Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22601) sanzi89 válasza bon (#22597) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem érted, hagyjuk.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22602) DopeBob


DopeBob
addikt

Veeam licencelésben otthon van valaki? Kezdek belezavarodni. 9.5 B&R per socket Perpetual licence. Egy ilyet találtam a holnapjukon:

"For all Perpetual Licenses with CPU Sockets, Veeam Backup & Replication and Veeam ONE products will enable additional FREE Instance licenses to be available for use"

Illetve:

Workstation (3 Licensed objects)1

Ez vonatkozik akkor rám? 1 instace token felhasználásval 1 szervert vagy 3 fizikai gépet menthetek? Viszont ha ez mégis kevés lenne (üzemben lévő termelő, pl CNC gépekről kéne mentés csinálni) akkor át kell állni előfizetéses modellre?

MZ/X

(#22603) szallasi007 válasza DopeBob (#22602) üzenetére


szallasi007
őstag

Csütörtökön beszéltem egy értékesítővel, elvileg annyira nehézkes volt ez a liszensz dolog hogy változtat a gyártó.
Lehet hogy érdemes lenne megkeresned egy hivatalos magyar partnert és elmondani mit is szeretnél, lehet hogy olcsóbban kijössz mintha te vadásznád össze.

(#22604) gaborbol válasza DopeBob (#22602) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalunk ahol Veeam b&r van, de nincs licensz a desktophoz akkor nyitok egy hidden share foldert a veeam szerveren kulon felhasznaloval es jelszoval, desktopra ra a free veeam agent-et es csa.
Az osszes kritikus gep,menedzser,tulaj igy le can fedve.
Mondom nekik, hogy ingyenes cucc, gar nincs semmire,vagy ez vagy vesznek meg licenszet.
Mindenhol mukodott eddig, 100% is a restore arany eddig.

(#22605) X Factor válasza DopeBob (#22602) üzenetére


X Factor
addikt

Nekem se volt egyértelmű, leirtam h. hány vmware hostunk van hány vm, mennyi dedikált kliesn stb... és tök szépen erthetoen specifikusan mindent lebontva kaptam válasz mail-t.

Le a kalappal előttük, szóval en is csak batoritani tudlak, h. nyugodtan irj nekik :R

Make things work

(#22606) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Kissé lehet, fura lesz a kérdésem, de valaki dolgozott már hajón IT-sként? Milyen lehet ez az egész? Mire lehet számítani? El nem tudom képzelni, de biztós jó móka, ha megfizetik. :D

LINK

(#22607) kraftxld válasza szabifotos (#22606) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Kb mint egy hoteles csavarhúzótekergető IT meló, csak itt bármikor tudnak ugrasztani a kabinból :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22608) norbert400


norbert400
tag

ez kb álmaim melója. :D papíron legalább is. az oldalt elmentettem szebb napokra.

(#22609) szabifotos válasza norbert400 (#22608) üzenetére


szabifotos
senior tag

Tudtam, hogy nem szabad beraknom a linket, mert lecsaptok rá! (helyettem) :P

(#22610) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Fujitsu iRMC S4-el? Be kellene állítanom rajta a levélküldést a riasztásokhoz, de az istennek se akar menni sem az O365, sem a Gmail smtp-je. Ugyanebben a hálózatban más eszközről működik ugyanezen beállításokkal az O365. Saját smtp szerver nincs.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#22611) norbert400 válasza szabifotos (#22609) üzenetére


norbert400
tag

áh, igazából az tetszett, hogy több it job van hirdetve, mert pl erre nem tudnék jelentkezni diploma és egyéb képesitések (pl comptia) hiányában. Egyszer biztos jól fog jönni. Pincérként akartam hajón dolgozni, amíg nem dolgoztam hotelben pincérként. :D
Egyszer biztos jól fog jönni.

biztos nagyon romantikus lehet két szenvedélynek élni.

(#22612) F.E.K.. válasza norbert400 (#22611) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Azért vicces hogy főiskola/egyetem kell desktopos munkához... mindent _is_ kell csinálni egy személyben ahogy nézem... :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#22613) seger


seger
addikt

Tudnátok mondani olyan progit a network drive manager helyett ami free?

[ Szerkesztve ]

(#22614) MasterMark válasza seger (#22613) üzenetére


MasterMark
titán

net use :DDD

Switch Tax

(#22615) sziszi-fuszi válasza MasterMark (#22614) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

+1 :D

Mi alá kell írás?

