Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) S-eye válasza nesa (#400) üzenetére


S-eye
senior tag

Gondolod ez az lenne?Én is gondoltam rá.

(#402) ati888 válasza asdf_ (#357) üzenetére


ati888
senior tag

A 22. sor alapján beleférek, abba nem számít az osztalékelőleg.

(#403) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok.
1, Szerintetek ikerháznál probléma a helyhiány miatt átnyúló panel? Szomszéd beleegyezik....hajlandó írásban erről nyilatkozni.
2, Mi történik ha nyárra 30% al megugranak az árak?
Mivel nálam kicsi 2-2,5 kWp rendszer támogatott így is 200eFt saját zsebes a történet.
3, Biztos bruttós lesz az elszámolás és ha igen az havi bontásban?
4, Ha jól tudom nem szabad az elszámolható rendszernél nagyobbat, bővíthetőt tenni.
:R

[ Szerkesztve ]

(#404) cdl válasza zsoika (#403) üzenetére


cdl
senior tag

1. Az othonfelújitásinál tiltva volt az átnyúlás.
Kérj állásfoglalást. De ha eladja a szomszéd a lakást , mi lesz?
2. Megfognak, kalkuláld bele.
3. Nincs a bruttóról leírás, nem lehet tudni. Amikor bevezetik, azonnal át kell menned.
Ez lehet Jan.1, 2 év, 4 év, akármennyi.
Politikai döntés, nem lehet tervezni.

(#405) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Módosult a mai dátummal valami a felhívásban, monitorozza valaki az oldalt, hogy lássa a változást?

(#406) asdf_ válasza Atomgeszi (#405) üzenetére


asdf_
veterán

A pletyka az, hogy nem az éves elszámolón levő fogyasztást fogják lekérdezni, hanem az utolsó havi számlát kell benyújtani majd, és isten tudja miért, abból kalkulálnak évi fogyasztást.

Meg is van:

A pályázathoz (a fentiek figyelembe vételével) elektronikus úton csatolni szükséges az alábbi dokumentumokat:
10. A beruházás által érintett ingatlanra vonatkozó, a pályázat benyújtását megelőző, a fogyasztó által kézhez kapott utolsó havi teljes villamosenergia fogyasztási számla másolata.

Plusz még ez, ennek megfelelően másképp kell számolni, nem 1100-zal osztani az évit, hanem a havit szorozni, és bekerült az 5kVA inverter limit, önerővel sem lehet nagyobbat felrakni (aki nagyobbat akart volna, 3 év fetnntartási idő után igy leszedheti, eladhatja és rakathat fel újat, ennek összes papírmunkájával, ahelyett, hogy engedték volna neki most megvenni a nagyobbat (persze alapértelmezésben az érintett pályázónak nincs párszázezre, hiszen azért részesül támogatásban, mert csóró) :

(támogatásban kizárólag olyan napelemes rendszer részesít-hető, ahol a napelem-panelek összesített névleges beépített teljesítménye nem ha-ladja meg a pályázat által érintett ingatlanra vonatkozó, a pályázat beadását meg-előző, a fogyasztó által kézhez kapott utolsó havi villamosenergia fogyasztási számla szerinti fogyasztás kWh-ban kifejezett összegének 0,0109-cel megszorzott értékét, de legfeljebb az 5 kWp-et), továbbá az inverter kapacitása nem haladhatja meg főszabály szerint az 5 kW-ot, melytől 20%-os mértékben el lehet térni, ha igazolható, hogy a nagyobb kapacitású inverter bekerülési költsége alacsonyabb.

Meg még:

2.2 MŰSZAKI, SZAKMAI ELVÁRÁSOK

A beépített napelemek összesített névleges teljesítménye legfeljebb 20%-kal haladhatja meg a hálózatra kapcsolódó inverter(ek) összesített névleges hálózati csatlakozási teljesítményét. FONTOS! Az inverter kapacitása nem haladhatja meg főszabály szerint az 5 kW-ot, melytől 20%-os mértékben el lehet térni, ha igazolható, hogy a nagyobb kapacitású inverter bekerülési költsége alacsonyabb!

Biztos van még, de elsőre ennyit látok (ez volt a várható).

