Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) hoto4320


hoto4320
tag

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kérdezni a Artisan Hien Mid padokról?

Úgy látom itthol nem nagyon lehet kapni....

(#11252) 4nick8 válasza hoto4320 (#11251) üzenetére


4nick8
őstag

Beszerezhetetlen.

(#11253) hoto4320 válasza 4nick8 (#11252) üzenetére


hoto4320
tag

Előszeretettel használják a pro gamerek, gondolom ott van a szeren....
Ennyire felkapott?

(#11254) Zaied válasza hoto4320 (#11253) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Attól függ hol nézed, én hyperx padokat láttam soknál, viszont én nem vagyok ezektől elájulva.
Meg egy sima fekete padot vehetsz bárkinél szinte...
Már régóta nincsenek nagy megfejtések egérpad téren.
Meg vehetsz a világ végéről egy jó padot, aztán mikor megkapod látod hogy megtört, nem egyenesedik ki stb...

Sok egérpad ott van a szeren csak nem szponzorja a proknak :))

[ Szerkesztve ]

(#11255) ribizly válasza hoto4320 (#11253) üzenetére


ribizly
veterán

Azért azt vegyük észre, hogy ~80€-t nem annyira éri meg kiadni egy pad-ért, amiről semmit nem tudni igazán. Ha valaki éppen Japánban jár, akkor persze vásároljon be belőle, de az sem örökéletű.
80€-ból kb. kijön 2-4 (ajánlott) gyártó 1-2 padja és akkor lehet mazsolázni, hogy melyik is felel meg igazán.
Én inkább bevásárolnék egy ilyen sort:
- Razer Goliathus Speed
- Kodiak Limited
- QCK+ Limited
- QCK+ Special edition (PUBG, FAZE, ...)
- QCK+
- Xtrfy GP2
- Zowie G TF-X

Mind teljesen más anyag, sebesség és több design.
Én például mióta ráleltem Kodiak Limited XXL-re nincs ami felvenné vele a versenyt. És nem csak a design-ra gondolok, hanem arra is, hogy a bőrömmel érintkezve mennyire kellemes. Sose hittem volna, hogy nem sima fekete padom lesz.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11256) ribizly válasza Zaied (#11254) üzenetére


ribizly
veterán

+1
Vettem anno Hyperx Fury S Pro-t és kb. 3 perccel a kibontás után már ismét a dobozában pihent és ment vissza a boltba.

A kilapulást meg nem is tudom hogy jellemezzem.
A QCK+ PUBG edition-öm 2 hét alatt sehogy sem lapult ki, pedig már mindent rápakoltam, melegítettem, szugeráltam, ... :DDD
A legtöbb vastagabb pad nem lapul ki 100%-osan kb. soha.

Azt tudni, hogy az új Zowie G TF-X-k (legalábbis az Aqua-ból) már "lapra vannak szerelve", illetve Kodiak a padjait egymásra halmozva (kilapítva) tárolja és csak a postázás idejére van feltekerve.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11257) hoto4320 válasza ribizly (#11256) üzenetére


hoto4320
tag

Jelenleg Razer controll padot használok......én a Logitech G640 paddal jártam így, kb 1-2 órát játszottam vele és ment a billentyűzet alá :)
A Kodiak padok nekem is tetszenek....tényleg sok jót hallani róluk.
A QCK+ limited és sima között anyagában van különbség?

(#11258) Zaied válasza ribizly (#11256) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A Kodiak padjait én is azért szeretem mert nagyon kellemes a tapintásuk. Kedvelem a normális grafikával rendelkező padokat, de eddig nem sok normálishoz volt szerencsém. A Kodiak Limited és LnD nagyon bejön.
Én azt nem hittem hogy valaha lesz "fehér" padom :DDD

Nekem vot az 10 perc is Hyperx, gyorsan elajándékoztam, boldogítson mást:)

Vettem nemrég egy Puretrak padot, az is szépen kirúgta magát, szinte azonnal.
Folyamatban van GP1, Nip Ice, Xizt azokért még izgulok

