Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5551) pohár válasza Kidus (#5550) üzenetére


pohár
félisten

Hát ja de nincs időnk elvinni se, meg nincs aki elvigye se.. :(
Meg egy állatorvosra most nagyon de nagyon nincs pénzünk sajna :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5552) zolka78 válasza Reno7 (#5544) üzenetére


zolka78
senior tag

Én inkább nem ajánlom a startaprón hírdető, fajtasokasitók felkeresését. A legtöbb esetben nem biztos, hogy megbízható a vérvonal, és az, hogy honnan származik - tisztelet a kivételnek - ha már hajlandó vagy pénzt adni egy macskára akkor azt tedd körül tekintően. Nekem van egy mezei házi cicám, de tavaly egy kiállitáson bele szerettem az abesszin fajtába és idén elhatároztam, hogy szerzek egyet. Találtam egy megbizható tenyésztőt - nem szaporitót -, ahol talán 2 év múlva hozzá juthatok egy kis cicához úgy, hogy elötte megelözi ezt egy család látogatás, hogy hova is fog kerülni a kicsi és csak utánna kerülhetek szóba. Szerződéssel adják oda amibe bele van foglalva, hogy 7-8 hónapos korában ivartalanitva lesz és 1,5 éves koráig kétszer látogathatják orvossal, hogy egészséges a cica. Ez így kicsit furcsának tünhet, de ezek mégsem bolti cikkek. Ja, és árat még nem tudok, bár kb. 15000-25000 forintal lesz csak drágább mintha egy expreszes hirdetőnél venném. Már csak azt kellene tudnom, hogy adom ezt be a páromnak :D ? Nekünk ez az egy cica ami van kb. 5000-10000 forint közötti költségben van havonta. Ebbe benne van az alom, ami nem párszáz forintos valami mert azt nem szereti sem a cica sem a párom ( és még büdös is ), kaja, tápok, játékok, idegbajt kap ha úgy megyünk haza a vásárlásból, hogy nem viszünk neki valamit, de amortizálja is őket. Változó a költség, mi néha fürdetjük, így sampont is venni kell de csak majdnem évente +1500 forint. Négyhavonta kullancs és bolhaírtó spot, 3500 forintól csillagos égig. Éves oltások amiknek a pontos árát nem tudom. Szóval nálunk azt hiszem ennyi a reális átlag havonta, 5000-10000 forint. Nem baj, ezt megspórolom a bkv bérleten :)) .

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5553) Mawyx


Mawyx
senior tag

Rohadt kis szarházi, winnyog mint aki megveszett, rátapos a fejemre, rágja a hajam, dagaszt azon a párnán, amin tilos neki, erősen dörgölőzik és bökdös, szánt szándékkal felébreszt, felkeltem, lámpát felkapcsoltam, fogat mostam, géppel visszabújtam az ágyba, így már semmi baja, mindig csak felkelteni akar és msot itt fekszik az ölemben és elégedetten alszik. :((( :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5554) radi8tor válasza Reno7 (#5544) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tavaly én 80000-ért vettem a Brit kék cicusunkat

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5555) cherilady


cherilady
tag

Rozsdi nincs többé! Elütötték! Én teljesen kiborultam! :O :O :O :O

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#5556) PhoenixK válasza cherilady (#5555) üzenetére


PhoenixK
őstag

Részvétem... :O

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5557) puttputt válasza cherilady (#5555) üzenetére


puttputt
őstag

Részvétem... :( Át tudom érezni. Hogy történt?

Mawyx: Piszkáld vissza! :D Nálunk segített. Megbökdöstem néhányszor, amikor nappal szunyálni akart, mirgett-morgott, de vette az adást, sejtette miért kapja. :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5558) pohár


pohár
félisten

Már 3 napja nem eszik az egyik macsek, csak kis vizet iszik...
Adtam neki tejet, belelefetyelt jópárat, aztán elindult másfele... Csak nehogy belepusztuljon szegény... :(
Amúgy ha mérgezett egeret evett volna, már megölte volna 3 nap alatt, nem?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5559) cherilady válasza puttputt (#5557) üzenetére


cherilady
tag

A hülye elment egerészni és akkor, sztem éjjel. Én nem láttam. Anyám vette észre hajnalban mikor ment a piacra, de nem volt biztos benne. A párom ment el megnézni h tényleg ő e az. És ő volt! Azóta megállás nélkül bőgök! Én teljesen kivagyok! Még olyan fiatal volt :O :O :O :O :O

