Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22551) pincehely válasza subaruwrc (#22548) üzenetére


pincehely
addikt

Én is igazán kíváncsi vagyok, így jó lenne, ha posztolnád az eredményt itt a fórumban.
Mert azt hiszem bevállalnék kisebb processzor órajelet a magasabb ram érdekében.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22552) katt777 válasza subaruwrc (#22534) üzenetére


katt777
félisten

Nézőpont kérdése. :) Én is meglepődtem először, friss i7-tulajként, aztán megnézem a beállításokat, és már tudtam is.
De ugye a 4GB-ból is elveszhet egy modul, ha rossz a beállítás... :U

-Gabesz-: Támogatja a lapod azokat a RAM-okat?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22553) subaruwrc válasza pincehely (#22551) üzenetére


subaruwrc
félisten

nemsokára nekiállok és kipróbálom
most keltem :DDD

ko-ko
nincsmit

[ Szerkesztve ]

(#22554) -Gabesz- válasza katt777 (#22552) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

2008.12. havi a RAM támogatottsági lista, szóval ez a ram még akkor nem létezett :)
Más gond egyébként nincs vele, látja a 6 gigát, elvárható időzítésekkel megy
pl. 1600 6-6-5-19 1,65v vagy 1600-8-8-8-22 1,5v, 2000-en meg nem tudom normálisan tesztelni, csak kis bclk-val, de még úgysem tuti.

(#22555) katt777 válasza -Gabesz- (#22554) üzenetére


katt777
félisten

Az akkor mák. Persze nem feltétlenül fog rosszul működni egy RAM, ha nincs a QVL-ben, de mint azt már soxor láttuk, az sem árt, ha benne van.
A lényeg DDR3-nál, ahogy megfigyeltem, a RAM-sebesség, és persze az uncore, kevésbé az időzítés. HA ezt tudom előre, én is inkább 1866-os RAM-okat veszek, mint CL7-eseket.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22556) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na hát kitesztelgettem ezt a low bclk high uncore dolgot a vtt függvényében és azt kell mondjam van igazság alapja annak hogy alap bclk és qpi órajel mellett kevesebb vtt szükséges pl 4ghz uncorehoz mint 200 bclk 3600 qpi 2000mhz ram mellett, de mint minden az x58 rendszerben, ez sem egyértelműen meghatározható.
a maxmem v1.88-as verziójával néztem a minimális stabilitást, ami azért rövid ideig a memória alrendszert teszteli ( kb everest cache & memory benchmark szint ) de azért beton stabilitást nem lehet vele mérni. kezdetnek magas uncore ( x29 ) alacsony ram és qpi valamint cpu szorzókat használtam. és megnéztem így mi a minimum qpi /vtt fesz ami kell ahogy hogy lefusson ez a kis teszt.
1.395v vtt mellett bebootolt a rendszer 4ghz uncorenál és a maxmem is lefutott 2:8 2:10 2:12 2:14
ram arányok mellett cl8 vagy akár cl6 időzítés mellett is szóval, a ram órajel / időzítés nincs befolyással a szükséges vtt-re.
138 bclk low qpi ram 4g uncore
[link]
ugyanez c6rammal
138 bclk 2:12 c8 4g
[link]
2:12 c6 4g
2:14 c8 4g
[link]
174bclk 2:10 ram 4g uclk
[link]
200 bclk 3600 qpi 4g uncore 2000 c8 ram
[link]

itt is elég volt 1.415v vtt ami engem meglepett, de persze ez csak minimális stabilitás
superpi 4m alatt elhasal a rendszer ekkora vtt-vel

tapasztalataim szerint a qpi órajel van befolyással a szükséges vtt-re mivel egyben is van biosban ( legalábbis nálam ) a qpi/ vtt feszültség
a ram órajel kb 1900mhz felett van befolyással az uncore stabilitásra, de itt 1.395v vs 1.415v-ról beszélünk ami nem egetverő, de a superpi 32m stabilitáshoz ami azért már elég jó mérce a ramokat tekintve, még ennél is bőven több kellene.

