Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) Dark KillerX válasza xEon1337 (#37) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Teljesen jogos amit leirtal :R

Lassan az olcsobb verziok , szinte hasznalhatatlanok lesznek, magas hofokok, ugralo orajel, es magas meghibasodasi arany. Nem tetszik , hogy az Nv gyartoi is lassan gagyit gyartanak

(#42) xEon1337 válasza Chaser (#40) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem például az asztalon van a gépem, a fejemtől nem messze, 3 ULN (ultra low noise) Noctua ventivel, a procihűtőm is Noctua, plusz a tápom fanless Seasonic. Na, nálam számít az a néhány decibel, nagyon is.

Az már csak hab a tortán, hogy RGB-s, ha már egyszer üveg oldalfalú a gépház, de mondjuk nem az a fajta vagyok, akinek erre porcosodik. ;] Korábbi Gainward Phoenix 1060-on pl. kikapcsoltam, mert nem tudott a színek között átmenetesen, átúszva váltani, így meg elég gagyi volt (kék-piros-zöld-sárga-lila). :DDD

"Less but better" - Dieter Rams

(#43) Chaser válasza xEon1337 (#42) üzenetére


Chaser
titán

teljesen érthető, de nekem már ez design nem tetszik, piros-fekete kombó üveralles' ( :
rgb-ből meg ami nem programozható, csak mosolygok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Ciccuka válasza Ciccuka (#7) üzenetére


Ciccuka
veterán

MSI GeForce GTX 1660 Ventus XS 6 GB Review

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#45) Motion_Blur válasza Ciccuka (#44) üzenetére


Motion_Blur
félisten

76 fok... érdekes mert ugyanez a hűtés van a Ti-n is, ami 70 fok alatt megáll.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46) Chaser válasza Motion_Blur (#45) üzenetére


Chaser
titán

Fogyasztasuk kb azonos is lehet, eleg eltero eredmenyekesztit latltam eddig, pasztazas is okozhat par fok kulonbseget, akar tobbet is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Sziasztok, tegnap írtam erről a Gigabyte 1660-as venti kerregésről. Na most úgy néz ki lehet mégsem az csinálja, mert jelen pillanatban állnak a ventik és most már folyamatosan hallom a zajt. Olyan hangja van, mint a laptop vinyóknak, amikor dolgozik. Nyekergő kerregő hang. Mi más csinálhatja még ezt egy videokártyán? Mert abból jön a hang ez tuti.

(#48) Motion_Blur válasza CarrGomm (#47) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem tudod felvenni ezt a hangot?
Én tápellátársra tippelek.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49) Hauptmann válasza CarrGomm (#47) üzenetére


Hauptmann
addikt

A szokásos coil whine. Ez nemcsak a Gigabyte sajátja, az itt istenített MSI is csinálja gazdagon.

(#50) CarrGomm válasza Motion_Blur (#48) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Most épp abbahagyta, de megpróbálom felvenni.

Hauptmann
Néztem (hallgattam) youtube-on ilyen coil whine-t, de annak más hangja van. Ez nem ilyen vinnyogás és nem állandó. Van amikor elkezdi szaggatottan csinálni, valamikor folyamatosan nyomja egy ideig. Megpróbálom elkapni majd.

(#51) Chaser válasza CarrGomm (#50) üzenetére


Chaser
titán

ha nem megy a venti és van "cicergés", akkor az coil whine, lehet nagyon magas, akár mélyebb is, egyenletes, változó...nem garanciális probléma - könnyen lehet h másik táppal és/vagy alaplappal nem csinálná -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) xEon1337 válasza xEon1337 (#37) üzenetére


xEon1337
őstag

Tegnap este Division 2-vel toltuk, így megvan az első benyomás, tapasztalat az MSI Gaming X-ről.

Phanteks Enthoo Evolv microATX házban elszaladt 77°C-ig is a kártya és azért ott már volt hangja. Sajnos max fordulatszámot eddig nem néztem, de az biztos, hogy Micron ramos és szerencsére coil whine nincs ennél a példánynál.

Csodák nincsenek, ha kicsi a ház légtérfogata, akkor lehetnek akármilyen hiper-szuper ventilátorok a gépben, ott meleg lesz bent. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#53) ncut válasza xEon1337 (#52) üzenetére


ncut
csendes tag

65-70°C is van már hangja, de bevallom nekem nincs összahasonlítási alapom, mert legtöbbet egy MSI 950 Gaming 2G ment a gépemben mielőtt az MSI 1660 Ti-ra váltottam, annak meg tényleg semmi hangja nem volt. Mondjuk nem is hajtott 1080p Ultrán 60FPS-sen semmit... :B

2K-n mik a tapasztalataid eddig 1660 Ti-jal?

