Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik

Hozzászólások

(#2001) stangli


stangli
senior tag

Ez az igazi pofátlanság :((( [link]

"Legalább egy nemzetközi bank osztályvezetői szintjének megfelelő jövedelemben kell részesülnie egy nagyobb fővárosi cég vezérigazgatójának. Ha ez nincs így, nem kapunk megfelelő szakembereket"

Amíg báb emberek vannak ott, addig nem is fog odamenni senki, hisz alapból nem fogják felvenni, mert rendet tenne, azaz kisöpörné a szemetet... áááááááááááááááááááááá :W

(#2002) stangli


stangli
senior tag

Végre valaki, aki be is ismeri, hogy hiba volt megemelni Antal Attila fizetését [link]

(#2003) Vandit. válasza stangli (#2002) üzenetére


Vandit.
addikt

Alibi szöveg :P

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2004) lajafix válasza stangli (#2002) üzenetére


lajafix
addikt

egy semmirevaló szervezet vezetője kritizál? Eddig nem is tudtam, hogy van ilyen szervezet. Eddig hol voltak ezek?
Szerintem ha ezt a bizottságot megszüntetnék, akkor 10x ennyi bért is lehetne fizetni a mindenkori BKV vezérnek.

Van külön gazdasági és város üzemeltetési bizottság. Mi a francnak?

Lakosnak az fáj, hogy valamiből kimaradt. Gondolom... ALibi ez, ahogy Vandit mondja.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#2005) stangli válasza lajafix (#2004) üzenetére


stangli
senior tag

Egyetértek, meg kell minden felesleges szervezetett szüntetni és átláthatóbbá kell tenni a szervezetett, de amint látom a 2008-as év a BKV életében nem erről fog szólni. Íme [link]

Annyi értelmet látok benne, hogy így a felelősséget jobban el lehet kenni... illetve könnyebben el lehet adni felaprózva... Hálellújja Bp 2008 :R

[ Szerkesztve ]

(#2006) stangli


stangli
senior tag

Hoppá, Hoppá!!! :F Miről is csacsog Demszky elvtárs? :W [link]

(#2007) lajafix válasza stangli (#2006) üzenetére


lajafix
addikt

applied change management... :DD

Rock'n Roll

(#2008) stangli


stangli
senior tag

Elgondolkodtató: [link]
"A madridi hálózaton a menetjegy ára egy euró, azaz 10 forinttal olcsóbb, mint a BKV-jegy."

"Tavaly áprilisban adták át Palma de Mallorcán egy nyolc és fél kilométeres szakaszt, amely két év alatt készült el, összesen 32 milliárd forintért."

És Bp:
"A budapesti négyes metró megvalósíthatósági tanulmánya a nyomvonaltervvel 1994-ben készült, a beruházás pedig, ha minden jól halad, 18 év után, 2012-ben fejeződik be. (Ha igaz.)"

"A budapesti metróköltség folyamatosan emelkedik, s habár még a beruházás az elején tart, már túllépte az 500 milliárd forintot."

És mi a tanulság? Na ugye, hogy ugye ;]

[ Szerkesztve ]

(#2009) brownus válasza stangli (#2008) üzenetére


brownus
veterán

sírni tudnék...

(#2010) stangli válasza brownus (#2009) üzenetére


stangli
senior tag

adjak pézsét? :U

(#2011) RedWing


RedWing
aktív tag

Ma reggel ledöbbentem!!! :Y :Y :Y
Blaha - metró - ellenőr:
- Jó reggelt kívánok! Köszönöm szépen! (bérlet felmutatásakor)
Talán mert szökőév van??? :U

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#2012) lajafix válasza stangli (#2008) üzenetére


lajafix
addikt

elő kellene bányászni a madridi tömegközi vállalat finanszírozását.

a 4es metró nyomvonala és technológiája, a mélyvezetés tudtommal a 70es évekből származik, 94ben Demszky csak az ötletet vette elő. Ezért is marhaság az m4, mert ennyi óvóhelyre nincs szükség.

