Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bobace válasza #39851264 (#45) üzenetére


bobace
őstag

Érdemes felhivni az ügyfélszolgálatot, és pontosítani. Bár a 14es hozzászólásomban leirtakkal egybeolvasva szerintem már nem adja ki, az elég egyértelmű.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#52) Atomgeszi válasza Attila2011 (#41) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A kondenzációs kazánba nem fér be a méter fa :D
Kb 10 évnyi tüzelő van még kint az udvaron, annak is el kell fogyni(igen, kb 50 méter hosszan, 5-6 méter magasan rakva, és 8 méter szélesek)
Itt a legjobb lenne egy puffertartály, de abból meg csak helyszínen összeszerelhetőt lehet, mert egy olyan helyiségbe lehetett volna berakni már akkor is, amikor épült a ház, ami ilyen normál 90 cm széles ajtó. Szóval puffertartály, meg a támogatásos nyílászáró + klímák akkor már valamit csak csak segítenének, hogy könnyebb legyen nekik.
Rákeresve a neten, azt hiszem ilyen radiátorok:

(#53) vtechun válasza nesa (#36) üzenetére


vtechun
veterán

mekkora ház? milyen klíma? szigetelt a ház? köszi!

(#54) #39851264 válasza bobace (#51) üzenetére


#39851264
törölt tag

A logika is fontos ...

A fejezet lényege: mindent meg kell csinálni >> nem lehet készen semmi.
napelem
akkupakk
hőszivattyú
ablakcsere

Két kivétel van.

1.
A már meglévő napelem, ha kevesebb 5 kWp-nél.
Ekkor a meglévő elfogadható.
és
Lehet tovább bővíteni 5 kWp napelemig.

2.
A már kicserélt nyilászáró.
A már kicserélt mennyiség alapján.
https://prohardver.hu/tema/napelem_100_os_tamogatasu_palyazat/hsz_45-45.html

(#55) LOTR válasza Atomgeszi (#52) üzenetére


LOTR
addikt

létezik 1000literes puffer tartály is 85cm átmérővel, de ha az ajtólap a 90cm, akkor pl 800literes van 75cm-rel, az biztos befér oda [link]

illetve ez a 2,3millió egy hőszivattyús rendszernek nem túl sok, ilyen nagy átalakítást, ami nektek kellene, nem lehet kihozni belőle, de arra mindenképpen jó lehet, hogy kicsit segítse az elindulást
lehet csak nekem nem egyértelmű néhány dolog
ha jól értelmezem a hagyományos klímára való utalás ez: levegő – levegő hőszivattyú szett (1 kültéri és 4 beltéri egység, beszereléssel): 1.148.067 forint;
viszont akkor mi a különbség ezzel:
- levegő – levegő hőszivattyú maximális elszámolható költsége 1 ingatlanban (anyag és
munkadíj): 2.296.134 forint;
4-nél több beltéri egység már nem lehet? vagy mire lehet elkölteni a kettő közötti különbséget, ami kb 1,1millió ft?
illetve ha a meglévő radiátoros rendszerre kellene rákötni, akkor összesen 2,25millió áll rendelkezésre, ami azt jelenti, hogy ha valakinek kell a 12kw-os, akkor nagyjából a hőszivattyún kívül semmi másra nem is marad pénz a pályázati forrásból

ezeket ti hogy látjátok, vagy hogy kell értelmezni?

One Ring to rule them all

(#56) Atomgeszi válasza LOTR (#55) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lemérem majd az ajtót, ha megyek át, aztán kiderül.

Én úgy értelmezem, hogy magára az 1 kültéri 4 beltérire van 1.148 millió.

A 2.296 pedig egy olyan felállás esetén, hogy munkadíjjal együtt összesen lehetséges maximum kifizetés.

Ez nem túl sok a mai árakon nézve. Főleg, ha az ember valami olyat akar, ami valóban jó hatásfokkal dolgozik.

