Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) m3ss


m3ss
veterán

canon 28 1.8-at hasznalt vki? fokusz, bokeh milyen?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#29202) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok.

Kicsit eltüntem....

Valami infoja valakinek a fix 50 1.8 STM-ről már van? Az érdekelne , hogy valakinek sikerült már hozzájutnia ?

:R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#29203) FLx válasza fr3ntzen (#29202) üzenetére


FLx
addikt

Nem lehet még kapni.

(#29204) fr3ntzen válasza FLx (#29203) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Akkor jó. :)

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#29205) belovary válasza fr3ntzen (#29204) üzenetére


belovary
senior tag

Pár napja rendeltem meg nyomott áron, de még nem jött meg. Gondolom mivel ár alatt van, így kell egy bizonyos megrendelés, és csak azután küldik majd. De nem sietek sehová, türelmesen várom. :) Viszont a 10-18 IS STM már kedden jön, ha minden igaz. Azzal úgyis "eljátszok" jó pár napig... :D

(#29206) Iomega


Iomega
őstag

50mm 1.8 STM

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#29207) bbkmachine válasza Iomega (#29206) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

f8-on természetesen szép éles, de mit tudhat 1.8-on? ;)

(#29208) copass válasza bbkmachine (#29207) üzenetére


copass
veterán

ezt?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29209) Iomega válasza bbkmachine (#29207) üzenetére


Iomega
őstag

Ez 1.8-on készült.

Copass:

Meggyőző a teszt, jó lesz az!

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#29210) fr3ntzen válasza belovary (#29205) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Remelem mindel elobb megkapod !

Valszeg megveszem cégre ... ugy 35bol kijon, hameg off, mert valami tré rajta akkor eladom ismerősnek netto árban és nem bukok.... Ennyi ! :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#29211) belovary válasza fr3ntzen (#29210) üzenetére


belovary
senior tag

Remélem én is! :) Gondoltam én is cégesre, de az meg még hosszadalmasabb lenne nekem, és itt kint így is 38e ft körül meglesz. Most elolvastam a tesztet, meg megnéztem a képeket. Teljesen jó kis dög lesz ez. Ennyi pénzért? Csodálkozom is rajta, hogy ennyiért lehet kapni a régit is, meg ezt is. Amikor a napellenző majdnem ennyi... :D Sajnos még nem találtam hozzá amúgy utángyártottat, csak amiben nem vagyok biztos. Az STM-nek valami új a száma, azt hiszem ES-68, így még nincs hozzá... :)

(#29212) fr3ntzen válasza belovary (#29211) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Nekem volt a sima verzio...amit kb nagyon sokan istenitettek, de nekem a folytonos fokusz gondok elvettek tole a kedvem....igy eladtam 20 pénzért....a 18-55öt meg 18ért.... és nagy szerencsemre egy kb 0km-es 18-135 STM-et UV szurovel egyutt 50pénzért beszereztem. :)
Merre vagy kint ? Ennyi a "bruttó ára" ? :)

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#29213) belovary válasza fr3ntzen (#29212) üzenetére


belovary
senior tag

Ausztria, de németből rendeltem meg. Átlagban 128-150€ között mozog itt kint az ára... Nekem nem volt az elődje, de tudtam volna használtba jó áron, csak pont a betegségei miatt nem vettem meg. Aztán jött a hír hogy majd lesz STM ebből is, jó sokat kellett várni, de úgy néz ki, hogy jó lesz... :)

(#29214) fr3ntzen válasza belovary (#29213) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

ennyiért főleg... mondjuk én kedvtelesbol fotozok...a ps4 mellé talatlam még 1 olcsó sportot.... ,de ha engem felkurt a folytonos AF problema gondolom akik ezzel meloznak mit érezhettek ! :U :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#29215) copass válasza Iomega (#29209) üzenetére


copass
veterán

fúfrémen a régi is elég látványos 1.8-on!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29216) .DLL válasza copass (#29208) üzenetére


.DLL
veterán

Ez alapján az optika tényleg ugyan az, max csiszoltak kicsit a szélén, a többi az gyártási idő eltéréséből adódó szórás. Az új blende viszont tényleg király! Bár éjszakai város fotózáshoz szerintem a 10 ágú csillagszórás a legszebb, a 14 már sok egy kicsit, de ez legyen a legnagyobb bajunk.

(P.H.)

