Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik

Hozzászólások

(#801) dragonfx válasza dokar (#800) üzenetére


dragonfx
veterán

Na jó persze kemény volt, egyszerűbb egy boxer, a világ arról szl magadért kiállsz ami egy pozitív tulajdonság, ez esetben is csak ezt kellt enned.

Én is utálóm, de nincs más alternatíva, max. kocsi+gyalog meg bicaj.
Hidd el én is elköltöznék szívesena faxba, ha máshol is lenen ekkora az infrastruktúra.elsőre..Egerbe költöznék. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#802) Horbal válasza Rive (#799) üzenetére


Horbal
őstag

Szerencse, hogy te ekkora óriási eszetlen nagy király vagy...és jó neked, hogy ennyi sok felesleges pénzed van...én viszont rohadttúl unom, hogy úton útfélen mindenféle barom címszóval lehúznak...mert erre nemtok egyszerűen mást mondani...nagyjából a semmiért fizetek és ez basz fel nem az összeg...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#803) Integra válasza dokar (#800) üzenetére


Integra
titán

nem ütött ő még életében meg senkit.
őt viszont már annál többet ütötték...
vajon miért..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#804) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Elkeserítő, hogy a rendszer áldozatai egymást eszik kínjukban..... :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#805) Vandit. válasza V.Stryker (#804) üzenetére


Vandit.
addikt

Ne viccelj.Itt mindenki tisztes adófizető állampolgár :D

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#806) Lator


Lator
tag

Hmm...

Az az igazság, hogy sokféle véleményt olvasunk és sokféle szemszögből világítjátk meg a kérdést. Az a ''rosz'' hírem, hogy sok esetben csak a szeszög más! Persze tudom lehet vitázni azon, hogy most akkor mi a helyes

Az ha nem jövök ki normálisan mert sok az adó és drága a jegy és akkor csalok, hogy egéljek jobban mint egyébkét...

Igenám, de ez egy spirálhoz vezet ami öngeneráló... ha nem veszek, jegyet adót csalok, hogy megéljek (ne mennyen tönkre a kis Bt-mami amúgy tökjó, hogy van mert sokan szeretik), igenám, de sajna ezzel elveszem a forrást amiből gazdálokodni kéne (és most ne mennyünk bele, hogy hogyan teszik ezt, mert az külön több oldalas esszé :R ), ez pedig oda vezet ,hogy hiány lesz a kalkulálthoz képest és ezért megint emelnek... Ajjajj magam alatt vágom a fát! Értemén, hogy nem jövünk ki... de ezek után ki fogunk jönni?

Jójó tudom most azt gondoljátok, hogy nade Lator miért mondod ezt, hiszen az a párszáz forin mit számít... Sok-sok párszáz forin... Sajnos ez matek... nehéz vele vitázni...

Oké akkor fizessek be mindent és legyek minta polgár? Nem bliccelek! Nem csalok! Nem lopok! És kihúzhatom magam, mert etikus vagyok magammal és a társaimmal szemben! Jól érzem magam... igazán jól és nem para az ellenőr mert felmutatom és tojok a jögkörére! (nem fogja használni, mert nem kell neki, nem lesz paraszt, mert csak elmegyek mellette és egy szót sem szól, mex, hogy kösz!)

Dehát akkor pl: a havi 90.000Ft nettómból ami valójában (jó esetben) 160.000, de azt már elvették :F ... ööö... szóval 90 :O elmegy havi (vidékról mondjuk pesttől 30-40Km 35-45 perc vonattal) 30-32.000Ft azaz havi 160.000 helyett 58.000ért dolgozok... :Y

ööö... izé... hát igen... nos ezért nem tudom elítélni ezt a tábort sem.

Ugyanakkor lesz most egy megjegyzésem amiért valószínűleg meg fognak néhányan kövezni, míg másoknak tetszeni fog... Furcsa ez azért mert mindíg próbálok pártatlan maradni... ;)

Nem hiszem azt, hogy a kormányon vagy a BKV-n vagy bármi ehhez hasonló szerv-en szervezeten múlna az, hogy én meg tudok-e élni és ha igen akkor milyen szinten! Bocsánat, de ezért én vagyok a felelős! (Tudom, hogy hatása azért avn rá, de én vagyok a döntéshozó ezügyben... ÉN határozom meg hogy mennyit keresek!

