Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) jaffa 2843 válasza kungzi (#10750) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

QCK Mini

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#10752) kungzi válasza jaffa 2843 (#10751) üzenetére


kungzi
veterán

Ez jónak tűnik, köszi a tippet :R

(#10753) Ducky92


Ducky92
tag

Sziasztok!

Logitech g502-hőz keresek egérpadot.
40x40 a maximum méret, nem asztalon játszok, hanem kanapén laptoppal.

Az alábbiakat néztem: (max keret 10-12k
Steelseries qck
Hp omen steelseries
Roccait taito Control
Asus cerberus vagy cerberus speed
Logitech g440

Logitechről és a Roccatról sok jót olvastam.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#10754) ribizly válasza Ducky92 (#10753) üzenetére


ribizly
veterán

Logitech-en és ASUS-on kívül bármelyik. Logitech-re régebben sok panasz volt, hogy nem tartós, így egyelőre nem is ajánlott. ASUS-ról meg még nincs nagyon tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10755) Ducky92 válasza ribizly (#10754) üzenetére


Ducky92
tag

Köszönöm!

(#10756) Casanova*


Casanova*
veterán

srácok, GENIUS GX-Control egérpad jó fps játékra? (call of duty)

GENIUS GX-Control vagy Speed? Mi a különbség a két pad között?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#10757) Casanova* válasza Casanova* (#10756) üzenetére


Casanova*
veterán

Na kipróbáltam a controlt és speed-t. Controlnak nem sima a felülete,olyan rácsos kemény. Gyors,nagyon csúszik rajta az egér. Borzalmas rajta aimozni. A speednek sima a felülete,lassú és jól tapad rajta az egér,nem csúszik annyira. Ezen jó aimozni. Nagyon tetszik ez a genius gx speed P100 egérpad.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#10758) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

Logi G502 alá milyen XXL (bill is férjen rá) egérpad ajánlott?

FPS-t tolok, PUBG, DayZ medium sensen (1200) legfőképp :R

(#10759) Vanir válasza Chalez (#10758) üzenetére


Vanir
veterán

Az ajánlóból bármi.

(#10760) Chalez válasza Vanir (#10759) üzenetére


Chalez
őstag

Köszi, azóta kaptam egy QCK+ padot karira, így felejtős a bármilyen XXL pad, cserébe ezzel fogok megbarátkozni :D

(#10761) Televan74


Televan74
nagyúr

QcK Mass -t rendeltem a Logitech G102 Prodigy mellé, nekem fontos volt a vastagsága a egérpadnak és a mérete is még elfér az asztalomon.Ennél nagyobbat nem tudnék már kényelmesen elhelyezni. Az a problémám az olcsóbb egérpadokkal hogy hamar kifényesednek és az eddig használt vezeték nélküli egereim kihagytak rajtuk.Játék alatt sokszor keresni kellett a cursort. A olcsóbb padok most már tudom hogy nem is olyan olcsók, hiszen fél évente dobtam ki 2000-3000 forintot az ablakon,a polcos rész az íróasztalomba vagy 4 - 5 ilyen olcsóbb egérpadnak ad otthont.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10762) micafighter


micafighter
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék beszerezni egy új egérpadot, minél gyorsabbat, QcK MASS már nagyon lassú nekem 1200 dpi-n (Logitech G603, jaffa talpakkal).

Az ajánló alapján a Corsair MM300 Medium (~5000 HUF) és a Zowie GTF-X (~12000 HUF) között vacillálok. Az áron és a méreten kívül van köztük érezhető minőségbeli különbség? Az gondolom nem valoszinü, hogy a Zowie több, mint 2x olyan jó legyen, mint a Corsair, de ha érezhetően jobb, akkor nem sajnálnám rá a pénzt.

Esetleg van más igazán gyors pad ami még szóba jöhet? Jelenleg SS QcK MASS és Asus Cerberus (ez is gyors pad, és nincs vele problémám, de nincs más összehasonlítási alapom a QcK MASSon kivül) padom van, ezeknél nem szeretnék kisebbet.

