Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#143) waterman_


waterman_
aktív tag

Sziasztok!

lenne egy olyan gondom, hogy a monitorom képe rezeg. horizontálisan, olyasmi mint mikor a régi lcd panelek utánhúznak, csak ez max 1-2 miliméteres. egy samsung 713N-es lcd-m van. olyasmi hiba, mintha egyfolytában szél effekt torzítaná a képet. egy idő után rendkívül zavaró ugye. nem mindig jön elő, de ha előjön akkor jó ideig megmarad.
:F
ellenőriztem a vezetékeket, talán kicsit szűnik mikor a moncsiba belépő veztéket mozgatom. a moncsit gyakran szoktam teljesen (a nagy gombjával) áramtalanítani, mert pl éjjel zavar, hogy villog. még agyon se lehet tehát használva. lehet a kábellel a gond? cseréljem le? vagy hol lehet árnyékolt vezetéket kapni, ha lehet. különben direkt vigyáztam, hogy ne legyen a jel kábel, a tápkábelhez közel, de ennek ugye fizikai határai vannak. itt a problémám másik része. nincs földelve az albérletben - ahol vagyok - jóformán egy konnektor sem(csak a fürdőszobai). ez is lehet az oka? gondoltam rá, hogy összeszed valami föld-hurkot, de akkor miért nem jelentkezik folyamatosan? egyáltalán, föld hurok ellen hogyan lehet védekezni?

ez már egy másik gondom, ha már itt járok megosztom ezt is, hátha megoldható: szintén földelés dolog, az otthoni gépemem tv-t kábel-tv-ről lehet nézni, ha bedugom a kábelt a kép (crt moncsi) 60hz-en kb fél centis amplitudóval szó szerint ugrál, 85zh-es frissítésnél csak erőteljesen rázza a betűket. erre a szerelő is azt mondta föld-hurok, de mikor megkérdeztem tőle mit csináljak vele, akkor széttárta a kezét (plusz azt olvastam ki a szeméből, hogy ne nézzek tv-t :DDD ). tehát arra létezik valami gyógyír? valamiféle zavarszűrő segíthet rajta? az egyértelmű, hogy a kábel-tv jelében van a hiba, mert a hifi toronyba dugva az amúgy statikus sercegés(max hagerőre tolva), vad hangszóró-szaggató dörmögésbe megy át. márpedig a hifitorony ''euro'' dugójával különben sem lehetne földelni...

ha valaki mindezt végigolvasta, már eleve elismerésem neki, ha pedig még érdemben válaszolni is tudna, annak előre is elérzékenyült ''köszönöm!''-öt rebegnék:) :R

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.