Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) 313313 válasza -ZeeZee- (#895) üzenetére


313313
addikt

Ingyenesen kijött a telepítő, felmért, adott árajánlatot.
Pályázatot én magam töltöttem fel.
Eddig 0Ft-ba van a projekt...
Kiváncsi vagyok nyerek-e, ha igen az vicces lesz :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#902) asdf_ válasza 313313 (#901) üzenetére


asdf_
veterán

Átveszed magadnak? :)

(#903) 313313 válasza asdf_ (#902) üzenetére


313313
addikt

Nem-nem szigorúan tilos, majd kolégák jönnek átvenni. Mondjuk csak 2 papírt írnak és kész, Smart órát kaptam a teljesítmény növeléssel.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#904) Skylukos válasza asdf_ (#898) üzenetére


Skylukos
tag

Az elektromos autó pályázatnál meglépték, szivatas ide vagy oda.

(#905) asdf_ válasza Skylukos (#904) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, de egy autót eladni 20 perc papírmunka (meg másik 20 perc back office munka meg mondjuk 1 óra a szervizben a felkészítés és a vizsgáztatás), átadni másik fél óra és készen is van, mindezt úgy, hogy az értékesítő, a szervizes meg sem moccan, a helyén ül fixen, és a vevő megy hozzá, a lótifuti megy egyeül az okmányirodába rendszámért meg forgalmiért.
Egy régi házba 3 fázis bevezetése 1-2 óra, mérőhely drótozása 1,5, napelem 1 nap, ablakcsere 1,5-3 nap (össszesen), hőszivattyús fűtés meg szintén napokban mérhető. Enélkül, az otthonfelújítási nélkül sincs elég ember, ha most hirtelen a tervezett mennyiség kétszeresét kellene megcsinálni, összeomlana minden, lehetetlen, így én nem tartom elképzelhetőnek, hogy átvariálják az összegeket.
Meg ha megnézed, az augusztusi váltás óta kétvállon vannak a villanycégek, sem termeléskifizetés, se telefonfelvétel nem megy nekik, tolják az 5 ezres kötbért, aztán annyi. Nekem egy emailre 2 hónap(!) alatt válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#906) S-eye válasza Skylukos (#904) üzenetére


S-eye
senior tag

Esetleg meg tudnád osztani, ahol olvastad? Nem találom.

(#907) Skylukos válasza S-eye (#906) üzenetére


Skylukos
tag

https://www.portfolio.hu/befektetes/20210615/mint-a-villam-ugy-elvittek-az-elektromos-auto-vasarlasi-palyazat-allami-millioit-488094

(#908) Skylukos válasza S-eye (#906) üzenetére


Skylukos
tag

Bocs, ez volt!
https://www.google.com/amp/s/villanyautosok.hu/2021/10/11/ma-nem-indult-el-a-lakossagi-elektromos-auto-vasarlasi-palyazat-harmadik-forduloja/amp/

(#909) -ZeeZee- válasza LOTR (#900) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Én végül nem adtam be a pályázatot, tehát nem tudom a pontos folyamatot, de ha a végén ennek a visszaigazolásnak kellett volna jönni, akkor ezt tényleg a feltöltő tolta el. Mindegy, a srác azt mondta, hogy megpróbálják önerőből egy nagyobb rendszert felrakni majd valamikor.

(#910) Janou válasza -ZeeZee- (#909) üzenetére


Janou
őstag

"Mindegy, a srác azt mondta, hogy megpróbálják önerőből egy nagyobb rendszert felrakni majd valamikor." - Akkor annyira azért nem szorul rá a támogatásra...

[ Szerkesztve ]

(#911) S-eye válasza Skylukos (#908) üzenetére


S-eye
senior tag

:R
A mostani egy 10x nagyobb pályázat, mint az autós volt. Azt még el tudom képzelni, hogy ha most több pénzt adnak, akkor lesz még +1 forduló, de több nem.

(#912) asdf_ válasza S-eye (#911) üzenetére


asdf_
veterán

Meg azért az is tök más, hogy 1 óra alatt elviszik a keretet, meg hogy 2 hónap alatt másfél-kétszeres túljelentkezés van de csak az adott szakasz összegére. Egy "kicsit" mások az arányok.

[ Szerkesztve ]

(#913) Skylukos válasza S-eye (#911) üzenetére


Skylukos
tag

Valami hasonlóra gondolok én is.