Rock'n Roll

(#2013) lajafix válasza RedWing (#2011) üzenetére


lajafix
addikt

nem, azért van mert volt bérleted! :)

Rock'n Roll

(#2014) RedWing válasza lajafix (#2013) üzenetére


RedWing
aktív tag

Eddig is volt, lealábbis az elmúlt 2 évben, de ilyennel még akkor se találkoztam... :)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#2015) stangli válasza RedWing (#2011) üzenetére


stangli
senior tag

lehet otthon leápolták oszt dalos kedvében volt az ellenőr :DDD

(#2016) RedWing válasza stangli (#2015) üzenetére


RedWing
aktív tag

Na, az lehet! Erre nem is gondoltam! :D

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#2017) stangli


stangli
senior tag

20mozgóárussal erősít a bkv... minek? ki vesz majd tőlük? talán ha ingyen adják ;]

[link]

(#2018) Tomics


Tomics
addikt

BMW M3 az M3-mas metró ellen.
érdekes :DDD
+videó

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#2019) stangli válasza Tomics (#2018) üzenetére


stangli
senior tag

4perc, nagy előny :P habár napi szinten, munkanapba számolva 4*5=20perc, ami azt jelenti, hogy havi szinten 80percet spórolsz meg egy ilyen BMW-vel. :DDD

(#2020) Tomics válasza stangli (#2019) üzenetére


Tomics
addikt

és mindezért 20-30 milliót kell kicsengetned :DDD

PH! addikt since 2004

(#2021) lajafix válasza stangli (#2019) üzenetére


lajafix
addikt

mondjuk 20 évet kibír egy ilyen BMW
az 240*80= 320 óra megtakarítás.
20 év alatt kerül mondjuk 30 millióba.
tehát az óradíj 93750 ft/óra! :)
Ilyen jövedelem felett megéri e célra használni! :))

Rock'n Roll

(#2022) stangli


stangli
senior tag

Bkv flotta? na azé kíváncsi vagyok hol fogják ezeket bevetni. Vagy a balhé után a luxus Volvo buszokra kitaláltak egy ki sztorit csakhogy hallgasson a magyar. [link]

jaaah és Asterix mióta utazik BKV-n? :Y [link]

[ Szerkesztve ]

(#2023) stangli


stangli
senior tag

Korrupciógyanús buszvásárlásokkal szennyezik budapest utcáit :W [link]

(#2024) spirit007


spirit007
senior tag

BKV ?

Múlthéten kivételesen a belvárosba kellett mennünk a gyerekkel 18. ker -> 7. ker ...
Táv : 11 Km , BKV-val 3 átszállás (busz/metró/villamos)

Variációk :

A, anya elviszi a 20 hónapos , beöltöztetve ~14Kg-s gyereket ölben ...anya nem egy NDK úszónő alkat , babakocsi kizárt a metró miatt , 6 db jegy vásárlásával (1620Ft )

B, apa elviszi a gyereket , 6 jegy (1620Ft) ... közben gyerek bömböl & anya halálra izgulja magát és eltelefonál vagy egy ezrest :DDD

C, anya+apa együtt viszi a gyereket , mindenki hepi ...12 jegy (3240Ft)

D, apa+anya+gyerek beül a kocsiba és ~600Ft-ért megjárják az utat még akkor is ha 10L-t fogyaszt a kocsi (nem fogyaszt! ;) ), igaz dugóban kell araszolni ...apa ideges.

(#2025) stangli


stangli
senior tag

Ismételten lecsap a BKV, ezuttal nem a bliccelőkre, hanem a kisboltosokra :F [link]
hát igen szüksége van bp-nek még1bevásárló központra, egyáltalán nem lehet dunát rekeszteni velük, egyáltalán nem zárnak be miattuk a belvárosi kisboltok, ahol még embernek nézték a vásárlot...

spirit007: tökéletesen egyetértek veled :R nem csak az utazás/olcsóság, hanem maga a közérzet is számit... kik vesznek körül a bkv járatain? csövesek? viselkedni nem tudó kisebbségiek? mekkora a bevásárol cumó nagysága? ellépve a pénztártól kiver a víz az embert, hogy hogyan is ér haza stb... pfff.. én ha tehetem akkor taxit részesítem előnybe ilyen bevásárlások alkalmával, söt mostmár az éjszakai szórakozásaim alkalmával is taxi, minthogy bkv...

[ Szerkesztve ]

(#2027) stangli válasza Kalandor (#2026) üzenetére


stangli
senior tag

Kalandor PHtárs mikor sétált végig a Rákóczi útón, illetve a nagy körúton? :U
hány bolt zárta be kapuit? és ha már a kökinél tartunk, akkor a kökihez minek bevásárló központ, amikor a határ úti metró megállónál ott van az Euró park? 5-max15perces út gyalog. És nagyon lassan sétálva :)

(#2029) R


R
aktív tag

(#2030) R válasza R (#2029) üzenetére


R
aktív tag

ja igen, hol lehet 6-8 éves használt járművet, az új árának 96%-áért eladni. elképesztő .)