[ Szerkesztve ]

(#22557) katt777 válasza subaruwrc (#22556) üzenetére


katt777
félisten

Ha jól értelmezem, akkor lényegében nem lehet az Intel által ajánlott specifikációkkal elérni a kívánt tuningot, mert vagy az uncore/RAM lesz lassabb, vagy a VTT fesz túl magas. :U
Az ne mondd, tudom, hogy téged nem különösebben zavar az Intel ajánlása. :R
QPI/VTT mindenütt egyben van, nem? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22558) subaruwrc válasza katt777 (#22557) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát 1.35v vtt-vel kizárt hogy akár be is töltött volna a rendszer 4ghz uncorerral, mert 1.375v-tal sem tette
lehet ez az én procim gyengesége vagy valami másnak a következménye, de 1.35v vtt-vel nem sokra jutnék max alacsony qpi és ram órajel mellett, azt is laza időzítésekkel amik semmit nem érnek
szerintem minden x58 -as lapban egyben lehet állítani a qpi/ vtt feszt, de nyugodtan megcáfolhatja akinek nem így van. x58a ud3r / ud7 / rampage 2 gene/ extreme / evga e759 classified, p6t deluxe v2 tuti ígyvan

tudom, hogy téged nem különösebben zavar az Intel ajánlása.
nem nagyon :D

(#22559) katt777 válasza subaruwrc (#22558) üzenetére


katt777
félisten

Az ASUS és az ASRock lapom is 1.48V-ot adott VTT-nek már 3900 körüli uncore-nál, úgyhogy én inkább hagytam. 3600-3800 elmegy 1.34V-tal (3200 körül meg 1.2V-tal is), a gyakorlatban az a 200MHz semmi, szükségtelen túlfeszelni a lapot (csúcsdöngetéshez persze a legkevésbé sem).
Én is egyben tudom a 2-t, de sokaknak több a tapasztalatuk e téren, ezért meg nem töltöm le az összes X58 lap kézikönyvét. :DDD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22560) subaruwrc válasza katt777 (#22559) üzenetére


subaruwrc
félisten

nálam a 2000 c8 xmp profilba 1.7v qpi fesz van :DDD

(#22561) katt777 válasza subaruwrc (#22560) üzenetére


katt777
félisten

Az a szép, ha a RAM-gyártó is bedurvul. És ha gáz lesz, a RAM-gyártótól kapsz egy új procit? :F Vagy az esetleg AMD-hez került bele... :Y

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22562) subaruwrc válasza katt777 (#22561) üzenetére


subaruwrc
félisten

nemhiszem h amd hez került bele ott nincs qpi fesz, az nb nek meg semmi köze a ramhoz még ennyire se. nem kell a dupájának lenni.meg deneb procival nem is lehet 2000-en nyomatni a ramokat

(#22563) gera021 válasza subaruwrc (#22562) üzenetére


gera021
aktív tag

sziasztok,

tuningolni szeretnék de elötte (ide is leirom) h ki mit gondol...
tudtok nekem segiteni? fesz állitás stb. kb. 3400és 3800mhz között gondolkodok...
alaplap: asus rampage ii extreme
proci: i7 930 cm 212plus hütövel
ram: kingston hyperx 6gb 1600mhz cl8

(#22564) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Tesztelgettem még kicsit a dolgokat.
Szóval a helyzet az, hogy valószínűleg kompatibilitási gond van, az XMP profilban foglaltakat nem sikerül a lapnak beállítania. Ha meg én állítom be manuálisan, akkor meg nem stabil...és úgy tűnik a proci bírná szuflával, mert 1600-as RAM beállítás mellett végigpróbálgattam az uncoret 4000-ig 1,35v QPI-vel és stabil volt.

Íme egy nem is olyan rossz beállítás, majdnem 9 perc alatt :DDD :
[link]

Amúgy 1600-as rammal úgy kb 3600 uncoreig elég jól gyorsul, utána már kevésbé.