A QcK Limited és a simák közt szerintem elég sok különbség van, elég a HyperBeastre gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#11259) pigatt válasza Zaied (#11248) üzenetére


pigatt
őstag

Azért a biztonság kedvéért tudtok ajánlani pár Control XXL (800 - 900 x 300 - 400 x 3 - 4) padot, lehetőleg nem varrott széllel, de ha varrott akkor legalább simuljon ki teljesen, fekete lenne a legjobb. :) Esetleg mi a vélemény erről: [link]

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#11260) Zaied válasza pigatt (#11259) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nem vagyok otthon a control padokba, főleg ekkora méretbe.
Elsőre így én Qck nagy padjait mondanám, de szerintem már a nem varrott szélűt nem forgalmazzák :DDD [link]
Elvileg a GP2 is control ribizly azt hiszem próbált már ki egyet, de az varrott szélű.
A Cougarok régen nem simultak ki, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#11261) pigatt válasza Zaied (#11260) üzenetére


pigatt
őstag

GP2-nek az XXL mérete túl nagy, akkora helyem nincs, kisebbet meg nem szeretnék a megadott méreteknél, mert nagyon megszoktam és szeretem, hogy a bal csuklóm is egérpadon van. :) Esetleg a Taito Control simulásáról van tapasztalat? A QCK-ról nem találtam egyértelmi infót, hogy most control vagy speed, vagy micsoda, annyit írnak róla, hogy mindenre is jó, csak ebből nehogy az legyen inkább semmire mint mindenre. :)

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#11262) ribizly válasza hoto4320 (#11257) üzenetére


ribizly
veterán

QCK: sima fekete, közepes sebesség
QCK varrott: ugyanaz, mint a sima QCK
QCK heavy: vastagabb QCK
QCK special edition: mintás és általában kicsit gyorsabb, mint a sima, nem varrott
QCK Limited: varrott szél, gyorsabb, mint a sima
Nem nagyon lapulnak ki a széleken a QCK+-ok. :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11263) ribizly válasza Zaied (#11260) üzenetére


ribizly
veterán

Sajna azóta sem jutottam el (és ahogy a dolgok most állnak egy ideig nem is fogok egy darabig még) Pixel-be átvenni. Majd ha ez az őrület lezavaródik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11264) Zaied válasza pigatt (#11261) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Értem. Hát én még Taito padot nem használtam szóval passz. Razer Goliathus Control?
A QCK az ilyen álltalános pad, a különleges kiadások álltalába inkább speed, de a simák mint amit linkeltem közelebb van a controlhoz szerintem.
És minden ember életébe van vagy volt már egy QcK XD szóval semmiképpen se rosszak.

(#11265) Zaied válasza ribizly (#11263) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nekem elvileg lesz holnap egy GP1 em kíváncsi vagyok már...

(#11266) ribizly válasza Zaied (#11264) üzenetére


ribizly
veterán

Razer Goliathus Control-t én őszintén nem ajánlanék.
Nagyon furcsa az egész textúrája az anyagnak.
Meg az egér "ugrál" rajta. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11267) Zaied válasza ribizly (#11266) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Én is utolsó utáninak mondanám (mocsok ronda ha megkopik és meg fog :) ) , a Qck szerintem jobb lenne vagy a Taito control.

[ Szerkesztve ]

(#11268) 4nick8 válasza hoto4320 (#11253) üzenetére


4nick8
őstag

Az CS:Go profi közül hárman használják. Europában szerintem nincs. Japánból tudsz rendelni látatlanban.

(#11269) ribizly válasza 4nick8 (#11268) üzenetére


ribizly
veterán

És akkor mielőtt nekimégy itt amit látni kell:
[link]
[link]
És akkor legalább már lehet majd tudni, hogy mi az amit ki akarsz próbálni, vagy inkább kerülnél.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11270) Zaied válasza ribizly (#11269) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nekem ez már Finalmouse szint...

