Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23151) Toninho13 válasza biggamer (#23148) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Elméletileg a 950 tuningolható jobban a magasabb szorzónak köszönhetően A 930-nak 22-es a szorzója a 950-nek 24.Igazából tuningnak a melegedés szab leginkább korlátot.210-es Bclk-ig kb bármilyen lapban mehetnek.Szerintem 4Ghz fölé 24/7-ben felesleges tuningolni, de annyi HT off-fal jó lehet.

(#23152) Cybertrone válasza fluiid (#23149) üzenetére


Cybertrone
veterán

És mivel hűtöd..? :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23153) biggamer


biggamer
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek. :R :R :R

Annyira nem értek hozzá mint Ti ... én ezt az alaplapot néztem ki eddig : [link]

Szerintetek ???

Esetleg valaki tud erről a prociról magyar tesztet ??? :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#23154) fluiid válasza Cybertrone (#23152) üzenetére


fluiid
csendes tag

Zalman CNPS9900-el...

Que?

(#23155) Cybertrone válasza fluiid (#23154) üzenetére


Cybertrone
veterán

szvsz szerintem elmegy milyen beállítások mellet az orajelen kivül-? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23156) fluiid válasza Cybertrone (#23155) üzenetére


fluiid
csendes tag

Őszintén szólva nem manuál oc, csak "Asus Level Up"-al 940-ként futtatva :) Lehet túl nagy feszt ad neki automatán? :U

Que?

(#23157) Cybertrone válasza fluiid (#23156) üzenetére


Cybertrone
veterán

Tuningnál nagy szabály hogy semmit sem szabad autón hagyni... Szerintem ha 3ghz a kiszemelt azt alapfeszen is viszi a cucc!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23158) Erdei88 válasza biggamer (#23153) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem ilyen alaplapom van, megvagyok vele elégedve. Nem tudom mire használnád, nekem 400-4200 megy benne a proci. Szerintem ha nincs extra elvárásod, akkor tökéletes lesz. Xeon procikat is támogatja.

(#23159) Cybertrone válasza biggamer (#23153) üzenetére


Cybertrone
veterán

Bátran ajánlanám az EVGA-T mint alaplapot, bár nemtudom a keret mennyire engedi a dolgokat, lenne fent addig vagy ha van fent classified bátran vedd meg ha teheted, nem fogsz csalódni.... ;) :C :R 200-as bclk-ig szinte alig baszogattam :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23160) biggamer válasza Erdei88 (#23158) üzenetére


biggamer
veterán

Erre : [link]

Főleg FPS és RTS, de inkább az FPS eszi a vasat.

Ezen kívül Photoshop-ra, de az elenyésző mennyiség.

Cybertrone

Annyira, h már így is 450.000 Ft-nál járok. :W :O

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#23161) -Ben-


-Ben-
veterán

i7-920-ból kellene szorzózármenteset csinálni... :U :D :D felhúzni 3,33 GHz -re, aztán i7-920 EXTREME :DDD :DDD ;]

(#23162) -Ben- válasza biggamer (#23160) üzenetére


-Ben-
veterán

photoshopra nagyon nagyon jó az i7-920 is. bátran ajánlom. :DD

(#23163) Cybertrone válasza biggamer (#23160) üzenetére


Cybertrone
veterán

fps-re, és rts-re mindkét proci vállalható :R , egyedül tényleg az alapórajel és a szorzók mennyisége van külömbségül, én is a 950-est venném a nagyobb szorzo miatt, kitudja mikor kellhet még :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23164) biggamer válasza Cybertrone (#23163) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi. :R

Én is a 950-esre hajazok ... szerintem +éri azt a + 10.000 Ft-ot.

zetape7

Köszi, de csak a képeimet szoktam vele szerkeszteni ... fő nyomvonal a game a game és a GAME ... :))

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#23165) pincehely válasza biggamer (#23164) üzenetére


pincehely
addikt

Szerintem a 950-el sem fogsz sokkal magasabb órajelet elérni tuningban, mint egy 920-al.
Úgyis a hűtés fog gátat szabni a dolognak.
Ha nem akarsz tuningolni, akkor vedd a 950-et, ha meg akarsz, akkor majd minden 920 garantálhatóan megy 4ghz-en egy jó hűtővel.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23166) biggamer válasza pincehely (#23165) üzenetére


biggamer
veterán

Ez a hűtés lesz eddig : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#23167) -Ben- válasza biggamer (#23166) üzenetére


