Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#851) Chaser válasza ates2 (#846) üzenetére


Chaser
titán

ez globál szinten így van, ugyanaz mint a bányászda volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#852) ates2


ates2
senior tag

kösz az infókat. :R

(#853) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Amazon-on van 600 font-ért Palit, tudom nem igazán jó ár de hátha valakinek kell. :B [link]

Már nincs...SRY.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#854) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Riadó 2.0! :)

EDIT: 3 percig bírta a 2 db kártya :D

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#855) Alcsi69 válasza RudiLicenc (#854) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Enyém az egyik elvileg. :C
Jó kis váltás az RX 580-ról kec. :DDD

(#856) RudiLicenc válasza Alcsi69 (#855) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Én még várok vele hogy legyen egy jobb ajánlat :D

Üdv!

(#857) Sontir Fel válasza RudiLicenc (#856) üzenetére


Sontir Fel
őstag

pl egy 6800? ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#858) RudiLicenc válasza Sontir Fel (#857) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Nem lennék ellenére, de a ShadowPlay és az NVIDIA Freestyle bizony hiányozna.

Üdv!

(#859) Alcsi69 válasza RudiLicenc (#858) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Ja a ShadowPlay elég jó cucc. :C
Plusz nekem az is pozitívum, hogy az esetleges oc-hoz nem a wattmant kell itt használnom hanem a jó öreg Afterburnert. ;]

Én is úgy voltam vele hogy várok egyébként, mivel nem gondoltam hogy sikerül egyet behúznom. Aztán végeztem a Nagyfiúk 2-vel, ránéztem alzára, látom hogy van pont a Phoenix GS-ből raktáron, toltam is rá a megrendelést. :DDD

(#860) RudiLicenc válasza Alcsi69 (#859) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Beállítottam már egy Distillt magamnak, az jelez, ha ott a készlet, mindig meg tudtam volna venni eddig de nekem van egy határ :D

Az a 196k-s kártya, na az az én világom :R
Tudom, ez egy álomvilág :C

Üdv!

(#861) Lord Myn válasza RudiLicenc (#854) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Megint beraktam a kosárba, megrendelni már nem tudtam... :(((

"War does not determine who is right - only who is left."

(#862) sirszevenap válasza Chaser (#795) üzenetére


sirszevenap
őstag

Na! Lemérted már? :DDD

Bankkártyával? Hát persze!

(#863) Chaser válasza sirszevenap (#862) üzenetére


Chaser
titán

1502g...dobozzal :d
már csak azt kellene tudni, mennyi ebből a doboz ( :
nem tartom meg, szóval nem bontom ki

Medvetojás
"A legmegbízhatóbb és legprofibb játékkulcs eladó a HardverAprón! :)"
pont azt árulod amit keresek, nem akarok már több játékot venni, csak egy kulcsot ami mindhez jó, profi, megbízható, egy kulcs mind felett...hogyé' adod? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#864) sirszevenap válasza Chaser (#863) üzenetére


sirszevenap
őstag

Tegnap vagy ma vetted at?

Bankkártyával? Hát persze!

(#865) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Jóreggelt. Az árak/készlet/stb mellett mostmár írnék egy kis élménybeszámolót is.
Tegnap ugye megjött az EVGA 3070 Black és igen 8gb volt a 8gb :D
Valamiért ahogy itt írtam 1725 Boost clock helyett egészen 1980 ig látom felszaladni a kártyát 95%+ GPU terhelésnél, dehát legyen nagyduzzogva elfogadtam ezt az "eltérést" :D
Nos nekem Visual Pinball miatt kb 1 éve lett egy 4k monitorom és hát a 1080 karcsú volt hozzá(konkrétan a Visual Pinballhoz ugye nem de minden máshoz igen, WQHD ban játszottam mindent).
Jött a 3070 mint lehetőség, nekem van egy "becsípődésem" (mindenkinek más...) nekem az , hogy a kártya ne fogyasszon sokat...650W os Enermax táp csücsül a gépben kb 10+ éve és nem szeretném cserélni, nem szeretnék nagyobb fogyasztást, nem szeretnék nagyobb hőt.
Tehát 220-250W körüli tdpjű kártya max amit elviselek és árban ez a 234k hát ez még neccesen belefért de ezt a kártyát amúgyis 5+ évre vettem(ha nem lett volna monitorcsere fullhdra a 1080 G1 em kb még 5 évig biztos nem cseréltem volna le).
Nade jöjjenek akkor a tapasztalatok.
8600K procim van kicsit húzva csak (4.4Ghz) tehát egy 6 magos nem túlságosan új I5 ös.
Először is kezdeném egy cáfolással (egyelőre) miszerint 4k@60 hoz 3080 kell.
ULTRA beállításokkal biztosan és van 1-2 játék tuti amihez még azis kevés.
Én az alábbiakkal teszteltem tegnap(természetesen legújabb Nvidia driverrel):
-Borderlands 3 (alapjáték van meg)
-Red Dead Redemption 2
-Apex legends

