Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Imy válasza S-eye (#950) üzenetére


Imy
veterán

A kérdés, hogy mikor lesz a hamarosan. :) Nagyon elhúzzák sajnos.

(#952) 313313 válasza Imy (#951) üzenetére


313313
addikt

Ha más pályázatokat nézek, 8-12-15 hónap mire beadták a pályázatot és felkerült az ad/vesz mérő.
Itt még csak 1-2 hónap telet el...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#953) MrTwister válasza Imy (#951) üzenetére


MrTwister
őstag

Mi is nagyon izgulunk már, hogy mi lesz az eredménye. :K Március folyamán csak kapunk értesítést.(3.szakasz) :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#954) Imy válasza MrTwister (#953) üzenetére


Imy
veterán

Én is abban bízok, mert ha kapunk támogatást, akkor mással kapcsolatban is lépnénk.

(#955) Imy válasza 313313 (#952) üzenetére


Imy
veterán

Az igaz, nekem a telepítés talán gyorsabban megy, mert a telepítő cégnél van egy "kis" hátszelem.

(#956) asdf_ válasza 313313 (#952) üzenetére


asdf_
veterán

Szerinted amúgy mennyire bírjátok majd, hogy a villanycégekre borítanak majd 16-17 ezer embert (és közben lesz még majd egy OFT hajrá is), akiknek jelentős, akár döntő többségénél nincs még három fázis, tehát madzagolni kell a póznáról, meg még órát is cserélni?

(#957) asdf_ válasza Imy (#955) üzenetére


asdf_
veterán

A mostani árfolyamnál én mindent akarnék csak gyors kivitelezést nem. :( Napelemnél úgy 80e, kombináltnál kb. 300e lesz, amit le kell majd még tenni az asztalra pluszban.

(#958) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Sziasztok! Egy kis infó...Komárom- Esztergom megye, tegnap kaptam hiánypótlásra értesítést e- mailben, az utolsó napon jan 16.-án adtam be...😀 Beléptem, legalább 300-an várakoztak, volt egy óra mire bejutottam a pályázati felületre. A bankszámlakivonatom és a 6. számú vállalkozási szerződés nem tetszett nekik, hogy nem szkennelve volt. 😳 Illetve az Eon oldalán a végső befejezési dátum más volt, mint a szerződésben.

(#959) 313313 válasza asdf_ (#956) üzenetére


313313
addikt

Amúgy sincs most nagyon munka, pályázatokra/közbeszerzésekre várnak/várunk.
1-3 fázisra áttérést partner csinálja nálunk, parnerek emberhiánnyal küzdenek (tipikus kisvállalkozói mentalitás)
Nem egyszerre lesz úgy se, napelemes vállalkozók se fogják bírni. Meg elnézve a többi pályázazot időbem nagy eltérések lesznek, lesz akinél 1,5-2 év múlva lesz kész (részben kivitelező "hibájából").
Hmke beüzemelés menni fog, rengeteget be tudunk kapcsolni napont, felénk készrejeltéstől max 5. napont fent az ad/vesz mérő. (Van olyan kivitelező, aki miútán felrakja a rendszert max 3 napon belül működik, nyilván ő úgy papíroz, úgy intézi a folyamatot)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#960) Imy válasza asdf_ (#957) üzenetére


Imy
veterán

Sajnos abban igazad van. De ki tudja később mennyi lesz az euró, egy hét alatt nagyon elment, és még szerintem messze a vége.

(#961) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,
szintén megkaptam a hiánypótlásra felhívást, Zala megyéből pályáztam.
A 3-as számú hozzájáruló nyilatkozaton az ingatlan helyrajzi számát reklamálták, én település + hrsz formában adtam meg. Gondolom csak hrsz kellett volna.
A másik, hogy a szerződésben 4,895 kWp-et rögzítettek, és ezt szorozták fel, a felületen meg csak 2 tizedes jeggyel lehetett megadni a napelem rendszer méretét. Ez a 0,005 kWp okozott 2428 forint különbséget a matekban. Rákérdezek azért a kivitelezőnél, hogy ne módosítsunk-e szerződésben is, nehogy utána meg a nem egyeznek a papíron és a rendszerben az összegek miatt utasítsanak el...

