Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik

Hozzászólások

(#1) Szatír


Szatír
aktív tag

Elég OFF a téma,mégis szerintem sokakat érint...sajnos....
Tapasztalatok és élmények BKV fronton, mi miért rossz, esetleg tudnál rá megoldást ? Mindenki csak huzza az orrát, de semmit nem tenne a dologért..
Itt lehet dühöngeni, sérelmeket leírni

Szakirodalom:

- A Tömegnyomor

- Noszály fiu esete az esernyővel
alcím: - ...amikor beléd törlik

- Nincs tovább
alcím: - nem megyünk beljebb pedig üres a busz közepe

- Hátizsák a barátom
alcím: - amikor hátulról nyomnak

- Soha véget nem érő út
alcím: - 86 vs. budai felsőrakpart

És, hogy ne csak érelmek legyenek, itt van néhány hasznos link:
http://utvonal.bkv.hu/,
http://www.utvonalterv.hu/
(metrós)

[ Módosította: Racecam ]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#2) I. Richard


I. Richard
senior tag

Hi!

Engem leginkább a ''felférek-még'' emberek idegesitenek a 4-6-os villamoson!

Adott a szardinia-feeling, meg néhány utazni akaró ember (ált. nyugdijas), akik belecsimpaszkodnak az ajtónál kapaszkodóba, és préselik az embertársaikat fölfele... Majd amikor az ajtó nem tud becsukódni, akkor a villamos sem megy egy centit sem, a következő meg nem tud beállni a megállóba... szóval lecsúszik a vezető a szabad jelzésről, és újabb x perc várakozás a megállóban, és megint jön 1-2 arc, aki azthiszi, hogy fölfér..... :(((
Asszem ez sokaknak ismerős szitu!:)

(#3) gromble_ziz válasza Szatír (#1) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Sajnos bármelyik tömegközlekedési formán előfordulnak ezek a betegségek :(

Én minden nap 2 busszal járok dolgozni, hátitáskával, de még a buszmegállóban leveszem, és akármilyen tömeg is van a busz első felében, én akkor is hátraverekedem magamat (persze a busz hátulja ''üres''). Ilyenkor vagy 30x elmondom a ''bocsánat'' és a ''köszönöm'' szavakat.

De ha egyszer nagyon felmérgesítenek, akkor felszáláskor mindenkit hátrazavarok, és emgkérdezem, hogy hogy lehetnek ennyire birkák, és mennyire nem figyelnek, és nem törődnek a másikkal.

Sajnos az emberek nagyon buták :( (én is az vagyok valamilyen téren sajna, de tanulok a hibáimból)

Hasonló kategória még:
- szemetelés az utcán ... egyszerüen nem értem miért, ami nem a miént azt rongálhatjuk bátran???
- tele van cigi csikkekkel a buszmegálló, mikor szinte minden ilyen helyen van kuka, ott ahol felszánlak, az első ajtónál ...
- boltban a kosarak esete ... persze, hogy az emberek 90% a legkülső, és egyben leghosszabb sorba tolja vissza ...

+1: és sajnos mi is hibásak vagyunk, hogy szó nélkül elmegyünk az ilyen esetek mellett :((( talán javasolni kellene a tömegközlekedési társaságoknak, hogy ez ügyben Ők is tehetnének valamit ...

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#4) Bagoly válasza gromble_ziz (#3) üzenetére


Bagoly
senior tag

''boltban a kosarak esete ... persze, hogy az emberek 90% a legkülső, és egyben leghosszabb sorba tolja vissza ...''

