Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#1651) koxx válasza sNk77 (#1648) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

3080-ért jó ár lenne.

(#1652) Chaser válasza sNk77 (#1648) üzenetére


Chaser
titán

a hülyének is megéri :K ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1653) sNk77


sNk77
aktív tag

Nem tudom, hogy mennyire kapkodják el, csak néztem, hogy olcsóbb mint a többi variáns és a strix szokott a drágább lenni, gondoltam gyorsan ha valakinek Strix kéne. De igaz, alzán ~230k körül mennek a 3070-es kártyák, meg valaki ennél olcsóbban vett már 3080-at is. Iponnál volt ez már elvileg 297 is. :) Meg az RX 6800 alzás ~230-40k-s árával nem tudom mit tud kezdeni. Lassan csak beállnak az árak.

nádpálca

(#1654) Chaser válasza sNk77 (#1653) üzenetére


Chaser
titán

az a vicc legolcsóbb gw phoenix hozza a nagyok szintjét hangban/hűtésben, az 227e volt alzán, legutóbb 229e
lehet persze drágábbra költeni, de teljesen felesleges mint kiderült
6800 ugyanúgy van mint az nv-k és a mese...egyszer volt, hol nem volt ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1655) Uzi74 válasza Lord Myn (#1650) üzenetére


Uzi74
senior tag

Remélem nem lesz szívás nálam, 3 monitor és 1 erősítő van most rádugva a 1070-re, a 3070 is ezt a törődést fogja kapni.. Ráadásul eGPU házban...

[ Szerkesztve ]

(#1656) koxx válasza Chaser (#1654) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

AMD-nél is paper launch volt, szóval aki emiatt ekézte az nVidiát az most sírhat :DDD

(#1657) sirszevenap válasza Uzi74 (#1655) üzenetére


sirszevenap
őstag

Nekem is 2 kijelző van, sosem tapasztaltam 3070-el sem az említetteket.
Akiknek problémás: Húzzátok hát újra azt a windowst, hátha! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#1658) Chaser válasza koxx (#1656) üzenetére


Chaser
titán

én már elküldtem a qrvaannyába' mind a kettőt ( : vettem egy series s-t, max 75w konnektorból game alatt, iszonyat kicsi és halk...loool, oszt' letojom hogy jobb a pc-s grafika, jah, csak a vga magában 2x annyiba kerül és 3x annyit zabál, de ha még venne is az ember a behájpolt' sz@rjaikból akkor kiderül pH@rasztvakítás az egész
velem ezt nem...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1659) Lord Myn válasza Uzi74 (#1655) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Megcsináltam a Expertool uninstall + DDU-t és vissza, kiváncsi leszek előjön-e a hiba. :U

(#1657) sirszevenap: az b*szna be... win reinstall... :O

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1660) Gáboromm


Gáboromm
tag

Jelenleg egy 1070-es kártyám van Geforce GTX!

3070-est vennék!

Mielőtt véglegesen döntenék.
1. Van-e olyan kártya, amibe legalább 2 hdmi-t lehet kötni?

2. Három db monitort (azaz 2 monitor, és 1 db 4k TV)szeretnék rákötni.
Ez megy ugye? Mivel 4 out van általában ezeken a kártyákon.
Ha nincs 2 HDMI (általában 1 HDMS-is van), akkor megoldható ugye Displayport-hdmi kártyával.

Egyik monitor fullhd, másik 3440x1440-es. + a tv 4k.

3. Fog.e emiatt a teljesítmény csökkenni? Akár fps-ben, vagy másban?
Főleg a 4 k tartalom továbbítása miatt kérdem. Ha a dpi-hdmi kábel fogja a 4k-t továbbítani, akkor valami speckó kábel kell hozzá?

Ha épp nem kiterjesztve használom, hanem duplikálásra (film avagy játék), akkor is csökken a teljesítmény?

4. Kell-e újabb proci a gépembe, vagy fogja bírni? Jelenleg Intel i7-7700 3.6GHZ-es van. Ha nem cserélek, lesz-e emiatt teljesítménycsökkenés bármi? ha igen, mekkora?
Egyelőre ezek lennének a fontosak számomra! köszi!