[ Szerkesztve ]

(#962) Imy válasza Aidan85 (#961) üzenetére


Imy
veterán

Milyen formában értesítettek?
Lassan eredményt kellene hirdetniük, nem a hiánypótlást küldözgetni.

(#963) Aidan85 válasza Imy (#962) üzenetére


Aidan85
aktív tag

E-mail-t kaptam, hogy lépjek be a pályázati felületre, hiánypótlás miatt. Hiánypótlásra 10 napom van, az átvételre 3, ha nem veszem át, 3 nap utána automatikusan átvettnek minősül és indul a 10 nap a hiánypótlásra.

(#964) Imy válasza Aidan85 (#963) üzenetére


Imy
veterán

Hát ez pályázat eredmény hirdetés szempontjából rosszul hangzik. Akkor ezek szerint még minimum 2 hét, de inkább több idő, amíg eredményt hírdetnek.

(#965) asdf_


asdf_
veterán

MÓDOSUL A LAKOSSÁGI NAPELEM PÁLYÁZAT FELHÍVÁSA - MÉG TÖBB PÁLYÁZAT KAPHAT TÁMOGATÁST
A Kormány megemeli a lakossági napelem pályázat első ütemének keretösszegét, hogy minden jogosult pályázó támogatást kaphasson.

Tavaly decemberben a Kormány a Helyreállítási Terv keretében pályázatot indított, amelyben az átlagjövedelem alatti háztartások 100%-os támogatást kaphatnak napelem telepítésére, illetve komplex, megújuló energián alapú fűtéskorszerűsítésre. A cél az, hogy a háztartások környezetszennyező fűtési rendszereit megújuló energiaforráson alapuló, modern és környezetkímélő megoldások váltsák ki, ezzel a háztartások olcsó, saját maguk által termelt áramhoz jussanak, megőrizve és tovább erősítve a rezsicsökkentés eredményeit.
A nagyszabású lakossági napelem pályázat első üteme a vártnál is nagyobb népszerűségnek örvendett, ezért a pályázati felhívás módosításával segítjük elő, hogy minél több pályázó részesülhessen a támogatásból.
A módosítással megemeltük a lakossági napelem pályázat első ütemének keretét, annak érdekében, hogy mindenki kaphasson támogatást, aki a benyújtott pályázata alapján arra jogosult. Tehát nem elért pontszámok, hanem a jogosultsági feltételek teljesítésülése alapján születnek meg a támogatói döntések.
További pozitívum, hogy az energetikai fejlesztések megvalósítására fél évvel, illetve nyolc hónnappal több ideje lesz a pályázóknak, mivel a projektek megvalósítási határideje is módosul. A szállítói előleg igénylésre vonatkozó szabályok egyszerűsítésével pedig csökkennek a kivitelezők adminisztratív terhei, annak érdekében, hogy a nyertes háztartások korszerűsítés minél előbb megkezdődhessen.
A következő hetekben várhatóan minden pályázatról döntést tudunk hozni. A Kormány célja, hogy minél hamarabb, minél több jogosult család és háztartás részesülhessen ebben a támogatási formában.
A Kormány a hazai költségvetés terhére, teljes mértékben előfinanszírozza és biztosítja a szükséges forrásokat a magyar családok számára.

Gyakorlatilag eltörölték a pontszámokat (mind gyermek, mind területi), 45 ezer pályázat kap támogatást az első körben (kb. ennyire tippeltük a beadottak számát), a csak napelemesek kivitelezési határidejébe beletoltak 6 hónapot, azaz 20 hónap van rá, a komplexnél pedig 8 hónapot, azaz már 26 hónap.

