Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) dzsordzsó válasza S-eye (#699) üzenetére


dzsordzsó
csendes tag

A költségrögzítőben az elszámolható költségek rovatban a NETTÓ összeget kell beírni,azaz ÁFA nélkülit.https://napelem.palyazat.gov.hu/kozlemenyek/8

(#702) asdf_ válasza Janou (#700) üzenetére


asdf_
veterán

Előtted a szerződés, és előtted az a másik valami, amin 2,1m van. Csak te tudod, hogy mi a kettő között a különbség, így ezt innen, a másik oldalról senki nem fogja megfejteni neked, mivel egyedül te vagy az információk birtokában.

(#703) S-eye válasza dzsordzsó (#701) üzenetére


S-eye
senior tag

na ez az, minden nettóban van. Így nem értem hol van a hiba. Többször ellenőriztem.

(#704) asdf_ válasza S-eye (#703) üzenetére


asdf_
veterán

Van egy rész, ahol beírod az összeget és bruttót számol automatikusan, amit neked kell visszaírni nettóra, ez is megvolt?

(#705) S-eye válasza asdf_ (#704) üzenetére


S-eye
senior tag

többit is így csináltam

(#706) #39851264 válasza Janou (#700) üzenetére


#39851264
törölt tag

A 2,1 milla az egy szerződés MÓDOSÍTÁSI ajánlat gondolom...

Amit ezzel tehetsz, hogy

1.
Elfogadod és onnantól AZ az érvényes.

2.
Nem fogadod el.
Amire a reakció lehet az eredeti szerződés felmondása.

Nyilván a felmondási szabályok szerinti módon.
Adott esetben pedig a szükséges elszámolással, kártérítéssel is.

3.
Alkudozol és megegyeztek valamiben közösen.
HA NEM tudtok megegyezni
AKKOR marad az 1. vagy a 2. pont.

A döntés joga nálad van !
(volt, ha már elfogadtad)

-----

Vita kialakulása esetén a lezárás módjai.

- közös megegyezéssel
vagy
- perrel+itélettel a közös megegyezés híján
vagy
- hagyod elhalni az ügyet és beletörődsz a kialakult helyzetbe

(#707) S-eye válasza S-eye (#705) üzenetére


S-eye
senior tag

Megvan a gond. A 2 db energetikai tanúsítványt nem tudja kezelni. Dupla áron vittem fel és 1 darabot írtam. Így már nem dobja a hibát.

(#708) Janou válasza #39851264 (#706) üzenetére


Janou
őstag

Köszi, kiderült, hogy valóban egy módosítási. :R

(#709) Skylukos


Skylukos
tag

Danduka köszönöm a válaszod, ha lassan is, de én is erre jutottam amit leírtál.
Most az a problémám, hogy a "műszaki tartalom alátámasztása" témánál a "A HŐSZIVATTYÚ BERENDEZÉS ELLÁTÁSÁT SZOLGÁLÓ ELEKTROMOS VEZETÉK KIÉPÍTÉSE" -hez nem tudok nem a pályázatban regisztrált, villanyszerelőt kiválasztani.

(#710) Z_A_P válasza Janou (#684) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ja. A villanyora szabvanyositas is kotelezo (a falba rakott doboz NEM lesz jo), az is minimum 500 ezer, de inkabb tobb :(

OK

(#711) Janou válasza Z_A_P (#710) üzenetére


Janou
őstag

Ha minden igaz az óraszekrényem szabványos, viszont csak 1 fázisú a doboz...

(#712) -ZeeZee- válasza Janou (#711) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Elvileg ez szabványos. Ahol az óra van, oda raknak egy kicsit nagyobb órát, el fog férni. Jobb oldalt alul meg tesznek még oda 2 biztosítékot, hogy meglegyen a 3 fázishoz. De ezt a szerelő dönti el, hogy neki megfelel-e. Van szabvány, van olyan szerelő aki rugalmasan kezeli ezeket a dolgokat, és van olyan, aki mindenbe beleköt, pedig műszakilag minden rendben lenne.

