Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) 04ahgy válasza Tommi000001 (#21042) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az bizony baj. Memóriahiba. Azt a tesztet futtasd le úgy, hogy egyszerre csak egy modul van a gépben, és a legelső slotban. Látom 4 modulod van, nem szabad mindegyiknél (ha magában van benn) hibáznia, csak egy, esetleg kettőnél.

Ha mindegyiknél önállóan is hibázik, akkor a CPU memóriavezérlője hibás, vagy az L2 / L3 cache. Egy BIOS frissítés sem árthat a legfrissebbre.

A "sima" memtesztet pedig felejtsd el, mostanában a Memtest86+ az, amit jobban fejlesztenek.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21052) Hulk24 válasza zoo8800 (#21048) üzenetére


Hulk24
aktív tag

szerintem a ram lesz a lúdas! most fogok majd cserélni! először az OPrendszerre gynakodtam, de az hibátlanul futott 3 hónapig!! ram-ra gyanakszok...

(#21053) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintetek kingston 4Gb 800Mhz KIT 11.5 jó választás?
csak ezt tudnám itt helyben KIT-ben venni, élettartam garival
xp 32-bit alatt megy simán a 4Gb Ram (csak egy részét nem látom a video memoria miatt),vagy állítani kell valamit

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#21054) Qru válasza kisza25 (#21053) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tuningra nem jó, de amúgy nincs gond velük. Nem kell állítanod semmi win-ben.

#nincsbennetarcsi

(#21055) fgordon válasza Chaser (#21045) üzenetére


fgordon
senior tag

"Nem feltétlen igaz, a bolt ahol szoktam vásárolni 2x2GB geil BD-t 13.5k-ért árul, 2 gigás kingmaxot meg darabját 5.5-6k-ért, azokra 3 év gar van, a geilre 5, innentől kezdve ha nincs tuning akkor is geil ebben az esetben."

Chaser, sajnos rossz helyen vásárolsz. :O

Kingmax-ra élettartam gari van, és 5k alatt kellene tudnod megvenni normális helyen a 2 gb-os 1066-osat, ami húzható is.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21056) fgordon válasza kisza25 (#21053) üzenetére


fgordon
senior tag

Ezért kapsz 1066-os ddr2 kingmax-ot is, 2x2 gb-ot

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21057) Gyuri27 válasza fgordon (#21056) üzenetére


Gyuri27
félisten

De miért kell 12k-ért 1066 cl6 kingmaxot venni, mikor 15k-ért van ocz platinum 1000?

Amd - Radeon - Ryzen

(#21058) proof88 válasza - = Zk = - (#21007) üzenetére


proof88
addikt

Szia!

Írtad, hogy 2 db kited van, amit fél év különbséggel vettél. Szerintem itt lesz a probléma, mert a gyártó azalatt optimalizált és eltérő időzítésű RAM-okat vettél, aminek egyik velejárója, hogy a játék mindig ugyanott hal meg. :D Velem ugyanez volt, nekem alapból 2x1 GB 1066-os CSX Desktop OC RAM-jaim voltak, kb fél évvel később kitaláltam, hogy 4 giga kéne, ezért nagy bőszen rendeltem ugyanilyen kitet, viszont amikor elmentem értük, meglepetés ért, ugyanis a hűtőbordák már magasabbak voltak, sőt a doboz dizájnja is megváltozott. :D Mint kiderült, a 2 kit odáig megegyezik, hogy 5-5-5-16, de ezután még van egy rakat időzítési érték, amiket bios-ban is állítani lehet, és ott volt olyan, ami az újnál kicsit alacsonyabb volt. 800-on nem volt hiba, de 1066-on hiába kaptak 2.1V-ot, GTA4-ben mindig ugyanazon a helyen a küldetésnél kifagyott a játék. Meg volt olyan is, hogy telepítés közben CRC-hiba, amit az "elszektorhibásodó" winyómra fogtam először, ahonnan telepítettem, de miután restarttal megszűnt a probléma, már kábel hibára gyanakodtam, de végül meglett a tettes. A megoldás az, hogy BIOS-ban, ahol eltérő számot találtam időzítéseknél, ott a nagyobbat állítottam be manuálisan. A gondok megszűntek, és most már szépen dolgozik együtt a 2 kit akár 1100 MHz-en is. :K

