Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#1051) laychi válasza Yamaken (#1046) üzenetére


laychi
veterán

Mennyire tartja az órajelet?
TimeSpy, Firestrike, SP bench jöhetne.
Vram órajel?
TDP limit?

Amúgy jön Palit Jetstream 2 ventis 2.5-3 slotos. 270/330W powerlinittel.
Az vagy bitang lesz, vagy az összes sz*r chipet megkapták

[ Szerkesztve ]

(#1052) TechN7ne válasza akyyy (#1050) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Be van határolva az összes ár ,nagyjából így fog maradni minden ,régi készlet is míg el nem fogy.
Egyedül majd a 3060/3060ti lesz az ,ami hozza a szintet kevesebb fogyasztással (2070 S) ,de nekik is az áruk egy mostani jobb fajta 2070 super lesz (200/200+k).

[ Szerkesztve ]

(#1053) capafog23 válasza sirszevenap (#1045) üzenetére


capafog23
őstag

Jött email hogy feladták.

(#1054) sirszevenap válasza capafog23 (#1053) üzenetére


sirszevenap
őstag

Nekem is. Ugy kell, hetvegen alljon a postan! ;]

Bankkártyával? Hát persze!

(#1055) laychi válasza capafog23 (#1053) üzenetére


laychi
veterán

Mit adtak fel? A várakozást? :P :DDD

(#1056) TechN7ne válasza laychi (#1010) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pont nézem a 3070 vs 1080ti/2070s teszteket és átlagban 15 max 30 fps a különbség ami még mindig nem elég se 120hz re se 144 re ,1080ti/2070s nél is vígan meg van a 60fps ,így az a többlet csak a levegőben lógna amit a 3070 add.

Nekünk a váltás legalább 3080 ,vagy 3090 érdemes.

(#1057) laychi válasza AsakuraDave (#1042) üzenetére


laychi
veterán

1 óra Crysis remastered után 24, 8 fok van a szobában. Zárt gépház.

[ Szerkesztve ]

(#1058) malacka87


malacka87
senior tag

360.000 huf egy 3070 kártyáért na ne szórakozzunk már tényleg. Nem akarom elhinni hogy ez törvényileg megengedett. Tök mind 1 melyik üzletről beszélünk... :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1059) Chaser válasza malacka87 (#1058) üzenetére


Chaser
titán

aranyos vagy ám :)
az ingatlan árak 3-4x-esére növekedése az nem gond, hiszen vga-ra van szüksége az embereknek, nem házra/lakásra ( :
kapitalista világ van, a motyódat annyiért adod amennyiért akarod, max. rád rohad ha nem veszik meg, ez egy "luxus termék", nem olyan valami ami az életben maradáshoz kell - bár lehet egyeseknél igen.... -
globálisan ez történik, kereslet-kínálat...kereslet hatalmas, kínálat alig

valaki tolja az ms flight simulátort?
egyelőre én még csak tolnám, mert épp csak csordogál
eddigi játék amiket néztem mind pipa
van valami vga zózósabb game pass-os game amit megnézzek?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1060) TechN7ne válasza Chaser (#1059) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon tartják az árukat a zöldek ,annyira sokat nem bukik rajta az ember még ha használja is majdnem egy évig ,50k kb.
2080ti kivétel mert ott nagyon nagy lett a difi ,de mondjuk meg is érdemli az aki majdnem 5 kilót kipenget egy ilyen “luxusért”.
Am 3 éves csúcs kártyák is 100+k ,és azok nem egy évet mentek.

(#1061) nyul105 válasza TechN7ne (#1060) üzenetére


nyul105
senior tag

Amd is tartja, 5700/xt drágábban mennek el, mint tavalyi vételáruk, már ha annyiért vették meg, amennyiért jegelve vannak.