(#713) #39851264 válasza Z_A_P (#710) üzenetére


#39851264
törölt tag

Azért ettől árnyaltabb a helyzet ...

https://prohardver.hu/tema/napelem_de_csak_finoman/hsz_4906-4906.html

---

Ez pl. éppen most lesz 1x25 Amperről bővítve 25+10+10 Amperre.
és
Marad a falban, amint az látható a vezeték előkészítésből az új mérő számára.

[ Szerkesztve ]

(#714) Z_A_P válasza #39851264 (#713) üzenetére


Z_A_P
addikt

Huu, en nagyon orulnek neki (habar meg szerzodesem sincs, es mindjart lejar a beadas is :O).
Nekem foldkabelen jon be, 3x20A, falban (fa dobozban) van.
De anno a Solar-Kit azt mondta, hiaba eleg az Amper, szabvanyositani kell, mert az Elmu 101% hogy nem fogja atvenni igy, akarmit is erolkodunk.

OK

(#715) #39851264 válasza Z_A_P (#714) üzenetére


#39851264
törölt tag

Átveszi... ha a minimumnak megfelel.

Mivel
- ami ALKALMAS a fogyasztásra
- az alkalmas a betáplálásra is!!!

[ Szerkesztve ]

(#716) Z_A_P válasza #39851264 (#715) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat a 2. pont (fa meroszekreny allekonysaga, zarhatosaga, langmentesitettsege) kb semmilyen fa szekrenyre nem lesz jo :(
Elegge szubjektiv.

[ Szerkesztve ]

OK

(#717) zonaporkolt


zonaporkolt
tag

Sziasztok!
Ha valakinek lenne árajánlata mérőhely szabványosításra, az kérem küldje el mintának :) ...vagy írja le, mit szerepeltetnek benne. ÉMI azt mondta, hogy lehet egy összegben beírni (mondjuk a max. 289.200 Ft közeli összeget), nem kell részletezni. Ez mondjuk elég érdekes.

Nekünk 3 fázis (3x16A) megvan (meg még az éjszakain is van 10A, ami átcsoportosul a napelemre és +2A vásárlásával lesz 3x20A), viszont állítólag plombabontás miatt (régi órák ki) állítólag kell már szabványosítani a (fa)szekrényt, ami pedig jó állapotú :( Másnál is van hasonló szitu? Mert az eon doksija szerint ez esetben lenne szükséges:
A következő esetekben a mérőhely szabványosítása szükséges:
o egyetlen felhasználási hely esetén a mérőszekrény az épületen belül található,
o fa mérőszekrény állékonysága, zárhatósága, lángmentesítettsége nem megfelelő,
o betápláló fővezeték védőcső belső átmérője nem éri el a 36 mm-t,
o méretlen fővezeték keresztmetszete nem éri el a 16 mm2-t,
o mért fővezeték keresztmetszete nem éri el a 6 mm2-t.
Érdemes megnézni az utolsó oldalon az átvett mérőszekrényt :)

(#718) Skylukos válasza zonaporkolt (#717) üzenetére


Skylukos
tag

Még nincs nekem sem árajánlatom óra szabványosításra.
Fázisbővítésre is kell árajánlat, az van neked?
Ide te mit fogsz feltölteni?
"Engedélyezési tevékenységet alátámasztó szerződés / megállapodás"

(#719) Skylukos válasza S-eye (#707) üzenetére


Skylukos
tag

Én külön 1-1 tételként írtam be költségnek az energia tanúsítványt úgy engedte.
Az energia tanúsítványnak 0 forint az ÁFÁ tartalma ezért én igy írtam.
Szerintetek van még más is amibe nincs ÁFA?

