Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Zaied válasza Kelleret (#11650) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ha "gagyi" az egered is simán csinálhat ilyet, meg egérpad nélkül/rossz egerépaddal is.

(#11652) Synthwave válasza Kelleret (#11650) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Milyen egerek?

Meg mi az a nem görgős? Vagy 20 éve nem láttam olyan kommersz rágcsálót, amin nincs görgő.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11653) Zaied válasza Synthwave (#11652) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Én úgy értelmeztem hogy golyósra gondol, bár annak sincs több értelme :)

(#11654) mumin007


mumin007
tag

Görgős/golyós :D Legfeljebb valamilyen pince mélyén.

(#11655) Synthwave válasza mumin007 (#11654) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Speciel a mögöttem lévő asztalon pont van egy MS Serial Mouse 2.0A. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11656) demerion


demerion
tag

Sziasztok! Szükségem lenne némi segítségre:

1. Mennyi a keret?
10-20e
2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet?
Nem
3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol?
900x400 is bőven elfér. low sens, kb 60cm/360
4. Milyen egérrel fogod használni?
Razer Viper Mini
5. Van-e valami konkrét preferenciád?
Most egy régi, még kék G-SR-em van, de kezd kicsit elhasználódni így 5 év után. Ehhez hasonlót keresek. Nem szeretnék vastag padot, QCK Heavy volt egy rövid ideig, nem tudtam megszokni. Deskmat és minimum 400x450-es egérpad érdekelne elsősorban.

Köszi.

(#11657) Alex18


Alex18
tag

Sziasztok!
Végül logitech g840 lett a választott.
Nagyon jó az elején nem sok különbséget éreztem a kínai egerpadom és a logitech között de ahogy elkezdtem használni egyre jobban hozzászoktam. Aimlab ban minden taskban látványosan fejlodok tovább. Egy dologtól félek az hogy nincs levarva a szélei persze a 4e forintos kínai padomon levolt és 3 év után is tökéletes állapotban van....

(#11658) Zaied válasza demerion (#11656) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Kodiak padok?

(#11659) mumin007 válasza Synthwave (#11655) üzenetére


mumin007
tag

:DD Azt lehet még valamilyen géphez csatlakoztatni, vagy csak szobadísz? :))

(#11660) Amerigo57 válasza mumin007 (#11659) üzenetére


Amerigo57
őstag

mumin007
Szívesen elnézegetnék én is pár , MICROSOFT P/N:50674 SERIAL MOUSE 2.0A
egeret az asztalomon.
Egyébként lehet még használni ezt az egeret a mai számítógépekkel is.
Link:

(#11661) mumin007 válasza Amerigo57 (#11660) üzenetére


mumin007
tag

Ja, most látom, hogy van belőle PS2-es is. Tudom, hogy valaha, hajdanán szinte elpusztíthatatlan egereket gyártottak. Nemrég cseréltem le az itt-ott 10 éves, lézeres Logitech G5-ömet. Már a felismerhetetlenségig elkopott a felülete.

(#11662) Synthwave válasza mumin007 (#11659) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mehet a P200 MMX-hez, a Tualatinos Voodoo Boxhoz, vagy a másik Tualatinhoz, de a 486 DX40-hez is, bár már azon is van PS/2.


:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11663) Raynbow74


Raynbow74
csendes tag

Sziasztok!
Én egy különálló csuklótámaszt szeretnék venni 3-5e Ft értékben.
Tudnátok nekem ajánlani valamit?
Köszi!

(#11664) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Csak kell vennem egérpadot, mert kicsit megsínylette az egerem G-Wolves Skoll tappancsai az elmúlt heteket.
S méretű első körben elég lesz szerintem, 2 kinézett pad van, sokat emlegetett Kodiak, Cooler Master MP510.
Azt olvastam a topikba, hogy a Kodiak nagyon ajánlott. CM MP510-ről sok infót nem találtam a topikban, egy tesztet találtam vanir phkolléga tollából. MP510 jobban tetszik a minimalista kinézetével, meg fülhallgatót és billentyűzet CM márkájút néztem ki. Teszt alapján vállalható az MP510 ahogy nézem.
Nagy szentségtörés MP510 venni Kodiak-kal szemben? :B

(#11665) Zaied válasza Raynbow74 (#11663) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Glorious csuklótámaszai kényelmesek és jók.