(#22565) mpierre válasza gera021 (#22563) üzenetére


mpierre
veterán

Elsőre javasolnám az első hsz-t elolvasni, meg a linkelteket. Másodikra a 212+ hűtő nem tud megküzdeni a 3,8GHz-s i7-essel. Max olyan 3,4 GHz-ig fog jól működni, bár ott is magasak lesznek a maghőfokok. 85-90°C fölé max tesztre menjen, mindennapos használatra ne.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22566) gera021 válasza mpierre (#22565) üzenetére


gera021
aktív tag

elolvastam, az volt az elsö,
nekem azt mondták elég lesz ez a hütö..., most vettem na jol jártam..

[ Szerkesztve ]

(#22567) gera021 válasza gera021 (#22566) üzenetére


gera021
aktív tag

az számit h cm storm sniper házam van? Azt olvastam h elég jol hüti a dolgokat...
irnál nekem bios beállitást?

(#22568) Qru válasza gera021 (#22567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valamennyit számít, de a maghőd akkor is hamar felszalad majd, CM Hyper 212 édeskevés egy rendesen húzott i7-hez, főleg ha HT-t is bekapcsolod.

Itt van pár beállítás.

#nincsbennetarcsi

(#22569) mpierre válasza gera021 (#22566) üzenetére


mpierre
veterán

Amennyiben alapon, vagy minimális tuninggal használod, úgy valóban elég. Mindenképpen jobb, mint a gyári kávédaráló.
Beállításokra magam is a linkeltet :U tudtam volna javasolni, de az a tuti, ha Imi cikke alapján magad nézed meg mi milyen feszej mellett muzsikál. Minden proci más, inkább tekintsd útmutatónak...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22570) milanovics


milanovics
tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki miért drágább a 920-as a 930-asnál? Az intel oldalán nem találtam olyan adatot amiben jobb lenne a 920-as.

(#22571) -Gabesz- válasza subaruwrc (#22556) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Csak piszkálta a csőrömet ez a 9 perces superPI dolog. Végül csak összehoztam :D
Szóval 20x200; uncore.4000; RAM: 1600 6-6-5-16-CR1, épp 9 percen belül. Nem olyan rossz ez 1600-as sebességen.
[link]

superpihez elég 1,35v QPI fesz, de Linxhez gondolom még rakni kell hozzá kicsit.

A RAM nem biztos hogy nálam marad, főleg azért mert az XMP-vel gond van és nem hozza az időzítéseket nagyobb sebességen (most hogy mi miatt ezt nem tudom, vagy proci vagy lap).

(#22572) Qru válasza milanovics (#22570) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1-el nagyobb a szorzója. Amúgy a 920-at már nem gyártják.

#nincsbennetarcsi

(#22573) subaruwrc válasza -Gabesz- (#22571) üzenetére


subaruwrc
félisten

windows 7-en 1600 as ramokkal? hm
érdekes de grat
egy cpuz cpu fül is beleférhetett volna akkor már
tweakek?

(#22574) -Gabesz- válasza subaruwrc (#22573) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A cpu-z infót nem találtam olyan fontosnak :U
De HT off és 1,2volt bios feszültséggel ment.
A ram időzítésein faragtam még kicsit, valamint néhány másodpercet az is jelentett, hogy bezártam minden más try ikonként futó programot.

Elég jó képességű proci amúgy.

tweakek??

(#22575) -Gabesz- válasza subaruwrc (#22573) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nézd csak, az előzőt megelőző posztomban felrakott képen tettem Cpu-z + Asus turbo-V-t is, igaz ott még 9.02 a superpi, de a beállítások ugyanazok. Csupán a RAM időzítéséből faragtam le kicsit, illetve kilőttem a háttérben futó Try programokat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22576) katt777 válasza subaruwrc (#22562) üzenetére


katt777
félisten

Persze, kevertem a RAM-fesz-szel. :B :W Francnak van ennyi minden, özssevajarza a Zembert. :DDD Mondjuk azt szerencsémre már rég nem kell tudnom, meddig húzható fel egy AMD proci, de mint ha lennének magas RAM-frekit támogató lapok. Na, no off.

mpierre: Ráadásul qrwa hangos lesz. Még ráadásulabb a gyáris is bírja addig, és szintén qrwa hangos. :P

gera021: Ha keresőt is használtad volna, vagy előre kérdezel, tudhattad volna, hogy a 212+ gáz. Nekem HAF-932-ben is kevés volt a 212+, pedig annál aztán nem igazán szellőzik jobban ház.