(#22616) seger válasza MasterMark (#22614) üzenetére


seger
addikt

Ez stimm, de a ntm-ben be lehet állítani, hogy x időnként ráfrissítsen....

(#22617) kraftxld válasza seger (#22616) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mi az a probléma amit meg akarsz oldani vele?
Group policy-ben van a meghajtó csatoláshoz minden varázslás. Ha akarod 90 percenként frissíti és szépen le is vágja a meglévő session-t, de ezt lehte scriptelni is :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22618) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom nem routeres topik de hátha. :B
Milyen routert ajánlanátok a következő paraméterekkel:
- 2 db WAN port
- redundáns Internet
- jól/könnyen managelhető beállítások
- munkahelyi környezetbe kell, sok garival

Extra: ha még emellett tudna 4G netet is fogadni (harmadik WAN-ként) az csodás lenne.

Jelenlegi VM tűzfalunkat szeretnénk a komplett Hyper-V infrastruktúrával megszüntetni, mert már korosodik a vas alatta (10+ éves).

⭐ Stella

(#22619) kraftxld válasza radi8tor (#22618) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Fortigate-50E vagy Fortigate-60E
Ha nem sürgős lehet megvárnám az új F szériát.
4G failover-t meg FortiExtender-el tud.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22620) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

HyperV alatti egyik virtuális szerverünknek a meghajtóján kevés volt a hely, bővíteni szerettem volna 30GB-al. Elvileg látható, hogy ott van a bővítés, de sem diskpart-tal, sem disk management-ből nem tudom bővíteni.
Egy Windows core szerverről lenne szó. Szerintetek mi lehet a gond?

(#22621) X Factor válasza kraftxld (#22619) üzenetére


X Factor
addikt

Sophos XG nem játszhat esetleg?

Make things work

(#22622) kraftxld válasza tjsz (#22620) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az a gond, hogy valamelyik félkegyelmű dinamikus disk-re csinálta meg.
Mint dinamikus lemez ki lehet terjeszteni, de ez nagyon nem egészséges konfig.
Vagy 3rd party cuccal át kell konvertálni, itt van némi rizikó, hogy elszállhat a partíció.
Vagy átmásolold az adatot egy normális kötetre és ezt meg gyalulod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22623) kraftxld válasza X Factor (#22621) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem tom, annyira nem ismerem :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22624) radi8tor válasza X Factor (#22621) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 WAN bemenete van? (adapter nélkül)

⭐ Stella

(#22625) kraftxld válasza radi8tor (#22624) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22626) X Factor válasza radi8tor (#22624) üzenetére


X Factor
addikt

Alattam xg210-től 550-ig vannak eszközök, azért ezek árban is huzosabbak, de a legkisebb xg86-on is van 5 port és mindet annak konfigolod aminek akarod, lehet akár 4wan-1lan felállás is.

Illetve futhat a sophos appliance módban is, ez picit macerásabb, de ha van vmi szervered, akkor elég egy 4portos nic és meg is vagy, mind vmware mind hyperv alatt elérhető az image.

Mindennépszerű usb-s 4g modemet megesznek, de ha biztosra akar menni az ember, akkor megkell nézni a spreadsheetet a kompatibilitással kapcsolatban.

Annyi h. nálunk a 4g-s rész eléggé hevay policyt kapott, mert ha vmiért megáll a 2db 1gbit-es vonal, meg a 2db 500-as, akkor hirtelen a 4g modem eléggé megérezné ami ráesik. :D

Make things work

(#22627) radi8tor válasza X Factor (#22626) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs nálunk nagy adatforgalom, szóval ez nem lenne gond.
Ki árulja ezt itthon?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22628) tjsz válasza kraftxld (#22622) üzenetére


tjsz
senior tag

Csak azt nem értem, hogy más dynamikus disk-et miért tudtam bővíteni, ezt pedig miért nem.

(#22629) kraftxld válasza tjsz (#22628) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A dinamikus kötetet is lehet bővíteni csak ocsmány lesz, ugyanarra a lemezre az új részre is csinálsz egy dinamikusat majd egy betűjel alá összefűzöd mint jbod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22630) X Factor válasza radi8tor (#22627) üzenetére


X Factor
addikt

BlackCell, 2F, R+R

Nekünk anno pozitÍv tapasztalatunk volt, nem lehetett spec sheet alapján pontosan belőnni h. melyik eszköz felelne meg, Így többet elhozhattunk ingyen 1 hó probára, illetve házhoz el is hozták nekünk, aztán szépen midnegyik végig lett tesztelve.

