Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) ribizly válasza dobragab (#10449) üzenetére


ribizly
veterán

Na jól van!:D

De abban nincs sem ergébé sem plusz két gomb oldalt. Nem mintha ezen múlna. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10452) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Sziasztok

Logitech G403hoz vettem hazon belül egy G240 es egerpadot milyen véleménnyel vagytok erről az egerpadrol megfelel majd hosszú távon játékra?

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#10453) quailstorm válasza quailstorm (#10434) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Natec Genesishez annyit hozzáfűznék, így használat után, hogy relatíve könnyen elcsúszik, nem tapad oda az asztalhoz, mint a Kingston HyperX. De sokkal könnyebb és vékonyabb is, a gravitáció nem nyomja le eléggé...
Felülete pedig igényli a Jaffa teflont, a gyári pados G102 jóval soványabb rajta. Nincs meg az a Control és Speed közti érzés így.
Tapintása viszont hosszútávon is kellemes, bőrt nem irritlája.

Ellenben a Cougart nem bírja a bőröm se, és bár megbírkóztam vele, teljesen sima nem lett...
Kár, hogy feltekerve árulják, mert amúgy van benne anyag rendesen.

Szóval ez a Natec ilyen irodai szinten elmegy, feltekert Cougart meg ne vegyetek, mert nem lehet kivasalni.

(#10454) gaben22


gaben22
senior tag

iPon vs Zowie PTF-X, round 2

Előzőekben már írtam, hogy iPon (elvileg szerintük a gyártó) elutasította a garanciális panaszomat, azt írták (szó szerint idézve):

"A véleményük szerint ha a terméket a gyári összetekeréssel ellentétesen tekerik fel, akkor a két erőhatás kiegyenlíti egymást és a lap kiegyenesedik."

Képzelhetetitek drágább az időm (mint mindenki másnak is), hogy egy kibaszott egérpaddal szarakodjon az ember (még ha 10 rongyba kerül is), úgyhogy nem volt kedvem elmenni érte, de 21 nap után pénzt számoltak volna fel érte, így hát elmentem, röviden ez történt (tökéletes dramaturgia):

1. napközben mentem, szerencsére nem volt a boltban senki, halkan elmormogtam "csókolom, jöttem az egérpadért", majd mint az óvszeres viccben fennhangon a helyi zseni mondja, hogy "jöttek az egérpadért" :D
2. 30 másodpercig keresték, majd egyik csávó mondja, ja az ott van az XY-nál, épp "egyenesíti"
3. odafordulok csávóhoz, valóban ott "egyenesítette", kiveszi az egeret alóla, majd (!!!!!!!!) lesöpörte róla a zsömledarabokat (nem, nem túlzok)
4. (tudtam ez lesz), tele lett göröngyökkel, mert faszán visszafeszegették és elengedett a ragasztás, mondom, ezt nem fogom átvenni, csávó odahívja a főnökét
5. főnök azonnal emeli a hangját, mondja, hogy ezt biztos nem ők csinálták és amúgy se vizsgálták ezt akkor, amikor leadtam
6. ugyanez a zseni mondja, hogy fél évig nem használtam (ez igaz, láttam szar, gyári dobozában állt, eredeti irányban feltekerve), ez -szó szerint idézem, "nem minősül rendeltetésszerű használatnak"

Azt mondta vegyünk fel új panaszt, külön bele kellett iratnom, hgoy leadás és átvétel között történhetett a dolog (persze lapra azt írták, "utolsó leadás óta" történt, de mindegy, dátumok alapján lehet látni, hogy átvétel és újraleadás ugyanazon a napon volt, remélem...)

Mondtam nekik én ezért mégegyszer nem megyek oda ki a picsába, postázzák, pattogtak, hogy 2500 HUF, aztán elvileg beleegyeztek, hogy ingyé lesz a küldés

Röviden: LOL

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10455) ribizly válasza gaben22 (#10454) üzenetére


ribizly
veterán

Ez igen sajnálatos. Érdemes ezentúl fotót készíteni és jegyzőkönyveztetni, hogy amikor átadja az ember milyen állapotban van.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10456) gaben22 válasza ribizly (#10455) üzenetére


gaben22
senior tag

Meg arról is fotót készíteni, amikor épp sörpi le a májrkémes zsömlét az egérpadról :D.