Elnézést mindazoktól akik nem így gondolják! Nem kell elfogadni ez az én véleményem... Ha nem így gondolod, csak dobd ki ezt a gondolatot... Köszönöm... :R

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#807) V.Stryker válasza Lator (#806) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

genám, de ez egy spirálhoz vezet ami öngeneráló... ha nem veszek, jegyet adót csalok, hogy megéljek (ne mennyen tönkre a kis Bt-mami amúgy tökjó, hogy van mert sokan szeretik), igenám, de sajna ezzel elveszem a forrást amiből gazdálokodni kéne (és most ne mennyünk bele, hogy hogyan teszik ezt, mert az külön több oldalas esszé ), ez pedig oda vezet ,hogy hiány lesz a kalkulálthoz képest és ezért megint emelnek... Ajjajj magam alatt vágom a fát! Értemén, hogy nem jövünk ki... de ezek után ki fogunk jönni?

Tudod sokkal többen befizetnék az összeget, ahová azt meghatározták. Legyen az adó, bérlet vagy jegy ára, parkolási díj ha lenne a pénznek eredménye. De ne kergessünk álmokat, mert értelmetlen. Mindenki nagyon jól tudja,hogy a befizetett adójának gyümölcse vagy nincs vagy rohadt. Továbbá a spirálról annyit,hogy az első csalásokat nem a kis ember követte el azzal,hogy nem fizetett adót,nem fizetett a szólgáltatásért....ebbe kicsit gondolj bele. Hanem azok akik a befizetett pénzt eltüntették és a barom kis emberen próbálták/próbálják mégegyszer behajtani. Naná,hogy nem füllik hozzá a foga.Csodálkozni ezen sem kell.

Egyébként nagyon szimpatikus lenne ez,amit most az szdsz hirdet,hogy megvalósítani az öngondoskodást...jó is lenne, ha adnának rá lehetőséget és nem fojtanának meg.Jöhet ide több biztosítós rendszer, egy biztos hogy az eddig adózótt pénz nem lesz kevesebb,ezt a reggel is elmondták...reménykedni meg lehet,hogy jobb lesz-e.

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#808) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jól érzem magam... igazán jól és nem para az ellenőr mert felmutatom és tojok a jögkörére!

Drága élvezet. És aki röhög rajtunk az pedig az,akinek befizettél. Ő rajtad röhög,hogy annyit fizettet veled amennyit akar, egyrészt mert monopol helyzetben van. Másrészt,mert még a hatóságok is az Ő pártján vannak. És fizetsz,mert más lehetőséged nincs.

Mondhatnám azt is ,hogy madarak vagyunk,gyáva madarak. És azzal védekezünk, hogy aki nem fizet úgy mint a kisangyal,ahogyan azt mi is, akkor az egy erkölcsi nulla,egy csaló. Holott szvsz csak életképes. :D
Én megveszem a bérletet a fizetésem 10%-ért, de ahelyett,hogy igét hirdetnék és verném a mellem, egy madárnak tartom magam érte,de más lehetőségem nincs ha utazni akarok.Egy kurva szót nem szólnék ha a befizetett pénznek eredménye lenne irányomba is.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#809) dragonfx


dragonfx
veterán

úgy pártoljátók a bkv-t, véditek, mintha mindneható lenne, és midnne esetben az elvárható maximumos 101%ot nyújtaná.....ti melyik országba éltek? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#810) spirit007


spirit007
senior tag

''herótom van egész BP-től. még tripla annyi fizetésért sem költöznék oda.''

Figyu csak !

Kurv@ra nem a tripla fizetésért költöznek ide , hanem a 0 azaz NULLA munkalehetőséggel szemben itt azért valamit talál az ember és nem kell a szülei nyakán élősködnie , vagy segélyért sorban állnia ...

Könyörgöm , évek óta nincs Budapesten még csak dupla fizetés sem nemhogy tripla a vidékkel szemben -azonos beosztásban . :(

(#811) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nah, megláttam hogy van ilyen topik is. Gondoltam megosztom veletek amit a minap láttam, mert erről senki nem maradhat le.
Bár aki már hozzászokott az emberi tirpáksághoz (én már bőven :DDD ) annak csak egy újabb csepp lesz a feneketlen pohárba.
TV riport egy BKV szóvivővel:

-Tudja hány fok van a villamoson (Combino) ?
-Igen, tudom, 32 fok. (hátazér ez kicsit csalóka, de mind1)
-És miért van 32 fok a Combinókon? Mivel dolgoznak ellene a hőségnek? (kérdez nagyon keményen és JOGOSAN a riporternő)
-A bliccelők ellen dolgozunk ugyanis a bliccelők miatt nem tud a levegő átjárni rendesen a villamoson, lefogják a huzatot.

