Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) Fastfact


Fastfact
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis tanácsot szeretnék tőletek kérni.
Bicskát szeretnék vásárolni a következőkhöz:
-Legális pengeméret
-Farmer zsebben, vagy zseben hordanám minden nap
-90%-ban reggelizni, ebédelni használnám az irodai kantinban
-Egyéb light EDC feladatok: ragszalag vágás, kábelkötegelő vágás stb
-Jó lenne egykezes nyitás
-Keret: 30.000 Ft alatt
-"Egy bicska mind fölött" - nem szeretnék 2 bicskát

Amiket néztem:
-KA-BAR Dozier
Pro: kinézet, egykezes nyitás, ár/érték
Kontra: olcsó acél

-CIVIVI Elementum
Pro: kinézet, egykezes nyitás
Kontra: D2 acél nem tudom mennyire rozsdásodna a sok kajálástól

-Manly Wasp
Pro: kinézet, ár/érték, jó acél
Kontra: nincs egykezes nyitás

Ki mit ajánlana ezek közül, illetve milyen hasonló bicskákat tudnátok még mondani?

Előre is köszi! :)

(#11452) koxx válasza Fastfact (#11451) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Boker Aks74? [link]

(#11453) Digitalpimp válasza koxx (#11452) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A D2 kontra volt. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#11454) koxx válasza Digitalpimp (#11453) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De nem kizaro :)

(#11455) Digitalpimp válasza koxx (#11454) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Akkor vehetné a Civivit is. Amúgy meg ha csak enni meg csomagot bontani kell, vegyen egy Victorinoxot oszt kész. Vagy bármit. ;)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#11456) gyapo11 válasza Digitalpimp (#11455) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

5 $ körül vettem a bármit egy Enlan formájában, ettem is vele egy darabig, kutya baja, legális, egykezes. Nem egykezes, de enni jó az Opinel 7-es, dirvább vágásra nem használnám, legál méret, könnyű mint a pihe, nyáron a rövid nadrágot sem húzza le rólam.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11457) Digitalpimp válasza gyapo11 (#11456) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem is van a kis Enlan, ja, 1000 forint körül vettem én is. Az Alin 10-20 dollár között is olyan kínálat van, hogy ihaj, lehet válogatni.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#11458) lugosi válasza Fastfact (#11451) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Victorinox trailmaster vagy forester? Szerintem van rajta a kajáláshoz nagyon jó pengén kívül még jópár hasznos cucc is. A hullámos él sokáig éles marad. De van ebben a méretben sima pengés is (pl van a one hand locksmith, az is nagyon praktikus.

(#11459) koxx válasza Digitalpimp (#11455) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Victorinox nem nyithato egy kezzel :)

(#11460) hcs57 válasza koxx (#11459) üzenetére


hcs57
őstag

Ugyan már... [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#11461) eldoble válasza Fastfact (#11451) üzenetére


eldoble
aktív tag

Annyi infó, hogy van egy-két D2 pengés késem, nagyon jó pengék, nagyon jó éltartók, 60-62HRC -ig is megedzik, és, ha nem rakod el anélkül, hogy megtörölted volna, akkor a rozsdaállóságával sem lesz gond (persze, ha olyan módon kell használnod, hogy nem tudod mindig rendben lerakni, akkor lehet CPM-el jobban jársz, de nálam még hibátlanok a D2 pengék felülete is).

(#11462) dzsi23 válasza Fastfact (#11451) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha csak 1 bicskát szeretnél, az Elementum nagyon jó választás. Ahogy felettem elhangzott, étkezés után szárazra törlöd, és nem lesz vele gond. Bár nyilván a rozsdamentest is megtörölnéd evés után, így ez nem okozhat problémát. És ha jól tudom, a D2 nem rozsdásodik azért olyan könnyen, "enyhén rozsdaálló". Nekem is évek óta van Elementumom, nincs rajta rozsda, és nem tudnék jobbat mondani az áráért.

[ Szerkesztve ]

(#11463) H-Zol válasza eldoble (#11461) üzenetére


H-Zol
senior tag

Sok helyen , rosszat olvastam a D2 es acélrol , hogy nem korrozió álló, de nekem a tapasztalatom , egy Puma Tec, bicskám van minden féle használatra , de nincs vele semmi gond ! Használat után meg kell törölni és olyan mint új korában , és az éltartása az nagyon jó !