(#720) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok!
Ide ti mit írtatok?:
"Kérjük, mutassa be a pályázat részletes szakmai tartalmát! 5000 karakter leütésére van még lehetőség" Nemhogy 5 ezer karaktert, de egyet sem tudok, hogy ide mit kell írni! A pályázati konzulens szerint semmit! Igaza lehet? :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#721) S-eye válasza Skylukos (#719) üzenetére


S-eye
senior tag

Ez jó ötlet, ki fogom próbálni, köszi.

Egyéni vállakozók (villanyszerelő) esetében is előfordulhat, hogy 0 ÁFÁ-s.

zonaporkolt Szabványosításra a maxot fogom beírni. A villanyszerelőtől kaptam jó ajánlatot, ami kevesebbe jön ki, de nem árt biztosra menni, ha valaminek megnő az ára.

(#722) #39851264 válasza Z_A_P (#716) üzenetére


#39851264
törölt tag

A gyakorlatban mind jó >> hisz eddig is jó volt, sok-sok éve már!
Nem szedették le a mérőt miatta... ugyebár.

A regszerelők és a telepítők riogatása eltúlzott. logikátlan.
(szerintem)

----

Tessék ELMŰ-s működő napelemes cuccal.
Minimálisan rendbe lett rakva a kor szellemében.

Eredetileg ez volt...

[ Szerkesztve ]

(#723) #39851264 válasza zonaporkolt (#717) üzenetére


#39851264
törölt tag

Vazze csak 4 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod...

De íme ismét.
https://prohardver.hu/tema/napelem_de_csak_finoman/hsz_4906-4906.html

(#724) #39851264 válasza MrTwister (#720) üzenetére


#39851264
törölt tag

pl. ilyesmit ....

"4,4 kWp napelem rendszer családiház villamos energia igényének kiváltására megújuló energiával."

[ Szerkesztve ]

(#725) MrTwister válasza #39851264 (#724) üzenetére


MrTwister
őstag

Köszi, akkor ide gyakorlatilag csak egy "cím" kell. Azért ijesztő a dolog, hogy 5 ezer karakteres limitet adnak meg, akkor kicsit barokkos túlzásba esnek ennél a pontnál... ;] Még egyszer köszönöm akkor nem lihegem túl, nem ezen fog múlni ezek szerint... :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#726) CounterBoci válasza -ZeeZee- (#712) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nálam 3x16A-ra bővítéskor nem rakták fel az órát, mert azt mondták túl vastag a kábel :DDD :W
Nem volt ideges a villanyszerelőm, á dehogy. Mérgében csípett le pár szálat a vetetékből, rakott rá egyel kisebb érvéghüvelyt, úgy jó lett :C

(#727) topas100ec


topas100ec
csendes tag

Abban tudnátok segíteni, hogy ide: "Kérjük, mutassa be a pályázat részletes szakmai tartalmát!" (5000 karakter) miként lehet írni, mert nekem nem engedi.

(#728) S-eye válasza topas100ec (#727) üzenetére


S-eye
senior tag

ez nem egy alapból kitöltött mező? Ha nem engedi, akkor ez van. Ha nagyon magyarázni szeretnél valamit, szerintem a költségeknél megteheted.

(#729) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nalam ilyen: [kép]
Ez akkor lehet jo is lehet(ne?)

Mondjuk most jut eszembe, nekem kozos bejovo meretlen foldkabel van a szomszeddal, es a villanyoram alatt "agazik" kette: enyem jon fel, ove megy at hozza, allitolag ez IS baj. :Y
Ime: [kép]

Amugy ha beirjuk a palyazat/szerzodesbe hogy szabvanyositas 2xxxxx Ft, es kiderul megsem kell, akkor mar muszaj lesz megcsinalni, vagy el lehet hagyni? Nyilvan ugy hogy penzt sem hivunk le.

OK

(#730) topas100ec válasza S-eye (#728) üzenetére


topas100ec
csendes tag

A költségeknél lehet írni (2000 karakter), de a pályázat részletes bemutatásánál nem tudok belépni.