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#5560) Vasinger! válasza cherilady (#5559) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Először is részvétem, másrészt pedig, hány éves volt? Esetleg egy képet beraknál még utoljára emlékként. :F

(#5561) puttputt válasza cherilady (#5559) üzenetére


puttputt
őstag

Bizony, fiatal, meg aranyos, szép is... :(((

pohár: Jobb az ilyet idejében "elkapni", a miénk is hasonlóan kezdte - étvágytalanság -, aztán kiderült, ha hamarabb kapcsolunk, még megmenthető lett volna.
Volt már olyan macska, aki etetéssel, meg különböző (ilyenkor ajánlott) spec. tápokkal, szurival, infúzióval szépen "visszahoztak".

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5562) cherilady válasza Vasinger! (#5560) üzenetére


cherilady
tag

4éves volt! Van kép itt fenn róla, keresd meg. Most nem szeretném őt látni, még fényképen se. Rohadtúl fáj, még mindig sírok! A fejem meg már szétmegy.
H fogok én így holnap dolgozni menni :O :O :O

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#5563) pohár válasza puttputt (#5561) üzenetére


pohár
félisten

Milyen tápot lehetne neki most venni étvágytalanság ellen?
Pont ő a legnagyobb macsek, mindig neki volt a legnagyobb a hasa hármójuk közül :)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5564) puttputt válasza pohár (#5563) üzenetére


puttputt
őstag

Sajnos nem tudom már... a neten láttam valami ilyesmit, de érdemes az állatorvosnál érdeklődni.
Léteznek ilyen vitaminos tápok, illetve ha nem akar enni, akkor lehet etetni, infúziózni... stb.
A szurit csak végső esetben ajánlom, a miénknek sem tett túl jót, úgy emlékszem.

cherilady: El tudom képzelni. Nekem vizsgám volt a macsekom halála után egy nappal... Sok erőt hozzá!

Vasinger!: Küldtem privátban Rozsdi képlinkjét, csak hogy tényleg ne cherilady-nek kelljen kikutatnia.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5565) pohár válasza puttputt (#5564) üzenetére


pohár
félisten

Etetni? De hogy tudod etetni? :F
Amúgy ezt mitől csinálhatja? Azért mert fogzik pl?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5566) puttputt válasza pohár (#5565) üzenetére


puttputt
őstag

Mennyi idős a cica?
Nem, nálunk sajnos az "agonizálás" kezdete volt. (Értsd.: haláltusa.)
Van, aki kis cumisüveggel próbálkozik, de a fecskendő lényegesen célravezetőbb.
Hogyha 3-4 napnál több ideig nem eszik - iszik -, akkor kell elkezdeni aggódni.
Szerintem kb. ott a határ...

#5565: Akkor még talán nem olyan vészes a helyzet, ha csak ennyi idős... a miénk már viszonylag öreg volt és beteges a vége felé.
Tejjel mi a helyzet? Azt meginná?

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5567) pohár válasza puttputt (#5566) üzenetére


pohár
félisten

Kb 3 hónapos :K
Eddig semmi baja nem volt, a másik kettőnek sincs, alig eszik és iszik :U

Hajajj, ki tudja mi lesz...

Most vittem neki ki tejet, ránézett és ment volna el, mondom hohó te innen nem mész :D
Belenyomtam kicsit a fejét a tejbe, megnyalta az orrát, és vagy 15x belenyalt, és ment tovább, de nem szaladgál, csak fekszik a hintaágyon és élvezi ahogy himbálja a szél :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5568) puttputt válasza pohár (#5567) üzenetére


puttputt
őstag

Addig jó, amíg mozog, futkos... Kínálgatni kell, aztán hátha visszajön az étvágya. Remélhetőleg! :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5569) pohár válasza puttputt (#5568) üzenetére


pohár
félisten

Hát elég inaktív most a macsek, csak néz ki a fejéből :( :D
Azért azon leszünk hogy valami életet vigyünk bele, csak élje túl ezt az időszakot :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5570) cherilady


