Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#392) Chrassidis


Chrassidis
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ''kis'' problémám. Egy FSC Amilo M7740G típusú notebook boldog tulajdonosa voltam tegnapig. Az történt, hogy bekapcsoltam a gépet, Windows Xp home (jogtiszta, eredeti) indulna, a fekete alapon Microsoft jel okés, és a kék oda-vissza (töltést jelző) csík is ok, kijelző elsötétül, gép újraindul. Ezt eljátszotta kb 3-szor, ekkor meguntam, nyomva tartottam a bekapcsológombot, kikapcsoltam a gépet. Újra elindítottam, fekete képernyő, üzenet: ''A Windows súlyos hiba miatt kikapcsolt, válasszon az indítási módok közül'' (Nem pont ez, de ez a lényege.) Kiválasztottam, hogy Windows normál módú indítása, ekkor ugyanazt játszotta. Kiválasztottam a ''legutóbbi helyes beállítások alapján történő indítást'', ugyanaz.

Meguntam, Windows Recovery Disc, javítás opció semmit sem csinált. Újraraktam az Xp-t, működött is. Ma reggel bekapcsolom a gépet, (akksi kivéve, csak adaterről), betölti az asztalt, kb tíz perc működés után magától kikapcsol. Akksiról megy, semmi baja, nem kapcsol ki.

Szerintetek mi lehet a baja? Áramellátás? Netán alaplap (csak ez ne, könyörgöm!!)? Ha alaplap gondja lenne, akkor akksiról sem indulna el, ugye? Szétszedni még nem próbáltam, és nem is szeretném. A ventillátor nem tudom, hogy megy -e, mert meghallgattam, mintha működne, de nem pörög gyorsan (mondjuk nincs is terhelve a processzor).

Légyszi segítsetek!!

Előre is köszi!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.