Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#1701) Cthulhu Dawn válasza Shkiz0 (#1690) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az a kartya ugy meg fog fulladni.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#1702) Shkiz0 válasza Cthulhu Dawn (#1701) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Köszönöm, de volt előtte, 2080S és RX5700XT is, és 3080 FTW3 próbára és egyikkel sem volt gond :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1703) Attila2019


Attila2019
tag

Próbált már valaki aorus master 3070et ? Mik a tapasztalatok? :))

(#1704) Jacek válasza Attila2019 (#1703) üzenetére


Jacek
veterán

Tegnap este került hozzám egy pont. Mr.Tégla :D bazi nagy ahoz képest hogy 70-es.
Tesztelgetem, egyenlőre massziv minőségi benyomást kelt, teljes csönd és ahogy nézem elégge lehet húzni. Majd rakok fel képeket stb. ha kell valakinek.
Alapon 2000-re boostolt superpositionban tette ezt csöndben 60 fokon.

(#1705) Attila2019 válasza Jacek (#1704) üzenetére


Attila2019
tag

Coil wine nagy? Támasztást igényel? Jól hangzik amiket írtál most 739 euro.

(#1706) Jacek válasza Attila2019 (#1705) üzenetére


Jacek
veterán

Massziv nem támasztottam, Coil Wine egyelőre nulla, próbálom emgterhelni valami bődület FPS-el de semmi hangja.
Tetszik, eddig azt mondtam inkább 2080Ti mint 3070 de hozza annak a teljesítményét és új garis , 2.1-es HDMI, ezen rá adásul 3x DP 3x Hdmi!
Mondjuk elég massziv a tuning rajta 2160-on startol és nem esik be 2100 alá!!!
Itt lehet a régebbi kártyáimhoz hasolítani, mind max OC.

[ Szerkesztve ]

(#1707) Jacek


Jacek
veterán

Néztem 700-800 fps sincs nyöszörgés nulla.

(#1708) VirsLee


VirsLee
őstag

Nem túl sikergyanús eddig a GW 3070 Phoenix. Windows szórja a whea uncorrectable error kékhalált. Újratelepítettem este a gépet, utána nem volt gond. Megnéztem pár tech demót, plusz toltam egy witcher 3-at. Reggel elkezdte megint, de már a windows telepítés sem sikerül. Csökkentett módban elindul, de sokra nem megyek vele. HW hibán kívül van valami tippetek?

(#1709) edward2 válasza VirsLee (#1708) üzenetére


edward2
addikt

RAM? :F

(#1710) VirsLee válasza edward2 (#1709) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem teljesen értem, hogy mire gondolsz. Elromlott a RAM, mert kicseréltem a VGA-t?

(#1711) GIORGIONE76 válasza VirsLee (#1708) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Szvsz, Amd Cleanup Util, majd újra chipset driver, majd nvidia driver, ha az már megvolt akkor előtte még DDU is és úgy nv driver, főleg ha az előd radeon volt..

Szerk. Ja bocs friss install, akkor csak az első része, amd clean- ddu- chipset- nv drv..

[ Szerkesztve ]

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1712) nyul105 válasza VirsLee (#1708) üzenetére


nyul105
senior tag

"A windows telepítés sem sikerül"

Ehhez vajmi kevés köze kéne legyen a vidkártyának, nem?

Giorgione: ha nem tudja telepíteni a windowst, akkor hol cleanupoljon?

Ráadàsul ha nem megy a "windows telepítés" akkor mit indítasz el csökkentett módban???

Szerk.: mit értesz "windows telepítés" alatt? Nem a windows telepítését?

[ Szerkesztve ]

(#1713) VirsLee válasza GIORGIONE76 (#1711) üzenetére


VirsLee
őstag

Újratelepítettem a gépet este, mert másképp nem sikerült a Windows-t használni, csak csökkentett módban. Nincs rajta már radeon driver. Este tudtam játszani is vele, majd most reggel újra kezdte a hibákat. Már a Windows telepítés se fut végig. Chipset drivert nem tudok csökkentett módban telepíteni :(

(#1714) edward2 válasza VirsLee (#1710) üzenetére


edward2
addikt

Például más a terhelés és az eddig stabilnak hitt ram beállításaid nem azok.

Vagy gyenge a PSU-d és az okoz instabilitást.

