Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#601) VirsLee válasza FordGT (#597) üzenetére


VirsLee
őstag

Ahogy azt már irták neked, max az áfa különbözetet számolhatod rá semmi mást. :D
Az jogos. Tehát egy kint 590€-s kártya itthon 646€ áron mehetne. Forintositva 237k. De most ezt valamiért inkább 337k-ért adják :D

(#602) VirsLee válasza Ghost84 (#599) üzenetére


VirsLee
őstag

Szerintem nem lesz vele gond. Ezt nézd meg. 2080Ti kártya van a tesztben, de az gyakorlatilag 3070 :) Ha 1080p-ben játszol akkor lehet, hogy még húzhatsz is kicsit a procin, ha van kedved hozzá, de felette már az sem indokolt :)

(#603) FaTHI válasza Televan74 (#600) üzenetére


FaTHI
őstag

Én ki tudnám kifizetni a + pénzt, de sztem ez a kártya ennyit ér a jövőre nézve kb 200-250 ezer ft ot. Ha ettöl többért adják száradjon rájuk. Én jelenleg bizom hogy lesz normális áron 3xxx kari, de ha nem akkor talán az AMD 6xxx széria nem játsza ezt el velünk, és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#604) Sontir Fel válasza Freddy S (#588) üzenetére


Sontir Fel
őstag

5700XT-t használtam a nyáron, pár apróság volt ami bosszantott, de amennyivel olcsóbb volt a 2070 supernél bőven vállalható volt. Kérdés, hogy a 6800 valóban jobban karcol e majd mind a 3070, mert ugye elvileg drágább lesz alapból :O

#587warcat:
déltuán vitték el a 2080timet... ezek szerint sokáig nem lesz helyette másik vas a gépben :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#605) Linem válasza Sontir Fel (#604) üzenetére


Linem
senior tag

Ha lesz készlet belőle, akkor sokkal olcsóbb lesz, mint a 3070, ami már most 50% felárral kapható. Az nvidia bénázásából remélhetőleg tanult az AMD, és felkészültek a készletekkel. Ha mindenhol kapható lesz, akkor az ipon féle pénzlehúzások nem fognak beindulni. Meglátjuk..

(#606) Jacek válasza Sontir Fel (#604) üzenetére


Jacek
veterán

Vannak már diák hogy RT alatt is veri a 3070-et a 6800, tomb raider alatt, csak DLSS marad.

(#607) GAbre válasza ScomComputer (#545) üzenetére


GAbre
veterán

Ha megnézed fentebb linkelt tesztet,ott 100%os furdulaton ment venti.Úgy vitte le szépen.
Itt nem írja.Általában a gyári ventiszabályzás, nem vmi hűvösen tartja a kártyát.Gondolom gyári 50-70%os fordulaton ment max.
De még ha 80 fokos is.Ennél olcsóbbról nem tudok,hogy jött ki és ugyanúgy 3 év gar van rá.
Mellesleg volt nálam 2080 ti dual is.
Az is elég hangos,és nagyon meleg is volt.
Gondolom annál csak jobb lesz.
Várom már,hogy alza mondjon vmit,mikor postázzák a dualokat. :C

Avatar

(#608) Banderos


Banderos
tag

Érdekes hogy a playstation 5 és az Xbox Series X szintén 500$ mint az rtx 3070 itthoni boltokban előrendelhető 190k körüli áron ezek szerint 3070 árának is hasonlónak kellene lennie a magyar boltokban... Elhiszem hogy készlethiány van meg 27% áfa stb de ez inkább a magyar kereskedők pénzéhsége kihasznaljak a helyzetet igazi magyar mentalitás... Erősen gondolkodom hogy inkább külföldről rendelek kártyát azért megvárom a amd 6000 széria mit hoz majd árban.Külföldi rendeléssel kapcsolatban nincs tapasztalatom honnan érdemes rendelni Ausztria és Németországot néztem

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#609) laychi válasza Banderos (#608) üzenetére


laychi
veterán

Külföldi linkek :)
[link] [A bolt]
[Másik bolt] [Másik bolt 2.]
Nyugi, nem csak otthon éhesek a kereskedők.
Ahol elérhető, ott ilyenekre lehet számítani,ahol olcsóbb, ott meg ki tudja mikor lesz belőle valam :)

