Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22501) pincehely válasza dime27 (#22500) üzenetére


pincehely
addikt

Értem, köszönöm az infót.
Akkor nagyon nem kápráztat el.(az árához képest)
Azt még tudod, hogy hányadik ram slotig takar ki?

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22502) Henk


Henk
veterán

Nincs valakinek tapasztalata a MSI BigBang X-Power lappal? Kinézetre tetszik de érdekelne, hogy a bios mennyire kezelhető esetleg más probléma vele, előny-hátrány ilyesmire gondolok.

(#22503) BullKoxa válasza Henk (#22502) üzenetére


BullKoxa
őstag

Eladnád a lapodat?lehet megvenném.Igaz most vettem ami van de ki tudja lehet érdekel.

(#22504) dime27 válasza pincehely (#22501) üzenetére


dime27
őstag

Ha függőlegesen rakod fel akkor tutti kitakarja az első ramslotot ,ha vízszintesen akkor nem de lehet ezzel csökken a hűtési teljesítménye mondjuk ezt nem mértem le :B :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#22505) Henk válasza BullKoxa (#22503) üzenetére


Henk
veterán

Egyelőre csak egy kósza ötlet volt mert kinézetre megtetszett a lap de nekem nagyon régóta csak Giga lapok voltak és azokat ismerem. Még nézelődök meg remélem, hogy valaki tud érdemi információval szolgálni róla.

más: nem akar valaki Prolimatech Armageddon-t venni? Van egy az apróban szívesen kipróbálnám aztán mehetne az új tulajhoz. :B

[ Szerkesztve ]

(#22506) Uzmany válasza Henk (#22505) üzenetére


Uzmany
őstag

Pont az Armageddont nézegetem. Venti melyik lenne a legjobb hozzá?

® visions created with passion

(#22507) Henk válasza Uzmany (#22506) üzenetére


Henk
veterán

Hát az tud 14-est is fogadni de mivel én egyelőre a 12-es méretben találtam meg a legjobbakat én biztos azzal próbálnám, főleg mert a többi hűtő is a swif2-vel volt tesztelve így erre is az kerülne nálam. 14-ket nem ismerem annyira, el kéne döntened, hogy mi a fő szempont és annak függvényében választani rá valamilyet.

[ Szerkesztve ]

(#22508) Uzmany válasza Henk (#22507) üzenetére


Uzmany
őstag

megy egy privi.

® visions created with passion

(#22509) BullKoxa válasza Henk (#22505) üzenetére


BullKoxa
őstag

Igen és is pont azért gondolkodtam a cserén mert Giga lapoknak jobban értem a Bios-át.Amúgy jó kis lap ami most van csak a neve baj hogy Asus.

(#22510) pincehely válasza Henk (#22507) üzenetére


pincehely
addikt

Épp hűtő csrén gondolkodom(Corator).
Tetszik ez az Armageddon, ezért tőlem is kapsz egy privit. :K

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22511) katt777 válasza Sefi84 (#22494) üzenetére


katt777
félisten

Ha már idézel, ne az ellenkezőjét mondd annak egy fél mondattal, mint amit én mondtam! :((
"eszem ágában sincs azt írni valakinek, hogy te, figyelj, feszeld már túl a procidat, mert csak az 1.3V-ról jelenthető ki, hogy bizonyosan elég 3.3GHz-hez. "
Azt sem állítottam, hogy ezt mondtad volna, én csak a magam részéről közöltem, miért 1.1V-ot javasoltam.
Egyáltalán nem értetted meg, amit írtam? :F
Azt meg, már ne haragudj, butaság javasolni, hogy adja meg, amit a lap adott alapból, ugyanis túlfeszelnek a lapok, ráadásul nem is egyformán. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22512) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Milyen procihűtőt ajánlanátok nekem egy i7-920 -hoz ? :) Már megvan egy ideje a processzor, de eddig a gyári hűtővel ment ( és mostanában vacakol a hűtő ... hangos is meg nem is tűnik "hibátlannak") :D Olyan hűtő kellene ami jól hűti nyáron is a kánikulában, mert nekem ráadásul az íroasztal alá van berakva és alig alig van ott levegő. Viszont húzni nem szoktam a procit, alap órajelen döcög '(2,6 GHz)', szóval nem a világ legjobb hűtőjére gondoltam, csak valami olcsóbb de jó hűtőre, amire nem megy rá a gatyám... :D

üdv mindenki.

