Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek - Archívum VI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1851) tildy válasza I_Am (#1849) üzenetére


tildy
nagyúr

'' Étteremben is a férfi rendeli az asztalt, fogadóban a szállást, moziban a jegyet, etc-etc.''
Ezek az idők elmúltak. ilyen dolgokat szerintem a nők intézik...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1852) Shadowfax válasza tildy (#1851) üzenetére


Shadowfax
addikt

I_am szerintem a kapcsolat elejére gondolt.

(#1853) I_Am válasza tildy (#1851) üzenetére


I_Am
veterán

Tildy ne gyere már megint ezzel a férfias felfogásoddal. Ez illem. És nehogy azt mond, hogy nem esik (vagy esne) jól lelkednek, ha Veled is figyelmesek (lennének)?

Shadowfax: Nem csak az elejére, hanem ugy az egészre. Tegyük fel nyaralás. Nálunk ez úgy fog most nyáron kinézni, hogy aszontam hölgyeménynek, hogy Egyiptom, Ő örült és akkor Egyiptom lesz. :D Együtt megyünk majd minden utazási irodába meg mindenhova, de az üzleti részét én intézem és szerintem ez igy helyes. Egy Nő maradjon Nő egy férfi mellett, ne akarja a nadrágot helyette hordani. Szerintem. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1854) Gh0sT válasza I_Am (#1849) üzenetére


Gh0sT
addikt

''Ha egyből odaadod magad, nem vagy érdekes. Átlagos, semmilyen leszel pillanatok alatt a másik fél szemében.''

Költői kérdés mindenkihez:
Ez miért van így és törényszerű-e, hogy így legyen?

Vélemény: szerintem azért mert felületesek vagyunk. Ha valami átlagos, az még lehetne érdekes, csak nem fordítunk kellő figyelmet a megismerésére.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1855) Sipi válasza Gh0sT (#1854) üzenetére


Sipi
addikt

Elég egyénfüggő, ki mit tart átlagosnak. A ma ''elfogadott'' trend szerinti átlagos embertől pl. szinte mindenki eltér ebben a topikban.
Inkább az unalmas lehet az, ami számít. De persze ehhez is két fél kell: mivel szinte sosem lehet teljesen megismerni a másikat, ha úgy gondolom, hogy nagyon unalmas, esetleg még meg lehetNE próbálkozni mélyebbre kapirgálni. Hátha ott van az igazgyöngy elrejtve...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1856) I_Am válasza Gh0sT (#1854) üzenetére


I_Am
veterán

Figyelmet fel kell kelteni, még akkor is ha valami szép. Nem nézel meg minden virágot, de amelyiknek rikít a színe arra odatéved a tekinteted. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1857) ladybug válasza Gh0sT (#1854) üzenetére


ladybug
őstag

Én sem tartom törvényszerűnek. Mindig is teljes erőbedobással adom magam mindenbe, például a szerelembe is. Nem letámadás, hanem egyszerűen nem tudok kicsit szeretni. Én azonnal nagyon szerelmes vagyok. Sosem tudtam óvatos lenni, meg vigyázni, nehogy fájdalmat okozzanak. Ha bántanak az úgyis nagyon fáj, mindegy milyen mértékű, hisz az érzelemeimmel játszanak.

Mindenki, minden átlagos lesz egy idő után, hisz minden nap találkozol vele, megszokod. Ez így normális. Ami neked átlagos, az lehet, hogy másnak nem az, sőt, talán pont arra vágyik, amit te nap mint nap megkapsz. Szóval ez nagyon szubjektív.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1858) lorcsi válasza ladybug (#1857) üzenetére


lorcsi
veterán

Nem törvényszerű de könnyen így lehet, a többivel egyetértek főleg az első részével....
nagyon szar ha bárki érzelemeivel könyörtelenül játszanak.

[Szerkesztve]

(#1859) Viszlát válasza tildy (#1851) üzenetére


Viszlát
addikt

''Ezek az idők elmúltak. ilyen dolgokat szerintem a nők intézik...''