(Szóval nem elég hogy az egész villamospark helyett megvették a KÖZTUDOTTAN európa legproblémásabb villamosait - merthogy tudták ezt, csakhát leghosszabb, legolcsóbb, stbstb - emiatt át kellett építeni a 4-6 sínpályályát, ezzel Bpet TELJESEN szétbarmolva (én ebben a fél évben viseltem el a legkevésbé a manapság már megszokott ''felújításokat''), ráadásul még a légkondikat sem bírják életben tartani. De még az ablakokat se. És ezt a bliccelőkre kenik. Be kell szarni, komolyan. És ezt szemtől szembe mondja cca 2 millió embernek. Budapest Budapest te csodás...

[Szerkesztve]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#812) Integra válasza raskolnikoff (#811) üzenetére


Integra
titán

[kép]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#813) Lator válasza V.Stryker (#808) üzenetére


Lator
tag

Noshát! Örülök a hozzászólásodnak mert egyáltalán nem látod roszul a képet.
Arra, hogy hová kerül a pénz vagy hogy hová nem :F nem reagálnék, mert ezzel kezdtem, hogy ebbe nem megyek bele, hisze mindennyian tudjuk, hogy 1 részének mi a sorsa.
De ahogyan te is mondtad... én is megveszem, ha utazni akarok... Bár ahogyan írtam engem nem tudtak rávenni arra, hogy tömegközlekedjem (ha csak tudok) mert olcsóbban jövök ki kocsival és gyorsabb is vagyok (+ légkondi! ami nincs a BKV-nál, mármint a járműveken :((( )

Ne feledd amit írtam csak elmélet és a nagyrésze mécsak nem is vélemény :R

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#814) Lator válasza spirit007 (#810) üzenetére


Lator
tag

Teljesen jogos gondolat! A legtöbb ember valóban ezért költözik ide vagy a környező városokba! Azért mert azt hiszi, hogy ez a megoldás.

Ez megint nem fog tetszeni, de megint kidobod, ha nem tetszik :R

Vidéken is van lehetőség nem is egy. Van több oylan dolog ami nem helyhez kötött és nem mondjuk városhoz kötött! A komolyabb probléma, hogy az emberek nagy százaléka nem veszi észre a lehetőségeket. Ez nem annyira ''csak'' az ő hibája, ezt tanulta ezt látja nap mint nap és mi más történne vele, mint a szomszéddal, ha ''ugyanúgy cselexik'' mint a szomszéd.

És végül igaza lesz! Nincs lehetősége, mert túl szűk látókörű vagy mert nem mer
(pl: vállalkozni!), nem rosszindulat, a szó szoros értelmében

Még1x ha nem értesz egyet ne harizd le a fejem, mert nem azért írtam, csupán én így látom... :))

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#815) V.Stryker válasza Lator (#814) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom,hogy mennyire jártál vidéken...Tolna, Baranya...stb. Bakker a vállalkozáshoz pénz kell, nem kevés,hogy legalább 0-ra kihozd. Az egy dolog, hogy a médiával az embereket lebútítják, de ott ahol ma napi 2000 forintért mennek halat lehalászni,(most inkább telepítenek), erdőt kapálni....ott milyen vállalkozásról beszélsz?? Már bocs.
Továbbá Mo. egy városközpontú állam....Budapest központú...mondhatni város-állam. Ez vagy tetszik vagy nem.Ez az én meglátásom. Én viszonylag sokat jártam mostanság vidékre...hm...nem a magányos hősök világa. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#816) Horbal válasza raskolnikoff (#811) üzenetére


Horbal
őstag

Vót má 2x én is beszoptam kaptam is érte:):B de nem baj ekkora tirpákság megérdemli az ismétlést...