(#11271) ribizly válasza Zaied (#11270) üzenetére


ribizly
veterán

Ez egy egészen jó hasonlat. Bár a Finalmouse Ultralight 2-t megnézném élőben azért.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11272) Zaied válasza ribizly (#11271) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Azt nem mondtam hogy nem nézném meg, kíváncsinak kíváncsi vagyok, de ez már nem próba ár...

(#11273) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Nagy méretű egérpadot szeretnék vásárolni és ezt: [link] néztem ki. 60% játékra lenne használva egy Logitech G203 és egy Genius Scorpion k10 billentyűzettel.
Valakinek esetleg van tapasztalata vagy véleménye erről az egérpadról?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#11274) Zaied válasza fogirobi (#11273) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ezzel nincs tapasztalat, de ilyen árban és méretben ajánlott jó minőségű egérpadot nem találsz...

(#11275) jaffa 2843 válasza fogirobi (#11273) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha ez ugyanaz, mint az Ebay-es társa, akkor használható. Nekem is van egy.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#11276) Synthwave válasza fogirobi (#11273) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jól néz ki, de szerintem nem véletlenül annyi, amennyi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11277) Fred23


Fred23
nagyúr

Egérpadot nézek éppen, és megakadt a szemem azon, hogy egyes olcsóbb daraboknál egyáltalán nem adnak garit. Oké, kis összeg, de ez szabályos egyáltalán?:

(#11278) Fred23 válasza Fred23 (#11277) üzenetére


Fred23
nagyúr

Másrészt:

(#11279) Kempetlen


Kempetlen
tag

Gondoltam, bedobom a feladatot nektek. :D
A következő padot keressük, bár a létezésében erősen kételkedünk:

- textil, esetleg varrott széllel, szóval a szokásos
- viszont a fekete helyett valamilyen homogén, egyszínű kivitelben, mindennemű minta, csicsa és esetleg logó nélkül
- kb. 300 x 350 x 3 mm méretben

[ Szerkesztve ]

(#11280) ribizly válasza Kempetlen (#11279) üzenetére


ribizly
veterán

Ilyet max csináltatni lehet.
Ami jellemzőbb, hogy 28x33cm 2mm fehér vagy 320 mm x 270 mm x 2 mm ( [link] ) fekete megoldásban lehet ezt-azt kapni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11281) Kempetlen válasza ribizly (#11280) üzenetére


Kempetlen
tag

Nyeh.. Akkor sima fekete lesz, már csak normális árban kellene varrott szélűt találnom nagyjából ebben 300 x 220 mm-es méretben.

[ Szerkesztve ]

(#11282) ribizly válasza Kempetlen (#11281) üzenetére


ribizly
veterán

Akkor a Glorious padja jó lehet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11283) Kempetlen válasza ribizly (#11282) üzenetére


Kempetlen
tag

...Lenne, ha lehetne kapni a compkernél. Más is vásárlásra kerül, ezért muszáj az ottani cuccokból válogatni. Eddig jutottam, de még most kúszok feljebb az árban.

(#11284) semetka


semetka
őstag

Egérpadot hogyan érdemes tisztítani? Eléggé leporosodott, mi az ami jól kihozza és nem tisztítószer. Nem akarom se kimosni se ráfújni valamit.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11285) Kempetlen válasza semetka (#11284) üzenetére


Kempetlen
tag

Mi a baj a tisztítószerrel? Én mosószert szoktam használni, azzal áztatom, majd a végén egy sima felületű műanyaggal (pl. a körömkefe oldalával) kicsit megnyomkodom a felületet, majd ugyanezt megteszem párszor tiszta víz alatt is, hogy kiöblítsem. Így nem bolyhosodik ki a felülete, és a végén valami ruhával együtt ki is lehet centrizni (különben egy évig ott fog csöpörészni). Ezt én a saját Glorious-ömmel már legalább 3x eljátszottam, és még nem látszik felületi sérülés.