A segítséget előre is köszönöm és kellemes ünnepeket kívánok minden fórumtársnak :R

[ Szerkesztve ]

(#10763) hhenry válasza micafighter (#10762) üzenetére


hhenry
őstag

Esetleg ő:

Nekem bejött :)

(#10764) gaben22 válasza micafighter (#10762) üzenetére


gaben22
senior tag

Corsair MM300-at nem ismerem. Zowie PTF-X-em volt, szerintem nagyon masszív cucc, nem tudom elképzelni, hogy el lehet nyűni :) és valóban gyors pad. Viszont kiegyenesíthetetlen, régebben értekeztünk róla, keress vissza, ha érdekel a dolog. Azon túl a felülete egyeseknek enyhe égő érzést okozhat a csuklón, köztük nekem is, illetve kezem jobban izzadt vagy legalábbis jobban érződött. PTF-X-ből azóta már (állítólag) kapható olyan csomagolású verzió, aminél nincs fetekerve a pad, azaz nincs probléma a lelapulással. Én anno megkérdeztem 3-4 magyar boltot és nem volt kapható náluk ilyen. Esetleg QCK+ Limitedet nézd még meg, nekem is van, gyors az is nagyon viszont érzésre azt mondanám, hogy lehet előbb elkopik, valamiért felülete túl "lágy" érzést kelt :). De lehet csak azért éreztem így, mert pont Zowie-ról váltottam rá. Sokan dicsérik, úgyhogy rossz nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10765) hhenry válasza micafighter (#10762) üzenetére


hhenry
őstag

(#10766) Vanir


Vanir
veterán

Tudja valaki, hogy itthon honnan lehetne HDPE lapot meretre vagatva rendelni? Kiprobalnam egerpad gyanant, mert a Reddit tele van vele, hogy milyen rohadt jo. 500x500x2 mm kornyeki meretben kene, feketeben, ha kicsit vastagabb, az nem baj.

(#10767) Bilux


Bilux
veterán

Razer goliathus control gravity
Vélemény?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#10768) jaffa 2843 válasza Vanir (#10766) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egy ilyet kipróbálnék én is. Ha találsz esetleg nagyobbat, akkor beszállok. :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#10769) Vanir válasza jaffa 2843 (#10768) üzenetére


Vanir
veterán

Leskelodok gozerovel. :)

(#10770) Bilux válasza Vanir (#10766) üzenetére


Bilux
veterán

(#10771) Vanir válasza Bilux (#10770) üzenetére


Vanir
veterán

Kiraly, koszi! Irok nekik.
A Goliathust pedig vedd nyugodtan, ajanloban is benne van.

(#10772) hhenry válasza Bilux (#10767) üzenetére


hhenry
őstag

Vedd meg nem fogsz csalódni :)

(#10773) hhenry


hhenry
őstag

BUÉK!

(#10774) bounder


bounder
csendes újonc

Sziasztok,

Milyen megoldással lehet vállalható minőségű (vállalható=ha az ajánlóba nem is kerülne be, az 500 forintos teszkósnál azért jobb) szövet egérpadra egyedi színes ábrát nyomni?

Találtam pár nyomdát, ami ilyesmit kínál, de csak nagyon apró, és valószínűleg nagyon rossz minőségű padokra nyomnak.

[ Szerkesztve ]

(#10775) Vanir válasza bounder (#10774) üzenetére


Vanir
veterán

Itt. Én is tőlük használok padot, teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#10776) SkyTrancer válasza Vanir (#10775) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Ezeknek a nagyon vékony egérpadoknak, mennyire sajátosságuk, hogy felhajlanak ?
Igazából érdekes a dologban, hogy nem is felhajlik, hanem középen levegősödik és domború lesz maga a pad
Roccat Siru-ról van szó egészen pontosan és nem régen vettem.
Mind ilyen ?

(#10777) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Logitech G502 Proteus-hoz tudnátok nekem ajánlani egy egérpadot? FPS játékkal játszom. Kb 40*30cm-es kellene. Vagy ha ajánlottak az XXL padok, akkor abból. :) Köszönöm

(#10778) Vanir válasza kungzi (#10777) üzenetére


Vanir
veterán

Ajánlóból válassz bármit, ami tetszik.

(#10779) frango13


frango13
aktív tag

Hi!

