Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogyan lehet tisztíttatni az egérpadot? Egy cougar speed egérpadom van csak most már látszik,hogy koszos a felülete.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10602) sNk77


sNk77
aktív tag

(#10603) Tomi_Sci válasza Pityu. (#10601) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Langyos mósószeres víz, kézzel, óvatosan.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10604) errorcode06


errorcode06
őstag

Haly!

Az összefoglalóban ajánlott HP OMEN X7Z94AA egérpad most csak 3530 Ft ingyenes szállítással az Euronics-nál!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#10605) ribizly válasza errorcode06 (#10604) üzenetére


ribizly
veterán

Én akkor nem bírtam ellenállni, amikor a 450x400-as HP OMEN 2990,- volt. :U
De amúgy +1!:C

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10606) gaben22 válasza ribizly (#10605) üzenetére


gaben22
senior tag

én se :)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10607) Pityu. válasza Tomi_Sci (#10603) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké,a mosószer milyen lehet? Jar vagy ilyesmi?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10608) gaben22 válasza Pityu. (#10607) üzenetére


gaben22
senior tag

Helo, itt fórumon hidratáló nélküli szappant javasolták. És akkor én is kérdeznék egyet mint egyedülálló informatikus, honnan a faszomból ismerem fel, hogy egy szappan hidratáló nélküli :). A lanolin (gyapjúzsír... zsírt ne kenegessünk egérpadra, make sense...) biztos nem az, a nehéz úton tanultam ezt meg :D.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10609) BeStronk válasza gaben22 (#10606) üzenetére


BeStronk
tag

Akkor vagyunk így páran...

(#10610) kelna91


kelna91
senior tag

Ez az egérpad mennyire ajánlott? Kifejezetten ilyen nagy, és lehetőleg térképmintás padot keresek. Logitech Anywhere 2 és G403WL alá menne.

(#10611) jaffa 2843 válasza kelna91 (#10610) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ennyiért simán megéri ilyen méretű egérpad. Én ebay-ről vettem ugyanilyet és teljesen jó. A nyomtatás nem váltja ki az atlaszt, annyira nem jó minőségű a kép, de jól néz ki azért.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#10612) ribizly válasza kelna91 (#10610) üzenetére


ribizly
veterán

Ajánlottnak nem ajánlott (tesztelve nem volt), de már többen vettek és eddig nem volt rá panasz.
Nagyon fontos, hogy olyan helyről kell rendelni, ahol nem hajtják össze a feltekert padot, mert akkor annak annyi.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10613) kelna91 válasza ribizly (#10612) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi a válaszokat, akkor rendelek egyet. :R

(#10614) Rick3D


Rick3D
senior tag

Ezekről mit gondoltok ? PSben meglehetne szerkeszteni a képet méretarányosan. Itt már a kinézet szempontjából tényleg nincsenek határok.
Link
Link

(#10615) gaben22 válasza gaben22 (#10414) üzenetére


gaben22
senior tag

Ez ciki kör volt, de végül iPon elintézte/elfogadta a Zowie PTF-X panaszomat. Levásárolhattam, kb. 4 hónap volt. Ha eddig szidtam őket, akkor azért érdemes megjegyezni, hogy végül sikerült elintézni.

Utána megkérdeztem pár boltot, hogy kapható-e náluk új csomagolással (nem feltekerve) PTF-X és mindenki azt írta, hogy nem. Azon mondjuk meglepődtem, hogy egyik bolt azt írta százas nyagyságrendben adtak már el belőle és eddig csak 1 panaszuk volt. Mindkettő meglepő, nem számítottam rá, hogy az egyik legdrágább egérpadból ennyit elad egy bolt, na meg arra se, hogy csak 1 valaki kért cserét.

Azért akartam másikat, mert érzésre elég elnyűhetetlennek tűnt.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10616) sNk77 válasza gaben22 (#10615) üzenetére


sNk77
aktív tag

Német amazonon páran flatet kaptak. Nézz rá ott. Nekem is kéne már egy flat verzió, imádom azt a padot és az aby14 is azon érzi magát a legjobban.

nádpálca

(#10617) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Tegnapi nap vásároltam egy Logitech G403 egeret.
Kérdésem az lenne, hogy van egy Razer eXactMat X fém egérpadom, amit lassan már 10 éve használok és még a kopás legkisebb jele sincs rajta :). Nekem nagyon bevált, szeretem. Anno a Razer diamondback egerem alá vettem, ami szintén nagyon sokáig húzta. Azóta nem volt profibb egerem, tegnapig.
A kérdésem az, hogy szerintetek maradhat alatta, vagy mindenképp vegyek egy szövetet (az érdesebb oldalát használom az jött be)? Igazból nem akarok úgy járni, hogy a tappancsok pl fél év alatt elkopnak miatta.
Eddig ezzel nem volt probléma, de nem tudom hogy a mai tapik miként bírják.