(#11666) Amerigo57 válasza grizlisandor (#11664) üzenetére


Amerigo57
őstag

grizlisandor
A két egérpad közül , a tartósság , a minőség miatt én inkább KODIAK egérpadot vennék.
Link:
Link:

(#11667) grizlisandor válasza Amerigo57 (#11666) üzenetére


grizlisandor
addikt

Csak a Kodiak medium kék egérpad mellett döntöttem, másnap megrendeltem és elutaltam az árát.
Remélem jövőhét elején megérkezik, mert már kíváncsian várom. :)

(#11668) grizlisandor válasza grizlisandor (#11667) üzenetére


grizlisandor
addikt

Most kaptam az e-mail-t, hogy megkapta a pénzt, itt le tudod tölteni a számládat, meg holnap feladásra kerül. :B

(#11669) grizlisandor válasza grizlisandor (#11668) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ma meg is jött az egérpad. :) Nagy borítékban jött, így nem kell a hajtogatásával szórakozni.
Be is dobtam a G-Wolves Skoll alá, tök jó, szép simán siklik rajta az egér. :)

(#11670) Zaied válasza grizlisandor (#11669) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Használd egészséggel, jó kis hűséges pad :) .

(#11671) Zigi


Zigi
senior tag

Sziasztok. Van egy razer goliathus speed padom, amit véletlenül otthagytam valahol. Kényszer szülte megoldás, de mit lehet tenni pad nélkül játszottam napokig az asztallapon. Most vissza jutott hozzám a pad, de az asztalhoz képest 'tapad'rajta az egér. Tudom hülye kérdés, de mi tévő legyek? Ajánlotok valami jobb padot a razer speedtől ami jól siklik, vagy vegyek 1-2 teflon készletet a DA Elithez és 2-3 évente asztallapot? Sokkal könnyebb volt átszokni a padról az asztalra, most meg szenvedek csak a padon, tegnap ki is dobtam alóla megint. Üveg, vagy fémpadot nem szeretnék. Műanyag volt régen az nagyon gyors volt csak a kontrol volt nehezebb, meg ette a korikat meg a padot is. Szövetből qck volt és ez a speed. Elsősorban a razertől gyorsabb szövetpadot próbálnék ki, 40x40 vagy ha bejön akkor 90x40 méretben.
Köszi.
ui: értékhatár nincs, de mégis van :) a korikat és az asztallapot számolva mondjuk ~20e kb.

[ Szerkesztve ]

(#11672) Amerigo57 válasza Zigi (#11671) üzenetére


Amerigo57
őstag

Zigi.
Néz szét itt.
Link:

(#11673) jaffa 2843 válasza Zigi (#11671) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Dobd be a mosógépbe egy gyenge mosásra :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#11674) frango13 válasza Zigi (#11671) üzenetére


frango13
aktív tag

Szia!
Én is Goliathus Speedről váltottam, mert túl lassú lett nekem egy idő után. Sokáig fújkáltam szilikonnal, hogy gyorsabb legyen, de azzal meg az a gond, hogy elég gyorsan kopik és folyamatosan lassul. Most Zowie GTF-X van, amit nem nagyon cserélnék le semmire. (Max egy Artisanra, de azok meg rohadt drágák.) Ez ilyen hibrid pad. A szövet és a műanyag között van gyorsaságban, de full szövet hatású. Annyi hátránya van, hogy az asztalhoz nem nagyon tapad. Nekem nem csúszkál, de egy simább lapon tuti elmászkál. Könnyű takarítani is. Kirázom a szemcséket belőle utána meg nedves mikroszálassal lágyan áttörölgetem és olyan, mint az új. :) (Mondjuk én nagyon vigyázok rá. Ha nem használom le van takarva az egerekkel együtt.)

:)

(#11675) gaben22 válasza Zigi (#11671) üzenetére


gaben22
senior tag

Menj rá a gyors padokra meg a jóféle talpakra :). Gyors padokból mondjuk Zowie G TFX jó lehet (de feltétlen azt vedd, amelyik nem feltekerve van a dobozban). Ha asztallap nem zavart, akkor esetleg még e fölé is mehetsz valami hard paddal. Vagy esetleg a fölé valami glass paddal, de az nagyon hangos tud lenni. Nekem Skypad 2.0-m van glass padból, nem rossz de mocskos hangos. Nedist is jónak mondják

Talpaknál teflonból jobb féle Hotline vagy hasonló. Kerámia talpak mintha kezdenének felfutni (pl. Lexip) úgyhogy esetleg meggondolhatod (csak LOD-ra figyelj!). Van Zowie-m meg pár set Lexipem de eddig lusta voltam egeremet megműteni úgyhogy nem tudom milyen együtt. De az a tippem, hogy szalad :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#11676) Zigi


Zigi
senior tag

Kösz a válaszokat, megnézem a GTF-X padot.