cherilady
tag

Volna egy kérdésem, de sztem nincs baj, de inkább megkérdem.
Gerzsi ma kcsit rámtámadt simogatás közben, bár figyelmeztetett h már hagyjam, de ennek ellenére simiztem tovább aztán jól megmart belémharapott megkarmolt elégé aggresszívan.
Na most hirtelen megrémültem h mi a fene jött rá, és utánan néztünka veszetségdolognak. Bár nem változott a viselkedése nem habzik a szája stb viszont a hagja reketes ami a második szakasz egyik jele.
De utána miután megkarmolt ill. harapott (persze utánan kapott 2 pofont) előjött és mintha mi sem történt volna jött hízelgett, evett és most itt benn alszik.
Dorombolt meg minden. Viszont néha köhög meg tüsszög, szal a rekettség lehet megfázás jele is. Meg hát ha veszett lenne az írások szerint fejre támadt volna és nem lehet akkor az állatot levakarni úgy bevadul.
Vélemény?

Amúgy még mindig teljesen KO vagyok! :O

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#5571) Vasinger! válasza cherilady (#5570) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Épp én is egy hasonló kérdést akartam feltenni.

Ma nekem is az ölembe ültek és simogatom, erre elkezd játszani? velem, bekapja az ujjam és karmát kieresztve a szája felé húzza az ujjam. Ez normális? Vagy csak annak a jele, hogy játszani akar?

A harapás gyengéd volt (vagy legalábbis számomra) és a karmolás sem tett bennem semmi kárt. Az az érdekes, mind2 ezt csináltam!? :F

(#5572) Tulipanti válasza cherilady (#5555) üzenetére


Tulipanti
tag

Részvétem Rozsdi miatt! Nagyon sajnálom! :(

Szerintem Gerzsi miatt ne aggódj, nem hiszem, hogy olyan komoly a baj. De ha nem javul a hangja vagy rosszabbul lesz akkor érdemes dokihoz vinni.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#5573) Def26 válasza cherilady (#5555) üzenetére


Def26
félisten

Részvétem... :(

Asszony ugyanígy kivolt amikor eltűnt Misi macskánk. Pár napig sirdogált aztán úgy döntöttünk, hogy a menhelyről hozunk egy macsekot. Olyan 1 éves lehetett és a farkát idegi alapon véresre nyalta. Most már semmi baja, valszeg a menhely nem tetszett neki.

Ahogy visszaolvastam derült csak ki hogy ő egy orosz kék cica. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5574) Kidus válasza pohár (#5563) üzenetére


Kidus
őstag

Volt feregtelenitve?
Ha nem, akkor tunhet nagynak, kovernek, de valojaban sovany, es puffadt a hasa.
Ha tulszaporodnak a fergek, az okozhat remegest.

Tejet ne adj, max vizezve felesben.
Fereghajton kivul en majkremmel probalkoznek, esetleg fott hus-teszta-rizs, es barmi mas amit megeszik es van valodi taperteke.

Nezd meg, sapadt-e, ha merget evett, de nem sokat, akkor huzodhat a dolog, a leggyakoribb a patkanymereg, amitol "szepen" verezgethet befele ( veralvadasgatlo ). Bar sapadtsag utalhat masra is.

Tovabbra is azt mondom, doki, annyira csak nem draga. Igy nagyon nehez meg saccolni is, mi lehet....

szerk: meg valami, lehet huslevest/vizet fecskendobol szepen nyomogatni a szajaba, hogy ne szaradjon ki. Huslevesalap egy tojassargajaval benne elkeverve pont megfelelne. Ha nem hany/fosik. Ha igen, akkor racsesztetek sajnos.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#5575) Kidus válasza Vasinger! (#5571) üzenetére


Kidus
őstag

Kijaros macskaknal alap dolog a veszettseg oltas.
Ha nincsenek beoltva, es harapas tortenik, kotelezo modon veszettseg oltas nektek, macska karantenba, es jelenteni.
Ja, idore megy.... en nem szaroznek sokat.

