Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Egérpad problémám lehet, azért remélem, hogy egy G403 szenzora 4-5 hónap után nem ilyen szar. Nem tudom, idáig sima 500 ft-os műanyag padjaim voltak, csukló méretre kb. esküszöm azon jobban ment a játék, 3.2-es css mouse sensivel.

Néha mintha beakadna az egér szenzora, és egy láthatatlan falba ütközne, csak remeg a képernyő, miután felemelem az egeret és helyet változtatok, már jó.

Nagyjából a pad is az egérrel egyidős, idáig soha nem kellett mosnom őket, lehet mostantól kéne? :D SS Qck a pad.

(#10052) gunnyescobar válasza HdRew (#10051) üzenetére


gunnyescobar
csendes tag

Nekem is pontosan ugyanezt csinálta a Qck+-om. Szerintem megvolt már 1-2 éves mikor elkezdte. Ha gyorsan akartam fordulni és ezért rántottam az egeret akkor beakadt aztán csak pislogás volt. Nekem azt mondták egyszer, hogy Qck az 5-6 hónapot bír. Mondjuk gondolom játékos, felhasználó függő. Én nem játszok nagy sensivel így viszonylag gyakran előjött a hiba, de aki csak arra használja rajta az egeret ,hogy pl. böngésszen az soha nem fog ilyet tapasztalni. A mosás nem segít mivel én rendszeresen tisztítottam mégsem volt okés.

(#10053) ribizly válasza gunnyescobar (#10052) üzenetére


ribizly
veterán

Ez így gáz. Nekem a régi kis, sima QCK sose csinált ilyet, pedig évekig volt használva, mindenféle tisztítás nélkül.
A G403 tud ilyen felület feltérképezést az LGS-ből. Az megoldhatja a problémát. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10054) chopin42


chopin42
őstag

Szevasztok! Sajnos egeret kellett váltanom, amihez padot keresek: Asus Rog Sica.
Ez jó lenne (hp omen 100)? Megy a szenzorral? Nagyobb nem kell, nem fér el. Ennyi a max, amit áldoznék. Ennél van jobb? Esetleg apróról van jobb vétel? Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#10055) Limiter82 válasza Vanir (#10047) üzenetére


Limiter82
csendes tag

Köszönöm nektek.
Élőbén nem volt a Kecskeméti MM-ben.
Vettem egy A4 bloody-t. [link]
Úgy voltam vele, hogy a gyerekek úgyis nyírják (kakaó, keksz stb) jó lesz ez. Nem a simát hanem a dúrvább vásznat vettem. Nem bántam meg pubg-hoz megfelelő a régi gagyi kopott helyett.

(#10056) Vanir válasza chopin42 (#10054) üzenetére


Vanir
veterán

Jo lehet, ugy sejtem ugyanaz a felulete van, mint a nagyobbiknak.

(#10057) chopin42 válasza Vanir (#10056) üzenetére


chopin42
őstag

Köszönöm, tehát a szövet kompatibilis a szenzorral? Olvastam valamit az összefoglalóban, hogy nem minden pad jó minden egérhez. Másik kérdés, hogy ez is mosható, mint a qck? eléggé izzad a kezem, bírnia kell a vizet...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#10058) Vanir válasza chopin42 (#10057) üzenetére


Vanir
veterán

Elvileg ugyanaz, mint a QcK, csak rebrandelve van. Mosassal ovatosan es ne tul gyakran.

[ Szerkesztve ]

(#10059) chopin42 válasza Vanir (#10058) üzenetére


chopin42
őstag

Rendben, már rendelem is, köszönöm! (Eddig ilyen 200 Ft-os noname kopott cucc volt, amiről már leázott a textil a kezemtől. Ez lesz az első igazi egérpadom.)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#10060) HdRew válasza ribizly (#10053) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi, valamelyest mintha segített volna, de még így is előjön néha a jelenség.

Mindegy, azt hiszem majd rendelek egyet Kodi papától. :)

(#10061) ribizly válasza HdRew (#10060) üzenetére


ribizly
veterán

Én is azt tervezem. Csak kár, hogy nincs a nagyból piros... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10062) novakalex


novakalex
aktív tag

NATEC Genesis M12 maxi mennyire ajánlott a kategóriájában?

(#10063) Vanir válasza novakalex (#10062) üzenetére


Vanir
veterán

Nincs róla adat, de alapjáraton elég gány márka.

(#10064) novakalex válasza Vanir (#10063) üzenetére


novakalex
aktív tag

SKILLER SGP1 XXL?

(#10065) Vanir válasza novakalex (#10064) üzenetére


Vanir
veterán

Ami az ajánlóban benne van, arról van tapasztalatunk.

