Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Vanir


Vanir
veterán

Passz és passz, mostanában sajnos abszolút nem volt időm nézelődni a témában, keresgéljetek. Olcsók nem nagyon lesznek, az tuti.

(#10552) FoxiestFox válasza Vanir (#10551) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért figyelem a topikot, hátha bedob valaki egy jót. Én olyan 10k-ig hajlandó vagyok rászánni, és akkor pár évig nem piszkálom.

(#10553) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Megjött az ebay-es olcsó nagyméretű atlaszpad. 1600-ért baromi jó vétel. Huzamosabb ideig nem teszteltem még de ennyiért veszek párat és kitapétázom vele a szobát. Anyaga jó, szuperül kiterül. Elsőre közepes sebességűnek mondanám. Aki ezen akarja megnézni, hogy mi merre van a nagyvilágban annak nehéz dolga lesz, annyira nem jó a nyomtatás, de dizájnos.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#10554) Vanir válasza jaffa 2843 (#10553) üzenetére


Vanir
veterán

Jo hir! Dobj egy linket is plz, szerintem ahany elado, annyi fele verzio van belole.

[ Szerkesztve ]

(#10555) jaffa 2843 válasza Vanir (#10554) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

link

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#10556) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Szükségem lenne egy új egérpadra. Egy nagy méretűre gondoltam. Olyan kellene, amin jól csúszik az egér, nem szöszöl és könnyen takarítható. Nem vagyok márkahű, szóval lehet bármilyen márkából. Max 10.000Ft-ig. FPS játékokhoz kellene. Köszönöm

(#10557) kungzi válasza kungzi (#10556) üzenetére


kungzi
veterán

Azt elfelejtettem, hogy lézeres egerem van! :)

(#10558) FoxiestFox válasza kungzi (#10557) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ugyanilyet kerestem kicsivel feljebb, nincs :D

(#10559) izee válasza kungzi (#10556) üzenetére


izee
senior tag

39cm x 33cm elég? Az allsop raindrop nem szöszöl meg jo is. Egyébként hogy érted a szoszolest?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#10560) rolii92i válasza FoxiestFox (#10558) üzenetére


rolii92i
tag

Lézereshez minőségi hard pad dukál mint amilyen a Corsair MM400.
Büdzsétekbe is még éppen belefér,vegyétek meg szépen majd várjuk a tapasztalataitokat róla :K :D

(#10561) gaben22 válasza izee (#10559) üzenetére


gaben22
senior tag

Ez nekem is "gond" (vagy csak megfigyelés, amit tudomásul vettem), QCK+ Limited is Zowie PTF-X is "felveri" a port az egérre, az eleje elég poros lesz az egérnek. Sajna Pest belvárosában elég nagy tud lenni a por (ahogy mondják a szálló por koncentrációja :D), + valamiért a drágább padok (2 elemű mintával dolgozom) "beporozzák" az egér elejét. Lehet nagyon gyakran kéne takarítgatni az egérpadot, de szerintem előbb-utóbb akkor is ugyanez lenne. Viszonításnak a pár száz forintos Hama nem csinált ilyet, cserébe mondjuk minden másban szar volt :D.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10562) ribizly válasza gaben22 (#10561) üzenetére


ribizly
veterán

Én időnként (heti/2 heti rendszerességgel) a legalacsonyabb fokozaton a bútorra való fejjel át szoktam porszívózni a padot. Persze még így is porol.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10563) quailstorm válasza gaben22 (#10561) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is porszívózni szoktam, nem tudsz mit csinálni ilyen por mellett.

(#10564) icmatyi


icmatyi
újonc

Sziasztok!

Logitech g403-es egérhez, CAD-es tervezéshez, Photoshopos munkákhoz melyik egérpadot tartanátok megfelelőbbnek, pontosabbnak?

Genius GX-speed P100
Genius GX-Control P100

Segítséget előre is köszönöm!

(#10565) Vanir válasza icmatyi (#10564) üzenetére


Vanir
veterán

Egyiket se, az ajánlóból bármit.

(#10566) icmatyi válasza Vanir (#10565) üzenetére


icmatyi
újonc

Erre esett a választásom:

HP Omen
Notebook.hu-n

Ez jól működne szerinted a Logitech g403-al?
Nem feltétlenül lenne ekkor méretre szükségem, de bőven elfér az asztalon.