Nos Borderlands 3 majdnem minden Ultrán kivéve volumetric lightningot és screen-space reflectiont (ezeket egyel viszább kell midenképpen) megvan a 60fps végig még benchmarkban is(élsimítás nélkül!).
RDR2 is ~HIGH on frankón fut, Apex legends fullon gyakorlatilag élsimítás nélkül.
Mindhárom játék mindenféle Antialiasing nélkül (27 colos a monitor oda 4k hoz szerintem nem kell élsimítás vagyis nekem nem).
Tehát High , High-Ultra mindhárom játék és RDR2t ugyan nem mértem de a másik két játéknál minden esetben 60fps+ gyakorlatilag mindig.
Természetesen akciódús nyilt részeket kerestem Apex/Borderlands3 ban is ahol sok ellenfél van, ez robban az robban szépen rá volt feszülve a 60Fps re.

Tehát aki nem full ultrán akar játszani hanem hajlandó némi kompromisszumra amivel még bőven csodálatosan néznek a ki a játékok 4k ban annál én azt mondom bőven elég a 3070 (megfelelő procival).
Ez az én tapasztalatom...
Számomra ami furcsa volt (ezt 1080nál nem figyeltem meg), hogy csak bizonyos hőfok után kapcsolt be a VGA-n a 3 venti....először azt hittem hibás a kártya :D
Ja hőfokok...legnagyobb terhelés és fél óra játék után sem láttam sehol egyik tesztprogramnál egyik játéknél sem 69 fok feletti hőmérsékletet.
Igaz benga nagy régi házban van (Coolermaster HAF 932) ott van hely szellőzni a sok ventivel.
Szóval első benyomás frankó.
Zajt, cicergést nem hallottam de nem kerestem ez utóbbit rátapadt füllel....

Na ennyi, csak azért, hogy legyen itt egy kis élménybeszámoló is a készletvizslatások között.

[ Szerkesztve ]

(#866) GAbre válasza Joco_77 (#865) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi a tesztet,boost az általában 2ghz-ek körül van.Tdp,és hőmérséklet függvényében.
65 foknál elkezd elvileg visszavenni boost órajelből.
Érdemes eszerint állítani ventilárokat msi afterburnerben vagy evga programjában.

Avatar

(#867) sirszevenap válasza Joco_77 (#865) üzenetére


sirszevenap
őstag

Köszi az infókat! :R

Az apex nekem pont releváns, bár nem játszom 4K-ban, fps huszár vagyok, akkor érzem magam komfortosan, ha 144-en kiakad! :U

Bankkártyával? Hát persze!

(#868) Joco_77 válasza sirszevenap (#867) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Én is FPS huszár vagyok (már amennyi időm van játszani) de nekem a 60hz elég, kicsik az igényeim :D

(#869) Chaser válasza sirszevenap (#864) üzenetére


Chaser
titán

már tegnap, "futárt" küldtem, neki azt mondták ő volt az első aki átvette, itt meg közben jöttek teszteredmények mástól ((( : érdekes

Joco_77
azt a 10 éves tápot én nem erőltetném, más az elektronika design, nem mai hw-ekhez van tervezve
ha rám hallgatsz - persze nem kell -, azt eladod és veszel egy ilyet, vagy a 660-ast - extra halk, profi kábelek, platinum, 10 év gar -, nem tétel a vga ára mellett
ha a kártya megáll 240w-ból, sallangokkal együtt is max 300-320w játék alatt, 560-ast is 50-60%-ban tudod load terhelni - hőtermelésed is jobb lesz, mivel ennek már ahatásfoka jobb, így kevesebbet fűt el -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#870) Joco_77 válasza Chaser (#869) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Kösz a jótanácsot, de kihagyom.
Egy Enermax Modu 82+ 625W os moduláris táp van és jó szolgálatot tesz.
Hővel és a halkságával sincs semmi gond.
Nekem ha egy hardver 10+ évig megy az "bizonyíték nem ígéret".
Amit linkelsz biztos modernebb de eszem ágában sincs gépre költeni megint évekig ha nem muszáj(nem megy tönkre valami).
Amúgy van egy 700W os bontatlan Chieftec valami ECO cuccom tavalyról valami brutál akcióban valami 9 körül hazavittem tartaléknak, ki sincs bontva.
Gondolom elég lecsó minőség de ha ez az enermax elfárad ideiglenesen jó lesz talán.
Na de ez már offtopic és kapunk majd a fejünkre mert nem sok köze van a 3070 hez térjünk vissza szerintem az eredeti témához.