(#21059) fgordon válasza Gyuri27 (#21057) üzenetére


fgordon
senior tag

Kingmax, ahol én veszem, ott 4800 Ft / 2 gb 1066 ddr2 élettartam garival... ;]

Nekem nem ér 7500 Ft-ot, 1.5x annyit az OCZ, és szerintem kevés embernek éri meg... :(

De biztos van, akinek megéri... :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21060) - = Zk = - válasza proof88 (#21058) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szeva
köszönöm, hogy szóltál PÜ-ben!:R
nos, okés. megfontolom. de a ram belkövésénél nem vagyok egy agy. tehát nem értem, mit kéne állítanom, és hol:R
tudnál ebben segiteni?:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21061) proof88 válasza - = Zk = - (#21060) üzenetére


proof88
addikt

Nincs mit :)
Nem ismerem a lapodat, nálam az asus p5q-e biosában, ahol a RAMok sebességét állítani lehet, alatta ott vannak az időzítések is, melyeket akár manuálisan is állíthatok. A BIOS viszont kiírja a kiolvasott értékeket, én azokat állítom be manuálisan. A lassabb (régebbi) memóriákat raktam az első csatorna első slotjába, pont ezért, gondolom annak az adatait mutatja szürkével. Itt egy kép róla. A képen, ahol az 1st information-nél 42 van írva, nálam az volt a gond, mert asszem az új ramoknak ott 38-at írt, a réginek meg 42-t. A bios viszont 40 után csak 45-öt kínál, ezért 45-öt állítottam be.
Szóval neked is kéne a biosban keresni egy ilyet, és manuálisan beállítani a ramokat. Talán nálad is kiírja a kiolvasott értékeket. Ja annyit tudok, hogy Gigabyte lapoknál meg kell nyomnod a biosban a Ctrl+F1-et, hogy a rejtett tuning beállítások elérhetőek legyenek. :)

(#21062) mrlan


mrlan
tag

sziasztok! Régi socket 478-as lapok hogy a retekbe működnek 4 giga rammal ha 32bites a procc mert akkor úgye nem megy fel a 64-es windows :U ....

Mr. LAN

(#21063) boogie84 válasza mrlan (#21062) üzenetére


boogie84
veterán

sehogy! 32bites opredszerek max 3,2GB-ot tudnak megcímezni

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#21064) fgordon válasza mrlan (#21062) üzenetére


fgordon
senior tag

Hát, elméletileg jól tudod, csak gyakorlatilag nem...

A nem használt többi memóriát ramdisk-ként pagefile-ként lehet használni = gyakorlatilag használni fogja a gép, és érezhetően gyorsul...

Nekem 8 gb van: 3.2 gb mint memória + 4.8 gb mint ramdisk, azon 128-mb-4.8 gb page file + temp hely... És mindezt 32 bites win xp prof-on... Erezhetoen furgebb a gep...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21065) mrlan válasza fgordon (#21064) üzenetére


mrlan
tag

Köszi a választ! :R

Mr. LAN

(#21066) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Tesómék most akarják bővíteni gépüket és a lap [link] és proci [link] mellett már csak a ramot nem sikerült kiválasztani.Én egy tuningosabb OCZ típusra gondoltam.Ezek közül melyiket válasszam.:[link] , [link] , [link].Ja és mindegyikből van 1066Mhz-es is ami +2000ft-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#21067) monti20


monti20
tag

Helló!

Olyan kérdésem lenne, hogy ma melyik márka a jobb: a CSX vagy a Kingmax??
Árban kb. ua. a kettő, most ahol néztem a CSX még olcsóbb is egy kicsit.

Köszi! :R

NeSszeeeE!!!!! :)

(#21068) kriszbon válasza fgordon (#21064) üzenetére


kriszbon
őstag

Arról hogy ezt hogy lehet megoldani nincs egy linked :F Megköszönném :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#21069) kaoszpapja válasza Dark KillerX (#21066) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

a platinum-ot vagy a titanium-ot venném. ha lesz nagy tuning akkor titanium vagy platinum, ha nem lesz akkor is a platinum. a reapert-t semmiképp csak ha fontos a jobb hűtés, pedig már ezeknél se rossz. tuning terén nem bízok a reaperben. :(

(#21070) kaoszpapja válasza monti20 (#21067) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

mindegyiknek a régebbi szériás ramjai voltak a jobbak, de ha olcsóbb vagy ugyanannyiba kerül a csx, akkor azt.