Viszont a kombínóban nem értek egyet veled a kezdeti nehézségek ellenére szvsz nem olyan xar az mint amekkora hisztit keltettek körülötte...
Ahogy én látom:
-kicsit szűkös, ha a sok kedves földműves aki 10x megállót utazik nem az ajtóban telepedne le nem lenne baj...van beljebb is hely bőven...
-k meleg van benne - na ez igaz mivel a járművet légkondival képzelték el azok a buta német a gépészethez-sőt úgy általában a műszaki dolgokhoz semmit sem konyító fakezű mérnök urak - csak az okos magyar szakértő elvtársak ezt jó szokásuk szerint szépen fölülbírálták...
-szar az ajtó mechanizmus - ja kérem nem kéne nekifeküdni meg rugdalni - mert ez nem a kertvégi budiajtó - csak erre a mentelitásra szintén nem lehet felkészülni...

Viszont:
-csendes
-nem ráz nem dobál, nincs az az érzésem, hogy menten darabokra hullik
-fel tud szálni a rokkant, kerekesszékes, babakocsis, nyugdíjas, gyengénlátó (már ha az utastársak engedik)
-szvsz még nem is olyan csúnya

Szal nem olyan rossz ez!
Még valami: érdekes módon a főpolg választás lezajlása óta viszonylag probléma mentesen járnak a hernyók - de ez már politika...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#817) dokar válasza spirit007 (#810) üzenetére


dokar
addikt

Kurv@ra nem a tripla fizetésért költöznek ide , hanem a 0 azaz NULLA munkalehetőséggel szemben itt azért valamit talál az ember és nem kell a szülei nyakán élősködnie , vagy segélyért sorban állnia ...

Ha vki olyan szakmát választott, amivel nem tud elhelyezkedni az ne sírjon. :U

extra - SEXRay

(#818) Lator válasza V.Stryker (#815) üzenetére


Lator
tag

Szintén van sok igazság abban amit mondasz.

Valóban városközppontú, valóban Budapest központú és valóban járnak kapálni 2000ért, vagy egy gyárba dolgozni bagóért!
Ez külön fel szokott idegesíteni amikor fennhangon hallatjuk, hogy láss csodát idejött egy multi és teremt 2000 munkahelyet juj de jó nekünk! Jah, a magyar ember megcsúfolása hogy sok esetben jobban végzi a munkáját mint egy nyugatabbra élő és nem ugyanúgy bérezik. Majd amikor a cégnek lejár az adómentessége, tovább áll és akkor nem mondjuk fennhangon, hogy jujj dejó 2000 család maradt munka nélkül!

Ugyanakkor vannak cégek, nem is egy, nem is 2 amelyek nem válogatnak hogy te hol élsz ugyanannyit fizetnek. :C
Vagy nem kell városban laknoid ahhoz hogy nálluk dolgozz, mert nem számít! :P

Van több barátom aki vidéki (Borsod, Hajdú-Bihar, Heves, Tolna) és nem élnek rosszul, pedig nehéz helyzetből kezdték, de mertek és nyertek! (bocsánat a közhelyért de ide illett)
Az aki 2000 ért kapál azt ő döntötte el, hogy ezt csinálja mindannak ellenére, hogy esetleg idős... Továbbra sem megyek bele abba, hogy egy idős embernek miért kell kapálni a nyugdíj helyett... :W ez külön topic témája lehet!

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#819) Lator válasza dokar (#817) üzenetére


Lator
tag

''Ha vki olyan szakmát választott, amivel nem tud elhelyezkedni az ne sírjon.''

Huh ez kemény de érdekes gondolat! Nem azonosulnék vele, de mindenképpen érdekes gondolat...

Ennél azért jóval árnyalatbb a kép, de valóban a döntés mindenkinél ott van, hogy mit dolgozik és hol és mennyiért! MIt vállal el, hoygan cselexik! Mást nem tehet, mint használja a meglévő ''rendszert''.

Érdekes az, hogy ugyanazon a területen (tolna, borsod, mind1) van aki szegény és elesett és van aki nem! Ez sok esetben nem attól függ, hogy milyen pénzügyi helyzetet örökölt!
Hanem hogy milyen gondolkodásmódot, vagy hoyg ő milyen lett...

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#820) Vandit.


Vandit.
addikt

Elmondom utoljára a nagy igazságot.Nem a bliccelőkön múlik a ''szegény BKV'' anyagi csődje akárki,akármit mond.Pofátlanul magas díjak vannnak,pofátlanul szar szolgáltatással pofátlan paraszt vezetőkkel és kommunikációs igazgatókkal.Leírom mégegyszer.Nem mind1,hogy 8000Ft-os bérletet 100 ból megveszik 40 vagy mondjuk az 5000 Ft-ost veszik 80-an.na ennyi az egész. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#821) Lator válasza Vandit. (#820) üzenetére


Lator
tag

A szolgáltatás ára valóban nem egyenló a minőségével!