[ Szerkesztve ]

(#871) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Visszatérve a kártyához 1 számomra negatívumot elfelejtettem jelezni, de ez csak nekem az szerintem a 1080 után. Ugye mindent hajlamos az ember figyelni, órajel, ár, hűtés, hőfokok, fogyasztás, csak épp én a kimeneteket felejtettem el figyelni.
A 1080 al ellentétben csak 1db HDMI port van a 3070 en és 3db Displayport. Persze tudom, hogy ez utóbbi ideálisabb kijelzőkhöz, nekem viszont cumi, mert 2 HDMI port volt használva (és 1 Displayport).
Úgyhogy most vennem kell majd egy ilyen "mutáns" DVI-Displayport kábelt :D a kisebb monitorhoz, hálistennek 2k Huf körül már vannak.

[ Szerkesztve ]

(#872) GAbre válasza Joco_77 (#871) üzenetére


GAbre
veterán

"dp a jövő".Hdmi-ből az új szabvány még drágán új.Nem rakják rá a kártyákra.
Dp nagyobb felbontást/frissítést tud + elvileg csak azon támogatott g-sync.
Így egyértelmű,mit érdemes rárakni.
Sajnos dell monitoromon pl 1 hdmi,és 1 dp port van.Kicsit spóroltak bemenetekkel.
De legtöbb esetben még a hdmi is régi(olcsóbb) fajta van monitoron/tv-n.Így már csak ezért is felesleges méregdrága hdmiket rárakni.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#873) Nazo válasza Joco_77 (#871) üzenetére


Nazo
tag

Kár általánosítani a 3070-ekre, kártyafüggő. Az enyémen 2 HDMI, és 3 DP van. (Asus Dual)

(#874) -=RelakS=- válasza Joco_77 (#871) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vajon a kártyán lévő DP-k támogatják a HDMI jeleket? (DP++, DisplayPort Dual Mode) Ha nem, akkor drága lesz az átalakító

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#875) Chaser válasza Joco_77 (#870) üzenetére


Chaser
titán

jó én erre azt mondom, ha van vga-ra 2xx k, talán akad tápra is 3x, de tudom velem van a baj ( :
az jó ha a táp bizonyít, csak sajnos öregednek benne az alkatrészek idővel, és 10 év már elég nagy idő egy tápnál ha combosabb vga-kat etett akkor pláne
chieftec eco-t ilyen gépre? hát hajrá...
de sok köze van, táp nélkül egy 3070 se muzsikál, de nekem mindegy, csak gondoltam szólok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#876) Joco_77 válasza Nazo (#873) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Konktrétan az én EVGA m ra írtam csak akkor nem pontosan fogalmaztam. Nem nagy gond amúgy...Mindenhol van mindenféle átalakító, kábel.

#874 jövő héten kiderül.

(#877) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Na. Alza felületén megjelent a csomagszám. :P

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#878) Joco_77 válasza Chaser (#875) üzenetére


Joco_77
aktív tag

"chieftec eco-t ilyen gépre? hát hajrá.."

Látom az ideiglenes szó felett valahogy elsiklott a figyelmed. :D

(#879) Chaser válasza sirszevenap (#877) üzenetére


Chaser
titán

mingyá' szólok nekik rossz a cím, ide küldjék ;]

szerk:
Joco_77
nem siklott el, percig nem kötnék ilyen kaliberű vga-ra chief eco-t, de 10 éves tápot sem, te meg igen, nekem oly mindegy... :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#880) Sontir Fel válasza Joco_77 (#865) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Gratulálok a vashoz, ilyenért állok sorba az EVGA honlapján ;]
Külön pacsi a HAF házhoz, nekem egy X van. Gondolkodtam már cserén, de még nem láttam olyat ami hasonlót nyújtana mint ez az öreg szörnyek :)

