Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Lauda válasza GeneraL_XTX (#5643) üzenetére


Lauda
félisten

Grat! :C :DDD

(#5652) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Egy két közeli: :D

(#5653) Bird


Bird
addikt

Tetszik a zöld lepedő... :P A kártya nem nagy szám. :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5654) bélanéni válasza GeneraL_XTX (#5652) üzenetére


bélanéni
őstag

Ez már kezd hasonlítani egy review-hoz :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5655) Ijk válasza GeneraL_XTX (#5652) üzenetére


Ijk
nagyúr

A hátlapon az gari-matrica a csavaron jól látom?
Akkor ilyenem sem lesz. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5656) GeneraL_XTX válasza Ijk (#5655) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az bizony sajna, ezen van :(

Méltó helyére került azthiszem :D

(#5657) Dyingsoul válasza GeneraL_XTX (#5656) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Define R4... Öröm ebbe a házba belenyúlni (bár dögnehéz a kasztni...)
Írtam privit, majd csekkold már plz :DDD

(#5655) Ijk: Miért, a mostani kártyádon milyen hűtő van? :U

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5658) bélanéni válasza GeneraL_XTX (#5656) üzenetére


bélanéni
őstag

Igen!
A tápkábelt azért majd ne felejtsd el rákötni! :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5659) Ijk válasza Dyingsoul (#5657) üzenetére


Ijk
nagyúr

Víz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5660) Erdei88 válasza Dyingsoul (#5642) üzenetére


Erdei88
veterán

Pedig nagyszerűen le tudják hűteni a gpu-t. 980 TI Hybridem volt, játékok alatt is csak 50 fokos volt

[ Szerkesztve ]

(#5661) Dyingsoul válasza Ijk (#5659) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Úgy tudom az r390 nitro-n is bukod a garanciát emiatt (azokon is van matrica), csak ezért nem értem a hozzáállásodat. :U

(#5660) Erdei88: Az :Y . Én dupla radisból sem néznék ki akkora teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5662) Ijk válasza Dyingsoul (#5661) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem volt rajta matrica.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5663) Dyingsoul válasza Ijk (#5662) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Akkor rosszul tudtam, bocsi. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5664) H4RDCORE válasza GeneraL_XTX (#5643) üzenetére


H4RDCORE
csendes tag

Gratula :)!

[ Szerkesztve ]

(#5665) Archttila válasza GeneraL_XTX (#5652) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Gratulalok, szep darab! :-)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#5666) M^xx válasza GeneraL_XTX (#5656) üzenetére


M^xx
aktív tag

Csak elfogynak a vevők végre és nekem is jut valami... :DDD Grat hozzá :C

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5667) Szinyák válasza GeneraL_XTX (#5652) üzenetére


Szinyák
őstag

Grat , én is ilyet akarok most :) R4.-be landolna nekem is :)

Szinyák

(#5668) .LnB válasza Dyingsoul (#5657) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Define S-be még nagyobb öröm. Táncolni lehet benne. Meg vizet szerelni, de azon nincs. :U

(#5656) GeneraL_XTX Első pillantásra mint ha az én gépem lenne. Persze jobban szemügyre véve nem, de sok az apró hasonlóság. Csak, hogy értsd miért mondom: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5669) Bird válasza .LnB (#5668) üzenetére


Bird
addikt

Az a 450W teljesítményű táp nem túl acélos....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5670) Szinyák válasza Bird (#5669) üzenetére


Szinyák
őstag

az biztos, de ha minőségi már pedig az és ha nincs OC semmin akkor egy kártyát el kell hogy vigyen ....

Szinyák

(#5671) bélanéni


bélanéni
őstag

Akit érdekel: MSI FE 1070 161k-ért

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5672) .LnB válasza Bird (#5669) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Oké, elteszem a "CPU limites lesz az 1070 nálam tarsolyba". :D

Képzeld el, ismerősöm i5 6500 @ 4.32Ghz + GTX970-et hajt egy 400W-os táppal. Gond nélkül.

Ha a 1070-nek tényleg max 150W TDP-je, márpedig úgy tudom, akkor lehet kettőt is elbírna a 450W-os tápom. Igaz ezt már ki kellene próbálni, mert nagyon a határon lenne.
Eddig RX-480-as VGA-n gondolkodtam, és szóba került, hogy kettőt veszek. Számolgattunk is a fórumtársakkal ezt illetően mert ott is 150TDP van megadva. Elméletileg bírná arra jutottunk.