-Ben-
veterán

a hűtő azért nem semmi, 1,2 kg :o :D :D jó erőben lehetnek az alaplapok, ha bírják a súlyát. :D

ja egyébként pincehelynek igaza van a 920-ról. Én úgy voltam vele, hogy nem dobok ki több pénzt a magasabb órajelért, amit ingyen megvehetek biosban. A "szorzó" meg nem érdekel/t... :) :K

De ezt te tudod, ha neked +10 K -t megér, akkor miért ne? :))

[ Szerkesztve ]

(#23168) mpierre válasza biggamer (#23164) üzenetére


mpierre
veterán

Totál felesleges a 950. 1,4V felett nem nagyon tudod levegővel lehűteni, ha pedig alacsony vides procit fogsz ki, sajnos azt se, mert az talán még jobban melegszik. Itt a 2 szorzónyi eltérés nem oszt, vagy szoroz. Még nem láttam olyan 920-t, - itt a topikban - ami ne menne 4,0GHz-en. A 950-től is elvárható a 4,0 GHz.
De, Te tudod mire költesz...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23169) tom_tol válasza mpierre (#23168) üzenetére


tom_tol
addikt

miért ?
amennyi most az ára

(#23170) pincehely válasza biggamer (#23166) üzenetére


pincehely
addikt

Bitang kis hűtő lehet, mondjuk én még csak hivatalos tesztekből hallottam róla.Ha beszerzed, akkor elvárjuk(remélem beszélhetek mások nevében is), hogy egy kisebb tesztet mutass nekünk, hőmérsékletekkel.

Én is gondolkodtam ebben a hűtőben Corator helyett.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23171) moho-jojo válasza biggamer (#23148) üzenetére


moho-jojo
tag

Szia.
I7 9xx-nél pénzkidobás 920-nál jobbat venni :) Volt pár darab a kezem alatt: 920, 930, 965.
A mostani 920 simán megy 1,27 volton 4,2Ghz-en, 965-öt meg bármilyen szorzóra raktam 1,4 volt alatt nem indult...mondanom se kell az ilyet vízzel se lehet lehűteni.Érdemes kitesztelt példány keresned.
Ezen az oldalon meg láthatod hogy a legtöbb 920 viszi a 4Ghz-et [link]
Lényeg: én nem adnék 80 ezret 950 prociért, mert 40 ezerért is meg kaphatod annak a teljesítményét. :R

[ Szerkesztve ]

(#23172) Cybertrone válasza moho-jojo (#23171) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jópár van itt a topikban is mely nagy nehézségek árán a belét kitaposva megy 4ghz-t... Nem kézpénz az hogy minden 920 megy 4ghz-n... Az senkit sem vígasztal hogy egy teszt erejéig kibírja legalább 24/7-re érdemes bírnia a 4ghz-t és akkor viszi :R Mellesleg jol kitesztelt, dobozos garanciás példány olyan ritka itt a fórumon mint a fehér holló, a legtöbb oem, meg oda van biggyesztve egy 10 perces prime, és ez már ki van tesztelve, holott lehet más lapban, más közegben meg sem mukkan! :B ;)
Biggamer:A hűtés amiről szeretnél gondoskodni egyépként az egyik legjobb a piacon, még a mugen 2-őt is odaveri... Ezután már csak vízben érdemes gondolkozni, ezt azért mondom mert egy határ után ez is feladja majd a harcot, de ezt a határt te szabod meg szerintem egy normálisan szellőző házban 4-4.2ghz kihozható, normális feszekkel, jo procival belőle! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#23173) moho-jojo válasza Cybertrone (#23172) üzenetére


moho-jojo
tag

Persze a többi komponenstől is függ nagyban a tuning, egy CO-ás 920-ből is ki lehet hozni 3,8-4Ghz-et léghűtéssel R3E lappal :DDD
Ha kicsit jártas a témában akkor vásárlás előtt kér egy linX vagy HyperPI tesztet,
prime nem a legjobb 'szerintem'!
Tudom nem könnyű kifogni jót, nekem is 5.-re sikerült.
:B

