Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22201) Toninho13 válasza flash- (#22200) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Igazából ez attól is függ, hogy mennyi a 2 verzió között a különbség.
Szerintem a Box nem éri meg, mivel a különbözetből veszel egy CM 212+ hűtőt (6eFt), ami akár még tuninghoz is jó.

(#22202) pincehely válasza flash- (#22200) üzenetére


pincehely
addikt

CM 212+-ot akár el is felejtheted, ha tuningot is akarsz.
Próbálkoztam vele, nem ebbe a kategóriába szánták.
Coolink Coratort tudok ajánlani, mert nem is olyan drága, és közel azonos teljesítményben a sokkal drágább társaival, ha nem jobb náluk.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22203) Mrdevil válasza joshua7 (#22197) üzenetére


Mrdevil
addikt

Nekem is pont ilyen hűtőm van,egyenlőre én még csak most raktam össze ezt a konfigot (ismerkedünk).Most per pill 3ghz-en és 1v-on üzemelek,még ki kell tesztelnem mit és hogyan kell adnom a cuccoknak.Szerintem könnyen elképzelhető,hogy 1.4V-on még ez a monstrum hűtőnk sem fogja tudni lehűteni a procit.Unokatesómnak ugyanez a konfig van mint nekem,csak víz hűtéssel,majd kifaggatom mik a hőfokok neki,bár ő is egyenlőre inkább alulfeszeli a gépet. :DDD

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#22204) jeni válasza AirBooms (#22196) üzenetére


jeni
félisten

igen tuning szempontból mindegy de,elvileg a nem dobozosra vagyis az OEM verziósra 1 év garancia van,a dobozos-ra meg 3 év garis,és az a 2-3e.Ft amivel drágább nem összeg ilyenkor,de jól jön a garis csere ha mégis 1,5 év múlva feldobja a talpát a proci
a CM hűtőt amit kaptam hozzá bent csücsül a dobozában,és eltettem. Nem foglal helyet
Ez az amit kaptam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#22205) AirBooms válasza jeni (#22204) üzenetére


AirBooms
addikt

Teljesen bolttól függ, hány év garit kapsz a procira, függetlenül attól, hogy dobozos-e vagy sem. Általában a nagykerektől még 3 év garival mennek ki az Intel procik... De pl. az Ipon adott el dobozos i7-et 1 év garival.

(#22206) tom_tol válasza joshua7 (#22197) üzenetére


tom_tol
addikt

4,2Ghz-n 1,408v-l 87 °C a legmelegebb mag nálam
de szvsz ha neked 1,4v kell 4,1Ghz-z akkor ideje lenne procit cserélni mert ezzel a cpu-val felesleges hűtésen törni a fejed (vagy mint HSM is írta ne akard tuningolni csak egy icipicit :D )

(#22207) joshua7 válasza AirBooms (#22198) üzenetére


joshua7
veterán

Egyetlen kérdésemre nem válaszoltál, szóval akár mellőzhetted volna is ezt a hsz-t. ;)

tom_tol: köszönöm! Akkor ilyesmi fesznél erre lehet számítani léggel. Proci egyébként ennyit tud. Még Vantage-ban is kell 1.328V ahhoz, h lefusson normálisan a cputeszt 4.2-n, 4.3Ghz-hez meg 1.4V kell. 4.4Ghz-hez 1.48V, 4.5Ghz-hez meg 1.496V.
Csak 3dmark-ra tuningolom, egyébként alapon használom 0.95V-on. Más proci meg kinéz, nagyon úgy néz ki, hogy bepróbálok egy Xeon-t a közeljövőben. :)
Ja, és 4.3Ghz-en akartam kipróbálni ennyi fesszel a Prime-ot, de a szorzó véletlenül 20-on maradt. Aztán meg már nem szenvedtem vele.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#22208) subaruwrc válasza tom_tol (#22206) üzenetére


subaruwrc
félisten

32m?