Qru: Na, most te hagytad ki a +-t! Majd kapsz a fejedre! :((

milanovics: Tesztelt példány? Mert akkor könnyen kérhetnek érte sok manit.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22577) Qru válasza katt777 (#22576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jajaj, már is szórom a hamut a fejemre, rem megbocsát nekem a mélyen tisztelt publikum. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#22578) gera021 válasza Qru (#22577) üzenetére


gera021
aktív tag

akkor mien hütöt nézzek? Nálam csak cooler master jöhet szoba....

(#22579) katt777 válasza gera021 (#22578) üzenetére


katt777
félisten

Akkor az enyémhez hasonló megoldást javaslok, ez garantáltan bevált, és csak pár °C-kal marad el a drága hűtőkétől, ami lényegtelen.

Xeon tuning. Lehet überelni. A vélemény az aláírásomban. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22580) Qru válasza gera021 (#22578) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt felejtsd el, nem jók a hűtői ár/érték arányban. Coolink Corator DS pl nagyon jó, Sytche Mugen 2.

mod:

Ez a topikod a hűtés ügyében: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22581) gera021 válasza Qru (#22580) üzenetére


gera021
aktív tag

és ha raknék a másik oldalára még egy ien ventit? Nem segitene sokat?

(#22582) katt777 válasza Qru (#22580) üzenetére


katt777
félisten

Mégis, mi a bajod a Z600 ár/érték arányával? :F 11-12k-ért beszerezhető használtan kerettel együtt, ventijei meg vannak a kollégának. Nem akarom, hogy bárki az ajnározásával vádoljon, de neki CM hűtő kell, annak meg hiába vannak drága szépségei, hatékonyságban a Z600 a legjobb, ár/értékben meg még inkább.

gera021: Nem.

4GHz HT ON LinX teszt alatt 75°C-ra melegszenek a CPU-magok. De vehetsz 20k-s hűtőt, amellyel csak 72°C-ra, vagy 14-15k-sat ugyane teljesítménnyel, amely nem CM. Jó a CM, csak jó modellt kell választani mindenből.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22583) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok.
Kérdés: mostanában tesztelgetem/tuningolgatom a rendszerem (természetesen feszekre,szorzókra figyelve)és egyenlőre arra jutottam,hogy a memoknak (3x2GB OCZ Gold 1600) ha nem állítom be a biosban a B2B cas delayt 11-12 környékére fagy a rendszer,néha még a Win se tölt be.Egyszerűen megáll a kép egér nem mozdul kimerevedik minden.Ha auton hagyom a b2b-t akkor katasztrofálisan xar. :W
Illetve tegnap este a b2b 10-en full stabil volt a rendzser (linx,prime),erre ma kapcsolom be a masinát,puff netezés közbe merevedés(aztán nem rosszra gondolni :DDD).Most feltettem 11-re,eddig OK.Lehet e ez a fajta fagyás mástól,vagy tényleg a b2b genyózik velem(most vettem a cuccokat-alaplap,proci,memo,Giannitól)? Unokatesómnak 1866-os OCZ-i vannak pont ilyen lapban(giga ud5) és ő semmiféle b2b-t nem állít be és mégis megy a cucc full húzva,hmmm....
:W

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#22584) Qru válasza katt777 (#22582) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Halkság viszonylatában elmegy de teljesítmény viszonylatban vannak sokkal jobb alternatívák. Igaz nem pont a Z600 lebegett a szemem előtt, mikor lehúztam a CM-t hanem a V6/V8/V10. De a Z600 nem rossz legalábbis annak aki a ritka lamellákra izgul és böhöm hűtőkre, azt nem tagadom, de akkor is vannak jobb alternatívák a piacon azoknak akik teljesítményorientáltak.

