Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22201) bon


bon
őstag

Milyen módon lehetne figyelni vagy korlátozni, hogy a dolgozok a céges hálózatról saját célra adatokat mentsenek le pl külső adathordozóra? De akár e-mailben küldött csatolmányokról is legyen egy kimutatás. Office 365-öt használunk. De szóba jöhet fizetős hardver és szoftver is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22202) Timer válasza VeryByte (#22200) üzenetére


Timer
veterán

Ubiquiti a gateway?

Bon: DLP szoftver témában keresgess, van kínálat bőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#22203) #42556672 válasza bon (#22201) üzenetére


#42556672
törölt tag

Azure Information Protection és Intune együtt. Van lehetőség automatikus besorolásra és a besorolás függvényében alkalmazott házirendekkel el lehet érni, hogy ne legyen menthető csak sharepoint/onedrive tárhelyre.

(#22204) VeryByte válasza Timer (#22202) üzenetére


VeryByte
őstag

Melyik oldalra gondolsz?
Az L2TP/IPSec szerverről nincs információm, a klienseket próbáltam Sonicwall és EdgeRouter mögül is, ugyanaz az eredmény.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22205) Timer válasza VeryByte (#22204) üzenetére


Timer
veterán

Mindkettőre. Én Edgerouter cét próbáltam elérni edgerouter mögül, és rendben volt. Vettem egy Amplifi-t, nem ment. A supoportnak küldözgettem a logokat mindkét eszközről, és végül az edge-en kellett frissíteni.

(#22206) bugizozi válasza VeryByte (#22200) üzenetére


bugizozi
őstag

"Valakinek ötlet?"

OpenVPN ;]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22207) VeryByte válasza bugizozi (#22206) üzenetére


VeryByte
őstag

Na ja, de a szerver részt nem én üzemeltetem, nincs beleszólásom.

És akkor a megoldás: KÉZZEL KELL BEÍRNI A PRE-SHARED KEY-t, mert a másolás/beillesztés nem felelt meg neki.
Direkt írtam nagy betűkkel és siratom a 4 elvesztegetett órámat. :-(

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22208) bugizozi válasza VeryByte (#22207) üzenetére


bugizozi
őstag

tudom, csak vicc volt, azért a smile a végén ;)

lol, micsoda megoldás :Y a te gépeden is kézzel írtad be?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#22209) VeryByte válasza bugizozi (#22208) üzenetére


VeryByte
őstag

Persze, értettem. :-)

Hogy kézzel írtam-e be? Fogalmam sincs.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#22210) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok, O365 tenant to tenant migrálást bárki csinált már?
Gondolom valami kész szoftverrel lenne a legegyszerűbb (MS szerint is az az ajánlott megoldás csak szoftvert nem írnak), valakinek pozitív/negatív tapasztalata van már ezügyben?

(#22211) #42556672 válasza szallasi007 (#22210) üzenetére


#42556672
törölt tag

BitTitan

LINK

(#22212) MasterMark


MasterMark
titán

Milyen NTP/SNTP szervert szoktatok használni? (Ott is ahol csak IP cím jó.)

Én time.kfki.hu-t szoktam irogatni, de mi lenne ajánlott? :R

Switch Tax

(#22213) kraftxld válasza MasterMark (#22212) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

pool.ntp.org

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22214) bogabi válasza MasterMark (#22212) üzenetére


bogabi
senior tag

Egy eszközt kiengedni a tűzfalon a pool.ntp.org-ra, aztán arról mehet belső hálóban a time szinkron. Lehetőleg ne Windows server legyen, mert akkor arra vehetsz egy rakat CAL-t - már ha legális akarsz maradni. Nálam pl. az UTM-ről szinkronizálnak a nem Windows-os kliensek (printer, switch, stb).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#22215) szallasi007 válasza #42556672 (#22211) üzenetére


szallasi007
őstag

Köszi, árat esetleg tudsz mondani?

