Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nekem a pályázatos ügyfélszolgálat azt mondta, ha lehetséges válasszunk olyan kivitelezőt, aki nem kér pénzt a pályázatírásért, mert ezt még az EMI sem nézi jó szemmel.

(#252) cdl válasza LOTR (#248) üzenetére


cdl
senior tag

Valamelyik pénzügyi mentoros talán.
De teljes káosz van evvel a pályázattal szerintem, és most nem is a kiíró a hibás ebben.
De mindenki megkergült, hogy 'ingyen pénz áll a házhoz"
A pályázatot saját ügyfélkapun keresztül kell beadni szerintem.
Kivitelezőt már így is alig találni normálisat.

(#253) asdf_ válasza cdl (#252) üzenetére


asdf_
veterán

A kiíró hibás, nem beadási határidő előtt egyetlen hónappal kell pályázatot hirdetni.

(#254) siege5 válasza cdl (#252) üzenetére


siege5
aktív tag

Nem csak te adhatod be. Van a letölthető dokumentumok között egy ami alapján az adott vállalkozás eljárhat a nevedben. Ha azt kitöltitek, akkor a saját felületükön is benyújthatják. Igaz így is kell pár személyes adat amit át kell nekik küldeni, de a többit pl az eonos stb papírt már rendezhetik ők kikerhetik a rád vonatkozó adatokat, és majd erre be is nyújthatják.

Atomgeszi: ezt már tudhatták volna jó előre, sőt tudták mert szó volt róla, hogy ezt is a támogatott elemek közé veszik be, mégsem tettek lépéseket. Most meg ott tartunk, hogy még csak nem is kell licitálniuk egymásra a jobb cégeknek, annyi pályázó közül válogathatnak. Inkább az ár emelkedésével kell számolni hosszabb távon, ha be nem avatkoznak fentről.
És mint egyszer már ecseteltem várni sem érdemes, mert jövőre kisebb lesz a keret, és biztosan az árak is megindulnak felfelé, így ugyanannyi támogatásból kisebb rendszerre jut.

[ Szerkesztve ]

(#255) Frankie50 válasza Attila2011 (#243) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
A napelem mikor indult tavaly, az egyik sűrűn emlegetett cég intézett mindent. Kicsit lassúak voltak, lecsúsztunk a 0%-s hitelről. Ők ajánlottak kedvező(nekik) hitelt, de inkább ment önerőből, viszont elég sok kedvezményt adtak cserébe, így kb csak az energetikai tanúsítvány árát buktuk. Így ha lehet beadnám az elején :)

(#256) Frankie50 válasza cdl (#244) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Napelem bővítés, az én olvasatom szerint csak a 2.-k csomagban működik a fűtés elektrifikálás miatt. Nálunk a gázkonvektoros fűtést kellene kiváltani, meg a régi "geréb tokos" ablakokat cserélni. Csak a nyílászáró cserére volt 2 éve 1,7-2,8M ajánlatom, +sok helyiség miatt a levegő-levegő hőszivattyús megoldás sem olcsó, a 2db panel+inverter már csak hab lenne a tortán :))
Azt értem, hogy mennék bruttóba amint lesz, de azt nem, hogy aksis tároló az mindenképpen kell-e, mert az rohadt drága.
És akkor még a munkák utáni javítások nem is számolhatók el a pályázatban, márpedig ablak csere után, meg a belső fűtő/hűtő egységek beépítése után van javítás biztos :K
Egyébként én úgy értelmezem, hogy aki kapott más rendszerben támogatást, az nem kaphat ebben. De lehet nem jól értelmezem.
Azért az eddig regisztrált kivitelezők listáját kitehetnék már, hogy ne keljen minden kivitelezőt kifaggatni, mert nem biztos, sőt valószínűleg nincs olyan aki mindent is csinál.

[ Szerkesztve ]

(#257) cdl válasza Frankie50 (#256) üzenetére


cdl
senior tag

Igen, a kettesben lehet kapacitást bőviteni 5kWp-ig, igazad van.
Az akku érdekes kérdés lesz, hogy milyeneket fognak elfogadni.