(#407) cdl válasza asdf_ (#406) üzenetére


cdl
senior tag

Teljesen jó változások a kiíró szempontjából.
Lesz sok kis rendszer szétszórva az országban.
Kevésbé fogja terhelni a hálózatot, kevés helyen lesz 253 V-nál lekapcsolgatás e miatt.
Egy átlagos háztartást támogat, nem fér bele a medence, jakuzzi, szauna, autó töltése.

(#408) asdf_ válasza cdl (#407) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, teljesen jók, Holnap kell óraállást diktálnom, behasalok 60 kWh-val többet havi fogyasztásnak, 1 hét múlva kész a számla, és máris 1kWp-kel nagyobb rendszert rakhatok fel, mert a haviból számolnak :W .
Ezzel egy kanyarban feltornászták egy tonna diktálós teljesítményszintjét az átalánydíjasokhoz képest, mert nyilván most több villany fogy, mint átlagosan (heti leolvasású fogyasztás nálam, nyáron: 44, 49, 49, 54, 54 kWh, télen: 67, 63, 67, 57, 62 kWh). Legalábbis számolni ez alapján kell.
Ugyanakkor pedig változatlanul lekérik az előző évi fogyasztást az engedélyestől. Most vagy az egyik, vagy a másik, de egyszerre a kettő???

Nem mellesleg hétfőn, 6 kib*szott nap múlva van az első beadási határidő, nyilván most kell változásokkal fixelni a kiírást. :U

[ Szerkesztve ]

(#409) -ZeeZee- válasza asdf_ (#408) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

De van 3 hét a beadásra, mert nem érkezési sorrend lesz. Nem kell kapkodni. Fog ez még változni, hidd el... :(((

(#410) asdf_ válasza -ZeeZee- (#409) üzenetére


asdf_
veterán

Én azt (nem számít az érkezés) csak az első kanyar után hiszem el :)
Nem mellesleg, mondjuk 15 000 támogatásra elegendő összeg van az első kanyarban egy területen. Beérkezik 8 000 db. 7 pontos, 5 000 db. 6 pontos, és marad kerek 2 000-re elegednő összeg, ellenben 4 000 db. 5 pontos hibátlan pályázó van. Köztük hogyan csinálsz sorrendet? :U

Meg ettől függetlenü: ha kisebb számok vannak a pályázóknál. és mondjuk a 3 pontosok között kell sorrendet csinálni,Mi lesz mondjuk a 2 vagy 1 pontosokkal? Köztük nem lesz támogatott, mert nem jutott rájuk összeg? Vagy valami csontot dobnak nekik is? Ha igen, mi alapján?

[ Szerkesztve ]

(#411) cdl válasza asdf_ (#408) üzenetére


cdl
senior tag

Simán el tudom képzelni, hogy ellenörzés miatt kérik le az éves fogyasztást.
Aztán ha a bediktált kiugróan magas lett, akkor majd lesz valami.

(#412) ati888


ati888
senior tag

Egy éve vagyok bejelentve, de a valóságban még nem lakok az érintett ingatlanban felújítás miatt. Nincsenek számláim, mert a szolgáltatónál bejelentettem, hogy nem lesz fogyasztás, amíg be nem költözünk.

Ebben az esetben vajon buktam vagy esetleg tudnak számolni valamit az energetikai tanúsítvány alapján?

(#413) Rolly válasza asdf_ (#410) üzenetére


Rolly
veterán

Szerintem az lesz ami az elektromos autós pályázatnál is volt... Annyi pályázó lesz, hogy 1 kor alatt elfogy az összes pénz...

(#414) zsoika válasza ati888 (#412) üzenetére


zsoika
addikt

Energetikussal kell csináltatni egy kalkulációt a "mi lett volna ha lakott" ingatlanra vonatkozóan ... azt elfogadják .

(#415) RazoR válasza asdf_ (#406) üzenetére


RazoR
veterán

Ez most komoly?

Akkor buktam azt a lehetőséget, hogy zsebből hozzácsapok +150k-t és egyből egy 8kWp-s invertert rakatok fel? 7000-8000kW az éves fogyasztásom, az 5kWp-s rendszer nem fedezné teljesen, főleg ha bruttós elszámolás lesz....

(#416) asdf_ válasza RazoR (#415) üzenetére


asdf_
veterán

Buktad bizony :( Ha esetleg olyan tetőd van, akkor lehet olyat, hogy keleti oldalra raksz egy adag napelemet pályázatosból, nyugatira meg másik adagot saját zsebből, de ehhez mázlid kell legyen a ház állása és tetője kapcsán.