(#11464) eldoble válasza H-Zol (#11463) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, így van, a D2 is korrózióálló, csak a gyengébb ko-sak között van.
Az igazán jó korrózióálló (ezek nem mágnesezhetők) az ausztenites acélok, nem edzhetők, puhák, pl. Ko36, a martenzites acélok (mágnesezhetők) viszont kemények, edzhetők, de nem olyan jó a korrózióálló tulajdonságuk.

(#11465) Szulita28 válasza Fastfact (#11451) üzenetére


Szulita28
senior tag

Őt
[link]
Pengehossz ne zavarjon, vagoel es szurohossz is rovidebb 8 cm-nél.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#11466) dzsi23 válasza Szulita28 (#11465) üzenetére


dzsi23
addikt

Most, hogy beraktad ezt a button lock-ost, és az Elementum is szóba került, felmerült bennem, hogy lecserélem az Elementumom egy button lock-os Elementumra. Ez amúgy már Nitro-V.

[ Szerkesztve ]

(#11467) Szulita28 válasza dzsi23 (#11466) üzenetére


Szulita28
senior tag

Es jó ez a markolat is. :K Állítólag csúszásra is oké.
Sztem vágj bele ;)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#11468) eldoble


eldoble
aktív tag

Érdekesség, ha esetleg késgyűjtő, késtartót keres:
[link]
[link]

(#11469) BloodRay válasza Szulita28 (#11465) üzenetére


BloodRay
veterán

Ez és a button lock Elementum szerintem is a legjobbak mindenes, jó minőségű edc bicskának. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#11470) Lacerta válasza eldoble (#11464) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nincs ilyen összefüggés, a krómtartalomtól lesz korrózióálló egy acél, ausztenites meg a nikkeltől, mert az tágítja a gamma mezőt egészen szobahőmérsékletig.
Vajaskenyér pedig egyrészt, mert nem edzhető ( ausztenites ), másrészt meg mert kicsi a széntartalma, mivel a króm erősebb karbidképző, mint a vas, és a krómot fém formájában szeretnénk látni, nem karbidként.
Az ausztenites korrózióálló acélok nem a jó korrózióállóság miatt ausztenitesek, hanem mert jellemzően lemezt, drótot, stb. csinálnak belőlük és ott lényeges a jó alakíthatóság.
Martenzites acélból is létezik jó korrózióállóságú, csak drága, és nehezebb vele dolgozni.

(#11471) eldoble válasza Lacerta (#11470) üzenetére


eldoble
aktív tag

Hú, ezt nem nagyon értem:

"Nincs ilyen összefüggés"
mire gondolsz?

"krómtartalomtól lesz korrózióálló egy acél"
így van, hol írtam, hogy nem így van, DE nem csak a króm növeli a korrózióállóságot, pl. Mo, Ni.

"Az ausztenites korrózióálló acélok nem a jó korrózióállóság miatt ausztenitesek"
?? , általánosságban az ausztenites acélok jobb korrózióállósággal rendelkeznek mint a martenzitesek, és, ahogy írtad sokkal jobb az alakíthatóságuk


https://perkor.hu/rozsdamentes-es-hoallo-acelok-anyagismerete

(#11472) Fastfact válasza Szulita28 (#11465) üzenetére


Fastfact
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a sok jótanácsot! :)
Szerintem ez a Kizer lesz a befutó, nagyon kívánatos 😁

(#11473) agaron


agaron
tag

Sziasztok! A kereső nem segített annyira sokat. Haidu kövekkel manapság mi a tapasztalat? Még régebbi, szürke kövekből van 180-1000-ig (úgy látom azok már nincsenek is), viszont megutam, hogy keskenyek, és szép lassan vennék nagyokat. Alternatívák is jöhetnek. Konyhai és kerti élezés a fő cél, illetve a saját késeim karbantartása.
Kösz előre is! :R

Steam Deck | PC | PS5

(#11474) eldoble válasza Fastfact (#11472) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nem lebeszélni akarlak, de nekem van egy alu fogantyús (igaz noname) bicskám, nekem valahogy nagyon furcsa fogású, csúszós érzetet ad, egynek jó, de csak egynek, hát ...
Hátha lesz még vélemény róla mástól is.

(#11475) Szulita28 válasza Fastfact (#11472) üzenetére


Szulita28
senior tag

Hajrá! Óvatosan vele, borzalmasan éles :DDD

BloodRay,
:R

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#11476) lugosi válasza agaron (#11473) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy 3000-es nagy kövem van tőlük, szerintem teljesen rendben van.

