Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23801) katt777 válasza DonDennis (#23800) üzenetére


katt777
félisten

ASRock X58 Extreme (esetleg X58X3) + i920 kombó (nézz át ASRock X58 topicba). Procik között pár ezresért nyilván jobban megéri a 930, de a lapnál jobb ár/érték-arányú lapot nem találsz. Hogy egy nagy GB-fan kollegát idézzek: "Változatlanul tartom ha a mai eszemmel vennék i7 konfigot, venneék egy Asrock X58 Extrem lapot meg 3x2GB Kingmaxot és kész." (C) by Qru. :)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23802) subaruwrc válasza Mrdevil (#23799) üzenetére


subaruwrc
félisten

:))

katt777

nem élek ilyen szerekkel :DDD

(#23803) Cybertrone válasza DonDennis (#23800) üzenetére


Cybertrone
veterán

EVGA lapok tutik ha már ennyit költessz, valaki irta anno hogy az ud7 kicsit macerás! :R 920-al is annyit érsz mint a 930-al mind megy mint a barom ki kell fogni! :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23804) katt777 válasza Cybertrone (#23803) üzenetére


katt777
félisten

Csak szólok, hogy a barom lassan megy. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23805) Cybertrone válasza katt777 (#23804) üzenetére


Cybertrone
veterán

Valahogy éreztem a vizeletemen hogy szó nélkül nem tudod megállni a dolgokat :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23806) Erdei88 válasza Cybertrone (#23805) üzenetére


Erdei88
veterán

:D

(#23807) mpierre válasza DonDennis (#23800) üzenetére


mpierre
veterán

Nagyon jók a giga lapok. Szerintem...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23808) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kiteszteltem a procit kb egy hónapja cseréltem és végül sikerült 4200-on stabilizálni.:) Terhelve 1.368 a fesz. Néztem 4gigát is, terhelve 1.296 a fesz, de ez még mehet lejjebb is csak belőttem 1.3-ra, bár nem fogom tesztelgetni max ha nagyon ráérős leszek 4.2 giga volt a cél.:D

[ Szerkesztve ]

(#23809) Tidus válasza subaruwrc (#23797) üzenetére


Tidus
addikt

on-air, water, v. ice?

(#23810) pincehely


pincehely
addikt

Ezt használom 24/7-ben:

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23811) DigitXT válasza Tidus (#23809) üzenetére


DigitXT
félisten

Odaírta: ln2 - 110c

(#23812) Tidus válasza DigitXT (#23811) üzenetére


Tidus
addikt

Ja most már látom :R , per. pill. az eredményekre voltam rákattanva.
Nálam marad ez, egyelőre léggel. A vizezés fojamatban.
Látom nálad is hasonlóan megy.

[ Szerkesztve ]

(#23813) katt777 válasza Cybertrone (#23805) üzenetére


katt777
félisten

:B :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23814) HSM válasza SzlobiG (#23808) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon csinos Gflops-ok. :K Nekem 4200-on 53 a rekord. :D Ramok/uncore mennyin mentek?
Mondjuk az üresjárati 1,35V kicsit bántja a szemem... ;] :B

[ Szerkesztve ]

(#23815) SzlobiG válasza HSM (#23814) üzenetére


SzlobiG
félisten

1600/3200 Cl8-8-8-21 1T.

Miért bántja? ;]

(#23816) katt777 válasza HSM (#23814) üzenetére


katt777
félisten

Az nekem megvolt 4GHz-en is. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23817) subaruwrc válasza Tidus (#23809) üzenetére


subaruwrc
félisten

ahogy a kolléga említette, folyékony nitrogén, a hőfok pedig a cpu coldbugját kívánja jelenteni

(#23818) tomic válasza HSM (#23814) üzenetére


tomic
addikt

Egy régebbi mérés 3x1GB rammal, nekem is ennyi lett. [link]

[ Szerkesztve ]

(#23819) Tidus válasza subaruwrc (#23817) üzenetére


Tidus
addikt

Nálam egyelőre marad az air-mail. De egyre jobbak az eredmények.
1; GA-X58A-UD9 @ i7 920(D0) on air
2; GA-X58A-UD9 @ i7 920(D0) on air
3; GA-X58A-UD9 @ i7 920(D0) on air
4; GA-X58A-UD9 @ i7 920(D0) on air
5; GA-X58A-UD9 @ i7 920(D0) on air
Egyébbként néhány napja ez volt a max.(mint jeleztem) léggel, most finomítottam a bios beállításokon és MX3-al kezeltem a procit, mentek is felfelé az értékek.
Ez még mindig nem a vége.

