Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) lsc válasza Egzee (#21648) üzenetére


lsc
nagyúr

Nekem a memók címkéjére volt írva mennyi fesz kell cl4-hez . Ha jól emlékszem 2,0 V .

Az élet kegyetlen .

(#21652) ATtIs_80 válasza winfier (#21650) üzenetére


ATtIs_80
tag

Köszi! Ki fogom próbálni! 1100 fölé egyébként sem szívesen mennék. A képet pedig holnap feltöltöm. ;)

(#21653) winfier válasza ATtIs_80 (#21652) üzenetére


winfier
senior tag

Ha alacsony feszen viszi az 1100+ MHz-et akkor nincsen gond :) Ahogy linkeltem is nekem meg volt az 1152MHz 1,98V és a gyári érték 2.1V :) Mondjuk 2x2GB-al nem lesz könnyű :( , de nem lehetetlen :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#21654) cellpeti


cellpeti
veterán

Erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21655) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Van egy OCZ Reaper 4GB, 1150MHz RAM-jaim.
Sajnos eddig még soha nem állítottam, tuningoltam semmit így segítségeteket kérném.
Jelenleg 1066MHz-re 5-5-5-15 állítottam be.
Kicsivel nagyobb MHz-en szeretném majd használni, viszont nem vagyok tisztában pár dologgal.
1. Bank Cycle Time (tRC) ez pontosan mit is takar?Jelenleg 21 clocks-ra van beállítva.Mikor tudom azt, hogy jó értéket adtam meg?Ez is jó, ha minél kisebb az érték?
2. ...ha pl 1133MHz-en szeretném használni a RAM-okat, honnan tudom, hogy jó időzítéseket adok meg?Honnan tudom, hogy rosszak az időzítések?
3. Ugye minél kisebbek az időzítések annál jobb a teljesítmény?
4. Az FSB:DRAM jelenleg 3:8. Erre mennyire kell odafigyelnem?

A RAM-omnak az 1150MHz-re való "ajánlott" időzítés 5-6-6-18.
...ha tudtok mindegyik kérdésre írjatok választ!Megköszönném! :R
...ja és a V feszültséget mikor piszkáljam meg?Jelenleg 2,1V-on mennek a RAM-ok. :R

(#21656) winfier válasza cellpeti (#21654) üzenetére


winfier
senior tag

Elképzelhető, de egy memtest futtatnál egyből kiderülne, hogy a gép rossz-e vagy az os szarakodik. CD-ről vagy floppy-ról indítsd el. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#21657) Egzee válasza lsc (#21651) üzenetére


Egzee
őstag

2.1V-ra raktam, annyi van ráírva a hologramos matricára az oldalán a ramnak, és Biosban ki is van írva, hogy 2.1V. (viszont már pirossal jelezte a +0.3V-ot XD) Most CL4. Normális, hogy windows alapjáraton olyan melegek, hogy pár másodpercnél nem tudom tovább rajtuk tartani az ujjaimat? Illetve Windows 1. felállásánál az új időzítésekkel elindítottam CPU-Z-t csak, hogy megnézzem és egyből kifagyott a gép mikor a memóriákra kattintottam... Úgy maradt a gép. Most viszont megy... Normális ez?

[ Szerkesztve ]

(#21658) eladohardver


eladohardver
őstag

Melyik memória viszi az 1200 Mhz-et és be is szerezhető? MAximus II Formulába Kéne... 4giga

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#21659) yolan válasza eladohardver (#21658) üzenetére


yolan
őstag

Jó magas feszen (2.4-) a dominator megeszi, mondjuk a quad kit az 45k körül van, a 2*2-es kit pedig nem szereti az 1200mhz-t, maximum értelmetlen időzítésekkel.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#21660) eladohardver válasza yolan (#21659) üzenetére


eladohardver
őstag

hajjaj:) azzal sütögetni is lehet nem?:D 2.4-al_D

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#21661) yolan válasza eladohardver (#21660) üzenetére


yolan
őstag

óó az még nem veszélyes, csak a giga bios pirossal írja, vagy az talán már villog is, hmm, elvetemült valaki kire nem emlékszem 2.6-on kínozta a kis 3 légkavarós hűtő nélkül.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#21662) cellpeti válasza winfier (#21656) üzenetére


cellpeti
veterán

Köcce,akkor este lefutatom! :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21663) Feddjoe