(#23174) pincehely válasza moho-jojo (#23173) üzenetére


pincehely
addikt

"CO-ás 920-ből is ki lehet hozni 3,8-4Ghz-et léghűtéssel R3E lappal"

Giga Ud5-el a C0-os 920-as prockóm úgy vitte a 4200mhz-et, mint a huzat.
Hozzáteszem, ez egy teljesen átlagos példány.

Cybertrone: Odaveri a Mugen2-t, nem is kicsit. Nem is értem miért isteníti mindenki annyira.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23175) mpierre válasza tom_tol (#23169) üzenetére


mpierre
veterán

Pl ssd-re költi, azzal többre megy, mint egy 950-essel... (nem tudom mit válogatott össze...)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23176) pincehely válasza mpierre (#23175) üzenetére


pincehely
addikt

10k a különbözet a 920, és a 950 között.
Abból max egy jó pendriveot kapna.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23177) -Ben- válasza pincehely (#23176) üzenetére


-Ben-
veterán

de a hűtőjének több mint a fele már megvan 10 K -ból ;) régen egyébként sokkal nagyobb volt a különbség a 920 és a 940 (ill most 930 és 950) között.

(#23178) -Ben- válasza biggamer (#23164) üzenetére


-Ben-
veterán

Köszi, de csak a képeimet szoktam vele szerkeszteni ... fő nyomvonal a game a game és a GAME ... :))

-> Akkor miért nem veszel Xboxot ? :D olcsóbb.... :U

(#23179) pincehely válasza -Ben- (#23177) üzenetére


pincehely
addikt

Én is 920/930-ra akarom rábeszélni.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23180) -Ben- válasza pincehely (#23179) üzenetére


-Ben-
veterán

hát mindenképp jobban járna vele, mert 10 k mégis 10 k. ha csak házventilátort vesz belőle, vagy csicsákat, akkor is több értelme van, mert ennek aztán semmi értelme. Vagy 920, vagy 930, de ő tudja... ha a pénztárca bírja, akkor vegyen 975 -öt vagy 980 -at :D az még jobb. :DDD

de szvsz, ha ennyire csak játék orientált akkor xbox :P és ha még vesz mellé egy erősebb Quad konfigot akkor sem lesz egy i7 konfig áránál :DD :DD

(amúgy csak vicc, de....) :K

[ Szerkesztve ]

(#23181) pincehely válasza -Ben- (#23180) üzenetére


pincehely
addikt

Hát azért egy Xbox, meg egy Quad konfig együttesen biztosan többe kerül, mint egy X58-as konfiguráció.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23182) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#23183) -Ben- válasza pincehely (#23181) üzenetére


-Ben-
veterán

Hát én régebben összeadtam a kettőt és olcsóbbra jött ki mint egy X58, de lehet igazad van. Ha valaki tudja az xbox pontos árát, megköszönném, ha megírná! :D Q konfig meg már van a vaterán 75-80 -ért, izmosabb meg 100-ért. :)

(#23184) -Ben- válasza subaruwrc (#23182) üzenetére


-Ben-
veterán

:Y

(#23185) pincehely válasza subaruwrc (#23182) üzenetére


pincehely
addikt

Mekkora volt a max fesz, amit ez a proci eddig kapott?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23186) mpierre válasza pincehely (#23176) üzenetére


mpierre
veterán

:DDD Pl: Ja, csak nem 425-ös Kingston ssd-t venne belőle, hanem egy 10k-val többe kerülőt... Vagy nem 40GB-t, hanem 64GB-t... Soroljam még....?