[ Szerkesztve ]

(#23820) HSM válasza SzlobiG (#23815) üzenetére


HSM
félisten

Pedig nálam is.... :F Bár végülis abszolút minimális a difi, ennyi belefér.

Az üresjárati fesz azért bántja, mert nem veszi vissza, már megszoktam a sajátomon, hogy nincs ezzel gond... 3675-ön üres ~1V, terhelve ~1,2V és 4,2-n is hasonló a helyzet, bár a pontos üres értékre nem emlékszem. :B Olyan jó látni, hogy fogyiban abszolút semmit nem bukok a tuninggal.

(#23816) katt777: Tegyél már be egy képlopást, hogy mégis milyen beállításokkal... Nyilván egy felhúzott rammal nem nehéz összehozni, am meg nem is a versengés volt a célom.... :U Nálam így néztek ki: [link]

(#23818) tomic: Najó, de nálad HT OFF... Úgy azért jócskán több a Gflops.... ;)

(#23821) Qru válasza DonDennis (#23800) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

UD5 is bőven elég lenne szvsz. Vagy Asrock, az olcsó és jó, semmi háki vagy faxni nincs vele. Pöc-röff. Akkor vegyél csak Gigát vagy Asus-t ha szereted magad szivatni a tuniggal. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23822) katt777 válasza HSM (#23820) üzenetére


katt777
félisten

Sztem rég volt már, amúgy a beállításaim ott vannak 1. hsz-ban. Egyébként azt is írtam többX, hogy csak 1600MHz körül megy minden rendben a RAM-jaimmal (ezért csak 3.4 és 4.0GHz-es profiljaim vannak mentve), történetesen 21x191-gyel és 20x200-zal is 53GFlops körül volt a LinX. HT OFF 57-58 körül megy.

Qru: GB abból él, hogy nem halt még ki a kísérletező kedv? :F ASUS nálam azért nem volt annyira szívatós, amikor pedig rájöttem, hogy hagyjam békén a sok-sok al-feature-t, rögtön pöcc-röff lett az is. :DDD ASRock-ban megmentik az embert a saját okosságától. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23823) Qru válasza katt777 (#23822) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb ja. :D Amúgy jók a Giga lapok is, csak érteni kell hozzá.

#nincsbennetarcsi

(#23824) katt777 válasza Qru (#23823) üzenetére


katt777
félisten

Akárhogy kitanulnám őket (sokat mondjuk nem kéne, mert volt), akkor sem szabályoznák a ventiket, és a Vdroopjuk sem nyerte el a tetszésemet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23825) Qru válasza katt777 (#23824) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dropol mint atom az biztos, de végülis az bekalkulálható kb fixen előre. Bios feszosztásnál úgy kell adagolni mannát és kész.
Venti vezérlés: Van szabályozó panelom, arra van bízva ez a dolog.

A végén még meggyőzöm magam, és újra GB lapot veszek?! :D

#nincsbennetarcsi

(#23826) subaruwrc válasza katt777 (#23822) üzenetére


subaruwrc
félisten

GB abból él, hogy nem halt még ki a kísérletező kedv

most ez mire vonatkozik?
meg mi ez a fennhang gb fikázás?
van saját tapasztalat vagy mendemondákra alapozol ? :U

(#23827) katt777 válasza Qru (#23825) üzenetére


katt777
félisten

A droop miatt nem lehetsz biztos, nem feszeled-e túl a lapot.
Szabályozó panelt fizeti a GB és a járulékos költségeket? Mert akkor annyival drágább ám a lap. :DDD

subaruwrc: Ha olvastad volna, tudnád, hogy Qru hsz-ára vonatkozik, és egyáltalán nem fikázó jelleggel mondtam (lásd a megjegyzést az ember saját okosságáról, amellyel elviheti magát az erdőbe, ha egy lap túl sok lehetőséget nyújt a számára). :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23828) SzlobiG válasza HSM (#23820) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam ez egy friss win ami nincs belakva meg nem is lesz átmenetileg használom gondolom ezért is több.