(#11677) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Irodába szeretnék venni valami Qck szerű egérpadot (sima Qck mint méret). Van valami, ami hozza kb azt a szintet csak olcsóbban? Nem lesz olyan intenzív a használat, ezért sajnálnék annyit kiadni érte.

(#11678) 4nick8 válasza Chosen (#11677) üzenetére


4nick8
őstag

Szerinted mennyit takaritasz meg egy olcsóbb egérpaddal?

(#11679) Zaied válasza Chosen (#11677) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nem nagyon akad lényegesen olcsóbb, használt piacon nézz szét...

(#11680) Chosen válasza 4nick8 (#11678) üzenetére


Chosen
addikt

Anno a Steelseries által gyártott HP Omen egérpadok feleannyiba kerültek, mint a Qck-s társaik, pedig ugyanazt tudták. Nem lehetetlen olcsóbban venni és közel- vagy akár ugyanolyan jót. Azóta persze felment már az ára ezeknek is.

(#11681) Zaied válasza Chosen (#11680) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ami hasonló minőségű annak az ára is annyi kb.
QcK mini a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#11682) Chosen válasza Zaied (#11681) üzenetére


Chosen
addikt

Van egy A4 Tech fekete szövet egérpadom, az kb 70%-ban hozza a Qck szintjét és ingyen adták egy egér mellé, csak túl kicsi. Arra voltam kíváncsi, hogy van-e valami bejáratott modell ebben az ársávban, de ezek szerint nem nagyon van. Ebből a nagyobb méretű is kb 1500 Ft volt eddig. Most már ez is felment 2000 fölé, de még így is kb fele a Qck-nak. Ilyesmire gondoltam, irodába teljesen elég valami hasonló, ott nem kell flickelni vagy headshotokat lőni. Valószínűleg megveszem ebből a nagyobbat és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#11683) Amerigo57 válasza Chosen (#11682) üzenetére


Amerigo57
őstag

Chosen.

Nem egy világmárka , de nézd meg a Gembird Egérpadokat.

Én két éven át használtam egy Gembird MP-GAMEPRO-XL egérpadot , ma is tökéletes.
Nem egy Kodiak vagy SteelSeries QcK , de két év kemény használat után is tökéletes.
Link:
Link:

(#11684) Chosen válasza Amerigo57 (#11683) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi! Ebből egy M-est meg is rendeltem. Kb 800 Ft lesz össz-vissz. Ha nem is jó, ennyit még akkor is megéri megkockáztatni.

Itt jegyezném meg, hogy amilyen jó tapasztalataim vannak az A4 Tech X7 gaming egérpadokkal, annyira negatív élményeim vannak a Bloody sorozatukkal.

A Bloody, piros szélű egérpad tényleg nem ér meg egy forintot sem. A textil rész még so-so, de az alja hiába tűnik gumírozottnak, attól függetlenül elcsúszik az asztalon. A probléma, hogy nem olyan gumit használtak, mint a Qck és X7 padokban, ami tömör és rugalmas, hanem olyat, mint a fitnesz matracokban lévő "hab". Érzésre is kellemetlen és a hátránya, hogy meg tud törni. Az első használattal már törésvonal keletkezik benne, amin ugrik az egér. 2-3 hónap után sem tudott kisimulni, még mindig púposodik a közepe (pedig pakoltam rá könyveket, karton vizet, mindent) és úgy tűnik, hogy nem is fog kisimulni. Ezt a példányt messziről kerülném, ez tényleg nem éri meg a spórolást.

[ Szerkesztve ]

(#11685) izee válasza Chosen (#11684) üzenetére


izee
senior tag

" Az első használattal már törésvonal keletkezik benne, amin ugrik az egér. "
Na de eez... :Y

Amúgy jobbnak ítélt padok között is van, ami elcsúszik az asztalfelületek többségén. Nekem ilyen volt az első szériás Hyperx Fury (már nem kapható).

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#11686) 4nick8 válasza Chosen (#11680) üzenetére


4nick8
őstag

Urban legend.

(#11687) Chosen válasza 4nick8 (#11686) üzenetére


Chosen
addikt

Itt van egy az egerem alatt abból az Omenből, de biztos urban legend...

