Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) gtamate2 válasza demmer123 (#10200) üzenetére


gtamate2
veterán

6,6k a king, annyit meg szerintem

*Sn0w

(#10202) sNk77


sNk77
aktív tag

Az ajánlóban a Cougar Speed 2 miért van áthúzva, valaki tudja?

nádpálca

(#10203) gtamate2 válasza sNk77 (#10202) üzenetére


gtamate2
veterán

Nehezen lehet kilapítani

*Sn0w

(#10204) sNk77 válasza gtamate2 (#10203) üzenetére


sNk77
aktív tag

Kösz az infót, szerintem akkor a tfx-et is átkén húzni.

nádpálca

(#10205) izee válasza demmer123 (#10200) üzenetére


izee
senior tag

11000 ezer a posta annál a terméknél.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#10206) ribizly válasza sNk77 (#10204) üzenetére


ribizly
veterán

Jaja :K
De az a legtöbb varrott szélűre igaz, hogy a két vége nem akar kisimulni. A Zowie-kat addig nem szabad venni, amíg nem állnak át teljesen a lapos dobozra. A QCK+ Limited is egy kicsit lassan lapult, míg a nem varrott QCK+-ok kb azonnal rásimultak az asztalra.
A Razer Goliathus Speed Large elég jól teljesít ebből a szempontból, az kb első nap kilapult.
Aminél nincs ilyen gond az a Kodiak Limited, de csak azért, mert Kodiak kiterítve tárolja őket és csak addig vannak feltekerve, amíg a dobozban utaznak az új tulajhoz.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10207) Atmil


Atmil
aktív tag

Megjött az egérpad.
Egér nincs rajta csak az új billentyűzet.
Egeret nem akartam rátenni, mert rontaná a látványt, olyan egereim vannak. Trust, Mars Gamming, Logi, Acme. (gagyibb fajták) Majd megyek a egér topikba.

Szóval nagyon szépen siklik rajta az egér. Közepesnek mondanám a gyorsaságát. Szerintem minőségi darab.

Üdv! Atmil.

(#10208) ribizly válasza Atmil (#10207) üzenetére


ribizly
veterán

Menő! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10209) Atmil válasza ribizly (#10208) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszi. :R

Üdv! Atmil.

(#10210) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
Steelseries Qck Ipon
Steelseries Qck PCX
1000 forint árkülönbség miért van? Illetve a fő kérdésem az lenne, hogy FPS játékokhoz és Fortnitehoz venném. Jó választás szerintetek? 4-5 ezernél többet nem szeretnék költeni rá.
Köszönöm! :)

(#10211) gtamate2 válasza Stylerr (#10210) üzenetére


gtamate2
veterán

Az egyik bolt olcsóbb, mint a másik. Ez kb a belépő szint, van aki szerint az egyik legjobb, én spec. ki nem állhatom, irritálja a csuklómat és túl vékony tartós használatra szerintem, ettől függetlenül ajánlott :)

*Sn0w

(#10212) sNk77 válasza ribizly (#10206) üzenetére


sNk77
aktív tag

Szöveteknél minimális és pár nap alatt megszűnik, tfx-nél pedig nagyon zavaró ha oda érsz az egérrel. Én nem bírtam és rendeltem megint egyet, hétfőn hozza a futár. Szerintem a harmadik lesz, de most vettem kétoldalú ragasztószalagot. Eddig nem tudtam, hogy ezzel megoldható a probléma. :C

nádpálca

(#10213) HdRew válasza gtamate2 (#10211) üzenetére


HdRew
őstag

Én sem ajánlom, azóta már lecseréltem egy Hyperx-re, ami nagyobb is és varrott a széle.

Ráadásul szerintem eléggé lassú az a pad, nekem annyira nem jött be.

(#10214) Rick3D


Rick3D
senior tag

Hali !

Erről vélemények ?

(#10215) TeebyKay válasza Rick3D (#10214) üzenetére


TeebyKay
őstag

1 éve könyörgök, hogy valaki vegyen egyet és próbálja ki :D

(#10216) Rick3D válasza TeebyKay (#10215) üzenetére


Rick3D
senior tag

Mérete miatt tetszetős , hozzámértem az asztalomhoz és pont jó lenne pár centi kihagyással. Az anyagát nem ismerem ezért is gondoltam hátha valaki itt tudja majd :DD Várok még egy kicsit és ha nem jön reakció akkor valószínűleg bepróbálom. :) 2400 forint nem a világ vége bár ennyiért ... nem is tudom mit várhatnék. Talán hasonló hamisítvány mint a goliathus XXL.

[ Szerkesztve ]

(#10217) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok.

1. Mennyi a keret?

-15k alatt.