De ez a lehetőseg lehet, hogy amúgy sem volt nyitott, nagyobb teljesítményű inverter saját zsebből csak akkor jöhetett szóba, ha mondjuk volt egy 5kWp-s rendszerre ajánlatod, amely a 485e Ft/kWp ár alattira szólt, ha ezen felüli a fajlagos költség, az már elve elvágta a nagyobb inverter lehetőségét. Ekkorára nem tudom milyen árat adnak mostanában a pályázat keretén belül, én csak azt, hogy kisebbre horrort, de 5kWp még csak belefért cipőkanállal (vagy meg lehetett győzni a kivitelezőt, hogy férjen bele :D , de ez igy persze most már bukta).

[ Szerkesztve ]

(#417) asdf_ válasza Atomgeszi (#405) üzenetére


asdf_
veterán

(#418) #39851264 válasza zsoika (#403) üzenetére


#39851264
törölt tag

Valóban ikerház ?
Azaz két külön ÖNÁLLÓ(nem albetét) helyrajzi számú a két telek!
Csak éppen a közös határon vannak a házak.

Akkor gond van...
Hisz a másik telek+épület IDEGEN ingatlan.
MÁS tetőjét pedig semmilyen alkalmas módon nem tudod igénybe venni.

----

Vagy valójában NEM is ikerház, csak annak látszik ?
Azaz egy telek van csak!
Rajta 2 vagy több lakórésszel.

Ekkor is van 2 eset... és annak 2 alesete.

1/A
OSZTATLAN KÖZÖS tulajdon NINCS használati megosztás szerződés
(minden közös használatú)

1/B
OSZTATLAN KÖZÖS tulajdon, VAN használati megosztás szerződés
(van közös használatú és vannak kizárólagos használatú részek is)
Ekkor a szerződés nyilatkozik a tető használati jogáról-módjáról.

2/A
TÁRSASHÁZ alapító írattal amiben egyéni tulajdon a tetőrész.
Akkor gond van...
Hisz egy másik IDEGEN ingatlanRÉSZ a tető.
MÁS tetőjét pedig semmilyen alkalmas módon nem tudod igénybe venni.
2/B
TÁRSASHÁZ alapító irattal amiben közös tulajdon a tető.
Ekkor az alapító írat nyilatkzik a tető használati jogáról-módjáról.

----

Az 1/A 1/B 2/B esetben elvben lehet megoldás.
Lásd a pályázatban.

(#419) #39851264 válasza asdf_ (#410) üzenetére


#39851264
törölt tag

1 pontos nem lesz, 2 pont a minimum 1+1

---
A 7 pontos talán még mind nyer.
A 6 pontos már nem biztos...

Szerintem.

(#420) asdf_ válasza #39851264 (#419) üzenetére


asdf_
veterán

Jogos, sosem ment át a logikámon, hogy a 0 gyerekre miért lehet 1 pontot kapni .)

(#421) LOTR válasza zsoika (#403) üzenetére


LOTR
addikt

mod
#406 asdf_
ezek szerint, akkor ezt már bele is vették az új kiírásba, úgyhogy akit érint a téma, annak ez pontosabb leírás, mint amit én írtam
de ha már egyszer leírtam, akkor itt hagyom

ha jól emlékszem valahol olvastam egy állásfoglalást ilyesmiről
a pályázat keretein belül legfeljebb 5kw inverter telepíthető maximum 6kw panelteljesítménnyel
ebből pályázati támogatott legfeljebb 5-5kw lehet, vagy amennyi a fogyasztás vagy energetikai tanúsítás szerint alátámasztható

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#422) BlackJack21 válasza asdf_ (#420) üzenetére


BlackJack21
tag

...mert nullával nem lehet osztani ;)

(#423) LOTR válasza asdf_ (#406) üzenetére


LOTR
addikt

lejárt a szerkesztési idő
ez érdekes sor:
FONTOS! Az inverter kapacitása nem haladhatja meg főszabály szerint az 5 kW-ot, melytől 20%-os mértékben el lehet térni, ha igazolható, hogy a nagyobb kapacitású inverter bekerülési költsége alacsonyabb!