Feltételezem egy garanciális ügyintézőnek pont ez a dolga, főleg mert ők fel kell, hogy legyenek készülve rá, hogy védjék magukat, ha kell, mindegy többet nem tudok/akarok foglalkozni ezzel

Amúgy az mennyire valid, hogy ők addig ott használgatják más cuccait? (20 napja jött az eredeti e-mail csak kurvára nem volt kedvem elmenni érte...), addig ők ott vágták a katonákat meg szalonnázgattak rajta?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#10457) F-ECT$


F-ECT$
titán

Létezik, hogy a HyperX Fury S Pro pad nem egész 1 év után elkopott napi 1-2 óra használattól? G403-mal használom, és a hozzám közelebbi részen húzogatva az egeret néha elakad a mutató. Ha a kevésbé használt hozzám távolabb eső részen próbálom, ott minden ok.

Dive ever, work never.

(#10458) ribizly válasza gaben22 (#10456) üzenetére


ribizly
veterán

Semennyire! Minimum vigyázni kell rá, de nem használhatják sajátjukként.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10459) ribizly válasza F-ECT$ (#10457) üzenetére


ribizly
veterán

Nem, nem ok.

Csinálj egy felület feltérképezést az LGS-ben, hátha javul.

Egyébként meg ha még garanciális akkor return.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10460) gtamate2 válasza F-ECT$ (#10457) üzenetére


gtamate2
veterán

Egy tisztítás lehet ráférne

*Sn0w

(#10461) quailstorm válasza F-ECT$ (#10457) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Enyém 11 hónapos, és inkább napi 8-10 óra volt, igaz nem gaming.
Tisztítást tekintve csak legalacsonyabb fokozaton porszívóztam, kikenni még nem sikerült. Ilyen gondot nem tapasztaltam.

Milyen talpa van az egerednek?

(#10462) F-ECT$ válasza ribizly (#10459) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, toltam egy kalibrálást, így 5 perc teszt után jónak tűnik. (Nem gondoltam volna, hogy elkalibrálódik.)

Tisztítva még nem nagyon volt, lehet azt is ideje lenne megtennem :)

Dive ever, work never.

(#10463) RazoR válasza F-ECT$ (#10462) üzenetére


RazoR
veterán

Nekem Asus Sheath van és ugyanez volt a gondom, bár én hetente áttörlöm nedves ronggyal de mégis akadt a kurzor, kalibrálás óta semmi gondom!

(#10464) goamantra


goamantra
tag

Hello, valaki meg tudná mondani, Logi G-Pro-nak ugyanannyi a LOD-ja mint a G102/203nak?

Kontroll paddal szeretném használni 203at(mivel túl gyors :D ), de már a másodikkal nem műkszik 'rendesen' (Goliathus Controll, Zowie PSR egyes részein -pl ahol enyhén hullámos-).. Pl: Olykor negyed képernyőt ugrik v megáll az kurzor, mikor emelem az egeret. 'Speed' padokkal nincs gond.

Átolvastam az összefoglalót , de nem teljesen értem.
Van az egér LOD (A lift-off distance, vagyis emelési magasság az a magasság, ahol az egér már nem közvetíti az általa érzékelt mozgást a számítógép felé) ez ok, de youtube videókban egérpaddal kapcsolatban is szóbakerül a LOD -> pl itt >
[Mouse Pad Buyer's Guide]

Pl: QCK (2:17nél) = 1 CD lod , GOLIATHUS CONTROLL = 2 CD lod (4:26nál)