2. Használtpiac / külföldi rendelés szóba jöhet?

- Csakis hazai.

3. Mekkora hely van az asztalodon, milyen érzékenységgel játszol?

- Háznak egy MASTERCASE PRO 5 a tervem, és ha ez ott van akkor, marad úgy, 92.5cm.

-Érzékenység változó de 2000 alatt. ( Előzőleg egy DA Chroma volt 1800 dpivel ) Logival még nem tudom mennyi lesz.

4. Milyen egérrel fogod használni?

- Logitech G403 Prodigy

5. Van-e valami konkrét preferenciád?

Jelenleg egy Asus GM50 380 x 280 x 3,5 mm , van és állandóan ide-oda rakosgatom. Ezért kellene egy nagyobb..

Lehetőleg egy hasonló varrott szélű és minőségű padot szeretnék, ami mosható.

Méretben minimum 40x45 kellene, maximum persze a 90x44 adott.

Amit kinéztem:

- Asus ROG SHEATH

köszi a választ!

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10218) gtamate2 válasza HdRew (#10213) üzenetére


gtamate2
veterán

Annyiszor próbáltam már leváltani a HyperX-et, de mindig visszatérek rá... (alatta most egy Kodipad új Limited, Zowie G-SR, meg QcK Hyper Beast van és az a vicces, hogy ez a legolcsóbb mind közül)

(#10214) Rick3D: Kipróbálhatod, hogy 2,5K-ért milyen és meddig bírja vagy vehetsz egy fentebb említett Cougart, 5k-ért, ami minőségi és tartós.

(#10217) Zοltta: Mi kell? Speed, control vagy inkább a kettő között?

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#10219) Zοltta válasza TeebyKay (#10215) üzenetére


Zοltta
senior tag

Fura , itt van pár embernek.

[link]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10220) Zοltta válasza gtamate2 (#10218) üzenetére


Zοltta
senior tag

Hát annyira nem vagyok padok közt otthon, de ha mond valamit, hogy LoL- Cod - Wow amikkel játszok így arra gondolok, hogy a kettő közötti kell azt hiszem.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#10221) gtamate2 válasza Zοltta (#10220) üzenetére


gtamate2
veterán

Egyesek arra mennek, hogy minél gyorsabb legyen a padjuk, míg mások inkább arra, hogy kontrollálni tudják az egeret. A kettőt ötvözte a HyperX Fury S, egész jó áron kapható. Ha nem akarod a billentyűzet alá rakni, akkor keresd az L-es verziót, ha akarod, akkor az XL-t. (Az előbbi 6,5k, az utóbbi 10,5k)

*Sn0w

(#10222) TeebyKay válasza Zοltta (#10219) üzenetére


TeebyKay
őstag

Na lehet bekérdezek ide, köszi a tippet.

(#10223) Rick3D válasza gtamate2 (#10218) üzenetére


Rick3D
senior tag

Mint például a COUGAR Arena ? Helyes a leírása ,mérete: 800x300x5mm ?
Két legyet ütnék egy csapásra , adnék egy tűrhető kinézetet az asztalomnak és még egérpad is :D

[ Szerkesztve ]

(#10224) gtamate2 válasza Rick3D (#10223) üzenetére


gtamate2
veterán

aha, van a narancs verziója (ez a sima) és az arena black (ez pedig a fekete)

*Sn0w

(#10225) Rick3D válasza gtamate2 (#10224) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nézegettem dupla varrót (szélei) nincs már vagy ami van nem XL és ami kint japánban van pedig 80~ dollártól indul és valami extrém gányadék a kinézete :DDD Életemben nem láttam rondább "új" egérpadot ennél.

Mind a kettő szép darab , a narancssárga alapon fekete és a fekete alapon narancs.Még nem tudtam dönteni :)

Köszi a segítséget ! :R

Jah még annyit hogy nézegettem Allsop Raindrop XL padokat is. Rettentő sok a szállítása.

[ Szerkesztve ]

(#10226) gtamate2 válasza Rick3D (#10225) üzenetére


gtamate2
veterán

Miért nem Mo.-ról nézed az árakat?

*Sn0w

(#10227) HdRew válasza gtamate2 (#10218) üzenetére


HdRew
őstag

Igen, én gondolkodtam a Kodi Limited padon is, viszont ezt a HyperX-et meg tudtam venni egy boltból úgy, hogy a 6500 Ft-os árból lejött nekem kedvezmény, így 5000 Ft-ért azt hiszem best buy volt minden tekintetben.

Sok tapasztalatom a padokkal kapcsolatban nincs, de aki normálisabban szeretne játszani, azt hiszem ez kéne legyen a beugró, aztán pedig lehet kísérletezni.