(#21071) 04ahgy válasza - = Zk = - (#21060) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt próbáld meg, hogy egyszerre csak két modul van benn. Persze az összetartozóak. Így használd egy ideig a gépet, és figyeld, van-e hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21072) fgordon válasza kriszbon (#21068) üzenetére


fgordon
senior tag

Majd keresek valamit, de alapvetően nem bonyolult, ha már rendelkezel a szoftverrel.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21073) fgordon válasza kaoszpapja (#21070) üzenetére


fgordon
senior tag

Nem tudom, én nagyon elégedett vagyok az 1024-es és a 2048 mbyte-os Kingmax DDR2 modulokkal, elég sok gépbe került ez, és mindegyik nagyon jól ciripel, van amit tuningolnak is...

Nekem a CSX-szel az a bajom, hogy nincsenek olyan garanciális feltételek és árak, mint a Kingmax-hoz, például élettartam garancia és azonnali csere, ha esetleg gond lenne...

Meg nekem drágábbnak tűnik, mint a Kingmax, és nem látom az okot, hogy miért...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21074) trl_master válasza monti20 (#21067) üzenetére


trl_master
tag

én mindenképp kingmaxot választanék a helyedben...én nagyon sok gépbe raktam már, és még egyikben sem csalódtam... ;]

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#21075) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Arról lenne szó,hogy van egy abit aw8-max lapom ami kezel 4 gb ramot és van is 4x 1 gb egyforma geil ramom vagyis mennének dualba is páronként,de a 32bites xp ugy nem fog ennyit kezelni,mert nekem csak 3 gb-ot lát.Hogy járok legjobban ha eladok 2X1 gb és veszek helyettük 2 X 512Mb-ot vagy hagyjam benne a 4 X 1 gb és ne foglalkozzak vele hogy csak 3 at lát attól mind a négy dualba megy vagy csak az a kettő?

Szerk: Remélem érthetően fogalmaztam...

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#21076) Qru válasza Pocee (#21075) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4GB-ot tud megcímezni összesen, ha 512-es vgad vn akkor 3,5GB-ot lát. Sztem nem érdemes vacakolnod az ez eladással, úgy is a breki feneke alatt vannak az árak, kb alig kapnál érte vmit. Később meg a 2x512-es kit-et senki nem venné meg.

#nincsbennetarcsi

(#21077) Gyuri27 válasza Qru (#21076) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt sem minden esetben. 3-3,5 között van valahol az igazság.
Talán egyszer jön a win7 és az majd jó lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#21078) kaoszpapja válasza fgordon (#21073) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

pont az hogy olcsóbban tudja venni :) egyébként nem mondtam hogy rosszak a kingmax-ok sőt a legjobb ár érték aránnyal bírnak, de ha 1066-osat vesz akkor nagy a valószínűsége, hogy az cl6-os lesz, viszont a csx cl5 és ha olcsóbb is akkor egyértelmű :) hol veszed a kingmaxot hogy élettartam gari van rá?

(#21079) Pocee válasza Qru (#21076) üzenetére


Pocee
senior tag

Akkor tegyük fel nem adom el :) hanem csak veszek 2 X 512 ugyanolyan ramot mint az 1gigásak és beteszek 2db 1gigást meg 2 db 512est és akkor lesz 3 giga ramom amit rendesen lát az xp és full dualban mennek szted is ekkor lenne a lehető leggyorsabb a gépem vagy ha beteszek 4 gigát de abból csak tegyük fel 3at lát?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Mr.Brightside

(#21080) lsc válasza Pocee (#21079) üzenetére


lsc
nagyúr

Amiatt hogy nem látja mind a 4 gigát nem lesz lassabb a gép, emiatt felesleges ramot venni .

Az élet kegyetlen .

(#21081) Gyuri27 válasza Pocee (#21079) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem értem a krizist. 4 giga esetén ugye a 32 bites xp lát amennyit lát. De attól az még mind duálban megy.
Amúgy meg felesleges valamit venni, hogy később olcsóbban eladd némi bukóval szvsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#21082) fgordon válasza kaoszpapja (#21078) üzenetére


fgordon
senior tag

Ramiris-ben veszem.

Nézted már, hogy MEKKORA a különbség CL5 és CL6 között DDR2 1066-on?