Jól értem: QCK v TAITO padommal azért működik jól a G203 , mert az EGÉRPAD LODJA (~1CD) és az EGÉR LODJA (1CD) kb egyforma, a szenzor érzékelési magassága kompatibilis a pad LOD-jával? GOLIATHUS-al azért problémázik, mert az EGÉRPAD LOD(2CD) és az EGÉR LOD(1CD) eltérő, az egér szenzor nagyobb emeléskor nem érzékeli rendesen a padot v egyáltalán nem érzékeli a padot?
Esetleg az egészet félreértem, és csak egyféle LOD-ról van szó?
Szal a kérdés az lenne, hogy a G-Pro-nál ugyanilyen problémák lehetnek, annak ellenére, hogy ott van "Felületkalibrálás" funkció? 203-nál nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#10465) gerisz23


gerisz23
őstag

1.max 5000
2.nem
3.kb 30x30cm,1600dpi,gyors mozgás
4.Logitech g102
Jelenleg egy mezei szövet csuklótámaszos egérpadom van,a kis hely miatt szeretném ha az új padon is lenne zselés támasz.
Főleg napi grindeléshez kellene valami kényelmes felszerelés amivel nem kattintok mellé.Köszi!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#10466) TeebyKay válasza gerisz23 (#10465) üzenetére


TeebyKay
őstag

Szerintem jobban jársz ha kinézel egy egérpadot az ajánlóból és mellé rendelsz kb 1k huf-ért zselés csuklótámaszt.

(#10467) gerisz23 válasza TeebyKay (#10466) üzenetére


gerisz23
őstag

Sajnos nem fér el a kettő :O [link],nem ajánlott de eddig is ilyet használtam nem volt vele gondom.
Ha rendelem az egeret rendelek azért melléje próbaképp egyet az ajánlott padok közül :R

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#10468) TeebyKay válasza gerisz23 (#10467) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az is egy megoldás lehet ha van egy ilyened általános használatra, és ha valami nagyon precíz munkát vagy kompetitív fps-t kell űzni akkor odadobod az ajánlott padot.

(#10469) quailstorm válasza gerisz23 (#10467) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kinézet és ár alapján egy ilyet kaptam 2 hetes korában szomszédtól nemrég...
Műszálas durva szövésű hulladék, egyszerűen katasztrófa volt bármilyen egeret tolni rajta. Nálunk sincs több hely apáméknál, de inkább betoltam a fél Natec Genesist a billentyűzet alá. Az nem ajánlott pad, csak occó.

Annak a zselésnek a felülete annyira rossz, hogy a 9 éves akkor 180Ft-os egérpadom is jobb nála...

[ Szerkesztve ]

(#10470) ribizly válasza gerisz23 (#10467) üzenetére


ribizly
veterán

Végy egy kicsi, de jó padot (mondjuk Steelseries QCK), állítsd álló-ba, és erről meg vágd le a csuklótámasz részét és helyezd rá a pad alsó részére. Így a paddal együtt mozog majd az egész, mert -ennek az alsó része nem fog csúszkálni külön.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10471) gerisz23 válasza ribizly (#10470) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi!Ilyesmiben gondolkoztam én is.Eddig a csuklótámaszos szövetessel sem volt bajom,de lehet hogy amiatt kattintok sokszor mellé :F
Bevárom az egeret meg a zselés padot,közbe mégis csak Asus Rog Sica lesz az áldozat.Utánna berendelem Pcx-ről az általad javasoltat is :R

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#10472) gerisz23 válasza ribizly (#10470) üzenetére


gerisz23
őstag

razer-goliathus-mobile-egerpad mennyire lehet jó?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#10473) sNk77 válasza gerisz23 (#10472) üzenetére


sNk77
aktív tag

Amennyire a Goliathus Speed. Szerintem ugyanaz a felület, csak kis méretben.

nádpálca

(#10474) gerisz23 válasza sNk77 (#10473) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi :R

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#10475) R3laX


R3laX
addikt

Heló!