(#11477) Fastfact válasza eldoble (#11474) üzenetére


Fastfact
csendes tag

Köszi az észrevételt!
Mivel nagyon izzadós a tenyerem, én sem pont ezt választanám, hanem a micarta markolatosat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11478) H-Zol válasza Fastfact (#11477) üzenetére


H-Zol
senior tag

Pont ilyen recés markolattal van egy kis Ganzo bicskám , nagyon jó , ezen nem fog megcsúszni a kezed !!
Nekem ez [link] egy kajakos bicska , arra pont megfelel !

[ Szerkesztve ]

(#11479) BloodRay válasza Fastfact (#11477) üzenetére


BloodRay
veterán

Micarta szépen patinásodhat majd. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#11480) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#11418) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Engedelmetekkel folytatnám. Most a magasabb kategóriás, külső hozzáférésű, teljes méretű multijait hasonlítanám össze. 210 g - 250 g tömeg között. Ez az a tömeg amit hajlandó vagyok az oldalamon hordani.

Victorinox Spirit X - a TOOL erősebb, de a Spirit kényelmesebb. Hagyományos VIC acél. A legprecízebb kidolgozás.
Leatherman FREE P4 - az ARC is kint van. 300€ -ért. 420 Hc acél. 1 kézzel hozzáférhető minden szerszám.
SOG PowerAccess Deluxe - tokkal, bitkészlettel elég jó csomag. Széles felhasználási lehetőségek. Szögmérővel, vonalzóval. 5Cr15MOV acél.
Gerber TRUSS - az egész társaság legolcsóbb terméke.

Mindegyik tokkal érkezett.

A multik is rendelkeznek pengével. 60 - 70 % -ban vágásra használom én is a multikat. A Gerber pengéje a legrövidebb.

A "fő" pengék közé tartoznak a reszelő és fűrész. A reszelővel lehet a körmöt is ápolni, a fűrésszel meg a kemény sajtot is lehet reszelni. Természetesen, túrán sétabotot is tudunk vágni a fűrésszel. A Gerber fűrésze a legrövidebb, és a fűrész vége kicsit felül. A Gerber, SOG reszelője kevésbé harap, de a körmöt azért viszi.

Az olló precízebb munkát végez, de a késpengével is lehet papírt vágni, a reszelő meg a körömre is használható, a fogazott késpenge meg viszi a bőrt is. A Gerber ollója körömnyírásra nem az igazi. Azért elég rövidek ezek az ollók. A SOG multijából ki is maradt az olló.

Ami el nem maradhat, az a sörnyitó és a konzervnyitó. A konzervnyitóval a narancs, mandarin is pucolható.

A philips csavarhúzó is alap. A szekrények ajtaját is ilyen fejű csavarok tartják a legtöbb esetben. Mély, szűk helyekre a Gerber csavarhúzója a legjobb.

3, 5, 7 mm -es lapos csavarhúzó van mindegyiken. A SOG, LM műszerész csavarhúzóval is rendelkezik. A legnagyobb csavarhúzókkal feszegetni is lehet. Pl festékdobozt felnyitni.
A lyukasztó is megtalálható mindegyiken. Lehet lyukat fúrni a nadrágszíjon is.

A SOG magán a szerszámon hordja a bit foglalatokat. A VIC meg vésőt tartalnaz. Vezeték csupaszoló is van több multin. A VIC nagyobb tokjába a racsni bitkészlettel is elfér. A VIC szárához dugóhúzó szár is rögzíthető a klipsz mellett.
A fogó. Itt mindegyik más. A Gerber rugós, LM cserélhető vágó éllel rendelkezik, a SOG tőke átétellel. A VIC vágó éle ellenál a keményebb drótoknak is. A VIC, Gerber vágó éle rövidebb.

(#11481) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Cryo D2 vagy 154CM vagy CPM S30V. Melyiket választanátok? :U

(#11482) lugosi válasza FBLLMAG (#11481) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amelyiket a legkönnyebb élezni.

(#11483) Ereshkigal válasza lugosi (#11482) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Akko' színvas. :D

(#11484) agaron válasza lugosi (#11476) üzenetére


agaron
tag

Kösz! Bepróbálom majd őket!

Steam Deck | PC | PS5

(#11485) Lacerta válasza eldoble (#11471) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Hú, ezt nem nagyon értem:
"Nincs ilyen összefüggés"
mire gondolsz?
"Az igazán jó korrózióálló (ezek nem mágnesezhetők) az ausztenites acélok"
Erre. Az ausztenit nem függ össze a korrózióállósággal. A krómtartalom, az igen.