Micsoda problémák vannak itt kérem szépen!
avagy:
Hoppá, hoppá, egy ébredező pszihopata...;]

(Elképzeltem, ahogy féltő gondossággal felhívod a figyelmem: Ne a külső sorba told vissza a kocsit te ganékupac!
:DDD

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#5) gromble_ziz válasza Bagoly (#4) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

hát :) az igazat megvallva, az emberi hülyeség fáj, és akinek elege van a fájdalomból, az vagy végez magával vagy pszihopata lesz :(

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#6) gromble_ziz válasza Bagoly (#4) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

volt már, hogy buszon rázogattam a táskámat egy gyereknek, hátha eszébe jut, hogy levehetné a púpját a hátáról ... :)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#7) Obi-1


Obi-1
őstag

Engem nem zavar a tömegnyomor, csak jól kell helyezkedni ;)

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) Obi-1


Obi-1
őstag

Az idézőjeles cím miatt most elveszett az előző hozzászóláim lista :((

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) Szatír válasza Obi-1 (#8) üzenetére


Szatír
aktív tag

Nekem már régóta vacakol...

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#10) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Az én kedvencem az, amikor valaki a lépcsőn utazik, de amikor kinyílik az ajtó nem lépne le. Ilyenkor szoktam lazán legázolni ezeket az arcokat. Utána meg hallgatom a cümcögést.

A másik kedvencvem amikor pl vonul fel a nép a metróból. Még véletlenül sem sor alakul ki a mozgólépcső előtt inkább piramis. A legtöbben fogják beállnak oldalról. A lépcsőn ugyanez. Mindig van aki a 10csillió ember közt cikkcakkban ficánkolva igyekszik felfelé a lépcsőn. Én ilyenkor általában egyenes vonalú egyenletes mozgást végezve jól letaposom a sarkát ahányszor elémmászik. Azután ha cümcögnek megajándékozom őket egy look-kal.

Végkövetkeztetésként továbbra is azt mondom meg kell akadályozni az emberek csoportosulását.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#11) tigga


tigga
tag

hmm bkv engem is idegesít nem picit! 77 es busz járatsűrűsége a nullához konvergál néha :(

off:
pszichopata helyesen
egyéb gyakran elírt szavak: egyenlőre,szihológia,külömbség, infulenza stb :)
on

üdv :)



[Szerkesztve]

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#12) _az


_az
senior tag

Az én saját tapasztalatom az, hogy mesterien összehangolják a járatokat...

Tehát amikor a átérek a Petőfi-hídon(4-6), pontosan úgy jön a 2-es villamos, hogy a pofám előtt bezáruljon!!! Aztán 15 perc várakozás és 2-3 2A villamos után végre úton vagyok a Vágóhíd felé, ahol a hév pontosan akkor indul, mikor leszállok a villamosról... +15-30 perc... és akkor felsóhajtok... B***** MEG!!!!! :D

az

(#13) tomcs


tomcs
őstag

nekem az a kedvencem hogy a nyugdijasok mindig eloretolakodnak a buszon/villamoson aztan 30-40 masodpercig folyamatosan szallnak le, kb 2x annyi ideig mint amire a mogottuk varakozo sornak osszesen szuksege lenne.

(#14) Notes


Notes
senior tag

Az én kedvencem a volánbusz járataira várakozó nyugdíjasok tömege. A buszon kb. 40 ülőhely van, de ezt valahogy nem mérik fel és ha történetesen csak 10-en vagyunk a megállóban akkor is ugyanolyan lelkesen tülekednek az ajtó felé. Jót mosolygok magamban és felszállok utolsónak.

Romanes eunt domus!

(#15) nilrem


nilrem
tag

Nezzetek csak korul videken, hogy milyen a tomegkozlekedes fel orankent egy helyijaratos busz aztan kapd be ha kimarad a jarat. Pesten ehhez kepest meg gyonyor a BKV.
A mozgolepcsos szitura van megoldas, UK-ben jobb oldalon allnak akik csak vitetik magukat a lepcsovel igy bal oldalon marad egy surrano sav azoknak akik kozben lepcsozni is akarnak, igy nem kell cikk-cakkban maszkeralni. Itt mukodik tok jol.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#16) Obi-1 válasza nilrem (#15) üzenetére


Obi-1
őstag

Ez a franciáknál és cseheknél is így működött. Első pár alkalommal véletlenül csak megálltunk egymás mellett magyarokkal, de aztán hamar rá kellett jönnünk, mi is a rend. Azóta itthon is így állok be mindig, bár sok eredménye nincsen. Áramütést a bal oldalon ácsorgóknak.

