Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) sanyixXx válasza Flashback (#4450) üzenetére


sanyixXx
senior tag

mennyi a keret?

70-200 f/4 -el jól jársz, de az alatta marad az általad megjelölt zoom tartománynak.

marad az 55-250 IS vagy valamelyik 70-300 (canon, sigma, tamron).

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4452) k1csi válasza Flashback (#4450) üzenetére


k1csi
senior tag

A keretet tényleg nem ártana tudni mert az általad írt tartományban az olcsó már kezd relatív lenni...

Egyébként a DP-n tudsz hasonlítgatni. Indulásképpen beadtam a 100-400 és a 70-200-at 1.4-es extenderrel:
100-400 vs 70-200x1.4

Egy másik (olcsóbb) összehasonlítás:
55-250 vs 70-200x1.4

Középen elég jól tartja az 55-250 is magát, de a széleken azért érződik, hogy ez egy árhatékony megoldás (itt nem sikerült egyforma vázat találni a hasonlításhoz).

Persze kérdés kell-e neked, hogy pixel szinten kihozd a maximumot.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#4453) sanyixXx válasza k1csi (#4452) üzenetére


sanyixXx
senior tag

itt nem sikerült egyforma vázat találni a hasonlításhoz

jó, de azért nem vagyok biztos benne, hogy az 50D-t az 1Ds MkIII-mal kellett összehasonlítani, nem pedig a 40D-vel :))

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4454) k1csi válasza sanyixXx (#4453) üzenetére


k1csi
senior tag

Igazad van. Nem néztem rendesen végig a listákat, hogy van két egyforma váz is (vagy tudat alatt átugrottam a 40D-n).

Viszont ezzel meg az a gond, hogy a 40D-nek túl kicsi a felbontása.
Ergo egyrészt kevésbé látszik a két obi kombináció közti különbség (a felbontás tesztnél már a betük méreténél jól látszik) ill. egy nagyobb felbontású szenzor+crop esetén egy kisebb tele is elég lehet.

Azaz a keret mellé a váz is érdekes lehet...

De tényleg elfogulatlalul akartam segíteni, íme a 40D-40D (vsz. kevésbé használható hasonlítás)
55-250 vs 70-200x1.4

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#4455) sanyixXx válasza k1csi (#4454) üzenetére


sanyixXx
senior tag

szerintem 500D. legalábbis arról érdeklődött nagyon a közelmúltban.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4456) Flashback válasza k1csi (#4452) üzenetére


Flashback
addikt

Igen 500D. Max 50-60K-fog össze jönni rá.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4457) Flashback


Flashback
addikt

Ezek szimpatikusak az áruk miatt is:
[link]
[link]
[link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4458) Flashback


Flashback
addikt

Hát végül is ha kapok minőségibb szebb rajzolatú üveget akkor a 200mm-el is megelégedem :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4459) Jinxx válasza Flashback (#4456) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ha max 50-60k akkor elég egyértelműen 55-250 IS a legreálisabb választás.

(#4460) Flashback


Flashback
addikt

és ő mennyivel roszabb mint a 55-250 IS?
[link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4461) Klemice válasza Flashback (#4457) üzenetére


Klemice
senior tag

Ezek közül a sigma felejtős, a canon is, a tamron és a canon 55-250 között vaciláltam, nálam végül a canon lett, hasznos az a képstabilizátor.

(#4462) Jinxx válasza Flashback (#4460) üzenetére


Jinxx
senior tag

Majdnem egy árban vannak, és továbbra is a Canont venném, nem egy életbiztosítás a Sigmánál az AF. A stabi nélküli 55-200 Sigma egy kalap ... volt, nem tudom Az IS verzió jobban teljesít-e, bevallom azt sem tudtam, hogy létezik. :) A lényeg, hogy a Canon 55-250 sokaknál már bizonyított, akkor minek ezen gondolkozni?

(#4463) pempellini


pempellini
senior tag

Srácok valaki használ 400D-het ilyen firmwarét?[link]

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#4464) bubi92 válasza pempellini (#4463) üzenetére


bubi92
őstag

lehet hogy hülyeség de szerintem ez f*szság. tegyük fel két egymástól távol eső fókusz pont van kiválasztva. mivan ha az egyik fókusz pontba beleesik egy fal, a másik pedig már egy utca végén lévő autón van. akkor mire fókuszál?
ha hülyeséget mondtam, akkor szidjatok:D

(#4465) bubi92 válasza pempellini (#4463) üzenetére


bubi92
őstag

véletlen dupla :W

sulis net.

