy szabvány válasz. Érdekes is lenne. 3080 nem lenne már? Nem tudnak időpontot és ezt írták ennyi.

(#481) mlinus válasza FaTHI (#479) üzenetére


mlinus
őstag

persze, egy alza supportos tudja hogy soha többet nem lesz 3080. Kicsit húzzuk már be a kéziféket :DDD

nyilván minden bolt berendelt egy rakat 3080at de csak összevissza kapogatnak. Nem tudják mikor jön a köv shipment, ennyi.

iponba is 1-1 darabokat raktak fel hetekig.

[ Szerkesztve ]

(#482) clyvejhamma válasza FaTHI (#479) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Nem csak a gémerek léteznek a piacon. A GPU rendering egyre komolyabban terjed. Ezeken a területeken szinte kivétel nélkül CUDA-t használó alkalmazások vannak, amik csak Nvidia kártyán mennek. Ezekbe a render gépekbe időnként 2-3 kártya megy, elég komoly felvevő piac ez. Az új kártyák ebben is nagyot fejlődtek, lesz rájuk kereslet. Akármennyiért lesz is akármilyen gyors AMD kártya, sajna én sem tudom berakni a gépbe mert nem támogatja egyik progi sem amit használok...

Nekem azt mondta egy kiskeres kontakt, hogy teljesen kiszámíthatatlanul, de folyamatosan és egyelőre néhány darabos tételben fognak érkezni a kártyák! 3080 és 3070 is.

[ Szerkesztve ]

(#483) m0h0senator válasza FaTHI (#479) üzenetére


m0h0senator
őstag

:DDD :DDD :DDD :DDD Megyek megásom az NV sírját egy alza-s support válasz miatt. Remélem jössz te is.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#484) arnihonda válasza FaTHI (#479) üzenetére


arnihonda
újonc

Szerintem itt csak arról van szó hogy fogalmuk sincs mikor lesz 1nél több raktáron. nem kell túllihegni. Nyilván nagy a kereslet minden új kártyájukra. új gyártási technologia plusz a covid plusz sokszor a logisztika bal**szkodása is hozzájárul hogy ne legyen egyszerre megfelelő készlet....amd-re kíváncsi leszek nekik hogy sikerül majd ezt áthidalni. lehet ők már 2 hónapja csak a készletre gyártanak de olcsóbb nem lesz ettől a kártyájuk sőt amiatt hogy nincs elég nvidia még lehet azt is felhúzza és egy alapból 200-250ezres kártya nagy készlettel simán 300k lesz de ne legyen igazam.

(#485) edward2 válasza AsakuraDave (#473) üzenetére


edward2
addikt

Nov 18-án jön a covid oltás? ;]

(#486) Chaser válasza Lord Myn (#477) üzenetére


Chaser
titán

érthető, ezért "kombinálom" én is, mellé egy notebook aminek pro a kijlzője, sokat megy akkuról, halk - ez már adott -, ezzel elnetezek 10w-ból kb, legtöbb filmet is ezen nézem, "apróért" vettem már használtan
ehhez képest a pc hw-e erőmű ( : de csak a forzához kellene egy 3060/70 v ekvivalens amd, aminek árából - mármint az esetlegesen normál 200e alatti áron kapható 3070 árán - és jó esetben 2-220w-ból megvan a konzol, és pc-be nem kell atomerőművet felzabáló vga-t tennem
személy szerint néhány régebbi fps érdekel, csuda szájberpánk' és ehhez hasonló mai - számomra - hülyeségek nem, így egy nagyon kis térfogató extra halk/néma gépet össze tudodk dobni
csak opcióként mondtam, sajnos az a notebook ami mindent tud nagyon drága mint tudod, de rengeteg kompromisszummal is jár, és sok minden lesz csak nem halk, és ha kidöglik gar időtartama alatt elég kellemetlen nélkülözni ha nincs más gép, gar után meg gtk, és ugyaúgy döglenek azok is mint a 100e-s bontószökevények
az én verziómban próbáltam "cél hw-eket" összehozni, jó fogyasztással, és ha vmelyik elhullik akkor is van ami átmenetileg gond nélkül pótolja
persze kinek mi, nekem így jött ki a matek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#487) clyvejhamma válasza arnihonda (#484) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Ameddig ilyen mértékű kereslet van a kártyákra addig sajna ilyen áron lesznek majd elérhetők...