(#1062) Chaser válasza TechN7ne (#1060) üzenetére


Chaser
titán

ezen is ha kijön új széria tavasszal, meg az amd nagyot gurít, és már készlet is lesz, azért olyan hatalmasat nem lehet "bukni", akkor is ha "csak" 8gb
gaming x és ftw3 tulajokat várnék, van egy tippem nem sokat vernek rá erre a sz@r ;] gw-re rpm/hőfok terén, mondjuk sejtem mért, de azoknak a kártyáknak még nem néztem utána, de barátomnál 2080s ftw3 sem hoz sokkal jobb értékeket mint a gw, sőt, szinte ezt hozza, persze durván meg lehet rángatni a pofáját, ennek a gw-nek meg valszeg' nem annyira
forzával azért játszogattam, 60fps limittel konnektorból teljes gép 1440p full maxon 12x-13x w, ez azért nem rossz, szabadjára engedett fps-sel ami 100-140 ott már 280w is megvan
de azt nem gondoltam volna, hogy a 60fps ennyiből meglehet
5600xt-vel 200w volt a teljes gép 60fps mellett és némileg szerényebb beállításokkal - manual ultra és kisebb élsimítás -, igaz 3600x hajtotta, de az nyilván nem evett annyival többet
itt már elég jó fogyasztási mutatója van a gpu-nak, úgy láttam logból 1000-1200mhz közt ment a gpu így ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1063) GAbre


GAbre
veterán

Nem nagyon tesztelgettem 2080 ti-om,abban a kis időben,amíg volt.
Főleg,hogy elég gyengusz is volt hűtése.
De nálam még oc-zet 3070-el se tudtam elérni azt a teljesítmény division 2 alatt,mint ti-al.
Mondjuk csak most álltam neki húzni.
De eléggé furán boostol.20-as széria nem dobálta így random a gpu órajelet.Beállít 1 adott mhz körül.
De itt 100mhz+ különbségek is vannak.
Ez normális?

Avatar

(#1064) Chaser válasza GAbre (#1063) üzenetére


Chaser
titán

nálam minden játéknál 1900-2000mhz a boost ha nincs fps limit, jellemzően 1950-1970-2000
minden defaulton

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1065) laychi válasza GAbre (#1063) üzenetére


laychi
veterán

TDP limit miatt van.
Én most trükköztem kicsit és így egy hangyaf*sznyival jobban megy.
Jó chipet fogtam ki,csak az a baj,hogy a gyártó nem engedi a hűtő módosítását.
Vagy bukom a garit....

Stabilan 2085MHz-en tekert a kártya

[ Szerkesztve ]

(#1066) GAbre válasza laychi (#1065) üzenetére


GAbre
veterán

2100-ra raktam 1v-on. Rendszer 2115-re rakta.
Tesztben 1x ment föl odáig.1935-re is lement néha.(Másodikra,már 1875-re is lement)
Nekem is fel van húzva tdp limit.
De nekem nem ment fel 65 fokra se.Tudtommal ott vissza kéne már kicsit vennie órajelből.
2040-2055-ön próbáltam eddig.
Ott játékban vmi 18xx-ra is lement.
Sajnos nekem nincs ennyi ponton.Ezen a nagy órajelen is nem tudtam elérni 12e-et.
Pedig elvileg én procimnak kicsit jobbnak is kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1067) gabo423 válasza laychi (#1065) üzenetére


gabo423
kezdő

Szép. Nekem a final fantasy XV benchmarknál mindent bekapcsolva és maxra húzva 5344 pontot hozott a 3070.

(#1068) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Redditről, Szingapúr. :D


Ezeket előre összeállított gépekbe fogják tenni. :(

Üdv!

(#1069) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Alza csak nem fogja odaadni az asus dualt :( :

"Kedves Vásárló,
Jelenleg nincs visszaigazolt szállítási időnk az Ön által kiválasztott termék(ek)re. Ha meg szeretné várni a termék(ek) beérkezésére, kérjük küldjön erre vonatkozólag egy megerősítést a kapcsolati űrlapon keresztül.

Örömmel állunk rendelkezésére egy másik termék kiválasztásában a következő telefonszámon: 06-1-701-1111."

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1070) GAbre válasza LoyalGuard (#1069) üzenetére


GAbre
veterán

:S Ez sejthető volt sajnos :S
Várom,hogy 3080 előrendelésem is mikor dobják vissza.
Illetve az is asus,és ahogy nézem nem nagyon kapnak asus-t nagykerek... :W
Én le is vagyok tiltva náluk vagy mi.Mert nem lehet hívni őket :D
Pedig nem is reklamáltam vagy vmi.Max 1x visszaküldtem 1 memóriát,hogy mégsem kell.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#1071) warcat válasza LoyalGuard (#1069) üzenetére


warcat
veterán

Azért ez nem annak tűnik,hogy nem adják oda, csak nincsen belőle és nem is lesz belátható időn belül szerintük.Ami nem meglepetés, mert minden elkelt és drágább kártyáikon nagyobb a haszonkulcs. 3080 TUF-ot is rég láttam, megy minden Strixnek.