Only a Sith deals in absolutes.

(#17) Szatír válasza nilrem (#15) üzenetére


Szatír
aktív tag

Ebben igazad van, én is vidéki suttyó vagyok. Csak van különbség az azon a járatokon mozgó embertömeg és a bkv-t használok között.
Dunajúváros- Bp vonalon közlekedem....inkább hagyjuk. A legszebb az egészben az,hogy mindezért havi 20e ft-t kell leperkálnod bérlet formájában.

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#18) Newander válasza Szatír (#1) üzenetére


Newander
csendes tag

- Hátizsák a barátom
alcím: - amikor hátulról nyomnak

Hát igaz én nem vagyok Pesti, de nálunk is sajnos gyakori eset ez és nagyon nem bírom! Szerintem senkinek nem szakadna le a keze, ha felszáll a tömegközlekedési eszköz valamelyikére és a táskát leveszi a hátáról és a kezében fogja.

- Nincs tovább
alcím: - nem megyünk beljebb pedig üres a busz közepe

Na azért nálunk bemennek a busz közepéig, viszont a hátulja tök üres! Ez lehet hogy valami koros ártalom, vagy nem tudom, de nem értettem soha!! Ez van!

''...a lélek halhatatlan, és a test elenyészte után is él, de ha a lelkem a testem nélkül létezik, meggyőződésem, hogy minden ruhám lötyögni fog rajtam!

(#19) Petisz84


Petisz84
tag

Én attól megyek a falnak, amikor az emberek megállnak a busz elejében, hátul meg tök üres. Ha hátra tolakodok sűrű elnézéskérések közepette még akkor és én vagyok a bunkó és hallgathatom: ''...ezek a mai fiatalok, semmi tisztelet nincsen bennük..'' Pedig a legidősebb vénlány az aki a buszmegállóban a legjobban ''isetnezik'' amikor késik a busz, és a busszmegálló legrejtetteb zugából elsőnek száll fel, persze átgyalogolva a járókerettel mindenkin. Lehet h a tömegközlekedéshez sem vagyunk elég intelligensek?

(#20) Axxel


Axxel
csendes tag

Nem bkv, de hasonló kategória. Jól példázza a csordaösztönt.
Én vidékről jártam fel vonattal Pestre minden vasárnap. A vonat érkezése előtt kb 10 perccel értesít a hangosbemondó és ilyenkor mindenki kitódul a peronra, úgy hogy az emberek 90 % a peron első 1/3 részére tömörül, ergo az érkező kb 10 vagonos szerelvény első 3 vagonjába száll fel. Én mindig hátulra szoktam állni, de volt egy pont, amikor már teljesen elhatalmasodott rajtam az érzés, hogy én vagyok a hülye, hisz mindenki előre megy, hát biztos van valami ott, ami miatt érdemes megpróbálni. Szóval egyik alkalommal én is előrementem, felfúrtam magam a tömeggel és megálltam a folyosón, mivel ülőhely nem volt sehol. Fél óra ácsorgás után, mivel nem történt semmi, ami miatt úgy kellett volna éreznem, jobb itt elöl állni, mint hátul ülni, átfúrtam magam a 3 vagonnyi ácsorgó tömegen és leültem az 5. vagonban egy tök üres fülkébe.
Szóval a titok megfejtetlen maradt, máig sem tudom MI A FRANCÉRT utazik mindenki az első 3 rohadt vagonban. Gondoltam arra, hogy azért mert, ''előbb érnek be'' az állomásra. Ez igaz, de mivel tömegnyomor van, 3x több ideig tart leszálni, szóval ha valaki tudja a megoldást, kérem írja meg, mert utálok kétségek közt vergődve élni!

'A gyerekeimet CONTROLnak, ALTnak és DELnek fogom nevezni. Ha Valami gond lesz velük, csak megütöm őket kétszer és minden rendbejön''

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.