Már több mint 1 éve használok egy Hama uRage Rag Speed M egérpadot. Érdekelne, mi a véleményetek róla? Nagy előrelépés lenne beruházni egy HyperX, vagy QCK-ba? Nagyon jól bírja, eddig kb 5x volt mosógépben, de semmi baja. Utána olyan, mintha új lenne. Egy G203-assal koptatom.

(#10476) F-ECT$ válasza R3laX (#10475) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha jól bírja, és szereted, akkor egyelőre szerintem fölösleges váltani.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#10477) R3laX válasza F-ECT$ (#10476) üzenetére


R3laX
addikt

Egész jó cucc, de még nem próbáltam tesómnál a Hyperx Fury S Pro-t. Majd a napokban kipróbálom nála, ő most egy G403-mal használja. Annyi, hogy talán lehetne kicsit vastagabb ez a uRage, mert Quake Championsban kicsit hangos. Emelgetéseknél kopog az egér, de egyébként jó pad, szeretem, szépen siklik rajta a G203-as.

(#10478) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
G900-hoz keresek vastagabb, párnásabb, nagyméretű padot.
A Steelseries QCK+Limited jó megoldás lenne hozzá?
Cél a jó csúszás, fekete, vagy szürke szín.
Köszi a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#10479) ribizly válasza bombibmw (#10478) üzenetére


ribizly
veterán

Teljesen jó választás.

Bár attól puhább meg olcsóbb a Kodiak Limited, csak az már kicsit szinesebb.

Még a QCK+ heavy meg mass lehet jó.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10480) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hali!

Milyen egérpadot ajánlanátok, ami a billentyű és az egér alá menne? Minél olcsóbban valami vékonyabb szivacsost, lehetőleg Aliról.

Van itt, aki csak az egérre használ 40 centi körüli darabot?

;]

[ Szerkesztve ]

(#10481) izee válasza Grave_444 (#10480) üzenetére


izee
senior tag

Nálam a 38-48 cm az elfogadható hosszméret :D Még a 36x30-as is kielégítő.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#10482) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok!

Rapoo 7800P lézeres egér alá szeretnék padot, elsődlegesen vékony, szövetborításút, minden féle minta/támasz mentes kb. 30-40x 25-30cm.-es, sima, feketét. Irodai használatban van az egér, nem játékra kell, de a mintázott pozdorja asztallapon bizonytalan mozgása, ezért kéne a pad.

5 000-nél többet nem áldoznék rá.

Mit ajánlanátok?

Köszi!

(#10483) ribizly válasza Grave_444 (#10480) üzenetére


ribizly
veterán

XIAOMI XL

Az ajánlott eladótól a google doc aljáról. De még így is külön szólni kell az eladónak, hogy nehogy félbe hajtsa!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10484) Dromi


Dromi
tag

Helló, meg akarom kérdezni, hogy ez az egérpad milyen: ASUS Cerberus Gaming Mousepad, mert még nem döntöttem el, hogy honnan rendelekek és ahol ez van ott a steelseries sima 2mm-változat kerül ennyibe mint ez itt. Nekem mindenhez kell, játék, arra most nem mert még helyem sincs, egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#10485) Dromi


Dromi
tag

Néztem a kommenteket, közben ez a zselés csuklótámasz ez mire jó? Néha nekem is megfájdul a csuklóm vagy voltmár, hogy nagyon elfáradt a kezem, akkor erre ez tökéletes?

[ Szerkesztve ]

(#10486) ribizly válasza NYPD (#10482) üzenetére


ribizly
veterán

Egy kicsit kisebb méretben egy sima Steelseries QCK-t javallanék, vagy bármit ami tetszik az ajánlott padokból méret és árkorláton belül.
Igazából a lézeres egerekhez nem nagyon van mit ajánlani, de gondolom abból kell főzni ami van.