Minden évben választást kéne tartani... ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#966) blizzrd válasza asdf_ (#965) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Ehhez van hivatalos forrás?
Szerk.: Közben megtaláltam! :R

[ Szerkesztve ]

(#967) asdf_ válasza asdf_ (#965) üzenetére


asdf_
veterán

Ja, és 3. 4. ütem törölve. Idén szeptember a következő kör és vége. Hogy marad-e rá egyáltalán pénz, azt még próbálom megfejeteni.

[ Szerkesztve ]

(#968) siege5


siege5
aktív tag

Szintén megkaptam az értesítést. Lényegéebn azt írták, hogy aki beadta és megfelel az bele is fog férni. Megspórolhattak volna maguknak egy rakás energiát (és persze nekünk is ha ezt előzetes felmérik)

(#969) asdf_ válasza siege5 (#968) üzenetére


asdf_
veterán

Én nagy összegeket tennék rá, hogy ha nem lebegne felettünk az az energiaár, ami most a háború miatt, ezt nem lépik meg. Most sokkal nagyobbat durran (bocsánat), hogy 45 ezer családnak ténylegesen nullára vinnék a rezsit, kerüljön bármennyibe is az energia. Szimpla választási pénzszórás (de most legalább valami értelmesre, még ha a komplex pályázatnál vannak is billegő részek).

(#970) MrTwister válasza blizzrd (#966) üzenetére


MrTwister
őstag

Velünk is megoszthatnád. Én nem találom! :U Köszi! :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#971) 313313 válasza MrTwister (#970) üzenetére


313313
addikt

Hivatalos link

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#972) MrTwister válasza 313313 (#971) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Köszi! :)

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#973) Borisz76


Borisz76
veterán

Én tegnap délután aludtam....
Ma reggel meg a Portfolio oldalán találtam ezt a cikket.

Látom más is megtalálta már a hivatalosat is.

Remek hír számomra - és sok más család számára - , hogy a komplett pályázat miatt nem kell tovább aggódnom. Nyert és kész :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#974) siti


siti
senior tag

Megkaptam a hiánypótlást, persze múlt héten nem volt időm, energiám foglalkozni vele, így maradt 2 napom... Kellett nekem belépni, megnézni, mert onnan ketyeg a 10 nap.
Az hogy olyan dolgok hiányoznak, amit beküldtem (utolsó havi villanyszámla), vagy a kitöltő program nem kért, azon már nem csodálkozom...
Telefonon elértem ügyintézőt, (30 perc várakozás) aki érdemben nem tud segíteni, szerinte az volt a baj pl a villany számlával, hogy nincs benne részletező. EON sablon, van benne. Akkor nem olvasható, előfordul hogy hibásan jelennek meg karakterek. PDF-ről beszélünk. Nem, nem tudja megnézni, mi a konkrét baj.
A vállalkozói szerződésbe is van egy tucat baj, hiányzik a kötelező nyilvánosság munkadíja. 5000Ft a költség, osszam meg és új szerződés. Fejemverem a falba, felcsavarozom majd én.
Mérföldkövek se jók, mert kell egy hónap a két mérföldkő között, de legyen szinkronban a szerződéssel, meg a másik nem tudom hol beírt dátummal. Ezt se tudja alapból, ha itt május van, akkor ott is, meg komolyan, minden van, kijönnek, feldobják a tetőre, délután kész, nincs több fázis, amper bővítés, egy nap. Nem, itt hat hónap legyen, ott egy, és akkor 2023-ra kész lesz, de a szerződésben is ez legyen ám!

Majdnem elengedtem az egészet, de nekiesek.
erre:
"Önnel együtt 514 támogatást igénylő várakozik a beléptető felületen. Jelenleg Ön a 484. a sorban"

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#975) asdf_ válasza siti (#974) üzenetére


asdf_
veterán

A vállalkozói szerződésbe is van egy tucat baj, hiányzik a kötelező nyilvánosság munkadíja. 5000Ft a költség, osszam meg és új szerződés. Fejemverem a falba, felcsavarozom majd én.

Nem lesz jó, mert kötelező elem, bele kell varázsolni. Új szerződés, régi dátummal.