(#258) S-eye válasza cdl (#257) üzenetére


S-eye
senior tag

Huawein kívül mi játszik még? Pár hete nem találtam csak ezt a típust ami könnyen beszerezhető.

(#259) cdl válasza S-eye (#258) üzenetére


cdl
senior tag

Az SE-nek is van.
De van egy kitétel: 'az inverterrel közösen alkotott rendszer legyen alkalmas külső (az ingatlan tulajdonosától
független) szabályozó jel fogadására és végrehajtására"
Mire gondolhatott a költő? Levehetik a teljesítményét? Vagy csak betápláljon esetenként?
Az akkuból a hálózatba irányítják a kW-okat?
Nem tudom, alkalmasak e ezek az akkupakkok erre. A Tesláé tudja, ha jól tudom.
Vagy a kiírás egyfajta pakkra íródott, csak még nem tették közhirré.

(#260) ladislass


ladislass
csendes tag

A pályázatírás mennyire macerás dolog, még nem csináltam soha? Hol van leírva, hogy milyen lépésekből áll, mi kell hozzá? Mindenképpen külső cég kell hozzá?

(#261) S-eye válasza cdl (#259) üzenetére


S-eye
senior tag

Az SE, az a BYD akkus? Mert árat azokról nem találtam. Kicsit tényleg úgy nézett ki korábban, hogy csak a Huaweire volt ez kiírva, de most már nem . Tegnap néztem egy Huawei Luna akkus videót, az alapján tudja amit írsz.

ladislass

macerás, de megoldható. Ha nincs rá időd, marad a pályázatíró. Én inkább az időmet áldozom rá. Lesz majd fényképes útmutató állítólag.

(#262) totron válasza Atomgeszi (#251) üzenetére


totron
addikt

És lehetséges? :D Szöveg mindig lesz, hogy miért nem az... Mindenki saját zsebre játszik. Imádnivaló.

(#263) siege5 válasza ladislass (#260) üzenetére


siege5
aktív tag

Legtöbb cégnél erősen ajánlott kategória, mivel egyébként nem is foglalkoznak veled, vagy érdemben nem úgy ahogy kellene.
Több helyről hallom illetve mondják, hogy nekik ezt elő kell finanszírozni, így ezek az összegek lényegében ezt segítik elő.
Természetesen ettől függetlenül megteheted, nagy vonalakban már a napelem.gov feluleten feltett dokumentációban benne van, hogy majd azon az oldalon fog aktiválódni egy belépési fül ahova fel kell töltened az adataidat a palyazatod, és a cég által kiadott előregisztráció sikerességét bizonyító adatokat. Utána követni az ott megadott infókat.
Ami biztosan kell, az a fenti regisztráció bizonyítása, a vállalkozói szerződés, és a napelem.govon feltöltött rád vonatkozó iratok kitöltése azok alapján a megfelelő dokumentumok bekérése.

Nekem is lenne egy kérdésem:
Az otthonfelújítási támogatás (amit már lezártam) ütközik a jelen pályázattal.
Ugyanis van egy kitétel ami szerint nem vehető igénybe más hasonló igénybe vett támogatás kapcsán, csak épp nem írja le mik ezek.

(#264) totron válasza siege5 (#263) üzenetére


totron
addikt

Maga a rendszer érthető, én csak azt nem vágom, hogy miért nem lehetett ezt előre és jól kommunikálni, hogy ez a költség kívül helyezkedik a 100%-os ingyenességen, így erre mindenképpen tessék számítani. A betagozódott alvállalkozók jellemétől ettől függetlenül nem áll távol az, amit csinálnak most, ha kimagyarázható jelen pályázat égisze alatt a dolog, ha nem.