Ha nem intenzív játékra használom érdemes teflon talpat ragasztanom a gyári helyett?
Talp

Ha igen, akkor melyiket raknád a gyári helyett?
0.5mm-est vagy az 1mm-est?

Segítséged köszönöm szépen, és bocsánat a sok kérdésért.

(#10567) Vanir válasza icmatyi (#10566) üzenetére


Vanir
veterán

Ennyiért ez ultra jó vétel (remeg az ujjam a rendelés felett), és teljesen kompatibilisek természetesen.
A teflontalp az játéktól függetlenül érdemes a jobb csúszás és a tartósság érdekében, viszont Jaffa már nem gyárt. Corepad illetve Hotline amit érdemes venni rá, valamint a Hyperglide hamarosan megjelenteti az erre való talpait, de pontos dátumot nem tudok mondani. Ha gyorsan kell, akkor Corepad, az a németektől jön.

(#10568) ribizly válasza Vanir (#10567) üzenetére


ribizly
veterán

Én gyorsan be is rendeltem. :D
Munkahelyre nagyon is jó lesz. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10569) Vanir válasza ribizly (#10568) üzenetére


Vanir
veterán

Két dolog miatt nem rendeltem be végül: 1. hónap vége van 2. van már itthon egy. ;]

(#10570) ribizly válasza Vanir (#10569) üzenetére


ribizly
veterán

Úgy érthető, ha van már.:)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10571) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! A szövet Aula egérpad jó? Most akciós a BestByte-ban.
Ja és egy Logitech Anywhere 2 működne rajta?

[ Szerkesztve ]

(#10572) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Az összefoglalóban van egy excel tábla az ajánlott egérpadokról, abban szerepel egy CM Storm Swift-RX ez ugyan az mint ez: [link]

Van valami hátránya ennek a típusnak? Egy Logitech G 400 alá kellene.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#10573) sNk77 válasza belaazallat (#10572) üzenetére


sNk77
aktív tag

Én anno 1200 forintért vásároltam ezt, kiárusítás volt, csak sajnos az én egeremmel nem volt jó és ezért eladtam aprón, de most lehet veszek egyet ha ilyen olcsó megint. Mert a felülete nekem bejött, én gyors padnak mondanám, de még mindig kontrollálhatóbb rajta az egér mint egy Goliathus Speeden amivel egy gyorsaságba sorolnám. Az Abyssus 2014 szenzora nem szerette, elmászott a kurzor, általában bal irányban tért ki, miközben lefele akartam húzni. Nem tudom a te egereddel kompatibilis-e, de én most akarok egeret váltani aminek ebből a szempontból jobb szenzora van, szóval kösz a linket. :K

nádpálca

(#10574) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Szeretnék egy csuklótámaszt és egy egérpadot. A singcsontomnál lett egy pici dudor, arra vezetem vissza, hogy nincs alátámasztva és arra nehezedik az alkar/csukló. Tudtok ajánlani valamit ilyen célra? Játékra abszolút nem kell, hogy megfeleljen, nem játszom olyan játékkal, amihez aktív egérhasználat szükséges. Inkább Photoshop munkákhoz lenne fontos. Jelenleg egy Logitech M215-ös egeret használok, de a fényképszerkesztések miatt hamarosan lecserélem valami profibb eszközre. Addig is, most vettem rá Corepad teflont. Méretben 22 x 60 cm a határ, szóval hely az van. Árban maximum 20.000 forint a pad és a csuklótámasz együtt.Vagy, ha van konkrétan egyben lévő csuklótámaszos is, ami ajánlott, szívesen megnézem ártól függetlenül.
Külföldi rendelés nem áll távol tőlem.
Köszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10575) ribizly válasza Astrasattila (#10574) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem ezt kéne beszerezni:
link
Nem tudom honnan a legolcsóbb (előfordulhat, hogy itthon is forgalmazza valaki), de amazon.de-n is van:
link

Egyébként a Razer,nek, Roccat-nek van egyebeépített megoldása is.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10576) Astrasattila válasza ribizly (#10575) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszönöm szépen! Ez a támasz jónak tűnik így első ránézésre. A gyártó honlapján olcsóbb és ha jól néztem, ingyen posta van hozzá. Megnéztem a Razer és a Roccat termékeit, nem szimpatikusak, így, szerintem a csuklótámasz adott, nézek hozzá egy megfelelő egérpadot.