Feddjoe
csendes tag

Hello
Lenne hozzátok egy kérdésem, az új gépem 4gb ddr3 rammal megy, és 1600mhz helyett csak 1066on megy most. Megtaláltam a biosban a szorzót, át tudom állítani 1600ra, de nem kellene mellé még 1-2 dolgot átállítani?
Még egy kérdés, amit a czu-z ír ki a memóriáról, az egészen pontosan mi? :)

(#21664) virkir


virkir
veterán

Itt is feltenném a kérdésemet hátha előbb talál rá valaki akinek lenne ötlete.

Miért nem megy 4x1GB együtt

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21665) lsc válasza Egzee (#21657) üzenetére


lsc
nagyúr

A lapod topicjában érdeklődj, nem ismerem annyira lehet hogy mást is állítani kell .

Az élet kegyetlen .

(#21666) kaoszpapja válasza virkir (#21664) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

tolj egy cmos clear-t, tedd be az egyik modult, állíts be mindent rendesen, ha beállítottad, nyomd ki a a gépet és tedd be a többi ramot. ha így sem megy, akkor nem tudom

(#21667) menalcas válasza eladohardver (#21658) üzenetére


menalcas
őstag

OCZ Reaper 1150es a kit viszik általában az 1180, de ha ügyes vagy 1200 is tudod hajtani, és elég könnyen beszerezhető, vagy van gyári 1200 as kit is , de az már nem igazán beszerzhető :))

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#21668) virkir válasza kaoszpapja (#21666) üzenetére


virkir
veterán

A biosig eljutok tehát tudok variálni a beállításokkal de onnan sehova.
Most próbáltam egy minden auto beállítást a 4 modullal csak a feszek voltak fix értékeken de itt is ua. hiba eljut a win töltődéséig és ott megáll. :F
Bármiben eltérek a gyári alaptól akkor megáll rögtön a det dram-nál, majd áramtalanítás után beenged a biosba.
Két modullal gond nélkül megy az eddigi lájtos tuningal bárhogyan keverem a két szett ramjait, bármelyik foglalatban. :F

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21669) kaoszpapja válasza virkir (#21668) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

mondom csinálj a bios reset-et. az alaplap kézikönyvében levanírva, hogy melyik két kis pöcköt kell rövidre zárni. bios reset-nek, vagy cmos clear-nek van írva

(#21670) virkir válasza kaoszpapja (#21669) üzenetére


virkir
veterán

Minek is?
Most frissítettem biost utána a lap magától reseteli a biost és minden alapon indul de a jelenség lásd mint fent.
Minden auto-n eljutok a rendszertöltésig, ott van a vége. Amint egy kicsit eltérek a gyári értékektől bármivel bármerre, megáll det dram-nál csak áramtalanítás után indul újra hibás oc üzenettel.
2x1, 2x2 gigával meg minden megy gond nélkül, igaz a tuningnál igen hamar megadja magát.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21671) kaoszpapja válasza virkir (#21670) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

akkor nem tudom :(

(#21672) Qru válasza virkir (#21668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4 modul eléggé megterheli az NB-t. Adj neki egy kis plusz feszt, az csodákra képes.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21673) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Üdv,

1 kérdésem volna. 2 gia rammal telepítettem a 32 bites Vistát. Ha raknék bele még 2 gigát ugye gond nélkül menne, nem kellene újrarakni az oprendszert meg ilyesmi? (tudom hogy a 32 bites nem használná ki mind a 4 gigát, de ideiglenesen menne-e)

thx

(#21674) winfier válasza NeoExDeath (#21673) üzenetére


winfier
senior tag

Nem nem kell újra rakni az os-t :N

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#21675) menalcas válasza NeoExDeath (#21673) üzenetére


menalcas
őstag

Semmi féle szoftveres csere bere nem kell, de csak 3gigát fog max látni a 4 ből de láttam már olyat is hogy hozzászámolta a vga memóriáját is :))

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#21676) malwy válasza eladohardver (#21658) üzenetére


malwy
senior tag

CSX Diablo 1150 2*1GB-ot megpróbálhatod. 2*1 tuti viszi, 4*1 na abban nem vagyok biztos.