EA: It's in the crate!

(#1072) Chaser válasza GAbre (#1070) üzenetére


Chaser
titán

nemá', tavaly sok ipari hulladékot vissza kellett vinnem, soha nem volt hogy pár perc alatt ne tudjak emberrel beszélni, bf-kor sem, karácsony előtt sem, pl az aqua-nál szezonon kívül sem sikerült bő 20 perc alatt embert kapcsolniuk :d
mondtam is már le rendelést nem egyszer, mondjuk hagytam is náluk pénzt nem egyszer, ilyen amatőr dologgal hogy valakit letiltsanak nem hiszem hogy foglalkoznak ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1073) LoyalGuard válasza warcat (#1071) üzenetére


LoyalGuard
tag

Ja nem kifejezetten arra ertettem hogy szant szandekkal nem adjak oda (Bar egy kicsit talan ez is benne lehet , majd kesobb dragabban kimegy :)) )
1 darab Dualt lattam kikuldve, es 2-3-an biztos vagyunk akinek sikerult megrendelni, de azota sincs semmi. Eleg ciki ez, de latjuk mi megy mindegyik RTX 30XX-el...

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1074) Chaser válasza LoyalGuard (#1073) üzenetére


Chaser
titán

nem kell túlbonyolítani, ha beesik hozzájuk gw phoenix rá kell csapni mint tsúk' a t@konyra
van egy sejtésem hogy se a trix, se a gaming x nem ver rá számottevőt hőfokban és hangban - egy strixet már "hozzávetőlegesen" láttunk itt -, max pár fokról lehet szó és minusz 1-200rpm-ről
egyébként nem az a bolt ahol később drágábban adnák most meg elsunyizzák, de ha nem kaptak az asustól akkor nem kaptak
tegnap az új amd cpu-kat közel msrp áron dobálták néhány ezer ft eltéréssel...amíg volt ( : de ott is jártak úgy többen, hogy nem tudják teljesíteni a rendelést, de volt aki meg is kapta/kapja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1075) LoyalGuard válasza Chaser (#1074) üzenetére


LoyalGuard
tag

Ismerősnek is most bent áll a pénze egy 5900X-re... :DDD

Ja hát mostmár feljebb vittem a lélektani összeghatárt, így egy GW is jöhet, ellenben pár napja már az sem érkezett :( Az ide berakott tesztek alapján sem látok benne semmi kivetnivalót.

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1076) TechN7ne válasza RudiLicenc (#1068) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Megy a biznisz ,jó üzlet ,gondolom ezek is csak műanyagból állnak. ;]

Chaser
Normális GW vga a phantom nál kezdődik ,ezek nem is gw hanem vlmi noname gyártó ,jóvanaz had szóljon ,olcsóbb volt két napi főznivalóval. :DDD

(#1077) Chaser válasza LoyalGuard (#1075) üzenetére


Chaser
titán

kérje vissza ha nem akar várni, visszaadják szó nélkül, többeknek már törölték is és utalták a pénzt