Egyetértek! :R A gondolatmenet ezen része számomra is hibátlan, csakúgy mint gondolom sokak számára is!

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#822) V.Stryker válasza Lator (#819) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Eszett be jutott már,hogy mi lenne akkor, ha mindenki merne és nyerne? Szerinted ilyen lehetséges?

Szvsz nem.El kell fogadni,hogy vannak ilyenek.Megjegyzem....többségben.Innentől nem lehet azt csinálni,hogy odamondom,hogy te vagy a hülye azért mert ott tartassz,ahol tartassz és azért van mert nem mertél nyerészkedni és nem merted megkockáztatni a havi netto 100ezer forintos fizetésed a két kisgyerek mellett egy bizonytalan 350ezerért. :(((

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#823) Horbal válasza Vandit. (#820) üzenetére


Horbal
őstag

Csak erre fog jönni a válasz, hogy mennyé gyalog ha nem vagy elégedett, viszont ne ''lopjá'' mer attól jobb nem lesz, viszont foglalod a helyet a buszon...valahol a totyik eljén én is megkaptam ezt a xart...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#824) Lator válasza V.Stryker (#822) üzenetére


Lator
tag

MIért nem lehet azt mondani? Ő választotta? Ő! Nehogymár én vagy te vagy más legyen a felelős azért mert ő ott tart ahol tart! :W :(((

Bocsánat a kikelésemért, de nem én felelek azért, hogy ő a 2 kisgyerekkel ott tart ahol tart.
Csak azért mert a nagy számok törvénye alapján olyan is lesz aki nem nyer és olyan is aki nem mer!

Kit érdekel! Ha meg sem próbálja akkor nem nyert! Ez tuti! És akkor viszont nix sírás, hogy miért nem nyertem!

Ahogyan a régi vicc is mondja:
''Drága fiam legalább egy lottószelvényt vegyél ha nyerni akarsz!'' - képletesen értem! :R

MIndenki vállalja a felelősséget az életéért! Nem másnak a dolga! (
én, te, kormány, mittudomén)

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#825) Lator válasza V.Stryker (#822) üzenetére


Lator
tag

''Eszett be jutott már,hogy mi lenne akkor, ha mindenki merne és nyerne? Szerinted ilyen lehetséges?''

Jah!

Nem ilyen nincs, de az, hogy ki nyer és ki nem, az nincs leírva! Mindenki maga dönt hogy melylik oldal a ''szimpatikus''!

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#826) Vandit. válasza Horbal (#823) üzenetére


Vandit.
addikt

Nem baj.Legalább pörög a topik. ;) Mondják csak a magukét.Általában itt mindenki csak sarkít.Erre pl. a menjél gyalog és ne használd szöveg.Erre is mondtam már,hogy szerencsétlennek dolgozni is járni kell valamivel aki minimálból él és a munkáltatója mondjuk nem fizei a bérletét(pedig tehetné,mert ingyen van),mert különben éhen döglik a rohadt bliccelő.Persze erre már nem mondanak semmit.Csak azt,hogy lop. :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#827) V.Stryker válasza Lator (#825) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem, nem én vagy te...de a kormány igenis azért van,hgoy a döntést lehetőleg a jó irányba megkönnyítse. Vagy szerinted csak arra jó,hogy fizetsz be??? AZ nem az ő feladata,hogy normális alapoktatást,iránymutatást kapjon az iskolába....hogy utána normális lehetősége legyen a továbbtanulásra...hogy utánna ne egyből 2 évig munkanélküli segélyen éljen,hanem el tudjon helyezkedni,mert van munkalehetőség. Sorolhatnám még. De mivel a szülő, a dolgozó nép egyre kevesebbet van a gyerekkel,mert távolabb talál munkát,nem 8 hanem 10 órát dolgozik, stb....így nagyobb feladat hárul az oktatásra...ami ugye ismét szét van verve.MIlyen útmutatást kapnak a mostani fiatalok? :W Vagy te úgy születtél,hogy egyből tudtad merre ügyeskedj? (Bocs a személyeskedésért.)
Szóval kurva jó lenne,ha nem az egyénre vetítenénk le az egész felelősséget.Szvsz.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#828) bLaCkDoGoNe válasza Vandit. (#826) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia,

Azért ez messzire vezet ám: sokan TB-t is így használtak, meg még ki tudja, mi mindent vesznek igénybe úgy, hogy nem fizettek érte. Most akkor döntsük el, hogy kapitalizmus van-e, és addig nyújtózkodik az ember, ameddig a takarója ér, vagy cocializmus-szerű állapot, ahol az, aki úgy ítéli meg, hogy neki a lehetőségei korlátozottak egy adott szolgáltatás igénybevételéhez, nemes egyszerűséggel anélküli veszi igénybe, hogy az érte járó ellenértéket megtérítené.