A 2.4 millió a nyílászárókra + anyagra megint kevésnek tűnik a mai árakon, főleg, hogy mindegyik vállalkozó éhes.
Ez szülői házon, ha a földszintet nem számolom, ahol a garázs, műhely, kazánház van, akkor(bár energetikai szempontból szerintem az egész házat fogják fényképezni, tehát akkor a lentiek is cserések)
fent 1 normál bejárati ajtó.
3 db. 90x30-as ablak (2 fürdő + wc)
1 nagy teraszajtó, mellette 2 nagy ablak
2 szárnyú ablak a konyhába
2 szárnyú ablak a közlekedőbe
2 szárnyú ablak a fenti szobába
2 szárnyú ablak a másik fenti szobába
2 szárnyú ablak a középső szobába
Ezek se ilyen kis pici ablakok, de most fejből nem tudom a méretét, de nagy ablak, alatta nagy acéllemez radiátor.
Ez, hogy fog kijönni 2.4 millióból munkadíjjal? Ilyen árak mellett? Persze több, mint a semmi, félre ne értsetek, meg ennek is örülni kell, ha megnyeri az ember, de ez nem egy egzakt szám szerintem ismerve a mai árakat, ahol reálisan lehet választani ilyen mennyiségben erre a konkrét ingatlanra. :F

(#57) bobace válasza #39851264 (#54) üzenetére


bobace
őstag

Értem a logikád, csak kihagyod a képletből az egyik kizáró pontot(bemásolom megint). Ezért is hívtam fel az ügyfélszolgálatot, mert nekem jók a nyílászáróim, és rá akartam kérdezni, hogyan kell érteni. Elmondták, hogy ezt a kettes pontra vonatkoztatják, tehát azt egyáltalán nem vehetem igénybe (se hősziv, se akku, se semmi), csak a sima napelemes 1-es lehetőséget.

1.4 NEM NYÚJTHATÓ TÁMOGATÁS:
16, azon ingatlan korszerűsítéséhez, amelyben a beruházással érintett ingatlanban a
pályázat benyújtásakor található fűtött és fűtetlen teret elválasztó nyílászárók legalább fele (nyílászárók felületében kifejezve, amit az energetikai tanúsítvány tartalmaz)
megfelel a hatályos jogszabályban foglalt követelményértékeknek

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#58) Attila2011 válasza Atomgeszi (#52) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Jó kis régi radal alu radiátorok, ha jól látom.
Nem annyira ismerem a pályázat minden részletét, esetleg valami multisplit rendszert el lehet képzelni, kint falra fel egy kültéri egység és bent néhány gyakran használt helyiségbe beltérit felszerelni. Nyáron hűtenek, fűtés átmeneti időben megfelelő, aztán kazánt begyújtani, amikor jön a hidegebb idő.
Ha jól láttam, már írták, hogy vannak keskeny pufferek, az opció.

(#59) S-eye válasza LOTR (#55) üzenetére


S-eye
senior tag

Ezt ugyanúgy én sem tudom értelmezni. Írtam az EMI-nek miatta, még nem jött válasz. Furcsa mód a hőszivattyúra kevesebb pénz jut mint a korábbi pályázatban, és a levegő-levegő rendszernél is kevesebb.

Van egy Gree klímám felrakva, és nem vagyok annyira elégedett a fűtésével. Oké, hogy nyomja a meleg levegőt a magasba, de a padlón ülve ezt már nem érzem, és a gyerek se, aki ott játszik.
Szóval fűtésre nem tartom a legkomfortosabb megoldásnak.

(#60) vtechun válasza bobace (#57) üzenetére


vtechun
veterán

csak abban sincs semmi logika, hogy ha jók a nyílászáróim, akkor nem korszerűsíthetem a fűtésem és nem telepíthetek napelemrendszert...

nem lennék meglepve, ha még az ügyintézők sem tudnák értelmezni...

(#61) LOTR válasza Atomgeszi (#56) üzenetére


LOTR
addikt

valami gond lehetett a nettel és nem küldte el amit korábban írtam, így most kicsit lehet összeszedetlenebb lesz

az energetikába a fűtött területekhez nem kötelező bevenni mindent, így megoldható, hogy az "alagsori" rész kimarad
másik lehetőség, ablakoknál ha nincs rá szükség, akkor lehet nem nyithatót is betenni (pl "tejüveggel" vagy "homályosított" üveggel, garázshoz még ideális is lehet), vagy az egyik szárny nem nyitható, másik meg nyitható - ezekkel lehet egy kicsit csökkenteni a költségeken

ahogy nézem a sima alap, 2 rétegű üvegezett, műanyag ablakok 40-50k/m2-ből bőven megvannak, ha kell hozzá esetleg kombi redőny is, akkor nincs egészen duplája az ár, szerintem így jött ki a pályázatos ~87k/m2 (feltételezem csak, hogy nem kötelező 3 rétegűre cserélni a nyílászárókat), bejárati ajtó is kb 2m2 ~100k-tól

