Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#51) Rony949 válasza szasanyi (#50) üzenetére


Rony949
őstag

Remélem kapunk valami nagy meglepetést kártya terén is, október 28-án. Nagyon örülök hogy az AMD tör fölfele proci terén. Talán GPU terén is ez lesz és így a konkurenciának lépnie kell. Nekünk, vásárolóknak ez csak jó.

Semmi kedvem 200 ezerért vásárolni középkategóriás kártyát.

(#52) PeTeR_33 válasza szasanyi (#50) üzenetére


PeTeR_33
tag

Mindent az ár dönt el.
A magam részéről Full HD ra veszem a kártyát.
Kizárt dolognak tartok,hogy 1-2éven belül kevés lenne a 8giga VRAM.De ezt akárt 1440p-re is ki merem jelenteni.
Igazság szerint 4K ban is megállhatja a helyét a 3070 ha tényleg hozza vagy alulról súrolja a 2080Ti teljesítményét.
Ez esetben indokolt a 16giga ram.

A magam részéről nincs mire várnom.
Novemberben indul az őszi tűzi játék játékmegjelenés terén.
Kártya kell.Az,hogy 200 vagy 250ezer forintért teljesen mindegy.
Az aki 200-210ezer ft ért vár 3070et idén az álom világban ringatja magát.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#53) Peace válasza szasanyi (#50) üzenetére


Peace
nagyúr

A pletykált 16 gigás 3070 Ti-t a pletykák szerint törölték. [link] :DDD Pletyka, pletyka hátán......úgyis csak az marad nekünk, mert kártyát senki nem fog látni idén. Legalábbis nagyon kevesen.

[ Szerkesztve ]

(#54) Peace válasza PeTeR_33 (#52) üzenetére


Peace
nagyúr

A 3080 árakból kiindulva és abból, hogy az egyik dán bolt közzétette, hogy a több ezres 3070 előrendelésre annyi ígéretet kaptak a beszállítótól, hogy az első 180 darabot!!! igyekeznek mielőbb eljuttatni a boltnak, én arra következtetek, hogy 300-350k között fog mozogni az ára. Mármint annak az 1-2 darabnak, ami felbukkan majd az Ipon és az Aqua oldalán pár percre......

szerk.: Meglett a cikk! [link] "The retailer also confirmed that thousands of GeForce RTX 3070 cards were already ordered from factories. Manufacturers have already promised to deliver the first batch of 180 cards to Proshop ‘as soon as possible’."

[ Szerkesztve ]

(#55) PeTeR_33 válasza Peace (#54) üzenetére


PeTeR_33
tag

Nincs mese.
Zsebbe kell nyúlni....
Maximum 300.000ft-ig hajlandó vagyok elmenni.
Igazság szerint eljátszottam a gondolattal,hogy vegyek egy Palit 2080 Super gamerockot 230ért.De azon meg akkorát bukok fél év múlva,hogy arról kódulok...
Más használt cucca pedig nekem nem kell.
Így csak az az opció marad,hogy felárat fizetek a kártyáért.
Annyi,hogy november végéig kivárok.
Akkor viszont mindenképp vásárolni fogok.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#56) Peace válasza PeTeR_33 (#55) üzenetére


Peace
nagyúr

Részemről kizárt!!! :((( 235.000 HUF-os (500*370*1,27) árat még benyelnék, bár az is gusztustalan lenne, de hát Magyarország, na! Az abszolút csúcs (Asus ROG, MSI Gaming Trio, stb...) pedig maximum +35-40k ehhez az árhoz képest! Én már elengedtem, de azért most már megvárom ezt az október 29-et. Nevetek egyet kínomban, aztán veszek szépen egy 2070S-t és tolom a Cyberpunk-ot.

(#57) szasanyi válasza Peace (#53) üzenetére


szasanyi
félisten

Én biztos vok abban, hogy nem az. Lehet, hogy nem 16GB de tuti nem csak 8GB-os lesz, bár lehet nem 3070 hanem 3070S vagy 3070Ti néven. Majd kiderül, de tul sok helyen túl szok "pletyka" jelent meg ahhoz, hogy vmi (más is) várható.