Technikai kérdés esetén is rendelkezésre állnak, de a hivatalos terméktámogatás is rendben van.

Annyi, h. azért a 86 elég gyenge, akkor már 106.

Make things work

(#22631) Timer válasza radi8tor (#22618) üzenetére


Timer
veterán

Sophos tényleg jó, de nem olcsó az éves licenc. Stormshield? Egy hátránya van a sophos-hoz képest papíron, nincs benne virtual applicaton firewall, ami beállna a lokál Exchange szerver elé a külvilág irányába. Ha nagyon kevés a zseton, akkor Ubiquiti Edge Pro, de ez tényleg csak router, semmi egyéb.

Stormshield-nél régebben lehetett demo eszközt kérni, nem tudom, most mi a helyzet ezzel. Az alap certem megvan hozzá, nekem nagyon szimpatikus cuccnak tűnik, de élesben nem használtam csak rövid ideig, egy botegyszerű hálózatban.

(#22632) sugarforce válasza Timer (#22631) üzenetére


sugarforce
őstag

Mi hasznalunk egy sn 700ast 3 eve, nagyon jo kis cucc, csak dicserni tudom, bar nem olcso az eves licenc.
Certet megcsinaltam en is

[ Szerkesztve ]

(#22633) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Előre is elnézést kérek,hogy nem az odaillő topikba írom,de sajnos nincs a monitoromnak topikja.
Üdv mindenkinek.
A következő kérdésem lenne: Van egy Acer XB271hu monitorom. Tökéletesen működik,csak gondoltam,hogy cserélem a kábelét egy kicsit prémiumabb hatást keltőre főleg egy ilyen monitorhoz.
Erre: CLUB3D DisplayPort 1.4 HBR3 - DisplayPort 1.4 HBR3 2m kábel 154534
A kábel 1.4-es és hbr3-as. A monitorhoz adott pedig 1.2-es hbr2-es. A Vga-m egy RTX 2080 TI gaming x Trio.
A kérdésem az lenne,hogy okozhat e a későbbiekben bármiféle problémát akár a gépben,akár a monitorban,ha a nem gyári kábellel használom? Tudom,hogy az 1.4 visszafelé kompatibilis. Csak gondoltam,hogy biztosra megyek :)

Valakinek tapasztalata,véleménye,ötlete.

Köszönöm.

(#22634) MasterMark válasza Selynelar (#22633) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor lehet probléma, ha az áram ér is be van kötve. (20-as pin.)

Switch Tax

(#22635) Timer válasza sugarforce (#22632) üzenetére


Timer
veterán

Az éves licenc annyiban jó, hogy tényleg csak akkor kell, ha nagyok az igények. Sophos-nál maga az eszköz gyakorlatilag annyira semmit nem ér külön licenc nélkül, hogy hiába a vas, gyakorlatban nem lesz több, mint egy szimpla router. Stormshield éves licenc nélkül is kínál vírusvédelmet, tartalomszűrést, https proxy-t, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#22636) Selynelar válasza MasterMark (#22634) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Azt honnan tudom,hogy az be van e kötve?

(#22637) MasterMark válasza Selynelar (#22636) üzenetére


MasterMark
titán

Szabvány szerint nem szabadna bekötve lennie, egy ilyen kábelnél.

Switch Tax

(#22638) Selynelar válasza MasterMark (#22637) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Akkor elvileg nem kell aggódnom miatta? [link] - Itt van minden amit tudok róla.

(#22639) sugarforce válasza Timer (#22635) üzenetére


sugarforce
őstag

sajnos ezekhez is kell a licenc, van valami alap vírusvédelem benne, ami nem fizetős és nem is olyan komoly, de azt nem használjuk. Az RBL Vulnerability manager és az antispam engine miatt amúgy is megvesszük a premium licencet, akkor már választhatunk több védelem közül.