(#29217) copass válasza .DLL (#29216) üzenetére


copass
veterán

ötdén nekem a régi is elég űber állat!:D jobban seggre esek tőle mindt ezeregydén!:D
majd a fókusz miatt veszek majd egyszer egyet, mert most -2000 évre elvagyok adósodva.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29218) JohnyBlue válasza copass (#29217) üzenetére


JohnyBlue
őstag

mondtam, hogy jobban jártál volna ha elbótolod velem a vesédet ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29219) copass válasza JohnyBlue (#29218) üzenetére


copass
veterán

biztos kapnál béremelést!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29220) JohnyBlue válasza copass (#29219) üzenetére


JohnyBlue
őstag

azt nem, de a haszonból vennék egy ötvenes artot ;]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29221) Muerte68


Muerte68
addikt

a 28-80.ról mi a vélemény? jó a kitt obi mellé?

Tamron AF Aspherical LD IF 28-200 Canon objektív és erről? :F

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#29222) .DLL válasza m3ss (#29201) üzenetére


.DLL
veterán

Sigma 28/1.8-am van, régi darab, blende nem működik csak nyitva, és így mondom azt, hogy kiváló darab. Persze ez a Canonra vonatkozóan semmit nem mond, de bokeh és képivilág tekintetében tudok küldeni neked fotókat, szerintem abban nincs nagy L-térés.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#29223) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Amikor úgy érzi az ember, hogy nyár elején karácsony van... :DDD

Reggel érkeztek, hozta a postás. Meglepődtem, mert bár tudtam hogy az UWA érkezik, a fix obiról szó sem volt! Arról volt szó, hogy majd értesítenek, hogy egyáltalán mikor lesz raktáron. Megleptek vele rendesen. :)
Megjött a csomag, aztán landolt is a fogas fölötti polcon, hogy a gyerekek szét ne szedjék 1 perc alatt. Most tudtam csak levenni alvási időben. Első benyomás szuper, jó anyaghasználat mindkét obinál. Egy gyors próba, UWA elsőre úgy többet vártam, hogy megnyitja majd a világot, de nem akarok telhetetlen lenni. ;) Gondolom az új FF-re tervezett 11-24mm azért nagyobb teret ad... :DDD A pénztárcában is... ;]
Viccet félretéve, szuper lesz, azért odaver a 18mm-nek rendesen! ;] Az 50-est is gyorsba feldobtam, a fókusszal meglepett azért ahogy ki be mozog, de így elsőre gyorsba jónak tűnik. Azért az nem írnám hogy hangtalan... :P A fókusz is jónak tűnt, de kell majd egy frankó tesztelés. A gyerekek felébredtek, újra el kellett dugni mindent, és remélem hamarosan használhatom is őket. :DDD Éjszaka ha alszanak... ;]
Annyi, hogy gyorsan regisztráltam is a termékeket, na meg a pénz visszatérítési oldalon is, már kaptam is az e-mailt, hogy feldolgozzák, és küldik a zsét. ;] Kíváncsi leszek.

Ha lesznek képek az 50-essel tolok fel majd képet. Ja, és mielőtt valaki megszólna, hogy itt az örömömet itt megosztom, annyit írnék, ha veletek nem oszthatom meg akkor kivel? Az asszony így is széttörné a fejemen a fakanalat, meg most nem beszél velem egy darabig az tuti... :DDD Meglátta a 2 dobozt, K.O.
:))

(#29224) *Ropi* válasza belovary (#29223) üzenetére


*Ropi*
félisten

Váltsál nicket "nyárimikulás"-ra" ;) :))

Amúgy gratula! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29225) belovary válasza *Ropi* (#29224) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi! :) Na ja. :DDD Már nem tudok mit kitalálni, hogy miért is kellettek ezek az obik, a feleségem elég dühös rám. És ezek még csak nem is L-es obik, vagy csak a drágább fajták... :DDD Mi lenne itt FF vonalon... ;] Sodrófával a seggemben, nagykéssel a hátamban mehetnék fotózni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29226) LamaCube válasza belovary (#29225) üzenetére


LamaCube
addikt

De rég szemezgetek egy 10-18-al. Csak nálam is az asszony a szűk keresztmetszet. Uhh, ez egy kicsit félreérthető. :U
Várom a képeket mindkét obival. Szép fényeket hozzájuk! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29227) JohnyBlue válasza belovary (#29225) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Néha készíts róla képeket ;) Illetve próbáld vele megértetni a dolgokat. vagy neki is vegyél egy másik vázat és akkor neki is kell rá valami obi :P meg ez az ketyere :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29228) Alx.Mercer válasza belovary (#29223) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Gratula az új szerzeményekhez! :C

Ha lehet, akkor alaposan nyuvaszd majd meg az 50-es AF rendszerét! ;]

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#29229) fr3ntzen válasza belovary (#29223) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

haha... tesztkepeket a népnek ! :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#29230) fr3ntzen válasza belovary (#29223) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

ja és talizzunk ,de ugy hogy hozod az obikat ..... nyugi nem sok kopasszal megyek majd ! :( :DD :R

mondjuk a 10-18 nem kell ! azt megtarthatod :U :C

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#29231) Muerte68 válasza belovary (#29223) üzenetére