szerk: ez nem igazan neked akart menni, hanem cherinek. Amit te irtal, normalis macskaviselkedes.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#5576) pohár válasza Kidus (#5574) üzenetére


pohár
félisten

Nem volt féregtelenítve, eddig egy macsek se :N
Amúgy kiskorában is mindig ennek volt a legnagyobb hasa, olyan sokat evett, futni nem bírt :D
Májkrémet kerítek majd, főtt tészta is most lett főzve, húslevesből is maradt hús, majd megkapja azokat is :K
Hát nem hinném hogy sápadt lenne, tetőtől talpig szőr, mégis hol nézzem hogy sápadt-e? :DDD
Nem hányt/fosott még szerencsére, vizet iszik ha úgy tartja kedve, szerintem nem kell a kiszáradástól tartani :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5577) Kidus válasza pohár (#5576) üzenetére


Kidus
őstag

Feregtelenites, azonnal.
Sapadtsagot nyalkahartyanal kell nezni, szemek, iny a legkonnyebb. Ha szep rozsaszin, akkor rendben. Ha vilagos rozsaszin, sapadt husszinu, esetleg feherkes, akkor gond.
Ha az ujjbegyeddel benyomod az inyet, kifeheredik, ezutan ha 1 mp utan visszaall rozsaszinre, az kb. normalis. Ha tobb masodpercig tart, az is gond. De nem hiszem, hogy mergezes.
Fergesseget mondanek, minden macskat feregteleniteni kellene nagyon gyorsan.

szerk: amugy szerintem meg be is nyalt valamit, kezelni kene, de ha nincs ra mod, akkor nincs, marad amit fentebb irtam.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#5578) pohár válasza Kidus (#5577) üzenetére


pohár
félisten

Na akkor továbbítom a szülők felé a féregtelenítés szükségességét :K
Holnap megnyomkodom a macsekot, meglátjuk mi lesz majd...

Az állatorvossal kapcsolatban annyit, hogy 20km-re van, a szomszéd városban, se ilyen macskaszállító "ketrecünk" nincs, meg apámnak nagyon ideje se hogy átvigye...
Nekik macska macska, nem fajtatiszta, mondhatni csak a pénzt viszi...
Szeretik ők is meg minden, de annyira nem szaladgálunk minden bajjal állatorvoshoz, eddig csak a kutyánkkal mentünk, mert lebénult a két hátsó lábára, később kiderült hogy gerincsérve van :U

Amúgy féregteleníteni gyógyszerrel lehet? Mármint nem kell vele állatorvoshoz menni, tápos boltban is kapható féreghajtó, ugye?

Amúgy ma néztem a szemét, majdnemhogy szomorú volt a szeme, olyan gyötört kicsit :F
De nem láttam a sárga szemén kívül semmi, szóval majd megnyomkodom az ínyét holnap ha felkelek :K
Anyám is azt mondta hogy szerinte is fel van puffadva, mert lassan 4 napja alig eszik, mégis nagy a hasa... Akkor itt férgesedés lesz úgy néz ki :K
Emiatt lehet az étvágytalansága is?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5579) Kidus válasza pohár (#5578) üzenetére


Kidus
őstag

Fergessegnel inkabb zabal, mert a fergek elviszik a tapanyagot, de ha mar annyira ferges, hogy konkretan mergezik, akkor atmehet nem evesbe is, levertsegbe, remegesbe.

Tobbszor kell feregteleniteni, barmelyik allatpatikaban kapsz jofajtat, mashol nem erdemes probalkozni. Sorry nem emlekszem mennyi idosek, kicsiknek paszta ( Flubenol tan ), nagyobbaknak tabletta ( pl. Cestal nagyon jo ).

Assuming Control

(#5580) pohár válasza Kidus (#5579) üzenetére


pohár
félisten

3 hónaposak :K
Hú, mire én találok állatpatikát falun :F :DDD
Debrecenben valahol biztos akad :K

szerk... na találtam is egy állatpatikát, és pont a gyakszihelyem mellett van, egy nagyobb köpésnyi a táv, pont jó :)
Kb mennyi lehet 3 macskára egy adag féreghajtó?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5581) Kidus válasza pohár (#5580) üzenetére


Kidus
őstag

Attol fugg, mit veszel, de csak jot erdemes.
Kiokositanak majd ott helyben.
Tuti nem veszes, mert mindig volt kutyam/macskam, es ha rendszeres fereghajtas mellett sem emlekszem az arra, biztos befer meg melle valami ragcsa is :)

Assuming Control

(#5582) pohár válasza Kidus (#5581) üzenetére


pohár
félisten

Okés, köszi a segítséged!! :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5583) Mawyx válasza Kidus (#5575) üzenetére


Mawyx
senior tag

:Y Enyém kijár és mindig véresre harapdál.
Hétvégén megyek haza, megyünk dokihoz.
Kb mennyibe kerülhet? Párezer ft vagy inkább 10ezer ft körül, csak kb nagyságrendileg?