TechN7ne
szerintem próbáld ki és utána beszélgessünk
mint mondtam barátomnál 2080s _ftw3_ van, nem hoz érdemivel jobb értékeket a kártya - max -1-2 fok és -1-200rpm, azon ehhez képest brutál hűtés van, defaulton max 30w-tal eszik többet -
és hogy mért nem? szerencsére nekem sok fétisem' van, többek között szoktam gondolkodni is
egy bizonyos fogyasztás után nem skálázódik már jól a nagyobb hűtés, sőt, szinte kb mindegy hogy 1,5kg vagy 2kg, nem hoz érdemit
és mért nem?
a hűtés designja miatt
less rá az nv refre, less rá a gw phoenixre
aztán less rá a gaming x-re és strix-re
a tápcsati felőli oldalon is jön meleg a gw-ből, nyilván, de ahol a kártya vége van és a backplate perforált, ott sokkal többet kitol - van már sokaknak, meg tudják nézni -
valszeg' rájöttek ők is, hogy a fizikát nem lehet megb@szni :) de erő helyett ésszel is lehet dolgozni - lehet csak simán "lelesték" az nv refet :)) -
garancia pedig tudtommal 3 év a strixre, gaming x-re is, gb aorus-ra van 4 regisztrációval
aki annyira nem bír magával, és ha lehet kapni ezt a kártyát, akkor nem kell tőle félni, ez a mondanó lényege
mivel többeknek van, meg tudják cáfolni/erősíteni az én értékeimet, eddig csak megerősítést láttam
és nem, nem okozna gondot fél milláért' venni 3080 strixet, vagy gaminget, vagy bármit...de hülye azért nem vagyok ( : és a 3070-nél is max 10e ft felárat adnék a fentebbiekért
nekem ez akártya hangos, ugyanígy hangos az ftw3 2080s barátomnál, és lenne az a gamingx, aorus, vagy strix is, de a nagy többségnek ezek már a halk kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1078) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok! Tervezek egy ilyen kártyát csak bactat hogy csak 8 gigás. Szerintetek nem kevés egy ilyen kártyára ? Már most van 1080-nál 7,7-7,8Gb vram használat egyes gamek-be :F Csak qhd-ba lenne használva és 5+ évre venném legalább.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1079) Chaser válasza sid.:Rc211v (#1078) üzenetére


Chaser
titán

szerencsés is aki 5+ évre tervez tömegtermelés korában ( : persze éppen bejöhet, vagy nem, idővel kiderül
ha kevésnek érzed a 8gb-ot nyilván ne vedd meg, lassan jönnek a 6800-ak 16gb-tal, és nyilván jövő tavasszal nv is upgradel valamit emiatt, hogy az árakon hogy fog ez meglátszani majd kiderül
most kb bármit veszel új szériából drága

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1080) laychi


laychi
veterán

(#1081) sirszevenap válasza Chaser (#1077) üzenetére


sirszevenap
őstag

Hagyjad... latatlanban megmondja. Mennyi az ilyen. Le sem allok bizonygatni. Mondjuk meg nem is tudnek mit mondani, nincs nalam. ;]

viszont Te leirtad parszor. Ha meg 10x leirod is figyelmen kivul hagyja amit mondasz! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#1082) Chaser válasza laychi (#1080) üzenetére


Chaser
titán

és ebből mi a konklúziód? :)
marad vagy visszadobod?

jah jut eszembe, nem lesz ms flght simulator test
egyrészt alig csordogál, másrészt az a sz@r downloadere felcsapja a gpu és vram órajelet, és "eleszi" a játékok elöl a kraftot
tegnap forzázok, de kevés, sp pötty de kevés, na mi van? ha nincs aktívan előtérben a downloader, akkor eszi a vga-t
gratulálok ms :C

szerk:
sirszevenap
közben ugye meglett a miértre a válasz
erről már sokat dumáltunk régen is a barátommal, 5700xt gaming x gondolkodtatott el nagyon 5600xt gaming x ellenében
szögre ugyanaz a hűtés, ugyanaz a tömeg
előző 250w körül, 5600xt 160w, de mindkettő 1300rpm-en karistol és mindkettő majdnem ugyanannyi hőfokot produkál azonos körülmények közt
valami baj van a matekkal ( : és az a hűtés skálázódása 200w fölött
ezt most megoldotta a gw okosanügyesen', egy viszonylag szerény hűtéssel - ami azért annyira nem szerény, de nem is gaming x/ftw3 szint -
ezért bátorkodtam leírni, hátha nem riadnak el akik ilyet akarnak venni
hátránya is van, így a ramok többet kapnak a pofájukba, jó szellőzés mindenképp kell, de az kell bármelyik ilyen étvágyú vga-hoz ha belülre szellőztet a "design"
aszittem' már rég nálad van a kártya

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1083) ScomComputer válasza laychi (#1065) üzenetére


ScomComputer
veterán

"TDP limit miatt van."..az bizony ezerrel, tudnak ezek menni mint állat... :K
Ez a 2115 semmit nem jelent ez nem biztos,hogy stabil, az SP nem terheli meg úgy a vga-t mivel egy ősrégi progi csak e-penish-re jó...
Tolj egy 20 loop-os timespy extreme-t és ha ott is okés akkor már stabilnak mondható,de még akkor sem 100% :)

#1081sirszevenap:
Veled mi van jön már a cucc?