(#10577) kelna91 válasza kelna91 (#10571) üzenetére


kelna91
senior tag

Valaki? Milyen egérpad jó a Darkfield szenzorhoz?

(#10578) ribizly válasza Astrasattila (#10576) üzenetére


ribizly
veterán

Ajánlott listából bármi jó, de gondolom valami kisebb kell oda. Én elfogult vagyok és kb csak a QCK-k, a Razer Goliathus Speed-ek meg a Kodiak Limited-ek felülete nem kezdi ki a bőrömet az eddig kipróbáltak közül. Mondjuk Glorious padom nem volt, de ha már pont rendelsz tőlük akkor egérpadot is rendelhetsz.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10579) Astrasattila válasza ribizly (#10578) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszönöm! Kipróbálom a csuklótámasz/egérpad kettőst. Ha nem jön be, átnézem az ajánlott tételeket és a javaslataid. :R

(#10580) Vanir válasza kelna91 (#10577) üzenetére


Vanir
veterán

Az Anywhere lenyege tudtommal, hogy abszolut nem haklis a feluletre, igy ha mindenkepp az Aulat venned, akkor vedd. En mondjuk sok jot nem hallottam a markarol, gyanitom, hogy nem egy extra tartos/minosegi darabrol beszelunk. De ne legyen igazam.

(#10581) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok,

Hyperglide egértalpat amit még a szebb időkben Jaffától lehetett beszerezni , van valami alternatíva ? Logitech G303

(#10582) NextError


NextError
tag

Sziasztok!
Zowie EC1-a(hyperglide talppal) egér mellé milyen padot ajánlanátok főleg CS-hez, Fortnitehoz, pubg-hez. Low sens Fps játékokhoz? Qck heavyt néztem, most egy asus rog strix edge van viszont ez picit szerintem gyors, illetve elég vékony is. Mik a tapasztalatok a qck heavy-vel? Nem rossz hogy nincs levarva? Nem kényelmetlen? Milyen alternatívák vannak még Hyperx fury s pro?
Segítségeteket előre is köszönöm! :D

[ Szerkesztve ]

(#10583) ribizly válasza NextError (#10582) üzenetére


ribizly
veterán

A QCK-k (kivétel a Limited-ek) mind varratlan széllel rendelkeznek, de egyáltalán nem zavaró.
A HyperX anyaga kicsit durvább, de ha már QCK, akkor ezt érdemes most:
[link] (ez egy QCK+).
Amúgy a QCK Heavy is egy nagyon jó pad ám. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10584) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Látom itt többen dícsérték a Tesoro Aegis X3-t, én meg nagyon szenvedek vele és nem tudom mit csináljak. A dobozában úgy össze volt tekerve, hogy teljesen hullámos/pöndörödő volt az egész. Egyáltalán nem akart kiegyenesedni, tettem rá könyveket, de így is nagyon sokáig tartott mire valamennyire kiegyenesedett. Viszont kb az egész középső részén lassan és akadozva mozog az egér, csak a két szélén működik jól. Most kimostam hideg vízben, de utána sem változott semmi. Ki lehet ezt vasalni, vagy mit csináljak vele?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#10585) Vanir válasza Visormail (#10584) üzenetére


Vanir
veterán

Aki dicserte az fogalmatlan a temaban. Hulladek az a pad minden tekintetben.

(#10586) Visormail válasza Vanir (#10585) üzenetére


Visormail
addikt

Na, de eddig az ezer forintos sandberg-et szoktam használni. Gondoltam azt a szintet csak kellene hoznia 5x áron, csak tartósabb kivitelben.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#10587) Vanir válasza Visormail (#10586) üzenetére


Vanir
veterán

Igazából ez a lényege az ajánlónak, hogy ne essen a júzer ilyen hibába. :)

(#10588) gtamate2 válasza Visormail (#10584) üzenetére


gtamate2
veterán

Én kétoldalú ragasztóval odaragasztottam anno az asztalhoz, úgy valamennyire használható volt.
Ja neked mással van problémád. Milyen egér megy rajta?

