Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) netguru10 válasza mlinus (#5493) üzenetére


netguru10
aktív tag

Na ez már beszéd kérem! :K :K
Gratula hozzá. :C
1070 Gaming X-ből jó lenne már nekem is az sli. :))

Arbeit Macht Frei

(#5502) GeneraL_XTX válasza Lauda (#5498) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

dehogynem :DDD :DDD

(#5503) AdluAn


AdluAn
tag

Iponnál pár óra alatt a 166EFt-ból gyorsan 180EFt lett

(#5504) cyberkind válasza AdluAn (#5503) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak elfogyott az Msi nem az ment fel.

Paranormal Cocktivity

(#5505) mlinus


mlinus
őstag

köszönöm mindenkinek, azt kell hogy mondjam ennyit még nem nyomogattam f5-öt egy vga-ért, de megérte :D

hihetetlen, hogy full terhelés alatt is ugyanolyan néma mint idle-ben. Minden piszka nélkül fél óra GTA 5 után 1898 és 1936 mhz között váltogat a boost. asszem nem is lesz piszka, mert innen már csak 1-2 fps-t tudnék nyerni.

(#5506) AdluAn válasza cyberkind (#5504) üzenetére


AdluAn
tag

Tényleg. Igazad van. Nem is bánom hogy elfogyott mert alig tudtam magam visszafogni hogy ne rendeljek. Msi lesz belőle de megvárom a gaminget

(#5507) GeneraL_XTX válasza mlinus (#5505) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Gratula!

Azt hittem csak 1070-ból volt Gaming :DDD

Mennyi volt?

(#5508) keIdor válasza mlinus (#5505) üzenetére


keIdor
titán

A némaságán én is nagyot néztem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5509) mlinus válasza GeneraL_XTX (#5507) üzenetére


mlinus
őstag

253k.

(#5510) celgene121


celgene121
csendes tag

Kb. mennyire messze vagyunk attól hogy 230-ért tudjak venni nem referencia GTX 1080-at itthon ?
Többet nem adnék ki rá.

(#5511) Erdei88 válasza celgene121 (#5510) üzenetére


Erdei88
veterán

Föld-Mars távolság :D

Ameddig ekkora készlethiány van,addig masak lesznek az árak. Esetleg az EVGA EU-tól tudsz rendelni, ha van még nekik

[ Szerkesztve ]

(#5512) Venyera7


Venyera7
senior tag

Folyik a nyálam. Gondolom itthon nem lehet majd kapni.. :O

(#5513) Lauda válasza celgene121 (#5510) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem par honap. Lemegy az elso orulet es lehet majd kapni annyiert ref kartyat.

(#5514) Scholes9 válasza mlinus (#5505) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jó eséllyel a leghalkabb GTX 1070/1080 az MSI Gaming lehet :) Nálam ez lenne az elsődleges szempont vásárláskor...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5515) bélanéni válasza Scholes9 (#5514) üzenetére


bélanéni
őstag

Nálam is pontosan ez volt. A tuning nem hat meg, soha nem tuningolok +5fps miatt, illetve nekem az atomstabil működés sokkal fontosabb. Egyedül a design-ja nem az igazi. Maga a megjelenés tekintélyt parancsoló, csak a piros helyett lehetne egy sötét grafit/titán szín. Akkor sokkal impozánsabb lenne. Szerencse, hogy egy gyönyörű és zárt házban lesz :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5516) sanyibeni


sanyibeni
újonc

Sziasztok tervezek egy 1070-es beszerzését és szerintetek ez a tápegység jó lenne hozzá?(A tápegységet előbb fogom beszerezni mint a kártyát, és ha esetleg nem tudnák 1070-est venni "csak" egy 970-et,980-at akkor azt is rá tudom csatlakoztatni?Ja és mi az a sata csatlakozó, mihez kell?) Nagyon köszi a választ.
Ja és a link:[link]

(#5517) FollowTheORI válasza sanyibeni (#5516) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szuper lesz bőven hozzá, de ez nem a tápos topik... ott kérdezd tovább.

SATA pedig a merevlemez/SSD tápellátásához kell.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#5518) sanyibeni válasza FollowTheORI (#5517) üzenetére


sanyibeni
újonc

oké, azért köszi :) :)

(#5519) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Úgy néz ki 9 évnyi AMD VGA után én is 1070 tulaj leszek. MSI GTX 1070 GAMING X 8G-et szeretnék, Cole 1,5 - 2 hetet mondott. Remélem addig lesz is. Nagyon izgatott vagyok, hogy milyen lesz. Elég nagy kockának vallom magam de high end vga-m még sosem volt. Most megengedhetem így belevágok.