(#22513) pincehely válasza -Ben- (#22512) üzenetére


pincehely
addikt

Nemsoká lesz egy eladó Coratorom, kérdezgess, nézz körbe, de én bátran ajánlom.
Nagyon jó hatásfokú, és nem mellesleg elég halk a mellékelt Coolink Shwiff 2 venti.
Az én 3,6-on hajtott 920-amat alapórajelen 900rpm-en elbírja, de terhelve(játékok alatt) sem kúszik 1100 fölé.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22514) katt777 válasza -Ben- (#22512) üzenetére


katt777
félisten

Scythe Mugen2, Coolink Corator, és még mindig ajánlható a CM Z600 LGA1366 kerettel, főleg, ha nincs tuning, mert passzív hűtésre tervezték, és az i7-et is elviszi nagyon halk ventivel (v. 2-vel). Alapon és turbóval 37°C a proci, magok LinX teszt alatt 57-62°C-ig mennek fel 900RPM-es ventivel, aminek, ugye, nincs túl nagy hangja. Elméletileg ennek a legkisebb a levegőigénye.
Azt se feledd, hogy a ház is számít, amelybe belepakoltad a cuccot!

pincehely: És LinX-szel? :F Melyik játék alatt láttál te i7-terhelést? :Y Nem volt még játék, amely alatt 2 mag full kihasználtsága felett ment volna a procim. még ha 8 szál dolgozott is.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22515) pincehely válasza katt777 (#22514) üzenetére


pincehely
addikt

LinX természetesen megdolgozza a hűtőt, úgy eléri az 1500 körüli fordulatot is, ekkor tart olyan 65 fokon az egyes magok hője.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22516) tom_tol válasza Henk (#22502) üzenetére


tom_tol
addikt

van egy az apróban szerintem Achill3uS-é volt,de ha nem Ő biztosan tud neked információval szolgálni

(#22517) subaruwrc válasza Henk (#22502) üzenetére


subaruwrc
félisten

körübelül rampage 3 extreme szintű lap
( Achill3uS mondta ezt nekem)

(#22518) Highend55


Highend55
tag

Üdv,

I7 re váltás elött vagyok, lenne pár kérdésem:

DFI LANPARTY DK X58-T3eH6 (lap már megvan)
CPU: Intel Core i7 920 DO @ 4,6GHz 3845B027 1,411V (folyamatban van beszerzése) [link]
Memóriából ezt néztem ki : Mushkin Copperhead 996772 DDR3 1600 4gb 2x2 CL7

1. Cpu volt tulaja 2000mhz es ramokkal hajtotta egy EVGA Classified E760 -es alaplappal,
Mekkora esélyem van vizhütéssel ilyesmi eredménnyel Mushkin 1600-as memóriával a DFI alaplapban ?

2. 3*2 giga rammal jobban járnék ? Vagy elég a 2*2gigás modul is ? Esetleg Gskill Ripjaws vagy jó a Mushkin is ?

válaszokat elöre is :R

(#22519) pincehely válasza Highend55 (#22518) üzenetére


pincehely
addikt

3*2 giga rammal jobban járnék ? Vagy elég a 2*2gigás modul is ? Esetleg Gskill Ripjaws vagy jó a Mushkin is ?

Mindenképpen jobban járnál 3X2gb rammal. Ha mégis a 2X2gb mellett döntesz, akkor ellenőrizd, hogy mindenképpen 1.65V legyen az üzemi feszültsége, különben vagy nem tudod 1600-on hajtani, vagy szétfeszeled a procid.