tehát ha valaki bemutat egy drágább 5kw-os inverterről egy ajánlatot, és mellé tesz egy olcsóbb 6kw-os gyártmányról egy kisebb összegű számlát, akkor feltehet
6kw inverter + 7,2kw paneles rendszert (ahol csak a 2,2kw panelt -tartószerkezettel együtt?- kell önerőből feltennie)

One Ring to rule them all

(#424) zsoika válasza #39851264 (#418) üzenetére


zsoika
addikt

xxxx/xx hrsz osztatlan közös tulajdonú telken épült 5 különálló ház és ebből 3 iker... amikor kész volt mindenki (használatbavételi) akkor társasházi alapító okirat és mindenki külön hrsz t kapott én B épület 2 es lakás... tehát xxxx/xx/B/2 hrsz az egyém és B/1 az iker szomszédom.

közben megérkezett az állásfoglalás.
Tisztelt Érdeklődő!

Köszönjük kérdését. Kérésére válaszul tájékoztatjuk, hogy mind a 2.1.1, mind a 2.1.2 pont esetében a napelem-panelek mindazon épület tetőszerkezetére helyezhetők, az épületek funkciójától függetlenül, amelyek a pályázat által érintett ingatlan szerinti helyrajzi szám alatti földterületen találhatók, társasház esetén pedig a társasház épületének tetejére történhet az elhelyezés. A napelem lapostetőre történő elhelyezése elfogadott, talajra telepítés nem támogatható.

Külön helyrajzi számon található ikerházak, sorházak esetén napelem rendszer úgy helyezendő el, hogy annak semmilyen eleme sem nyúlhat át más helyrajzi szám / albetét alá eső épületrészre. Ellenkező esetben a pályázathoz benyújtandó az érintett, határoló szerkezettel (pl.: falfelülettel), vagy tetőszerkezettel kapcsolódó épületek tulajdonosainak beruházáshoz történő hozzájárulása.

[ Szerkesztve ]

(#425) S-eye


S-eye
senior tag

Hőszivattyú esetén a vagy-vagy elvet kell követni? Vagy levegő-levegő hőszivattyú(k), vagy víz-levegő hőszivattyú? Vagy azt is lehet, hogy víz-levegő hőszivattyú+levegő-levegő, hogy jobban beférjen a max 2.3M Ft-ba?

(#426) LOTR válasza S-eye (#425) üzenetére


LOTR
addikt

A műszaki tartalom kombinációk közül a pályázat benyújtásakor egyetlen változat jelölhető meg.

friss árajánlatot nem láttam ugyan, de levegő-víz hőszivattyús rendszer a legtöbb esetben valószínűleg így sem fog beleférni a pályázati keretbe önerő nélkül (valószínűleg te is erre gondolsz, mert vízhős/földhős hőszivattyú, meg még valószínűbb, hogy nem)

One Ring to rule them all

(#427) Rolly válasza #39851264 (#419) üzenetére


Rolly
veterán

Nem látom hány pályázat lesz mi 3 ponttal indulunk neki anyósoméknal...

(#428) asdf_ válasza LOTR (#423) üzenetére


asdf_
veterán

Elvileg igen, de ha valaki csak 2,2 kWp-re "jogosult", az nem fog tudni nagyobb invertert rakni a fajlagos költség miatt. Nagyobb invertert csak az rakhat, akinek a fogyasztás alapján méretezett támogatott rendszerének ára 486e/kWp alatt van. Egy 2kWp-s nem lesz ilyen, az fölötte van, így meg sem nyílik a lehetőség az önerőből nagyobb inverterre.

(#429) S-eye válasza LOTR (#426) üzenetére


S-eye
senior tag

Azon gondolkodom, hogy mennyire megoldható emiatt egy kisebb hőszivattyús rendszer, ami még belefér az árba. 7kW alatt szerintem bele kell hogy férjen a mostani pénzbe. Nem szeretnék túl sok önerőt beletenni. Van még egy fűtő klímám is, az szintén kompenzálhatja a gázfogyasztást.

