Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22051) szacsee válasza gombcomp (#22044) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szép! :C
Kell egy gulf.. :))

Subaruwrc CL7-ben nyomta, de ne add fel. :DDD

Toninho13: Oldalsó befelé fújjon.. :K

[ Szerkesztve ]

(#22052) tom_tol válasza subaruwrc (#22042) üzenetére


tom_tol
addikt

csira :C

(#22053) subaruwrc válasza szacsee (#22051) üzenetére


subaruwrc
félisten

2200 vs 2400
ott egy százast el teccett nézni
cl8 -cl8

(#22054) gombcomp válasza subaruwrc (#22053) üzenetére


gombcomp
senior tag

:K :R

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#22055) subaruwrc válasza tom_tol (#22052) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD :R

(#22056) szacsee válasza subaruwrc (#22053) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem néztem el, csak még mindig a CL7 eredményed lebegett a szemem előtt.
Szerintem azzal is fogok álmodni.. :DDD

(#22057) DigitXT válasza Sefi84 (#22040) üzenetére


DigitXT
félisten

Főleg, hogy 50e volt nem pedig 100e!
Harmadkézből... Milyen RAM-ok kerülnek 100K-ba itt?
Egyébként szakértő kezeidből én sem venném vissza
a RAM-jaimat, habár azelőtt nem volt velük bajom...:DDD
(Próbáld már meg a helyükön kezelni a dolgokat, meg
visszább venni a nagy arcból. Nincs rá semmi alapod.)

(#22058) katt777 válasza HSM (#22043) üzenetére


katt777
félisten

Ott vannak az eredmények 1. hsz-ban, teszteket is mellékeltem már a topicban, v. a honlapomon. Ráadásul az ASUS és az ASRock lapban is megy minden (kicsi az esély, hogy mind2 lap agyonfeszelné a cuccot ;) ). De, hogy ne kelljen visszakeresgélned:

CPU-Tw.-ben láthatod az uncore-t és a QPI-t (tuningnál az OC Tuner nem jól mutatja), OC-tunerben meg a feszeket (a valósat, nem a beállítottat, mert ahhoz képes van egy min. Vdroop), a tesztelt beállításokat megtalálod a linkelt táblázatban.

Szóval a hiba a ön készülékében van. :P :R (A RAM-ok azért mennek 7-8-7-16-ban, mert a gyári OCZ 7-7-7-20 beállításokat a RAM-ok kizárólag turbo nélkül és alap frekin tudják LinX-stabilan, de sebességben semmi különbség.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22059) HSM válasza katt777 (#22058) üzenetére


HSM
félisten

Hát passz... Mondjuk nálam 1,1V az alap VTT, nem 1,2V... :P 1,2V-on már azért nálam is szépen megy... :D

(#22060) katt777 válasza HSM (#22059) üzenetére


katt777
félisten

Hát én láttam a lapon ;] , hogy HT6400, szóval akkor legyen annyi. A CL7 OCZ RAM-ok miatt ált. kell a magasabb VTT fesz. Nálam, ha jól rémlik, 1.2V a default bios-ban, de nem esküszöm meg rá, már régen tesztelgettem.
No de a lényeg, hogy szépen mennek alap CPU-val az 1600-as RAM-ok, és gyorsak is, ergo nem állja meg a helyét az állításod, amely szerint nem érdemes gyorsabb RAM-okat venni alapon járatott CPU-hoz. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22061) HSM válasza katt777 (#22060) üzenetére


HSM
félisten

1. Az hogy működik, nem azt jelenti, hogy érdemes. (Alap CPU, tuning ram.)
2. Az a CPU már nem alapon futott, mert az alap CPU 2133Mhz-es uncore-al rendelkezik, márpedig az 1600-as ram megköveteli a 3200-as uncore-t.
3. "A CL7 OCZ RAM-ok miatt ált. kell a magasabb VTT fesz." Nem az OCZ ramok miatt, hanem a túlhajtott memóriavezérlő és L3 miatt.

(#22062) Qru válasza HSM (#22061) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Az hogy működik, nem azt jelenti, hogy érdemes."

Jaja, ha nincs high-end vga-d és nem ultramagas felbontáson játszol úgy is inkább vga limited lesz mint sem a ram fogná vissza a vasat.