Muerte68
addikt

Gratula én is örülnék ilyen csomagnak.a feleségem ugyanúgy örülne;-)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#29232) Muerte68


Muerte68
addikt

mármint a sodrófa meg a nagykés :C :D :DD

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#29233) belovary


belovary
senior tag

@LamaCube: Köszi! Akkor nálatok is az asszony az Úr a háznál, mi? :DDD Láttad volna, amikor megvettem az Aprillia RSV Factory-t... Eeeeezzzzzz az? Ez ugyanolyan mint a másik... (Suzuki Sv650S) :DDD Bár lehetett volna Simson is... ;]

@JohnyBlue: Beadtam, hogy ezzel majd úh milyen képeket fogok róla lőni, de csak magamra lőttem vele, mert megkaptam, hogy eddig is már mennyiszer megígértem... bla..bla... Na ja, de amikor ott a helyzet, így állj, úgy állj, ne mozogj, akkor meg jajj fotózz, aztán majd kiízéled hogy jó legyen. :DDD

@Alx.Mercer: Köszi! ;]

@fr3ntzen: Úgy néz ki, hogy több mint 3 év után hazaköltözünk, így már elképzelhető, hogy még aki közel van Hévíz városához, össze is futhatunk. :) Nem, nem ment el az eszünk (teljesen), ez ilyen muszáj hazaköltözés lesz... :((( Na mi? A kis Canon UWA már nem is jó? :DDD

@ferq68: Köszi! Gondolhatod, 1-et adagoltam be, erre idejött két obi... Nem győztem dadogni... :DDD

Amúgy persze, szerettem volna én is fényerősebb UWA-t, meg elviselném az 1,4-es 50-est is, de egyenlőre még ez is nagy luxus... ;) Majd ha befutok, lesz itt ötdé meg olyan üvegek, hogy ihajj... :))
Most elő tudtam venni, gyerekek lefektetve, de a sötét undorító fényű lámpákkal tarkított szobában nem sok mindent tudok alkotni, így csak nézegetem. Gondoltam lövök párat az UWA-val csillagokra, erre totál beborult. Amúgy mintha így egy két lövés után azt venném észre, hogy az 50-es frontfókuszos, de azért ezt majd jobban meg kell néznem. :) Remélem nem.

(#29234) Muerte68 válasza belovary (#29233) üzenetére


Muerte68
addikt

ismerős téma,én próbálom úgy intézni hogy ne lássa az árakat,utána meg kicsit szépítek rajta :D az 50-1,8-ra én is kíváncsi vagyok egy olyat majd még ki akarok szorítani valahogy,ha elég pontos kezdem az etetést ;] a próbaképek nekem is problémásak kevés idő ,ingerszegény környezet :(( :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#29235) LamaCube válasza belovary (#29233) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát, ha nem is Úr, de igencsak ész érveket kell hozni mellette. Ő csak annyit lát, hogy megy a pénz és haszna nincs. Persze érvelek én, hogy már nyertem egy harmadik díjat a cewe fotópályázaton meg naptárpályázaton is bekerült az egyik képem egy naptárba, és már kértek tőlem vászonképet falra, de ez nem hatja meg kiadás/bevétel terén :D Meg fél órát kell várni rám egy fotó kedvéért. Mondjuk már, ha van időm /sajnos nincs mostanában/, akkor egyedül megyek.
Viszont egy 10-18-as kellene, mert akkor 250-ig le lennék fedve. + van egy Helios 50-es obim és egy fix. 24-es palacsintám. Mondjuk jó lenne egy L-es 70-200-as obi is, na de egy ilyen őrülettel előállni az maga lenne az eretnekség. :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29236) bbkmachine


bbkmachine
aktív tag

Tegnap én is tettem egy nagy sétát a 10-18-al. Gyönyörű képeket lőttem vele a városban. Ez az obi nálam csak szabadtéren, jó fényviszonyok mellett hozza a csúcsot. Eddig az összes beltéri fotóm nagyon gáz lett. A külső vaku meg mivel nem fedi le a teljes látószöget még a prizmával sem, így korlátozottan használható (képszéleken sötét). A belső vaku meg végképp csak viccnek jó, ehhez az obihoz. Csinál egy világos pöttyöt a kép közepére :D
Jó fények mellett nagyon príma cucc. Megérte a 70db ezrest (akciósan).