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#10589) Visormail válasza gtamate2 (#10588) üzenetére


Visormail
addikt

Szerintem az a baj, hogy még mindig hepehupás, nem sikerült teljesen kiegyenesíteni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#10590) FoxiestFox válasza icmatyi (#10566) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én vettem egy ilyet amúgy. Jól móködik lézerrel is, jól levettem az érzékenységet, hisz elég nagy pad, lehet hadonászni. Kicsit CS:Source-oztam, jó volt, csak szokni kell ezt a méretet.

(#10591) L.Szabi


L.Szabi
tag

Hello jelenleg egy asus egérpadot használok, illetve van egy jó pár éves qck-m. Igazából valami "speed" egérpad féleséget szeretnék, mert kicsit zavaró, hogy apró mozdulatoknál nagyon "tapad" az egér a padhoz ,és így nehéz apró mozdulatokat végezni, tehát jó lenne, ha kisebb ellenállása lenne a padnak. Remélem érthető mit mondok :)

Ilyesmit tudtok ajánlani minőségi és viszonylag nagy kivitelben? Zowie g-sr jó lehet vagy az is inkább tapadós, "control" felület?

A pisztácia kifogyott.

(#10592) ribizly válasza L.Szabi (#10591) üzenetére


ribizly
veterán

Mekkora méretben, mennyiért? Szín, varrott szél?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10593) gaben22 válasza L.Szabi (#10591) üzenetére


gaben22
senior tag

G-SR control, Zowie PTF-X speed, utóbbit csak akkor, ha már az új csomagolással (nem feltekerve) tudod venni, máskülönben reménytelen.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10594) ribizly válasza gaben22 (#10593) üzenetére


ribizly
veterán

Én senkinek nem ajánlok már jószívvel Zowie padot.:N
dobragab jóvoltából volt szerencsém kipróbálni a régi G-SR-t. Az egy tényleg jó pad volt.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10595) L.Szabi válasza ribizly (#10594) üzenetére


L.Szabi
tag

Nagy méret, 40x35 vagy 45x40 ilyesmik, de nem kell extended egész asztalos. Ár mindegy, de azért ne hat számjegyű összeg legyen :D

Amúgy kivitel az majdnem mindegy, nem vagyok finnyás, steelseries nem varrot az is jó, asus varrot az is jó nekem. Inkább a funkcionalitás lenne a lényeg.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott.

(#10596) sNk77 válasza L.Szabi (#10591) üzenetére


sNk77
aktív tag

A gsr pont ez a "tapad" kategória, nekem pont ez volt vele a bajom.

nádpálca

(#10597) ribizly válasza L.Szabi (#10595) üzenetére


ribizly
veterán

Razer Goliathus Speed Large
Steelseries QCK+ Limited
Kodiak Limited L
Ezek biztosan gyorsabbak, mint a sima QCK.
Még érdemes lehet hyperglide-ot venni az egérre.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10598) L.Szabi válasza ribizly (#10597) üzenetére


L.Szabi
tag

Rendben köszi valamelyikkel mindenképp teszek egy próbát majd!

A pisztácia kifogyott.

(#10599) shaddy1027 válasza Vanir (#10339) üzenetére


shaddy1027
tag

Követtem a példádat és a sale alkalmával szereztem 25-5 dolláros kupont így a 70x30 centis egérpad motoros mintával 2700 forintra jött ki /db mert hármat rendeltem rögtön ;]
Augusztus 31. rendeltem és már tegnap óta használom!
Csomag kibontás után az "illata" valami borzalom, még most is kegyetlen.
Gondolom a méret miatt ezeken semmi hullám nem volt, lerakva az asztalra teljesen sima volt a felületük, csomagolás szintén nejlonos!
Két nap után annyit tudok mondani ez tényleg megéri az árát és nem gondoltam volna, hogy ennyire bejön majd! G102-vel remek kombinációt alkotnak. Bátran ajánlom mindenkinek én is! :R

"Azt hittem, ha a megfelelő szabályokat követi az ember, akkor végül győzhet." Harold Finch

(#10600) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Lehet ismét kapni COUGAR Arena Black egérpadot.

Vettem , nekem nagyon bevált.

Link:

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.