Amúgy meg mindenki tudja, hogy fanatikus vagy (Asrock a másik vesszőparipád ugye) szóval részemről nem állok le vitázni ezen veled, úgy sem győz meg senki. :D :R

mod:

Mrdevil: Könnyen lehet, saját tapasztalataim szerint az OCZ-k eléggé háklisak a mellékidőzítéseket illetően. Nekem OCZ 1600 Platinum volt, az is marha háklis volt erre, meg másoktól is olvastam ilyen panasz(oka)t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22585) Mrdevil válasza Qru (#22584) üzenetére


Mrdevil
addikt

Igen lehet,én is olvasgattam erről a mellékidőzítéses dologról,de akkor is mééér pont veleeem? :N
Vajon teljesítményben mennyit veszíthetek ezzel a b2b-CAS-delay állításokkal.Persze még abban sem vagyok biztos,hogy azért fagyogat a gép,az biztos ha auton van az nagyon nem jó neki. :O
Ja és azért az is érdekes,hogy itt nem kell nagy tuningra gondolni egyenlőre 3.5-ön van a proci(1.15V) ekkor a memok 1670 vannak,de ha a memek 1600-on voltak(a gyári értéken)és a proci bios defaulton,a b2b auton,akkor nem is töltött be a win,már a logonál fagyott.Vajon ezért kellene/lehetne gariztatni a ramokat? :F

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#22586) Henk válasza Qru (#22584) üzenetére


Henk
veterán

De a Z600 kapcsán ez sosem merül fel és akinek magas hűtőbordás ramja van? :U

(#22587) mpierre válasza Henk (#22586) üzenetére


mpierre
veterán

De szerintem többünkben is... :P

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22588) Toninho13 válasza katt777 (#22557) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Nálam a QPI és a VTT külön van a Biosban...(Biostar X58A)

[ Szerkesztve ]

(#22589) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok !

Most rakok össze 1 I7-es configot 1 930-val 1 Asrock X58 extreme3-ban. Szerintetek alapfeszültséggel a gyári hűtővel mennyit lehet rajta húzni ?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#22590) pincehely válasza pzske (#22589) üzenetére


pincehely
addikt

Semmit.
Ha ép hőmérségleteket akarsz látni, akkor gyári hűtővel ne tuningolj.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22591) Qru válasza Henk (#22586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudtam, hogy számíthatok rád Bro. :R :D

mod: Múlt 7végén jártam felétek. Ihattunk volna egy sört. Next time. :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22592) katt777 válasza Mrdevil (#22583) üzenetére


katt777
félisten

Kifogtál vmi érzékenyebb darabot. 1.hsz táblázatában nézz ilyen RAM-okhoz betesztelt időzítéseket.

Qru: V-széria a CM-től egy marketingvicc, sztem azt nézik, ?% vásárlójuknak mekkora az IQ-ja. :DDD Nem kell izgulni a ritka lamellákra és a böhöm hűtőkre, elég tudni, hogy ez a passzív, ill. az alacsony fordulatú ventiknek megfelelő felállás, ami egyenlő az alacsony zajszinttel. Dupla ár engem nem orientál 3-4%-kal jobb hűtésteljesítmény megvásárlására, hasonárban meg nincs szignifikánsan jobb. :P
Nem vagyok fanatikus, amúgy az ASUS-t szeretem (ezért nem idegenkedtem az ASRocktól sem, hiszen max. nem kapok 16+2 fázist és pár extrát, de teljesítményben uazt tudja), a kolléga pedig direkt leszögezte, hogy nála csak a CM jöhet szóba.