(#914) Skylukos válasza asdf_ (#912) üzenetére


Skylukos
tag

Pont abból tanulva csinálták ezt most igy!
A mostaniba nem számít a beadási idő.
Viszont azt a hibát követték el hogy annak akinek kevés pontja lett, ki sem kellett volna írni a pályázatot, csak ha esetleg marad még pénz.
Mert a kevés pontosok kb. 80% nem fog pénzt kapni.
Szerintem igyekezni kéne elkerülni, vagy teljesen kizárni hogy valaki beadja a pályázatot hibátlanul, de a végén nem kap pénzt.
Mert ez olyan mint amikor két óráig állsz sorba valamiért és az orrod előtt elfogy.

[ Szerkesztve ]

(#915) S-eye válasza asdf_ (#912) üzenetére


S-eye
senior tag

Az is fura volt, hogy 3 héttel meghosszabbították a beadást. Így lényegesen több ember jelentkezett. A negyedik kört simán kihagyhatják emiatt.

(#916) asdf_ válasza S-eye (#915) üzenetére


asdf_
veterán

A meghosszabbítás az szerintem amiatt volt, mert az első szakasz talán félidejében -egy másik napelemes pályázat számláinak ki nem fizetése miatt- egy vagy több kivitelező visszalépett, és akinek még nem volt szerződése velük, csak kiadott ajánlata, azok hoppon maradtak (volna). Plusz ugye össze-vissza változtatgatták a feltételeket menet közben, annak is része lehetett benne.

(#917) siege5


siege5
aktív tag

Én a vállalkozó részére meghatalmazást adtam a folyamat alatt hogy eljárhat a nevemben, így én a fent említett linket és azonosítót sem látom, így csak remélem hogy állításuknak megfelelően rendben van minden (ez a rész meglepett, mivel azt gondoltam a leírás alapján, hogy meghatalmazással együtt is engedélyeznem kell a saját ügyfélkapumon keresztül a kérelmet). Ellenben míg itt várok, jó lenne tudni meddig érdemes, mielőtt nekiállok csesztetni őket (addig a bizalmam adott)? Van valami határidő a pályázatok elbíráslásának végső időpontja vagy hasonló? Erre utalót nem találtam, de gondolom átlag a 30 nap per forduló.

(#918) S-eye válasza siege5 (#917) üzenetére


S-eye
senior tag

Igen 30 nap max. +10 nap az értesítésre.

#916asdf_S-eye#915

Persze ez is reális.

(#919) asdf_ válasza siege5 (#917) üzenetére


asdf_
veterán

És a 30 nap nem a beadástól, hanem a beadási határidőtől ketyeg.

(#920) Atomgeszi válasza siege5 (#917) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem a saját emailemre és nevemre regisztráltak, így korrekt.

Hívtak, hogy jön majd SMS értesítő és diktáljam be.

(#921) LOTR válasza Skylukos (#914) üzenetére


LOTR
addikt

eltekintve a szervezési hiányosságoktól, főleg az indítás eleji időszakban, szerintem ezt jobban nehéz lett volna "kigondolni" a részükről

ha a kevés pontosok közül, csak kevesen fognak nyerni, akkor ki adjon be kérelmet részükről és ki nem?
ezt hogy lehetne eldönteni máshogy, mint ahogy most is van, hogy akkor adja be mindenki, aki foglalkozni akar vele és majd valami alapján sorrendet fognak állítani közöttük is, így persze lesz, aki nem fog nyerni
de legtöbb pályázat ilyen, attól, hogy sikeresen beadták a kérelmet még nem garantált, hogy mindenki meg is fogja nyerni (ez talán annyiban más, hogy elég nagy az érdeklődés, hiszen mondhatni könnyű teljesíteni a feltételeket és a befektetett munkához képest hatalmas lehet a megtérülés)

One Ring to rule them all

(#922) Skylukos


Skylukos
tag

Kezdödik.

https://www.napi.hu/magyar-gazdasag/napelemes-palyazat-itm-keretosszeg.745818.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

(#923) Atomgeszi válasza Skylukos (#922) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezen nincs semmi meglepő.

(#924) asdf_


asdf_
veterán

Meg újdonság sem, ezt tudtuk eddig is, sőt, még pontosabban is mint a napi, mert ha nagyon kell, a mennyivelre is lehetne egy kb. választ találni a beadási számok ismeretében.

(#925) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Még senkinek semmi eredmény?