[ Szerkesztve ]

(#10618) ribizly válasza Pano (#10617) üzenetére


ribizly
veterán

Nincs tapasztalatom a paddal, de az biztos, hogy a Logitech által szállított 2 rétegű talpai (szivacsos + "teflon"-os réteg) nem a tartósság bajnokai.
Ha bevált a pad és nem tapasztalsz anomáliát, akkor szerintem maradhat és max veszel rá póttalpat ha elkopnak.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10619) galaktikus válasza Pano (#10617) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Szia!

Én a topiclakók ajánlására EZT rendeltem a G403-asomra. Tökéletes.. Egymilliószor jobb mint a gyári. :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10620) Pano válasza ribizly (#10618) üzenetére


Pano
addikt

Köszi.
Meglátjuk, gond az nincsen az érzékeléssel. Az egér is úgy halad rajta, mint ha zsírozva lenne :D Szövetet annyira nem csipázom, mert könnyen koszolódik, de még meggondolom. Lehet rendelek valamit magamnak.

(#10619) galaktikus: Hálás köszönet! :) Remélem mire idáig jutok -ha jutok- akkor is kapható lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#10621) eper1971


eper1971
újonc

sziasztok,nézzétek meg légyszí ezt az egérpadot/gamer/,9 hónap használat után így kell kinéznie,v. próbáljam cseréltetni?

[ Szerkesztve ]

(#10622) ribizly válasza eper1971 (#10621) üzenetére


ribizly
veterán

Attól függ, hogy az kopás, vagy csak a ráhulló bőr és kosz ami látszik.
Ez lehet egy jó támpont:
[link]
Egyébként érdemes alacsony fokozaton kicsit megporszívózni, celluxal játszani rajta, hogy amit csak tudsz felszedj róla. Ha az nem segít, akkor ott a mosás. Egyébként meg megpróbálhatod visszavinni, de ezekre nem szokott garancia lenni, amennyiben nem feslik fel a varrás, nem gyárihibás a felület, stb.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10623) eper1971 válasza ribizly (#10622) üzenetére


eper1971
újonc

köszönöm

(#10624) Vanir válasza eper1971 (#10621) üzenetére


Vanir
veterán

Tisztitsd ki, ez csak kosz.;)

(#10625) galaktikus válasza eper1971 (#10621) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Ahogy a kolléga mondja felettem is, ez csak kosz. Én a QCK Mass-omon havonta megcsinálom a kézimosást, mert olyan finom szövet, hogy pillanatok alatt összegyűjti a retket. Melegvíz alatt hidratálómentes szappannal, vagy mosogatószerrel, (én öko mosógatószert szoktam használni), tenyérrel jó alaposan, habosan átdörzsölni, majd szintén alaposan kiöblíteni. Pár óra alatt megszárad és olyan lesz mint amikor megvetted..

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10626) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Teljesen mindegy, menyire tisztítom ki, ezek az olcsó egérpadok "a4 Tech 1000ft / Hama ugare 4000ft" nagyon rosszak
mivel szövet, kimosás után kb 1-2 hét múlva ugrál az egér
már azon is gondolkoztam, hogy nem e az egér rossz.
de hát más felületen nem csinálja
Így hát rendeltem 2000 ért egy Roccat Siru-t
bízom benne, hogy mivel ez nem szövet így jó lesz az egérhez és végre megszűnik ez a bosszantó jelenség
Az egér sem egy nagy cucc, lehet az is cserés lesz ( Roccat Kiro ) ha ezek után sem oldódik meg a probléma.

(#10627) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy Logitech G PRO Wireless egér alá szerintetek jó a Steelseries Qck Heavy egér pad?

Segítséget előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#10628) ribizly válasza Ra's al Ghul (#10627) üzenetére


ribizly
veterán

Természetesen. :K

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10629) Pityu. válasza galaktikus (#10625) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én még nem mertem bele kezdeni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10630) galaktikus válasza Pityu. (#10629) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Nem lehet tönkretenni. Nem papírból van az :K

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10631) Pityu. válasza galaktikus (#10630) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na jó csak írták azt a nem lanolinos vagy milyen szappant.Jelenleg csak ilyen bolti folyékony szappan meg jar mosogató van itthon és gondolom ez mind kettő ki van lőve.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10632) gaben22 válasza Pityu. (#10631) üzenetére


gaben22
senior tag

Én végül bio mosószappant vettem, megnéztem az összetevőit, az alapján gutnak tűnt.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10633) Pityu. válasza gaben22 (#10632) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És hol lehet olyat venni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10634) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy Steelseries Qck Heavy egérpad tisztítása miatt írok.
Olvastam, hogy lehet 30 fokon mosni géppel. Aki már tisztította ilyen módon attól kérdezném, hogy milyen mosószerrel érdemes használni?