(#265) siege5 válasza totron (#264) üzenetére


siege5
aktív tag

Ha csak a fele igaz annak amit a legtöbb cég lereagál akkor azért ebben van nekik is rizikó. Nem védem őket mert ha nem akarnak nem vesznek részt benne és kész, de meg lehetett volna ezt úgy is oldani, hogy egy előzetes felmérés majd árajánlat után ezt az állam finanszírozza elő, a vállalkozások részére, így nem lenne most az ami, hogy kevés a cég a nagyobbak egy része visszalép, a maradék meg kéri be a biztosítékot.
A kapkodásról meg ne is beszéljünk, laikus vagyok de utána nézek mit szeretnék, de arra meg nekem sincs időm, hogy megvarjam az árajánlatokat és a konkrét műszaki tartalmat, mi van azzal aki még ennyi időt sem szán rá, vagy egyszerűen ennyire sem ért hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#266) totron válasza siege5 (#265) üzenetére


totron
addikt

Igen, ezért mondtam, hogy állami részről hozzá lehetett volna passzintani a kommunikáció végéhez, hogy de erre számítson az, aki akar valamit. Aki nem szán rá elég időt, az nem akarja eléggé. Valahol a létrehozó-közreadó felelőssége is, hogy a célközönséghez felhasználhatóan eljusson a projekt. A legszegényebbek ismét nem kerülnek támogatásra mondókát meg felesleges is újrakezdeni.

(#267) szilacus


szilacus
tag

Olvasgatom a hozzászólásokat, több céggel is felvettem a kapcsolatot a pályázattal kapcsolatban. Véleményük szerint kidobott pénz ha ezen pályázaton részt veszek.
Egyrészt nincs már kiskorú gyerekem, másrészt Debrecen nem elmaradott régió.
Elengedem a dolgot, marad az otthon felújítási pályázat( 50%-os támogatás ). A kisebbik gyerekem még nem töltötte be a 25.-évét.
Valaki hasonló cipőben, tud jobbat?

[ Szerkesztve ]

(#268) bobace válasza szilacus (#267) üzenetére


bobace
őstag

Hát 2 ponttal valóban nem vagy túl acélos. Nekem 4 pontom van, 2 gyerek miatt, de szintén Debrecen, ez a meg lehet próbálni, de kérdés, hogy érdemes-e kategória, igazából pár száz, esetleg ezer család kap egy körben támogatást egy régióban az egyes kategóriákban. Én még mindig nem bírtam eldönteni, hogy egyáltalán fogjak-e bele, vagy az 50%-os. Hosszabb távon ez utóbbi jobbnak tűnik, de a másiknak persze előnye lenne, hogy nem kell bele pénz, így mint rezsibe besegítő dolog az is legitim lehet. Illetve mivel a fogyasztásom nem túl nagy még, ezért kellene bele saját pénz, hogy tegyek fel napelemet saját kontóra. Azt meg esetleg elszámolni az 50%-osra, ha lehet (teljesen különszámlázva meg minden).
Ha van időd és energiád a pályázat elkészítésére, akkor meg lehet próbálni, ha nem sikerül, akkor meg az 50%-os. Mási kérdés, hogy meddig ülnek vajon a beadott pályázatokon.. Mert ha minden nagyon lassan őröl, akkor még az 50%-osról is le lehet csúszni... Szerintem ahhoz a papírokat érdemes beadni jövő ősszel, hogy ha bukik is az ember valami miatt, akkor még egyszer be tudja adni legalább. Szóval szoros.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#269) siege5 válasza szilacus (#267) üzenetére


siege5
aktív tag

Nekem inkább az ellenkezőjét állították.
Beszéltem több céggel köztük az egyik egész jóban van az egyik ilyen országos lebonyolító szervezettel. Most hogy mennyire igaz nem tudom de ugye van egy összeg ami erre fordítható, és bár meglepő de közel sem érik el ezt az összeget. Vagyis érhetnék csak nincs annyi cég és akkora fedezet ami ezt elő tudná finanszírozni. Szóval mit csinálnak a cégek? Kiszamolják hogy mennyit tudnak ebbe belefektetni ehhez kialakitanak egy maximális projektszámot, és amíg be nem telik szerződnek le az emberekkel. Mivel az országos eus limitet nem érik el, a sajátjukba viszont meg belefutnak, igy lényegében nem is pont, hanem inkább gyorsaság alapján dől el kik jutnak be az első fordulóba.