(#926) Borisz76 válasza -ZeeZee- (#925) üzenetére


Borisz76
veterán

Még semmi.
Első körös , Hajdú Bihar

Már az asszony is kérdezgeti....
Mondtam neki, hogy ha "nyerünk" Ő lesz az első akinek elmondom !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#927) Aidan85 válasza Borisz76 (#926) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Szintén semmi, Zala megye. Pedig azt hittem a régiós beadási határidőtől 30 nap, nem a február 6-os BP határidőtől.

(#928) asdf_


asdf_
veterán

Január 16. volt az első beadási határidő zárása. Erre 30 napon belül hoznak döntést és 10 napon belül értesítenek. Nincsenek elkésve. Még :) Február 26-a után ha nem kapott valaki TO-t vagy hiánypótlást, az az első nap, amikor csúszásba kerülnek.

(#929) -ZeeZee- válasza asdf_ (#928) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Hupsz, én január 06-ra emlékeztem, és onnan számoltam a határidőt. Akkor viszont még tényleg beleférnek. :B

(#930) Atomgeszi válasza asdf_ (#928) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha hiánypótlást kérnek, azt a fair oldalon megadott emailen jelentkezett volna beérkezett üzenet formájában, ugye? :DDD

(#931) asdf_ válasza Atomgeszi (#930) üzenetére


asdf_
veterán

Elvileg igen, de egy email bármikor elveszhet, spambe kerülhet, anyámkínja, így én szorgalmasan lépdelnék befele kétnaponta a weboldalra. Már attól függően, hogy melyik körbe tartozol, még csak most kezdődött, de már meg vannak csúszva a kiértékeléssel, pestieket, pest megyeieket nem irigylem, hogy szerintem ott mi lesz...

(#932) JoceeHunt válasza Atomgeszi (#930) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én pont ma kaptam levelet a felületen ami e-mailben is jött.
Dátumot kellene módosítanom a vállalkozási szerződéssel összhangban, viszont érdekes módon a felületen nem enged módosítást.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#933) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nekünk elvileg pályázatírós csinálja, de nem mondta, hogy néznünk kellene.
Emailre, se spamra semmi nem jött hiánypótlás kérés gyanánt.

(#934) csuppi


csuppi
újonc

Sziasztok!
Tudna valaki abban segíteni, ha pályázatíró töltötte fel az anyagot, azt én látom-e valahol a felületen?
(Kaptunk hiánypótlási felhívást, miszerint nem töltött fel mindent, most meg plusz pénzt kér a hiánypótlási ügyintézés miatt.)

(#935) Janou válasza csuppi (#934) üzenetére


Janou
őstag

Aranyos....

(#936) asdf_ válasza csuppi (#934) üzenetére


asdf_
veterán

Hogyan lett benyújtva? Meghatalmazott és ő csinált mindent, ő adott emailcímet és jelszót, így ezt csak ő tudja, vagy megvan a felülethez a login/pass-od és te töltöttél fel mindent, csak rosszat, mert ez a drága ember elcseszte?

[ Szerkesztve ]

(#937) csuppi válasza asdf_ (#936) üzenetére


csuppi
újonc

Én regisztráltam, jelszavam van, be tudok lépni.
Megadtam neki, úgy nyújtotta be ő a dolgokat.
Tegnap éjjel nem tudtam aludni -nem emiatt-, megtaláltam mindent a felületen, wordben töltötte fel eredetileg a hiánypótlásban kért nyilatkozatokat...
Persze azt mondta hogy minden jól került feltöltésre, nem is érti miért nem jó. Azt hitte megvezethet, de nem, mert nem vagyok hülye, csak lusta voltam magam csinálni.
A hab a tortán, hogy rossz irányítószámmal csinálta meg és töltötte fel az új nyilatkozatokat most...
Hívtam az emi-t, azt mondták hogy írjak e-mailt, hogy nyissák meg újra a felületet.
OK, az én hibám is, mert nem figyeltem a számra, de azért fizettem, hogy JÓL csinálja.
Megírtam neki, hogy ne is várja hogy fizessek neki.
Meghatalmazás visszavonása elkészült, jelszót megváltoztattam.
És most imádkozom. Meg remélem egyszer végre megtanulom, hogy magamban bízzak csak meg.

(#938) molnarpeter válasza Skylukos (#922) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézte esetleg valaki a kiírásban, negatív elbírálás esetén következő körben be lehet megint adni?

(#939) nesa válasza molnarpeter (#938) üzenetére


nesa
veterán

Küldenek valamit ha nem nyert, mert mi sem olyat nem kaptunk hogy nyertünk, sem olyat hogy nem.

