Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) gtamate2 válasza demmer123 (#10350) üzenetére


gtamate2
veterán

Én a Fury S-t imádom, a Glorious-ról is jókat hallottam, de még nem próbáltam. A Fury viszont amellett hogy egész gyors, könnyű megállítani. Ha a lehető leggyorsabbat keresed, akkor SteelSeries Hyper Beast, de itt a megállítóerő nem olyan, cserébe rohadt gyors.

*Sn0w

(#10352) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok, történt egy kis baleset egérpad tisztításakor, gondoltam hát mi baja lehet az 1200-as centritől és a normál mosási programtól. Menthető még? Most pofával lefelé pihen a szárítón de még a gumis része is nedves ellenben baromi sima és tiszta lett a felülete (csak ne lenne 4 dimenziós lol). Tegyek rá inkább könyvet vagy nehezebbet?

(#10353) TeebyKay válasza estikornel (#10352) üzenetére


TeebyKay
őstag

Amilyen nehezet csak találsz és hagyd rajta 1-2 napot aztán kiderül. Ha a felületét nem cseszte szét a program akkor még használható maradhat.

(#10354) Vanir válasza estikornel (#10352) üzenetére


Vanir
veterán

Ez nem fog kilapulni már normálisan.

(#10355) estikornel


estikornel
tag

@TeebyKay: Köszi, fogtam két széket aminek lapos az ülőrésze aztán ráraktam, meglátjuk mi lesz.

@Vanir: Bízom benne, hogy majd meg foglak tudni cáfolni, elég régi darab úgy nagyjából 8-9 éves. Volt már hullámos a széle de ennyire azért nem, akkor elég volt ha simán rátettem az egeret a szélére este aztán másnap már jó volt.

(#10356) ribizly válasza estikornel (#10355) üzenetére


ribizly
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de simán meghajtott padot is nehéz simává varázsolni (mondjuk úgy hónapok alatt lehetséges, de kétséges). Ez viszont úgy néz ki, mint amit valami komoly stressz ért. Én nem fűznék hozzá nagy reményeket. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10357) estikornel válasza ribizly (#10356) üzenetére


estikornel
tag

Na nem gondoltam volna, hogy ebből még lesz egérpad, de ezt nézzétek. A két szék reggelre teljesen helyre tette, most délután ahogy hazaértem gondoltam adok neki egy kicsit vasalóval. A titkos recept az volt, hogy fél centit lehúztam az asztalról és 45 fokban lefelé vasaltam az élét. Sima használat során az a kb 1-2. mm-es emelkedés pedig simán le fog lapulni.

(#10358) TeebyKay válasza estikornel (#10357) üzenetére


TeebyKay
őstag

Egész jó lett, de azért teszteld le paintben, hogy egyenes meg körkörös vonalak húzogatásánál nem dobálja-e arrébb a kurzort.

(#10359) Rick3D válasza gtamate2 (#10232) üzenetére


Rick3D
senior tag

Szépen kisimult , ennyi pénzért nekem megfelelő bár még mindig nem az amit kerestem mert az egész asztalt jó lenne ha átérné , lehet mellé bepróbálom azt a kínai vackot occóért. Max 2in1-ben üzemelne.
Az anyagával megvagyok elégedve, a minta pedig nem rossz élőben, méreteit tekintve rendben van.
Még csak 1 hete használom de nem érzek különbséget a gyakorlatban (razer goliathus control volt előzőleg)
Az anyagán viszont jól kivehető a különbség de nem tudnám azt mondani hogy melyik a jobb, mind a kettő teszi a dolgát. ( Ámbár ha még esportolnék tutira rávágnám melyik a nyerő :DDD )
Köszönöm az ajánlást !
:R

(#10360) planbmokus válasza csibuka85 (#10343) üzenetére


planbmokus
senior tag

Szerintem mindegy, érzésre csak a mintában van különbség a kettő közt.
9 éve Sphex-et használok, a mostani 4 éve van az asztalon, olyan, mintha most bontottam volna ki (az előzőt öcsém használja, mert megkapta a régi asztalom).
Egyetlen hátránya, hogy többször kell takarítani, mint a szövetet, mert ha poros lesz, akkor serceg, de siklik, mint az atom és nagyon gyors rajt az egér.

#Vanir:
Attól, hogy Nektek nem tetszik, attól még veszett jó pad. Az ismerősi körben 6 embert tudok csípőből, aki Sphex-et használ, és mindenki imádja.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#10361) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!! :)

EZ a pad a véleményetek szerint? Most fogok rendelni Logi G403-at és az alá gondoltam. A jelenlegi goliathus control megérett a cserére, mert kissé kopott már szegény..