#nincsbennetarcsi

(#22063) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Hello!
Végre megérkezett a konfigom utolsó darabja is így nekiállhattam tesztelni. A 3,6ghz már meg is van de szeretném ha ránéznétek, hogy minden érték normális-e. Feszeket még természetesen próbálom csökkenteni.

A másik az lenne, hogy 180as blck felett nem igazán akar menni egyenlőre. qpi-nak adtam 1,35öt és ramnak 1,65öt de nem bootol. (c1 hibát ír). Minek kéne még adni? IOH-nak szabad adni? Egyéb ötlet? :)
Konfigom az adatlapomon.

Előre is köszi! :R

(#22064) Toninho13 válasza B4l!nt (#22063) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Szerintem a Vtt sok a Vcore meg kevés.Kicsit adj többet a procinak és fokozatosan csökkentsd.Próbáld meg úgy, hogy Linx közben 1,2V legyen a Vcore.Valamint az elején a Biosban az Intel Speedtech-et kivetted?

(#22065) B4l!nt válasza Toninho13 (#22064) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Intel Speedtec
Ez mit csinál pontosan? Eddig nem piszkáltam de min megpróbálom nélküle.

(#22066) Toninho13 válasza B4l!nt (#22065) üzenetére


Toninho13
aktív tag

A szorzót piszkálja.Amennyiben kiszeded, akkor te állítod a szorzót.Ha a lapod nem szereti pl a 20-as szorzót, akkor is jól jöhet stb...

(#22067) B4l!nt válasza Toninho13 (#22066) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

185-ös blck fölött továbbra sem hajlandó menni :(
Próbáltam már egész kis szorzókkal is, ramnak 1,66al és qpi-nek 1,36-al de úgy se.
Lapnak gondolom simán kéne bírnia, proci előző tulajnál már ment 220 körül... :U
Na mind1 nem adom fel holnap próbálom tövább :)

(#22068) katt777 válasza Qru (#22062) üzenetére


katt777
félisten

Eredetileg irodai komputerről indult a kérdés, oda nem kell VGA, számítási teljesítményre viszont szükség lehet; kérdés persze, milyen munkát végez az az iroda.. ;)

HSM: Nem követeli meg, simán elmegy alacsonyabb uncore-ral is. A magasabb feszt úgy értettem, hogy tuningnál a stabil 1600MHz RAM-okhoz kell a megengedett 1.34V VTT, igaz, az uncore ott már 3600-3900 körül megy. Viszont megy stabilan.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22069) troly


troly
tag

Sziasztok!

Egyszer valaki feltette a kérdést hogy van-e valakinek rossz Corei 7-es procija és hogy mit bírnak ki.
Hát nekem van!( Corei 7 C0) Tavaly októberben vettem itt a ph-n és egy kis ideig jól ment.Aztán jött a probléma hogy a gép nem látta a memóriát rendesen a 6 GB-ból csak 4-et.A fesz állítások megvoltak bármit állítottam semmi nem használt win 7 kék halál újra indulás.Ha nem volt leterhelve a gép furcsa mód ment a rendszer egy darabig.De terhelésnél vége. Aztán volt 6-7 fajta memória csere és alaplap csere is. Ezalatt folyton mentek fel az árak.Mindvégig hittem meg amit itt olvastam hogy nem lehet a procinak baja.De volt hogy szerettem volna cserélni próbára csak vagy nem volt kéznél elérhető ember vagy a boltban nem volt ahol garanciális volt minden eszközöm kivéve a procit.Aztán nem olyan rég volt proci a boltban beraktam a gépbe és minden probléma megszűnt. Azóta egyszer se fagyott indult újra a gép. Utána próbaképpen visszaraktam a procit 1 percre de kapásból lefagyott.
Bocs ha hosszan írtam a dolgokat, csak sokan vagytok akik hasoknló dolgokat írnak le a fórumon és reméltem talán segíthetek.Mivel nekem nem volt már garancia a procira mire a tortúra véget ért. :W

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#22070) HSM válasza katt777 (#22068) üzenetére


HSM
félisten

Hogyhogy nem követeli meg a magasabb uncore-t? 1600-as ramnak minimum 3200-as uncore kell, és pont. Nem indul el ugyanis alacsonyabbal. A Gulf meg a Lynnfield igen, de a bloomfield-nél ez szabály. Márpedig a 3200-as uncore icipicit magasabb a gyári 2133-nál...