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#1661) koxx válasza Gáboromm (#1660) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1. van, ált 2dp 2 hdmi, de lehet 3-1 is
4. Egyelőre elég, bár erősen felbontás és játékfüggő, később lehet nem árt egy combosabb, meg kell nézni yt teszteket

(#1662) Chaser válasza Gáboromm (#1660) üzenetére


Chaser
titán

utóbbira tudok válaszolni, nyugodtan vehetsz új alaplap+cpu párost is, és ha még ddr3 a lap akkor azt is
játktól függ mennyit hagy benne, de hagyni fog, esetenként sokat
kérdés mi a cél? 60 fps vagy 144?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1663) sirszevenap válasza Gáboromm (#1660) üzenetére


sirszevenap
őstag

2. Nem fog képet adni, ahoz displayport++ kell vagy aktív(!) adapter. Nekem sem ad, most próbáltam ki. Displayport-HDMI kábel. Laptopomon viszont DP++ jelölés van, ott gond nélkül megy.

3. Nem vettem észre teljesítménycsökkenést ezekben az esetekben.

4. Édeskevés az a 7700.

Bankkártyával? Hát persze!

(#1664) sirszevenap válasza sirszevenap (#1663) üzenetére


sirszevenap
őstag

Sorry, félreinformáltalak a 2. pontban. Az nem ebben az esetben van. (Az a VGA-ban a HDMI, monitorba a Display.) Most ugrott be, hogy van egy szar kábelem is itthon, na azzal próbáltam. Másik DP-HDMI-vel ment. Tehát VGA-ba a DP monitorba pedig a HDMI. :K Annyi, hogy ilyenkor nincs 144Hz, csak 120, de szerintem ez téged nem érint, mivel gondolom a 4K TV menne így.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#1665) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Sziasztok!

Van egy strix 3070-em, és ahogy hallottam több forrásból is, hogy van xoil whine effektus. Ez sajnos nálam is előjött terhelés alatt. Jó, rendben, fizika, nem lesz baja a kártyának, meg majd egyszer abbamarad... De az igazi problémát ma fedeztem fel, hogy game közben se zenét se a játékot nem tudom hallgatni, mert a coil whine elnyomja a frekiket és csak ezt a zörejt hallani.. egy fiio K3 van használatban és a tápot se hiszem hogy gond lenne (750 seasonic focus+ gold).

Találkoztatok esetleg ilyennel?

[ Szerkesztve ]

(#1666) Capt.Obvius válasza Capt.Obvius (#1665) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Na asszem téves riasztás! Audio driver ujratelepites után egyelőre nincs hang! Undervoltot vissza állítottam, de majd tesztelem még egyszer mert hátha az miatt jött elő...

(#1667) Gáboromm válasza sirszevenap (#1664) üzenetére


Gáboromm
tag

Köszi, akkor fog menni dp-hdmi kábellel tv-be. ez jó hír!

CPUról úgy látszik megoszlik a vélemény. Van aki azt mondja fog menni, van aki nem.

Nekem 60 fps a cél a legtöbb játékban, nem több. Akár 4k-ban (TV), akár 3440x1440p-ben (monitor).

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#1668) Banderos


Banderos
tag

Ha valakit érdekel itt kapható Nvidia Geforce RTX 3070 Founders Edition
289 990 FT

https://leet.hu/termek/nvidia-geforce-rtx-3070-founders-edition/

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#1669) koxx válasza Banderos (#1668) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bazisok egy foundersért 290k.

(#1670) syIex válasza koxx (#1669) üzenetére


syIex
veterán

Sok, de ritka és szép is szerintem! :D
Én lehet lecserélem a Triót rá, mert az is ennyi volt, de az FE jobban tetszik! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1671) Uzi74 válasza syIex (#1670) üzenetére


Uzi74
senior tag

Az valós adat, hogy trio vagy egyéb custom build kb 10%-al gyorsabb egyébként mint az FE? (azért durva, hogy a remélhetóleg ma érkező FE 100K-val kevesebbe került, mint amit linkeltetek)

(#1672) AsakuraDave válasza Uzi74 (#1671) üzenetére


AsakuraDave
őstag

FE OC-zva hozná ugyanazt kb mint az AIB csak magasabb hőmérsékleten meg több zajjal.
3pin-es AIB-k viszont tuti gyorsabbak x%-al csakhát azok esznek mint a disznó.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1673) dante3


dante3
addikt

Aqua-ban van EVGA GeForce RTX 3070 8GB XC3 Black Gaming 269.900-ért ha valakit érdekelne. [link]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#1674) Chaser válasza Gáboromm (#1667) üzenetére


Chaser
titán

kismillió tesztet találsz róla
ma már sok játék alá édeskevés a 7700
nekem 3100 van, 4,2 oc-val legalább olyan szintű de talán jobb is
forza éppen nem annyira cpu éhes játék, de nem hajtotta ki maxon
húszhúsz' van, nem 2015 amikor a 4c/8t volt a kórájhét'
55e-s mai intel reggelire megeszi a 7700-et, pl a 10400f
lesz játék ahol 60-hoz is édeskevés ilyen kategória alatti cpu, és tele lesz microlaggal az egész, és fps droppal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1675) warcat


warcat
veterán

Drága mint a fene, de van Asus Strix 3070 alzán, 271k, a gigákat inkább nem is említem.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1676) Géjza válasza warcat (#1675) üzenetére