A képpel kapcsolatban kicsit ellenérzéseim vannak, mert Prime 95-el lett tesztelve, nem LinX-el.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22520) -Ben-


-Ben-
veterán

Köszi a hűtő tippeket, körül nézek majd. ;)

+1: őő... nekem sokáig 4 Gigával ment az i7. Ez nagy probléma volt? nem állítottam semmit a ramok alapfeszein ..... :/ na király lesz, ha most tudom meg, hogy ez hatalmas állatság volt. Kb. 2 hete van 6 gigám. ááááááááá :W :Y

egyéb: nekem miért 2,67 GHz -et ír a rendszer, mikor abszolút nincs húzva a procim és 2,66 GHz az i7-920 alap órajele? :O

(egyébként azért kérdezem ezt a dolgot, mert "pincehely" írta, hogy "szétfeszeli" a processzort.... lol :|) :O

[ Szerkesztve ]

(#22521) katt777 válasza pincehely (#22515) üzenetére


katt777
félisten

Rögtön sejtettem! ;)

Highend55: A kinézett RAM-okat támogatja a lapod?

zetape7: Mert annyi (2666MHz). Auto-n 133.3MHz az FSB. Tedd fix 133-ra, és akkor majd lassabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22522) Highend55 válasza katt777 (#22521) üzenetére


Highend55
tag

Nemtudom még nem néztem,utána ennyire válogatna ?

Végülis nem cél 4600mhz 4200 körülivel is elégedett lennék
A ram amit néztem mindkettő 1,65V-os.

(#22523) pincehely válasza Highend55 (#22522) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor nem probléma a 2X2gb-os felállás.
Csak számolnod kell némi sebesség csökkenéssel.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22524) Highend55 válasza pincehely (#22523) üzenetére


Highend55
tag

Kösz ! :R

Egyenlöre 2x2gb os modulra gondoltam ennyi elég még egy darabig
I7-es tuningban nem igazán vagyok még otthon majd átolvasok néhány topikot.
A sebességcsökkenés csak szintetikus tesztekben jönne ki ?

(#22525) -Ben- válasza pincehely (#22523) üzenetére


-Ben-
veterán

ment egy rövid pü. :)

(#22526) subaruwrc válasza -Ben- (#22520) üzenetére


subaruwrc
félisten

egyéb: nekem miért 2,67 GHz -et ír a rendszer, mikor abszolút nincs húzva a procim és 2,66 GHz az i7-920 alap órajele?

most nem azért de ez tényleg ekkora probléma? :U

(#22527) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Hi!egy kérdésem lenne az i7-t Prime 95-l nem jó ha teszteli az ember?Csak LinX a jó?

(#22528) subaruwrc válasza BullKoxa (#22527) üzenetére


subaruwrc
félisten

prime se rossz de a legjobb a mindennapos használat alatti teszt .

(#22529) -Ben- válasza subaruwrc (#22528) üzenetére


-Ben-
veterán

Hali!

Nem, nem probléma... az nagyobb, hogy most tudtam meg a fontos infót, miszerint nem kellene 4 GB-tal használni i7 konfigot, hacsak nem 1,65 V-os az alapfesz .... :D nem tudod, hogy a Kingmax DDR3 -nak mennyi az alapja? ( 2GB 1333 )

(#22530) #97544192 válasza -Ben- (#22529) üzenetére


#97544192
törölt tag

nyugi, észre fogod venni, hogyha gáz lesz, ha meg most fogod megtudni, akkor már úgy is mindegy, nem tudsz visszautazni az időben :D

(#22531) subaruwrc válasza -Ben- (#22529) üzenetére


subaruwrc
félisten

mi az hogy nem kellene 4gb-tal használni az i7 konfigot?

egyre poénosabb legendák készülnek ebben a topikban
lassan már a nem megfelelő ram mennyiség is halálos veszély lesz a konfigra
kicsit túlparázzátok ezt az egészet
a ramfesznél sokkal fontosabb hogy a vtt és a ramfesz közötti különbség max 0.55v lehet ,de ezt persze nem harsogjátok folyamatosan pedig a nagyobb különbség sokkal nagyobb necc mint mondjuk 2v ramfesz

kérdésedre válaszolva szerintem a modulon van matrica amin megtalálod a fesz értéket
bár manapság 2*2gb 1333 szerintem csak 1.65v kit lehet

(#22532) -Ben- válasza subaruwrc (#22531) üzenetére


-Ben-
veterán

Csak megijedtem egy kicsit, mert pincehely írta ezt az 1,65 V dolgot és nem akarom, hogy bármi gond legyen ebből a későbbiekben ... de azért köszi a választ. egyébként pont az a bajom, hogy nincs rajta egy bolhap.csnyi matrica sem amin rajta lenne a fesz dolog :S