Sokan túlgondolják ezt a táp kérdést. Ha 750-es tápom lenne a porszívót is rákötném. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5673) Bird válasza Szinyák (#5670) üzenetére


Bird
addikt

Én nem azt írtam, hogy nem vinné el. Kissé alultervezett, erre utaltam. Nálam pl. 6 HDD is csücsül a gépben... Persze rögtön jött a kontra, hogy képzeljem el.... ;]
Mindegy én gondolom túl, megkaptam a magamét. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5674) Dyingsoul válasza .LnB (#5668) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A Define S kisebb, mint a Define R4. :K Nekem is R4 van egyébként és hatalmas tátongó üresség várja, hogy egy 1070 kitöltse. :))

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5675) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Nah uraim, első eredmények, tapasztalatok MSI GTX 1070 Gaming X

Lefuttattam egy FireStrike Extreme tesztet:

Referenciának egy ugyanebben a gépben készült tesztet tudok mutatni egy MSI Gaming 980TI-ről, tehát custom vs custom :DDD (nem erről váltottam, hanem egy MSI 970-ről, csak ez is volt nálam látogatóban egyszer )

Mindkét kártya alapon futott.

Amit az 1070-ről tudni érdemes: OC nélkül is 1900+ mhz-re boostolt a legnagyobb amit teszt közben láttam 1962mhz, a legalacsonyabb 1911mhz volt. Mindeközben full kuss volt, a gépházból nem lehetett kihallani a VGA hangját.

Hőmérsékletek alapon nem forgó ventikkel 40fok, terhelve max 68fok 43% (~1000rpm) volt.

Egyenlőre ennyi.

Futás közben:

[ Szerkesztve ]

(#5676) Bird válasza GeneraL_XTX (#5675) üzenetére


Bird
addikt

Köszönjük a previewt. :R Még- még. :)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5677) Dyingsoul válasza GeneraL_XTX (#5675) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Tudom, hogy sötétben szar fényképezni de megpróbálnál azért egy értelmes képet összehozni a LED világításról este? Az érdekelne, hogy a gépház alját mennyire világítja be illetve mennyire zavaró a fénye. Akár kettőt is készíthetsz: egyet kicsit távolabbról egyet pedig olyan közép távról mintha gép előtt ülnél a gépház meg a közelben van.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5678) Szinyák válasza Bird (#5673) üzenetére


Szinyák
őstag

Persze, ha mellé tele van aggatva hdd ,SSD stb plsuz OC cpu,vga akkor oda már lehet kevés lenne, főleg hosszútávon a határon járatni ...

Szinyák

(#5679) Bird válasza Szinyák (#5678) üzenetére


Bird
addikt

Az acélos nálam ezt jelenti.... :R Hosszútávon megbosszulja magát a csúcson járatás. Én úgy gondolom a 450W meglehetősen csissz LEHET - a körülményeket figyelembe véve - egy 1070 szintű kártyánál.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5680) GeneraL_XTX válasza Dyingsoul (#5677) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

semennyire se világítja be az alját. Elég halvány az a piros bordázottság, éppenhogy csak látszik, nem lesz zavaró :N

(#5681) M^xx válasza GeneraL_XTX (#5675) üzenetére


M^xx
aktív tag

Nem tudom mennyi számít nagy különbségnek, de ez elég azonos teljesítmény. :R

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#5682) Szinyák válasza GeneraL_XTX (#5675) üzenetére


Szinyák
őstag

:C :C jó féle. OC .-t mennyit érdemes adni ezeken az újaknak 24/7.-re GPU/RAM ???

Szinyák

(#5683) Dyingsoul válasza GeneraL_XTX (#5680) üzenetére


Dyingsoul
veterán

És az MSI logo? Annak úgy látom kicsit erősebb (direktebb) a fénye. Persze tudom, hogy ki lehet kapcsolni a ledeket, de ha mégis diszkót akarok a házamban akkor lehet néha bekapcsolnám ha szépen világít. :B

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5684) bélanéni válasza GeneraL_XTX (#5680) üzenetére


bélanéni
őstag

Ez megnyugtató. :K

Biztos, valami elképesztő elvárásaim vannak, de minden gyártó 2 változatban is megjelentethetné a kártyáit, ledes és nem ledes verzióban. Azt gondolják, mindenkinek bejön ez a villogó/pulzáló sz*r? Hihetetlen. Ez legyen a legnagyobb gondunk, de én ocsmánynak tartom ezeket a ledeket. Nagyon örülök, hogy nem fog villogni pirosan a gépházam.

Szó esett a Fractal Design R4-ről. Nekem meg XL R2 van, titán színben, félelmetesen elegáns, ez az egész gépemre jellemző. Iszonyatosan vásári egy villogó ledekkel teli VGA egy ilyen házban. Ez többre hivatott ennél...

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5685) GeneraL_XTX válasza M^xx (#5681) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez egy az egyben egy 980Ti, csak épp 8Giga rammal, 100w-al kevesebb fogyasztással, és fejledtebb architektúrával. :DDD

arról váltani nem érdemes erre, az tény :D

vitko: az ugyanolyan erős int eddig, de az szabályozható. Nekem a GPU terheléstől függően változott az erőssége, így idle-ben csak igen visszafogott volt a fénye.

[ Szerkesztve ]

(#5686) .LnB válasza Bird (#5679) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most mar csak ilyen "dumáljuk meg" szinten.