(#611) jozsi252 válasza Banderos (#608) üzenetére


jozsi252
veterán

A konzolok terén más a helyzet. Ott a gyártók mondhatni szigorúan veszik az msrp-t. Értsd ezt úgy hogy a kiskereknek itt nem nagyon van lehetőségűk trükközni hogy készlethiány miatt pl 184.990ft helyett 290 000ft-ért adják a Series X-t.
Videókártyáknál meg kismillió nagyker van ahonnan a kiskerek beszerezik a kártyákat, és a gyártót rohadtul nem érdekli hogy ki mennyiért adja, mennyire húzza le az embereket.

iPhone 13 Pro Max

(#612) Drizzt válasza Banderos (#608) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mivel lenne jobb, ha 190K-ért lenne a 3070, de csak jövőre lehetne kapni, mint a példaként felhozott PS5-t és Xbox-ot(előrendelénél mindenhol ott van, hogy idén már biztos nem kapod meg)? Valószínűleg jövőre így is lemegy a 3070 ára is hasonló szintre, de addig legalább lehet kapni, ha nagyon kell. Amúgy szerintem hamarosan lejjebb fog menni, Radeonokból meg szintén nem lesz annyi, mint amennyi a kereslet lesz. Megismétlődik az, ami anno a bányaláznál volt, csak más okokból.

I am having fun staying poor.

(#614) VirsLee válasza Drizzt (#612) üzenetére


VirsLee
őstag

Elég fura logika. Mondjuk a múltkor nem volt túrórudi a boltban. Simán jó lenne, ha idén már csak 400 forintért adnának egyet, mert akkor "lehetne kapni", hisz a sok csíra nem vinné el. :D Erre gondoltál?

(#615) Banderos válasza laychi (#609) üzenetére


Banderos
tag

Köszönöm :R persze még várok remélem decemberre rendeződnek valamilyen szinten azért az árak

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#616) Banderos válasza jozsi252 (#611) üzenetére


Banderos
tag

Sajnos elég szomorú itt is lehetne azért korlátokat húzni az árakban mert ez vicc nvidia részéről meg kidobni piacra egy olyan terméket amit nem tudnak gyártani elég mennyiségben inkább tolták volna el a kiadás dátumát persze tudom nekik tök mindegy így is van aki megveszi dupla áron is

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#617) Sontir Fel válasza Linem (#605) üzenetére


Sontir Fel
őstag

A próféta beszéljen belőled.

#606Jacek

úgy legyen, csak lehessen kapni :O független tesztek mikor jönnek? a rajt november 15?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#618) Drizzt válasza VirsLee (#614) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen. Teljesen felesleges kapható, s nem kapható dolgok árát összehasonlítani. Előrendelni valamit bizonytalan szállítással semmiképpen nem összevethető olyan dologgal, amit másnap át tud venni az ember.
Sokkal jobb, ha van drága Túró Rudi, mintha nincs semmilyen. Attól függetlenül, hogy én ennyiért nem veszek Túró Rudit.

I am having fun staying poor.

(#619) jozsi252 válasza Banderos (#616) üzenetére


jozsi252
veterán

Eltekintve attól hogy készlethiány van, ezek a kártyák az előző generációhoz képest nagyon jól sikerültek. Tudták hogy az AMD odateszi magát az új kártyák terén, így nekik nem volt elég annyi hogy pár %-al jobb kártyát dobjanak piacra, jó árakat is kellett nekik adni.
Ezek mind szépen be is jöttek, mert azért a 3070 a 2080-al összehasonlítva sokkal olcsóbb, és mégis ugyanazt hozza szinte. A 3080 is egy nagyon jó ár érték arányú kártya lett.
Akinek van lehetősége külföldön hogy az Nvidia-tól rendelje FE verziót msrp áron, az nagyon szerencsésnek mondhatja magát.

Reméljük Január fele rendeződni fog itthon is a helyzet. Ha meg kijönnek nov közepén az új AMD kártyák, és a tesztek azt hozzák amit az AMD mutatott eddig felénk, és lesz esetleg készlet is, akkor biztos sokan mondják vissza az RTX 3070-3080 rendelésüket.
Már csak egy jó driver kellene, mert az Nvidia abba még mindig nagyon jó!!

iPhone 13 Pro Max

(#620) VirsLee válasza jozsi252 (#619) üzenetére


VirsLee
őstag

2 év alatt +30% a 2089Ti-hoz képest. Ez sikerült annyira jól. Az árcsökkentés sikerült jól, minden más felejthető :)

(#621) torma1981 válasza VirsLee (#620) üzenetére


torma1981
veterán

Miért mit vártál? Dulpa sebességet? Ne viccelj már. Melyik generáció hozott jóval többet?