Géjza
őstag

Van ott más is, nem csak strix (5 féle éppen, Giga + Asus)

(#1677) LoyalGuard válasza warcat (#1675) üzenetére


LoyalGuard
tag

Vicces hogy a sima dual nincs (amibol rendeltem meg 196k-ert :D )

2 raktaron levo kartyat fel tudok ajanlani. "Panikfoglaltam" de nyilvan nem fog nekem kelleni.

EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 ULTRA
GIGABYTE GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1678) VirsLee válasza warcat (#1675) üzenetére


VirsLee
őstag

Egyre könnyebb normál áron vásárolni. Nekem is befutott az előbb a GW Phoenix 228k-ért.

(#1679) warcat válasza Géjza (#1676) üzenetére


warcat
veterán

Igen, de ha eleve túlfizetsz erősen, minek vennél Strix helyett 10k -val olcsóbban Giga fapadost?

Még az Asus német webshopjában (16%ÁFA) is felment az OC strix ára 659.9 euróra.

EA: It's in the crate!

(#1680) Hurkagyurka7


Hurkagyurka7
friss újonc

Sziasztok!

Eddig sikeresen elkerült a coil whine jelenség, de most a nehézkes beszerzés mellett (3 hete sikerült vennem az Alzában egy MSI Gaming X Trio-t) és úgy néz ki ez is betársult az öröm mellé :(

Nem volt túl sok időm tesztelgetni, 2-3 régebbi játékot próbáltam és Unigine benchmarkokat, de a kártya teljesen néma volt. Egészen tegnap estig, amikor végre volt időm telepíteni az AC-Valhallát. Nem annyira vészes a helyzet, hangszigetelt házban nem is hallani, de sajnos az USB-n kijut a zaj a külső hangkártyámba (Focusrite Scarlett Solo), és felerősítve kapom az áldást a hangszórókon keresztül.

Néhány dolog amikben nem látok logikát/összefüggést:

- AC Valhalla esetén a vsyncet és/vagy a frame limitert bekapcsolva úgy 30-50%-ot csökken a CW zaj.
- A többi játéknál ha kikapcsolom a vsyncet, akkor ugyanúgy megjön a zaj, tehát a dolog azoknál is reprodukálható.
- alt+tab-al desktopra váltáskor a legdurvább a dolog, de akkor is, ha az AC-ben csak a menüben állok indítás után, és a mentett játékot még nem is töltöttem be

Mit csinál vajon máshogy az AC mint a többi játék? Az tény, hogy ez a legfrissebb, de a többi sem ezer éves termék (pl. közte van az FS2020 is). A felől sincsenek kétségeim hogy nem ez lesz az egyetlen ilyen, de nem értem, hogy a vsync-on a többinél miért hoz megoldást, itt pedig miért nem.

Tudok valamit tenni optikára váltáson kívül (mármint a hangnál), vagy a táp/alaplap/kártya cserélgetésén túl? Ez utóbbit aztán végképp nem szeretném :(

A tápom amúgy egy EVGA 650 GQ, 2 éves lehet. Az alaplap pedig egy Gigabyte B550 Aorus Pro.

[ Szerkesztve ]

(#1681) Chaser válasza Hurkagyurka7 (#1680) üzenetére


Chaser
titán

nincs benne x akta, kisebb fps-nél kisebb a terhelés, kisebb a cw
cw pedig azért keletkezik, mert bizonyos komponensek "gerjednek" egymással
walhalla valszeg' durván eszi a gpu-t
sok játék már menüben ugyanúgy hajtja a vga-t mintha játszanál..forza is ilyen, origins is ilyen, nyilván a walhalla is
lehet táp cserével próbálkozni, de nem feltétlen hoz érdemi változást

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1682) Hurkagyurka7 válasza Chaser (#1681) üzenetére


Hurkagyurka7
friss újonc

Igen, azt értem, hogy a vsync miért oldja meg, azt viszont nem, hogy az AC-nél miért nem segít, az FS2020-nál meg miért igen :)