Amit linkeltem 6 mm vastag ami nekem szimpi, mert gondolom faszán kipárnázza a csuklót. Használ valaki hasonlót, ill. low sens-re jó? A KODIAK Limitedet néztem még. Ha összevetjük a kettőt akkor melyiket vennétek mondjuk e kettő közül?

Aztán felőlem ajánlhattok egy harmadikat is ha van jobb ötlet :) Előre is nagyon köszönöm! :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10362) Vanir válasza galaktikus (#10361) üzenetére


Vanir
veterán

Inkább a HP Omen-t venném (a szám nélkülit, sima HP Omen a neve, 450x400-as az is), szinte teljesen ugyanaz, mint a Heavy, csak olcsóbb. Kodi limited is király, annak kicsit puhább/selymesebb a felülete.

(#10363) galaktikus válasza Vanir (#10362) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Találtam egy másikat, mert közben rájöttem, hogy ez a méret elegendő bőven (ekkora a mostani goliathus controlom is), meg amúgy sem nagyon kell ekkora batár az asztalra.

EZ ugyanaz, mint az előző, csak kisebb méretben. Ez mondjuk eléggé olcsó.. Ebben a méretben van jobb is? Elmennék 8-10 ezerig is ha esetleg van valami jobb alternatíva :B

Szerk.:
A HP Oment pedig meg sem találom :D

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10364) gunnyescobar válasza galaktikus (#10363) üzenetére


gunnyescobar
csendes tag

Low sensire én mindenképp a nagyobb padot választanám (meg amúgy is :D ), főleg ha van hely az asztalon neki.

(#10365) ribizly válasza galaktikus (#10361) üzenetére


ribizly
veterán

Én mindenképpen a Kodiak Limited-et venném, hogy őszinte legyek. :U Beleszerettem. És bár ennek a szerelemnek a fele a design-nak tudható be, másra nem cserélném. :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10366) galaktikus válasza ribizly (#10365) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Háát.. Méricskéltem.. A mostani padom 25x35-ös (razer goliathus control) és annak sem használom ki a teljes felülelét, kb. csak középen kopott. Nem nagyon volt még olyan, hogy ne legyen elég a kifutópálya. Lehet annyira nem is vagyok lowsense, inkább olyan mid :))

Az asztalon pedig katasztrófa lenne egy kodiak limited 40x45-ös mérete.. :(
Ahogy odamértem, hogy az mekkora, nehezen hittem el, hogy létezik ekkora méretű pad..
Nekem is rohadtul bejön az a dizájn. Kár, hogy nincs belőle kisebb méret.. :(

A jelenlegi mérete végülis megfelel, a nagyobb gondom a vastagsága. Nekem nem elég vastag és nem párnázza kis annyira a csuklóm.. 4 mm asszem, de ebben nem vagyok biztos. Egy 5-6 milis jobb lenne.. Illetve egy minőségi pontos szövetféle felület kellene nekem. Erre valami ötlet esetleg? :B

Majdhogynem mind1 az ár, csak tényleg jó legyen..

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10367) gunnyescobar válasza galaktikus (#10366) üzenetére


gunnyescobar
csendes tag

Azt még azért vedd számításba, h a jelenlegi padod gyorsabb mint amiket kinéztél lehetséges utódként.

(#10368) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok qck+ hyperbeast-et honnan lehetne beszerezni? :B steelseries oldalon out of stock

(#10369) sNk77 válasza lkristóf (#10368) üzenetére


sNk77
aktív tag

Ha jól tudom ez limitált verzió, használtan nézegesd szerintem. Nekem van egy, de szerintem nem adom el mert tetszika mintázat és a felület is jó gyors.

nádpálca

(#10370) galaktikus válasza gunnyescobar (#10367) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Maximum újra meg kell tanulnom lőni.. :) Amúgyis azt érzem mintha a mostani picit gyors lenne nekem.. Főleg mosás után.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10371) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a Logi G403 Prodigy és a Steelseries Qck Mass jó párosítás?

pad, patkány :R

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10372) gtamate2 válasza galaktikus (#10371) üzenetére


gtamate2
veterán

aha jó

*Sn0w

(#10373) galaktikus válasza gtamate2 (#10372) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Köszi a lényegretörő választ, meg is rendeltem őket :DD

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10374) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Épp telóhoz nézegettem tokokat és megtaláltam hogyan passzolhatna a mobilom az egérpadomhoz (allsop raindrop) :D :D :D

(#10375) goamantra


goamantra
tag

hello,

1. Mennyi a keret?
6-7ezer

2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet?
új

3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol?
max 'large' méret
high sens

4. Milyen egérrel fogod használni?
logi g203

5. Van-e valami konkrét preferenciád?
controll pad-ot keresek, mivel túl könnyű az egér, eléggé csúszkál sima szövetpadon nehéz megállítani:/
(Roccat Taito Control -ról mi a véleményetek?