[ Szerkesztve ]

(#270) szilacus válasza siege5 (#269) üzenetére


szilacus
tag

+1 rizikó faktor,az adott szolgáltatónak van e ez adott környéken megfelelő hálózat kiépítve?
Viszont ha meg akarjuk tudni, csak az engedélyeztetési eljárásban derülhet ki.Ez pedig megkezdett munkának számít, már kiestünk a pályázatból.

[ Szerkesztve ]

(#271) cdl


cdl
senior tag

Kint van a regisztrált kivitelezők listája: [link]

szilacus.
Én is tavasszal csináltattam pont Debrecenben egy rendszert az 50%-os pályázattal.
Mivel az anyag munkadíj viszony nagyon jó lett rajta, így a konyhabútor felújitását is ebből finanszíroztam. Szóval kb 4 év megtérülést számoltam így, megérte.

(#272) Frankie50 válasza cdl (#271) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Köszi a linket :R Találtam egy helyi regisztrált kivitelezőt :C Hétfőn felveszem vele a kapcsolatot, aztán meglátjuk mire jutunk :F Passzívház gépészettel foglalkoznak a a tervezéstől a kivitelezésig. Minden is egy helyen, napelem, fűtés, ablak, energiatároló.
Eddig két emberrel beszéltünk, az egyik azt mondta nekik nem éri meg regisztrálni, mert fáztak már meg állammal, a másik meg azt mondta esélyünk sincs, mert nem hátrányos térség, és eltartott gyermek sincs már.
Majd meglátjuk ők mint vélekednek a dologról :)

(#273) siege5 válasza siege5 (#263) üzenetére


siege5
aktív tag

Közben megtaláltam, ha esetleg mást is érdekel (a válaszok hiányából ítélve jól jöhet).
Csak azon pályázatok számítanak ütköznek ezzel, amik szintén napelemre lettek felvéve, vagy azon keresztül napelem beruházás történt.

(#274) LOTR válasza cdl (#271) üzenetére


LOTR
addikt

vajon ez a lista már végleges, vagy ők az első körben bekerültek?

megjegyezném, amit eddig erről a pályázatról láttunk, ahhoz pompásan illik ez az össze-vissza összeállított táblázat is...

One Ring to rule them all

(#275) asdf_ válasza LOTR (#274) üzenetére


asdf_
veterán

Gondolom jelentkezési sorrendes. Excel táblába rakva, ahol sorba tudod rakni irányítószám szerint, szolgáltatás szerint, terület szerint, á, minek azt, az túl logikus és használható lenne. :(

(#276) cdl válasza LOTR (#274) üzenetére


cdl
senior tag

Szerintem első kör, lehet még bővités benne.
Igen, nekem is feltűnt az'átgondoltsága"
Control F-el mondjuk kiváncsiságból rákerestem erre, arra. Az legalább megy.
De hogy nem lehet ABC vagy megyék szerinti sorrend, az botrányos.

(#277) S-eye


S-eye
senior tag

Én is találtam kivitelezőt pár utcával arrébról. Cegjegyzek szerint tavaly 5M volt a bevétele. Azt kicsit kevésnek találom egy ekkora pályázathoz. Furcsa volt, hogy a Wagner nem volt a listán.

(#278) bobace válasza cdl (#271) üzenetére


bobace
őstag

Te melyik céggel csináltad?
Rákerestem a helyi cégekre a listában, nem gondoltam volna hogy ennyien foglalkoznak napelemezéssel.. legtöbbről nem is hallottam.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#279) luckyboi82


luckyboi82
tag

Ha valakinek kell excell-ben, átalakítottam, itt megtalálja : Google Drive Regisztralt_kivitelezok_lista_2021_11_04.xlsx

Nem tettem egy sheetre az oldalakat, valaki átszerkeszthetné!