(#22216) coco2


coco2
őstag

Sikerült egy olyan ostoba szitut fognom, amikor 35 méternyi lan kábel már úgy van behúzva a falba, hogy nagyon gáz lenne újrahúzni, és az egyik oldalán hosszabb kellene legyen pont pár méterrel.

Létezik valami olyan 1:1 esetleg 1-cross-1 csatlakozó dugó, amivel össze tudok illeszteni lan kábeleket? Toldani kellene. Cat5, 100 mbps.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#22217) seger válasza coco2 (#22216) üzenetére


seger
addikt

Létezik. Cat5, Cat6 is. Nem itt a legolcsóbb.... csak úgy mutatom.
link

[ Szerkesztve ]

(#22218) vmk válasza coco2 (#22216) üzenetére


vmk
tag

Én ilyet javasolnék.

(#22219) sanzi89 válasza coco2 (#22216) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha "csak" nagyon gáz újrahúzni, akkor újrahúznám. :))
Ha lehetetlen, akkor meg a fentebb linkelt toldók megoldás lehet.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22220) #42556672 válasza szallasi007 (#22215) üzenetére


#42556672
törölt tag

A linken amit adtam regisztrálsz vagy írsz nekik és kiderül. Magyarországon pl. a TechData a disztribútor, őket is felhívhatod, Fiókonként árazzák, nem akarlak félrevezetni de valahol 3000ft/fiók körül van.

(#22221) MasterMark válasza kraftxld (#22213) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem tetszik, hogy valami geo loadbalancer van mögötte. IP-nél így meg se tudom adni. Vagy rosszul gondolom és IP-nek a belső hálós NTP szervert adjuk meg?

bogabi: Köszi. :R

Switch Tax

(#22222) #42556672 válasza MasterMark (#22221) üzenetére


#42556672
törölt tag

Én több megoldást használtam:

- Synology képes NTP szerverként viselkedni. Megadod neki valamelyik NTP szervert vagy szervereket ( https://www.pool.ntp.org/zone/hu ) ÉS a DHCP-ben magadod az Ő címét mint NTP szerver, Aki nem képes DHCP-ről beolvasni annak kézzel beállítod.
- Mikrotik is tud NTP szerver lenni
- Raspberry-ből csinálsz

Így a tűzfalon csak egy gépet kell kiengedned az NTP/123/TCP porton.

(#22223) szallasi007 válasza #42556672 (#22220) üzenetére


szallasi007
őstag

Köszönöm :R

(#22224) bon válasza Timer (#22202) üzenetére


bon
őstag

Esetleg valami ajánlat? Nézegettem a google találatokat, a Symantec márkanév ismerős. Solarwinds nagyon drága,

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22225) bon válasza #42556672 (#22203) üzenetére


bon
őstag

Köszi ezt megnézem és bekapcsoltam mobilokra. Egyik dolgozó eszközénél már futottam bele egy olyanba, hogy semmilyen mellékletet nem enged letölteni a telefonjára így megnyítni se tudja. Mindenki másnál eddig rendben van.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22226) bon


bon
őstag

Ma találkoztam egy furcsa problémával. Dolgozó jelzi, hogy nem éri el a hálózati meghajtókat és nem tud kapcsolódni a egyik kulcs-soft program se az adatbázishoz. Mindkét dolog külön-külön szerveren van. Mindenki másnál működnek. A dolgozó gépén ping-re válaszolnak az eszközök sőt eltudom érni \\gépnél paranccsal a megosztásokat.(de pl az elöző nap működő távoli asztal már nem bír kapcsolódni) Mivel megoldást nem találtam így gondoltam újra dobom a gépet, úgyse sok idő, már majdnem végeztem amikor újra felütötte a jelenség a fejét pont az orrom előtt. Éppen hálózati nyomtatót telepítettem amit a telepítő megkereset magától majd kiválasztottam és közbe mentek el vadászni fentebb leírtak. Most ott tartok, hogy rendszer újradob és egyenkét elkezdem felrakni a progikat és nézegetem, hogy jó e még a gép.