Ez veszélyes terep; ki dönti el, hogy mi a ''lopás'' és mi a ''jajszegényekvagyunknekünkisutaznikell''? (Most ezt hoztam fel példaként, de nem csak erre gondolok.)

Emellé pedig azért ne csináljunk nemzeti hőstettet a bliccelésből és az egyebekből, hanem ilyen esetekben legalább tessék csendben maradni, nem megmagyarázni, hogy ''azért csinálom így, mert...'', pláne ne tessék büszkének lenni rá.

Nem mellékesen pedig gondolom Te is érzed azt a visszás helyzetet, amikor nem tudsz leülni a buszon pl. a sok öreg bácsikanénike miatt, akik ingyen utaznak, és mindig pontosan reggel 6 és 9 között akad halaszthatatlan dolguk. Ez is hasonló ehhez. Sokan nem fizetnek, de velük is ''többen vagyunk'', így az, aki fizet, jogosan mérgelődik, hogy milyen szar a BKV színvonala, mert tömeg van és még le sem tud ülni.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#829) Jester01 válasza Vandit. (#826) üzenetére


Jester01
veterán

Nem az éhanhalós szerencsétleneket nem szeretjük. Szerintem a többségük kifejezetten szégyelli magát, ha lógásra kényszerül. Azokat nem szeretjük akik itt verik a mellüket, hogy de klassz csávók merthogy bliccelnek, és nem azért mert nem tudnák megvenni.

Jester

(#830) Lator válasza V.Stryker (#827) üzenetére


Lator
tag

Semmi baj! Értem a dühöd!
Viszont azért, hogy hol tart azért ő a felelős! Hogy az könnyen ment vagy nehezen?
Igen erről lehet vitázni! De a végeredmény ugyanaz! Leküzdötte vagy nem? Megtette vagy nem? Csak sír és nem változtat semmin vagy azt mondja, hoyg ez így nem jó feláll és cselexik!

Oktatás? hmm... ez mókás kérdés (vagy inkább siralma)

Mielőtt bármit mondanék erről, egy kérdés!

Szerinted az iskola, vagy az oktatás, akár ma akár 10 éve akár 10 év múlva! Alkalmas lesz arra, hogy te az életben boldogulj?
Megtanítja neked azokat a hasznos és fontos infókat maik segítik a boldogulásodat az életben?

Őszinte választ kérek! Párttól, oktatási minisztertől és ma vagy tegnaptól függetlenül kérdem!

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#831) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

mindenkitől bocs hogy untattam :W

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#832) Vandit. válasza bLaCkDoGoNe (#828) üzenetére


Vandit.
addikt

Látod Te megint kiragadtál valamit és azt minősítetted.Én előtte írtam mást is arra miért nem írtál valami szépet?Elhiheted nem miattam nem tud leülni szegény tisztes állampolgár. ;)
Az öregeket meg már ecseteltem korábban.Nyugdtan futná ''szegény nyugdíjasnak'' a nyugdíjas bérlet ha már ki van találva.Nem kéne 65 felett ingyen mereszteni a picsájukat a járművökön.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#833) Lator válasza Jester01 (#829) üzenetére


Lator
tag

Támogatom! Így igaz! Nincs bajom a szegényekkel nekem sem! És ha tudok segítek! :R

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#834) V.Stryker válasza Lator (#830) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem vagyok dühös.Kicsit ingerült csak. ;)
Válasz: Nem nem alkalmas és nem is lesz.

DE annak kéne lennie, az kéne legyen a szerepe. Most őszintén. Ha nem ez, akkor mi a szerepe?Mi a francnak tömték annyi számítással, számmal, történelemmel, irodalommal, nyelvoktatással a fejem? Hisz ''egyesek'' szerint az oktatásnak semmi szerepe nem kell legyen...mindenki egyénileg megolja.... Aham, csak ma egy állásra úgy jelentkezel,hogy Önéletrajz, amiben elsősorban megnézik az ISKOLAI VÉGZETTSÉG ÉS NYELVTUDÁS résznél lévő adatokat. És akkor eldől,hogy miként boldogulsz....