(#622) jozsi252 válasza VirsLee (#620) üzenetére


jozsi252
veterán

Miért az nem számít jónak? Ugyanaz volt eddig mint Intel-nél, évről évre ahogy jönnek ki az új generációs procik, alig van pár % teljesítménynövekedés, mellette viszont nincs árcsökkenés. :((( Itt legalább most érezhető a változás ár illetve teljesítmény terén is. Intel is kénytelen lesz valamit lépni, mert az új Ryzen procik elég jók lesznek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#623) VirsLee válasza jozsi252 (#622) üzenetére


VirsLee
őstag

Inkább Te válaszold meg a kérdést, hogy évi 14% növekedés az jó-e. Szerintem nem. A 2080Ti 2018-ban a 2017-es 1080Ti-hoz képest hozott 30%-ot. Most két év alatt jött össze 30%. Nem jó az irány :)

(#624) Banderos válasza jozsi252 (#619) üzenetére


Banderos
tag

Igen remélem így lesz és november végén 6000 széria erkezesekor rendeződik minden nvidia is összekapja magát mondjuk muszáj lesz főleg ha amd tud elég kártyát piacra dobni kíváncsi leszek én is a független tesztekre mit hoznak majd

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#625) laychi válasza Banderos (#615) üzenetére


laychi
veterán

Ezek nem azok az oldalak, ahonnan tudsz rendelni.
Ahogy írtam itt is megy a lehúzás No-ban. Nem kell a magyar kereskedőket szidni. Az egész világon ez megy.

Tudnék linkelni boltot ami 3080-t árul 1300+ Euro, 1600+ Euro
Van náluk raktáron, aztán nem szégyenlnek 1,5-2x annyit írni az árcédulára.

(#626) Mumee válasza VirsLee (#623) üzenetére


Mumee
őstag

Tessék, lehet szemezgetni. Utolsó 2 gen a legrosszabbak közt van. Ennyi.

(#627) arn válasza Mumee (#626) üzenetére


arn
félisten

A korabbi generaciok tudtak raytracet? Vagy mi alapjan? Ez igy kicsit olyan, mint egy 16 magos procit 8 magig skalazodo programmal tesztelni, aztan megallapitani, hogy nincs elorelepes a 8 magoshoz kepest.

kapcsold be a rtt, aztan teszteld ujra a korabbi generaciokat, mindegyiken futni fog.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#628) AsakuraDave válasza Mumee (#626) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ez kb igaz az AMD-re is.
Az hogy ők házon belül most csinálnak elvileg egy 2x sebesség növekedést nem jelent semmit. 2080Ti-ra nem volt válaszuk, a legjobb kártyájuk eddig az 5700XT volt ami kb 2070S-2080 szint. AMD is ugyan annyival lesz elvileg erősebb egy 2080Ti-nál mint a 30-as széria...
Így feleslegesen ezen szájkaratézni.. Illetve moore's law is dead szóval ne várj 2évente 2x sebesség növekedést...
Gratula az AMD-nek, hogy végre beérte az nVidia-át sőt lehet picit jobbat is tudnak, de az nVidia lehet csak kiad majd Ti/Super verziókat és vissza veszik a nekünk megy a legtöbb fps-el címet....
+amit @arn írt is igaz... :U

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#629) warcat válasza laychi (#625) üzenetére


warcat
veterán

*kivéve USA és Kanada

EA: It's in the crate!

(#630) GAbre válasza Mumee (#626) üzenetére


GAbre
veterán

Itt csak a teljesítményt nézni.
A raytracing 1 feature,olyan,mint a physx.
Persze,kicsit hiányos a táblázat enélkül.
De mit számít?
A 10es széria valóban nagy előrelépés volt.Azt adom.
De mindenki tudja,hogy 3090,nah jó adjuk ki,"mert,hogy kapjanak valamit azok is,akinek qrvára van pénze,és a legjobbat akarják." Bár azt hiszem,azoknak is jobb ez,mint a titan régi kártyája.
De pl 3070 nagyon jól sikerült fogyasztás és teljesítmény terén(elvileg).
Értem,én,hogy csúcskártyákat nézünk.
De ha pl a 80-as vegő kártyákat nézzük,ahogy graf elejétől volt,akkor elég jól megállta a helyét 3080 is.
No persze,nem annyira,hogy indokolt lenne ez a hatalmas felvásárlási láz.
Sztem.

Avatar

(#631) Mumee


Mumee
őstag

Nem én beszéltem a témáról, én csak bedobtam a képet Virslee-nek, mert így könnyebb ha látjuk is.