Valaki futott már bele ilyenbe? Dell Optiplex gépek, wifi és lan kapcsolattal is megvan a hiba, tartományól kiléptetve majd vissza a gépet is van hiba.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22227) Timer válasza bon (#22226) üzenetére


Timer
veterán

Tippet DLP szoftverre első kézből nem tudok adni sajnos, de elég bőséges a piac. Microsoftnak is van talán erre megoldása, O365 alatt valami jó kis extra licenc kell hozzá, arra emlékszem.

A másik problémára: érdekes módon ma én is hasonlóba futottam bele egy Optiplexen, bár ott net volt, TeamViewer legalábbis ment, miközben a belső hálózaton nem ért el semmit a kliens, nem is értettem. Néhány restart helyre tette. Lehet, hogy Windows Update cserélt hálókártya drivert?

(#22228) bon válasza Timer (#22227) üzenetére


bon
őstag

A hálózati problémára lehetséges, hogy megvan a válasz, teljesen véletlenül ugrott be. Az Microsoft 365 előfizetésben a ezközök házirendjét szigorítottam. Néhány felhasználónak össze van kapcsolva az AD és az Office fiókja. A szigorított házirend meg érintette ennek a felhasználónak a hálózati jogosultságát, mert bevolt pipálva az Office aktiválásánál, hogy a cég felügyelheti ezt a gépet. Megszüntettem ezt az engedélyt és egyből jó lett minden.
Úgy néz ki még állítani kell egy két dolgott...

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#22229) Timer válasza bon (#22228) üzenetére


Timer
veterán

Huhh, az szép találat! Ha nem titok, és meglesz az O365 beállítás, ami a tüneteket okozta, légy szíves oszd majd meg itt, vagy privátban! :K

[ Szerkesztve ]

(#22230) seger


seger
addikt

Help!

Win10 1909! Nem érem el a nast, de pl távoli asztal kapcsolat sem megy belső hálón!
Böngészőbe beírom a nas ip-t, vagy távoli asztal kapcsolatnál a gép belső ip címét, nem lehet elérni! Ha ugyan ezeket az eszközöket külső ipcímmel hívom meg, akkor tökéletesen elérem!! 1903-nál még nem volt ez a hiba!

(#22231) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Ismertek olyan AP kliens módban működni tudó hálózati eszközt, aminek több SSID-t meg lehet adni, ahova kapcsolódni próbáljon?

Bővebben: adott egy mérőműszer, ami járja az országot. Egyszer a telephelyen van, egyszer kint a pusztában Józsival, egyszer Bélával. A műszernek van egy RJ45-ös portja, amin netet kell neki adni, hogy a mérési eredményeket fel tudja tölteni. Alkalmi a net igény, ezért egy dedikált SIM kártyát, meg 4G routert nem akarunk odarakni.
A telefonján viszont mobilnet mindenkinél van, amit meg lehetne osztani, illetve a telephely is le van fedve wifivel. Az lenne a cél, hogy egy AP-t rádugok a műszerre kliens módban, az AP-n egyszer felveszegetem, a telephelyi wifi-t, a Józsi telefonjáról megosztott wifit, a Béla telefonjáról megosztott wifi-t, aztán amelyiket épp meglátja, arra csatlakozzon.
A problémám, hogy ami AP-kat ilyen módban én konfigurálgattam, ott mindig csak egy SSID-t lehetett megadni.

Ötlet?

Köszi! :R

(#22232) kraftxld válasza CsodaPOK (#22231) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ilyet szerintem nem fogsz találni, én egy pre-paid sim kártya + 4G router kombóval csinálnám meg.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22233) CsodaPOK válasza kraftxld (#22232) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi a gyors választ! :R
Én is a 4G-t preferálom, csak nagyon erőltették, hogy mert a wifi... De ezek szerint azért nem találkoztam még ilyennel, mert nem létezik :DDD

(#22234) vmk


vmk
tag

Sziasztok.