Lehet, hogy ez valahol így van, de akkor a nő mellett nem férfi van, hanem valami pasiféleség...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1860) Razor1 válasza Gh0sT (#1854) üzenetére


Razor1
aktív tag

Annyiban van benne vmi, h amit nem kapsz meg egyből azt utána lehet nagyobb becsben tartod, de sztem ez sem tart örökké, ezt a gondolatsort követve előbb-utóbb úgyis odaadod magad és előbb-utóbb minden új dolog megszokottá válik. Úgy gondolom ez az élet más területeire is igaz, nem csak a párkapcsolatokra.

(#1861) Gh0sT válasza Razor1 (#1860) üzenetére


Gh0sT
addikt

Magyarán, annak van értéke, ami nem az enyém. Amint megszerzem/megkapom/birtoklom máris elkezd veszíteni az értékéből. Érzelmi amortizáció... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1862) Razor1 válasza Gh0sT (#1861) üzenetére


Razor1
aktív tag

Nem, természetesen ami megszokott annak is ugyanaz az értéke, mint ''újkorában'', csak az újdonság varázsa tűnik el óhatatlanul egy idő után... Lehet h én látom rosszul, de ez a ''ne add magad oda egyből'' dolog az én olvasatomban azt jelenti, h minél tovább megpróbálja az ember fenntartani ezt a bizonyos újdonságérzetet.

Az érték dologhoz még annyit, h nem a dolgok értéke amortizálódik, hanem az ember a megszokott értékeket hajlamos nem észrevenni, és ez sztem olyan tulajdonság, ami minden emberben megvan vmilyen szinten.

[Szerkesztve]

(#1863) Viszlát válasza Razor1 (#1862) üzenetére


Viszlát
addikt

Itt inkább az értékrendről van szó. Az a nagyon nagy probléma, hogy az embereknél általában az értékek nem túl jó felállásban rendeződnek. Például az újdonság mint érték előrébb kerül a hűségnél sokaknál és aztán meg lehet nézni, hogy mi az eredménye ennek. A megszokott érték is csak akkor ''veszít'' értékéből, ha az értékrendemben nem azt a helyet foglalja el, ami megilletné.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1864) Razor1 válasza Viszlát (#1863) üzenetére


Razor1
aktív tag

Igen, egyetértek. Az újdonságnak mindig nagy a vonzereje, ami nem is feltétlen baj, mert ettől haladunk előre, csak nem szabad hagyni h ez a többi értéket háttérbe szorítsa.

(#1865) SzalaiG válasza Viszlát (#1863) üzenetére


SzalaiG
addikt

Értékrend
Sokan azt sem tudják mi az.
Sajnos működik, az újdonság varázsa.
Amikor elhagytak megkérdezetem, h ő jobb?
A válasz: nem jobb csak más.
Az egész csupán egy fellángolás volt ami miatt felrúgott mindent, aztán már nincs pofája vállalni a tettei következményét ezért nem jött vissza. Már ne is jöjjön!
Visszatérve az értékrendre, azt szerette bennem, h nekem van.

(#1866) Viszlát válasza SzalaiG (#1865) üzenetére


Viszlát
addikt

:)

Tanulópénz, ezt szinte mindenki megfizeti. Nekem is sok időbe került mire kitapasztaltam, hogy miből lehet az ilyen nőket gyorsan és fájdalommentesen felismerni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1867) I_Am válasza Viszlát (#1866) üzenetére


I_Am
veterán

Összejössz velük és elhagynak. :D

(csak viccelek)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1868) tildy válasza Viszlát (#1859) üzenetére


tildy
nagyúr

Pff. Szerinted. Azért mert nem egy férfi intéz ilyen dolgot, az még nem jelenti azt, hogy pasiféleség , vagy esetleg papucs lenne mellette. Egyszerűen csak annyit jelent, hogy az adott férfinak esetleg kényelmetlen, kellemetlen ilyesmit intézni. Gondolok itt az amúgyis visszahúzódóbb emberkékre. :U
Amúgy én férfira rá sem bíznékilyesmit, egyszerűen vagy hagyja ráma döntést, vagy öntsünk ketten, kivétel ez alól, ha ő határozta el, hogy elvisz moziba (nem látom túl sok értelmét a mozinaklegalábbis magamnak nem ()...meg moziba párral járásnak ) , vagy vacsorázni.
De ha közös az elhatározás, akkor vagy döntsünk közösön, és én intézzem utánna, vagy hadd döntsek én.
Hiába no, én otthon is iylen kis intézőke vagyok, párom autójának papírjait is én intéztem, és nem azért , mert rámtolta, szó sincs ilyenről, egyszerűen én szeretek ilyen dolgokat elintézni.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Viszotn a mosogatást szívesen a férfiakra hagyom, meg a felmosást, rendrakást és a porszívózást is:U;]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I_am: kényelmetlenül érzem magam ilyen helyzetekben. Mint pl. akkor is ha valaki ''betolja alám'' a széket, vagy felsegíti a kabátom. Ez nekem nem természetes viselkedés, hanem ahogy mondod: illem. Azaz tanult viselkedés.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1869) I_Am válasza tildy (#1868) üzenetére