"Önnel együtt 514 támogatást igénylő várakozik a beléptető felületen. Jelenleg Ön a 484. a sorban"

Vagy mindenki rámozdult a hír miatt (tökfölöslegesen), vagy ma van valami másik pályázat beadási dátuma, volt már ilyen többször is.

[ Szerkesztve ]

(#976) BlackJack21 válasza siti (#974) üzenetére


BlackJack21
tag

Nem tudom, hogy működik-e, de a sorbanállásos dologra azt a megoldást olvastam, hogy a böngésző gyorsítótárát törölni kell vagy privát böngészést választani, és ezután megpróbálni belépni.

ui.: ha működik, jelezd vissza ;)

(#977) siti válasza asdf_ (#975) üzenetére


siti
senior tag

Jó lesz, jött email, majd csatolom nekik, nehogy elfeledjék:

"kötelező nyilvánosság – mely a gyakorlatban tábla és/vagy matrica elhelyezést takar – anyagköltséggel alapvetően érintett, munkadíj nem kötelező érvényű. Arra irányuló kérdésfelvétel a Pályázó érdekeit szolgálja, lehetőséget nyújtva az esetlegesen ténylegesen mégis fennálló munkadíj költség elszámolására. Természetesen a Pályázó a hiánypótlásra adott válaszában jelezheti, hogy ilyen típusú költséget nem kíván érvényesíteni."

A villanyszámlát se csatoltam, meg a társtulajdonos hozzájárulását sem, pusztán azért, mert a dokumentum feltöltésnél azt írja, nem kötelező. Ki is hagytam...

BlackJack21
kivártam a sorom. :) most végig bent leszek, mert kell még két tanú aláírása,

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#978) 313313 válasza BlackJack21 (#976) üzenetére


313313
addikt

Működik.

Most vasárnap lesz 7 hete, hogy lezárult a megyében a pályázat. A pályátatot majd 9 hete adtam be még semmi infó róla... villanyszámlát én se töltöttem fel...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#979) LOTR válasza siti (#977) üzenetére


LOTR
addikt

ha jól emlékszem a csatolandó dokumentumoknál a "kötelező" megjelölés csak azoknál szerepelt, amely dokumentumokat minden pályázónak kötelező jelleggel fel kell töltenie

a "nem kötelező" (vagy ilyesmi megjelölés) nem azt jelentette, hogy azt az adott pályázónak nem kötelező feltölteni, hanem azt, hogy ezt nem biztos, hogy minden pályázónak kötelező feltölteni

tehát pl komplex esetében nem kellett villanyszámla, de csak napelem esetében, ha nem volt energetikai tanúsítás, akkor kötelezően csatolandó volt

olvastam olyat, hogy állítólag villanyszerelővel kötött szerződést is kértek valakitől hiánypótlásban - ezt viszont így érdekesnek találom, bár lehet, hogy csak én emlékszem rosszul, mert ez nem volt kötelező, tőlük csak számla kell majd a végén, addig pedig elég volt a költségeknél feltüntetni őket

One Ring to rule them all

(#980) CortezX


CortezX
aktív tag

Ma én is kaptam hiánypótlás értesítőt (Somogy megye). Én is úgy emlékszem, hogy a komplexhez nem kellett csatolni villany számlát, de bekérték.

(#981) MrTwister válasza Borisz76 (#973) üzenetére


MrTwister
őstag

E.on-os kapcsolattartómra ráírtam és azt a választ kaptam, hogy ők erről nem tudnak, mármint, hogy megemelték a pénz keretet, így szerinte lehet, hogy csak álhír az egész, így szerintem még ne nagyon éljük bele magunkat, majd ha lesz róla megbízható hír a napelempalyazat.gov.hu-n azt mondta, akkor lesz hivatalos. Amit linkeltünk azt mondta az nem biztos, hogy hivatalos. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#982) 313313 válasza MrTwister (#981) üzenetére