Illetve ha kézzel mosnám akkor milyen mosószert / szappant érdemes használni? Megfelel a hétköznapi kézmosó szappan?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#10635) gaben22 válasza Ra's al Ghul (#10634) üzenetére


gaben22
senior tag

Pont 1-2 napja (is) tárgyaltuk ezt, hétköznapi szappanban lehet van lanolin, ami gyapjúzsír. Azzal nem túl szerencsés szerintem. Én bio mosószappannal csinálom, bioboltban lehet kapni.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10636) Pityu. válasza gaben22 (#10635) üzenetére


Pityu.
nagyúr

glicerin is lehet gond a szappannál?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#10637) galaktikus válasza Ra's al Ghul (#10634) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Hello!

Ugyanilyen padom van, csak a kisebbik (Mass). Fogod és melegvíz alatt kézzel átdörzsölöd hidratálómentes mosogatószerrel vagy szappannal. Szerintem géppel kimosni tök felesleges.

Szerk.: Jó a kézmosó szappan is ha az a "jó kézkiszárítós" fajta.

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#10638) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Logitech G PowerPlay-ben több helyen is láttam, hogy kicserélték az egérpadot?
Milyen méretű egérpad fér bele? SteelSeries QcK Heavy egérpad belefér?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#10639) Vanir válasza Ra's al Ghul (#10638) üzenetére


Vanir
veterán

Nézd meg mekkorák a PowerPlay padok, és számold ki, ilyeneket senki nem fog fejből tudni.

(#10640) jaffa 2843 válasza Ra's al Ghul (#10638) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Veszel egyet, majd belevágod. A vastagságára is gondolom figyelni kell. Én oda valami 2mm-est mernék beletenni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#10641) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Sziasztok! Elolvastam az összefoglalóban a speed/controll-ra vonatkozó bekezdést: Érzésre úgy kell elképzelni, hogy a speed a műanyagos, gumisabb érzés, a controll pedig a bársonyra hasonlító?

(#10642) ribizly válasza Sz4bolcs (#10641) üzenetére


ribizly
veterán

Inkább úgy lehet elképzelni, hogy a control az olyan, mint a farmer, míg a speed meg selyem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10643) gaben22 válasza ribizly (#10642) üzenetére


gaben22
senior tag

vagy mint a dörzspapír meg jég :D

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10644) ribizly válasza gaben22 (#10643) üzenetére


ribizly
veterán

Az sem rossz, de azt még mindig nehezebb anyaghoz kötni. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10645) frango13


frango13
aktív tag

Hi!
Van a Razer Goliathus Large-nál nagyobb (Ilyen 550-600x450-600-ig max.) jó minőségű gyors szövet pad(min. 3mm vastag)? Az extra large nem kell. Olyan kéne, amit nem kell nyakon önteni szilikonnal, hogy rendesen csússzon.

:)

(#10646) ribizly válasza frango13 (#10645) üzenetére


ribizly
veterán

Attól már a 450x400-asok is sokkal nagyobbak. Az a méret nem elég? Abból amúgy a QCK+ Limited már egész gyors.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10647) frango13 válasza ribizly (#10646) üzenetére


frango13
aktív tag

Igazából vertikálisan elég a 355mm, de azért még pár centi nem ártana. Szélességre viszont kevés a 444mm. Bizonyos helyzetekben elcsípem a pad szélét.

:)

(#10648) Vanir válasza frango13 (#10647) üzenetére


Vanir
veterán

Ez volt az én bajom is, én nekik írtam, hogy van-e lehetőség egyedi méretre, azt mondták, hogy 500x500x3 mm-est tudnak küldeni 16 dollárért. De ez inkább közepes sebességű.
Ha mindenképp valami itthonról beszerezhető kell, akkor a Zowie G TF-X az 470-es és baromi gyors, de lehet, hogy ez sem lesz elég széles neked.

(#10649) planbmokus válasza frango13 (#10645) üzenetére


planbmokus
senior tag

Gigantus? Esetleg Goliathus Extended?

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#10650) ribizly válasza planbmokus (#10649) üzenetére


ribizly
veterán

Azok meg tudtommal eléggé keskenyek. Nekem pl az azért esett ki anno, mert simán letoltam róla az egeret mondjuk egy ugrálósabb FPS-ben.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.