Henk: Felmerült, csak nem erre irányult a kérdés. ;) (Ha legalább visszaolvastál volna. :U ) Mellesleg semmi nem gátolja (ha csak a ház szélessége nem), hogy a venti felfelé lógjon le a blokkról (amely éppen, csak elér az 1. RAM-slotig, tehát attól még befér oda egy modul). Még melleslegebb az alacsony RAM-ok sem forrnak föl, ha felettük ott a légszállítás (de nálam még a gyári hűtő mellett sem tették az OCZ-k).

pzske: Ha leveszed a feszt 1.1V alá, és azzal stabil, 3.4GHz-et elérhetsz, viszont zaja, az lesz, nem kevés. Jó házhűtés sem árt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22593) Qru válasza katt777 (#22592) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Asrock az Asus leányvállalata. Már értem az összefonódást. :P

mod:

V széria sz@r egyszerűen, ebben totál egyet értünk.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22594) MPowerPH válasza katt777 (#22582) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem igaz. Ár-értékben a Corator Ds sokkal jobb, a Mugen 2 pedig egy szinten van vele. :)

Don't Tread On Me

(#22595) Mrdevil válasza katt777 (#22592) üzenetére


Mrdevil
addikt

Kösz,mindenképp próbálgatok majd egy párat belőle.Most úgy néz ki,hogy ezt a 8,8,8,20,59-et használják a legtöbben az 1600-os OCZ-hez,amint látom. :R

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#22596) Henk válasza katt777 (#22592) üzenetére


Henk
veterán

Mi az, hogy nem arra irányult a kérdés? Azért egy hűtőválasztásnál más szempontokat is érdemes figyelembe venni mint azt, hogy Z600 legyen. Ha megnézed a képet amit linkeltem a 6 slotból 4-et kitakar a hűtő+venti. Valóban feljebb tudod húzni de ha 2-3-4 cm-el (vagy amennyi indokolt) feljebb rakod a ventit akkor az mégis mennyire szellőzteti át azt a bordát? Attól most tekintsünk el, hogy milyen kinézete lesz meg, hogy egy keskenyebb házban nem fér el az oldallaptól.
Ja ha a kolléga leszögezte, hogy csak CM jöhet szóba akkor azt is szögezze le, hogy szolidabb tuningot tervez. Persze ezt nem kötekedésből írtam hiszen én is tudom, hogy a Z600 a legjobb a világon meg ki is próbáltam csak volt egy kis szabadidőm és gondoltam hozzászólok. :R :)
Annak fényében, hogy a TRUE rev.c meg a Corator már kapható 14k-ért (új) és gyárilag tudják az 1366-ot.

Qru: én ittam. :D

(#22597) Qru válasza Henk (#22596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rem helyettem is. :D Úgy volt, hogy átugrok haverhoz Ajkára de még mielőtt oda értem vissza kellett fordulnom, mert behívtak. :( Mind1, a veszprémi MC-it is kipróbáltam legalább. :D

Coratorra vágyom én is. Tesóm megkapja a TRU-t én meg Corátorra átnyergelek. Rájöttem, hogy a tesztben azért is volt gatyább a TRU-m mint a DS, mert políros és nem domború ami az i7 kicsi magméreténél már hátrányt jelent(het). Bezzeg mikor még Q6600-on feszített a "kicsike". :D

#nincsbennetarcsi

(#22598) pincehely válasza Qru (#22597) üzenetére


pincehely
addikt

Kipróbáltam passzívban a Coratort!
3.6ghz-en 55fokon tartotta a magokat idle-n, miközben 32 fok volt a szobában.
Minden házventi ki volt kapcsolva, így nem is olyan rossz teljesítmény, főleg, hogy az én procim elég melegedő példány.

Most olyan 24 fok van a szobában, mindjárt megpróbálom így mit tud felmutatni passzívan.

Na kipróbáltam, toltam neki LinX-et is, alant láthatók az eredmények:

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22599) Qru válasza pincehely (#22598) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mekkora feszen toltad? HT?

#nincsbennetarcsi

(#22600) pincehely válasza Qru (#22599) üzenetére


pincehely
addikt

HT off, mert nem használnám ki, fesz:1,18V

http://kefetemap.deviantart.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.