(#10066) Tomcsikk


Tomcsikk
csendes tag

Sziasztok! Nagyobb egérpadot keresek egy Steelseries Rival 310 hez. A HyperX Fury S Pro (L) a Glorious G-HXL és esetleg a Steelseries Qck+ on gondolkodom. A Qck+ ra zért írtam hogy esetleg mivel nem tudom hogy mennyire hátrány nála hogy nincs varrva a széle.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#10067) novakalex válasza Vanir (#10065) üzenetére


novakalex
aktív tag

Köszi!

berendeltem a DM Pad XL-t, remélem nem fogok csalódni benne. HP Omen Rival 300 kerül rá!

(#10068) Vanir válasza novakalex (#10067) üzenetére


Vanir
veterán

Nekem van egy, szerintem király cucc. :)

(#10069) TeebyKay válasza Tomcsikk (#10066) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem málik szét se semmi attól mert nem varrott a széle, igazából bármelyik mehet amelyik tetszik.

(#10070) ribizly válasza Tomcsikk (#10066) üzenetére


ribizly
veterán

A régi QCK-im egyikének széle sem kezdett el bomlani, pedig nem voltak kímélve. Szóval ez nem kell szempont legyen. Úgy emlékszem kb a régi Razer meg Roccat padoknál volt ez inkább gond.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10071) chopin42


chopin42
őstag

Megjött a Hp Omen 100. Nagy, és kényelmes, elsőre (3 perce használom). Az egér szépen siklik, egyelőre gyári talpakkal használom (Rog Sica), hamarosan érkeznek a cseretalpak :D (ez úton is köszönöm jaffa 2843-nak!). Remélem hosszú távon beválik, sosem gondoltam, hogy ennyit költök egérpadra... :C

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#10072) ribizly válasza chopin42 (#10071) üzenetére


ribizly
veterán

Költesz majd még többet is... ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10073) gtamate2


gtamate2
veterán

Teszteltem KODIAK újabb limitált padját, reméljük ez sem fog kopni, az elődjéhez hasonlóan. Nekem nagyon elnyerte a tetszésem. :)

*Sn0w

(#10074) ribizly válasza gtamate2 (#10073) üzenetére


ribizly
veterán

Egy G102/203 tesztet tudnál még rajta tolni csak így komment formájában? Ha elérhető valahol a környezetedben egy ilyen egér.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10075) gtamate2 válasza ribizly (#10074) üzenetére


gtamate2
veterán

Nincs sajnos, de ha a rival 100-nak nem volt kínja, szerintem a Mercury-nak sem okoz problémát

*Sn0w

(#10076) ribizly válasza gtamate2 (#10075) üzenetére


ribizly
veterán

Na nehogy rendeljek... :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10077) gtamate2 válasza ribizly (#10076) üzenetére


gtamate2
veterán

Csak nem te is beleszerettél? :D

*Sn0w

(#10078) ribizly válasza gtamate2 (#10077) üzenetére


ribizly
veterán

Én már korábban is szemeztem a kék nagy padjával. Amikor ez megjelent igen megtetszett, de vártam mi lesz róla a vélemény. Na az megjött és így még egy érv, hogy legyen... :U
Mondjuk akkor kiszórom a felesleget (valamelyik(ek)et: Allsop Raindrop XL, Goliathus Large Speed, QCK+ Limited).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10079) gtamate2 válasza ribizly (#10078) üzenetére


gtamate2
veterán

Nekem az előző dizájn annyira nem jött be, ez viszont nagyon bejött. Egérpadot eladni? Ejj :D

*Sn0w

(#10080) Vanir válasza ribizly (#10078) üzenetére


Vanir
veterán

Raindrop majd jöhet. ;]

(#10081) gunnyescobar


gunnyescobar
csendes tag

Ezzel én is szemezgettem :)) , nagyon jól néz ki és jó cucc mint az a tesztből is kiderült.

(#10082) gaben22 válasza ribizly (#10078) üzenetére


gaben22
senior tag

QCK+ Limited felesleg lett???

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10083) ribizly válasza gaben22 (#10082) üzenetére


ribizly
veterán

Így lehet azzá válik... :U
De most előbb ez legyen meg. Utána tudok dönteni a többi sorsáról. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10084) ribizly válasza gtamate2 (#10077) üzenetére


ribizly
veterán

Röviden: De. :DDD
[kép]
Véleményt majd holnap, ha volt időm kicsit próbálni milyen. De a design meg ahogy az asztalon kinéz egyszerűen brutál! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10085) gtamate2 válasza ribizly (#10084) üzenetére


gtamate2
veterán

Hehe, ilyen az amikor elcsábít valami. De teljes mértékben megértem, nagyon jól néz ki ez a dizájn :) A Mercury-val hogy muzsikál?