én ezt konkrétan kimásoltam:
levegő – levegő hőszivattyú szett (1 kültéri és 4 beltéri egység, beszereléssel): 1.148.067 forint;
itt az van, hogy szereléssel 1,148m
tehát az igényelhető maximális 2,296m-hoz való maradék 1,1m talán az egyéb szerelvények és hasonlók lehetnek, de mivel nem tudom pontosan, hogy ehhez a több beltéri egységes levegő-levegő hőszivattyúhoz mik kellenek, így lehet csak ezért tűnik soknak
mert egy levegő víz hőszivattyús rendszerhez plusz hőleadónak pl 1db fancoil 100k ft-tól indul (nyilván nagyon sok mindentől függ), az egész rendszer összeszerelése/munkadíja is több 100k-ban mérhető, ahogy az egyéb, a vízrendszerhez való csatlakozás szerelvényei is, vagy még inkább milliós tételek, úgyhogy erre meg 2,247m meg elég szűkösnek tűnik

olyanra tudok még gondolni, hogy kisebb teljesítményű hőszivattyú kell (ami ugye olcsóbb) és akkor több pénz marad összerakni a teljes rendszert, amikor meg már hideg van és a hőszivattyú már nem képes eléggé felmelegíteni a házat, akkor jöhet a régi fűtés

#59 S-eye
tippre azt mondanám, hogy nincs jól méretezve a klíma, ráadásul a fűtési teljesítménye magasabb, mint a hűtési, persze ha lehűlt a ház, akkor már egy egység teljesítménye önmagában a jelek szerint kevés lesz

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#62) Atomgeszi válasza Attila2011 (#58) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A multi split rendszer egyetlen előnye, hogy 1 kültéri látszik csak. Amúgy idéznék egy klímástól a multi rendszerekkel kapcsolatban:

A multi megoldásnak gyakorlatilag csak hátránya van a mono megoldásokkal szemben. Azaz nem, hiszen az esztétikum mindenképpen mellette szól. Sokkal elegánsabb megoldás, ha csak egy kültéri egység van, ez tény. Persze vannak ingatlanok, ahol mondjuk ez egyáltalán nem szempont, például egy kertes ház hátsó tűzfalán, ami nem látszik igazából sehonnan, szinte mindegy, hogy egy kültéri van fönn, vagy szépen sorban mondjuk négy. Van, ahol nem opció a multi megoldás, pl. egy már kész, lakott ingatlanban, ahol lehet, hogy 10-15 métereket kellene csövezni ahhoz, hogy a három-négy beltéri egységet egy közös kültérivel tudjuk meghajtani.
Szóval, ami a mono megoldás mellett szól ( a teljesség igénye nélkül) :
Lényegesen nagyobb választék ( gyártón belül is általában a multi kültérire rakható beltéri egységek tipusa korlátozott)
Ár. A nagymennyiségű gyártás-értékesítés miatt a X darab mono gép ára általában jóval alacsonyabb, mint a X számú beltéri egységes multié.
Meghibásodás. A multi rendszerek bonyolultabbak, és minden, ami bonyolultabb, meghibásodásra hajlamosabb is. Az elektronika, a hűtőköri vezérlések, alkatrészek több hibára való eshetőséget rejtenek egy multi esetében, mint egy mono-nál. Ehhez kapcsolódik a javítás kötsége is magasabb sokkal általában, meg kevesebben is értenek hozzá.
A telepítés költsége. Erről volt szó, hogy egy multi kültérihez oda kell csövezni egy helyre az összes beltérit, ezáltal alőfordulhat, hogy összességében lénygesen nagyobb csőhossz jön össze, mint ha mono gépeket rakunk, viszonylag közel egymáshoz a kültérit és a beltérit.
Energiafelhasználás. Egy multi esetében ugye egy kompresszor hajt meg hárm-négy-vagy akár öt beltérit is. Nagyon ritka az, hogy egy lakásban minden helyiségben megy a klíma. Ha mondjuk csak a nappalit hűtjük napközben és a három hálószobát nem, akkor a nagy 7-8 kW-os kompresszorra jut mondjukegy darab 3,5 kW-os beltéri egység. Ez gondolom, mindenki számára tiszta, hogy energiahatékonyságban semmi esetre sem előnyös megoldás. Sokkal többet fogyaszt, mintha egy kis 3,5 kW-os kültéri üzemelne csak.