RT még so-so indok, bár én személy szerint inkább kifogásnak hívnám, hisz a 2000es széria annyival drágább lett, hogy ha azt is meg a teljesítmény előrelépést is az RT rovására írjuk, akkor nevetséges.
3000 hasonló a fogyasztás rovására és RT se volt már új, előrelépés is minimális.

AMD végképp nem tudom, hogy keveredett ide, szó se volt róla. :R

(#632) Mumee válasza Mumee (#631) üzenetére


Mumee
őstag

Az árak sokkal jobbak lettek azt el kell ismerni, bár ha a 2000es széria teljesítményének árazása nem lett volna olyan amilyen, akkor fel se tűnt volna senkinek semmiféle árváltozás.

(#633) arn válasza GAbre (#630) üzenetére


arn
félisten

Ez a legnagyobb tevedes, hogy ez egy feature... Akkora lepes, mint a 3d gyorsitas megjelenese volt, kb ott is tartanak a megvalositasban, mint 97ben a 3dnel. Rtben sok valtozas lesz meg az elejen nagyobb lepteku gyorsulassal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#634) Lord Myn válasza arn (#633) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ha akkorának nem is mondanám (maga a 3D, az paradigma váltás volt), de legalább akkora, mint annak idején a pixel/vertex shaderek megjelenése volt. :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#635) arn válasza Lord Myn (#634) üzenetére


arn
félisten

az ugyanugy mokolas volt, hogyan szamoljunk fenyeket. ez "igazi". ami eddig fake volt, most sokkal elethubb lesz, es egy uj szint elott nyitja meg vegul a kaput. csak gyozzek szamolasi kapacitassal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#637) syIex


syIex
veterán

Most kaptam e-mailt, hogy a Trio 3070 elvileg atveheto lesz holnap az alzanal. :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#638) GAbre válasza syIex (#637) üzenetére


GAbre
veterán

Csak kíváncsiságból.
Azok kb mennyiért mennek?
ScomComputer:
Köszi,mint a palitom,bár sztem trio talán jobb annál.
AsakuraDave:
Te ezt mind kosárba raktad? :) Nem kispályázol? (bár talán én nem is láttam így mikor dualom raktam be)
Bár jelenleg 1 db nincs készleten belőlük.
Kiváncsi leszek nekem postáznak-e vmikor(és mikor),vagy visszamondják.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#639) arn válasza GAbre (#638) üzenetére


arn
félisten

780-850 euroert van 3070 :D kenjek a hajukra...
[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#640) ScomComputer válasza GAbre (#638) üzenetére


ScomComputer
veterán

270000Ft az alzánál... :K

[ Szerkesztve ]

(#641) AsakuraDave válasza GAbre (#638) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Alzaba nekem ilyen árak voltak :

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#642) ScomComputer válasza AsakuraDave (#641) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az igen..jól járt aki vett akkor,most már 270e.... :)

(#643) syIex válasza ScomComputer (#642) üzenetére


syIex
veterán

Hát az a 10-es nem ver földhöz senkit, ha tényleg folyamatosan elérhető lesz! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#644) GAbre válasza ScomComputer (#642) üzenetére


GAbre
veterán

Dual-t most raktak fel ~300-ért ph-ra.
Jó kis haszon aki eladja.
Kíváncsi leszek,árulnak-e 250-270 alatt tavaszig belőlük.
Akinek van 3070-e az próbált esetleg kupont beváltani rajta(cod,watch dogs)?
sylex1: Elvileg nem is adnak,csak 3080-tól.Bár 1 oldalon elvileg coddal hírdették.
Erre lennék kíváncsi,hogy azért lehet-e aktiválni kupont,mert nvidia leírása se 1értelmű.
Geforce now-hoz hál istennek nem kell kártya.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#645) syIex válasza GAbre (#644) üzenetére


syIex
veterán

Nekem sajnos egyik rendelés mellé sem adtak kupont, csak GeForce Now-ot... :((

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#646) Andor22 válasza syIex (#645) üzenetére


Andor22
aktív tag

Én még azt sem kaptam :<
De itt fórumon is csak 1-1 emberke kapott ahogy olvasom :S

(#647) Nazo válasza Andor22 (#646) üzenetére


Nazo
tag

Én se kaptam még GeForce Now-ot se, de ahogy elnézem örülhetek hogy kártyám lett értelmes áron...

(#648) GAbre válasza Nazo (#647) üzenetére


GAbre
veterán

Alza nem adott vagy máshonnan lett?

Avatar

(#649) laychi


laychi
veterán

Zotac 3070 Twin edge berendelve, elvileg 1-2 nap és kiszállítják.

(#650) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Most ... :Y

4DB van még most !!!
VOLT....ennyi....2 percig se.... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.