(#430) LOTR válasza S-eye (#429) üzenetére


LOTR
addikt

felületesen átfutottam az új kiírást, mondhatni sokat változott az első megjelenés óta, de van benne ilyen sor:
energetikai terv készítése: maximum 333.375 forint
ha jól értem, ez nagyjából a fűtéstervezést (is) jelenti

az más kérdés, hogy gyakorlatilag (az energetikai tanúsítással együtt) ezt a pályázónak előre ki kell fizetnie és ez(ek) alapján lehetne árajánlatot kérni, majd pályázat megnyerése esetén kerülne csak kifizetésre...
jó kérdés ki fog önerőből előre beletenni akár több 100k-t is

viszont a topik követők közül sajnos még senki nem jelezte, hogy neki van ilyen "kis" hőszivattyús rendszerről árajánlata (persze soktényezős a dolog, de kiindulásnak), mert amit én láttam az ott kezdődik, hogy a hőszivattyú árának 1,5-2x-ese fölött is lehet a vége mire elkészül

One Ring to rule them all

(#431) bobace válasza asdf_ (#428) üzenetére


bobace
őstag

Ahogy mondod, én emiatt vetettem el a pályázatot és marad az 50%-os. A fajlagos költségbe lehetetlen beférni egy kis rendszerrel (épp beférnek egy kínai inverterrel az ajánlatok). Ráadásul a cégek egy +20%-os ajánlattal kezdenek az önerőshöz képest, mert beárazták azt is, hogy tavasszal-nyáron fogják csinálni. Így meg +1 misit kellett volna majdnem ráfizetnem, akkor meg már ugyanott vagyok kb az 50%-ossal és nem is bruttós az elszámolás.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#432) asdf_ válasza bobace (#431) üzenetére


asdf_
veterán

Én a szaldós elszámolás tekintetében szkeptikus vagyok. Egy idő után úgyis megvonják ezt a lehetőséget mindenkitől, akinek már fent van a rendszere, attól is, a mikor csak a kérdés.

(#433) -ZeeZee- válasza bobace (#431) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

+1 Maximálisan egyetértek...

(#434) bobace válasza asdf_ (#432) üzenetére


bobace
őstag

Én is szkeptikus vagyok, egyetértek, hogy valamikor meg fogják szüntetni, és csak reménykedem, hogy ez nem történik meg az elkövetkező 6-7 évben, míg megtérül a beruházás. De úgy gondolom, hogy kb 4 év múlva már reális a veszélye. Viszont a pályázatosnál is lenne megtérülési idő a villanyszerelés plusz költségei miatt, illetve fizethetném a villanyszámla egy részét tovább. Igaz, hogy így csak 1-1,5 év a megtérülés, de addigra már lehet hogy az bruttós is lesz. Illetve ha bővíteni is szeretném a rendszert saját költségen, akkor pedig lehet hogy össze is ér. Valahogy úgy számolom, hogy mindkettővel ugyanott lehetek 10 év távlatában, és akkor meg nem görcsölök a pályázattal, ahol amúgy is 4 pontom van.

Most olvasom az új szabályokat..Mondjuk így izgalmas, mert akkor még diktálásig van 10 napom, hogy éjjel nappal járassam a sütőt meg az elektromos melegítőt... Na így megint változik a leányzó fekvése.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#435) asdf_ válasza bobace (#434) üzenetére


asdf_
veterán

Épp ezaz, hogy nem kell járatnod a sütőt, azt diktálsz, amit akarsz (már ha csak óraállás kell és nem fényképes diktálás). ;)
Viszont azt írják, hogy változatlanul lekérik az éves fogyasztást, akkor úgy meg megbuksz. Nem tudom mi értelme volt ennek az utolsó számlának, talán az elmúlt egy évben költözőknek könnyít, ha ők ezzel ki tudják váltani az energetikai tanúsítványt (ha ki tudják, nem tudom, hogy ez arra jó-e és amiatt csinálták-e, csak így elsőre ez jut eszembe logikusnak).

(#436) bobace válasza asdf_ (#435) üzenetére


bobace
őstag

Juuj, de hülye vagyok :D
Hát de a téli fogyasztásom nekem is nagyobb, most ha egy hónap megugrik, attól még nem megy el az éves fogyasztásom annyival. Az a plusz 200kwh egy hónapra csak 16,5 kwh plusz.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#437) Borisz76


Borisz76
veterán

Az utóbbi 2-3 napban felpörögtek az események :

- Teljes tulajdoni lapot igényeltem a földhivatalnál. ( online : 9.500 Ft )
- Péntekre várom az Energetikust.