[ Szerkesztve ]

(#4466) pempellini válasza bubi92 (#4465) üzenetére


pempellini
senior tag

De spot fénymérés és iso 3200 miatt érdemes foglalkozni vele?
És ha 2 személyt szeretnék lekapni egy máshoz közel akkor jól jöhet a két fókuszpont,vagy esetleg egész alakra fókuszál.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#4467) bubi92 válasza pempellini (#4466) üzenetére


bubi92
őstag

fénymérés érdekes lehet erre nem is gondoltam. akkora iso-ra van szükség?

(#4468) pempellini válasza bubi92 (#4467) üzenetére


pempellini
senior tag

Kár hogy nem értek ezekhez a dolgokhoz,egy próbát megérne.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#4469) kiskornel válasza bubi92 (#4464) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha több fókuszpont aktív, mindig arra fókuszál, amelyiknél a távolság közelebbi!
Így műxik akkor is, ha az összes fókuszpont aktív... Így sem látod értelmét?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4470) bubi92 válasza kiskornel (#4469) üzenetére


bubi92
őstag

wáááááááááááááááááááh:D én voltam a hülye befogom a számat mostmár

de persze ennek van értelme, ezért van a gépben alapból ilyen opció.

na mostantól read only, mert csak butaságokat mondok

bubiOFF

(#4471) Flashback válasza Jinxx (#4462) üzenetére


Flashback
addikt

Csak gondoltam hogy van olcsóbb alternatíva. De akkor nincs.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4472) majkel válasza Flashback (#4471) üzenetére


majkel
tag

Szerintem is felejtős a Sigma, nem olcsóbb mint az eredeti és nem is tud többet vagy jobban. Nem túl minőségi üvegek, persze a prémium Sigmákra ez kevésbé igaz, de én pl K-bajonettesben vettem 17-70mm f/2.8-at ~100k HUF környékén és azt kell mondanom nem a legjobb... rendezvényfotóra minden további nélkül alkalmas, de másra nem nagyon. Torzít, a peremeknél nagy a részletvesztés és még kromatikus aberrációnak sincs híján.

(#4473) Flashback


Flashback
addikt

M42-es obik mennyire használhatóak? Ott az AUTO kifejezés mit jelent?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4474) johnjohn válasza Flashback (#4473) üzenetére


johnjohn
addikt

Nincs jelentősége, csak manuális beállításokkal működnek. Van fénymérés ha munkarekeszen használod, AF visszajelzés is megfelelő chipes adapterrel, Én sima adapterrel használom őket.A Nikon vázakkal ellentétben van "végtelen" is nem kell hozzá lencsés adapter.HELIOS 2/58, INDUSTAR 3,5/50, ezek olcsók és elég jó minőségűek, némileg kell őket rekeszelni, teljesen nyitott rekeszen lágyul a képük. Nekem ez a kettő van most, 50D-vel használom, mindkettő nagyon éles, közgyűrűvel az INDUSTAR makrózni is jó. Ha kistele kell a 135 mm-es Takumar, vagy Jupiter, esetleg Zeiss Jena jó választás. 200 mm-feletti M 42-es objektívek már gyengébben rajzolnak digit vázon. Lehetőleg fix gyutávú obikat nézegess a zoom objektívek gyakran nem hoznak megfelelő minőséget.
Itt találsz érdekes dolgokat.

(#4475) leveslajos


leveslajos
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek !

Ha rossz helyre írok, akkor bocs! Van egy Canon Power Shot A430-as gépünk. Nappali fénynél élvezhetetlen világos és vízszintesen csíkos képeket készít! Töksötétben vakuval kiválóakat !!!!! Video felvételt bármilyen fényviszonyban szintén kiválót !!! Már mindent próbáltunk vele, de sem mi, sem az ismerős fotósok nem tudtak vele mit kezdeni. Van valaki, aki tudja, hogy mi baja lehet a szerkentyűnek? Érdemes megjavíttatni és ha igen , akor hol?Szolnok megyében lakunk. Ha bárki tudna segíteni, kérem írjon itt, vagy galjoco@citromail.hu. Előre is köszönöm !!! :F

(#4476) johnjohn válasza leveslajos (#4475) üzenetére


johnjohn
addikt

Itt próbáld, ez a DSLR Canon gépek topic !