Én azt tapasztalom, hogy gyorsabb, ha nagyobb az órajel, Mhz nagyobb CL értéknél, mint egy kisebb CL, de alacsonyabb Mhz...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21083) - = Zk = - válasza 04ahgy (#21071) üzenetére


- = Zk = -
félisten

van :O

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21084) lsc válasza fgordon (#21082) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintük nem sok különbség van játékoknál a késleltetés és az órajelek variálása miatt .

Az élet kegyetlen .

(#21085) kaoszpapja válasza fgordon (#21082) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

vannak progik amik jobban szeretik a kisebb késleltetést, de játékokban köztudott hogy a nagyobb órajel dominál.

az se mindegy hogy arányaiban mennyi a mhz a külömböző cl értékek közt, de nem azt mondom hogy olyan egetverő a külömbség, de azért valljuk be jobb a csx késleltetése és olcsóbb is neki, ettől függetlenül a kingmax még mindíg a legjobb ár\érték arányú ram és lehet hogy csak azért olcsóbb neki a csx mert a kingmax abban a boltban irreális drága és még azt is tegyük hozzá hogy azért a csx is eléggé megbízható ram.

(#21086) Pocee válasza Gyuri27 (#21081) üzenetére


Pocee
senior tag

Igazából ezt akartam hallani hogy attól hogy nem kezeli mind a négyet még nem lassul.
Köszönöm a segítséget!

Üdv: Pocee

Mr.Brightside

(#21087) proof88 válasza - = Zk = - (#21083) üzenetére


proof88
addikt

Akkor mégiscsak az egyik kittel van a gond?

(#21088) Gyuri27 válasza Pocee (#21086) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez nem úgy van, hogy az egyik modult nem kezeli. Hiszen 2x2 esetén ez amúgy sem jönne ki. De azt ne kérdezt, hogy mikor melyik memória területet használja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#21089) - = Zk = - válasza proof88 (#21087) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen. de mindkettő hibázik :W memtest semmit nem mutat. eza fura.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21090) - = Zk = - válasza proof88 (#21061) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mutatom. hátha te jobban olvasol ezekben:R
bios kép

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21091) krezna


krezna
tag

Sziasztok!
Ha tudtok kérelk segítsetek. Kisfiamnak vettünk egy számítógépet (cégemtől olcsón). Eddig hibátlanul működött, de egy hete hiába kapcsolom be, a windows betöltése után kék halál és kiírja:"a fizikai memória megtelt"(ez a p4-es 1.7 GHZ hép). Azt tanácsolták, nézzem meg a memóriát. Na én kiszedtem, gondoltam ha berakom az egyiket, akkor jó, de egy fenét. Folyamatosan sipol, és meg vagyok lőve. A memória nem tudom milyen (sajna nem vagyok olyan okos) de a netről valami olyat szedtem le, hogy RD ram?? 2x256 Mb van benne. Ez mi a csoda? Mit tudok ezzel kezdeni??? Kérelk segítsetek. Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Forza Milan!

(#21092) proof88 válasza - = Zk = - (#21090) üzenetére


proof88
addikt

Na itt gondokat látok:
minden olyan helyen, ahol a sárga szám kevesebb, mint az SPD oszlopban lévő, ott növelned kell. Tehát pl. a "Minimum RAS Active Time" sorban 15 van, pedig a RAM 18-at tud. Állítsd be 18-ra! Ugyanígy lent a "Precharge Time" sorban is, állítsd 3T-re! Jelenleg olyan időzítésekkel akarja kezelni a lap a memóriát, amiket a memóriák nem bírnak. Természetesen, ha lejjebb vannak még értékek, azokat is ellenőrizd eszerint!
Egyébként alapból "manual" volt beállítva a "DDRII Timing ..." sorban? Mert ha Auto, akkor elvileg tudnia kéne magától. Mindenesetre egyelőre manuálisan korrigálj a fent leírt módon az értékeken! Tuti ez lesz a baj, ez a befagyás tipikusan ilyen gond miatt van!