(#22533) katt777 válasza Highend55 (#22522) üzenetére


katt777
félisten

Mindegyik lap válogat, ezért adják ki a QVL-t. Érdemes elolvasni, mielőtt az ember úgy jár, ahogy páran emitt, azaz megvesz valami jófajta RAM-ot, aztán nem működik normálisan egy jófajta lapban.

subaruwrc: Aki ki akarja ismerni a cuccát, annak igen. :)
Na, elkeveredések tényleg akadnak, főleg, ha valaki bedob egy feszt, merthogy úgyis tudja mindenki, miről van szó, egy újonc meg esetleg mégse.
RAM-mennyiséget illetően mintha jó pár embernek lett volna bizonyos problémája, "eltűnt" RAM-modulokkal kapcsolatban... :U :DDD Veszélyes! ;]

zetape7: Valami azonosítónak csak kell lennie rajta, amely alapján eladták/vetted!

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22534) subaruwrc válasza katt777 (#22533) üzenetére


subaruwrc
félisten

szőrszálhasogatáááás :DDD
az hogy elveszik az egyik csatorna, lehet ugyebár túl alacsony vtt / dram fesz, rosszul behelyezett cpu, vagy döglődő alaplap, de ha alapból 4g-t rakok be az nem hiszem h bármire is veszélyes ;]

(#22535) pincehely válasza Highend55 (#22524) üzenetére


pincehely
addikt

Nem kizárólag szintetikus tesztekben jönne ki a különbség, főleg videokódolásnál, tömörítésnél lehet számottevő a különbség.
Hétköznapi használatnál nem észrevehető.

subaruwrc: Nem is állította senki, hogy 4gb-os kétcsatornás használat káros lenne :))
Azt mondtam, hogy ilyen felállásban esélyes, hogy nem 1.65V-os modul. Azért ez nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22536) mpierre válasza subaruwrc (#22531) üzenetére


mpierre
veterán

Esetleg, ha valaki, aki jobban ért az i7-hez - nem feltétlenül Te - venné a fáradtságot és ezeket a 0,55V, meg volt vmi 0,3V difi is egyes feszek között, összeírná és esetleg belekerülne a 1 hsz-be akkor egyszerűbb lenne. Sajnos az angolszki nem megy, magyarul pedig még nem találtam meg az intel leírását, mert magam is összeszedném ezeket az infókat.

1., ramfesz és vtt (qpi fesz?) között: 0,55V difi lehet maximum.
2., ...............

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22537) pincehely válasza mpierre (#22536) üzenetére


pincehely
addikt

Én akkor sem próbálkoznék tartósan magasabb feszültségekkel az előírtnál.
Elég drága mulatság válhat belőle.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22538) Henk válasza tom_tol (#22516) üzenetére


Henk
veterán

Igen pont az apróban láttam meg és én is úgy gondolom, hogy Achill3uS-é volt. Ha komolyra fordul a dolog akkor rákérdezek nála, hogy mi a véleménye róla. Asszem az gari nélküli lap, ettől kicsit tartok.

(#22539) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Sziasztok!

Egy régebbi témával kapcsolatosan írnék. Nevezetesen a 4000 uncore/ 2000 memória kombiról. Lenne pár kérdésem.

1.
Van most nálam 6 giga mushkin, aminek XMP profilja 2000/8-8-7-24. XMP profilt beállítva és BIOS-ban a RAM időzítéseket autón hagyva miért indul a gép 2000/9-9-9-24 beállításokkal? Nem az lenne az XMP lényege hogy az ott definiált késleltetésekkel és sebességen fusson automatikusan?

2.
A következő észrevételeket állapítottam meg: a procim nem bírja a 4000-es uncoret :D
legalábbis 200-as BCL-k mellett nem, próbáltam 19x200-on 1,35v qpi és 1,65 v RAM fesz mellett. A rendszer feláll, de a tesztprogramokat eldobja. Viszont 21x166-os beállítással ~3,5Ghz-en, elég stabilan megy 4000-es uncore és 2000-es Rammal QPI 1,35v-on. Futtattam némi LINX-et és SuperPI32M-t. Tehát magyarul a BCLK kihatással van az uncore stabilitására? Másoknak tapasztalat?