(#22209) jeni válasza AirBooms (#22205) üzenetére


jeni
félisten

erre mondják,hogy lehúzás az Ipon részéről a vevők felé :DDD

(#22210) tom_tol válasza subaruwrc (#22208) üzenetére


tom_tol
addikt

az én ramjaimmal nem sok értelme van :N

joshua gondoltam hogy a dmark a problémád, azért írtam hogy csere
ráadásul ha a tesztjeidet nézem még uncore is gyengus lehet

[ Szerkesztve ]

(#22211) subaruwrc válasza tom_tol (#22210) üzenetére


subaruwrc
félisten

ok

(#22212) AirBooms válasza joshua7 (#22207) üzenetére


AirBooms
addikt

Túlságosan is sok mindenre válaszoltam HSM-mel egyetemben - az egy egészen más kérdés, hogy képtelen vagy (értelmesen) olvasni a sorok között. További jó értelmetlenkedést és felesleges hajszolást! ;)

#22209 jeni: ez egy másik témakör, csak azt akartam jelezni, hogy a kiskerekben nincs különösebb összefüggés a gari és aközött, hogy OEM, vagy dobozos Intel prociról beszélünk. A nagykerek általában a gyártói garit adják tovább (épp most vásároltam egy nagykertől, ezt ők mondták).

[ Szerkesztve ]

(#22213) tom_tol válasza AirBooms (#22212) üzenetére


tom_tol
addikt

ma biztos rossz napom van de mi lenne ha tartózkodnál az ilyen jellegű megnyilvánulásoktól
a topikot nem viszi sehová engem személy szerint pedig meglehetősen irritál

(#22214) joshua7 válasza tom_tol (#22210) üzenetére


joshua7
veterán

Melyik tesztek? Mert ennél meg ennél nyilván gyenge, de ott épphogy lefutott a teszt. Mivel ezeknél volt a legjobb a P score, azért maradtak, a gyenge cpuscore ellenére. Cpuscore-ra egyébként ez a legjobb eredményem. Illetve ma néztem, 4.3Ghz-re kaptam 26500-at.

AirBooms: még mindig nem írtál eredményt. Ha nincs ilyen, egyszerűbb azt írni, hogy nincs. A színvonal, ahogy írsz, meg Téged minősít.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#22215) AirBooms válasza tom_tol (#22213) üzenetére


AirBooms
addikt

Kérésed parancs - bár nem értem ezt a mimózaságot, sőt azt sem, mi volt bántó a hsz-emben... ;) :R
Egészen egyszerűen egy másik - szerintem ugyancsak józanul gondolkodó - kollégával együtt finoman megpróbáltuk közölni, hogy azért a pár MHz-ért értelmetlen így szétfeszelni és hővé, továbbá folyós halmazállapotúvá alakítani az i7 procit - s talán nem véletlen, hogy nem csinált/nem is akar csinálni senki sem efféle teszteket...
De nem, én nem gondolnám, hogy neked van rossz napod - szerintem nekem, meg HSM-nek, hajrá 4,1 GHz@1,4V@90+ Celsius fokon!!! S, hmm, ez a nézet valóban teljesen zsákutca a topik szempontjából...;)

joshua7: Nincs, valóban nincs ilyen - már megbocsáss, nem egészen épelméjű - eredményem. 1,28V-on 4,2 GHz-et tudok mutatni, 70 fok körüli magokkal. De ha nem tudna ennyit a procim, akkor nem hajkurásznám feleslegesen, s nem kérnék meg másokat sem, hogy irreális tartományban működtessék a proceszorukat (még ha csak pár percig is) teljesen értelmetlen, öncélú - szerintem a topik szempontjából sehova sem vezető tesztekért... Engem meg ez irritál.
Ha meg az értelmes és helyesírási hibától mentes fogalmazásom zavar, sajnálom - szakmai ártalom.

[ Szerkesztve ]

(#22216) joshua7 válasza AirBooms (#22215) üzenetére


joshua7
veterán

Látom, nem vagy képes normális stílusban írni még mindig..

Nincs, valóban nincs ilyen...
1,28V-on 4,2 GHz-et tudok mutatni, 70 fok körüli magokkal.

Köszönöm! Miért nem lehetett erre szorítkozni már az elején?
FPO van esetleg?

Semper Fi

(#22217) AirBooms válasza joshua7 (#22216) üzenetére


AirBooms
addikt

Úgy gondolom, a stílusommal semmi baj nem volt, s most sincs... Én az első, neked szánt hozzászólásomat sem beszólásnak szántam, csak jeleztem, hogy nem kicsit értelmetlen, amit csinálsz... Más is ezt tette - tőlem kissé cinikusabb hangvételben, érdekes, ez nem tűnt fel... Részemről a téma itt van lezárva, s nem az FPO-nál.