(#58) Peace válasza szasanyi (#57) üzenetére


Peace
nagyúr

Biztos jönnek majd a Super-ek még 2022-ig. ;) Október 28-án már okosabbak leszünk, hogy AMD mit villant. És majd ahhoz mérten pozicionál az NV is.

(#59) Laraxior válasza Peace (#58) üzenetére


Laraxior
titán

...és hirtelen majd előkerülnek a 3080 készletek is, ahogy megjelenik az AMD kártyája... ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#60) szasanyi válasza Peace (#58) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, pont erről szól a linkelt cikk is. ;) Sajnos az AMD 5x000 CPU-i sokkal drágábbak mint amennyivel jobbak az előző generációnál, úgyhogy kissé szkeptikusan várom az RDNA2-ket. És úgy az ár hellyel-közzel ismert, szóval olcsók már biztosan sem lesznek.

(#61) Peace válasza Laraxior (#59) üzenetére


Peace
nagyúr

Egy olyan raktárat képzelek el, mint az elveszett frigyláda fosztogatói legvégén. Maga mögé néz a gondnok: "Oh shit! Ez végig itt volt?!" :DDD

(#62) Laraxior


Laraxior
titán

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#63) lo_jo


lo_jo
senior tag

Nincsenek hiú ábrándjaim, nem is várom az NV által a FE kártyára megadott USA nettó árat egy EU-ban megjelenő, azaz már bruttó árral kiírt partner custom kártyájára, ami átmegy közben még egy nagyker kezén is. Ugyan nincs egységes EU áfa, így mindig az adott országgal kell külön számolni és magyar címre rendelés esetén a mi, 27% áfánkkal, de ha igazak a korábban kiszivárgott árak, akkor én boldog leszek egy 240-250 környékén kapható jó félpasszív megoldással. Persze nem egyből az első napra tervezem, a CP2077-et is kibírom, ha a 1060-nal kezdem el és majd csak később váltok. Legfeljebb újrakezdem, nem fog elvenni az élményből a medium grafika sem.

(#64) Laraxior válasza lo_jo (#63) üzenetére


Laraxior
titán

499€-ert behuzhatod az nvidia shopbol. (16% afa)
De biztosan lesznek modellek ezen ar korul. Talan a keszlet is nagyobb lesz elvileg... Bar biztosan nem eleg. De ott lesz az AMD kartyaja is. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65) lo_jo válasza Laraxior (#64) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nem kell nekem FE, én tök jól elvoltam a strix 960-nal és most az aorus 1060-nal is. Arra viszont sehol nem találtam akárcsak utalást is, nemhogy tényleges lehetőséget, hogy magyar címre bármit is szállítana az nv a shopból. A türelmes várakozásban pedig valóban benne van az is, hogy mit tesz le az asztalra az AMD, de ott sem ugornék rá semmire, amíg nincs tele a net tesztekkel. Első DXR megoldásuk, ugyanúgy "hiszem, ha látom", mint a 3070 teljesítménye. Ráérek.

(#66) Peace válasza lo_jo (#63) üzenetére


Peace
nagyúr

Annyiért szerintem max március környékén. Év végén inkább 330-350. ;]

(#67) paltom


paltom
tag

PNY kàrtyàk milyenek? Mert akkor az amazonról rendelek egyet ha jók. Bàr a legjobb fan stopos lenne.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#68) ericdrawen74 válasza lo_jo (#63) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Màr szívesen vàltanàm a 1070-em 3070-re, de ilyen àrak mellett...

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#69) paltom válasza ericdrawen74 (#68) üzenetére


paltom
tag

Még nem tudni milyen àrai lesznek itthon, nagyobb készlet mellett nem lesz 50-100ezres plusz àr.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#70) ericdrawen74 válasza paltom (#69) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Úgy legyen... :R

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#71) szasanyi válasza Laraxior (#62) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez elírás vagy vmi rossz vicc lehet? :F

(#72) paltom


paltom
tag

Lehet màr valahonnan előrendelni? Egy hét a megjelenés és sehol nem lehet, a 3080at ilyenkor màr lehetett.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#73) szasanyi válasza paltom (#72) üzenetére


szasanyi
félisten

Még nem is jelentették be hivatalosan az elérhetőséget, a specifikációk sem tették közzé, ezek hiányában hogyan lehetne rendelni? :F Tudomásom szerint egyelőre minden csak pletyka szintű, várunk a hivatalos bejelentésre majd az azt követő teztekre.