így van, hol írtam, hogy nem így van, DE nem csak a króm növeli a korrózióállóságot, pl. Mo, Ni.
Nem azt írtad, hogy nem így van, hanem hogy a jó korrózióálló acélok ausztenitesek. Ez így félreérthető.
A korrózióval szembeni ellenállást sok minden növeli, vannak pl. időjárásálló acélok, vagy a megfelelő szövetszerkezet is védelmet nyújt ( a szén-vas eutektikum pl. egyéb ötvözők nélkül is meglepően jó ellenállóképességgel rendelkezik ), de a klasszikus korrózióálló acéloknál a felületen kialakuló, tömör, króm-oxidokból álló hártya az, ami biztosítja a védelmet, és itt is vannak fokozatok, ún. rezisztenciahatárok, amelyek a krómtartalom függvényei.

?? , általánosságban az ausztenites acélok jobb korrózióállósággal rendelkeznek mint a martenzitesek, és, ahogy írtad sokkal jobb az alakíthatóságuk
Ahogy fentebb is írtam, valóban befolyásolja a szövetszerkezet a korróziós hajlamot, de ha megvan az I. rezisztenciahatár ( a tömör króm oxidhártya a felületen ), akkor voltaképp már mindegy, milyen kristályszerkezet van alatta, amíg ezt a hártyát nem távolítjuk el gyorsabban, mint ahogy magától létrejön.
Ezt az oxidhártyát valóban nehezebb létrehozni ferrites acéloknál, de nem a ferrit miatt, hanem mert ezek azért ferritesek, hogy nagyobb szilárdságúak, illetve edzhetőek-nemesíthetőek legyenek ( amihez kell az alfa-gamma átalakulás ), és ehhez kell a magasabb széntartalom.
De a szén jobban szereti a krómot, mint a vasat, inkább alkot króm-karbidot, mint vas-karbidot, viszont ha karbid formájában van ötvözetben a króm és a szén is, akkor se martenzitet nem tudunk csinálni, se oxidhártyát a felületen. Meg lehet oldani, hogy ez ne így történjen, csak picit bonyolultabb.

Az ausztenites korrózióálló acéloknál nagyon pici a széntartalom, így olcsón meg lehet úszni hogy elegendő szabad króm legyen az ötvözetben. Persze ettől még van bennük szén, és mivel a króm javítja a szilárdságot és az átedzhetőséget, ezért ha ferrites lenne, elég nehéz lenne belőle mondjuk lemezt hengerelni, és bonyi lenne a visszalágyítás, mert hajlamos lenne beedződni.
Na ezért adnak nikkelt hozzá, mert az a gamma vasat ( ami rendesen csak 723 fok felett stabil ) "lehozza" szobahőmérsékletre, és ha nincs hűtésnél fázisátalakulás, nincs martenzit sem.

Rezisztenciahatárból az I. az ilyen 11% krómtartalom körül van ( elvi érték ), ennyi króm kell ahhoz, hogy a felületi króm-oxid "szigetek" összeérjenek, és tömör bevonatot alkossanak. A krómtartalom további növelésével elérhető a II. illetve a III. rezisztenciahatár, ezek azt jelentik, hogy a fölös króm egyéb oxidokat is tud képezni, amik ellenállóbbak annál, mint ami az I. rezisztenciahatárnál kialakul. A jobb és kevésbé jó korrózióállóság erre utal. Ferrites ( edzhető ) korrózióálló acéloknál nehezebb a II. és a III. szint elérése. Ez ott jelentős szempont, ahol nagyon erősen korrozív közeggel, mechanikai, koptató jellegű igénybevétellel, magas hőmérséklettel, illetve ezek tetszőleges kombinációival rendszeresen/folyamatosan találkozik az acél.

(#11486) Horvi válasza Fastfact (#11477) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem egy micarta markolatos Kizer Geminim van de én annyira nem vagyok kibékülve a markolattal, valahogy érzetre/fogásra kényelmetlennek találtam és szeretném is lecserélni. De nyílván ez a fogás dolog egyéni preferencia.

Hello darkness, my old friend...

(#11487) gyapo11 válasza Horvi (#11486) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Kézfüggő (méret, forma), tenyér edzettség függő, fogásfüggő és hozzászokottság függő. Új kés mindig valamennyire szokatlan, de valamilyen mértékben hozzá lehet szokni. Van olyan is, amikor elsőre tenyérbe simul, az jó, és van olyan, hogy hosszabb idő alatt sem lehet megszokni, az rossz. És még olyan is van, hogy jó formájú a markolat, nagy erőt is ki lehet fejteni vele, de a recézés olyan durva és éles, hogy azt már nem bírja a bőr. El kell találni a fogás biztonsága és a kényelem közötti egyensúlyt, vagy ha durva akkor kesztyűben kell markolászni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11488) Horvi válasza gyapo11 (#11487) üzenetére


Horvi
őstag

Ebben van valami, nekem sajnos nem sikerült megszokni szóval keresnem kell helyette valami mást. Ez a Kizer Original formára tetszene is csak nem láttam, hogy lenne mondjuk G10 markolattal. A másik ami bejön formára az az Elementum II sajnos kézbefogni még nem tudtam.