Lehet egyből ügyeskedni is...viszont egy alap közgáztudás nélkül...nem lennék alkalmazott ott.

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#835) Vandit. válasza V.Stryker (#834) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez már nagyon off :U ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#836) V.Stryker válasza Vandit. (#835) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha unatkozol és csak ilyent tudsz beírni, akkor a te hsz-d sem több annál. Leglább valami értelmeset hozzáfűznél. :P

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#837) Lator válasza Vandit. (#832) üzenetére


Lator
tag

Nyugdtan futná ''szegény nyugdíjasnak'' a nyugdíjas bérlet ha már ki van találva.Nem kéne 65 felett ingyen mereszteni a picsájukat a járművökön.

Egyetértek! És azzal is, hogy pont reggel kell mennie valahová!

Óriási volt amikor még suliba jártam a szomszéd vársba, merthogy nem pesti voltam/vagyok (öö... részben nah mind1 :)) ) és reggel 2 távolsági busz volt amivel beértem a suliba egymástól 10 percnyire jöttek a töemg miatt! (ez vidéken nem megszokott!)

Szóval reggel van! Szardíniás doboz (már az elsőt meg sem próbálom azonnal a 2.ra szállok!)
3 megállóval később a nénik szállnának fel, merthát piac van! Tudják, hogy mindíg azzal megy a szegény diák, mert nincs más! Ő mehetne előbb 1el (7,05 és 7,15-ös) 6,30 vagy utánna 1 el 7,45 (20-25 perc az út) de nem azzal megy
AMi még önmagában nem is akkora baj (nah jó de az! :DD )
Hanem még neki áll feljebb, hogy miért egyszerre megy a sok diák és miért nem megyünk beljebb, hogy ő is felférjen (az ajtóban álltam annyi hely volt!).

Hát nem sokan szerették akkor szegényeket! :P

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#838) V.Stryker válasza Lator (#837) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre két okot látok,hogy miért reggel utaznak:
1. Valszeg azért korán,mert még hűvös van és szerencsétlen öreg szervezete kurva nehezen viselné a déli napfény ontotta 36 fokot a combinon.
2. Reggel 9-re haza akar érni,mert akkor kezdődik a Szív hangjai sorozat 236587-ik része,amiben Márkó szakit Esmeralda Puniellával.

Muhaha...kicsit cinikus vagyok. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#839) Lator válasza V.Stryker (#834) üzenetére


Lator
tag

Nah ez most nagyon tetszett!

igaz és igaz és igaz és részben :DD

Az lenne a szerepe ... többek között...

Annak is van értelme amit tanulsz csak be kellene férjen mellé a praktikus tudás is.
Közgáz alapok (nem a tankönyv! az élet!) emberekkel való bánsmód! Kommunikáció (nem nyelvtani!) stb... a hasznos tudás!

Állás! Hát hála istennek ezen a téren kcisit mostanában változott a helyzet! Mára már nem minden esetben az a mérvadó, hogy milyen iskolát véeztél, hanem megnézik a gyakorlai tudásodat, azt, hogy csapatjátékos vagy-e, hogyan kommunikálsz stb...

Persze van még olyan cég bőven ahol legyél 25 éves 2 diplomás és legyen 10 év tapasztalatod hasonló területről! De már csökken a számuk!

Nyelvtudás? Kell! Nagyon kell!

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#840) Lator válasza V.Stryker (#838) üzenetére


Lator
tag

Wááhááá! ez jó... ez tetszik! (a 2.!)

Az elsőre lehet készülni és lehet a testet karbantartani! Minden tiszetelet azé aki nem iylen és/vagy nem tudja karbantartani a testét, lelkét! :F

ööö ebbe belekeveredtem nah mind1 :DD Ne kössetek bele le sem írtam

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#841) V.Stryker válasza Lator (#839) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bakker másfél éve egy 7 fős csapatban dolgozom. Munkám az emberekkel való kommunikáció.(Részleteket mellőzném-de nem t-com ügyfélszolgálat vagy telefonos zaklatás) És merem állítani,hogy ebben profi vagyok. Még sem tudok melót váltani,mert amikor a meghirdetett állásra elküldöm az önéletrajzom, akkor ezt lesz@rják. Vagy én keresem rossz helyen az állást......internet :F

Egyébként egyetértek veled....csak találnék egy céget,ahol ez alapján vennének fel. :B

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#842) Lator válasza V.Stryker (#841) üzenetére


Lator
tag

Nem azzal valszeg semmi baj nincs... pff...
Az a helyzet, hoyg ez sok esetben nem minősít téged!
Csak nem téged kerestek...