(#74) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Gaming x 3070 az iPonnal. Vicc...

Bankkártyával? Hát persze!

(#75) dante3 válasza sirszevenap (#74) üzenetére


dante3
addikt

Nah menjenek valahova... :W
Még a ventus is 293k... :(((

[ Szerkesztve ]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#76) szasanyi válasza sirszevenap (#74) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem vicc ez hanem tragédia! :W Elb@szott kereskedelem folyik nálunk...

MOD - monjuk nálunk igazán sok hülye van, mert eddig minden eladtak (még az 505k-s 3080-at is). Azt viszont nem értem, hogy rajtam kívül miért nem írt senki kommentet. :F

[ Szerkesztve ]

(#77) Phoenixres válasza sirszevenap (#74) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Milyen jól megmondtam előre, hogy 300k felett lesz jóval a 3070 is.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#78) sirszevenap válasza szasanyi (#76) üzenetére


sirszevenap
őstag

Nagyon sokáig azt vallottam, hogy lesz@rom ki hova teszi a pénzét, nem szóltam meg senkit. Az "agy mennyiség" firtatásába nem mennék bele, nem is tettem. Én speciál ha tényleg annyi pénzem lenne, hogy nem tudnám hova tenni, akkor sem fizetnék ilyen felárat egy termékért. De tudjátok, ez valahol ok-okozat. Ezek az árak nem tartanának itt, ha nem lenne rá így is irtózatos kereslet. De ez pont nem érdekli azt a réteget akik így is veszik.

De azért reménykedjünk, hogy ezek valami early árak és akár 2 nap múlva is lesz valami normalizálódás.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#79) szasanyi válasza sirszevenap (#78) üzenetére


szasanyi
félisten

Az nem lehet ok! Ez szimplán pofátlanság, méghozzá a legnagyobb amit bárhol látni lehet. Miért? Mert küldön sincs másképp, de ha megnéhez ott ehhez képest moderált az áremelkedés - arról nem szólva, hogy emellett ot nem károsítják meg a vásárlót még a garanciaidó csökkentésével is! :W
Nem volt 900 euro sem a caseking.de oldalom egyetlen 3080 sem, amikor az iPon 5050k-t adta. De amig a sok idióta ezt is hajlandó kifizetni addig nem várhatunk mást (legalábbis a hazai inkorrekt, határtalanul pofátlan kereskedőktól).

(#80) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Sziasztok!

Ezt neztetek mar? Idegesitozoldmajom oldalon ha RTX3070re szursz a csuszka 220 és 267k közt mozgatható.

szerk.: Ha mozgatod a szurot valtoznak a darabszamok. 250 és 267 közt Asus Strix + MSI gaming trio van.

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#81) Pickle Rick válasza Pickle Rick (#80) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Volt egy kis idom, uh végighuzogattam. Nagyjából ezek jönnek ki. OC verziók ára valszeg nem valid.

ASUS GeForce ROG STRIX RTX 3070 GAMING O8G 267.290 Ft
MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO 257.000 Ft
MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 2X OC 244.000 Ft
ASUS GeForce TUF RTX 3070 O8G GAMING 238.500 Ft
ASUS GeForce TUF RTX 3070 8G GAMING 238.500 Ft
ASUS GeForce DUAL RTX 3070 O8G 238.500 Ft
ASUS GeForce DUAL RTX 3070 8G 232.000 Ft
MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 3X 231.000 Ft
MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 3X OC 231.000 Ft
MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 2X 221.290 Ft

Btw., ez nagyjából egyezik az Amazonra kikerült árakkal.

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#82) sirszevenap válasza Pickle Rick (#81) üzenetére


sirszevenap
őstag

Igen, valahol ezek lennének a reális magyar árak. Necces, hogy novemberbe veszünk ezeken az árakon 3070-et. Ill. ezek az árak már rég fellelhetőek voltak pont az alzán. Már október elején is. Akkor ha kedvencekhez raktad őket, írta az árakat.

Bankkártyával? Hát persze!

(#83) dante3 válasza sirszevenap (#82) üzenetére


dante3
addikt

Igen, kb. ezek az árak voltak eleinte, amit hamar le is szedtek.
Talán egy picit karcsúbbak voltak...