*Sn0w

(#10086) ribizly válasza gtamate2 (#10085) üzenetére


ribizly
veterán

Az majd este kiderül. Lesz kb. 2 órám használni rendesen. Utána majd írok róla kicsit hosszabban is.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10087) ribizly válasza gtamate2 (#10085) üzenetére


ribizly
veterán

Na kérem szépen.
Hol is kezdjem. Kezdeném ott, hogy Kodiak barátunk egy hihetetlen fazon! :C
Tegnap este írtam rá, hogy kéne egy aláírt pad, ma délben már odaadta volna. Végül délután már nálam volt a szajré. Korábban is szemeztem a Kodial XXL-el, de az a design nem volt annyira ínyemre. Majd januárban megláttam ezt a csodát. Egészen addig akartam mindenképpen várni egy vásárlással, amíg innen valaki nem teszteli, erre tessék! :D

Nekem eddig ezek a kedvelt padjaim voltak / vannak:
Steelseries QCK, Steelseries QCK CoD BO Special edition, Xiaomi XL, Zowie G-SR, Allsop Raindrop XL, Razer Goliathus Large Speed, Steelseries QCK+ (HP Omen kiszerelésben), QCK+ Limited és most akkor a Kodiak Limited. Szóval mondhatni már meg sikerült tapasztalni ezt-azt.
Az első, ami feltűnik az az, hogy elég súlyos egy darab. Az eddigi padjaim mind vékonyabbak voltak, ez pedig kis túlzással 2x olyan nehéz, mint a QCK+ Limited. Nálam egy ideje gond van az asztalra tapadással (kb. az Allsop meg a Xiaomi-n kívül minden mászkál, de még a Razer padja egészen a helyén tudott maradni), de ez a súlyánál fogva egészen korrekt módon helyén marad normális esetben. Persze már egy ideje le vannak nálam fogva a padok felül a hangfalaimat tartó kis állvány lávaival, így ez már nem gond. :U Egyébként tapadást tekintve valahol a Razer meg a QCK+ Limited között helyezném el, ami elég jó hely szerintem.
Amikor kiteríted a padot akkor megvan a WoW érzés. :Y De tényleg. Nem láttam még ennyire megkapó egérpadot eddig. A Razer design-ja nálam a szinek megválasztásával vérzik el, az Allsop is kicsit túl élénk nekem. A QCK+ Limited volt eddig a leginkább jó cucc design-ban, de komolyan mondom ez arra is ráver legalább egy kört. Tudom sokan a QCK+ HyperBeast-et is bírják, de az nekem már a csicsás kategóriába sorolódik. Amit szerintem nagyon fontos megemlíteni, hogy nem fehér a pad. Kb. mindenhol van egy kis "piszkos" hatású textúrázás. Nekem kegyetlenül bejön. :)
A Logitech G102 Mercury szenzora szépen dolgozik rajta, sajnos nem tudom rá fogni, hogy nem megy a CS vagy a PUBG. :DDD

De milyen is a pad használat közben?
Kezdjül azzal, hogy egyből kisimul a pad! Na ezt kb. egyik drága gyártó cucca sem tudja még egy hét elteltével sem, csak amelyik eleve kiterítve árulja. Nem tudom itt mitől van, de ez egy hatalmas piros pont (a már eddigiekhez pluszban).
Sebességét tekintve nekem lassabbnak tűnik, mint a QCK+ Limited (és így ezektől is lassabb: Razer GLS, Allsop RXL), viszont ez nem feltétlenül rossz. Nekem tömör teflon talpak vannak az egereimen, és eddig inkább a Speed felé voltam arccal, de ez most meglepett. Sokkal jobban tudom kontrolálni az egeret, mint eddig kb. bármelyik padomon. Ami más még az eddigiekhez képest, az amit az elején írtam: Elég vastag a jószág. Gondolom a QCK Mass padok is ilyen vicces érzetet nyújtanak. Jó érzés rajta tartani a kéz bármely részét. Apropó. Nekem mint kiderült eléggé érzékeny a csuklóm az ilyen olyan padok anyagaira (elsősorban a Zowie G-SR-nél jelentkezett pirosodás, égető érzés). Na itt nem lesz ilyen gond. A felület nagyon kellemes, lágy anyagnak tűnik.

Gondolom aki eddig elolvasta az már sejti, hogy én nagyon elégedett vagyok ezzel a termékkel. Egy aláírt példányt kértem (lásd bal felső sarok), de lehet kéne még egyet rendelni (már ha még van belőle) és azt eltenni, mert ha Kodiak így folytatja (és miért ne tenné :DDD) ebből még akármi is lehet. Én mindenkinek ajánlom!