Tudod én ezért nem vagyok alkalmazott! (én is kommunikációból élek :R )
A kiszolgáltatottság miatt!

Nem mondom, hogy 1xű a helyzet, de meg tudja oldani mindenki aki akarja! Lehet, hoyg nem rosz helyen keresel, csak rosz piaci szegmensben!? Nem lehet? :F

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#843) V.Stryker válasza Lator (#842) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Öööö...nem tudom. :B Próbálkozom olyan helyen, ahol el tudom magamat képzelni. Továbbá vannak alap elvárások....reggeli munkakezdés...heti 5 nap, napi 8 óra....hétvége szent és sérthetetlen. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#844) Lator válasza V.Stryker (#843) üzenetére


Lator
tag

V.Stryker Folyt köv.

Most mennem kell, mert megbeszélésem lesz... :))

További jó beszélgetést mindenkinek és sziasztok

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#845) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Uhhhh....bocs mindenkitől. Kicsit elmentünk a témától. Ez részben az én bűnöm is. :B Sorry!

De hogy visszatérjünk a topic témájához:LE AZ ELLENŐRÖKKEL! KAPUKKAL FEL!

És egy kép,hogy ne feledjük: :R
[kép]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#846) lajafix válasza #51736960 (#785) üzenetére


lajafix
addikt

A cigány mentalitás következő jellegzetessége: a határt átlépve rögtön jófiú vagy, itthon meg cigány. Gerincprobléma ez, jó hogy retúrjegyet vettél, nem sokáig rontottad kint a levegőt.

Rock'n Roll

(#847) #51736960 válasza lajafix (#846) üzenetére


#51736960
törölt tag

nézd, én többször megpróbáltam normálisan viszonyulni hozzád. érvekkel próbáltam rád hatni, igyekeztem normális hangnemet megütni, a flémet pedig kerülni.
de a dolog nem működik, te továbbra is marogatsz engem. ha így állnuk, akkor viszont elmondom, hogy szerintem te egy konok seggfej vagy. az ilyenek miatt szar ez az ország mint amilyen te is vagy, nem a néhány százalék bliccelő miatt.

igazi magyar vagy öregem: megbékélni képtelen, másra nem hallgató. akkor vagy elemedben, ha fájdalmat okozol és megbántod a többi embert. sajnálok mindenkit, aki csak kapcsolatba kerül veled ebben az életben. a jövőben engem pedig kerülj el légyszíves, elfogyott a türelmem. vezesd le máson a frusztrációdat.

(#848) lajafix válasza #51736960 (#847) üzenetére


lajafix
addikt

Tőled ez dícséret, köszönöm, megnyugodtam, hogy az erkölcsi érzékemmel nincs semmi baj.

Nem érvekkel próbáltál hatni, hanem üres kifogásokkal. Te akkor sem fizetnél a tömegközlekedésért, ha minden flottul menne. Ehhez te gerinctelen vagy.

Rock'n Roll

(#849) sasa311 válasza Vandit. (#820) üzenetére


sasa311
veterán

Én inkább így mondanám:
Meglehetősen alacsony díjak vannnak az Európai átlaghoz képest, pofátlanul szar szolgáltatással pofátlan paraszt vezetőkkel és kommunikációs igazgatókkal.

Meg persze pofátlanul kevesebb a fizetés, mint Európában, de az árak azonosak.
Amszterdamba meg 3 Eur egy jegy, de szép a villamos. Melyiknek örülnél jobban? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#850) sasa311 válasza Vandit. (#826) üzenetére


sasa311
veterán

Erre mégis mit szeretnél hallani?
Hogy dögöljön éhen?

Bármibe lefogadom, hogy akinek azért nincs bérlete, mert az az X ezer forint hiányzik a kosztpénzből havonta, az nem fogja fennhangon az anyjába küldeni az ellenőrt, hanem megbújik a sarokba.

De mostmár olyan kíváncsi lettem: Mondcsak, neked miért nincs? Kosztpénz? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.