3.
A harmadik kérdéskör, hogy a magas Uncore eléréséhez a QPI feszen kívül mit kellhet még állítani? Az 1,35v QPI az köbe vésett, vagy esetleg lehet fölé is menni? Esetleg a cpu feszt is növelni kell?

Előre is köszi.

(#22540) subaruwrc válasza -Gabesz- (#22539) üzenetére


subaruwrc
félisten

1
a ram időzítéseket is lehetne xmp definiáltra állítani nem?
szerintem az auto nem megfelelő ha xmp szerint akarod futtatni a ramot
2
olyan módon befolyással van a bclk az uncorera, hogy a rendszer általában a páros szorzókat nem szereti szval mondjuk egy 19-es v 21-es uncore szorzóval esetleg kevesebb vtt/ qpi is elég a 4g hez mint 20-as szorzóval

3
nem kőbe vésett az 1.35v. ez az intel által ajánlott maximum, de szerintem a vcore értékeket se nagyon tartotta be senki, akár wolfdale akár conroe prociknál mégsem lett belőle semmi baj
1.4v ig tuti nem lesz semmi probléma belőle

(#22541) mpierre válasza pincehely (#22537) üzenetére


mpierre
veterán

Én se feltétlenül feszelném szénné a gépet, csak jó lenne tudni a kis apróságokat az adható max feszeken túl... Ki tudja... ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22542) pincehely válasza mpierre (#22541) üzenetére


pincehely
addikt

Igen, persze, érdekel engem is.
Főleg a jövőre nézve, ha már kezd kevés lenni a teljesítmény.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22543) -Gabesz- válasza subaruwrc (#22540) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A bios beállításoknál erről beszélek:
[link]

Lent pedig a DRAM timing menüpont alatt:

[link]

A 1st information -t állítja be indítás után. Vagy itt az xmp-nek megfelelő értékeket nekem kellene beállítanom manuálisan?

nem értem

(#22544) Qru válasza -Gabesz- (#22543) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ez az XMP lényege, hogy nem kell mahinálni semmit. Nekem XMP-s Dominatorom van, azzal csak engedélyezeem és a feszt meg az időzítést és a sebességet beállítja magától. Bár nekem Giga deszkám van, nem Asus.

#nincsbennetarcsi

(#22545) -Gabesz- válasza Qru (#22544) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Hát ez az, nem sikerül úgy megcsinálnom.
Manuálisan kell beállítanom az értékeket.

Indításkor, vagy később valami tesztprogramban kiírja hogy a memória xmp profilban fut?
Mert kiírják a progik hogy a memória tud ilyen profilt, de hogy mikor megy benne és mikor nem azt nem tudom, a biosban a fent látható módon be van állítva.

(#22546) Toninho13 válasza -Gabesz- (#22545) üzenetére


Toninho13
aktív tag

CPU-Z-vel tudod a legegyszerűbben lecsekkolni.Ott van egy fül, hogy memory és ott kiírja az időzítést.

[ Szerkesztve ]

(#22547) tom_tol válasza subaruwrc (#22540) üzenetére


tom_tol
addikt

csak próbáld ki mert meg fogsz lepődni
133 bclk-n simán megy a 4000 és 4000+ uncore, míg 200 bclk-n talán van itt 2 ami tud is menni stabilan

(#22548) subaruwrc válasza tom_tol (#22547) üzenetére


subaruwrc
félisten

kiváncsi leszek erre
majd holnap ránézek h kevesebb vtt kell e neki

(#22549) BullKoxa


BullKoxa
őstag

subaruwrc köszi.előre is.

[ Szerkesztve ]

(#22550) troly válasza BullKoxa (#22549) üzenetére


troly
tag

Szia!

Volt 1866-os XMP-s memóriám és nem kellett állítani semmit hozzá GIGA lapban.
Csak belőtted az profilt és az Uncore-t is beállította hozzá az időzítésekkel és feszekkel együtt.QPI fesz, memória stb.Ez egy Kingston kit volt, három csatornás.
Lehet asusnál kell még állítani.Mit ír az alaplap leírása?
Csak mert mint mondják ez az XMP lényege hogy nem kell állítani.

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.