[ Szerkesztve ]

(#1084) laychi válasza ScomComputer (#1083) üzenetére


laychi
veterán

Ez Asus TUF biossal készült, szerintem ASUS-ék csalnak nem kicsit a TDP-vel.
200W-ot ír aztán 2085MHZ
zotac biossal meg stabilan 1995 vagy max 2010MHZ ami 240W-os limitig belefér.

#1082Chaser
Valószínűleg visszamegy,mert nem bontható garanciavesztés nélkül. Csak tesztre vettem és ez volt a legolcsóbb ténylegesen elérhető.
Vagy ha valakit érdekel,akkor privátban jelentkezhet érte.
Árában + postaköltség tovább adom számlával, GeForce NOW-val :) ~ 225k HUF lenne.
bolt 2 évet adott rá de a gyári gari 3 év+2 évet lehet hosszabbítani.(NEM hirdetés)

[ Szerkesztve ]

(#1085) sid.:Rc211v válasza Chaser (#1079) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

:) Úgy értem ha nem szarik be persze. Igen néztem a másik oldalt is és ott 16 giga az már dá lenne, és a 6800 talán még gyorsabb is lesz viszont drágább is és igazából már ennyit se akartam kártyára költeni meg akkor monitort is kéne cserélnem(vagy nem kéne? )
Igen sajna drágák az újak de 230-ért ki tudnék fogni egy gainwardot vagy palitot az nekem már jó lenne. 6800 ettől biztos drágább lesz.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#1086) TechN7ne válasza sirszevenap (#1081) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

ScomComputer és laychi normális teszteket készít ,míg Chaser beszél a levegőbe ,még egy gpu z képet sem bírt berakni ami alap lenne.

Műanyagon kívül nyilván tré a vrm és Micron ramokat tartalmaz Samsung helyett.
De tök mind1 ,sokan cipőt is azért vesznek hogy ne zokniba meg mezítláb mászkáljanak az utcán ,nem igény és ízlés alapján.

(#1087) ScomComputer válasza laychi (#1084) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha te vagy valaki nem akarja benchek-el bombázni a vga-t van egy játék ami brutal megterheli,ha itt nem dob ki öt perc alatt akkor 100% hogy stabil....
Maga az engine ilyen,és ráadásul még magyar felírat is van a játékban: [link]
Ha valaki ki szeretné próbálni dobjon egy pü-t és adok linket a GOG-os verzióhoz nagyon szívesen.. :R

(#1088) laychi válasza ScomComputer (#1087) üzenetére


laychi
veterán

Metro Exodus is tud terhelni rendesen.
Rögtőn vissza kellett vennem 50MHz-et a 1080 Ti-ből is.

(#1089) sirszevenap válasza TechN7ne (#1086) üzenetére


sirszevenap
őstag

Amint nalam a kartya, barmit IS letesztelek neked, hogy legyen mit elemezgetned. ;)

Bankkártyával? Hát persze!

(#1090) Chaser válasza sid.:Rc211v (#1085) üzenetére


Chaser
titán

így van, 6800 drágább lesz

TechN7ne
csak hogy értsd:
ha mondok értéket screen nélkül az akkor is annyi mintha lenne screen, nem tegnap regeltem ide, aki "ismer" tudja mennyire kamuzok vagy sem
tápos topikból talán már kiutáltak? esetleg linkelhetem a hsz-eidet, aztán a nagyérdemű majd eldönti kinél van probléma, publikusak, szóval nem ütközik "törvénybe"
vagy sikerül magadtól befejezni?
enyémen speciel samsung ram van, csak hogy megnyugodj
és igen, biztos rosszabb a vrm
de áruld már el, ha a gyári 17xx helyett közel 2000-en boostol _defaulton_, akkor hol a probléma? ez a gw 226e körül van, mennyi a gaming x v strix? egyébként már a gamingen sem fém a backplate, hanem vmilyen grafit, lesd meg az oldalukat
mindjárt átmegyek asztalira, és tolok screent külön a te kedvedért

szerk:
forza zen 3100@4,2 mellett 1440p minden maximális beállításon, 8x msaa/fxaa on

játékra ajnálom az ac od-ot ha vkinek megvan, az megzabálja a vga-t, lehet megveszem és azzal is tolok tesztet, régebben csak uplay előfizetésben volt meg

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1091) laychi válasza Chaser (#1090) üzenetére


laychi
veterán

AC Odyssey nem terheli agyon a VGA-t, Origins és Osyssey is inkább a CPU-t eszi.