[ Szerkesztve ]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#84) szasanyi válasza Pickle Rick (#81) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha így megy nálunk továbbra is (kvázi sem a kereskedői korrekség sem a vásárlói ésszerűség nem változik) ilyen árakkal legfeljebb 1 év múlva fogunk találkozni (ha tovább romlik a forint talán még akkor sem).

(#85) Chaser válasza sirszevenap (#78) üzenetére


Chaser
titán

jól látod, pont ez történik, sokaknak van pénze, de elve az nincs mellé
most is annyi történt volna, ha senki nem veszi a túlárazott kártyát lemegy oda ahol lett volna, de mint a cukrot, mintha az életük függne tőle, ahogy a 2080ti-nél is, az sem 4-500k-ért repkedett volna anno :)
no comment

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) Rony949 válasza sirszevenap (#74) üzenetére


Rony949
őstag

Mennyi volt az ára? Nekem már nem írja.

(#87) sirszevenap válasza Rony949 (#86) üzenetére


sirszevenap
őstag

314 a GamingX, 293 a Ventus 2x.

Bankkártyával? Hát persze!

(#88) szasanyi válasza Rony949 (#86) üzenetére


szasanyi
félisten

Mert volt egy idióta aki hagyta magát lehúzni, és húlyét csinálni magából (3 év helyett 1 év garival, 314k-ért :W ).

(#89) sakal83 válasza sirszevenap (#87) üzenetére


sakal83
addikt

Valamiből ki kell fizetni az infosok bérét:) hát most - nagyrészt- az infosok kifizetik ezekkel a vga árakkal:)

Bár a magyar gazdasági csoda, mellette az usd-ft árfolyam is megtette a hatását :DDD

Németeknél a Zotac 270e Ft., de ott ugye 16%-os az ÁFA, tehát nem magyar jellegzetesség maga a nominális ár. Az már igen, hogy fáj a bérekhez képest :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90) Rony949 válasza sirszevenap (#87) üzenetére


Rony949
őstag

Hát ez egy vicc!

Jó lesz még nekem 1060.

(#91) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Hogy ne levegobe beszeljek! :) Telefon bongeszoben benne maradt.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#92) FaTHI válasza Rony949 (#90) üzenetére


FaTHI
őstag

Rosszul fogalmazol jó lesz az AMD Rx 6xxx-széria!

(#93) Rony949 válasza FaTHI (#92) üzenetére


Rony949
őstag

Ezek után annak az árában sem bízom már. Ott van a magyar ÁFA, plusz a forint ultra fos. Ezen már nem lehet szépíteni. A magyar gazdaság úgy szar, ahogy van.

(#94) Chaser válasza szasanyi (#88) üzenetére


Chaser
titán

kit érdekel az 1 év gar, soha nem romlik el ha vigyázol rá, és az előző is elment 6 évet, ez is akkor elmegy legalább annyit!!!+!+4+!!!
((( :
vannak bajok sajnos :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) szasanyi válasza Chaser (#94) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha elvonatkoztatink ettől a nonszensz kijelentéstől, akkor sem értem miért vannak olyanok akik hagyják, hogy kihasználják, átverkjék őket. Ekkora túlárazás mellett, 1/3 garanciaidóvel csak egy echte hülye vásárol. Még akkor is jobban jár ha külföldről rendel, mert ilyen sz@r árak akkor sincsenek, és ott a 3 év az 3 év, az 5 év meg 5 év garit jelent. A normális, átlag felhasználók / játékosok meg szívnak a magyar duett (értsd: végtelenül pofátlan kereskedő és az idióta vásárló párosa) miatt. :W

(#96) dante3


dante3
addikt

[GeForce RTX 3070 Benchmark Review]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#97) sirszevenap válasza dante3 (#96) üzenetére


sirszevenap
őstag

No, legalább a teljesítményben megvagyunk. Jöhetnek a használta 2080Ti-ok. 180-ért! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#98) likeaRAINBOW válasza sirszevenap (#97) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

hát, szerintem nem sok ember fogja 3070-re lecserélni a 2080Ti-t :(

(#99) syIex


syIex
veterán

[Guru3D] teszt!

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.