[ Szerkesztve ]

(#22640) CsodaPOK válasza Selynelar (#22633) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Egy nyamvadt DP kábel miért kell prémium hatást keltsen? :F

(#22641) DopeBob válasza CsodaPOK (#22640) üzenetére


DopeBob
addikt

Pont itt tartok én is. Főleg, hogy pont úgy néz ki, mint akár melyik másik fekete DP kábel. Azt hittem legalább RGB-s :D

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#22642) Selynelar válasza CsodaPOK (#22640) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Értem én a kérdést. A prémium alatt nem azt értem,hogy "csillogjon-villogjon",fonott legyen stb. Hanem amire gondolok,az a megbízhatósága. Sok helyen olvastam,hogy általában a mellékelt kábelek kínai sz..ok. Amelyek szeretik megadni magukat egy idő után. Vagy éppenséggel problémát okozni a monitorban. Főleg,hogy a mellékelt kábelekben általában valami oknál fogva bekötve marad az áramér. Ezért is van az adott kábel csere iránti érdeklődésem. Bocsánat,ha nem voltam érthető( [link] ). :R

(#22643) Lev07


Lev07
csendes tag

Sziasztok!
A következőt szeretném megtudni:
Adott 4 db Dell Poweredge III-as server, switch, kábelek, periferia.
Csak munkára használnám a clustert, azaz végeselem szoftver MSC.Marc (Windows alatt tud elosztottan dolgozni), illetve LAMMPS / SPPARKS programok futattására (ehhez MPI kell Linux alatt). Elképzelésem, hogy Windows 7-et tennék fel a szerverekre, illetve mindre Virtualboxot a Linuxhoz.
Két kérdésem lenne, Virtualbox alá a master node-ra milyen disztribuciot ajanlanatok, elsősorban XUbuntu-t ismerem. Valami Beowulf rendszerben gondolkodok, amit egyszerű konfigurálni, ilyenekből találtam PelicanHPC-t és a ROCKS distrot. A lényeg az lenne, hogy egyszerűen lehessen konfigurálni, és MPI-t tudja futtatni. Illetve ha van valami jó videó/leírás a konfigurációs menetről és mpi program futtatásról akkor az is érdekelne.
Segítő válaszaitokat előre is köszönöm!

(#22644) kraftxld válasza Lev07 (#22643) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Add el ezeket a régi vasakat és bármilyen új modern pocesszor földbedöngöli a clusterezett teljesítmény.
Tized ennyi áramból, század ennyi szopásból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22645) DopeBob válasza kraftxld (#20771) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia,

ez bevállt Nálatok? Pont ilyet csináltam most én is, de nem igazából működik, ha naponta cserélgetem alatta a hdd-t, mindig full backupot csinál. Ha nem változik a vinyó, akkor megy csak a fast clone. Beállítások majdnem ugyan ezek a tömörítés nincs high-ra rakva, de annak szerintem nincs köze hozzá.

MZ/X

(#22646) CsodaPOK válasza DopeBob (#22641) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nem-nem. Az RGB ledes az a "GAMER" :D

(#22647) CsodaPOK válasza Selynelar (#22642) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha tökéletesen működik, akkor feleslegesen agyalsz ezen. Ha szórni akarod a pénzed, akkor vegyél "prémium" kábelt, de kb pont semmivel nem leszel előrébb...

(#22648) Selynelar válasza CsodaPOK (#22647) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm. Én is pont erre az elhatározásra jutottam. :R Szóval maradok a mellékeltnél. :C

(#22649) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok, két hét múlva le kell hogy kapcsoljak mindent. Szervert, storage, tűzfal switchek Voip központot.
Amit nem tudok hogy a storage-et hogyan? Dell régi cucc nincs rajta se gomb se semmi :(
Leállítom a vmeket és a szervereket így nem ír rá semmi. Utána simán huzzam ki és ennyi? Bekapcsolásnál meg simán dugjam be várjak egy jó 20 percet aztán a szervert és kész?
Több órás leállás lesz szóval áthidalni nem fogom tudni a szünetmentessekkel :(( :(

(#22650) DopeBob válasza szallasi007 (#22649) üzenetére


DopeBob
addikt

Igen, az általában nincs rajtuk. Web felületről sem lehet leállítani a controllereket? Esetleg CLI?

Ha a fentiek közül egyik seés két kontrolleres, akkor majd először húzd ki csak az egyik tápot, ilyenkor elvileg aut. kiírják a cache tartalmát ha esetleg maradt benne valami aztán utána a másikat.

MZ/X

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.