(#1683) Chaser válasza Hurkagyurka7 (#1682) üzenetére


Chaser
titán

mert esélyesen zabálja a gpu-t
ha nagyon sokat butítasz a grafikán, esetleg felbontást lentebb veszed nagy eséllyel kevesebb lesz a cw - persze nyilván nem azért vesz az ember ilyen kategóriás vga-t -

szerk:
ránéztem 5600xt mellett 3070-nel, 1440p ultrán átlag épp hozza talán a 60 fps-t
viszonyításképp nálam a forza 1440p ultrán sokkal gyengébb cpu-val volt 100-140 fps közt, tehát zabálja a gpu-t az ac
az is lehet a nagyobb cpu terhelés is közrejátszik, mert ac azt is zabálja, flight simulatornál úgy rémlik cpu-ból nem kér túl acélosat csak vga-ból nem elég neki semmi

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1684) Sontir Fel válasza LoyalGuard (#1677) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Egy giga oc Eaglet én is vissza tudok mondani valaki örömére :B megérkeztek a nem várt kártyák, így most van öröm és boldogság :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1685) Spott


Spott
csendes tag

Sziasztok,

Valaki hajt Founder's Editiont?
Sikerült behúznom egyet, a napokban.

[ Szerkesztve ]

(#1686) arnihonda válasza LoyalGuard (#1677) üzenetére


arnihonda
újonc

Alzán? vagy merre foglaltad? lehet igényem lenne rá :D Gigabyte gaming oc asszem 260k volt alzán.

(#1687) capafog23 válasza Spott (#1685) üzenetére


capafog23
őstag

Engem érdekelne, könnyebb lenne vizezni.
Honnan tudtad beszerezni?
Mondjuk a 12 pin nem valami szimpi.

[ Szerkesztve ]

(#1688) Spott válasza capafog23 (#1687) üzenetére


Spott
csendes tag

azt olvastam, a 12 pinből 6 csak "vak" dugó, tehát csak 6 pines. Németországból rendeltem, német címre.

(#1689) LoyalGuard válasza arnihonda (#1686) üzenetére


LoyalGuard
tag

Alzas mind a ketto. A Giga lejar holnap, ha nem keri senki akkor hagyom menni.

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1690) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Ideiglenesen (úgy 1-2 hétig) csatlakoztam a klubba :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1691) Uzi74


Uzi74
senior tag

Rákötöttem egpu-ként a 3070 FE-t a notebookomra, a Division 2 3440x1440p-n high-on van 60 körül, ha felteszem ultrára leesik nagyobb nyílt tereken 40-50 környékére.
Mennyi fps-t hagyok az asztalon dektophoz képest?

(#1692) Uzi74 válasza Spott (#1685) üzenetére


Uzi74
senior tag

Neked is notebookbilliger.de-ről?

(#1693) Capt.Obvius válasza Hurkagyurka7 (#1682) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Hali,

Tegnap éjjel nekem is ez volt BF V esetében. FIIO K3-ra vitte ki a STRIX a CW zajt. Újratettem a hang drivert és azóta nem jött elő illetve én felhúztam a kártyát +130 +1000-el és most sem hallom zajt. Pedig aztán visított a CW...

(#1694) bendre91


bendre91
csendes tag

Sziasztok, nem foglalt esetleg valaki rog strix 3070-et ma, akinek mégsem kell? :) erre vadászok, aqua.hu-n 332...

ASUS TUF B460-I7 10700- ASUS TUF RTX 3070

(#1695) Spott válasza Uzi74 (#1692) üzenetére


Spott
csendes tag

Igen, de még nem érkezett meg, csak a német címre.

(#1696) Shkiz0 válasza bendre91 (#1694) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Semmi :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1697) edward2 válasza Gáboromm (#1667) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem fölösleges élből gépcserével kezdeni. A 7700 kb egy 10100 szintjén van. Tele az internet 10100+3070/3080 tesztekkel. Persze nem a csúcsot fogja hozni, de azért teljesen fölösleges pánikba esni.

(#1698) bendre91


bendre91
csendes tag

Egyébként szerintetek melyik verziót érdemes venni hűtés szempontjából? Rog strix még sose okozott csalódást, de van "titkos" tipp?
Illetve szerintetek elég lehet egy 10600k a 3070 kihasználásához?

ASUS TUF B460-I7 10700- ASUS TUF RTX 3070

(#1699) Shkiz0 válasza bendre91 (#1698) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én nem hiszem, hogy ér annyi felárat a STRIX.
Nv vonalon most ami szerintem jó, az az EVGA FTW3 Ultra, és az Asus TUF ami jól sikerült. De igazából egyik sem olyan rossz, de talán ezek emelkednek ki a többi közül.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1700) edward2 válasza bendre91 (#1698) üzenetére


edward2
addikt

Ha most akarsz játszani akkor azt amelyik elérhető :DDD

Én most egy 10400at raktam alá. 15-30% között mozgolódik. De én most kifejezetten single playerre vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.