Azé 10k-ért elég jó pendrive-t kapna....

subaruwrc: Minden tiszteletem a Tiéd, de kérlek alásan, hogy hoztál ki a giga lapból ennyi biciklit? Vagy az is kapott LN2-t?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23187) subaruwrc válasza pincehely (#23185) üzenetére


subaruwrc
félisten

képen látható

mpierre
[link] :D
a lapon semmi extra hűtés nem volt, a cpun volt nitro egyedül és kapott 1.66v vtt-t

(#23188) pincehely válasza mpierre (#23186) üzenetére


pincehely
addikt

Győztél!
Vagy nem is, mert én is ugyanígy vélekedem. :D

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23189) pincehely válasza subaruwrc (#23187) üzenetére


pincehely
addikt

De ennél többet még sosem kapott a kicsike?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#23190) subaruwrc válasza pincehely (#23189) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem
léghűtéssel nem volt értelme 1.45v ig sem elmennem
nitro alatt fog többet is szerintem

(#23191) -Ben- válasza subaruwrc (#23190) üzenetére


-Ben-
veterán

hát, minden elismerésem a tiéd. nagyon durva. :C

(mondjuk, én nitroval nem kísérleteznék, az tuti....) ;]

(#23192) subaruwrc válasza -Ben- (#23191) üzenetére


subaruwrc
félisten

:R
folytatása következik

(#23193) biggamer válasza -Ben- (#23177) üzenetére


biggamer
veterán

Tessék egy jobb kép a hűtőről / ez még nem az enyém / : [link] :Y :DDD

Majd összeírom, h mi az elképzelésem eddig a gépet illetően. :K

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#23194) Erdei88 válasza biggamer (#23160) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem szinte az összes lapban menne 3600-4000 között, inkább proci függő. De ha nem így van szólnak. Felette pedig csak hűtés kérdése.

subaruwrc, grat az eredményhez!
Mi ez az alacsony fesz LN2 alatt? :D

[ Szerkesztve ]

(#23195) subaruwrc válasza Erdei88 (#23194) üzenetére


subaruwrc
félisten

bloomefieldnek ez nem éppen bemelegítőfesz, de ismersz, ez nem a vége :DDD
ennyi fért bele 4 liter nitroba :R

(#23196) Ybron


Ybron
senior tag

Hello,

Egy valami nem világos nekem teljesen i7-el kapcsolatban. Most akkor dual channelt is tudok x58 ba rakni(memoria modul) vagy csak a tri channelt tudom dualba rakni ?
Mert van most 2x2gb ddr3 corsairom és ugye az 775 lapban használtam, próbáltam indítani x58-nál de nem igazán sikerült.

(#23197) Ybron válasza Ybron (#23196) üzenetére


Ybron
senior tag

Már tárgytalan, közben rájöttem :DDD

(#23198) Mrdevil válasza biggamer (#23193) üzenetére


Mrdevil
addikt

Nekem is ez a cucc hűt,jóféle kis darab,na nem is occsó. :C ;]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#23199) HSM válasza biggamer (#23164) üzenetére


HSM
félisten

+1 ajánlás a 950-nek. :K Ilyen minimális különbséggel vétek a 920-at megvenni, az a pár plussz szorzó éppen elég, hogy sokkal rugalmasabb BCLK-Uncore-ramórajel kombókat lehessen elérni. A 920-nál nagyon-nagyon hamar elfogynak a lehetséges kombinációk a kicsi szorzó miatt. :U Azért nagyon nem mindegy, hogy 21 a max, vagy 24.... :U

(#23200) -Ben-


-Ben-
veterán

Srácok!

Miért van az, hogy 1-1 játék rendre rosszabb i7 -en mint celeronon / core 2 duon? :Y :Y
Ma elkezdtem nyomni 2 "elég egyforma" játékot.
OpenArena 8.5
Quake III

i7 -en mindegyik laggol, akadozik, cerkán és c2d -n meg olyan simán mennek, hogy félelmetes. Pedig ott se ram, se video, semmi nincs ehhez a géphez képest. :F :W
Az akadást azért ne úgy képzeljétek, hogy megáll 2 másodpercre, de nem elég sima, tehát nem jó..... érezni rajta, hogy ez nem minőségi. :(

ui: nem csak ezekről van szó, van más játék is, de különösen ezek a "régebbi" "vacak" játékok csinálják ezt. Az újabbakat azért nem tudom összehasonlítani a cerkával / c2d -vel, mert megfulladnak már induláskor..... :D:D:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.