(#10228) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Kénytelen vagyok ide is bekérdezni... :D
Szóval, nézegettem az ajánlót, kilőttem mindent, amik nem kompatibilisek a 3.5G-vel vagy nem megfelelő a méretük, ezek maradtak:

Nekem a legfelső Goliathus van, érdemes lehet lecserélni, ha kicsit nagyobbat szeretnék?
Hozzá képest a többi milyen?
Pixel-nél most akciós a Taito is - 4800, a corsair legolcsóbb helyen 4310, a hyperx pedig 5000 alatt nem úszható meg.
A Roccat annyira nem szimpatikus a nagy és kiálló logó miatt, valamit olyan szövettel még nem volt dolgom, lehet engem is irritálna. A Hyperx a legszimpatikusabb, mert minimalista.
1-2 érvvel tudnátok segíteni, hogy maradjak e vagy váltsak, hogyha váltok melyikre? :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10229) Rick3D válasza gtamate2 (#10226) üzenetére


Rick3D
senior tag

Mindenhol nézem az árakat , 5,2k 5,5 a cougar control XL itthon. Csak meglepődtem hogy jó árban van.

(#10230) gtamate2 válasza Rick3D (#10229) üzenetére


gtamate2
veterán

Ja értem. Ha az Allsophoz hasonló gyorsaságút keresel, akkor ott a QcK+ Hyper Beast, anno dobragabbal összevetettük és egészen hasonló volt a két pad.

*Sn0w

(#10231) Rick3D válasza gtamate2 (#10230) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi az ajánlást de szerintem jó lesz az egyik cougar control XL , kivételesen tetszik a minta :) A hyper beast nekem kicsi legalábbis arra a célra amire venném. Szeretném ha átérné az asztalt és egy kulturált külsőt kölcsönözne neki. Már nem játszom e-sport szinten szóval nem igazán pörgök rajta annyira mint régen. Egyébként a beast gusztustalanul néz ki és még azt nem is említettem hogy rühellem a cs:go-t :D

(#10232) gtamate2 válasza Rick3D (#10231) üzenetére


gtamate2
veterán

A Control XL nem biztos, hogy ki fog simulni, mivel a sima L-M-S sem igazán simul ki. A Cougar Arena-t javasoltuk.

*Sn0w

(#10233) Rick3D válasza gtamate2 (#10232) üzenetére


Rick3D
senior tag

Elnézést már azt sem tudom mit pötyögök, az arénára gondoltam.

(#10234) ribizly válasza emiki6 (#10228) üzenetére


ribizly
veterán

Jellemzően az ajánlott padokat kipróbálták valamelyik DA-val is a srácok, így ha valami bekerül az ajánlott listába, akkor azt nyugodtan lehet venni (kivéve a Zowie padokat szerintem, de arról már volt elég thread).
Ha nagyobbat szeretnél, akkor nagyobbat kell venni. ;]
Indulj onnan, hogy mi a max, ami elférne "A nagyobb jobb" elvet követve, és milyen gyorsaságot preferálsz. Utána már meglesz melyiket kell venned. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10235) gtamate2 válasza emiki6 (#10228) üzenetére


gtamate2
veterán

Tömören: A Fury S Pro az arany középút a gyors és a control között.
A Taito 2017 is jó anyagból van, nem varrott a széle, de úgy tapad az asztalra, hogy biztosan nem fog elcsúszni.
A csgo.hu-n találsz mindkettőről tesztet.

A Goliathus controlról tudok még nyilatkozni, nekem az is nagyon bejött, szintén jó a gumírozás az alján, a teteje pedig elsőosztályú szintén, viszont a gyorsaságra csak közepest mondanék.

Igazából bármelyiket választod nem lősz mellé, én a HyperX-et használom ~fél éve kisebb-nagyobb megszakításokkal, de mindig visszatértem rá idáig.

*Sn0w

(#10236) Rick3D


Rick3D
senior tag

A tisztítással kapcsolatban kaphatnék egy két jó tippet ?

(#10237) emiki6 válasza ribizly (#10234) üzenetére


emiki6
veterán

A taito M a max, ami elfér, bár csak állítva, úgy meg mondhatni minek, de a kingston meg a corsair is állítva lesz használva viszont azt valószínűbb, hogy fektetve is tudom majd később.