Sokat gondolkodtam az RX-480-on, de előzetesen úgy látom azzal is kompromisszumokra leszek kényszerülve, és abból már elegem van.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5520) bélanéni válasza .LnB (#5519) üzenetére


bélanéni
őstag

Nagyon jó választás!! :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5521) Ijk válasza .LnB (#5519) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mindig meg akarom lesni az adatlapban kinek milyen kaliberű monitora van hogy ahhoz épp mi a kevés, de 70%-ban pont az nincs beírva. :DDD
Ja látom most már. Hát én egy 46k-s FHD monitorhoz nem vennék 170-ért VGA-t de te tudod.
Mindenesetre 380-ról 480-ra váltani nem jelent sok előrelépést, ha már váltasz mindenképp 1070 vagy 980Ti szint. Más kérdés mennyire fáj az ára és mennyire van tényleg szükséged a kompromisszummentes grafikára. Szerintem olyan soha nem lesz, aztán mindenki meghúzza a határt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5522) mlinus válasza .LnB (#5519) üzenetére


mlinus
őstag

Gratulálok, a hűtése valami elképesztő ezeknek a kártyáknak, egyszerűen full némák, le a kalappal az MSI-nek.

(#5523) netguru10 válasza .LnB (#5519) üzenetére


netguru10
aktív tag

+1 :C

Arbeit Macht Frei

(#5524) .LnB válasza Ijk (#5521) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, csak FullHD-ben játszom. Sőt én csak idén váltottam FHD monitorra.

Nézd, mikor megvettem a 380-at olvastam/mondták, hogy FHD-ra bőven elég. Aztán elkezdtem The Division-nal játszani. És már csak visszavett grafikával tudtam játszani. Úgy se atom stabilan. Nem volt gond, nem ment a játékmenet rovására. De Sokkal stabilabb futást vártam. Fix 60fps-t szeretnék mindenhol. Még az a nyamvadt Doom se teljesen jó multiplayer-ben (asz más kérdés, hogy mekkora egy ..rossz játék multiban)

Szóval igen, tudom, hogy főlé lövök a célnak. Néztem 980 benchmarkokat (Division) Az se 60fps. Aztán ránéztem kíváncsiságból a DigitalFoundry 1070 benchmark-ra. És igen, ezt szeretném. Az, hogy a szükségesnél jobb. Azt úgy gondolom elkél a tartalék. Később jól jöhet az. Pl: BF1, ForzaHorizon 3 stb stb.

"mennyire fáj az ára" Első a kisfiam, ez alapelv. Sose vennék el előle semmit. Most belefér.

(#5522) mlinus: Majd akkor gratulálj ha meglesz. Addig IGP-zek. :D Én viszont gratulálok neked, szép darab! ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5525) bélanéni


bélanéni
őstag

Én a jelenre és JÖVŐben megjelenő játékokhoz veszek kártyát, és az 1070 FHD-ra lesz elég, az 1080 1440p-re. Nem értek egyet azzal, hogy FHD-ra felesleges.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5526) Ijk válasza .LnB (#5524) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én azért majd néznék a jövőben valami 1440-es gamer monitort hogy tényleg legyen előrelépés és ne csak a picit szebb grafikát csodáld, ami igazából nem is érdekel 2 óra játék után, mert a kicsit visszavett grafika annyival nem rosszabb.
Ez a kártya 1440-re lett kitalálva, ott is egy 144hz-es g-sync-el brillírozik igazán és az valóban játékélményben is előrelépés.

bélanéni: Szerintem meg pont nem érdemes a jövőre kártyát venni, mert amikor valamihez tényleg kevés lesz, ugyan azt a teljesítményt megkapod féláron. Nyilván aki FHD max grafikában gondolkozik azért már ne egy r380-at vegyen most, mert az tényleg kevés már egy tucat játékhoz maxon most is.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5527) cyberkind válasza bélanéni (#5525) üzenetére


cyberkind
félisten

Én se mert az erőtartalék mindenhol és mindenhova jó ha kell, márpedig ahogy telik az idő kelleni fog tökmindegy milyen a felbontás.

Paranormal Cocktivity

(#5528) bélanéni válasza Ijk (#5526) üzenetére


bélanéni
őstag

Ezzel már nem tudok vitába szállni :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5529) Helmoras válasza Ijk (#5526) üzenetére


Helmoras
őstag

Nálam is "csak" fullhd lesz 144 hz gsync, oda azért elkél a 1070 ha nem nagyon szeretne az ember kompromisszumokat :)

Szintén MSI Gaming lesz itt is :C

(#5530) VTom válasza .LnB (#5524) üzenetére


VTom
veterán

Division-ben nem lesz fix 60 fps maxra húzva, mert van ahol mindenképpen esik az fps. De 98%-ban stabil 60-nal száguld. És sokat dob rajta a maxra húzott grafika.