I_Am
veterán

Tildy, de abból, hogy Te ilyen vagy ne általánosíts már az egész világra kérlek.

(amugy az a férfi aki átadja a nadrágot a nőnek, még ha a nő akarja is hordani és erőszakos, hogy márpedig Ő fogja hordani, akkor is papucs. :P :D Ne magyarázzuk meg azzal, hogy visszahúzódóbb. És ha egyedül lenne akkor éhenhalna, mert nem mer fizetni az abc-ben? :D)

szerk: az összes viselkedésforma, akár kedves, akár agressziv tanult, ezt ne feledd.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1870) tildy válasza I_Am (#1869) üzenetére


tildy
nagyúr

Sok helyen ezt láttam. Legalábbis a környezetemben igen.
Pl. nézzünk a családi kassza kezelésére. Szinte mindenütt nő kezeli. Legalábbis otthon , ismerősi körben.

I_am: az adott szituációban a beszólásod kurvára nem a vicces kategóriába tartozik. Meg azért egy abc kicsit más, mint pl. hivatali ügyintézés, vagy egyáltalán, bármiféle ügyintézés...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1871) I_Am válasza tildy (#1870) üzenetére


I_Am
veterán

Azt kezeli amit a férfi ad neki. :D

Nézz egy kicsit mélyebbre ne ragadj le a felszínen és főleg ne a vidéki kisvárosokban, ha már ennyire emancipálódott nőnek tartod magad, akkor ne ezekkel próbálj párhuzamot vonni.

szerk: teljesen mindegy mit kell intézni, pont ezért volt jó a példám, mert elérte a hatását. :D A lényeg, hogy egyedül mit csinálna az a férfi? (pasi) Megkérne mindig valakit, hogy helyette csináljanak meg dolgokat? Ne nevetess már...

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1872) SzalaiG válasza I_Am (#1869) üzenetére


SzalaiG
addikt

A suszter maradjon a kaptafánál! A férfi legyen férfi, a nő meg hagyja h nő lehessen.
Láttátok a Derült égből Polly - című filmet Jennifer Aniston és Ben Stiller főszereplésével?
Abban volt egy jó hasonlat a vizilótól. Ez is olyan.

(#1873) tildy válasza I_Am (#1871) üzenetére


tildy
nagyúr

Én nem biztos , hogy együtt tudnék élni oylan férfival, aki az ilyen ügyintézést kiveszi a kezemből. Persze lehet , hogy igen, de expasimnál ez nem vált be. Tudod két dudás nem fér meg egy csárdában.

------------------------------------------------------------------------
Gondolom szívnáa fogát, és kénytelen -kelletlen elintézné. Csak ez kinek jó?:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1874) Viszlát válasza tildy (#1868) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, két lehetőség van, vagy a férfi pasisodik el és a nő rákényszerül, hogy átvegye a férfias jellemvonásokat, vagy a nő nem nőies és ezért alapból az olyan pasik iránt vonzódik, akik mellett férfias lehet.

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1875) I_Am válasza tildy (#1873) üzenetére


I_Am
veterán

Mi az, hogy kinek lenne jó? Könyörgöm egyedül van!!! Nincs nő mellette, sem anyuci, sem apuci. Egyedül, ezt értsd már meg. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1876) faster válasza SzalaiG (#1872) üzenetére


faster
nagyúr

A suszter maradjon a kaptafánál!

Nincsenek suszterek. Ez a férfias-nőies dolgok is egyre jobban elmosódnak. Az, hogy a közös kasszát ki kezeli, nem jelenti azt, hogy adott esetben a férfi egyedül ne tudná kezelni. Nem az őskorban élünk, hogy a férfias dolog a vadászat legyen, a nőies meg a gyümölcsszedegetés.
Az amerikai filmekből vett példák alapján pedig nem ajánlatos élni.