A goliathusomat amúgy kb 5 éve vettem használtan a DA3.5G-vel (visszakerestem egér topikban 2013.07.03. körül történt ez) (nem volt újszerű egyáltalán, viszont. (Megnéztem most a dobozukat, a DA-t 2009-ben, a goliathust 2011-ben gyártottak :Y)).
Nemrég mikor kimostam vízzel, szappannal, akkor száradás után megjelentek itt-ott fehérebb/fakóbb foltok, meg valahol hullámos lett, teljesen jó, csak nem olyan szép, na mindegy, ezt nem csinálom többet... :DDD

Gtamate: :R

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10238) emiki6 válasza Rick3D (#10236) üzenetére


emiki6
veterán

Az összefoglalót olvastad?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10239) Rick3D válasza emiki6 (#10238) üzenetére


Rick3D
senior tag

Hopp , tényleg. Már régebben mintha olvastam volna. :) Ez a módszer nagyon tetszik , ki is próbálom :DDD

(#10240) gunnyescobar


gunnyescobar
csendes tag

Sziasztok!

Artisan padokhoz volt már valakinek szerencséje? Ha igen, megoszthatná a tapasztalatait. Gondolkozom rajta, hogy a következő egérpadom egy Artisan Hien vagy Hayate lesz és jól jönne némi info.

(#10241) ribizly válasza gunnyescobar (#10240) üzenetére


ribizly
veterán

Tudtommal nem volt még itt senkinek, viszont az a mondás, hogy nem ér az annyit, mint amennyibe kerülne.
Az ajánlott listában nem találtál semmi megfelelőt? :Y

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10242) gunnyescobar válasza ribizly (#10241) üzenetére


gunnyescobar
csendes tag

Teljesen rendben van az ajánlott padok listája meg a jelenlegi padom is jó(zowie G-CM), csak tudod kíváncsi vok :D. Eszembe jutott ha ezt majd valamikor cserélném akkor kipróbálnék egy Artisan padot és addigra már jó lenne ha birtokában lennék némi információnak, hogy ne akkor kelljen gyorsan utánnajárni.

(#10243) Vanir


Vanir
veterán

Meguntam a Kodiak pad csúszkálását az asztalon, úgyhogy aláfújtam egy kis hajlakkot, majd szépen egyenesen elterítettem. Kicsit hagytam száradni, most olyan szinten tapad, hogy az valami eszméletlen. Úgy egy évvel előbb kellett volna ezt a megoldást választanom. :D

(#10244) ribizly válasza gunnyescobar (#10242) üzenetére


ribizly
veterán

Én a Hayate-val szemeztem anno, de itt lebeszéltek róla. Ha vennél majd meséld el, hogy milyen. :C

@Vanir
Kodiak Limited ;)
Egyébként meh kösz a tippet! :R
Én arra gondoltam, hogy veszek ilyen ~mm vastag szilikon lapot (persze csak nagyot lehet kapni) és vágok belőle és utána életem végéig jó vagyok. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10245) Vanir válasza ribizly (#10244) üzenetére


Vanir
veterán

A laprol tudnal esetleg linket dobni, ha mar keresgeltel? Kicsit kenyelmesebb megoldas, mint minden asztaltakaritas utan ujrafujkalni. :D

(#10246) gunnyescobar válasza ribizly (#10244) üzenetére


gunnyescobar
csendes tag

Okés, mindenképp leírom a tapasztalataim! Egy jó tippet azért adtál, ha meg akarom venni előtte semmiképpen se írjak ide mert lebeszéltek róla. :DD :DD

(#10247) Vanir válasza gunnyescobar (#10246) üzenetére


Vanir
veterán

Havernak ugy hozta ki a magyar posta nehany honapja, hogy romma volt cseszodve a doboz, a pad felulete pedig hasznalhatatlanul deformalodott emiatt. Ez persze nem feltetlenul fog minden alkalommal elofordulni, de azert ilyen osszegnel en nem szivesen vennem meg.

(#10248) ribizly válasza Vanir (#10247) üzenetére


ribizly
veterán

Erre sajnos adnom kell egy nagy +1-et.
Anno nekem volt olyan rendelésem (Xiaomi XL), amit kegyetlenül meggyötörtek (szerencsére nem volt gond a refund-al, mert ugye az eladó volt a fügyi). Egy másik alkalommal meg (Allsop Raindrop XL) amazon.com-ról nem kilapítva érkezett, hanem egyszer félbehajtva, de legalább kicsit vaskosabb dobozba kimerevítve, így az megmenekült.
Szóval vigyázni kell!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10249) gtamate2 válasza ribizly (#10248) üzenetére


gtamate2
veterán

Kár ezekkel rizikóznin szvsz

*Sn0w

(#10250) gunnyescobar válasza Vanir (#10247) üzenetére


gunnyescobar
csendes tag

Hát így nem szívesen járnék :( . Majd ha eljön az ideje meglátom, hogy be merjem-e rendelni vagy sem. Amúgy a cimbid honnan rendelte? Amazonról vagy közvetlenül a gyártótól?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.