(#940) Imy


Imy
veterán

Mi a pályázatok hivatalos eredményhirdetési időpontja?
Én eddig semmit nem kaptam, és a felületen is "Támogatási kérelem elbírálása" a státusz.

(#941) asdf_ válasza molnarpeter (#938) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs benne olyan, hogy nem, így be lehet.

(#942) asdf_ válasza Imy (#940) üzenetére


asdf_
veterán

Hivatalosan beadási határidő +30 nap van a döntésre, 10 nap a kiértesítésre. Közte lehet 10 nap hiánypótlás és 5 nap tisztázó kérdés, amennyiben szükséges. Meg vannak már csúszva így is úgy is...

(#943) Imy válasza asdf_ (#942) üzenetére


Imy
veterán

Hát már december elején beadtam. Hiánypótlásról nem jött mail, és nem is látszik semmi a pályázat oldalán.

Nem úgy van hogy lezárás után 30 nappal értékelik, mert rangsorolni kell a kapott pontok alapján a beadott pályázatokat?

(#944) asdf_ válasza Imy (#943) üzenetére


asdf_
veterán

A beadás időpontja lényegtelen. A lezárástól számított 30 napon belül kellene eldönteniük, hogy kap-e támogatást a pályázat vagy sem, az első körösöknek a beadás január 16. volt, tehát február 16-ig kellett volna döntésnek születnie és mivel 10 nap van az értesítésre, február 26-ig, azaz tegnapig (legyünk jóindulatúak, hétvégén van, tehát holnap, hétfőig) kellett volna megkapniuk a támogató okiratot azon első körösöknek, akiknél hiánypótlás nem merül fel. Bennem mondjuk felmerül a kérdés, hogy hiánypótlásnál akár olyan is lehet, ami módosít összegeket, tehát akár pályázati pozíciót is (bár az értékelés pontos szempontjait továbbra sem tudjuk, hogy egyedül a pontszám döntene, azt kizártnak tartom) így viszont akár az is lehet, hogy meg kell várni a hiánypótlósakat és csak amikor ezek bent vannak, akkor húznak egy vonalat, hogy ki nyert és ki nem és csak utána kezdődik a nyertesek értesítése. A lényeg, hogy úgy néz ki, már most el vannak csúszva, de kivitelezői szempontból ez viszont pont jó lesz, hogy nem egyszerre ömlik rájuk ez a sok ember.

[ Szerkesztve ]

(#945) Imy válasza asdf_ (#944) üzenetére


Imy
veterán

Értem, akkor nincs min izgulnom, akkor még semmi nem dőlt el. Ha nem jeleztek akkor az jó, mert nem kell pótolni semmit, elvileg vagy ténylegesen rendben van a pályázat.

(#946) Skylukos


Skylukos
tag

Budapestiek közül kapott már valaki hiánypótlást, vagy bármit?

(#947) asdf_ válasza Skylukos (#946) üzenetére


asdf_
veterán

Budapest még nagyon nagyon messze van, március 15-e után reklamálhatsz először. Ne legyen igazam, de szerintem az utolsó szakaszosoknál hónapokkal fognak csúszni, ha már az első szakasznál is megcsúsztak, no meg persze volt egy "kis" túljelentkezés is, tehát valamennyire nem csoda.

(#948) BlackJack21 válasza asdf_ (#947) üzenetére


BlackJack21
tag

Az előző héten kaptunk egy levelet a kivitelező cégtől, hogy a területünkön(Pest) csak alig haladta meg a támogatási keretet a benyújtott igények összege, illetve a magasabb pontszámunk miatt elkezdik előre a további műveleteket, engedélyeztetéseket.

(#949) asdf_ válasza BlackJack21 (#948) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, a Bp., Pest megye régióban alacsony volt a túljelentkezés, talán meglepően alacsonyt is lehet mondani rá, és szerintem mindenképp ott volt a legalacsonyabb, de együtt az összesben elég magas, 16 ezer helyre kb. (nem számoltam pontosan össze) 42-45 ezer igénylés mehetett be.

(#950) S-eye


S-eye
senior tag

A tévében hallottam, hogy hamarosan eredményt hirdetnek. Ami fontos volt még, hogy 100 milliárdot osztanak most szét, mint a hogy a kiírás szólt. Tehát nem növelt a keret. Az én esélyeim is csökkennek ez alapján.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.