Szerk: Úgy látom párezer ft (~3k)

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5584) cherilady válasza Kidus (#5575) üzenetére


cherilady
tag

De nincs viselkedési probléma! Nem habzika szája meg ilyenek. ma is bejött evett és ment szunyókálni. Sztem csak az volt a baj h nem hagytam békén mikor ő figyelmeztetett de szetm ma elmegyünk az állatdokihoz és beoltatjuk meg elmeséljük neki az esetet.

Benn vagyok a melóban de vissza kell tartsam magam h ne bőgjek! :O

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#5585) stangli


stangli
senior tag

szállításra készen áll :DDD

(#5586) cherilady


cherilady
tag

na nem ír vissza senki semmit?
amúgy anyum mondja h tök normális a macska. nyugodt és alszik. reggel dorombólt hízelgett. de azért elmegyünk az állatdokihoz, de hát anyám is meg a párom is mondja h kizárt h bármi baja lenne. főleg h nem is olyan mászkálós, max a 2. szomszédig ment el. és erre fele nincsenek veszett állatok, se erdő se ilyenek. szal bízom benne h tényleg csak én hergeltem fel

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#5587) Vasinger! válasza Kidus (#5575) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pfú, nem kicsit ijesztettél rám. :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5588) Kidus válasza Vasinger! (#5587) üzenetére


Kidus
őstag

Ez volt a cel :)

A veszettseg tenyleg nem jatek, a tuneteket pedig nem ugy kell elkepzelni, hogy akkor a macska hulye lesz es majd habzik a szaja, ez azert igy kicsit vicceskes ( ez Cherinek ).

Ezen kivul ( ez is Cherinek ), ha a macska allandoan kijar, be KELL oltatni. Konkretan mindenre, amire lehet, mert csak igy kapasbol 3 betegseget mondok, amibe biztosan belepusztul.
Es meg ezen kivul, most sajnos durva leszek: kicsit visszasnak erzem a sirast-rivast a forumon a macskadert. A macskat valoban nagyon sajnalom, de veled valahogy nem tudok egyutterezni, akinek koricalo macskai vannak, amiken raadasul nem sok vedelem, oltas sehol, felugyelet sehol.... en nem is ertem, eddig hogy volt ekkora makjuk. Persze miutan kijaro macskak, most mar lakasba szoktatni nem tul jo otlet, de ne apellalj arra, hogy sokaig fognak elni, mert lehet hogy a tobbit is elutik/lelovik/megmergezik holnap, vagy csak elkapnak valamit es annyi. Ha mar kijaro macskak vannak, es ha mar hozzad tartoznak, az igenis felelosseg, legalabb megfelelo eloskodo-elleni vedekezes es oltasok formajaban.

En is szivesen kiengednem a macskat huzamosabb idore, de csak akkor fogom megtenni, ha lesz kert, biztonsagos keritessel, amin nem tud atmenni. Az pont eleg. Addig meg ( lehet rohogni ) ham-poraz, itt a haz elott.

Assuming Control

(#5589) PhoenixK válasza Kidus (#5588) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szívemből szóltál!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5590) Vasinger! válasza Kidus (#5588) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt írtad, hogy be kell oltani a macskát. De most mi ellen is? Mert azt írtad, hogy kapásból mondasz 3 betegséget, amiben meghal a macska. Gondolom ezek közül 1 a veszettség. :F

(#5591) Kidus válasza Vasinger! (#5590) üzenetére


Kidus
őstag

Nem, veszettsegen kivul 3 gyakori fertozo betegseg.
Ha adatsz neki egy kombinalt oltast, veszettseggel, akkor rendben kell legyen.
Hatosagilag nem kotelezo, de ha valakit csak egy kicsit erdekel a macskaja, beoltatja, mert iszonyu betegsegek vannak, jo hosszu, kinszenvedeses, lassu halallal.
Ha gondolod keress ra a topicon belul, vagy google: FIP, FIV, FeLV peldaul.