Igen, már keresek puffertartályokat, nem mellesleg kényelmi szempontból se lenne rossz, mert valamennyivel kevesebb fát kéne hasogatnunk. :U Vagyis hát kevesebb fogyna gondolom én.

(#63) Atomgeszi válasza LOTR (#61) üzenetére


Atomgeszi
veterán

3 rétegű üveget egyáltalán nem szeretnének. Eleve nincs szigetelve a ház, és nem is lesz. A régi ablakok mindenképp cserések. Bár abból jó lenne valami más színűt a fehéren kívül, mert az rettenetesen virítana a házon. Ahogy látom a pályázat a redőnyt és szúnyoghálót sem támogatja, ezt is jó lenne tudni, hogy önköltségen kiegészíthető-e? Meg eleve , hogy a fehéren kívül más szín legyen.

Na mindegy, amíg nincs meg az ablakosok listája, hogy egyáltalán ki jogosult beépíteni, addig kár is. Gondolom majd azok kitalálnak valami okosságot ezekre a dolgokra.

Bocs igen, látom már, hogy szereléssel együtt van.
Hát én se tudom, hogy ezt hogy gondolták akkor pontosan, hogy vagy 1.148 vagy 2.296

Én is abban látom a megoldást, hogy az egyik fürdőbe, amit ők használnak megy az infrapanel, a 4 helyiségbe klíma, és meg kell építeni a puffer tartályt.

(#64) Atomgeszi válasza S-eye (#59) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Arra jobbak a parapetes klímák.. de ahhoz meg megint kevésnek tűnik a pénz.

(#65) nesa válasza vtechun (#53) üzenetére


nesa
veterán

Részben szigetelt, 7,5x17méter.
Nekem kezdetek óta van H tarifa.
Vagy cirka 8 évig egy 3,5kw gree volt fent, ez most új funkciót kapott eddig gyakorlatilag mióta beszerelték ment
évi max 2-3 hét pihenővel a többi időben vagy hűtött vagy fűtött, most már nyugdíjba ment, áttelt szerelve olyan helyre ahol csak ritkán van rá szűkség, az új gép egy szintén Gree 5,2Kw os, erről még nincs komoly tapasztalat, de az érződik hogy röhögve hűtötte a házat nyáron, fűtésről még nem tudok mondani semmit, kb 2,5- 3 hete lett klímáról fűtésre kapcsolva.

(#66) tzimash


tzimash
őstag

Nem lep meg, hogy van ilyen topik is :)
Egy kérdésem lenne. Ha a hőszivattyús megoldásra pályázunk, meg kell szüntetni a jelenlegi gázcirkó fűtést vagy maradhat? A pályázati feltételekben a "kiváltás" szó szerepel, számomra ez azt jelenti, hogy le kell kötnöm a gázkazánt, de a rendszer többi részére ráköthető a víz-levegő hőszivattyú.
No, de mi a helyzet, ha én levegő-levegő rendszert szeretnék?

(#67) helgi


helgi
aktív tag

Az 50%-os állami támogatással mi a helyzet? Nem kéne itt kezelni azt is? Ha már állami..

(#68) Atomgeszi válasza tzimash (#66) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Számomra a kiváltás azt jelenti, hogy legalább olyan hatékonysággal működik, mint a régi.

Az, hogy lekötni.. hát én ilyet nem gondolnék. Egy biztosíték mindneképp kell fűtés esetén.. fagyjon meg az ember, ha beszarik a klímaa?

(#69) LOTR válasza tzimash (#66) üzenetére


LOTR
addikt

szerintem az energetikai tanúsítás a mérvadó (meg hát mi más lenne), ha abban hivatalosan az szerepel, hogy hőszivattyús fűtésed van, akkor meg is vagy, nem kell megszüntetni a régit, az energetikus azt a rendszert fogja feltüntetni, amit a feltételek megkövetelnek (meg persze, ami valóban ott is van)

One Ring to rule them all

(#70) vtechun válasza LOTR (#61) üzenetére


vtechun
veterán

egy szett ára van maximalizálva, és összesen 2 szett lehet.