(#22218) tom_tol válasza joshua7 (#22214) üzenetére


tom_tol
addikt

3400 uncore volt a legmagasabb amit láttam és erre értettem
3800-4000 ad 28k körüli pontot

(#22219) flash-


flash-
veterán

amúgy az i7-930 as proci jobb annyival a 920 nál mint amennyivel drágább?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#22220) pincehely válasza flash- (#22219) üzenetére


pincehely
addikt

Nem!
Egyel magasabb szorzó 133mhz-al magasabb órajel.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22221) mpierre válasza flash- (#22219) üzenetére


mpierre
veterán

Mindkettőből foghatsz ki jobbat, vagy rosszabbat. Alacsony "videst", csak tudd lehűteni, vagy magas "videst" és 4,0+ GHz fölött 1,4+V kell neki. Ez utóbbit meg a magas fesz miatt nem tudod hűteni...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22222) HSM válasza mpierre (#22221) üzenetére


HSM
félisten

Az alacsony VID-es még tán jobban is melegszik a kisebb fesz ellenére.... A magas VID-es viszont tényleg nem ideális, túl sok fesz kell neki, ami már árthat... Nekem eddig a közepes VID-esek voltak a legszimpatikusabbak... Nem kell nekik 300V a normális eredményhez, de nem is fűtenek 1000W-al 0,8V-on... :D

(#22223) Sárpac válasza HSM (#22222) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Alacsony Vid=Magas Amper, Magas Vid=Alacsony Amper. Az a jó ha köztes Közepes vid(1.18-1.23V)=Közepes Amper.:) A nagy hőt a szivárgási áram okozza, kicsit rosszul tervezték meg az i7-est(LGA1366) túlságosan magas lett a szivárgási áram. Az LGA(1156) már újratervezett jobb megoldásokat alkalmaz így kevesebb is a hő illetve a fogyasztásuk.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#22224) mpierre válasza Sárpac (#22223) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor én kiestem az arany középútból. 1,25625V a prockó "vid"-je, aminek meg is van az eredménye 1,438V (valami ilyesmi) kell 4,2 GHz-hez... Legalább télen csökken a gázszámlám, szemben a delejjel... :DDD

Szerk: Pl az én procimnak, ilyen feltételek mellett milyen szivárgási árama van? Ez mennyire árt a procinak, már a szivárgási áram és annak mértéke?

HSM: Ja-ja, ezért írtam, de a fogalmazásom még nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22225) Qru válasza mpierre (#22224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a lap normalon több kraftot ad az i7-nek mint anno a Q6600-om vid-je volt. :D

#nincsbennetarcsi

(#22226) katt777 válasza Toninho13 (#22201) üzenetére


katt777
félisten

Azt ki mondta neked? 212 egy nagy szar, csak megerősíteni tudom. Én is próbálkoztam vele, miután láttam a tesztjeit a neten. Bizonyára nem keveset fizettek értük a forgalmazók, hogy el tudják adni. ;]

jeni: Olyan helyről nem kell vásárolni, ahol nem adják meg a gyártói gart. Igaz, ez roppant mód leszűkiti a kört.

Sárpac: Kár, hogy nem lehet ez alapján választani a boltban. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#22227) tom_tol


tom_tol
addikt

ennél a procinál mit neveztek vid-nek ?
a biosban kiírt értéket vagy a cpu-z amit jelez eller ?

[ Szerkesztve ]

(#22228) MPowerPH válasza joshua7 (#22185) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem bántásból írom, de tényleg nem... A szobahő a D14 tesztelésekor hány C -vel volt alacsonyabb? :)
A VGA 5C -vel hidegebb, mint amikor a True volt a gépben, nem beszélve a kinti hőmérséklettől. Szvsz, ilyen tesztekkel nem kellene manipulálni a hűtők erősorrendjét. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22229) mpierre válasza tom_tol (#22227) üzenetére


mpierre
veterán

Nos ez jó kérdés, mert szorzónként változik.
Talán alapon (20×szorzó, turbo boost bekapcsolva, 133 MHz bicikli, 1066MHz ram) nevezhető annak... :F

Szerk: inkább bios...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22230) HSM válasza Sárpac (#22223) üzenetére


HSM
félisten

"Az LGA(1156) már újratervezett jobb megoldásokat alkalmaz így kevesebb is a hő illetve a fogyasztásuk."
Ezt meg honnan szeded? :F Ahány tesztet láttam eddig, az 1156-os I7-ek előnye fogyiban kimerült az X58+ICH10R P55-höz képesti fogyasztástöbbletében, +/-10%.... :U Ez azért nem olyan drámai.... Arról a sok egyéb, "újratervezett jobb megoldásról" meg már leírtam a véleményem... [link]

(#22224) mpierre: :DD :R

(#22228) BMW001: Hopp, tényleg... Ez elég érdekes....