A tápot én cserélném, egy corsair TX táptól köszöntem el, mert közel 10 éves volt már és többen javasolták, hogy jobb a békesség. Semmi előjele annak, hogy gond lenne, de a kora miatt végül hallgattam másokra :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#881) Joco_77 válasza Sontir Fel (#880) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Én csak pozitívan tudok róla nyilatkozni eddig. Csendesen teszi a dolgát. Soha nem volt még EVGA kártyám, Gigabyte volt a 1080 G1 is illetve az előtte lévő 980 is, azok is szépen tették a dolgukat évekig.
Tápegység, rendben, hallgatni fogok rátok, most anyagilag eléggé les*ggeltem a 3070 miatt, de majd kiszorítok még egy új tápot valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#882) nyul105 válasza Chaser (#879) üzenetére


nyul105
senior tag

Ha már tápos off, ide is offolok egyet.
550w fsp hydrox 80+gold táp(most lesz 3 éves decemberben) elég -e szerintetek 3070hez , vagy majd 3060tihez (talán rumored specek alapján tippelhető)?

És igen, cserélhetném, de nem szeretném :).
Mellette ryz 3600@1.22v, hwinfoban meg tudok nézni fogyasztás értékeket, ha segít, + 2 hdd. Most msi gaming 1070ti van mellette.

Gpu-t sose oczok, limiteket se huzogatom, szóval gyári out of box. Köszi!
Ps: tudom, hogy a 650 az nvidia ajánlás, és tudom, hogy a 650 és a 750 az jobb, "elegebb".

(#883) Alcsi69 válasza nyul105 (#882) üzenetére


Alcsi69
senior tag

"Gpu-t sose oczok, limiteket se huzogatom, szóval gyári out of box. Köszi!"

Very sad. :(

(#884) Chaser válasza nyul105 (#882) üzenetére


Chaser
titán

elég
cpu-t tolhatod, game alatt nem kap nagy terhelést csak néhány esetben, de ott se olyan szintűt mint pl egy kódolásnál - mondjuk értelme nem sok van, defaulton is majdnem kimaxolja magát játék alatt, 1-200mhz-et lehet még rátenni max -
a 3070-nél nincsenek durva peak értékek mint a 3080-nál, nem szaggassa' a tápot
a gyártók mindig többet írnak ajánlásra, egyrészt a peak értékek miatt, másrészt mert sok táp nem adja le azt ami rá van írva
ha megnézed 75w vga-ra is a min. 300w ( : miközben egy 180w-ot evő one x-ben 230-as táp van gyárilag, ahogy az oemek is méretezik durván túl, mert csak rosszabb a hatásfok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#885) nyul105 válasza Chaser (#884) üzenetére


nyul105
senior tag

Cpu allcore 4350 van@ 1.22v, nem volt türelmem több beállítást kitesztelni :) ez is csak azért, mert hűvösebb, mint a gyári default.

Alcsi69: nem mertem sose állítgatni, mert nem "értek hozzá" annyira se, mint a cpu ochoz.
Cpunál legalább tudom, hogy figyelni kell a feszültséget, hőfokot és kb. ennyivel lehet gond, ha nem fagy, gpunál csak a fancurvet módosítottam, mert a gyári görbe nem volt elég sima.

Nagyon köszi az infokat, így a 3070 is visszajött abba a bizonyos kalapba. :R

(#886) Chaser válasza nyul105 (#885) üzenetére


Chaser
titán

az nagyon jó eredmény, ekkora feszen nem jellemző ilyen órajel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#887) GAbre válasza Joco_77 (#881) üzenetére


GAbre
veterán

Tied is könnyű kártya(doboz)?Palitom nehezebbnek tűnik.
Csomagolással 1-1.5kg.

Avatar

(#888) Joco_77 válasza GAbre (#887) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Nem éreztem könnyűnek, amúgy papíron ugyanolyan hosszú volt mint a 1080G1 emlékeim szerint, valóságban azért egy ~4-5cmvel hosszabb volt(direkt egymás mellé tettem).

[ Szerkesztve ]

(#889) nyul105 válasza Chaser (#886) üzenetére


nyul105
senior tag

Mellégépeltem a telefonbillenytűzetről. 4250,@1.22V. :W bocs
Ha már írtam: 4300on is stabil volt, csak kifagyott egyszer a warzone, de azóta rájöttem, hogy a call of duty warzone azért fagy, mert beta verziós bughalmaz...
Szóval tudna ez többet is, de minek :)
Amúgy idén áprilisi gyártás.

[ Szerkesztve ]

(#890) sirszevenap válasza nyul105 (#889) üzenetére


sirszevenap
őstag

A warzone beta? :U

Bankkártyával? Hát persze!