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#54) Phobion válasza xEon1337 (#37) üzenetére


Phobion
őstag

Tökéletes érvelés, ugyan így gondolom én is. Remélem 1-2 hónapon belül csatlakozom én is, és most bizony overkill kártyával: ROG STRIX :DDD

Ahogy írtad, elég volt a silány vackokból, meg a 2060azásból. Én például hosszú távra veszem a kártyát (kifulladásig), nem fél évre majd eladásra. Számomra az is fontos, hogy terhelés alatt tudja tartani a 60-62 fokot. Nem mindegy, hogy évekig milyen hőfokon dolgozik egy kártya.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#55) Chaser válasza Phobion (#54) üzenetére


Chaser
titán

Nincs azzal baj, erdemben hofokban es hangban kapsz tobbet, ha neked az fontosabb akkor azt veszed belepo 2060 araert, 3 ev gar arra is van, hibatlan mukodes 3 even belul es tul egyiknel sem garantalt
Az meg h 65 fok lesz a gpu v 85 teljesen mindegy, ha szamitana az osszes notebook par honap alatt megdoglene, azoknal terhelve ropkodnek a 90 fokok is, megis van ami 10 evet elmegy gond nelkul, csillivilli' vga-bol is van ami par honap alatt bediglik, hiaba ertelmes tap van alatta, ez a tomegtermeles velejaroja, garoztatni olcsobb a gyartoknak, mint tesztelni az alkatreszeket legyartas utan
Strix nekem nem tetszik, gaming x-ert fizetnek tobbet a refi designert:) gb-nek is egyik csucs modellje tetszik, azert is fizetnek, csak a design miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) xAttilax


xAttilax
őstag

na beléptem a klubba egy "kukás'" Gainward GeForce GTX 1660 Pegasus OC- vel :D

puritán boboz, puritán kártya. nekem eddig halk, de csak egy kis wot meg crysis 3 volt, hétvégén jönnek jobb gamek meg egy kis kíváncsiság OC :)

Maga a hűtés nem tűnik olyan rossznak, 3 hőcső és egy 10cm venti egy ilyen kis étvágyú kártyához szerintem bőven elég.

Lenne egy kérdésem: eddig egy R9 380 volt a gépembe és újra kéne húzni a wint vagy csak elég a driver csere?

[ Szerkesztve ]

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#57) Phobion válasza xAttilax (#56) üzenetére


Phobion
őstag

DDU-val pucold le a radeon softwaret, hogy ne akadjon össze az nvidia-val

[link]

kukás :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#58) BuilderJosh


BuilderJosh
újonc

Nekem volt egy Gigabyte 1660 OC-m, de úgy voltam vele, hogy inkább visszaviszem és a Palit 1660Ti StormX mellett teszem le a voksom, mert úgy gondoltam, hogy a Navi kártyák majd GDDR6-al jönnek, így az új konzolok is, illetve az új gamek arra lesznek inkább optimalizálva. Természetesen 1080p-re lett véve, amire most picit OP, de a jövőben pont jó lesz (Cyberpunk 2077, stb...). A 1660-al semmi baj nem volt, semmi zörej vagy ilyesmi, és elég jól lehetett OC-zni, sőt egy 1660Ti stock erejét is ki lehetett hozni. A jövőben a GDDR6 miatt valószínűleg egyre nagyobb lesz a rés a sima és Ti között. Az RTX nem érdekelt, szerintem sok fejlesztőt nem is fog, mert az új konzolokból még tuti kimarad. A Palit 1660Ti StormX 90k volt a 220volt-ban :))

(#59) Slaveaxel


Slaveaxel
csendes tag

Sziasztok!

Tönkrement az AMD R9 270 videókártyám.
Újat szeretnék venni a jelenlegi számítógépembe, ami a következõ:
Alaplap:Asus TUF B350M-Plus Gaming
Proci: AMD Ryzen 5 1600
RAM: Corsair 2x4GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black
TÁP:Coolermaster 600W

Igazából az Asus Tuf szériából a 1660 Ti-t néztem ki magamnak csak azt perpill az itthoni oldalokon nem találom sehol csak Amazonon. Érdemes lenne azt venni, vagy egyáltalán a Ti-t?
Előre is köszönöm a válaszaitokat.

(#60) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Na visszatértem a zörgő Gigabyte 1660-al kapcsolatban.
Szóval mégis a venti volt (vagy még van is) a gond, próbáltam elkapni a zajt mikrofonnal, de mindig mire odaértem abbahagyta. Viszont észrevettem hogy amíg a hátsó venti pörgött, addig az első csak nyöszörgött, próbált elindulni, vagyis ez adta a zajt ebben a pillanatban, de olyankor is jön belőle néha, ha pörög.
De most jön a trükk: letöltöttem az MSI afterburner-t állítgattam a fordulatszámot majd próbaként felnyomtam 100%-ra a ventit egy 20-30 mp-ig, majd visszaállítottam mindent alapra. Gondoltam ha most szétmegy, akkor visszaküldöm gariba, de nem ment szét, hanem "megjavult"!
Azóta nincs hang egyelőre, legalábbis nem hallom.
Nem vagyok naív, a probléma biztos nem oldódott meg véglegesen, de azért érdekes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.