És halkan jegyzem meg, hogy asszem a többi padom sorsa ezzel megpecsételődött. ;]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10088) gtamate2 válasza ribizly (#10087) üzenetére


gtamate2
veterán

Örülök hogy bejött, szerintem is nagyon minőségi pad lett, viszont gyorsaságra én ugyan olyan gyorsnak érzem, mint a Hyper Beast editiont. Azt egyből gondoltam, hogy ez nem fogja a csuklódat irritálni, valami elképesztő jó módon oldották meg a varrást.
Kodival beszéltem, azt mondta gyártót váltott, ez a pad már minőségre jobban sikerült, mint az elődje, ezt a széleken és a tömegen lehet érezni, illetve ezért tudott komolyabb dizájnt legyártatni.

Jó tudni, hogy a Mercury szenzor is kompatibilis vele, jó egerészést :)

Már csak egy fehér billentyűzet hiányzik hozzá. ;]

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#10089) ribizly válasza gtamate2 (#10088) üzenetére


ribizly
veterán

Fehér billentyűzet biztosan nem lesz (elég, ha a keycap set esetleg majd egyszer kicsit szürkébe hajlik, meg amúgy is fehér a LED). :N Azt nagyon sajnálom, hogy a fehér G102-mnek annyira puha a bal gombja (légy átkozott Logitech QC), hogy amit ezelőtt sosem tapasztaltam: többször is lenyomtam véletlenül, ezzel pedig kellemetlen módon felhívtam magamra a figyelmet. Pedig azzal lenne az igazi. :DDD
Az amúgy biztos, hogy a QCK+ special edition-k (mint pl az említett Hyperbeast) meg a QCK+ Limited nem azonos felülettel rendelkezik azok alapján, amit eddig olvastam, és amit írsz az is ezt támasztja nekem alá.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10090) demmer123


demmer123
őstag

Kingston HyperX FURY S Pro L és a ROCCAT Taito 2017 Mid-Size között sok a különbség?

Melyik a gyorsabb pad?Vagy egyforma a sebességük?

(#10091) Vanir


Vanir
veterán

Allsop Raindrop XL nagyon kiraly! Mint a takony, ugy csuszik. :DDD

(#10092) ribizly válasza Vanir (#10091) üzenetére


ribizly
veterán

Én megmondtam. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10093) Tomi_Sci válasza ribizly (#10087) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Képek alapján nagyon hajaz az Xtrfy padok anyagára. Azaz fényesebb, csúszós, műanyagos. Mennyiben tudod ezt megerősteni? Olyasmit keresek mint egy QCK csak gyorsabb verzióban. Az Xtrfy és a Razer speed padjainak a sebessége bejön, csak az anyaguk nem.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10094) ribizly válasza Tomi_Sci (#10093) üzenetére


ribizly
veterán

XTRFY pad még nem volt a közelemben, de a QCK-tól egyértelműen jobb az anyaga. A sima kis QCK-mhoz képest kellemesebb és gyorsabb. A Razer Speed padja viszont egyértelműen gyorsabb.
Én most el is dobom a többi cuccomat ebből lesz egy backup. Ez lett a döntés.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10095) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, most hogy (vagy előbb-utóbb) Zowie nem feltekerve fogja szállítani az egérpadjait, szerintetek gariba ki lehet cserélni (ipon) egy soha ki nem egyenesedő padot?

Mondjuk én nem kicserélném, hanem fejbe dobnám azt a hülyét Zowie-nál, akinek nem tűnt fel, hogy egy 10k-s egérpad sose egyenesedik ki, de nem baj áruljuk így...

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10096) gtamate2 válasza gaben22 (#10095) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem tartom esélyesnek. Egyébként én nem vagyok annyira elájulva a Zowie padoktól, a gumis alja nem tapad valami jól, a felülete pedig egész jó, de meg is kérik az árát..

*Sn0w

(#10097) ribizly válasza gaben22 (#10095) üzenetére


ribizly
veterán

Hajszárító + lexikon kombó nem segít?
Egyébként én inkább a.Zowie-nak írnék közvetlenül. Ipon tuti elhajt...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10098) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Téma összefoglalóból jól veszem ki, hogy a Steelseries Qck-t lehet mosógépben is mosni?

(#10099) gaben22 válasza ribizly (#10097) üzenetére


gaben22
senior tag

találtam otthon egy nagyobb hengert (dobozánál mondjuk nem sokkal nagyobb sajnos), másik irányba feltekertem + radiátorra tettem, este megnézzük, tartok tőle, hogy meg fog repedni a felület. Próbálkoztam egy nagy vödörrel + törölközőkkel kitömve de az kevés visszairányú feszítés volt neki...

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10100) TeebyKay válasza Hokunda (#10098) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen, de csak kímélő programon és nem túl gyakran.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.