(#1715) GIORGIONE76 válasza nyul105 (#1712) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Ok, arra az estre gondoltam ha már mindent felpakolt és úgy nem jó, a win reinstallt kihagytam, akkor tényleg ram-cpu beállítás lehet vagy vmi uefi-legacy anomália :(

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1716) nyul105 válasza GIORGIONE76 (#1715) üzenetére


nyul105
senior tag

Nem tudjuk, milyen tápja van, se azt, hogy a ramot/cput hogyan használja.
Mondjuk új komponens esetén én szoktam egy bios defaultot csinálni, biztos ami biztos.

Ráadásul azt írja, újratette a gépet, de utána nem megy a windows telepítés, de mégis elindul a windows csökkentett módban, amire valószínűleg vga drivert is tett, mert elindult a witcher 3, de utána nem tudja feltenni az (alaplapi?) Chipset drivert...

Én nem szoktam sűrűn újratenni a windowst, de az alaplapi chipset driver az első, utána az nvidia driver és csak utána teszt, utána játék, utána OC... :F

Szerk.: azért a kábeleket is érdemes megnézni, hátha kimaradt valami, vagy laza valami.

[ Szerkesztve ]

(#1717) Uzi74 válasza Lord Myn (#1659) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem is előjött egyszer a display driver reset, pár másodperc mulva állt helyre. Mondjuk szórakoztam előtte gpu-z-vel és benchmarkokkal, nem tudom lehet- e köze
Az event logban is látszott:
"Der Anzeigetreiber "nvlddmkm" reagiert nicht mehr und wurde wiederhergestellt."

(#1718) Jacek válasza Attila2019 (#1705) üzenetére


Jacek
veterán

Agyhalál :D

[link]

(#1719) VirsLee válasza nyul105 (#1716) üzenetére


VirsLee
őstag

RAM, CPU is alapon megy. Nincs OC, nincs egyedi beállítás.
Megpróbáltam újra az elejétől.
DDU NVIDIA driver eltávolítás. Lefagyott - szerintem a vége felé - mert utána be tudott bootolni a windows. Feltettem a chipset drivert. Ezután is be tudott bootolni a Windows. Majd elkezdte az telepíteni a drivert, felbontást váltott közben és kékhalál. Azóta mindig elpusztul boot során a windows, de ha leszedem DDU-val az NV drivert, minden gond nélkül bootol.
Memória diagnosztika nem talált hibát. (Ez mondjuk nem lépett meg annyira :))
Táp 500W 80+ gold, 4 magos, 65W-os Ryzen procival. Vega 56 is vígan elment benne, pedig a Vega kimondottan éhes fajta.

(#1720) Uzi74 válasza Jacek (#1706) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszönöm a superposition eredményt, most már tudom valamennyire viszonyítani mennyi teljesítmény veszik el az egpu miatt (nekem egy szolid +80 Mhz-es overclock van csak az FE-n)

(#1721) fury1337


fury1337
csendes tag

Sikerült levadásznom alza.hu-ról 263k-ért egy EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 ULTRA-t.
Szerintetek jó ár érte, vagy várható még hogy lejjebb megy? Nov 28-ig van idöm visszamondani. :F

(#1722) koxx válasza fury1337 (#1721) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A mostani piaci helyzetben jó ár, egyébként bőven 200k alatt kéne lennie. De ugye itt is meg az amd-nél is inkább paper launch volt mint valós. A helyedben én megtartanám :)

(#1723) szasanyi válasza fury1337 (#1721) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem nem az. Én úgy tudom azok nem tartalmaznak Back Plate-et (ami nem nagy hátrány végülis, de ilyen áron azon spórolni tiszta szégyen) úgyhogy ennek esetleg nézz utána , az az fontos neked. MOD - ha ez a típus akkor ezen van hátlap. az XC3 Black az amin nincs.
Másrészt alig több a 6800XT ami min. FPS-ben hoz annyit (vagy többet!) mint a 3070 maximuma. De ha ragaszkodsz az NV-hez akkor ez van, jelenleg nincs sokkal jobb ár, viszont van sokkal rosszabb (nagy vigasz).

[ Szerkesztve ]

(#1724) nyul105 válasza VirsLee (#1719) üzenetére


nyul105
senior tag

"Majd elkezdte az telepíteni a drivert"

Érdekes, nem emlékszem, hogy az AMD chipset driver elkezdené telepíteni az nvidia driverét :F

Az amúgy gáz, ha a ddu lefagy szerintem.

Tedd újra a windowst, chipset driver, újraindítás, windows updatek (ha akarsz), majd utána egy stabil nvidia driver, nem feltétlenül a legutolsót.

Próbáld meg a cpu boostot kikapcsolni a biosban!