Amatőr kérdésem lenne.
GPO-ból megoldható hálózati meghajtó csatolása biztonsági csoportok szerint?

Csinálnék mindegyik csoporthoz egy GPO-t, ami felcsatolja a hozzá tartozó meghajtót és a felhasználó azokat a meghajtókat kapja meg, amelyik csoportnak a tagja.

(#22235) Drag77 válasza vmk (#22234) üzenetére


Drag77
senior tag

Igen, a user preferences—ben keresd. A csoportot utána az ittem level target-nél állítod be.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#22236) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Tudtok olyan alkalmazást Win10-re, amivel be lehet állítani, melyik szoftver melyik hálózati adaptert használja, ill. melyik átjárót, stb.? Adott egy belső háló nettel, valamint egy mobilnet. Azt szeretném ha a mobilnetet csak egy adott alkalmazás használná, a többi pedig a vezetékes hálózatot. Köszi előre is az ötleteket!

(#22237) vmk válasza Drag77 (#22235) üzenetére


vmk
tag

Köszönöm szépen!

(#22238) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

HP SmartArray P800 + 6 db 2TB-os vinyó RAID6 (ADG)-ben.
Egy vinyó meghalt, egész array rotty.... csodálatos...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22239) Timer válasza kraftxld (#22238) üzenetére


Timer
veterán

Kezdem azt gondolni, hogy erősen járna a f@szkorbács a HPE szoftverfejlesztő részlegének az Ünnepek alkalmából. Az SSD-s hibára van valami tesztelt megoldása már valakinek? MSA esetén utánakérdeztem, mindenképp offline-ban kell végezni a diszkek frissítését, szerverbe helyezett lemezeknél egyelőre nem találtam erre vonatkozó infót. Gyanítom, ott is le kell állni a vassal.

Kraft, itt volt spare lemez?

[ Szerkesztve ]

(#22240) SirRasor válasza kraftxld (#22238) üzenetére


SirRasor
őstag

WAT? Raid5/6-ban kieshetne elméletileg 1, nem?

Más: Windows Server 2008 R2 - DC szerver, ezen van a DHCP. A gépem meg Win10 Pro 1903
Gépemről:
ping: gépnév1 -> 192.168.0.107 - fasza, rámegyek, ez nem az a gép!
ping: gépnév2 -> 192.168.0.107- ez tényleg a valós...
ipconfig /flushdns után nem találja a gép1-et. Eltelik 1 perc, megint a 107-es címen keresi :W
Ok, DHCP-ben valami rosszul áll: címbérletek: gép2 -> 192.168.0.107, semmi egyéb bejegyzés. WTF?!? Fenntartások között sincs, IP-cím sincs befixálva a gépeken, mert hát a DHCP oszt...
Nyilván az szerintem segítene, ha fenntartásnak felvenném mindegyiket, de akkor meg mi értelme a DHCP-nek? Ennyi erővel a gépeken is befixálhatnám és vezethetném kockás füzetben...
Ötletek? Amúgy mi a best practice? Fenntartás+gépeken fixálás? Azért gondolom ezt, mert ha véletlen kiesik a DHCP, akkor se áll meg az élet.

Make Love not war!

(#22241) Timer válasza SirRasor (#22240) üzenetére


Timer
veterán

"Ötletek? Amúgy mi a best practice? Fenntartás+gépeken fixálás? "

Talán a legjobb szcenárió, csak ezzel meg az a gond, hogy rendszeresen menedzselni kell a reservationöket is, ha kihullik egy gép, például. Szóval, elég gyorsan pontatlan lesz, és veszted a kiosztható IP-ket.