A gépem 175W-ot eszik vga nélkül(és erre van még hagyva pár watt) Kiszámoltam. És a cooler master kalkulátorral is ellenőriztem. Erre a 175-re jön majd még a 150-es VGA. Az 325W. Ezt én nem nevezném"csúcson járatásnak"

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5687) Bird válasza .LnB (#5686) üzenetére


Bird
addikt

Hagyjuk.Ne magadból indulj ki.... Persze tudom, hogy belőled csak egy van mi meg sokan vagyunk. Ha visszaolvasol láthatod mit írtam. :U OFF vége.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5688) GeneraL_XTX válasza Szinyák (#5682) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

az majd most kiderül mindjárt :D adok neki :DDD

(#5689) AdluAn válasza bélanéni (#5671) üzenetére


AdluAn
tag

Meg is rendeltem :)

(#5690) bélanéni válasza AdluAn (#5689) üzenetére


bélanéni
őstag

Majd tőled is kérünk egy rövid értékelést zajszintet / hűtési hatékonyságot illetően. Kíváncsi vagyok, milyen az FE változat.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5691) mlinus


mlinus
őstag

nyomtam egy firestrike-ot:

[link]

itt meg megnézhetitek hogyan viszonyul a 980ti és 780hoz képest. Sajnos a 780at és a 980ti-t csak a régi 2600k-val mértem le, szóval egy picit csalóka lehet. A sandy és a skylake ugyanúgy 4,4ghz-n teker(t).

[link]

(#5692) djozsi válasza GeneraL_XTX (#5675) üzenetére


djozsi
senior tag

Valamit nem teljesen értek.
Azt írod, hogy "Amit az 1070-ről tudni érdemes: OC nélkül is 1900+ mhz-re boostolt a legnagyobb amit teszt közben láttam 1962mhz, a legalacsonyabb 1911mhz volt."

Ezzel szemben a gyártó honlapján ez az általad vásárol kártyánál:
Boost Clock / Base Clock
1797 MHz / 1607 MHz (OC Mode)
1771 MHz / 1582 MHz (Gaming Mode)
1683 MHz / 1506 MHz (Silent Mode)

Hogyhogy jóval nagyobbak nálad a számok? Vagy húztál rajta?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5693) mlinus válasza djozsi (#5692) üzenetére


mlinus
őstag

Az csaak a garantált, minden kártya más. Az nvidia boost nem statikus, hanem függ a hőmérséklettől, terheléstől, attól hogy milyen jó/rossz gpu-t fogtál ki, stb.

(#5694) djozsi válasza mlinus (#5693) üzenetére


djozsi
senior tag

Óóó, értem, köszi. Tehát annyi lesz minimum, a ráadás pedig nagyjából a szerencsén múlik.
Én a gigabyte g1-et nézegettem, tekintve, hogy annál a legnagyobbak a garantált számok, de akkor gondolom ebből egyáltalán nem érdemes következtetéseket levonni a tényleges teljesítménnyel kapcsolatban.
Illetve hát gondolom, hogy ha a g1 garantálja a legnagyobbat, akkor statisztikailag valószínűbb, hogy ott lesz az átlag is a legnagyobb... :)

(#5695) Dyingsoul válasza GeneraL_XTX (#5685) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi az infókat! :R Még gondolkozom, hogy elkurvuljak-e én is, de meglátom mihez lesz szerencsém.

(#5684) bélanéni: De, gondolnak rá a gyártók épp ezért lehet kikapcsolni a ledeket...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#5696) bélanéni válasza Dyingsoul (#5695) üzenetére


bélanéni
őstag

Na jó, de oda már valami spéci MSI program kell gondolom. Azt kihagynám. Ha nagyon zavaró lesz a LED, kilátszik majd a házból, akkor telepítem.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5697) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Adtam neki +100mhz GPU +200mhz memória OC-t:

(#5698) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

1080 SLi teszt

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5699) .LnB válasza GeneraL_XTX (#5697) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Division? GTA V vagy valami hasonló game? Nekem a firestrike nem sokat mond.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5700) Dyingsoul válasza bélanéni (#5696) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Persze, megértem a problémádat hiszen a startup időből vesz el értékes ms-okat. ;]

Én inkább úgy fognám fel, hogy ez valamelyest már prémium kategória a videókártyák között (a GamingX) és amikor kifizeted a 175k-t, akkor gyakorlatilag a szoftvert is kifizeted. Ha nem telepíted, az olyan, mintha 2 gömb fagyi áráért 3-at adnának te meg ledobod a fagyidról csak azért mert te 2 gömböt kértél és azt sem tudod, hogy ízlene-e mert meg sem kóstolod. :)

(#5697) GeneraL_XTX: Wow szépen megy! Tartja is stabilan vajon?

(#5702) .LnB: Szerintem a fórumozók többsége azzal is 110%-osan elégedett lenne, ha 2-3 nap szállítási idővel lehetne rendelni egyáltalán a kártyákat. :)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.