[ Szerkesztve ]

(#280) Atomgeszi válasza LOTR (#274) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Folyamatosan töltik fel majd a pályázókat, mert ugye nincs határidő,hogy meddig lehet pályázni.

Ez a táblázat amúgy komoly. :DDD
Most nem azért, de meddig tartott volna szólni egy kezdő weboldalszerkesztőnek, hogy dobjon össze egy faék egyszerűségű weboldalt, ahol rá lehet keresni mondjuk külön a részekre, vagy megyékre, vagy beírni egy térképes keresőbe a helységet, ahol vagy és mondjuk 100 km körzetben kik vannak? Jó ez már tényleg nagyon luxus lenne egy ilyen volunemű pályázatnál? :))

Elkezdtem kiírogatni a számomra érdekes cégeket, de így, hogy ilyen szarul lehet keresni, hát meg is untam. :((

[ Szerkesztve ]

(#281) siege5 válasza Atomgeszi (#280) üzenetére


siege5
aktív tag

Mindenképpen, ebből nincs pénz minek szenvednének vele...
De ha már a pályázat rendszere is ilyen silány, miért is várnak többet az egyszeri jelentkezőtől?

(#282) Atomgeszi válasza siege5 (#281) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az is érdekes amúgy, hogy az EU-solar azt mondta csak napelemet csinálnak, most a listában már generálkivitelezést látok, és országosat.
Attól félek, hogy most boldog boldogtalan elkezdi ezt csinálni, az országosok, meg akiknek évi 50 millió az árbevétele, és vagy 7 megyét vállalnak, az olyan is lesz. A maradék meg kiadja az utolsó utáni alvállalkozónak, mert nem fogja bírni ezt a mennyiséget. Szóval ez így nekem egyre inkább egy nagy kupac shitnek tűnik.

(#283) asdf_


asdf_
veterán

És akkor ehhez jön még az, hogy amikor kihírdetik az eredményt (ami isten tudja mikor lesz, mert persze nem közölték), onnantól kezdve a kivitelező és a pályázó nagy érdekellentétbe kerül, mert a kivitelező csinálni akarja majd azonnal, a pályázó meg minél tovább fektetni a dolgot, hogy normalizálódjanak az árak meg a beszállítás (ami persze rizikó, mert ahogy jobbra, úgy rosszabbra is változhatnak a dolgok).
De igen, amúgy vicces, hogy felszámolás alatti elődcéggel, és/vagy tavaly 6 dolgozóval rendelkező cég gyűjti a népet, hogy náluk nincs pályázatírási díj, tessék jönni hozzánk. mert ennek csak az lesz a vége, hogy felvesznek nem szakmabeli embereket, akik menet közben tanulnak be, és trógerül lesz kivitelezve az egész, nem mindenhol persze, de azért erős esélyét látom.

[ Szerkesztve ]

(#284) Atomgeszi válasza asdf_ (#283) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én amelyik ablakossal beszéltem, már volt amelyik azt mondta, hogy adhat most is árat, de az most lesz érvényes, aztán majd mire sorra kerül a dolog már több lesz biztos, és nem fogja garantálni az árajánlatot sem, meg már előre mondta, hogy a pályázatban elérhető összeg semmire se lesz elég. Megint vérszemet kap az összes vállalkozó, megemelkednek az árak, megint mindennek keresztbe fog tenni ez az egész...

(#285) asdf_ válasza Atomgeszi (#284) üzenetére


asdf_
veterán

Az a gond, hogy rettentesen sok terület van most az értékesítésben, ahol a beszállítási nehézségek, az alapanyaghiány stb. miatt, ahol csak így lehet árajánaltot adni. Én is csak így tudok, hogy ezt MA ennyiért tudom és készleten is van, vagy pedig 2-3 hét múlva körülbelül ennyi, viszont akkor nem feltétlen az lesz a konfuguráció, amit szeretnél, hanem az, amit akkor éppen kapni lehet és ez persze árat is módosít.
Az abalkosdi meg eleve eurofüggő dolog, most honnan mondja meg, hogy jövő nyáron mennyi lesz az euro? No meg a fémek ára is táncol, ott meg azért méterekben dugják a műanyagba a merevítővasat meg a vasalatot.