(#1725) nyul105 válasza fury1337 (#1721) üzenetére


nyul105
senior tag

Nem rossz ár, figyelembe véve a sok jófej scalpert, akik elhalásszák a kártyákat, és felverik az árakat.

Igazából nem a készlethiány a fő gond, csak most hype lett az ilyen fajta nyerészkedés, mert jól sikerültek a kártyák.

Amúgy meg ne mondd le, ha találsz jobbat, add el 350ért, ha bírja a gyomrod.

[ Szerkesztve ]

(#1726) warcat válasza koxx (#1722) üzenetére


warcat
veterán

A 3070 FTW 3 Ultra modell nettó ára 549.99€, amire 27% Áfát rászámolva kb. 254k HUF-ba kerülne Magyarországon. Arról természetesen beszélhetünk, hogy ez mennyire van túlárazva a gyártó által az extra hűtésért és egyébért, de 200 alatt ezt sosem kapnád meg most újonnan :)

Szóval fury1337, ha konkrétan erre fájt a fogad, jó áron kaptad meg a többi felárazott alapmodell között - azonban egy normális világban már alig kellene valamit rádobnod, hogy kijöjjön belőle 3080 alapverziós kártya, ami azért jóval bikább. De ismerjük mi megy most.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1727) fury1337 válasza szasanyi (#1723) üzenetére


fury1337
csendes tag

Az a típus amit linkeltél, evileg back plates.
G-Sync monitorom van, ami sajnos nem AMD kari kompatiblis, és nem adnám fel DLSS meg RT technológiákat sem

Jó lett volna 200 alatt beszerezni, de gyanítom ez nem kamionról leesett esetben kb. fél évig irreális :(

(#1728) VirsLee válasza nyul105 (#1724) üzenetére


VirsLee
őstag

A drivert természetesen nem az AMD chipset driver kezdte el telepíteni, hanem én egy újraindítás után, csak nem vettem észre, hogy belemódosított mobilon az autocorrect. :)
Szerintem is gáz, hogy lefagy a DDU és az is, hogy lefagy driver telepítés közben. Megpróbálok egy korábbi drivert is. Ha azzal is ezt csinálja, akkor megy vissza az Alzának, hogy játszanak vele ők.

(#1729) koxx válasza warcat (#1726) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem rossz a matek, 549€-ra miért számolsz fel 27% áfát? csak az adott ország és Mo áfa difijét kell nézni. Ami nagyon max 10%.

(#1730) VirsLee válasza nyul105 (#1724) üzenetére


VirsLee
őstag

Bukó, korábbi driverrel is ugyanaz a probléma.

(#1731) warcat válasza koxx (#1729) üzenetére


warcat
veterán

Az evga FTW 3 Ultrája nagyon drága, ennyi, a Strix árára miért nem húztátok fel a szemöldököt? :) Ugyanabban az árkategóriában futtatja.
Tessék itt az Evga saját maguk által közölt nettója a webshopból:

EA: It's in the crate!

(#1732) koxx válasza warcat (#1731) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aha így ok, nem tudtam, hogy ez nettó ár.

(#1733) nyul105 válasza VirsLee (#1730) üzenetére


nyul105
senior tag

Tehát nem megy fel semmilyen nvidia driver :(
Az furcsa, a boost off volt az utolsó tippem.

(#1734) sirszevenap válasza szasanyi (#1723) üzenetére


sirszevenap
őstag

Mi a helyzet a 6800XT-del?
Ill. aki rendelt még, az is írhatja a fejleményeket. Ezért nem megyek át AMD Topicba ;]

Bankkártyával? Hát persze!

(#1735) szasanyi válasza sirszevenap (#1734) üzenetére


szasanyi
félisten

Semmi konkrét infó, de itt láthatod is mi a pontos válaszuk:

(#1736) sirszevenap válasza szasanyi (#1735) üzenetére


sirszevenap
őstag

Na ez nem jó. :( De ettől függetlenül 230 felett venni 3070-et nem túl jó deal, pláne nem a 6800XT erejének és árának (268) ismeretében. De tudom, örüljön, ha kap az ember. Bár ha nekem nem jött volna össze a 227-es 3070, lehet vettem volna innen aprórol drágábban, mert nagyon rá voltam izgulva. De persze nekem már könnyű beszélni. Ha fixen kapható lenne az amd, akkor gond nélkül kijelenteném, hogy hülyeség 230 felett venni 3070-et, de így... Nem tudom. Inkább azt mondom, ha nem sürgős, akkor inkább ne. Én nem bírtam volna várni, sajnos ilyen vagyok.