313313
addikt

Pedig annál hivatalosabbat hova? Van mellette új pályázati kiírás is.
Itt egy másik hivatalos honlap is.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#983) MrTwister válasza 313313 (#982) üzenetére


MrTwister
őstag

Persze értem, hogy gyanúsan sok helyen lehozták, de ő azt mondja, hogy ez akkor lesz hivatalos, ha a https://napelem.palyazat.gov.hu/ -n is lehozzák a hírt. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#984) asdf_ válasza MrTwister (#983) üzenetére


asdf_
veterán

Lehozták. Tegnap. Csak a közlemények linkre kellene ráklikkelni... Meg a felhívásra... :U

(#985) MrTwister válasza asdf_ (#984) üzenetére


MrTwister
őstag

...és tényleg. :B Köszi! :R Remélem ezt már hivatalosként elfogadják. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#986) nesa válasza CortezX (#980) üzenetére


nesa
veterán

A hiánypótlás hova jön, hol látszik, mert nekünk az égvilágon semmi nem jött, azon kívül hogy látszik hogy beadtuk még januárba (Baranya) :F

(#987) CortezX válasza nesa (#986) üzenetére


CortezX
aktív tag

Email értesítő jött, 400an voltak előttem mire be tudtam lépni. Ott a belső levelezésben látod mi a hiány és van külön menüpont ahol fel tudod tölteni a doksikat.

(#988) nesa válasza CortezX (#987) üzenetére


nesa
veterán

A borítékra kattintva csak az látszik hogy január 15.én beadtuk és hogy talán 22. én befogadták.

(#989) asdf_


asdf_
veterán

Jobban átolvasva a tegnapi módosítást, ezt ti értitek? Most a kettő szakaszra együtt van ennyi pénz, vagy ennyi az első szakaszra és a másodikra is ugyanannyi (ami így ötszöröse az eredetileg második szakaszra szántnak):

Első esetben nem is lesz második szakasz sem, mert nem jut rá pénz, második esetben meg azzal kéne telelenni a sajtónak, hogy a mostani szakaszban mindenki nyer és a következő szakaszra is ekkora, jelentősen megemelt összeget biztosítanak.

(#990) LOTR válasza asdf_ (#989) üzenetére


LOTR
addikt

nem olvastam át az egészet, de ebből nekem a kötőjel "és" kapcsolatot sejtet

már nem emlékszem a pontos adatokra, de volt egy olyan következtetés, hogy már az első ütemre többen adták be a kérelmet, mint a teljes pályázat ideje alatt tervezettre
és ugye ezek szerint valószínűleg lesz még egy ütem is

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#991) molnarpeter válasza asdf_ (#989) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én is szummának értelmezem, 1. és 2. kör kerete összesen, szóval gondolom elsőből ami megmarad, arra lehet rámenni másodikban :F

(#992) S-eye válasza asdf_ (#989) üzenetére


S-eye
senior tag

Szerintem is 200G Ft az összes pénz. A maradék megy a 2. körre.

(#993) Borisz76


Borisz76
veterán

Ma kaptam email-t én is, hogy hiánypótlás kell. ( Hajdú-Bihar Megye )
Remélem semmi komoly....majd az illető , aki pályázott intézi.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#994) asdf_ válasza S-eye (#992) üzenetére


asdf_
veterán

Az szomorú, mert nem lesz maradék, így második ütem sem. A még szomorúbb, hogy így kirúgták azok alól a széket, akik nyugalmasabb piaci körülmények (az ukrán háború most csendben felröhög), vagy szimplán nem az első őrültekházában akartak pályázni, mondván, még lesz három alkalmuk is rá, addigra kialakul ennek az egésznek a menete normálisra, stb., (így pl. alólam is, a jelek szerint b*szhatom és nem lesz napelemem soha, ami annak fényében, hogy mi néz ki jelenleg az energiaárak kapcsán, kb triplán szopó).