[ Szerkesztve ]

(#286) Atomgeszi válasza asdf_ (#285) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én értem, de, ha eleve most nem is tud jönni megcsinálni, akkor kb felesleges is az árajánlat, mert akkor adjon előző nap, mielőtt jönnek azt kész.. ja csak hát ez se lehet, mert előszerződés kell.. Hogy köss előszerződést úgy, hogy azt se tudják megmondani, hogy 2 hét múlva jönnek vagy 2 év múlva? Aztán, mire odakerül a sor majd már ez a fajta ablak nem fog beleférni meg az sem meg az sem.
Nem a cégeket ekézem, de ez így nagyon átgondolatlan minden részről.

[ Szerkesztve ]

(#287) asdf_ válasza Atomgeszi (#286) üzenetére


asdf_
veterán

Na de ő meg hogy mondja meg? Pályázatosban kiajánl x db. melót, neki tudnia kéne, hogy ebből hány nyújtja egyáltalán be(!), aztán pedig ki kéne találnia, hogy ebből mennyi fog nyerni. Ha nem jós az ember, nem fog ez menni. Viszont ha ablakcsere is van, van másfél év az egészre, az azért csak elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#288) cdl válasza bobace (#278) üzenetére


cdl
senior tag

Egy Váci cégel, Energoptimoval. Az anyag-munkadíj arány csuda jó volt Náluk, és a rendszer is jól működik.
Debrecenben van kb 3-4 cég, akik régóta napelemeznek. A többiek háttere milyen lehet?
Ha csak az 50%-os támogatás játszik, Én fejvesztve megcsináltatnám mielőtt elkezdődik a jövő év.
Akkor a 100%-os támogatás letarolja a piacot és az áremelkedés is boritékolható.

(#289) LOTR válasza Atomgeszi (#286) üzenetére


LOTR
addikt

pedig szerintem ezek miatt nem szabadna a kivitelezőket hibáztatni
a jövőbeli dolgokra vonatkozóan nem tud árajánlatot adni senki, a pályázat lebonyolítása és tervezhetősége miatt pedig kell valami szerződés már előre is, gondolom az előszerződésben is benne van (tehát a kivitelező szerződésben garantálja előre), hogy a pályázat megnyerése esetén határidőn belül el kell végezni a munkát

egy esetleges probléma pl az lehet, hogy a szerződés megkötése és a tényleges kivitelezés között esetleg történik egy nagy áremelkedés és azt nem tudja a pályázó saját forrásból fizetni, nem tudom létezik e ilyen, hogy szerződésből való kilépés (bár egy 100%-os támogatású pályázatnál...)

ahogy elnéztem a listát leginkább generálkivitelezők vannak
vajon aki a 2-es típusra pályázik, meg tudja e oldani "pályázatírási" díj nélkül a dolgot, hiszen pl energetikusra is szükség van már a kérelem beadásához is, így mondhatni előre ki kell fizetni, de a listából arra következtetek, hogy az energetikust is a generálkivitelezőnek kell "alkalmaznia"

de remélhetőleg még bővül a lista a különböző szolgáltatókkal

szerintem több fórumozó is örülne neki, ha esetleg valaki, aki a 2-es típusban érdekelt, leírná, hogy hogy megy a folyamat, legalább a pályázati kérelem leadásáig bezárólag
(a csak napelemesnél túl sok plusz bonyodalomra adó okot nem látok, hogy lenne, persze egy sima napelemtelepítéshez képest értve)

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#290) bobace válasza cdl (#288) üzenetére


bobace
őstag

Köszi. Annak idején én is kértem tőlük ajánlatot, de nem arra adták amire kértem és még el is írták kb 1 millióval, így kiszűrtem, de kérek még 1-et.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#291) RazoR