[Szerkesztve]

(#1877) Viszlát válasza faster (#1876) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez volt a kiindulópont:
''
'' Étteremben is a férfi rendeli az asztalt, fogadóban a szállást, moziban a jegyet, etc-etc.''
Ezek az idők elmúltak. ilyen dolgokat szerintem a nők intézik... ''

Speciális terület, nem az életfenntartáshoz szükséges dolgok.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1878) faster válasza Viszlát (#1877) üzenetére


faster
nagyúr

'' Étteremben is a férfi rendeli az asztalt, fogadóban a szállást, moziban a jegyet, etc-etc.''

Én soha nem intéztem mozijegyet. Ha én értem oda előbb, én vettem meg a jegyet, ha az exem, akkor ő.

(#1879) I_Am válasza faster (#1878) üzenetére


I_Am
veterán

És étterembe is az exed foglalta az asztalt és mikor indultatok akkor Ő segítette fel a kabátodat? :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1880) faster válasza I_Am (#1879) üzenetére


faster
nagyúr

Soha nem foglaltam étteremben asztalt, az olyan nyugdíjjas dolog. :P

és mikor indultatok akkor Ő segítette fel a kabátodat?

Felvette ő saját maga. Egész önálló, még a vécére is egyedül jár.

[Szerkesztve]

(#1881) SzalaiG válasza I_Am (#1879) üzenetére


SzalaiG
addikt

Az exem sosem engedte, h ráadjam a kabátot. Ez mire volt jó?

(#1882) I_Am válasza faster (#1880) üzenetére


I_Am
veterán

Értem és hétvégén behozta a sört miközben Te alsógatyában tespedve nézted a meccset. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1883) faster válasza I_Am (#1882) üzenetére


faster
nagyúr

Nem szeretem sem a sört, sem a focit. Tévét ritkán nézek. És nekem baromira idegen dolog ez a fajta ''középkorú megállapodott udvarias férfi'' attitűdök, mint amiket te itt most felhoztál. Én az önálló, cselekvőképes, gondolkodni hajlandó nőket szeretem, nem azokat, akiket pátyolgatni kell. Ha ez neked azt jelenti, hogy papucs vagyok, leszarom, akkor a szemedben az vagyok. Bár most meg eléggé macsós példát hoztál fel. Döntsd már el, minek tartod azt, aki nem segít fel kabátot. Papucsnak vagy macsónak.

[Szerkesztve]

(#1884) SzalaiG válasza faster (#1880) üzenetére


SzalaiG
addikt

Tudjuk, kocka vagy. ;]

(#1885) Boxer001 válasza faster (#1883) üzenetére


Boxer001
veterán

Én veled értek egyet, de I_Am-el(nemsoká buli van :D ) is egy bizonyos szintig, szóval mindkettőtöknek igaza van, de inkább a te álláspontod felé tendálok. Ezt senki nem kérdezte, csak úgy leírtam. :D
Bár ha ezt konkrétan úgy értelmezzük, ahogy Viszlát kolléga említette...akkor meg mégsem neked van igazad. :D

[Szerkesztve]

(#1886) Viszlát válasza faster (#1883) üzenetére


Viszlát
addikt

Inkább töröltem, nincs értelme.

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1887) I_Am válasza faster (#1883) üzenetére


I_Am
veterán

Félreértesz. A szememben inkább a lustaság jön le a szavaidból és a nemtörödömség.

Mások vagyunk, másképp élünk és gondolkozunk. Számodra az odafigyelés illemtani része ''öreguras'', számomra mégegy kifejezési eszköz, mellyel a tiszteletet és szeretetet lehet kifejezni a másik fél iránt. És nem csak a párkapcsolatokról van szó, hanem teszem azt, édesanyámra is felsegitem a kabátját, sőt néha fateromra is. Sőt minden olyan helyzetben ahol éppen ugy adódik és helyesnek vélem így is tudtára adom a másiknak a tiszteletem.

szerk: és hidd el muterom, nem az a pátyolgatott nőszemély...inkább pont ellenkezőleg. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1888) faster válasza I_Am (#1887) üzenetére


faster
nagyúr

A szememben inkább a lustaság jön le a szavaidból és a nemtörödömség.