[ Szerkesztve ]

(#11286) semetka válasza Kempetlen (#11285) üzenetére


semetka
őstag

Én parázok befújni, mert félek hogy a felületén sérülés lesz főleg ha valamivel még meg is nyomkodom. Lehet kibírja a mosást is (SteelSeries Qck) de valahogy ódzkodom tőle. Nem koszos mert kb 3 hónapos, csak poros.

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11287) Kempetlen válasza semetka (#11286) üzenetére


Kempetlen
tag

Ne moss QcK-t, mert nem varrott a széle! Attól sokkal jobban bolyhosodik a felülete is, a QcK meg különösen érzékeny arra (szerintem messze a SteelSeries-nek van a legagyibb textilje).

Senki sem mondta, hogy fújj rá bármit is. Fogsz egy lavórt, beletolsz a forró víz mellé egy kevés folyékony mosószert olyan koncentrációban, amivel mondjuk egy pólódat is áztatnád, beletolod pár órára a padot, aztán jól kinyomkodod az emlíett módon először a mosószeres vízzel, aztán tisztával. Kézzel ne csavard a végén, mert attól is elválhat a textil! Ennyi.

Nem véletlen írtam le, ezeken a teszteken már rég túlvagyok. A legjobb ez a kemény cuccal végighúzkodós módszer. A keféléssel, mosással és társaival teheted csak tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#11288) ribizly válasza Kempetlen (#11283) üzenetére


ribizly
veterán

Miért pont HAMA? Annyi ajánlott típus van (HyperX, Razer, Roccat, Steelseries, stb.).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11289) Kempetlen válasza ribizly (#11288) üzenetére


Kempetlen
tag

Mert ez van megfelelő méretben, vastagságban, gumírozással egyelőre, és ez kapható náluk. A márka persze nekem sem a kedvencem. De még mindig nem jutottam a lista végére, és a compkernél nincsenek méretek megadva, egyesével kell kikeresgélnem őket. Ráadásul nem feltétlen hiszek ebben az ajánlás dologban sem, hiszen. pl. a SteelSeries úgy gyagyi, ahogy van, soha többet nem vennék.

Ellenben a Glorious jó, meg még volt egy márka, ami itt, a topikban is feltűnt régebben, de már nem emlékszem rá sajnos; annál jobb felülettel pl. még nem találkoztam. Magamnak tuti valami gigantikus Glorious-t vennék megint, de ez most barátnős project. :)

[ Szerkesztve ]

(#11290) Zaied válasza Kempetlen (#11289) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ha nem hiszel az ajánlásos dologban minek kérdeztél a topikban?

(#11291) ribizly válasza Kempetlen (#11289) üzenetére


ribizly
veterán

"Ráadásul nem feltétlen hiszek ebben az ajánlás dologban sem"

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11292) Kempetlen válasza Zaied (#11290) üzenetére


Kempetlen
tag

Azért, mert ötletadó. Attól még, mert a SteelSeries-t utálom, még azt sem hiszem, hogy akkor egyik ajánlásnak sincs alapja. Nem kell túlozgatni meg mémelgetni itt, mert ilyet merészeltem leírni. :) Ez minden más mit vegyek topikban is igy van, hogy az igazság a sok vacak közt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11293) Kempetlen válasza Kempetlen (#11292) üzenetére


Kempetlen
tag

Kérdés még viszont: általában a speed vagy control felületek a simábbak? Jól tippelem, hogy az első?

ribizly: Most mit mondjak arra, aki képes a SteelSeries-t és az ajánlott szavakat egy mondatban említeni? :D

[ Szerkesztve ]

(#11294) Zaied válasza Kempetlen (#11292) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom ez miben segít ha helyzeteden...
Fölütöd a Compker webshopot, veszel valamit és csá.
A Qck JÓ, amennyi pénzed van rá, itt nem kapsz jobbat.