Szeretnék benevezni egy Zowie G TF-X padra és az lenne a kérdésem, hogy mennyire kopik/lassul a pad az idő múlásával? Mennyire eszi az egér tappancsait? Mennyire lehet zavaró -szövet padok után- az egér csúszásának a hangja? Van olyan, aki hosszabb ideje használ ilyen padot?

:)

(#10780) kungzi válasza Vanir (#10778) üzenetére


kungzi
veterán

Ok. De ahogy olvastam inkább a Razer padok ajánlottak hozzá. QCK+ milyen lenne? Nehéz egér és elvileg a Steelseries padok nem optimálisak. Ezért kérnék segítséget.

(#10781) Vanir válasza kungzi (#10780) üzenetére


Vanir
veterán

Ezt hol nézegetted? Oltári hülyeség, a 3366-nak nincs baja a felületekkel, minden ajánlóban szereplő padon simán megy. A QcK egyáltalán nem egy lassú pad a közhiedelemmel ellentétben.
Viszont deskpadok közül a Corsair MM300-at vedd, ha maximális gyorsaságra vágysz.

(#10782) kungzi válasza Vanir (#10781) üzenetére


kungzi
veterán

Pont egy ilyen segítségre vártam. Nagyon szépen köszönöm a hasznos infókat. A Corsair padot is megnézem. :R

(#10783) -KP-


-KP-
addikt

Hali,

Steelseries 4hd helyett kellene egy másik pad. Ez úgy tűnik elkopott, így is szépen bírta több évig. Előtte S&S volt, szóval mindenképp maradnék a speed műanyag felületnél. Mit ajánlanátok helyette, sajna úgy néz ki ez már nem kapható? Steelseries HARD van olyan jó?

[ Szerkesztve ]

(#10784) exprex


exprex
újonc

Sziasztok!

Nézegettem az ajánlott padokat, és kicsit tanácstalan vagyok. Jelenleg egy Razer Goliathus-om van World of Tanks-os kiadásban (World of Tanks Razer Goliathus Soft Gaming Mouse Mat), már van benne egy pár év. Bizonyos részeken már elszíneződött (főleg ahol a kezemmel érintkezhetett), nem tudom, hogy ez tisztítható e. Amióta új egeret szereztem be (Logitech G403 Prodigy), valahogy nem érzem megfelelőnek, főleg amióta visszatértem az FPS műfajhoz, túl lassú nekem. Tudtok nekem ajánlani valamit, ami ennél gyorsabb? Vagy esetleg megfelelő tisztítással javítható az érzés?

Köszi!

(#10785) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok,

Az alábbi kritériumokra keresnék alternatívákat.

1. Mennyi a keret? 10k
2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet? Is-Is
3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol? Large pad, low sensi
4. Milyen egérrel fogod használni? Roccat Kone Pure Owl Eye / Finalmouse Sunset
5. Van-e valami konkrét preferenciád? gyors padot keresek, legalább annyira mint a korábbi QCK+ Limited változatok (Hyper Beast, Navi Splash, etc.). Valami alternatíva lenne még? (HyperX Fury S Pro, Kodiak Pad vagy más?)

Köszi előre is.

(#10786) ribizly válasza Mclovin (#10785) üzenetére


ribizly
veterán

Kodiak Limited kicsit lassabb, mint az említettek. Ugyanakkor az eddigi legkellemesebb anyaghasználat.
QCK+ Limited lehet egy jó választás, de akcióban, használtab érdemes rászaladni, mert amúgy elég drága.
Razer Goliathus Speed Large, de ez meg lehet már nem elég nagy, mert ugyan viszonylag széles, de nem annyira "magas".
Sajnos sem a DM sem a Roccat padjaival nem találkoztam még, így azokról nem tudok nyilatkozni, a többit meg nem ajánlanám gyors pad igényre. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10787) micafighter válasza ribizly (#10786) üzenetére


micafighter
nagyúr

Corsair MM300? :)

(#10788) frango13


frango13
aktív tag

Hi!