- levegő – levegő hőszivattyú szett (1 kültéri és 4 beltéri egység, beszereléssel): 1.148.067
forint;
- levegő – levegő hőszivattyú maximális elszámolható költsége 1 ingatlanban (anyag és
munkadíj): 2.296.134 forint;

(#71) tzimash válasza Atomgeszi (#68) üzenetére


tzimash
őstag

És LOTR

Oké, lehet én értelmezem rosszul. Az csak jó ha így van, hogy maradhat mellette.
Köszi.

Legtöbb háztartás azért jelenleg "egy lábon áll" fűtés tekintetében, ha nincs gáz/áram, gáz van :)

(#72) #39851264 válasza LOTR (#61) üzenetére


#39851264
törölt tag

Az 1 kültéri + 4 beltéri multi klíma rendszer

az eléggé más dolog szerintem árban és melóban is, mint

A 4 kültéri + 4 beltéri split klíma remdszer

(#73) Atomgeszi válasza tzimash (#71) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hiába, ha a keringtető szivattyú is árammal megy. :D

(#74) #39851264 válasza Atomgeszi (#63) üzenetére


#39851264
törölt tag

DE!!! 3 rétegú üveget szeretnének...
Ráadásul meleg peremmel, 6-7 kamrás profillal.

Legalábbis ésszerűen gondolkozva.

-----

Azt az elterjed marhaságot elkéne már felejteni,
hogy
a szigeteletlen falak esetén baj van a 3 rétegű üveggel.

EZ EGY HATALMAS NAGY HÜLYSÉG!!!!! ugyanis.
(amit valami agyatlan elböffentett egyszer és azóta terjed a nem gondolkodók körében)

Nagy butaság lenne a jobb ablakok helyett berakni a gyengébbeket.
Ezzel a téves indoklással.

(#75) LOTR válasza vtechun (#70) üzenetére


LOTR
addikt

köszi, az feltűnt, hogy pont a duplája, így akkor már nagyobb ráció van benne

#72 dandika
persze
de közben kiigazítottak minket, így már egyértelmű a dolog

#74 dandika
nyilván az elérhető forrásokból a lehető legjobbat kell beépíteni

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#76) Atomgeszi válasza #39851264 (#74) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Csak szerintem ennyi ablaknál nem fog kiférni az összegből a 3 rétegű üveg.

(#77) Atomgeszi válasza vtechun (#70) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tehát 2 szettet lehet elszámolni.. de ezek szerint csak multi berendezést?
4 beltéri 1 kültéri 1,148 millióért.. hát nem tudom, hogy milyen normális fér ki abból.

(#78) Attila2011 válasza Atomgeszi (#62) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ez szerintem hülyeség. Legfeljebb neki egyszerűbb a monosplit kiépítése, ráadásul 4 kültérit is el tud adni, illetve szerelni, akkor miért érné be eggyel.
Abban azért igaza van, hogy több rézcső kell.

(#79) vtechun válasza Atomgeszi (#77) üzenetére


vtechun
veterán

lehet mono is, de akkor is csak max 2 kültéri, kisebb házba elég lehet

(#80) bobace válasza helgi (#67) üzenetére


bobace
őstag

Van már topikja -> [link]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#81) S-eye válasza LOTR (#61) üzenetére


S-eye
senior tag

A teljesíménnyel nincs gond. Melegít a magasban rendesen, de nem keveredik elég gyorsan a szobában a levegő. Azt akartam szemléltetni, hogy nem komfortos, ahogy melegít. (gree comfort x 3.5kW)

(#82) vader108


vader108
tag

Sziasztok.

a felhívásban az alábbi pontról érdekelne a véleményetek.

,,kizárólag olyan háztartási tárolóegységek és inverterek számolhatók el, melyek eszközoldalról alkalmasak arra, hogy a későbbiekben a villamos energiáról szóló
törvény felhatalmazása alapján eljáró szervezet (pl. elosztói engedélyes társaság, aggregátor) távolról tudja azokat vezérelni, szabályozni;”

napelemes ismerős szerint ez azt jelenti, hogy a szolgáltató bármikor lekapcsolhatja a rendszerem. Mi a véleményetek?