(#10376) galaktikus válasza goamantra (#10375) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Én most cseréltem Razer Goliathus Controlt (ez a gyors pad a razernél, náluk valamiért pont fordítva van), Steelseries QCK Mass-ra. Ez egy lassabb pad, és kegyetlenül javult a célzásom. 6 mm vastag is és baromi kényelmesen párnázza a csuklóm. Amúgy én is alulról nyaldosom a high sensit, úgyhogy nagyon durván tudom ajánlani a padot.
Amúgy Logi G403 alá ment

Ez az, de Neked lehet a nagyobb még jobb lenne, ha annyira high sensin nyomod.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10377) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Kiprobalnek valami csuszosabb padot, perpill Qck+ van, ez a méret bejött, mi az ajánlott?
Egerem Zowie ZA12 , edpi 880 @ csgo ha szamit vmit...

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10378) ribizly válasza goamantra (#10375) üzenetére


ribizly
veterán

QCK+, Roccat Taito Control. Ezekkel tuti nem nyúlsz mellé.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10379) ribizly válasza ReFleXx (#10377) üzenetére


ribizly
veterán

Ahhoz képest ezek mindenképpen jobban csúsznak:
Kodiak Limited
Hyperx Fury Pro S
QCK+ valamelyik special edition (fnatic, hyperbeast, ...)
QCK+ Limited
Razer Goliathus Speed Large

Mi az egyéb preferencia? Méret, ár, szín?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10380) ReFleXx válasza ribizly (#10379) üzenetére


ReFleXx
addikt

qck+ limited van 😁 navis
meretben ez a 400x450 eleg, ar mind1

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10381) ribizly válasza ReFleXx (#10380) üzenetére


ribizly
veterán

Attól csúszósabb... Kb marad az Allsop Raindrop XL, de az kisebb. Talpak cseréje teflonra?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10382) galaktikus válasza ribizly (#10381) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Amúgy a G403-on érdemes talpat cserélni? Valahol írták, hogy sokan cserélik rögtön miután kiveszik a dobozból. Annyira nem vágom ezt a talp kérdést, hogy hogyan működik, hogy az hihetetlen..

Annyira emlékszem, hogy a gyári "nem csúszik eléggé" vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10383) Vanir válasza galaktikus (#10382) üzenetére


Vanir
veterán

Borzasztó gagyik a Logitech gyári talpak, tényleg sokkal jobb utángyártottal. Corepad, Hyperglide, Hotline (utóbbi a legolcsóbb, Kínából, csak tőle) amiket érdemes nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#10384) galaktikus válasza Vanir (#10383) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Köszi, ez hiánypótló :R És hogy vagyunk ezekkel a vastagságokkal? Mitől függ, hogy melyik kell pl. kimondottan a G403-ra? Mert látom 2 féle van.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10385) Vanir válasza galaktikus (#10384) üzenetére


Vanir
veterán

A 0.28-ast a gyárira rakod rá, a 0.6-osnál pedig leszeded a gyárit, és annak a helyére. Utóbbit érdemesebb csinálni.

(#10386) galaktikus válasza Vanir (#10385) üzenetére


galaktikus
aktív tag

De hülye vagyok, ez elég logikus.. Köszi. Akkor rendelek is belőle :B

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10387) goamantra válasza galaktikus (#10384) üzenetére


goamantra
tag

egyesek beszámoltak szenzor (?) lekövetési problémáról (tracking issues) miután lecserélték az original talpat.
saját tapasztalatom nincs, de több helyen olvastam (jellemzően logi/zowie) ->

itt a 203/Gpro ról van szó, id:

q: Are 'Hotlines' better than Hyperglides?

a: With the G Pro/203 having such low LOD, I actually noticed some slight tracking issues with the Hyperglides. Also, the hyperglides are actually a bit slower than the OEM mousefeet on the Pro.
I recently switched to the Hotline's and am liking them a lot. They have a smoother, slightly faster glide than OEM, and they are within .1mm of OEM's so LOD is unaffected.

a: Also didn't like the Hyperglides, the height of them caused me having to increase my sens but I still couldn't adjust. Corepad's version are my favourite having tried all of them!

csak azért írom, ha esetleg ilyen előfordul, érdemes másfélét is kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#10388) goamantra válasza ribizly (#10378) üzenetére


goamantra
tag

Köszönöm! :R

Még annyi, hogy olvastam tőled pár hónapja, nagyon bejött a "Razer Goliathus Speed Large" és nem is nagyon akarod cserélni.. :) - arra nem emlékszem melyik egérrel -
- Igaz nem controll pad (amit fentebb kerestem) , de érdekelne, hogy ajánlanád a g203/gpro-hoz, ha egy kicsit gyorsabb padról lenne szó? Főleg a "megállítási erő" szempontból érdekelne. Vettem most akcióban egy g203at kipróbálásra. Kis kezem van, nagyon jó a fogás rajta. Amin meglepődtem, hogy elég gyors az egér.(gondolom a fő oka - a 85g mellett :) -, hogy a talpak is kicsik (pl 403hoz képest), kis felületen érintkezik a paddal, súrlódás gyenge) A kontroll pad mellé szeretnék egy gyorsabbat is, de olyat, amin még irányítható ez a 'gyors' egér és kompatibilis a szenzorral.

