Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10943) gyapo11 válasza eldoble (#10942) üzenetére


gyapo11
Topikgazda

A kínai szalagos csiszolón ha kicsit rányomom, akkor pár perc alatt mm-eket tudnék leszedni a pengéből, tehát ezzel akár a levezető élet is meg lehet szüntetni és fölcsiszolni a pengehátig. Ezt én élezésnek nevezném, pedig kő nincs sehol, csak szalag. A vezető görgőkön elég domború a szalag, ott valami vezetéssel eléggé homorú élszalagot is tudnék csinálni, de borotvakésen kívül ennek nem látom értelmét.
Ennek ellenére a nagy vizes kő nem rossz, láttam méter ármérőjűt videón, csorgott rá a víz, nem tudom hogy egyáltalán kő volt-e vagy pl. fakorong ráragasztott szalaggal. Ha nem csorog rá víz, akkor akár be is merülhetne egy csiszolópor-víz kevekéket tartalmazó kádba, az optikai lencséket is hasonlóan csiszolják sima vas fejjel, amit ezzel a csiszolóporos lötyivel kennek/locsolnak. És ami az üveget viszi az az acélt is.
Fenni bármivel lehet, kistányér alján is a máz nélküli kerámiával, fenyődeszkára kent polírpasztával és még hosszan sorolhatnám. Egy a lényeg, valami olyan anyag súrlódjon a pengén ami képes koptatni. Az élezés alatt gondolom mindenki egy kicsit komolyabb alakítást ért, amihez egy kicsit komolyabb eszköz kell, lehet ez egy durvább kő, egy géppel mozgatott szalag

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.