(#83) nesa


nesa
veterán

Én csokra cseréltettem ki az ablakaimat 2020 ba, még 3db régi 17 éves műanyag van ami cserére vár, az újakba mind úgy kértem az üveget hogy kívülről törhetetlen 3 rétegű üveg van, nekem ez a verzió jobb tetszik mint amikor csak 3db szimpla üveg van.

(#84) Attila2011 válasza vader108 (#82) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Azt is jelentheti szerintem, hogy nem te használod fel este a nappal termelt, majd tárolt áramot, hanem a szolgáltató. De így mi értelme van az egésznek...

(#85) #39851264 válasza vader108 (#82) üzenetére


#39851264
törölt tag

Nem kapcsolja le, csak a betáplást nemkéri/korlátozza.

(#86) #39851264 válasza Attila2011 (#84) üzenetére


#39851264
törölt tag

Az akku leszívása >> einstand lenne... ami nem tűnik jogszerűen járható útnak.

(#87) bobace válasza #39851264 (#85) üzenetére


bobace
őstag

Magyarul még attól a várhatóan 12 Ft-tól is elesne az ember, ami miatt egyáltalán van ebben egy kis spórolasi lehetőség?
És mondjuk miért is ne a nyár közepén kapcsolnák le, amikor terhelt a hálózat, de te meg akkor termelsz..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#88) gyuri81


gyuri81
veterán

Úgy látom ez a támogatás még mindig csak félig kész. A kivitelezők listája még továbbra sem elérhető, így elég nehézkes még a kezdő lépéseket is megtenni a pályázathoz.
Vagy ti mivel tudtok előkészülni a beadáshoz?

(#89) Atomgeszi válasza vtechun (#79) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ennek is mi értelme van?
Rengeteg helyen jobb lenne, kevesebb csövezés, kevesebb rombolással szendvicsbe rakni akár 4-5 klímát is, mint végig vésni fúrni faragnia az egész házat, hogy belül keresztül kasul legyen elvezetve 400 méter rézcső. Ki érti ezt??

(#90) S-eye válasza gyuri81 (#88) üzenetére


S-eye
senior tag

Van pár nagyobb cég, akik megigérték, hogy pályázni fognak tutira, és szándéknyilatkozatot irattak veled, hogy fenntartják a kapacitásaikat neked. Én is alá írtam ilyet egy húszasért, de pályázatírással ez valahol 150k-ig is elment. Gondolom megéri ajánlatot kérni ezektől a cégektől, ha azt ígérik, hogy pályázni fognak.
A kivitelezők elbírása úgy tudom 10 nap is lehet.

(#91) wolf88


wolf88
tag

Kis segítséget szeretnék kérni. Lehet, hogy átsiklottam a dolgok felett,amikor olvastam a pályázatot.Az lenne a kérdésem, hogy ha most ezzel megcsináltatjuk a napelemet,akkor később lehet szó rendszer bővítésről?Ha igen, hány évnek kell eltelnie?KÖszi

(#92) bobace válasza wolf88 (#91) üzenetére


bobace
őstag

Bővítheted, csak rengeteg pénzbe kerül, mivel invertert is kell cserélned a plusz napelemek mellett. Ha így gondolkozol, valószínűleg jobban jársz egy 50%-os otthonfelújítási támogatással.
Amúgy valószínűleg 3 évig nem nyúlhatsz hozzá, annyi a fenntartási kötelezettség.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#93) Chal válasza noorbertt (#25) üzenetére


Chal
addikt

KATA beleszámít (valamint minden vállalkozásból származó jövedelem). Updateltek ma a felhívást, illetve az alábbi válasz érkezett:

"NAV állásfoglalása alapján a KATA az alábbiak szerint kerül beszámításra: „…a kisadózó jövedelmének a kisadózó vállalkozás utolsó, a megszerzett bevételről tett nyilatkozatában feltüntetett bevételének 60 százaléka, több tag esetén annak fejenként egyenlő része, de legalább a tételes adófizetési kötelezettséggel érintett hónapok és a havi minimálbér szorzata minősül.”