FIV-re nem tudom hogy all a tudomany, elvileg van oltas-fele orrba cseppentos, emlekeim szerint, de lehet azota valtozott, mostanaban nem olvastam utana. Ket eve ugy mukodott a dolog, hogy vagy bejon, vagy nem.
Alap a macskanatha, panleukopenia oltas, meg a fentebb emlitettek. Es feregtelenites rendszeresen.

Ezek nem nagy koltsegek, evente egyszer kell oltani, 3-4 havonta feregteleniteni. Ezen kivul csak etetes. Aki macskat tart, annak bele kell ferjen.

Assuming Control

(#5592) Vasinger! válasza Kidus (#5591) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Így már értem. Köszönöm a kielégítő válaszod! :R

(#5593) Bartusch válasza pohár (#5548) üzenetére


Bartusch
csendes tag

Szerintem is vidd el az orvoshoz, az a legbiztosabb.

Ein schöner Rücken kann entzücken, ein guter Bauch tut es auch.

(#5594) puttputt


puttputt
őstag

A "nagylelkű":

1. kép: Ezt megosztom veled.
3. kép: Gyerünk már, jó poén volt.

Bocsánat, remélem nem bántottam meg senkit, hogy felhoztam ezt a kicsit vidámabb témát.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5595) cherilady válasza Kidus (#5588) üzenetére


cherilady
tag

Nah tegnap voltunk állatdokinál. Elmeséltük neki h mi történt és h a cica tök normális meg minden. Mondta h kizárt dolog h veszettség lenne de azért figyeljük és majd 2 hét múlva vigyük el oltani.
Amúgy nem vészes 3300ft az oltás.
Mondta h a sebeket is fegyelje h nem duzzad e. De nem veszek észre semmit, oylan mint egy rendes karmolás. Már kezd gyógyúlni főleg h le is van fertőtlenítve rendesen.

Amúgy most h Gerzsi egyedül maradt azt hiszem több időt fogok vele tölteni és többet fogok vele játszani. Végül is ő meg az anyuját veszítette el, bár nem tom emnnyire veszi észre h nincs már a Rozsdi :O
Ma is róla álmodtam h hazajött.
Nah jó inkább nem beszélek róla mert megint mindjárt bőgök :O

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#5596) puttputt válasza puttputt (#5594) üzenetére


puttputt
őstag

A képfeltöltő megadta magát..., remélem, helyrejön.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5597) Tulipanti válasza cherilady (#5595) üzenetére


Tulipanti
tag

Örülök, hogy nincs semmi baja a cicának. Ez jó hír!

Az álmok ilyenkor nagyon rosszak. Miután Cirmike meghalt, én vagy fél évig, szinte minden nap azt álmodtam, hogy jól van és, hogy itt mászkál. Valamilyen módon mindig ott volt az álmomban. Nem beszéltem róla, aztán egyszer megemlítettem a páromnak, beszéltünk a dologról és elmúltak az álmok. Nemértem miért volt ez, de nagyon fura volt.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#5598) PhoenixK válasza Tulipanti (#5597) üzenetére


PhoenixK
őstag

Teljesen egyszerű: Mert magadban tartottad. Ilyenkor bele kell nyugodni a dologba, ha úgy tetszik: el kell engedni. Ennek pedig a legjobb módja, ha alaposan kibezéled a dolgot magadból!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#5599) Tulipanti válasza PhoenixK (#5598) üzenetére


Tulipanti
tag

Igen tudom. Én is erre gondoltam. Csak az volt a fura, hogy amikor meghalt, akkor "könnyebb" volt elfogadni, mert fel tudtam rá készülni, nem hirtelen történt. És utána jöttek az álmok.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#5600) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egy pár kérdés:

A macskáknak baj ha nedves az orruk? És ha nem?
Macskáknak lehet pattanásuk?
Az baj, ha nyalogatnak? :DDD
Lány, mennyi idő után fog menstruálni? :F

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.