(#4477) Flashback válasza johnjohn (#4474) üzenetére


Flashback
addikt

Amatőr kérdés lesz de a fénymérés azért kell a váznak hogy az ISO-t autómatikus beállítsa? Vag a tükörfelcsapás idejét?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4478) sanyixXx válasza Flashback (#4477) üzenetére


sanyixXx
senior tag

azért kell, hogy ha bármilyen automatikát bekapcsolva akarsz hagyni, akkor a gép a fényhez mérten tudjon értékeket számítani.
Av módban záridőt, Tv módban rekeszt, automata módban mindent, ha az ISO autón van, akkor azt.
a tükörfelcsapás pedig lényegtelen, a redőny lefutása adja meg a záridőt, de szerintem jóra gondolsz csak rosszul írtad le :)

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4479) Flashback válasza sanyixXx (#4478) üzenetére


Flashback
addikt

lassan lassan megtanulom itt az alap dolgokat :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4480) kiskornel válasza Flashback (#4479) üzenetére


kiskornel
addikt

Nekem 2db Zeiss M42-esem van, és Canonon használom őket. Az egyik 50-es a másik 135mm-es. Mindkettőt imádom, DE...

- Nincs autofókusz,
- Amit a keresőben látsz, az meg nem mindig elég a tökéletes fókuszáláshoz.
- Én chippes adapterrel használom, és így valóban van fénymérés/fókusz visszajelzés. Az utóbbi nem tökéletes, az előbbi meg akkor jó, ha közép árnyalatoknál -1Fé-t mér a váz.
- Mozgó célpontokhoz/kapáslövésekhez nem jók. (vagy csak nagyon agyon tervezett fényképezéssel)
- LiveView nem szereti, hogy a rekesz állandóan be van húzva. Minenáron nyitott rekesszel akar számolgatni, ezért az sem ad jó eredményt. De fókuszáláshoz nagyon jó.

Szóval kezdőknek nem ajánlanám. Nagyon sok mindent kell pontosan, odafigyelve beállítani.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4481) Jinxx válasza kiskornel (#4480) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szóval kezdőknek nem ajánlanám. Nagyon sok mindent kell pontosan, odafigyelve beállítani.
Én ezzel nem értek egyet. Anno amikor elkezdtem a 350d-vel fotózni, nem volt keret, csak ilyenekre, és m42-esekkel tanultam meg az alapokat. Sokkal jobban belédrögzülnek a fotós alapok (rekesz, záridő, iso, mélységélesség) és a géped sajátosságai is, mintha csak egy AF ultrazoommal kattogtatsz. Persze lesznek rossz képeid az elején, de később szerintem meghálálja magát.

(#4482) kiskornel válasza Jinxx (#4481) üzenetére


kiskornel
addikt

És úgy gondolod, hogy a kezdőknek erre van szükségük? Fél évnyi bénázásra, tekergetésre. :F

Persze lehet, hogy igazad van, de azért én addig fényképezek... ő meg szív. :K
Csak egy kis érdekesség: a Canon promo DVD-jén az EOS-t úgy jelentettékbe: no need to be a professional to take great photoes. ~ nem szükséges profinak lenni, hogy nagyszerű fotókat készíts.
Na most ezekkel a manuális obikkal kinyírtad az EOS jelzést (Electro Optical System). Visszatérsz a hőskorba, ahol még tudni kellett mindent, és baromira jól kellett tervezni. Szerintem azok közül, akik ilyet használnak, sokan úgy térnek vissza. Megvan a kis fasza, gyors fókuszú drága obijuk, szükségük se lenne rá, hogy használják a manuálisokat, de azért "adunk egyet a TACK SHARP-nak" alapon bevállalnak pár ilyen régi, kitűnő darabot.
Esetleg makrozáshoz, még nincs egy fasza makro obid. Én pl. az 50-es Zeisset arra használom legtöbbet, hogy megfordítva egy Fuji s5800-as elé tegyem. Így 4x-es nagyítást érek el vele. A 100-as macro obim elé fogva meg DSLR-en mikroszkópként viselkedik. :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4483) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok
Adott egy 18-55IS kittobi aminek a fokusz gyurus szalagkabele megdoglott (elnyirodott ugy ahogy van)
Lehet ilyet kapni? Ill mennyi lenne egy ilyen szervizelese? Vagy felejtsem el es olcsobb ha veszek egy uj obit?
Koszi

(#4484) johnjohn válasza Z0mbi (#4483) üzenetére


johnjohn
addikt

Kuka. Használtan 20 000.- körül kapsz szinte újat.