Kérem vegye figyelembe, hogy a pályázati jogosultság megállapításánál a kisadózó jövedelmén túl, a 2020. évi, a személyi jövedelemadó bevallás szerinti összevont jövedelme is számít."

[ Szerkesztve ]

(#94) noorbertt válasza Chal (#93) üzenetére


noorbertt
őstag

Nah, ez jó hír. Mármint hogy mostmár tiszta a kép:) majd otthon számolgatok, de a 60% jó lehet..

Köszönöm

Kíváncsi lennék hogy mikor lesz végleges végleges kiírás... Most akkor újra olvassam át az egészet? :C :F

[ Szerkesztve ]

(#95) #39851264 válasza bobace (#92) üzenetére


#39851264
törölt tag

Úgy látom...
2026.12.31.-ig >> ami ~5 év lesz ez elsőknek.
De minimum 3 év az utolsóknak is.

"4.3 FENNTARTÁSI KÖTELEZETTSÉG
A támogatásból megvalósuló beruházás fenntartását a pályázatban megjelölt címen
- 2026. december 31-ig,
- de minimum 3 évig
köteles a Kedvezményezett biztosítani. "

https://ujvilagcdn.azureedge.net/public/RRF-6.2.1%20Napelem_P%C3%A1ly%C3%A1zati_felh%C3%ADv%C3%A1s_20211019.pdf

(#96) wolf88 válasza bobace (#92) üzenetére


wolf88
tag

Csak ötletként merült fel. A kivitelező még a pályázat végleges kiírása előtt adott nekünk egy árajánlatot a tavalyi fogyasztás alapján, 4kw-os rendszerre.De az új pályázat szerint csak 3 valamennyit lehet csináltatni.50%-osnál ugye jól tudom, hogy most még aki abban csináltatja,az későbbiekben is marad szaldós elszámolás alatt, hiába lesz már csak a bruttó?

(#97) cdl válasza wolf88 (#96) üzenetére


cdl
senior tag

Elméletileg marad. Amíg nem hoznak egy határozatot, hogy bruttó elszámolást vezetnek be mindenkinek. Ez az idő biztos el fog jönni, a mikor kérdéses. Az ideális az volna, ha addigra nullára futna ki a beruházás, így nem fájna annyira a villanyszámla visszajövetele.

(#98) wolf88 válasza cdl (#97) üzenetére


wolf88
tag

Van esély erre,hogy mindenkit köteleznek?

(#99) Chal válasza cdl (#97) üzenetére


Chal
addikt

Azért nem ennyire egyszerű, a kérdés arra vonatkozott, hogy aki most fog beruházni, azzal mi lesz (már ha jól értettem). Sajnos a legvalószínűbb az, hogy amint elindul a bruttó, úgy az 50%-osban sem lehet már több olyan telepített rendszer, ami szaldós. És ugye a bruttós elszámolás bármikor beindulhat, lehet hogy hétfőn, lehet hogy januárban, lehet hogy 1 év múlva, stb.., szóval ezt nem tudja senki, de az tény, hogy nagyon szeretnék, és gőzerővel dolgoznak rajta.

A meglevőknél meg az lenne a logikus, hogy nem piszkálják őket (több okból is kérdéseket vetne fel, illetve problémás lenne megvalósítani, de azért megoldható, ha nagyon akarják), szóval azoknál úgy van ahogy írod, vélhetően.

Aki 50%-osban akar napelemet, az annyit tehet hogy minél előbb eljut a telepítésig, majd a beadásig, mert a bruttó tényleg bármikor jöhet, és utána csak akkor fognak támogatást adni, ha bruttós szolgáltatói szerződést is mellékel a kérvényező.

[ Szerkesztve ]

(#100) cdl válasza Chal (#99) üzenetére


cdl
senior tag

A meglévőknél én nem gondolom, hogy nehezen fog menni az átirányítás.
Lehet, hogy kettéválasztják majd az önerősekre és a támogatással telepítettekre. (ez már ugye ki is van hírdetve) Ha bejön a bruttó, az lesz a kérdés, hogy mi alapján fognak válogatni.
1. 100°%-os támogatással bruttó
2. támogatottak bruttó.
3. mindenki bruttó
De, hogy ez a kihírdetés utáni telepítésekre fog csak vonatkozni, vagy visszamenőleg, az kérdés. Politikai döntés lesz, az biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.