@galaktikus : Köszi a visszajelzést. + 1, hogy ne a Goliathus Controlt vegyem , ..ha neked is 'gyors' volt azzal a nagy egérrel, el tudom képzelni milyen lehet a 203al :D

[ Szerkesztve ]

(#10389) ribizly válasza galaktikus (#10382) üzenetére


ribizly
veterán

A teflon talpakkal mindenképpen jobban siklik, meg az nem is kopik el.
A gond egyedül, hogy jaffa abbahagyta a talp gyártást, így mindenkinek magának kell beszereznie (ebay, stb.) vagy legyártania magának a talpakat. Abban már nagyjából konszenzus van, hogy nem érdemes komplett talpat tenni a régi helyére, hanem inkább 4-5-6 kisebb (kerek) talpacskát.

@(#10388) goamantra
Jött utána egy QCK+ Limited, de ami betette a kaput az a Kodiak Limited volt. Azóta minden mást eladtam és maradtam a "medvés" mellett. :D

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10390) ReFleXx válasza ribizly (#10381) üzenetére


ReFleXx
addikt

kb uj kora ota teflon talpakkal hasznalom az egeret.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10391) ribizly válasza ReFleXx (#10390) üzenetére


ribizly
veterán

Akkor tényleg nincs más, mint az Allsop. De ha eddig hozzászoktál egy nagyobb padhoz, akkor az szerintem kicsinek fog tűnni. Én sajnos más padot nem tudok ajánlani... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10392) gtamate2 válasza ReFleXx (#10390) üzenetére


gtamate2
veterán

Mosás+Szilikon spray

*Sn0w

(#10393) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Venni fogok egy deathadder elite egeret és ehhez szeretnék padot. Viszont én ps4-el használom és a legnagyobb gond,hogy félig fekvő helyzetben :DD Erre tudtok e vmit mondani? Nincs asztalom ahova leüljek. Nem monitor előtt használnám. Árban nem akarok 10 ezreket költeni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#10394) TeebyKay válasza FIREBLADE78 (#10393) üzenetére


TeebyKay
őstag

Vagy kemény padot vegyél, vagy egy bútorlapot vagy valamit amire rátehetsz egy rendes egérpadot és azt tedd az ágyra.

(#10395) ribizly válasza FIREBLADE78 (#10393) üzenetére


ribizly
veterán

Hard padot nézz és akkor azt nem egyenletes felületre is le tudod rakni. Vagy egy alátét (rajztábla) és arra teszel egy kb akármilyen (max akkora, ajánlott) szövet padot.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10396) TeebyKay válasza ribizly (#10395) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ne utánozz :D

(#10397) ribizly válasza TeebyKay (#10396) üzenetére


ribizly
veterán

:DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10398) Tomi_Sci válasza gtamate2 (#10392) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ezt én is alkalmaztam, mármint a sprayt, de pár egér meg tud tőle hülyülni, főleg mintás részeken. Legutóbb a g100s járt igy. Persze az nem mai szenzor :))

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10399) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Köszi,akkor szerzek egy deszkát + egy szövet pad

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#10400) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

SteelSeries QcK egérpadhoz hasonlót keresek, csak olyat aminek le van varrva széle, mert sajnos a QcK pad alja 2 nap használat után sajnos elkezdett feljönni (ahol a szövetrész hozzá van ragasztva a gumialjhoz). Valószínűleg a helyhiányból adódóan a tenyerem/karom sokat találkozik azzal a résszel és elég hamar megadta magát. Anno régi (noname) egérpad 2-3 évig bírta aminek le volt varrva a széle, így ezért gondoltam egy olyan jó lehet. Max. 5000 Ft-ot tudnék rászánni. Esetleg Kingston HyperX FURY S Pro M-re gondoltam

Első komolyabb egérpadom így nincs sok rutinom, szóval vajon visszaveszik az egérpadot ? Mert úgy vettem (Aqua) hogy elviekben 2 év jótállás van rá. Csak mégis fura nekem ez egy egérpadnál, illetve hogy több más boltban "nem garanciális" termékként van feltüntetve. Mert mégis kicsit drága volt ahhoz hogy csak pár napig bírja :(

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.