(#4485) Jinxx válasza Z0mbi (#4483) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szia!

Ki ne dobd! Az indexen Sada1988 hirdet egy fogaskerékhibásat, szerintem keresd fel, egyikőtöknek lesz egy jó kitobija, a másik meg kap a hulladékért egy kis pénzt, mindenki örül.

(#4486) Z0mbi válasza Jinxx (#4485) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Koszi sracok megnezzuk :)

(#4487) johnjohn válasza Jinxx (#4485) üzenetére


johnjohn
addikt

Láttál már ilyen obit belülről ? Nem kifejezetten javítható , úgy tervezték, hogy egyszer összerakják, aztán kész.Házilag csak barkácsolni lehet, kétes eredménnyel. :U

(#4488) Jinxx válasza johnjohn (#4487) üzenetére


Jinxx
senior tag

IS nélkülit már láttam, azon egy szalagkábelcsere nem nagy cucc és nem is az az érték amit az ember ne merne szétszedni, pláne ha eleve rossz. Azért egy 70-200 IS-nek nem állnék neki ilyen bátran.
1 szó mint 100, még mindig jobb ha megpróbálják, mintha mindketten kidobnák.

(#4489) mcgoat válasza D4rkm4n (#50) üzenetére


mcgoat
aktív tag

hááát

oda 85/1,8 kell

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#4490) Jinxx válasza mcgoat (#4489) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ezt pár évvel benézte kedves kolléga. :DDD

(#4491) mcgoat válasza Jinxx (#4490) üzenetére


mcgoat
aktív tag

jah hát ez a kocsog fórum :)

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#4492) donzoli válasza pempellini (#4463) üzenetére


donzoli
aktív tag

én ilyet használok a 400D-n
gond nélkül működik rajta a firmware hack:

-köztes lépésekben is lehet állítani az érzékenységet ISO 3200ig (16, 32, 40, 50, 80, 100, 125, 160, 200, 250, 320, 400, 500, 640, 800, 1000, 1250, 1600, 2000, 2500, 3200)
-spot fénymérés (működik rendesen!!!)
-össze-vissza variálható AF pontok

ha szükséged van segítségre, akkor szólj nyugodtan ;)

[ Szerkesztve ]

(#4493) donzoli válasza donzoli (#4492) üzenetére


donzoli
aktív tag

jah és a "Factory menu" kimaradt a sorból, ami szintén előhívható..

(#4494) filózoli


filózoli
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ha az 500D-hez egy Speedlite 270 EX vakut veszek, az fog e megfelelő fényerőt biztosítani legalább a 18-55 IS obi zoomtartományában?

(#4495) johnjohn válasza filózoli (#4494) üzenetére


johnjohn
addikt

Szia !
Én is ezt a vakut használom,viszonylag primitív eszköz, de alapszintű derítésre, és beltéri fotókhoz kiválóan alkalmazható a mennyezetre fordítva is. 28-75-ös Tamron obi mellé is megfelelő , főleg manuális gépbeállítások mellett, egy -két próbakép alapján jól belőhető a fényereje.
Mondjuk esküvőt már nem vállalnék be ilyennel, de házi használatra elég.

(#4496) donzoli válasza filózoli (#4494) üzenetére


donzoli
aktív tag

Szerintem a 270-esnek nem túl jó az ár érték aránya, egy új árából kapsz egy használt 430-ast és az azért már egész más kategória..

(#4497) k1csi válasza filózoli (#4494) üzenetére


k1csi
senior tag

+1 szavazat a 430-ra (akár használtan). A 270-nek nincs AF segédfénye (ez nekem önmagában elég lenne, hogy ne vegyem) + a 430 annyival jobb ár/érték arány.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#4498) filózoli


filózoli
senior tag

Köszi a válaszokat. Majd még eldöntöm, lehet, 430 EX lesz belőle... :)

(#4499) jap


jap
aktív tag

Sziasztok!

Talán itt olvastam (vagy valahol máshol) a Kenko telekonverterekről, h hasonló vagy jobbak, mint a Canon!
Valaki erősítsen meg ebben vagy hordjon le!

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#4500) cdl válasza jap (#4499) üzenetére


cdl
senior tag

Szia.

Ezt már Én is olvastam többször is.
És fele annyiba kerülnek.
30000 körül mennek használtan.(csak ritkán lehet találni)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.