[ Szerkesztve ]

(#995) LOTR válasza asdf_ (#994) üzenetére


LOTR
addikt

beszéltem a napelemes kivitelezővel
ők olyat mondtak, hogy a csak napelemhez képest sokkal kevesebb a komplex és ugye a napelemesek között sem mindenkié 5kw-os lesz, tehát a pályázók nem igazán merítették ki az egységre jutó keretet
azt valószínűsítik még, hogy a komplexre elkülönített keretet is át kell csoportosítani a csak napelemesre

nyilván ezek tippelgetések csak, de talán még nem kell teljesen elvetni a 2. ütem megvalósulását

One Ring to rule them all

(#996) asdf_ válasza LOTR (#995) üzenetére


asdf_
veterán

Nyilván ők (állam) már tudják nagyjából a számokat, és az is evidens, hogy nem mindenki plafon összeggel pályázott. Kb. 43-44 ezer pályázat ment be, most azt írja az új doksi, hogy 45 ezer a maximum támogatott az első körben, majd ír egy megosztást is. Ha azokat felszorzod a maxi összeggel, akkor 270 milliárd jön ki. Az egész pályázat kerete 201 milliárd.
Számoljunk jelentősen csökkentett has összegekkel az első körre:
28 360 napelemes 2 millió Ft (a 2,9 miliós plafon helyett)= 57 milliárd
16 640 komplex 7 millió Ft (a 11,3 milliós plafon helyett)= 133 milliárd
57+133= 190. Tehát maradna kőkemény 11 milliárd, a teljes keretösszeg 5(!) százaléka a 2. körre.
Itt egyetlen esetben tud pénz maradni, ha elképesztően kevés komplex igény volt, és onnan marad összeg, egyébként szerintem teljesen esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#997) molnarpeter válasza LOTR (#995) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azt is el tudom képzelni (otpimista spekuláció), hogy a második körben leadott pályázatokkal fogják majd egyszerre újraszabni a teljes keretet, mert a jelenlegi módosításban (a híresztelt túligénylés ellenére) az eredeti 201,6Mrd szerepel továbbra is. Mezőgazdasági vonalon találkoztam olyannal, hogy bizonyos eseményeken is úgy fogalmaztak a kerettel kapcsolatban, hogy tessék nyugodtan igényelni, jut mindenkinek (nem szó szerint persze). Ettől még előfordulhat minden, meg annak az ellenkezője is... de az utóbbi hónapokban kb két kézzel szórják a pénzt, és mindenkinek jut, aki alááll egy vödörrel :D Villanyautó támogatásnál mondjuk volt pár óra alatt kimerülő keret is, szóval tényleg lehet bármi még. Személy szerint úgy állok hozzá, hogy megpróbálom minél kevesebb pénzbeli befektetéssel a második kört, ha sikerül átlátni a káoszt és megengedi a keret akkor szuper, de ha bukta, akkor sincs pályázatírási veszteség és hasonlók :F

(#998) MrTwister válasza Borisz76 (#993) üzenetére


MrTwister
őstag

Én Szabolcs-Szatmár-Beregből pályáztam és semmi hiánypótlásra felszólítás...Hmmmm most ez vagy jót jelent vagy nem. Ezek szerint vagy sikerült ügyesen benyújtanom a pályázatot vagy nem fértem be a keretbe...Izgulok! :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#999) S-eye válasza Borisz76 (#993) üzenetére


S-eye
senior tag

Ez lett volna pont a kérdésem, hogy jött-e hiánypótlás a január 30-cal záródó körre. Face csoportban láttam hiánypótlást arra, hogy a nyílászáró Ft/m2 ára nagyobb, mint a támogatható, ezért írja át az illető a megengedett maximumra. Visszanézve nálam is így lett beírva, csak a szerződésben beleírtam, hogy fizetem a különbözetet. Most akkor én is figyelem, hogy jön-e email ezzel kapcsolatban.

(#1000) asdf_ válasza S-eye (#999) üzenetére


asdf_
veterán

Nem tűnik, hogy rendszer van benne, hogy kitől kérnek, már pest megyeiek is kaptak hiánypótlás kérését.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.