Hello darkness, my old friend...

(#11489) roseben válasza Horvi (#11488) üzenetére


roseben
kezdő

Nekem G10 markolattal van Kizer Original.
Nagyon szeretem.

(#11490) haddent


haddent
addikt

Sziasztok!

Bladehq.com -ról rendelt már valaki? Kihozzák? (Ott van Hungary.. ki tudom választani.. :DDD) Illetve vám/áfa mennyire lehet számolni $240 kés és $50 szállítás esetén még?

Esetleg EU -ban látott már valaki Kershaw Livewire Tanto pengéset, CPM-Magnacut pengével? :Y

Köszi!

(#11491) Viperator válasza haddent (#11490) üzenetére


Viperator
őstag

Itthon is kapható....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#11492) haddent válasza Viperator (#11491) üzenetére


haddent
addikt

Hát ezt esküszöm nem találtam meg :DDD Köszönöm szépen. Bár a szállítási idő beteg, teljesen elmebeteg, de gondolom ők is USA -ból hozzák/hozatják. Na mindegy, berendelem tőlük, aztán remélem majd egyszercsak lesz :R

(#11493) koxx válasza haddent (#11492) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hordásra 2x-esen is illegál :D de bazira bejön nekem is. Microtech otf késeket nézegettem, de azok "csak" M390 pengével vannak szerelve.
Amúgy sztem megéri inkább usából berendelni, a legrosszabb opció ha rádobnak minden büntit akkor lesz 114ezer, viszont ha nem akkor sokkal olcsóbban kijössz.

[ Szerkesztve ]

(#11494) Face8814 válasza koxx (#11493) üzenetére


Face8814
őstag

Van ám Microtech otf MagnaCuttal is [link]
Mikor tavaly ősszel Amerikában volt egy barátom rendeltem egy ilyet a New York-i cimére. Gondoltam milyen jó lesz mert megspórolom a shippinget meg a vámot, de mivel az otf New Yorkban nem legális, így a Bladehq ki sem szállítja oda. Úgyhogy a knifestockról voltam kénytelen rendelni egy sima fekete ultratechet. Mondjuk azóta is szeretnék egy MagnaCut pengés változatot :D

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#11495) Digitalpimp válasza Face8814 (#11494) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Érdekes, hogy a bolt már alapból rendőrt játszik... Akkor ide se szállít, mert itt is illegál?! NY-ban is miért ne használhatnád magánterületen, amivel annyira odáig vannak. Persze kéziágyút vehetsz, az ok. Jó hülye világ van és csak hülyébb lesz....

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#11496) Face8814 válasza Digitalpimp (#11495) üzenetére


Face8814
őstag

Nem ismerem az amerikai szabályozást, de szerintem ők csak az USA-n belüli címeknél nézik, hogy melyik államban illegál és melyikben nem az adott kés. Külföldre simán kiszállítják.
Viszont sajnos a járulékos költségek miatt elég drága ha magyar címre rendel tőlük valamit az ember (shipping, vám, áfa)

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#11497) koxx válasza Face8814 (#11494) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

köszi :) knifestockon nincs sajnos

(#11498) gyapo11 válasza Digitalpimp (#11495) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

Elég érthetetlen a szabályozás, mert itthon eléggé le van korlátozva hogy mit lehet hordani, de ott van a becsomagolt állapotban szállíthatóság, és nem mellesleg aki rossz célra szeretné használni, az magasról letojja a szabályt. Egyébként ölni nagyon sokféle eszközzel lehet, amiket simán lehet vinni az utcán, és legalább olyan sérülést tud okozni, mint egy 8.4 cm hosszú késpenge.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#11499) Face8814 válasza koxx (#11497) üzenetére


Face8814
őstag

A MagnaCut Ultratech Bladehq exkluzív. Sajnos csak onnan lehet rendelni
Illetve a komolyabb Microtech kések nagyon limitáltan jutnak csak át európai boltokba és a kinti árnál jóval magasabban. Valószínűleg én is kénytelen leszek kintről megrendelni a következő darabot.

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#11500) koxx válasza Face8814 (#11499) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mik a tapasztalatok a microtech otf keseivel? Nagyon regota vagyom egyre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.