(#11688) 4nick8 válasza Chosen (#11687) üzenetére


4nick8
őstag

Arról beszéltünk hogy van ilyen egered vagy nincs? Ezt senki nem vonta kétségbe.

Ez az urban legend: "Anno a Steelseries által gyártott HP Omen egérpadok feleannyiba kerültek, mint a Qck-s társaik,"

(#11689) Zaied válasza 4nick8 (#11688) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Max 2 ezerrel volt olcsóbb.

(#11690) Zigi


Zigi
senior tag

Megjött a Zowie GTF-X pad. Sajnos csak a felgörgetett verziót tudtam megvenni, ezért vasalással kezdtem az ismerkedést. 1 órás küzdelem után használható lett, nem nem lett sima, de majdnem. A mérete tökéletes, pont ennyi hiányzott, hogy ne csússzak rá a varrásra. Apropó varrás. Nos ezen a padon tényleg nem akad meg az egér a széleken, nagyon jó munkát végzett a Zowie. Maga a felület kicsit durvább a szövetpadok simaságánál, nem tudom mennyire és milyen gyorsan fog kopni. Gyorsabb pad, mint a Razer speed volt, de azért nem olyan mint egy kemény felület. A gumírozott része tapad, nem csúszkál sehova. Az ára elég borsos 12600+futár, remélem 2évet kihúz. Még megpróbálok szerezni teflontalpakat az elit-re és kipróbálom úgy is. Összességében elégedett vagyok, köszönöm az ajánlást.

(#11691) Alex18


Alex18
tag

Sziasztok!
Pár hete vagy hónapja egér pad vásárlás előtt álltam.

Páran lehet emlékeztek rám. Na most vettem egy logitech g840 et hasznaltam 20-30 x órát és féltem is mivel a széle nincs levarva majd feljön egy idő után. Ezt a dolgot elhesegettem mégiscsak egy drágább pad biztos gondoltak a strapabirosagra. A kinai térképes levarott egérpadomat váltotta ami kb 3 éves használat után is elég jó. Na most itt beigazolodott amitől féltem mivel a csuklom hozzáér a széléhez játék közben emiatt kezd feljonni a széle.
Ez sz.tetek normális 2 év gari van rá:
lehet qck edge kellett volna vennem csak az kisebb... :W

[ Szerkesztve ]

(#11692) Zaied válasza Alex18 (#11691) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A nem varrott QcK-k is jobban bírják ennél, nekem a heavy-n 5 év alatt se jött föl. Gariztasd be. A logitech padokat viszont nem szokták ajánlani, én már nem emlékszem az okára ugyan...

[ Szerkesztve ]

(#11693) Alex18 válasza Zaied (#11692) üzenetére


Alex18
tag

Lehet az a baj hogy a könyököm lejjebb van picit a csuklómnál és emiatt hozzáér a széléhez... :F

(#11694) 4nick8 válasza Alex18 (#11691) üzenetére


4nick8
őstag

Szerintem egerpadra nincs garancia.

(#11695) Zaied válasza Alex18 (#11693) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ha jól van összeragasztva nem kellene hogy számítson. Nekem ez kicsit több mint 1 hónapos, intenzíven volt használva. (gyárilag ilyen béna volt a széle, nem lett rosszabb)

(#11696) Alex18 válasza 4nick8 (#11694) üzenetére


Alex18
tag

Remélem erre vonatkozik a garancia

(#11697) gtamate2 válasza Zaied (#11692) üzenetére


gtamate2
veterán

Azért nem, mert hamar elhasználódnak. Ez is egy tipikus példája

*Sn0w

(#11698) mumin007


mumin007
tag

Ez a megválás biztos nem jó, semmilyen körülmények között sem. A Razer Mantisom 8-10 év alatt sem vált meg egy cseppet sem, pedig az sem volt varrott szélú. A Steelseries QCK-t még csak egy hónapja használom, de nem úgy nézem, hogy egyhamar ilyen hibát produkálna. Kop-kop-kop.

(#11699) Zaied válasza mumin007 (#11698) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

+1

(#11700) Alex18 válasza mumin007 (#11698) üzenetére


Alex18
tag

Amúgy megnéztem az egérpad vásárlás dátuma:
07.22 vagyis nem olyan sokat használtam de ha látjátok az asztal széléhez van tolva emiatt a csuklóm hozzáér ez nem lehet baj? Most feljebb toltam 4cm-el most nem is érzem hogy dörzsöli a csuklómat....

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.