(#488) FaTHI


FaTHI
őstag

Oké skacok túl lihegtem remélem !!! :R

(#489) kevike576 válasza FaTHI (#488) üzenetére


kevike576
senior tag

(#490) Mirakuru válasza edward2 (#444) üzenetére


Mirakuru
tag

lehet hogy kikéne várnom de az megint több hónap várakozást fog jelenteni és elfogyott a türelmem! :D :DDD
9700k mellé már illene valami combosabb kártya a franc se tudja mi lenne a legjobb...
azon is gondolkoztam hogy egy 2070 super jóáron addig elvagyok vele és mikor rendeződik a helyzet csere rtx 30xx szériára. Vagy 2080 super és akkor azzal már kivárok 1-2 évet. de lehet nagy hülyeség nem tudom...

(#491) Lord Myn válasza Chaser (#486) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem, szerencsére van 1-2 PC a háztartásban (a "fő" vason kívül 3-4 noti plusz egy kisebb asztali gép - i3/1050Ti). Egyébként nagyon rosszul érintene, ha el kellene engednem az asztali PC-t, pont az erős notik kompromisszumai miatt, de ami mostanában megy, abban nagyon a dVGA-k halalát látom... Utoljára a bányászkorszak közepén volt ilyen a helyzet.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#492) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Aqua oldala f0$ de meglehet őket találni :U :

(3080 Strix csak konfigként van)

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#493) Toxy


Toxy
aktív tag

Ahogy nézem 276k-ért van Asus Dual, ez jónak számít?

pl Aquaba ugyanez 328k.
Hogy lehet ekkora eltérés 2 azonos kártya közt?

[ Szerkesztve ]

(#494) ScomComputer válasza AsakuraDave (#492) üzenetére


ScomComputer
veterán

100K-val drágább mint az alza volt tegnap.. :)
#493Toxy
Két ventis eléggé forró...de vannak tesztek a YT-on nézz szét...

#495torma1981
Ez igaz..de kit érdekel itt pár emberen kívül a reális ár..van itt pénz nem kell a rinya.. :D

[ Szerkesztve ]

(#495) torma1981 válasza Toxy (#493) üzenetére


torma1981
veterán

A reális ára 200k. Szerinted jó ár akkor? :(

(#497) edward2 válasza Mirakuru (#490) üzenetére


edward2
addikt

Ha van monitorod 1440+ akkor jó t 5700xt, 2070S, 2080S arányosan kevesebbért vagy várni kell.

#492
Csak árakat láttam elsőre mondom minek másolsz be ide 3080 kártyákat.

(#498) koxx válasza torma1981 (#495) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sajnos most a kereslet/kínálat határozza meg az árakat :/ én is tökre örültem amikor bejelentette az nvidia, hogy milyen olcsó lesz a 3070. Aztán tessék :o Nézd meg mit művelnek a PS5-tel is. '17 decemberben megjelenés után cca 1 hónappal vettem a 1070Ti-omat még azt gondolom, hogy elég korrekt áron (150k) ami akkor soknak tűnt, de még mindig hasít.

(#499) Chaser válasza Lord Myn (#491) üzenetére


Chaser
titán

megértem ( :
sajnos eléggé látszik, hogy van egy nagy réteg akinek mindegy az ár, mindegy milyen áron, de kell-kell-kell az eleve drága vga még drágábban
sztem már egy alapjáraton pl 200e-s vga is drága, és nem csak nálunk, hanem ahol 5-600e a nettó fizetés ott is
2080ti-nél is látszott, hogy sokan vannak pénzesek, elvek nélkül, de osztán' villoghatnak vele, itt is láttam már-már nyomorultnak nevezi azt akinek 2080ti-nél kisebb van, na az az ilyen ********* miatt engedhette meg magának az nv a 2070 fölötti vga-k árazását, és engedhetik meg a boltok most is maguknak - tisztelet a kivételnek, van aki nem gondolja magát superheronak mert 2080ti-je volt, és valakinek munkára kell a combos vga -
részermől már rég túlmentek egy ár határon és fogyasztási határon ezek a csoda kártyák, szerencsére ami játékot kínál a piac az nekem 99%-ben szemét, akkor se játszanék velük ha fizetnének, nemhogy én fizessek :) úh. nem nehéz ezt "elengedni"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#500) Hegyirabló válasza Toxy (#493) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Én sem vennék két ventiset.

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.