[ Szerkesztve ]

(#21093) proof88 válasza krezna (#21091) üzenetére


proof88
addikt

Fenntartással kezeld, amit most mondok, de ha tényleg RD-RAM-od van, akkor 1 modullal azért nem megy a gép, mert ezeket a RAM-okat mindig párban kell berakni. Vannak ugynevezett "vak RAM-ok", amik arra valók, hogy 1 memória modul mellé beraksz egy ilyet és úgyis menni fog a gép. Viszont én csak olvastam ezeket, nekem sosem volt ilyen Rambus memóriám. Én most hirtelen azt mondanám, hogy rakd vissza mindkét modult, esetleg ha 4 foglalat van, akkor próbáld a másik kettő foglalatba berakni a RAMokat, de egy memtestet ráküldenék pár óráig a gépre. Le tudod tölteni, CD-re kiírva bootolsz róla és elkezd tesztelni. A Win gondjának oka nem tudom, mi lehet. Esetleg Csökkentett módban (Win bootolásakor nyomogasd az F5-öt) elindul?

[ Szerkesztve ]

(#21094) - = Zk = - válasza proof88 (#21092) üzenetére


- = Zk = -
félisten

megnézem, köszönöm:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#21095) krezna válasza proof88 (#21093) üzenetére


krezna
tag

Szia!
Köszi a gyors reagálást. Csökkentett módban minden rendben megy, még netezni is tudunk rajta, csak normál módban nem indul el :W . Azt látom, hogy 4 slot van, de naiv módon azt gondoltam, ez a kettő a memória. Az én gépem jóval egyszerűbb, abba csak berakom a memóriát és ok. És ha ez a baj, akkor mi a bánatot tudok csinálni?

Forza Milan!

(#21096) proof88 válasza krezna (#21095) üzenetére


proof88
addikt

Azt látom, hogy 4 slot van, de naiv módon azt gondoltam, ez a kettő a memória. - ezt a részét nem értem a dolognak. A kettő modul a kezedben a memória. Gondolom úgy van, hogy 2 slot ilyen színű, 2 slot meg olyan színű. Próbáld meg átrakni most a másik színű slotokba a memóriákat. Úgy értem, hogy ha eddig mondjuk fekete slotokban voltak a memóriák, akkor most legyenek a sárgában (vagy amilyen színű).
Nem tudom, mit lehet csinálni. Ha nem hardverhiba, akkor a Winben szállt el valami. Legutoljára feltett programok, driver, ilyesmi körül kéne nézelődni, mi okozhatta a gondot váratlanul. Esetleg javító telepítést csinálni az xp* cd-ről bootolva,vagy van olyan abban a menüben, ahol a Csökkentett módot elérted, hogy "Legutolsó helyes konfiguráció" vagy valami ilyesmi és azt megpróbálni. Vagy ha vannak rendszer-visszaállítási pontok, akkor a Rendszer-visszaállítóval Csökkentett módban visszaállítani a gépet egy korábbi időpontra. Ez csak a rendszerfájlokhoz nyúl, dokumentumokat nem fog törölni.

*nem is kérdeztem, melyik Win?

(#21097) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Üdv

A gépemben (tekintve hogy P4-es) még DDR1-es ramok vannak, összesen 1GB.
A Windows 7 alapból 63%-ot eszik, ha megnyitogatom a progikat amiket használok, felmegy akár 85-90%-ra is.
Gondoltam vennék még 1 gigát, vagy 512 elég lenne? Okozna gyorsulást? (A Dualt leszámítva)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21098) kriszbon válasza Apollyon (#21097) üzenetére


kriszbon
őstag

Az 1Gb az milyen felállásban van 1x1 vagy 2x512? Ha 1db van és anyagilag megteheted, mindenképp 1Gb-ost vegyél, ha 2db 512-es akkor meg abból kettőt! Gyorsulás a ram mennyiség végett lenne, de ha bukod a DC-t akkor már nem olyan jó! Ez a ram mennyiség elég kevés már!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#21099) fgordon válasza krezna (#21091) üzenetére


fgordon
senior tag

Rambus van a gépben, és szerintem egyszerű Windows-os probléma, tehát szerintem nem hardveres hanem szoftveres probléma. Nekem is van RAMBUS-os gépem, és működik, nekem is volt hasonló gond, de vírus/trójai okozta, win upgrade után jó lett...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21100) proof88 válasza kriszbon (#21098) üzenetére


proof88
addikt

Nem tom azon milyen chipset van, de a Gigabyte lapok i915-ös chipsettel tudnak úgyis dual channelt, hogy 2x512 meg 1 giga (legalábbis gondolom, mert 2x256 és 1x512 felállásban dual channel módban mentek).
Vagy most kéne 2x1 gigát venni és eladni/beszámíttatni a 2x512-t.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.