Hanem aztán a procid felkötheti a gatyáját :D nekem a Ti megette a 4690K-t, 4.4GHz-en.. i7-tel 50-60% körül pörög minden szál, és sokkal simább lett minden.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#5531) Lauda válasza .LnB (#5524) üzenetére


Lauda
félisten

Nem losz fole a celnak egyaltalan. Full hd-hoz boven kelleni fog a 1070. Hogy a monitorod aranak mi koze a videokartyahoz azt szerintem nem csak en nem ertem. Szoval csak batran, jol dontottel! :K ;)

(#5532) VTom válasza Lauda (#5531) üzenetére


VTom
veterán

Vannak, akik nem értik meg, hogy másoknak mások az igényeik. Nem mindenkinek az a célja, hogy mindenből a legdrágábbat vegye, csak mert egy komponens drága a gépében. :N

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#5533) .LnB válasza Ijk (#5526) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehet egyszer lesz. És akkor nem rossz alap az 1070. Jelenleg tervben sincs. Ráadásul nekem fontosabb a 144Hz mint a nagyobb felbontás. Januárban még 1440x900-ban játszottam. szerinted? :)

(#5530) Vtomi80 98% nekem elég. Már elégedetten fogok hátradőlni és élvezni a 60fps-t. Én ezt néztem egyébként [link]
Nem akarok nagyon okoskodni, de hozzáértő kolléga szerint 2 Fury-nál lépne fel CPU limit. Kétlem, hogy egy 1070-nél jelentkezne.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5534) cyberkind válasza .LnB (#5533) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam a 970-nél is jelentkezett a 4.6-ra húzott 4690K-val de az esetek nagy részében elég lesz, mondjuk én pont nem erre vettem hogy csak 10/7x legyen elég hanem mindig így cseréltem is i7-re. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#5535) .LnB válasza cyberkind (#5534) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] procim is ott van (ez mondjuk "K"-s).
Jó, én ettől nem félek, de majd beszámolok róla. Itt meg nagyon off.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5536) cyberkind válasza .LnB (#5535) üzenetére


cyberkind
félisten

Én játékokban néztem a gpu kihasználtságot és a Gta-ban meg a Division-ben erőteljesen ott van a ht nyújtotta előny, sőt 60% fölött is van az i7, de nagy részben elég lesz az i5.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#5538) ScomComputer válasza ScomComputer (#5537) üzenetére


ScomComputer
veterán

PCX....1070 :R :R

[ Módosította: Sareth ]

(#5539) Scholes9 válasza ScomComputer (#5538) üzenetére


Scholes9
nagyúr

No para, amúgy lehet hogy egyedül vagyok vele, de hogy tudtak ilyen idióta nevet adni egy kártyának: Founders Edition :DDD ;] :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5540) Lauda válasza Scholes9 (#5539) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdonkeppen gyartoi kiadast jelent. :)

(#5541) Dyingsoul válasza Lauda (#5540) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Inkább alapítót jelent. Gondolom nem kell magyaráznom, miért. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5542) bowdan98


bowdan98
csendes újonc

Mikorra megy le az 1070 ara

150 000rol
Legalabb 130 000?
Gondolom az elso customok ennyibe kerulnek majd az olcsok

FE meg a dragabbik lesz?

(#5543) Bird válasza bowdan98 (#5542) üzenetére


Bird
addikt

Per pill 170-180k az ára. Majd jövő ilyenkor már talán benéz 150k alá egy picivel.... Én olyan 140-150k-ra tippelek egy év múlva. Viszont az is lehet, hogy jövőre is ennyibe fog fájni. Nehéz kérdés ez.
Az FE sokkal rosszabb hűtés hatásfokkal rendelkezik (+10C°), kifut és annyi volt.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5544) Scholes9 válasza bowdan98 (#5542) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Attól függ. GTX 970 1,5 évig kb ugyanannyiba került, szóval ezt előre nehéz megjósolni, de szerintem sok jóra nem lehet számítani sajna. Nyilván az lenne a legjobb, ha volna kb 10-15 grafikus kártya gyártó cég...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5545) BiP válasza .LnB (#5519) üzenetére


BiP
nagyúr

Árat is mondott? Ez a 130-155e elég tág.
(zárójelben: fullHD-hez szerintem kicsit ágyúval verébre a 1070, de ha úgy érzed, hogy a többi kártya kevés, akkor hajrá.)

(#5533) .LnB: Ebben a videóban csak én látom elmosottaknak a textúrákat vagy tényleg ilyen a játék?

(#5546) Shaza


Shaza
senior tag

Én is maradok a FHD-nál 1070 mellett .Egy jó minőségű monitornál a 24" FHd-ra sok?Vennék 144hz-es kijelzőt csak nincs ips-be. :(

[ Szerkesztve ]

(#5547) DjDanee87 válasza BiP (#5545) üzenetére


DjDanee87
addikt

Szerintem csak YouTube videó kódolás eredménye. Tudtommal 1080p-ben alacsony a bitráta ahhoz, hogy igazán jól vissza tudja adni egy játék valódi látványát.

(#5548) Cs1csó válasza mlinus (#5493) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, láttam a fényképet amin megosztottad az új 1080-as kártyád az lenne a kérdésem, hogy mi a márkája annak a numpad nélküli billentyűzetnek és hogy magyar kiosztású-e ha igen akkor alapban az volt?

Természetesen grat a kártyához használd egészséggel, és válaszod előre is köszönöm!

(#5549) zola09 válasza Cs1csó (#5548) üzenetére


zola09
aktív tag

Az egy Ozone Strike Battle, van magyar kiosztású, nekem is ilyen van. Király kis cucc.

[ Szerkesztve ]

(#5550) Bird válasza Cs1csó (#5548) üzenetére


Bird
addikt

Ozone Strike Battle. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.