@(#10485) Dromi
Lehet értelme, de általában inkább a fogással szokott a gond lenni, ami lehet tanult vagy simán rosszul berögzült, ha fáj tőle a csuklód. Illetve még az fordulhat elő, hogy az egér formája és/vagy mérete nem felel meg a Te fogási stílusodnak, neadja ég a súlya több, mint ami kellene.
Először az ideális egér kell, utána egy jó egérpad és majd csak ezután érdemes ilyen kiegészítőkön gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10487) NYPD válasza ribizly (#10486) üzenetére


NYPD
aktív tag

Megnézem, köszi! :)

(#10488) dobragab válasza Dromi (#10484) üzenetére


dobragab
addikt

Minosithetetlen hulladek.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#10489) feher94


feher94
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék egérpadot venni, 2 között vacilálok az egyik amit jelenleg munkahelyemen használok és kényelmi szempontból teljesen megvagyok vele elégedve az egy HP 300
A másik pedig amin gondolkodok pedig egy ASUS ROG Scabbard szóval ez ügyben szeretnék segítséget kérni, leginkább a kényelem számít!

[ Szerkesztve ]

(#10490) RazoR válasza feher94 (#10489) üzenetére


RazoR
veterán

Nekem Asus Rog Sheath van és teljesen meg vagyok vele elégedve, egy G502-vel nyúzom!

(#10491) sowi


sowi
őstag

nem tudom volt e mar, de a naos7000 es a propus380as egerpad komboja sem mukodik, gyakorlatilag hasznalhatatlanul ugral az eger vele, func f series 10 viszont oke, ket egernel is bevalt mar

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10492) ribizly válasza sowi (#10491) üzenetére


ribizly
veterán

Mondjuk az gáz, főleg mert a Naos 7000 nagyon jó szenzorral van szerelve.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10493) sowi válasza ribizly (#10492) üzenetére


sowi
őstag

en ezer eve a func paddal hasznalom gond nelkul....a kollegam rendelt egy mionix padot a sajat naosahoz de azzal erdekes modon nem megy, utana mondtam neki a func-ot es azzal sima ugy

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10494) jaffa 2843 válasza sowi (#10493) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezért nem ajánlott a pad... Az ajánló nem hasraütésszerűen van írva...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#10495) sowi válasza jaffa 2843 (#10494) üzenetére


sowi
őstag

ez kiraly, biztos en vagyok a bena, hogy nem latom sehol az egerpad ajanloban, hogy nem ajanlott....

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10496) Vanir válasza sowi (#10495) üzenetére


Vanir
veterán

???
Tudtommal nincs az ajanlottak kozt.

(#10497) ribizly válasza sowi (#10495) üzenetére


ribizly
veterán

Ez egy pozitív lista: Az ajánlott, ami benne van. Nincs külön "nem ajánlott padok" listája.
Ami nem ajánlott az nincs benne és lutri. Lehet jó, de mivel pont az egérpad egy olyan dolog, ami megáll sokszor bőven 10k alatt és a gagyik sem olcsóbbak a tényleg jó minőségű cuccoktól, így kár kútfőből választani.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10498) Galbi8899


Galbi8899
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni egérpad vásárlásához.
Jelenleg egy Steelseries QCK heavy egérpadom van, de már kezd feljönni a szövet a gumi aljról mivel már kb 8 éves a pad, ha nem több.
Egy Razer Taipan egérhez kellene ami ugye laser és optikai sensorral is rendelkezik.
Játékstílusról annyit, hogy csuklóból játszom tehát nem vagyok az a nagyon low sensitivity játékos 900Dpi-n tolom és 12es sensi van beállítva az R6Sben, időnkén pakolászom, de a QCK padnak kb az 1/4 részét használom. Szeretem azért ha simán siklik az egér a padon. Elsősorban R6S és Pubg re lenne használva.
Előre is köszönöm a segítséget. :R :R

...

(#10500) ribizly válasza Galbi8899 (#10498) üzenetére


ribizly
veterán

Ha nagyon sikamlós jószágot akarsz, akkor Allsop Raindrop XL.

Egyébként meg egy kiesebb méretű HyperX Fury S Pro talán még ami kiváló választás lehet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.