(#21677) medium84


medium84
aktív tag

Hi!

Szerintetek ebbe az alaplapba bele lehet tenni 533-asnál gyorsabb memóriát? BIOS frissítés segíthet?

(#21678) lsc válasza medium84 (#21677) üzenetére


lsc
nagyúr

Beletenni bele lehet, de csak 533-on fogja hajtani . A csipszet ennyit tud . Ha 667-es ramot raksz bele az valószínűleg mehet szűk időzítéssel, ha egyáltalán lehet a bioszban állítani .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#21679) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv! Ti melyik memót ajánlanátok egy phenom II 720 vagy 540 mellé? XMS2 5-5-5-15 vagy OCZ DDR2 PC2-8500 Platinum 5-5-5-18? Elképzelhető hogy az fsb emelve lesz :B . Ja gigabyte laphoz kell vagy egy dq6 vagy ud4p.

Rock Katona

(#21680) malwy válasza LordDarkness (#21679) üzenetére


malwy
senior tag

Most nézem mennyire megcsappantak az elérhető ramok. CSX-et alig találok, Patriot, Cellshock, semmi, Mushkin alig, stb. Kingmax CL6 (mondjuk ram nem sokat ad a teljesítménybe, gondolok játékra, hasonlókra), meg Kingston azért van. OCZ, Corsair meg dögivel, bár utóbbi már kicsit megcsappant.

OCZ-ből Reaper szériásat vennék inkább. [link]

(#21681) LordDarkness válasza malwy (#21680) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Igen játékra inkább és olyan kell ami az alap memó mérettől nemnagyobb mert gemin II alat nemfér ell nagyobb. Ezt el is felejtetem irni. akkor végülis jólesz "akármilyen" nem noname ram? Sokat számit ha 5-5-5-15 vagy 5-5-5-18 ramot veszek?

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#21682) fgordon válasza LordDarkness (#21681) üzenetére


fgordon
senior tag

Még 6-6-6-18-at is vehetsz, nem hiszem, hogy a teszteken kívül tudnád érezni, játékokban 1-2 fps-t jelent maximum, de lehet annyit sem...
Inkább vegyél lassabb 1066-os ddr2-est (ami mehet 1110 fölött is alap feszültségen), mint 800-ast, már ha nem nagyon fogod tuningolni a gépet, és sokáig akarod használni... :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21683) LordDarkness válasza fgordon (#21682) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Én is 1066ban gondolkodtam de akkor pl a kingston vagy esetleg kingmax sem olyan rossz? Mert most geil ultrát használok de eléggé maceráns ram sokszor ütközöt ha proc vagy lap cserém volt vagy már kinőte ezt a betegségét?Ami fontos hogy 2*2gb párost akarok venni 1066mhz.

Rock Katona

(#21684) fgordon válasza LordDarkness (#21683) üzenetére


fgordon
senior tag

2x2 gb azért jó, mert később tudsz majd mellé rakni, ha kevés lenne, hátránya, hogy később biztos nem kapsz pont olyan ramot, amit most veszel.

Mire fogod használni a gépet, milyen az alaplapod, procid?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21685) LordDarkness válasza fgordon (#21684) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Játékra kell főleg a procim egy Phenom II X3720 vagy egy X4 940 lesz és mostani DQ6ba vagy egy UD4Pbe lesz.

Rock Katona

(#21686) fgordon válasza LordDarkness (#21685) üzenetére


fgordon
senior tag

Phenom II-ket nem ismerem annyira a gyakorlatban, az biztos, hogy jobb Asus alaplapokat és Core 2 Duo vagy Core 2 Quad procikat "szereti" a Kingmax... :)

Ha húztam, így ment ez a ram és proci, alap fesz-en:

Ha nem 4x2 gb, csak 2x2 gb lett volna, még jobban húzható, csak nem volt kedvem ki-be rakni a ram-okat csak a teszt miatt...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21687) DaDy0219


DaDy0219
tag

Valaki a 21655-ös hsz.-omhoz?

(#21688) fgordon válasza DaDy0219 (#21655) üzenetére


fgordon
senior tag

Szerintem sok a 2.1 volt, mármint én nem szeretek 2.0 volt-nál többet adni a ram-nak... Inkább 1.8-at...