Nyílászáró csere rész :

- Korábban fényképek és e-mail segítségével már kaptam ajánlatot ablakos cégtől ( tőlem 2 utcányira van a gyártó üzem ) ....mely azonban nem felel meg a pályázati feltételeknek ( nem lehet benne szúnyogháló , redőny és szállítás sem ! ...nem tudom, hogy miért.) Valamint több volt az ár mint ami a pályázat fizetne...
Mindegy is...most készült új ajánlat , ami már ezektől mentes és holnap jönnek személyesen egy terepszemlére , felmérésre.
Remélhetőleg engednek még árat...ha nem akkor rohamtempóban új ablakos céget kell keresnem.

Napelem rész :
- Nálam így alakult eddig a fogyasztás : ( 3 * 20A )

2021.11.24 - 7 500kWh
2021.10.27 - 6 800kWh
2021.09.27 - 6 100kWh
2021.09.23 - 6 087kWh
2021.08.27 - 5 400kWh
2021.07.23 - 4 660kWh
2021.06.25 - 4 025kWh
2021.05.31 - 3 480kWh
2021.05.02 - 2 940kWh
2021.03.29 - 2 230kWh
2021.02.23 - 1 484kWh
2021.01.26 - 850kWh
2020.12.28 - 250kWh ( Ténylegesen ekkor költöztünk be )
Ez előtt az időszak előtt szinte teljes belső felújítás volt.

+1 hónap és megvan az évi 8000 kWh fogyasztás.
Ezek alapján nekem simán felmehet az ajánlott :

- Huawei SUN2000-5KTL-M1 2 munkapontos inverter

valamint hozzá / mellé a :

- 2 db LUNA2000 5-EO 5kWh-s akkumulátor modul

- a saját töltésvezérlőjével : LUNA2000 5kW-C0

- valamint a 3 fázisú DTSU666-H 250A 3 , smart meter.

Mindezeket 13 db 375W-s Longi penel fogja tölteni.
( Ha lehet , akkor pluszban 2-3 db panelt felrakatok még...)

A főépület palával borított és nem elég nagy a délre néző felülete ( sátor tető ). Ezért készül a héten a melléképületem új trapézlemezes teteje ( Nyereg tető ). Ide mennek fel a panelek. Teljesen egyenes, majdnem tökéletesen délre néz , kéményt is lebontottuk , árnyék csak késő délutántól van ahogy megy le a nap...a főépület teteje árnyékol be.
Alatta egy "nyári konyha" féleségbe...ami most lommal van tele....megy majd az inverter és a 2 db akkumulátor csomag. Tehát zárt , árnyékos helyen lesz minden.
Inverter és napelem között max 3 méter lesz a távolság.

Hőszivattyú rész :

A melléképület és a főépület közötti területen elhelyezésre kerül egy hőszivattyú. Ma kaptam ajánlatot rá :

Midea 8,4 kW-s monoblokk ( 1 fázisú ) - Bruttó : 1.242.060
Hidraulika bekötéshez anyagok : Bruttó : 515.620
Szerelési díj rezsianyagokkal : Bruttó : 419.100
Összesen : 2.176.780

SPRSUN 12 kW-s monoblokk ( 1 fázisú ) - Bruttó : 1.358.900
Hidraulika bekötéshez anyagok : Bruttó : 568.960
Szerelési díj rezsianyagokkal : Bruttó : 419.100
Összesen : 2.363.470

Ezt választottam....de a pályázati lóvé kevés....erre rá kell fizetnem valamennyit.

SPRSUN 12 kW-s monoblokk ( 3 fázisú ) - Bruttó : 1.473.200
Hidraulika bekötéshez anyagok : Bruttó : 568.960
Szerelési díj rezsianyagokkal : Bruttó : 419.100
Összesen : 2.477.770

Hirtelen ennyi.
Köszönöm, hogy elolvastad.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#438) asdf_ válasza Borisz76 (#437) üzenetére


asdf_
veterán

- Teljes tulajdoni lapot igényeltem a földhivatalnál. ( online : 9.500 Ft )

Ügyfélkapuval évi 2 db. ingyen van, kár volt.

(#439) noorbertt válasza Borisz76 (#437) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Ha komplex csomagra pályázol, akkor nem kell éves áram bontást nézni úgy tudom.
Illetve hőszivattyú esetén ez mit használ? Föld energiát?