(#22071) AirBooms válasza B4l!nt (#22067) üzenetére


AirBooms
addikt

Szia!

Biztos vagy a lapban? Mondjuk a 185 bclk tényleg nem túl magas, de próbálta már előtted valaki azt a lapot? A procival nincs gond, mert az tudni fogja a 200-as bclk-t (felette nem én próbáltam, hanem az első tulaj), és a 4 GHz-et is. A qpi nem fogja befolyásolni a bclk-t (ilyen értelemben). Az uncore mekkora? Az még bekavarhat, ha túl magas.

(#22072) Qru válasza katt777 (#22068) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erről jut eszembe, ahogy néztem az új Qadrok specifikációit, nem vagyok lehalva...

mod:

troly: Az első lap-ram csere után vittem volna a procit vissza ha még mindig rossz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22073) B4l!nt válasza AirBooms (#22071) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

A lapot használtan vettem de nem tudok róla semmi infót. Gondoltam egy ilyen lap simán visz 200-as blck-t :D
uncore 3200 ram 1600. Valahogy csak összehozom, még ismerkednem kell vele.

(#22074) Qru válasza B4l!nt (#22073) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Procinak tolj egy kis feszt sztem az a baja ha C0-od van.

#nincsbennetarcsi

(#22075) B4l!nt válasza Qru (#22074) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

D0 van, proci kapott már feszt szerintem nem azzal lesz a gond.
Most csináltam egy tesztet 160-as blck-val uncore:3200 ram:1600 így lefutott. 200as blck-val is ugyanezek az értékek jönnének ki de bootolni se akar.

(#22076) pincehely válasza B4l!nt (#22075) üzenetére


pincehely
addikt

Amikor a bclk-t 200-ra állítod be, akkor ugye a ramszorzót visszaveszed 8-ra, illetve az uncore szorzót 16-ra?

Mert a nem is bootolós dolog nálam kizárólag túlhúzott Uncore, vagy ram esetében jelentkezett.
Ha a proci kevés feszt kapott, attól még mindig lepostolt a lap.

Illetve(állítólag) egyes lapok nincsenek odáig a 200-as bclk-tól.
Próbálj mondjuk 198-at, vagy 202-t.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22077) B4l!nt válasza pincehely (#22076) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Igen visszavettem 8-ra és 16-ra. Próbálgatom körülötte de igazából 185fölött már nem akar menni. Lehet megkéne próbálnom egy másik biossal? Most f12 van fent.

(#22078) HSM válasza pincehely (#22076) üzenetére


HSM
félisten

Meg vannak lapok, amik nem mennek ilyen magas BCLK-n, szerencse is kell a lap BCLK-tuningjához... Asszem mpiere-nek volt BCLK-limites UD5-e, 200 körül tudott.... Lecserélte, az új többet tud... ;) Giga X58 topicban utánaolvashatsz. Az én UD5-öm meg csont nélkül vitte a 222-t....

[ Szerkesztve ]

(#22079) pincehely válasza B4l!nt (#22077) üzenetére


pincehely
addikt

Szerintem felesleges a biossal szórakozni, nekem is UD5-van és szintén F12bios.
A követekező feszültségeket ellenőrizd:

pqu/uncore:1,36V
PLL: 1,88V
Ram: 1,66V
IOH: 1,2V (adhatsz többet is, de max 1,3!!!!!!)
ICH 1,2V (adhatsz többet is, de max 1,3!!!!!!)

Ezeknél többet ne adj, de a leírt értékek még biztonságosak.
A 20-as szorzó nem a legstabilabb, így egyenlőre próbáld 19-el.

Első körben kapcsold ki a következőket is: EIST, Turbo Mode, C1, Spread Spectrum

És állítsd be ezeket:

CPU Clock drive: +800mv
PCIE Clock Drive: +900
CPU skew: +300ps
IOH clock skew: 0ps

QPI link pedig: X36(Fontos)

Performance enchance: standard

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22080) B4l!nt válasza pincehely (#22079) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Köszi megpróbálom.
PLL: 1,8
IOH: 1,1
ICH ,1,1-en voltak. Remélem ezek segíteni fognak. :R