4: A legjobb az 1:1 arányú, lásd példa:

[link]http://prohardver.hu/tema/nagy_ram-os_topic/hsz_21686-21686.html

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21689) LordDarkness válasza fgordon (#21688) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

A mostani lapom meg amire lehet,hogy lecserélem nemtartozik a rosszab lapok közzét akkor végül is akár kingmaxot is vehetek?

Rock Katona

(#21690) DaDy0219 válasza fgordon (#21688) üzenetére


DaDy0219
tag

Köszi!

Hogyan állítod be 1:1-es arányra?
Akárhogy adom az időzítéseket, nem sikerül belőnöm.
A TRD-t hol látom, hogy mennyire van beállítva?BIOS-ban hogy jelzi?

(#21691) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Gigabyte P35-DS3 lapba, C2D E6550 mellé szeretnék 2 X 2 GB DDR2 RAM-ot vásárolni. Jelenleg 2 X 1 GB Hyperx 1066-os megy 1100-on, 6-6-6-20 időzítéssel.

Ezeket néztem ki:
- Kingston 4GB 1066MHz DDR2 HyperX (KHX8500D2K2/4G) (2x2GB kit)
- OCZ Platinum 2x2GB DDR2 1066MHz OCZ2P10664GK

Szóval a kérdés: melyiket válasszam, ha a tuning is szempont (legalább annyi, mint a jelenlegi RAM-okkal, vagy van-e jobb javaslat ebben az árkategóriában (~ 16,5k)?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#21692) yolan válasza Jim74 (#21691) üzenetére


yolan
őstag

Itt nézz körül.
Nézd meg a tuning eredményeket is, egy crucialnál pl a 800-as is bőven bevállalható még az 1100mhz-re is.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#21693) Jim74 válasza yolan (#21692) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szétnéztem, de ha jól látom, akkor itt "csak" gyártói gari van, amivel nem igazán szeretnék én foglalkozni, ha valami mégsem klappol a RAM-mal. :U

(#21694) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Szevasztok!

Segítsetek légyszives....

Nemrég szereztem 2x2Gb Kingmax 800 LC5-ös ramot (5-5-5-18) (KLDE88F-B8KB5) , szeretnék kicsit jobb időzítéseket kifacsarni belőlük...

Alap feszük 1.3V, és sajnos nincs rajtuk hűtőborda....

Mekkora feszre tehetem fel őket, és mi a legkisebb időzítés, amit szerintetek elérhetek velük?

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#21695) Biliskmer válasza Biliskmer (#21694) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Rosszul emlékeztem!

1.8V az alap feszültségük....

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#21696) winfier válasza Biliskmer (#21695) üzenetére


winfier
senior tag

szerintem 2.0V elég lesz nekik maxra.
4-4-4-12-re rakd őket vagy 5-5-5-15-re, de az előbbi az jobb. Lehet, hogy ezt még 1,8V is megcsinálják, ki kell tesztelned.

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#21697) Biliskmer válasza winfier (#21696) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Mien progival tudom letesztelni, hogy megfelelően működnek-e?

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#21698) Qru válasza Biliskmer (#21697) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Memtest86 vagy win alól Prime95-el, Orthos-al pl.

#nincsbennetarcsi

(#21699) fgordon válasza DaDy0219 (#21690) üzenetére


fgordon
senior tag

Többféleképpen is. Ha pld 1110 Mhz-et bír a ram-od, és FSB-t meg 555 Mhz-re rakod, akkor ennyi, 1:1 arányban fog menni.

Ha 800-as ram és 400-as FSB, akkor is, de lehet ez a kettő között is 1:1 arányban.

Tapasztalataim szerint "fürgébb" a gép, ha az alap (core2duo e8500-zal) a 333 FSB-t mondjuk 400-on vagy akár 555-en használom, de az alap hűtővel így akár 95 fokra is melegszik és a fogyasztás is durvább.

Állítsd be az FSB-t fele annyira, mint amennyin a ram van, próbáld meg úgy.
Javaslom, figyeld a proci hőfokát, hogy mennyire melegszik alapból, meg terheléssel...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#21700) fgordon válasza Biliskmer (#21694) üzenetére


fgordon
senior tag

adj neki 2 voltot, 6-6-6-18-ot

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.