(#22242) kraftxld válasza Timer (#22239) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem volt spare, de RAID6 esetén ha akár kettő is elhullik mennie kéne tovább.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22243) kraftxld válasza SirRasor (#22240) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nincs beállítva rendesen a DNS scavenging, azért marad meg a régi rekord amit a DHCP beregisztrált.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22244) szallasi007 válasza kraftxld (#22238) üzenetére


szallasi007
őstag

És ilyenkor mit mondasz az ügyfélnek? Egyáltalán most mi van?

Meg ha beteszed az új diszket és újraépül a tömb az adatok is meglesznek vagy most imádkozó sáska póz hogy backup legalább működik?

Normál esetben diszk csere és működik a rendszer élményben már volt részem párszor de ilyenben még nem.

(#22245) kraftxld válasza szallasi007 (#22244) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Elég necces sztori, mult héten vettük át az ügyfelet, hoznák a gépeket a hosting platformunkra. Csütörtökön kiment az egyik kollega, pénteken jelezte a belső ITs arc, hogy akkor ő jövő héten már nem jön :DDD
Mentés nincs, ma két óra att bogoztam ki a dolgot, mert a dokumentáció csak a szokásos (kerek nulla, még szerencse, hogy jelszavak megvoltak).
Ez egy ezer éve lejárt garis HP DL380 G5, rajta Windows Server 2008 R2, iSCSI target a volume-on ami szét hullott. Rajta két .vhd ami iSCSI-n keresztül volt átadva egy HP C7000 chassis-ban lévő VMware 5.5-öt futtató blade-nek. Ezen ment egy Windows7 VM ami robocopy-val csinált valami mentéseket erre az iSCSI témára. Tiszta káosz, de volt Veeam-jük is csak fingja nem volt a belső ITs arcnak, hogy mit csinál.
Holnap a kollega ránt egyet a halott disk-en, aztán meglátjuk, hogy túléli-e a tömb. Reméljük jó disk-et fog kihúzni :DDD

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22246) MasterDeeJay

Van egy Dell T20-as szerverem ami eredeti formájában már lassú volt így elkezdtem bővítgetni . Kapott egy i5-öst a pentium dual helyett és ramokat (megy mixelve ecc és sima benne), most ssd-n lenne a sor. Egy olyasmi rendszer fut rajta mint az SAP csak járműves témára írva. (alkatrészek, számlázás...stb) Ramból 8gb van de 4-5gb-nál nem szokott feljebb menni a használat. Többen RDP-vel jelentkeznek be rá és azon fut a rendszer.
Van rajta egy Windows server 2008 R2 ami a bios szerint raid módban van telepítve nem sima ahci. (raid semmilyen formában nincs, és nem dinamikus a kötet)
SSD-t vennék bele és a régi 500gb-os ezer éves hdd-t cserélném le belőle. kb 65gb ami használt.
Mit vegyek bele? Alsó kategóriát nem akarok, talán Samsung Evo basic elég lehet?
Szerintetek mivel klónozzam le?
SSD-nél megy vajon a trim raid-es driver módban?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22247) szallasi007 válasza kraftxld (#22245) üzenetére


szallasi007
őstag

Jézusom, részvétem :O

(#22248) sugarforce válasza kraftxld (#22245) üzenetére


sugarforce
őstag

ezt olvasni is fájt :W

(#22249) CsodaPOK válasza kraftxld (#22245) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Szóval csak a szokásos :DDD

(#22250) SirRasor válasza kraftxld (#22243) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx, utánaolvastam, beállítottam :)

Timer hát igen, ezért is hagyok most mindent a DHCP-re, csak ott meg 4 órára van állítva a lease time, ami nagyon alacsony. Igazából mind1 mire van állítva, csak a DNS aging/scavengingnek kisebb értéken kell állnia és az meg 7 napon állt :W

Lease most 2 napon áll, a DNS aging/scavenginget meg 1 napra vettem.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.