(#22081) pincehely válasza B4l!nt (#22080) üzenetére


pincehely
addikt

Próba, cseresznye.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22082) pincehely válasza B4l!nt (#22080) üzenetére


pincehely
addikt

Várom ám az eredményeket!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22083) troly válasza Qru (#22072) üzenetére


troly
tag

Én is vittem volna vissza ha lett volna garancia rá.
De mivel letelt az 1 hónap ezért sovány volt.
De igazad van. :R :R

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#22084) B4l!nt válasza pincehely (#22082) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Hát mindent beállítottam amit javasoltál de nem javult a helyzet. Nem tudom már mi lehet vele. :(

(#22085) AirBooms válasza B4l!nt (#22077) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát ez nekem nagyon úgy tűnik, hogy lapprobléma lesz, vagy ram. A proci biztosan tudja a 200 bclk-t - tudod, küldtem neked screen-t (most nem tudom újra belinkelni, mert szinte mindenem eladtam, most laptopról írok). De a korábbi tulajnál is nagyon jól ment (aki itt szintén közismert). Az egyik legjobb itteni prociról van szó (asszem). Amúgy a 19x200-at, vagyis a 3800 MHz-et 1,18 V-on használtam, s ha jól tudom, a 20x200 HToff screen-en 1,226 Vcore volt a porci feszültsége? Tehát a procival nem lehet gond.

Próbáltad már egy rammal (csak az első, A1-be rakd)? Lehet, hogy a ram kavar be? Lehet, hogy nem szeretik egymást az alaplappal?
Hát eléggé lehangoltál, hogy nem akar összejönni a dolog. Az kevésbé ütött volna mellbe, hogyha azt írod, hogy nélad magsabb Vcore kell a 4 GHz-hez... De az, hogy nem bírja a 180 feletti bclk-t, szerintem valami nagyon ocsmány dolog... Vagy valami egészen banális hiba lesz, vagy valami inkompatibiltás. Szerintem nem finomhangolásról van itt szó...

(#22086) pincehely válasza B4l!nt (#22084) üzenetére


pincehely
addikt

Ahogy Airbooms is javasolta, próbáld meg egy ram modullal, illetve alacsonyabb memória órajelen(1333mhz).
Tuti, hogy nem a processzor a ludas.

El sem indul a lap, vagy kékhalált tol?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22087) B4l!nt válasza pincehely (#22086) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Megáll C1 hibával. Megnézem majd 1 RAM-al. 3,8ig megy nagyon szépen kis feszültségekkel csak ugye ott fogy el a blck-m :(
De az is lehet valamire én nem figyelek (első ilyen rendszerem). Ha csinálok majd képeket BIOS-ról akkor ránéztek? :B

[ Szerkesztve ]

(#22088) AirBooms válasza B4l!nt (#22087) üzenetére


AirBooms
addikt

Én szívesen ránézek, bár a Giga biosát nem vágom. Viszont jó slotokban vannak a ramok? Tudod, DDDR3-nál nem mindegy, hova rakod, i7-nél meg pláne nem!

(#22089) B4l!nt válasza AirBooms (#22088) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Igen az 1-3-5 slotban vannak. Megnéztem a másikakban is de ott csak szarabb a helyzet.
Van 1-2 memóriabeállítás amit nem vágok mi lehet de majd leírom csak most mennem kell.

És köszi mindenkinek aki próbál segíteni, remélhetőleg össze fog jönni :D

(#22090) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Most kiváncsiságképpen futtattam egy 20körös linx-et ilyen beállításokkal:

blck: 165
ram:1650 @ 1,64v
uncore 3300 @ 1,34v

Namármost a 200as blck-ra még kisebb értékek jönnének ki (1600 és 3200).
Vagy a jobban felszorzott cuccoknak nem lenne akkora igénye mint egy kisebb szorzóval elért pl.: 1600mhz-nek? :U

[ Szerkesztve ]

(#22091) AirBooms válasza B4l!nt (#22090) üzenetére


AirBooms
addikt

Próbáld meg egy darab rammal! Kérlek!
Aztán meg nehogy úgy járj, mint én, hogy csak a harmadik R2E lap lett jó, mert az első kettő hibás volt, pedig újak voltak...

(#22092) loree69


loree69
aktív tag

tudna ebben valaki segiteni?
[link]

loree

(#22093) pincehely válasza loree69 (#22092) üzenetére


pincehely
addikt

Úristen.
Nagyon hamar tedd visssza 1,65V-ra, mert a processzorod elköszön az élők sorából.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22094) Qru válasza loree69 (#22092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

OCZ-től nem szokatlan, nem vagyok jó véleménnyel róluk. Én is besz@ptam vele.