(#440) Borisz76 válasza noorbertt (#439) üzenetére


Borisz76
veterán

Levegő víz...
Mint egy bazi nagy split klíma....na nem pont.
Hőcserélőn kereszül adja át a hőt a külső fagyállós kör a belső vizes körnek. Tehát a meglévő gázkazános körömre csatlakoznak rá.
És rákérdeztem mert volt erről kérdés / vita ....NEM kell a jelenlegi gázkazánt leszerelni !

Ezen felül bentre kérhetek 361.950 Ft-t egy Puffertartályt.
Ennek előnye , hogy a rendszer jobban szabályozható lesz , és a hőszivattyú a leolvasztáshoz innen tud hőt elvonni , nem közvetlenül a fűtési rendszerből. Csak hát....ez is plusz lóve.

Mod :
Az ügyfélkapus ingyenesrő el is feledkeztem itt a tegnap esti nagy "rohanásban".....mostmár mind1.

Az ablakos is plussz lóvét akart velem fizettetni....
A hőcserélős is....
Na majd meglátjuk...ki mennyit érdemel / kap !
Csak véges a költségvetésem....: 1500 Ft van jelenleg a számlámon !
Meg kell pumpoljam "azasszonyt".

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#441) noorbertt


noorbertt
őstag

Elszámolhatósági Útmutató 3. Pont. Weboldalon nem találom, vagy én értek félre valamit?

(#442) #39851264 válasza Borisz76 (#437) üzenetére


#39851264
törölt tag

???
Földhivatal online

https://kau.foldhivatal.hu/auth/login

[ Szerkesztve ]

(#443) Borisz76 válasza #39851264 (#442) üzenetére


Borisz76
veterán

Én itt kértem....utalással fizettem.
https://ugyintezesmost.eu/e-hiteles-tulajdoni-lap/

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#444) asdf_ válasza Borisz76 (#443) üzenetére


asdf_
veterán

Az ilyen lehúzásra létrehozott oldalakat flaggelnie kéne az összes böngészőnek, vírusirtónak... :(

(#445) Atomgeszi válasza Borisz76 (#440) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hány ablakról van szó, hogy rá kell fizetni?

Mi csak a m2 árral számoltunk, elvileg pont fedezné az összeset a pályázatban megadott m2 ár.. de hát gondolom valamilyen oknál fogva itt sem fog beleférni. :D

(#446) LOTR válasza Borisz76 (#440) üzenetére


LOTR
addikt

érdekes is lenne, hogy a meglévő fűtési rendszert el kellene távolítani...

köszi, hogy megosztottad
hmv előállításnál lesz változás, vagy azzal nem foglalkoztatok?
ugyan a pályázat teljesen nem fedezi, de egy hibrid hőszivattyús hmv tartályt össze lehetne hozni "egy kis" önerő ráfizetéssel

One Ring to rule them all

(#447) Borisz76 válasza Atomgeszi (#445) üzenetére


Borisz76
veterán

- 3 db szoba ablak
- 1 db konyha
- 1 db zuhanyzó
- 1 db Fürdő
- 1 db WC
- 1 db ki / bejárati ajtó ( Hátsó kijárat )
- 1 db "WC" ablak ( Hátsó kijáratnál )
- 1 db Főbejárati " fal" 280 cm széles , 240 cm magas
Középen egy dupla szárnyas ajtó .

Összesen 10 db nyílászáró.
Átlagosak...kivéve a főbejáratot...az nagyobb méret.
A zsinóros nyitás a Zuhany, WC , Fürdő részekhez kell mert ugye az ablakok magasan vannak.

Ebben nincs már az a bizonyos szúnyogháló , redőny stb...
Ráadásul én előre gondolkoztam és már ott az áram a motoros redőnynek a 3 szobánál és a konyhánál......
amit aluminiumból szerettem volna,
zajmentes pihe-puha vezetősínben,
az egészet beépített redőnytokban !
Ha már csinálunk valamit...akkor azt rendesen.

Na az ilyen EXTRÁKAT NEM fizetik ki.
Nem lehet rajta a pályázatra benyújtott ajánlaton / szerződésen !

Ha akarod, akkor az másik szerződés és PLUSZ SAJÁT pénz.