Nem tudom mit lehet arra mondnai akinek az Hama eszébe jut :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11295) Kempetlen válasza Zaied (#11294) üzenetére


Kempetlen
tag

Miért, mi van vele? Teszteltétek már? És mi a Corsair Gaming MM350 Champion Series-el? Mert én, amiket eddig írkáltam, az saját tapasztalat alapján volt úgy, hogy volt Goliathus, Glorious, kétféle QcK és egyebek már megfordultak az egereim alatt. Ezt elvárnám a többiektől is, máskülönben csak egy üres ugatás marad csak a nemtetsző márka miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11296) Lord Dragon válasza Kempetlen (#11289) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Elég laza vagy, hogy leírod az egész Steelseries gyártót rögtön. Bár nem tudom mennyi terméküket próbáltad eddig. :) Hangsúlyozom, nem olvastam vissza az összes eddigi beszélgetést, csak ezt láttam meg véletlen, de kicsivel előtte írtam ide pont, hogy nekem egy SteelSeries SX Pro Gaming egérpadom van és bruálisan meg vagyok elégedve vele. Annyira tartós, hogy idestova 10 éve ezt használom (átlag napi 10-12 órában) és még mindig úgy néz ki mintha most vásároltam volna és pille könnyen siklik rajta az egér. Amióta ez a padom van teljes mértékben megszűntek az egérpad vásárlási gondjaim. Előtte 3-12 havonta folyamatosan új padot kellett vásárolnom, mert mindegyik elkopott, szétment, összekarcolódott vagy használhatatlanná vált valami miatt. :D Ez most olyan, hogy én meg bármikor vennék újra Steelseries-t, de abból is ilyen alumínium padot, mert brutál jó. De annó az edzett üveg padok is kurva jók voltak. Szövet padokkal már meggyűlt a bajom tartósság tekintetében (3-4 gyártó szövet padjaival is). :))

[ Szerkesztve ]

(#11297) Zaied válasza Kempetlen (#11295) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Akkor azt javaslom hogy vedd meg a hamát :))
Amúgy és speciel próbáltam(valami urage és rossz volt), de lehet ugatni...

(#11298) Kempetlen válasza Lord Dragon (#11296) üzenetére


Kempetlen
tag

Én a QcK-ről besztéltem főleg, nyilván arról van tapasztalatom. Elhiszem, hogy el lehet náluk is menni a sokkal több ezres kategóriáig, de a műanyag- és fém alapok sosem jöttek be (igen, próbáltam párat azok közül is). Az alujuknál rosszabb dolgot el se tudok képzelni, ami csak gamer kezébe kerülhet. Persze ez az egyéni preferenciába tartozó dolog.

(#11299) Kempetlen válasza Zaied (#11297) üzenetére


Kempetlen
tag

Én komolyan kérdeztem, hogy van-e vele tapasztalatotok. Ha az alapján nem ajánlott, mert mondjuk durva a felülete, az egészen más kérdés, és ez esetben megköszönöm a dolgot - csak eddig ez egyszer sem hangzott el, kizárólag a megkérdőjelezés. Felőlem szidhattok bármilyen terméket, én is ezt teszem. :D Sokszor ezt én hasznosabbnak tartom, mint az üres ajánlásokat - csak hogy értsétek a hozzáállásom. Nyilván nem kardinális az egész kérdés, de ha már látatlanban rendelek, szeretek kicsit utánajárni.

[ Szerkesztve ]

(#11300) Zaied válasza Kempetlen (#11299) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Egy haverom kapta a csajától a DA elitje alá, 1 nap múlva jött hozzám hogy égessük el és adjak neki egy normális padot, azóta szakítottak is :)) Csak ennyire jó....
Lehet ez új meg más, ha nem hiszed vedd meg lehet neked jó is lesz(vagy biztosra mész és nem dobod ki a pénzed az ablakon és veszel egy normálisat), amit kétlek hogy ez tartósabb lenne egy normális Steelseries padnál(de igaz ez már csak egy gyenge tip).

Ha van időm és keretem rá akkor én szoktam venni a fáradtságot hogy a hulladékokat is megnézzem vagy az ígéreteseket.

Corsairról nincs hosszú távú tapasztalatom, de itt volt valaki aki huzamosabb ideig használta ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.