(#731) #39851264 válasza Z_A_P (#729) üzenetére


#39851264
törölt tag

Szerintem oké.
De egy kis takarítás-rendberakás ráférne, hogy ne kelljen már utálni a melót benne...
Meg azt hinni, hogy egy elhanyagoltszar ami biztos nem is okés.

----

Senkinek semmi köze a napelem+mérőcsere kapcsán a telken belüli méretlen szét osztásához.
Arra is igaz, ha a fogyasztásra jó, akkor jó az a betermelésre is.
(más kérdés, hogy a méretlen szakaszon plombált dobozban kéne lennie)

A földeléseket átkéne nézetni!!! és rendberakni, ha kell.
Mindentől függetlenül...

Mert elég gyanús >> akár halálos helyzetet sugallnak a képek.
(bár nem látható át a konkrét megoldás ennnyiből)
Erre is ráférne egy karbantartás és a fedél rárakása, ha nincs rajta.

Ne feledd: MINDEN tulajdonos/üzemeltető felelős lesz baj esetén
- a közös részekért egyetemlegesen
és
- a saját részéért külön is
--------

Viszont ingyen pénzből azért ésszerű lehet a szabványosítás.
A jövőre való tekintetettel.

Meglehet oldani akár a meglévő helyen is, ha elfér.
Hasonló módon >> plombált doboz+egyebek a faszekrénybe.

[ Szerkesztve ]

(#732) Z_A_P válasza #39851264 (#731) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na kivancsi leszek, koszi!

A kepen az also meretlen doboz itt epp szereles alatt volt (nagy keses biztositekok is ki vannak szedve a foton)

Amugy az a baj, hogy a kerites vagy 20 meterre van a haztol.
Tehat oda berakjak a szabvany dobozt, onnan nekem kene tovabb kiasni 20-30 meter arkot, elvezetni, betont feltorni, haznal normalisan bevezetni...nem egyszeru.

OK

(#733) #39851264 válasza Z_A_P (#732) üzenetére


#39851264
törölt tag

Miért raknák oda a kerítéshez... nem szentírás az sem.

(#734) bobace válasza Z_A_P (#732) üzenetére


bobace
őstag

Tényleg sok mindenhogy lehet, a keritesbe ami kellhet, az a doboz, amiben ki tudnak kapcsolni egyszerűen. Az óra akárhol lehet igazából, csak sokszor célszerű egy helyre rakni ezeket.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#735) 0021666


0021666
tag

megoldódott...

[ Szerkesztve ]

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#736) bobace


bobace
őstag

Van aki Hajdú-Bihar megyében talált generálost, aki mindent is csinál és jónak is tűnik? Köszi!

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#737) Borisz76 válasza bobace (#736) üzenetére


Borisz76
veterán

Hajdúszoboszlóról jelen !
Nekem már jó ideje be van adva a pályázatom.
1 cég intézi a napelemet + hőszivattyút.
Másik cég a nyílászárókat.

( Más készítette nekem , megbízásból a pályázatot. )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#738) bobace válasza Borisz76 (#737) üzenetére


bobace
őstag

Küldd már át légy szíves, kik azok. Köszi! :R

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#739) Borisz76 válasza bobace (#738) üzenetére


Borisz76
veterán

Kicsit megkésve de ment PÜ.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#740) Narxis


Narxis
nagyúr

Pórul jártak a családok a napelem-telepítéssel: a megbízott cég számláját zárolták, a hitelt meg fizethetik [link]

Thanos was right.

(#741) noorbertt válasza Narxis (#740) üzenetére


noorbertt
őstag

Az meleg.

(#742) S-eye


S-eye
senior tag

Hajdú-Bihar. Beadtam a pályázatot, sorszám 467x. Iktató 6260 körül.