MOD : ( LORT )

Erről nem volt szó mert nincs 1 éves az Ariston Velis Evo bojler.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#448) S-eye válasza Borisz76 (#437) üzenetére


S-eye
senior tag

Örülök, hogy valakinél azért már tényleg van jól látható előrehaladás. Pár kérdésem lenne.
1. Ez akkor 3 külön cég?
2. Hőszivattyú mekkora alapterületre és milyen szigetelésre van ajánlva?
3. Villanyóra szabványosításra kaptál ajánlatot regisztrált szerelőtől? Én most kértem, de egy hét mire kész.
4. Melyik körben akarod beadni?

(#449) LOTR válasza Borisz76 (#437) üzenetére


LOTR
addikt

kifelejtettem még:
mi alapján adták a hőszivattyús árajánlatot, hogy lett méretezve?
hány fokos előremenő/visszatérő vízhőfokra van tervezve?
milyen hőleadóid vannak?

milyen/mekkora a puffertartály?

esetleg energetikából ezt a kettő adatot meg tudnád még adni (viszonyításnak jó lehet akár másoknak is):
AN: a rendszer alapterülete (m2)
qf: a fűtés fajlagos nettó hőenergia igénye (kWh/m2a)

köszi

One Ring to rule them all

(#450) Borisz76


Borisz76
veterán

Megyek sorban a válaszokkal....ahogy tudok.

1. Igen, 3 külön cég.
2. 95 nm alapterület , B30-s tégla ( Kádár kocka ) , szigeteletlen.
3. Szabványosítás és ampernövelés már 1 éve megvolt ( 3 * 20A van ).
Belülről minden vezeték cserélve , újrahúzva stb...
4. Hajdú-Bihar megye , első körben tervezik a beadást.
- Mi alapján adták a hőszivattyús árajánlatot, hogy lett méretezve?
Nem tudom.
- Hány fokos előremenő/visszatérő vízhőfokra van tervezve?

Gondolom alacsony előremenőre...mert a hőszivattyúval magas előremenőt nem igazán lehet - jó hatásfokkal - előállítani.
- Milyen hőleadóid vannak?

Padló fűtés lett kialakítva teljesen, mindenhol. Radiátor nincs.
Hidegburkolat van az egész házban.
- Milyen/mekkora a puffertartály?
Ezt nem tartalmazza az ajánlat...csak, hogy puffertartály beépítési lehetőség X forintért.

- Energetikából ezt a kettő adatot meg tudnád még adni?
Nem mert nincs ....még.
Van egy régi ( 10-15 éves ) de az mostmár nem mérvadó mert történtek változások :
Előző tulaj sok ablakot "cseréltetett" ki. Ami úgy néz ki, hogy 2 szoba és a konyha ablaka be lett téve....a régi ablaktokba ! Dupla üvegezésű , fa ablakok.

A tulajdonos meghalt és az örökösöktől vettük meg a házat.
Vétel után , elkezdtük felújítani, átalakítani.
Aljaztbetont felvertük teljesen és ki lett alakítva a megfelelő rétegrend a padlófűtéshez.
Eredetileg kázkazán volt radiátorokkal.
Gázkazán maradt - vissza lett szamályozva, hogy alacsonyabb előremenő vizet készítsen...

A födém az "sárpadlás".
Alulról felfelé valami ilyesmi lehet a rétegrend :
-vakolat, nádszövet,deszka,gerenda,deszka,sár-nád keverék
Kb 40 cm lehet a vastagsága a födémnek.

Tehát most ezt az állapotot fogja felmérni az energetikus.

Na hirtelen ennyi.

Megjöttek az ácsok....megyek mert a melléképületemet most fedik trapézlemezzel. Ha minden jól megy ma végeznek.

Ez azért kell mert mindennek megfelelünk a pályázat szerint DE a főépület teteje pala borítású és nem ideális alakú , kicsi a délre néző felület ( sátortető ) ezért a melléképület tetejét ( nyeregtető ) kell megerősíteni , átalakítani, hogy a napelem paneleket rá lehessen szerelni. Csak ez a tetős mutatvány kb 1.2 MFt......azért hogy HA nyerünk a pályázaton , akkor NE LEGYEN SEMMI AKADÁLYA a KIVITELEZÉSNEK.

Sziasztok....folyt.köv.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.