Az nem ''törődés'', hogy mindig te intézel bizonyos dolgokat, mert az a férfi dolga. Az exem egyébként diákönkormányzatban is elnökösködött, és imádott szervezni.
Tudom, papucs vagyok. Vagy lusta. Meg behozatom a sört a tévé előtt ülve.

[Szerkesztve]

(#1889) I_Am válasza faster (#1888) üzenetére


I_Am
veterán

Olvastál olyat, hogy mindíg? A csekkes témát nem én hoztam fel... csak reagáltam rá.

És kocka vagy. :D

Nem tudom minek itt vergődni és mártirkodni a szavakat forgatva amugy.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1890) tildy válasza faster (#1880) üzenetére


tildy
nagyúr

:C:C:C:C
Ezt lehet el kéne rakni aláírásnak:)

Szerintem egyébként ez nem lustaság. amely nő elvárja, hogy ráadják a kabátot, hogy előre engedjék satöbbi,,... Hát... Na az nem én vagyok :DDD :DDD

Hogy lustaság lenne? Hát nem tudom. Szerintem nem. Lehet másképp is kedveskedni a kedvesnek. Mondjuk egy hatalmas öleléssel, mikor hazaér;)
sokkal őszintébb, mitn a ''kötelező'' illemtani dolgok.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1891) I_Am válasza tildy (#1890) üzenetére


I_Am
veterán

Már megint ide lyukadtunk ki?

Ki mondta, hogy kötelező ???

Nem az, nem is elvárás. Komolyan vaze olyan dolgokat keversz a dologba hogy már a hajamat tépem. Megyek is inkább elmegyek sétálni mert ezt már nem bírom. (haját tépő smiley)

Mintha az egész dolog rólad szólna, mikor csak általánosságban ment a beszélgetés az illemről.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1892) faster válasza I_Am (#1889) üzenetére


faster
nagyúr

Én egyáltalán nem forgatom ki a szavakat. Ti egyértelműen állást foglaltatok bizonyos szervezési feladatok mellett, hogy az férfidolog, és a nő csak azt intézi, amit a férfi meghagy neki.

(#1893) Viszlát válasza I_Am (#1891) üzenetére


Viszlát
addikt

Nyugoccság. Manapság sokan próbálnak így kibújni a szürkeségből. Gáz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1894) Moddingfan válasza tildy (#1890) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Én előre engedem kedvesemet, felsegítem rá/lesegítem róla a kabátot, nem ülök le előtte az asztalhoz, kinyitom neki a kocsiajtót, stb. Ennek nem extrának kéne lenni a férfiaknál, hanem alapnak és aki nem engedi előre a nőket, azokról megvan a véleményem.

Neked nem esne rosszul, ha párod bemenne előtted az ajtón? Hát, kötve hiszem.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1895) faster válasza Viszlát (#1893) üzenetére


faster
nagyúr

Manapság sokan próbálnak így kibújni a szürkeségből.

Manapság sokan ragaszkodnak a szürkeséghez, mert biztonságos. :P

(#1896) Boxer001 válasza Moddingfan (#1894) üzenetére


Boxer001
veterán

Ezt neki ne magyarázd, mert ő nem így gondolja. ;) Elég férfias gondolkodása van, de ezt nem feltétlenül negatív értelemben értem azért, csak azé mégis na. :)

(#1897) Viszlát válasza faster (#1895) üzenetére


Viszlát
addikt

Nemnem kedves kocka, nem ettől szürke valaki éppen ezért röhejes, hogy ilyenekkel akar különbözni másoktól. Majd talán ha gömb leszel, megérted :P

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#1898) Moddingfan válasza Boxer001 (#1896) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Sőt, még örül is neki, ha pl. mebennek előtte az ajtón, stb? Csak nem :U

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1899) SzalaiG válasza Moddingfan (#1898) üzenetére


SzalaiG
addikt

Előbb-utóbb elkopnak az élek, majd ha elég sokat használja.

Jó az aláírásod. Elmentettem a gondolatok című dokumentumomba. :)

(#1900) faster válasza Viszlát (#1897) üzenetére


faster
nagyúr

Ne kockázz, meg gömbözz, attól még nem leszel hitelesebb, grállovag.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek - Archívum VI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.