(#891) Chaser válasza nyul105 (#889) üzenetére


Chaser
titán

az se rossz, 1,2v-on az enyém 4000-t ment, 1,28-on 4,2-t, 1,35-ön 4,3-at - azt csak tesztre néztem -, már nincs meg, 3100 van most, ennek megy 1,2v@4,2, ezután már csak 5xxx jöhet hozzám ( :
nah úgy néz ki még kicsit várok, ha nem viszik a kártyát akkor bizony ordenáré módon mérlegre fogom helyezni doboz nélkül is ((( :
megmérem a fogyasztását - legalábbis komplett gépre vetítve -, most gt210 van, idle 56w a gép, vga-t maxra terhelve 64 :d
osztán' megküldöm forzával 1440p-n, és flight simulatorral
és próbálok csinálni ab-s videókat, venti rpm-mel, azt nagyon szeretik lehagyni a "tesztelők"
vicces lesz a 37e ft-os 3100 mellett, lehet "nagy tesztet" is kellene belőle csinálni
van valami rtx-es játék ami game pass-ban benne van esetleg?
újak közül esetleg a doom ethernal érdekel, ha lement az ára pár ezerre, többet nem adok érte, de az nem rtx ha jól sejtem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#892) sirszevenap válasza Chaser (#891) üzenetére


sirszevenap
őstag

Na! Ezt várom már, hagyjá' a többi szarral! Mérjed lefele! :D ;]

Bankkártyával? Hát persze!

(#893) Gaboo86 válasza Chaser (#891) üzenetére


Gaboo86
csendes tag

A flight simulator eredmények jöhetnek bőven :D :R

6800XT

(#894) Chaser válasza sirszevenap (#892) üzenetére


Chaser
titán

óóóó még van idő ( :

Gaboo86
3100 nyilván hagy benne, de 1440p-t gondolom megoldja a vga gond nélkül 60hz-ig amíg a monitor megy, de nem kapcsolok majd syncet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#895) Gaboo86 válasza Chaser (#894) üzenetére


Gaboo86
csendes tag

Én egy 9600k mellé vadászok kártyát, 1440p-re. Ha ez a 3070 tudni fogja a 60fpst akkor nem is keresek tovább azért érdekes a dolog :U

6800XT

(#896) Chaser válasza Gaboo86 (#895) üzenetére


Chaser
titán

csúnya lenne ha nem tudná, 3080 4k/60-at kimaxolva nem mindig tartja a flight simulatornál, de az 8mp, 1440p meg 3,7
2080ti szint vagy afölött van ez a kártya játéktól függően, yt tele van már mérésekkel, itt is voltak mérések

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#897) nyul105 válasza Chaser (#894) üzenetére


nyul105
senior tag

Kapcsolj be 4k upscalinget nvidia panelben, akkor tuti 100%on megy majd a vga. V/gSync off jaja :)

Szerk.: ja, teljes gép fogyasztás? Akkor addig növeld a felbontást, amíg el nem éred a 100%ot vgaval, ott van kb a legnagyobb fogyasztásod.
1440p tuti cpu bottlenecked lesz, ahol malmozik a vga...

[ Szerkesztve ]

(#898) Gaboo86 válasza Chaser (#896) üzenetére


Gaboo86
csendes tag

Persze néztem, eddig 3080 teszteket 1440p-re, de pont ezért: ultra beállításon, városok fölött, nagyobb géppel ~30FPS körül volt a minimum, 40 az átlag.. akkor a 3070re?
Szóval ha lesz eredményed ... kiváncsi vagyok

[ Szerkesztve ]

6800XT

(#899) kovcsrob válasza Joco_77 (#865) üzenetére


kovcsrob
tag

Kösz.
Az enyémmel is befutott a posta. Még 30 perc munkaidő. Csak a mérlegre volt időm feldobni. A kártya magában 945 gramm.
Remélem az 550w os corsair om. Elég lesz alá. (elvileg 650w fölött kellene gond nélkül mennie)
Nem jött meg a 650 es szinten corsair, amit a héten rendeltem.
Vagy a 650w az újabb procik miatt kell? Egyenlőre egy i5 4460 am van. (ennek bőven 100W alatt kellene ennie)
Tudom kukázzam. Jövőre nézek egy 5xxx es AMD t.

(#900) edward2 válasza kovcsrob (#899) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem menni fog az 550essel is de már látom lelki szemeim előtt a kövezést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.