Bankkártyával? Hát persze!

(#1737) Sontir Fel válasza sirszevenap (#1734) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Én még ismerkedek az enyémmel. 3070 árban van kb (egy jobb félében).
Még tesztelgetem. Félő, hogy a 2700as ryzen kevés hozzá :O

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#1738) szasanyi válasza sirszevenap (#1736) üzenetére


szasanyi
félisten

Én sem vagyok már túlzottan türelmes, lévén hónapok óta nincs VGA-m. 26-án érkezik a lassan 1 hete rendelt RTX3070 TUF Gaming, de passzolom a 260k-s ára miatt.
Időközben jelent meg a 6800XT amiből sikerül berendelnem egyet, így 268k ellenében inkább azt várom meg (nem kicsit a teljesítmény különbség, amire amúgy is szükségem lesz 4K-ban).
Amúgy nagyon jó lett a 3070 és a TUF különösen de - a teljesítményt figyelembe véve - max. 210k körüli áron lenne jó vétel. Persze van, ahol +107k az ára 1/3 garival. :W

(#1739) ScomComputer válasza szasanyi (#1738) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez te voltál...valld be... ;] :P
[link]

(#1740) AsakuraDave válasza sirszevenap (#1734) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Sapphire referenst lassan tesztelem csak előtte a 3080-al mentek le bencheket mer nincs két gép :D Meglátjuk mi lesz utána a sorsa vissza boltba vagy ha tetszik marad.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#1741) GIORGIONE76 válasza VirsLee (#1728) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

VirsLee
Én még a soc feszre tudok gondolni, egy fix 1.1V nem ártana, az a 3300Xetvsem bántná és legalább auton nem liftezik :DDD
Amúgy jövhét elején hasonlót rakok össze 3100+gw3070 úgyhogy kíváncsi leszek mert az előd amd apu volt :))

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1742) szasanyi válasza ScomComputer (#1739) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, de szívemből szólt akárki is volt. Bár sok hasonlót írtam szsan nickkel én is - csak kulturáltabban -, mert nagyon irritáltak az árak (meg az 1 éves garik!) de már uralkodok magamon és kevesebbet nézem az oldalt. ;]

(#1743) warcat válasza szasanyi (#1742) üzenetére


warcat
veterán

Az 5800X alá, ahol ment a bőven 200k feletti ár ostorozása, én annyit írtam be, hogy még a Far Cry 6 promó se jár mellé. Jutalom: 2 nap ban miután eltüntették a hozzászólásokat a 10 éves fiókra, ki tudja mennyi vásárlással. Ássák csak tovább a sírjukat maguknak, részemről nem léteznek, majdcsak meg lesz az eredménye az ügyködésnek :))

EA: It's in the crate!

(#1744) ScomComputer válasza Jacek (#1706) üzenetére


ScomComputer
veterán

A GW is elég jól megy de állandóan PW limit van ami ennél 250W,ez megfogja,bár tudna még menni... :K

(#1745) LoyalGuard


LoyalGuard
tag

Sziasztok!

Tovabbra is atveheto azonnal ezt a ket kartya, Alza áron:
EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 ULTRA
GIGABYTE GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G

Hogy ne csak off legyek, vegre atvettem egy Palit Gamingpro-t a mai napon. :D

[ Szerkesztve ]

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1746) ScomComputer válasza LoyalGuard (#1745) üzenetére


ScomComputer
veterán

Maga kérem egy rendes ember... :K
Jöhetnek a benchek...hasonló mint az enyém egy hwinfos képpel... [link]

(#1747) LoyalGuard válasza ScomComputer (#1744) üzenetére


LoyalGuard
tag

Nem vagyok nagy benchmarkolo, szoval sry ha valami nincs jol beallitva:



"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#1748) VirsLee válasza GIORGIONE76 (#1741) üzenetére


VirsLee
őstag

Köszi. Megírom az Alzásoknak, hogy erre figyeljenek :D

(#1749) GIORGIONE76 válasza VirsLee (#1748) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Jahogyja :DDD én azért nem adtam volna fel ilyen gyorsan ;]
Csak nehogy velem is ez történjen :F

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1750) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Egy kicsit offtopic de annyiért azért talán mégse:

Ez alapján én szinte biztos vagyok, hogy 3070el közepes procival 4k ban Medium-Highon tökéletesen fog futni. RT engem amúgyse mozgat (még).
Nvidia küldte ma a táblázatot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.