Gondolom az evga lap sajátossága ez nálad mer asusba nekem nem veszi vissza csak a auton van a fesz.

(#23829) Qru válasza katt777 (#23827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, pont ezért nincs auton-n semmi. Az meg az én szegénységi bizonyítványom, hogy a feléről azt sem tudom mi micsoda a bios-ban. :B Néha egy-egy-re rákeresek gúgliban, de annyira nem izgat a tuning (még/már), hogy belemélyedjek.
Van 3 profil, egy energia takarékos egy középút meg egy "komolyabb" tuningos beállítás és ennyi. De egyiknél se teszlegettem hosszasan, nincs finomhangolva úgy értve, hogy biztos pár extra MHz-et ki lehetne préselni a vasból de ez is bőven elég amit így nyújt ez a cucc. Az estek 99%-ban úgy is alulfeszelve megy alapon.

#nincsbennetarcsi

(#23830) Cybertrone válasza Qru (#23829) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem csak a te szegénységi bizonyítványod, mert az alap dolgoktól eltekintve nekem sincs közöm a bios részeihez, de azért toljuk az a lényeg :D :D :D :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23831) Qru válasza Cybertrone (#23830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vak vezet világtalant kb. :D

Core2 érában még lelkes voltam, ott nagyon utána olvastam a cuccoknak. De most már se idő se kedv nincs hozzá túl sok. És azért ez jóvel összetettebb mint az akkori cucc(ok).
Legalább már tudom mi a High Precision Event Timer (HPET). Minden nap tanulok vmit. Lényeg ha 64bit-es OS-ed van az legyen 64bit-en. Gúgli rulz. :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23832) mpierre válasza Qru (#23831) üzenetére


mpierre
veterán

Hehe... Kösz... :DDD
Van még egy-két ilyened a tarsolyban?Áz ángolszki nem túl erős oldalam, a gúgli fordítót meg ne erőltessükkkkk.......

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23833) katt777 válasza Qru (#23829) üzenetére


katt777
félisten

Hát éppen ezt mondom, ott egy rakás csili-vili fícsör, amivel az ember frankón el tud barmolódni (mit vesződtem én ASUS-ban a clock skew-kkal és társaikkal :Y ), míg ha vesz egy ASRockot, beállítja, amit akar, aztán megy a gép, mint a gép. Viszont lehet a kifityfenézett bios-os lapokért sok pénzt kérni. :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23834) Cybertrone válasza katt777 (#23833) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mondjuk én kicsit szerencsésnek érzem magam a classified biosában is "csak" az alap dolgok vannak, és egyszerűen meg lehet találmi azt amit be kell lőni a többi csak buziság! :U :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23835) Laraxior


Laraxior
titán

Erre varrjon gombot Márton bácsi. Hogy is van ez? most akkor van,vagy dicse'? :Y

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#23836) Mrdevil válasza Laraxior (#23835) üzenetére


Mrdevil
addikt

Látom az aláírásodban nagy MSI fan lettél,nem is értelek. :DDD :D

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#23837) Laraxior válasza Mrdevil (#23836) üzenetére


Laraxior
titán

már a második MSi VGAval szopok...vagy nincsen rendszertuning,vagy megy az emesi...hát mennie kell. Sajna viszont PhysXnek betett 9800GT OC-n sajna még az MW2 sem fut normálisan :DDD :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#23838) katt777 válasza Laraxior (#23837) üzenetére


katt777
félisten

Bakker, egy MSI-vel szopsz, aztán megint azt választasz? :F
Pedig a MW2 nem egy igényes program! :Y Vagy a PhysX-szel van baja?
Volt nekem egy aláírásom pocsék hardverekkel, de kifutott a korlátból. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#23839) Mrdevil válasza Qru (#23831) üzenetére