[ Szerkesztve ]

(#22231) dime27 válasza MPowerPH (#22228) üzenetére


dime27
őstag

Nekem van mindkét hűtőm True rev. C black edition és noctua nhd-14em is a két hűtő közti különbség max 1-2 fok volt az nh-d14 javára ráadásul a foglalat körül alig mozoghat annál a levegő nem beszélve h a true rev c black sokkal de sokkal szexibb hűtő :K :B

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#22232) subaruwrc


subaruwrc
félisten

[link]
intel IHS....

(#22233) HSM válasza subaruwrc (#22232) üzenetére


HSM
félisten

Na igen, nem véletlen van nagycsomó hűtőnek minimálisan domború talpa gyárilag, úgy mindenképp a kupak közepén lesz a nyomóerő, ahol kell a hűtőteljesítmény, nem fog a hűtő "fennakadni" a szélső dombokon.... (Ami a régi dupla kétmagos 4-magosoknál hátrány volt, mert nem középen volt a mag, hanem jóval közelebb a szélekhez.)
Amennyiben saját CPU, úgy kívácsian várom majd a hatását hőfokokban.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#22234) Sárpac válasza subaruwrc (#22232) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hasonló az enyém is tolómérővel szoktam ellenőrizni némelyik 1mm-es eltérést is produkál szélétől a közepéig!:DDD

HSM: akkor miért nem homorú már, mert így a nyomóerő csak egy pontra összpontosul?

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#22235) subaruwrc válasza HSM (#22233) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja a saját 920-asom
hát énis várom, ebből kiindulva sokat várok :D

Sárpac

naja volt egy két paciens már aminek átláttam a közepénél :DDD

(#22236) Sárpac válasza subaruwrc (#22235) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Majd ha kész lesz a teszt, írd meg az eredményeket légyszi aztán nekiesek én is úgyis lejárt a gar.:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#22237) subaruwrc válasza Sárpac (#22236) üzenetére


subaruwrc
félisten

ma még kiderül hogy mivan mert visszakerül a gépbe
olyan komoly tesztek nem lesznek de van egy két mentett eredményem bizonyos órajelekről szval nagyságrendet tudook majd mondani

(#22238) HSM válasza Sárpac (#22234) üzenetére


HSM
félisten

Ha homorú lenne, akkor mikor rányomod, a két szélén lenne a legnagyobb összeszorító erő, középen, a proci magjai felett a legkevesebb, ez kombinálva egy olyan procival, melynek "átlátni" a közepénél, gyakorlatilag ott hozzá sem érne, ahol kellene.... Picit domború hűtő pedig mindenféle kaka IHS mellett a proci fölött, ahol a legközelebb vagy a hűtendő dologhoz, mindenképp jó lesz a kontakt, igaz, nem lesz olyan jó a kontakt, mint tükörpolír proci + tükörpolír hűtő mellett lenne, de sajnos az élet nem ilyen "tökéletes".... :D
Amúgy még az Intel gyári hűtőnél is meg lehet figyelni, hogy a kerek rézbetét középen szépen magasabban van, mint a hűt alja, kvázi így érve el a domború hatást, és jó kontaktot a proci közepével. ;) (Mert ugye a rézbetét kisebb az IHS felületénél.)