De tedd vissza 1,65V-ra a ram feszt, mert megdöglik a cuccos. QPI feszt emeld fel 1,35V-ra, ha az sem segít tedd át 2T-re. Ha az sem akkor a mellékidőzítéseket kéne kicsit lazítanod.
Ezeket a stációkat végig jártam én is, aztán kiderül, hogy hibás a 3-ból 1. Ment is gariba de izibe.

#nincsbennetarcsi

(#22095) katt777 válasza HSM (#22070) üzenetére


katt777
félisten

Pedig nem kell neki. Viszont, ha nagyon leveszem, akkor már csak 1333-nak, v. 1066-nak látja a RAM-okat a gép (főleg tuningnál tesztelgettem levett értékeket, de éppen az említett jelenség miatt nem is vettem lejjebb).
Lehet, hogy cuccom magasról tojik a szabályra? :F :DDD De megnézem, hátha én keverem most a tuningos beállításokkal, ahol ment a levétel.
Megnéztem a VTT-t is, tényleg 1.2V a default értéke, nem 1.1.

Qru: Engem már az is lehangol, hogy milyen régóta nem képesek már gyorsabb processzort kihozni (lassan 1 évtizede totyogunk 3GHz környékén), max. a magok számát növelik, szóval nem nagyon reménykedek különösebb teljesítménybeli fejlődésben.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22096) Qru válasza katt777 (#22095) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látod mit vizionált az Intel nem is olyan rég, ilyen 6GHz-es procikat... Ehhez képest orbitális bukta volt a P4-es arhictektúra. Igazság szerint 1: ráérnek növelni a tempót mert ez is elég. 2: ami fontosabb (nekik!) apró lépésekben csepegtetik, hogy minnél többször kelljen váltanunk, minnél több lóvét toljunk bele a zsebükbe.
Nem lenne kunszt gyári 4-4,5GHz-es i7-eket árulni, ezt köztudott mégis... Majd jövőre.

#nincsbennetarcsi

(#22097) katt777 válasza Qru (#22096) üzenetére


katt777
félisten

Álmodik a nyomor... :P

HSM: Megnéztem, nincs itt semmi gond. Simán megy a rendszer alacsonyabb uncore-ral is, csak a RAM-okat lassabbnak kezeli. Szóval no para, hogy el sem indul a rendszer, azaz ha olcsóbb az 1600-as RAM, nyugodtan vehet az ember, úgy is lehet alacsony uncore-ral villogni. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22098) loree69 válasza Qru (#22094) üzenetére


loree69
aktív tag

köszi a válaszokat!

hát lepróbáltam de igy se megy 1.65ön :(
max 1333Mhzn

[ Szerkesztve ]

loree

(#22099) Qru válasza katt777 (#22097) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Álmodoztak az biztos: "Technikai szempontból a Prescott igen innovatív és összetett: 90 nm-es feszített szilícium technológiával készítik, ami lehetővé teszi az órajel 5 GHz fölé skálázását is." [link]

loree69: Milyen beállításokat használsz a bios-ban pontosan? Lehet vhol máshol csúszik el a dolog.

#nincsbennetarcsi

(#22100) HSM válasza katt777 (#22095) üzenetére


HSM
félisten

"Viszont, ha nagyon leveszem, akkor már csak 1333-nak, v. 1066-nak látja a RAM-okat a gép"

Jajj.... :W Ez fájt... :D Erősen félreértettél, én a valós 1600-as sebességre értettem, hogy megköveteli a 3200-as uncore-t, ami mint beláthatod, így is van. Az összes gyorsabb ram tud lassabban működni, fordítva nem mindig megy a dolog.... :U (Nem is lehetne I7-hez eladni olyan ramot, ami a gyári 1066-os értéken nem indul, mert sose jutnál el a BIOS-ig beállítani gyorsabbra. ;) )
Az pedig már a lap BIOS-ának sajátossága, hogy a ramot butítja vissza a lassabb uncore-hoz, vagy nem negedi a lassabb uncore-t választani gyorsabb rammal, esetleg engedi választani a kettőt együtt, csak mégsem úgy fog működni... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.