[ Szerkesztve ]

(#29237) belovary válasza bbkmachine (#29236) üzenetére


belovary
senior tag

Nálam még nagy a kavar. Azt sem tudom melyikkel képeljek. :DDD Most hirtelen 3 obi lett, és kimozdultunk ebben a 85 fokban, mondom na nehogy már, hogy itthon hagyjam a cuccost. Itt kint ünnepnap van, ágyúval lövöldöznek, meg minden. :DDD Szóval nagy csinnadratta van. Erre felpakoltam a 10-18-at, háááát szoknom kell, hogy az nem erre lett kitalálva. :DDD Gondoltam csinálok az ágyús katonáról egy frankó képet, erre elzavart. Igaz, jobban jártam, mert még 50 méterről is ugrottam egyet, akkorát szólt. Később vettem észre, hogy az összesnek füldugó volt a fülében. A 21 hónapos fiam meg fapofával csak nézelődött, mintha semmi sem történne. ;] A 4 hónapos azért a 3-ik dörrenés után jelezte, hogy na most aztán azért húzzunk már onnan. Feltettem az 50-est is, húúúú de nagyon szokni kell azt is. Fiamat próbáltam, de ilyen fényviszonyok mellett amúgy is halál (délben), de nem nagyon értette meg, hogy csak egy pillanatra maradjon nyugiba. ;] Szoknom kell ezt a láb zoomot is elég erősen. :B

Amúgy tegnap írtak is már vissza, hogy küldik a zsét, igen gyorsan ment ez az egész. Így is jó áron volt, de ha visszaküldik még a zsét is, akkor kb olyan 57500-ból megvolt a 10-18... Azért az meg nem rossz egy ilyen obiért. Persze jobb lenne egy Toki 11-16 2.8 na de na... ;]

Na keresnem kéne valami egyszerű nem mozgó témát, hogy kitapasztaljam ezt a kis 50-est. Most alszanak délután vagy 2 órát, lehet itt az idő. ;]

(#29238) bbkmachine válasza belovary (#29237) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Nekem kereken egy hónapja lett beadva az igénylés a visszatérítésre. Most ott tartanak, hogy elfogadták és elindították a kifizetést, de hogy mikor ér a számlámra, az még kérdéses. Úgy látszik külföldön gyorsabbak Canon-ék :D

Amúgy én a napellenzős szettben vásároltam meg.

[ Szerkesztve ]

(#29239) belovary válasza bbkmachine (#29238) üzenetére


belovary
senior tag

A tisztítókendővel ugye? Rendeltem hozzá Profox napellenzőt, ami tökéletesen bevált eddig is, 3e Ft. :) Szóval így is 60e Ft volt összesen. Máson is gondolkodtam, de ilyen összegért azt mondtam, hogy inkább ezt választom, mert ez baromi jó így. :) Azért még kíváncsi vagyok mikor küldik a lóvét. Lehet 2 hónap. :D

[ Szerkesztve ]

(#29240) vihartigris


vihartigris
őstag

A 40-es palacsintára milyen napellenzőt érdemes venni?

bármi reciproka a semmi

(#29241) bl4ze válasza vihartigris (#29240) üzenetére


bl4ze
veterán

ilyen kis pici fém van neki, én is olyat vettem :

.:. bl4ze .:.

(#29242) vihartigris válasza bl4ze (#29241) üzenetére


vihartigris
őstag

De komoly, lekvár a palacsintára :D

bármi reciproka a semmi

(#29243) *Ropi* válasza vihartigris (#29242) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ettől komolyabbnak látszik. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29244) vihartigris válasza *Ropi* (#29243) üzenetére


vihartigris
őstag

Ami komoly az az 5.290Ft-os ára :F
[link]

bármi reciproka a semmi

(#29245) *Ropi* válasza vihartigris (#29244) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Canon mindig is jó volt a kiegészítők beárazásában...Jó vastagon fog a tolluk. ;)

A 17-55/2.8-ra 11.000.- volt... Mondjuk a Tokina 11-16/2.8 gyárija is 10k körül van.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29246) .DLL válasza bl4ze (#29241) üzenetére


.DLL
veterán

Ez micsoda? Mert ez nem napellenző az biztos. A 40-es látószöge még FF-en is magasabb peremet engedne.

A 18-55 IS kitobihoz is magasabb járt, pedig az ugye ekvivalens 28mm-nek felel meg (mivel forog, ezért csak a legnagyobb látószöghöz lehetett méretezni, és még az is nagyobb) Ez valami más célt szolgálhat... o_O

(P.H.)

(#29247) szp1 válasza vihartigris (#29244) üzenetére


szp1
addikt

Van olcsóbban is

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29248) *Ropi* válasza .DLL (#29246) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig még rá is van írva, hogy "lens hood"...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29249) .DLL válasza *Ropi* (#29248) üzenetére


.DLL
veterán

Kínaiak és a fordítás... :D :N

(P.H.)

(#29250) bbkmachine válasza .DLL (#29249) üzenetére


bbkmachine
aktív tag

Ha nem napellenző, akkor mi? Kifordított bundakesztyű? Netán papucs orrán pamut bojt? :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.