(#22239) jeni válasza katt777 (#22226) üzenetére


jeni
félisten

igen ott kell venni ahol garantálják a dolgot
Valóban igaz a garanciát tekintve,én a Gianni27-től vettem meg amire 3 év papiros garit adott. Én csak azért reagáltam az előttem írónak,hogy az a pár ezer Ft + kiadás jobban megérné,mint hogy esetleg 1,5 év után dobhatom ki a hibás procit

(#22240) MPowerPH válasza dime27 (#22231) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy mondod, 1-2 fokos különbség a reális. :) Cserébe bitang nagy, így a lap se szellőzhet tőle rendesen, ahogy Te is mondtad. :B

Don't Tread On Me

(#22241) joshua7 válasza MPowerPH (#22228) üzenetére


joshua7
veterán

Még mielőtt jössz a 'manipulálással', elárulom, hogy az utóbbi tesztnél variáltam az egyik házventivel, mert a mostani vgá-nak, mint kiderült, nagyon durván számít, ha oldalról kap egy 1200-as ventit. Amiatt kevesebb annyival. Erről ennyit. Szóval manipulál a halál...

#22218, tom_tol: egyszer próbáltam magasabb értékeket ennél, de csak ez a 3400 hozott még jobb értékeket, afölött semmi.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#22242) MPowerPH válasza joshua7 (#22241) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze. És a szobádban is ugyan annyi fok volt, mikor kint 25C volt, meg mikor 19C. Aki jártas a hűtések világában, az tudja, hogy mekkora a különbség a True és a D14 között. Ez már lerágott csont. Én magam is megnéztem, és a legnagyobb különbség 2C volt nálam, ahogy dime is mondta. Én ilyeneknek nem ugrok be, csak akik nem jártasak ebben, könnyen elhiszik azt az eredményt. Egyébként elég gyenge 4.2Ghz-n a 90C -s mag.... Nálam a True 75C körül tartja. Nah látod, ez pont ugyan olyan rossz összevetés...

Don't Tread On Me

(#22243) joshua7 válasza MPowerPH (#22242) üzenetére


joshua7
veterán

TRUE-ból van pár változat, enyém a legelső kivitel volt. Még a rev-ek is jobbak voltak pár fokkal, azzal együtt teljesen reális a különbség nálam.
Mennyi fesszel volt 75 fok? Amit én írtam? Inkább le se írom azt, de tudod, az elmebeteg érték. :)
Az, h nálad mennyin ment, mondjuk teljesen lényegtelen, én viszont ezeket mértem. Ez van.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#22244) dime27 válasza MPowerPH (#22242) üzenetére


dime27
őstag

Eljön az idő megérkezik a második haf-932es házam és tolok majd teszteket trueval is és összehasonlítom a nh-d14el is nem tudom h melyik a jobb megoldás h a 775ös furatba teszem a truet vagy az 1366os lefogatoval használom ugye Bloodrage-en mindkettő van hál istennek! :K Jönnek a hidegebb idők majd addigra összeáll rendesen az i7es konfigom Corsair hx-620as táppal és valszeg egy Powercolor 5750es videokarival ami passziv lesz de a haf-932es oldalsó 23as ventije pont ráfujja majd a hideg levegőt majd kinntről :B ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#22245) MPowerPH válasza joshua7 (#22243) üzenetére


MPowerPH
félisten

Világos, persze. Csak utaltam rá, hogy ott valami nem stimmelt. Egyébként 1.31v-al volt 75C, HT on.

Don't Tread On Me

(#22246) subaruwrc válasza subaruwrc (#22237) üzenetére


subaruwrc
félisten

-5 -6 C

(#22247) supercow


supercow
őstag

Thermaltake V3 Black Edition házba raktam össze a hétvégén ezt a konfigot, véleményeket kérek :) Nem játékgép, nem lesz tuning.

Asus P6X58D Premium
Core i7-930
Corsair XMS3 3 x 2gb kit
Noctua NH-D14
WD Caviar Black 1TB SATA 6Gb
Pioneer BDR-205BK

így néz ki.

Win 7 Prof 64bit lesz.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#22248) Qru válasza supercow (#22247) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem lesz tuning akkor elég lett volna vmi vékonyabb procihűtő is és bedobtam volna egy pici SSD-t a win alá. De amúgy ok a konfig szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#22249) supercow válasza Qru (#22248) üzenetére


supercow
őstag

mivel sokat megy majd és itt ülök mellette fontos volt hogy a lehető leghalkabb legyen, hogy ne bolonduljak meg. A vga kimaradt, 3, esetleg 4 monitorra kapcsolva 2 db MSI GTS250 Twin Frozr 1GB.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#22250) Qru válasza supercow (#22249) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Táp?

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.