(#743) LOTR


LOTR
addikt

kapott valaki olyan hőszivattyús fűtésről szerződést, amin több split klímával lett megoldva a helyzet?
ezt a sort, ha pl 3db kültéri egység van összesen 11kw teljesítménnyel, így kell kitölteni?

- Fűtési rendszer elektrifikálása hőszivattyús rendszer kialakításával: 3 db/11kw

illetve a klíma hűtési vagy fűtési teljesítményét kell beleírni?
köszönöm

One Ring to rule them all

(#744) Z_A_P válasza S-eye (#742) üzenetére


Z_A_P
addikt

BP, iktato ~5700, azonosito (ha erre gondolsz sorszám alatt) ~xxxxxxxxxx-1700

[ Szerkesztve ]

OK

(#745) S-eye válasza Z_A_P (#744) üzenetére


S-eye
senior tag

Igen, azonosítót értettem a sorszám alatt.Saját adatom alapján eddig 50%-kal több pályázat ment be a régiómban mint a keret. De lesz az talán 100% is.

#743LOTR A fűtést írtuk a szerződésbe. Pályázati fülön mindkettőt részleteztem.

(#746) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Nemrég vettünk egy házat Nógrád megyében, amit teljesen fel akarunk újítani. Teljesen új fűtőrendszert, új ablakokat, szigetelés...minden. Igénybevehetjük a TÁMOGATÁS NAPELEMRE ÉS FŰTÉSKORSZERŰSÍTÉSRE pályázatot?
Még nem lakjuk és a benne lévő elavult régi kazánt, fűtőtesteket kiszedtük már..

(#747) asdf_ válasza huan (#746) üzenetére


asdf_
veterán

Olyan ingatlannal lehet pályázni, aminek 2021. aug 31-én birtokában voltál.
Ha ekkor nem, akkor gondolom a következő fordulóban, ami azt jelenti, hogy idén decemberben pályázhatsz, jövő tavasszal eredményhirdetés, jövő nyáron, ősszel, télen, azutáni tavasszal megcsinálják, magyarul parkoltatni kéne a kecót másfél évig.
Ehhez a tulajdonosoknak 4,850m bruttó átlagjövedelem alatt kell lenni, meg nem árt gyerek és persze nyerni is kell majd.
Ha már augusztusban tulaj voltál, akkor lenne 17 napod kivitelezőt találni és szerződni, ez kb. esélytelen, de meg lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#748) huan válasza asdf_ (#747) üzenetére


huan
őstag

Értem. És ha az eszközök már nem állnak rendelkezésre, mert azt már kivettük, magyarul nem korszerűsítés, hanem új létrehozás, az nem lenne gond?
Olvastam valahol, hogy kijönnek egyeztetni és pályáznak a nevünkben. Tudtok valami elérhetőséget oda, ahol elérem őket?

(#749) asdf_ válasza huan (#748) üzenetére


asdf_
veterán

Az is gond, mert fotódokumentáció kell a kiindulási állapotról, szóval ha nincs meglévő fűtési rendszer, azon eleve elakadsz.

(#750) prtvlogan válasza huan (#748) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Gondolom a régi cucc még megvan nem? Tegyétek vissza a kazánt, meg a radiátorokat, és csinálj olyan fotót, ahol nem látszik, hogy téglán áll, és/vagy nincs bekötve.
A szerződéskötéshez elég kevés idő áll rendelkezésre, de próbáld meg az MVM Optimum-ot. Semmi információ nincs a fórumban róla, én velük szerződtem, mégpedig azért, mert válaszoltak az emailek-re, időben megküldték a szerződést, majd maguktól küldtek email-ben a pályázat beadásához szükséges információkat, és azóta telefonon fel is hívtak, hogy sikerült-e beadni, hogy állok a pályázattal..
Én maximálisan elégedett vagyok velük, mégha semmi sem lesz az egészből (mert nem nyerek) de a hozzáállásuk példaértékű ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.