Mrdevil
addikt

Nekem ez a HPET 32bit-en volt,de természetesen 64bit-es az OS.Most átraktam gyorsan 64bit-re.Pontosan mi ez nem valami "HDD delay time"?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#23840) Laraxior válasza katt777 (#23838) üzenetére


Laraxior
titán

MSi 4890 Cyclone volt,de ott istentudja már milyen 775ös lapban volt.
aztán kaptam helyette két Sapphire 4890et,azokkal nem volt gondom.
Bioscserével mondjuk nem próbálkoztam...elvileg megoldás lehetne hiszen ezeket a kártyákat kilószámra szarták ki,csak más címke került rá. Rá kellene próbálnom. Csak az a baj hogy jelenleg nem állok úgy anyagilag hogy vehessek egy másik VGAt amíg ez a "szar" itt van. és különben is elég nehéz továbbadni..kutya sem tudja miben megy,miben nem. Holott a VGA hibátlan,hiszen ha a rendszer alapórajelen megy akkor tökéletes..OCvel viszont hello van. 4890 mondjuk el sem indult anno +1FSBvel sem :DDD
marad egyelőre a 9800GT
és az i7 tuning :B

elnézést a sok offért...befejeztem. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#23841) subaruwrc válasza Laraxior (#23835) üzenetére


subaruwrc
félisten

1: nem jól van bennt a cpu a socketban, nem érintkezik minden pin, ezért nem látja az összes ramot
2: vtt fesz esetleg kevés
3: ramfesz esetleg kevés
4: valamilyen ram időzítés túl szoros / nem az elsődlegesek /
5: valami rammal kapcsolatos időzítés, vagy dram ref volt auton van és a lap elállította, ezért nem látja a cpu a ramot

(#23842) Tidus válasza Laraxior (#23835) üzenetére


Tidus
addikt

Azon a frekin az a cl9 kissé magas, nem.
Valami hasonló beállítás barátságosabb.
A linket csak példának szántam.

(#23843) Laraxior válasza Tidus (#23842) üzenetére


Laraxior
titán

Ádám: valami fesztéma volt. Ha 2től 6GBig lát mindent...éppen hogy mennyi feszt kap a PLL,vagy a QPI.

Jelenleg ezt sikerült beletennem. 1333MHz-es CL9-es Kingmax :DDD Mást nem kaptam..hirtelen kellett a ram.volt 2x2 Kingston HyperX Blu...csak éppen egy kit volt belőle abban a nyamvadt boltban. Keleti oldal,nyugati oldal... :W
ráadásul egyoldalas a ram,ami már arra enged következtetni,hogy nem ér semmit :DDD
jah és most hoztam pár órája...egyelőre semmi info hogy mit tud. :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#23844) Tidus válasza Laraxior (#23843) üzenetére


Tidus
addikt

Értelek.
Az a Kingmax kissé gagyi, 1333-at cl 6-7-en kellene teljesíteni.
Még ezt kisajtoltam úgy néz ki stabilan(game stabil) a Tri. G.Skill Trident-ből.
Ha viszont az adatlapodon látható Asus P6T alaplapot használsz, akkor miért nem próbálsz trichanel ramokra fókuszálni, ahhoz megjár. Főleg egy D0 mellé.

(#23845) subaruwrc válasza Laraxior (#23843) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor qpi függő

általában ez a leggyorsabb megoldás

(#23846) Qru válasza Mrdevil (#23839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hpet.

#nincsbennetarcsi

(#23847) Mrdevil válasza Qru (#23846) üzenetére


Mrdevil
addikt

Igen gugliban én is utána néztem,de ennek ellenére nem tudom. (angol felsőfok hiánya) :DDD :D

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#23848) Cybertrone válasza Mrdevil (#23847) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én is megnéztem a linket, de átlagos munkásemberként, sajnos előrébb semiképpen sem jutottam... Only hun-t beszélek :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23849) Qru válasza Mrdevil (#23847) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így marha vicces de a lényeg érthető sztem: [link]

#nincsbennetarcsi

(#23850) Mrdevil válasza Qru (#23849) üzenetére


Mrdevil
addikt

Ez valóban vicces,mindegy hadjuk.... (azért valamit kapisgálok)
Ájem veri litl szpík inglisül..... :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.