Végigkérdezgettem majd az összes Zowie G TF-X egérpadot árusító boltot, hogy milyen dobozzal árulják. Páran vették a fáradtságot és válaszoltak is, de egyedül a PCX írta, hogy ők ezzel a gyártói cikkszámmal kapják: 9H.N0YFB.A2E. Elvileg ez a lapos dobozos, nem feltekert változat. Na ma meg is jöttt a csomag és rohadtul a feltekertet küldték. Szóval erről ennyit...

:)

(#10789) ribizly válasza frango13 (#10788) üzenetére


ribizly
veterán

Durva, hogy gyakorlatilag a Kodiak limited-ed leszámítva kb. nincs ma olyan pad, amelyik ne feltekerve volna kapható.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10790) Vanir válasza ribizly (#10789) üzenetére


Vanir
veterán

Messze túlnyomó többségüknek nincs is olyan problémája, mint a TFX-nek.

frango13: Ha nem simul ki nyugodtan küldd vissza, a 14 napos elállás erre a termékre is vonatkozik természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#10791) frango13 válasza Vanir (#10790) üzenetére


frango13
aktív tag

Ha nem simul ki teljesen az lesz. Két póló között vasalgattam vagy 15 percet és szinte tökéletesen kisimult. Elég jól bírja a hőt. Kapott azért 4*15kg súlyt is. Reggel kiderül milyen lett.

:)

(#10792) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok,

milyen csuklótámaszos egérpadot tudnátok ajánlani..? (claw / palm fogás - revoltec fightmouse elite kerámia talppal és/vagy speedlink decus respec sima talppal)

https://youtube.com/user/nuke7

(#10793) ribizly válasza nuke7 (#10792) üzenetére


ribizly
veterán

Kb semmilyet. Lehet viszont kapni külön, pl ilyet:
[link]
Talp kérdésben én a teflont ismerem, másról nem tudok értekezni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10794) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Sziasztok! Logitech G640-et hogyan lehetne kimosni? Sajnos televan fehér foltokkal.

(#10795) frango13 válasza frango13 (#10791) üzenetére


frango13
aktív tag

Na a GTF-X túl van 8 kb. 10 perc vasaláson. Vasalások között kb. 3óra lenyomatás + 2 éjjel(kb. 20óra). így már 90%-ban kisimult. A két végén van még kicsi hullám, de így már rendesen használható. Nem rossz pad ez. Kb. olyan gyors, mint a régi Goliathus szilikonozva, viszont sokkal jobban kontrollálható az egér rajta. Rántások is pontosak vele és a tracking aim is könnyebb. Tényleg totál szövet hatása van a felületnek. Jó kis pad ez, csak elég drága. 8-10K között már elég jó vétel lehetne. Egy Artisant még kipróbálnék...

:)

(#10796) Vanir válasza frango13 (#10795) üzenetére


Vanir
veterán

Véleményem szerint 5000 felett adni akármilyen sztenderd méretű egérpadot szimpla rablással egyenértékű, de hát ez van, ilyen a piac...

(#10797) micafighter válasza frango13 (#10795) üzenetére


micafighter
nagyúr

A vasalast konkrétan hogy csináltad?

Artisanok amúgy miért kerültek ki az összefoglalóbol/ajanlobol? Szimplán az ár miatt?

(#10798) jaffa 2843 válasza micafighter (#10797) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A legtöbbnek mindig volt valami kompatibilitási baja némely szenzorral. Annyiért ez elfogadhatatlan szerintem.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#10799) Vanir válasza micafighter (#10797) üzenetére


Vanir
veterán

Ha valaki úgy jön ide, hogy a keret nem számít és maximális minőséget akar, akkor meg szoktuk említeni, de szerintem brutálisan túlárazott cuccokról beszélünk.

(#10800) gaben22 válasza micafighter (#10797) üzenetére


gaben22
senior tag

Vasalást szerintem szó szerint értette :). Nekem a hivatalos nemzetközi BenQ/Zowie support írta ezt, hogy rongy/törölköző aztán mehet rá a vasaló gőzölés nélkül. Azt írták ez így jó és nem lesz baja, mert ők is így rögzítik rá a felületet :D (nem beszélve a gumi vulkanizálásáról, bár ennyi erővel azt már eleve rábízhatnánk a vásárlóra akkor :D).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.