RazoR
veterán

Most, hogy kikerült a kivitelezői lista, az Aleront ajánlom mindenkinek, országosan dolgoznak és nagyon megbízhatóak, intéznek mindent és nem kérnek "pályázatírási díjat"! ;)

(#292) cOxeR válasza asdf_ (#285) üzenetére


cOxeR
Ármester

Erős túlzással, én kb azt látom, hogy mire ebből bármi is lesz, nem biztos, hogy egy önerős beruházás nem fog előbb megtérülni. Amennyivel emelik az árakat, és amennyi alku pozíció van pl egy promt telepítés esetén... egy jobb, vagy egy ugyanolyan, de olcsóbb rendszert lehet, mondjuk akár még idén feltenni. Ráadásul mire elbírálás lesz, szerintem jövő nyár a legkorábbi első beüzemelés, mire a szolgáltató is elengedi, vége lesz a termelési csúcs időszaknak is, ergo a jövő év az megy a levesbe.

(#293) S-eye válasza cOxeR (#292) üzenetére


S-eye
senior tag

Pályázat 8.4 pontja:

A Nemzeti Hatóság a pályázatról szakaszos elbírálás keretében a felhívásban rögzített
szakasz zárásától számított harminc napon belül dönt.

8.5. ÉRTESÍTÉS A TÁMOGATÁSI DÖNTÉSRŐL
A döntésről a Nemzeti Hatóság a következőképpen értesíti a Pályázót:

a) támogatás esetén a döntésről tájékoztatja a Pályázót és az aláírt Támogatói Okiratot a
döntés jóváhagyásától számított 10 naptári napon belül elektronikusan megküldi,
b) elutasítás esetén a döntésről tájékoztatja a Pályázót, amely tartalmazza a pályázat
elutasításának részletes indoklását, és a kifogás benyújtásának lehetőségéről és
módjáról való tájékoztatást.

Az első ütem december végén záródik. Február elején már kiderül kik az első nyertesek. Ez alapján már tavasszal is üzelemhet egy rendszer.

(#294) asdf_ válasza cOxeR (#292) üzenetére


asdf_
veterán

No igen, de aki TÉNYLEG nem keres 5 misit évente, az honnan önerőzik 2 millát? Ha lennne pénze, felrakta volna már korábban sőt, ha volt pénze most felrakni kifejezetten rossz ötlet ilyen árak mellet.
Meg szerintem azért karácsony utánra valamennyire talán normalizálódik majd a szállítás. Ez persze az energiahiány miatt kínaban állnak a gyárak egy héten x napot problémát nem oldja meg persze.

[ Szerkesztve ]

(#295) asdf_ válasza S-eye (#293) üzenetére


asdf_
veterán

Ez alapján már tavasszal is üzelemhet egy rendszer.

Eon and Elmű has entered the chat :D

[ Szerkesztve ]

(#296) RazoR válasza S-eye (#293) üzenetére


RazoR
veterán

Ha az első körben nyersz abból maximum április vége május eleje mire üzemelő rendszer lehet, de ez is csak ha a csillagok is úgy állnak. Inkább június szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#297) cdl válasza S-eye (#293) üzenetére


cdl
senior tag

Ha végigcsináltál volna egy telepítést az éven, nem írnál ilyet. Pici az esély a gyors kivitelezésre.

(#298) cOxeR válasza asdf_ (#295) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DD valahogy így…

(#299) cOxeR válasza RazoR (#296) üzenetére


cOxeR
Ármester

Illetve arról nem is volt szó, hogy ha önerő akkor még van esély szaldóra, de lemegy a pályázat tuti beröffentik a bruttót.

(#300) CortezX


CortezX
aktív tag

A nagyszüleim 2021.08.26-án kelt szerződéssel ajándékozták nekem a házukat, amit a földhivatal 2021.09.01. dátummal jegyezett be. Ez esetben (ha jól értelmezem a kiírást) akkor a nagypapám jövedelme számít és az Ő nevében tudok csak beadni pályázatot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.