(#1092) ScomComputer válasza laychi (#1088) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az is igaz... :K
#1091laychi:
Meg ez is igaz... :)

(#1093) ScomComputer válasza ScomComputer (#1092) üzenetére


ScomComputer
veterán

laychi
...
Töltsd le a legújabb evga perecision-t abban jól működik az oc scanner....(az msi ab legújabb beta is elszáll nálam error 22-vel)
Egy pár perc alatt megkeresi a stabilnak vélt OC-t ..... :K

[ Szerkesztve ]

(#1094) Chaser válasza laychi (#1091) üzenetére


Chaser
titán

origins fenn van, azt kiröhögi a vga
od.-nál viszont még talán 2070 v s-nél sem volt stabilan 60fps fölött tesztekből ítélve 1440p-n, 5600xt-n azért elég rendesen kellett butítani, hogy tudja a 60-at, és igen, megevett egy zen 3600-ot a game :) de 60-ig legalább nem limitált
ezért filózok rajta megvegyem-e tesztre, a cpu gyorsan elfogyhat, ugyanakkor érdekel mit produkál vele a kártya
game pass-ból bármivel tudok tesztelni - kivéve flight simulator ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1095) laychi válasza Chaser (#1094) üzenetére


laychi
veterán

Az, hogy hány fps egy dolog, de a GPU terhelést nézd.
Alap tdp 70-75%-át, ha megeszi.
Akkor van terhelve rendesen a kártya, ha még a kitolt TDP limitnél is jön egy kis throttling mert limitbe ütközik.

(#1096) Chaser válasza laychi (#1095) üzenetére


Chaser
titán

persze, ezért oltam a forzát fps limit nélkül, itt sztem megette a tdp javát, 280w átlag konnektorból, 60fps sync mellett 12x-135 a vége, idle 52 max 60w a gép ha a cpu pünytyörög valamit, de jellemzően 52-54, prime 95 small fft alatt 100-107w konnektorból a gép - bár azt még lehet a "zzabás" gt210 mellett mértem ami idle többet eszik -, de forza alatt nyilván sokkal kisebb terhelést kapott a cpu - és nyilván 3600 jobban megtolja a kártyát, de most 3100 van -
én csak defaulton tesztelem, amit gyárilag tud, legújabb win ver és driver, egyszeri userként ahogy a legtöbben használják a gépet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1097) laychi válasza Chaser (#1096) üzenetére


laychi
veterán

Csináltam AC Odyssey benchet. Töltődik YT-ra, majd linkelem.
(Igaz TUF OC biossal, így szerintem kamu fugyasztást és %-ot ír ki. Majd csinálok egyet eredeti BIOS-sal is)

(#1098) Chaser válasza laychi (#1097) üzenetére


Chaser
titán

oké, mindenképp érdekel
neked is a gw phoenix van?
gpuz-nél nem látod tdp értéket, de az oldalukon sem írják
"szerencsére" a forza is csodálatos ms - vagy az égisze alatt - megírt játék, ha kilépek menübe akkor is annyit zabál mintha menne a game, de ha tálcán van háttérben akkor is
gpuz ezt mutatja így:
tdp kihasználtság kb 95% a fentebb linkelt screen beállításokkal, 1965mhz boost értékkel, többi meg látszik, valós játék alatt logból megnézem mi változik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1099) ScomComputer válasza laychi (#1097) üzenetére


ScomComputer
veterán

10 körös, TS-extreme....kibacott limitek :D

(#1100) Chaser válasza Chaser (#1098) üzenetére


Chaser
titán

eddig toltam a forzát - pontosabban pár perccel ezelöttig -
tdp limit kihasználtság max 98%, boost 1950mhz legalacsonyabb, ventik 1400-1420 rpm, gpu hőfok max 62 fok
ezdesz@rmá' ( :
ha vkit érdekel majd töltök fel logot, csak kiveszem a "sallangot", áttekinthetetlen

szerk:
kilépve játékból 25 sec után
gpu 40 fok,ventik leálltak
persze ez most házikó nélkül

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.