[ Szerkesztve ]

(#2031) stangli


stangli
senior tag

Ha a BKV-nak is drága, akkor mi a fenének kell megvenni? [link]

(#2032) lajafix válasza stangli (#2031) üzenetére


lajafix
addikt

úgy tűnik Demszkyt kihagyták a buliból...

Rock'n Roll

(#2033) stangli válasza lajafix (#2032) üzenetére


stangli
senior tag

tervbe is vette Antal Attila fizetés csökkentését, most hogy kihagyták egy ekkora buliból :DDD

(#2034) Lator válasza stangli (#2033) üzenetére


Lator
tag

Csak duma és lufi mint mindíg! :W

Már leszoktam arról, hogy olyanokkal vitázzam akiknek nem adok a véleményére!

(#2035) rocket


rocket
nagyúr

Erdekes meg egyik nagyobb hirportal se kattant ra a temara de multhet eleje ota megint tobb regi villamos is jar a 4-6os vonalan, erdekelne miert, mert igy infok nelkul en azt gondolom, hogy eleg sok javitason levo combino van ezert jarnak a regi villamosok is mert nem lenne eleg szerelveny.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2036) stangli


stangli
senior tag

elhatározták és meglépik az év második felétől... és mit? na mit? hát a járatritkításokat :W [link]

(#2037) nyunyu válasza rocket (#2035) üzenetére


nyunyu
félisten

Masik forumokon azt irjak, hogy nekialltak beszerelni az 1/3 legkondit, azert jar 2 Combino helyett ICS.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2038) stangli válasza stangli (#2036) üzenetére


stangli
senior tag

és meg is van, hogy mely járatokat ritkítaná a BKV... lehet csemegézni… a pozitívum, több autó jöhet a városba, hisz kevesebb busz ,eg troli lesz az utakon :U http://index.hu/politika/belfold/budapest/0221bkv/

(#2039) stangli válasza stangli (#2038) üzenetére


stangli
senior tag

fene a linket nem kapta be elsőre… íme, másodszorra csak bekapja [link]

(#2040) lajafix válasza stangli (#2039) üzenetére


lajafix
addikt

"2007-ben 16 milliárdos volt az éves deficit"

:Y :C

Rock'n Roll

(#2041) R válasza stangli (#2038) üzenetére


R
aktív tag

jaj, ez a 86-os busz a mumusuk :D

(#2042) R válasza R (#2041) üzenetére


R
aktív tag

(Nota bene: a 86-osnak is nemrég hosszabbították a most kinyírandó déli felét, és kidekorálták a csilivili, gps-es utastájékoztatókkal.)

(#2043) Jarod1


Jarod1
addikt

hallom hogy a BKV-nál is próbálják ugyanazt csinálni mint Miskolcon, járatritkítás, járatmegszüntetés.. de ezzel nálunk kevesebb a bevétel is az MVK-nak, és mellesleg vamami Pesti F** csinálta a tervet...

(#2044) nyunyu válasza stangli (#2038) üzenetére


nyunyu
félisten

és meg is van, hogy mely járatokat ritkítaná a BKV... lehet csemegézni… a pozitívum, több autó jöhet a városba, hisz kevesebb busz ,eg troli lesz az utakon :U

Tegnap voltam dokineninel, mert mar ket hete halalomon vagyok, alig kapok levegot, kapar a torkom ezerrel, azt hittem hogy ledontott az influenza, de kiderult, hogy semmi komoly, meg torokgyulladasom sincs, csak a jofele belvarosi szmog okozza :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2045) stangli válasza nyunyu (#2044) üzenetére


stangli
senior tag

Tegnap voltam dokineninel, mert mar ket hete halalomon vagyok, alig kapok levegot, kapar a torkom ezerrel, azt hittem hogy ledontott az influenza, de kiderult, hogy semmi komoly, meg torokgyulladasom sincs, csak a jofele belvarosi szmog okozza

és amit a BKV-nak köszönhetsz :(

(#2046) Makaveli válasza stangli (#2045) üzenetére


Makaveli
senior tag

Nem csak a BKV-nak, szerintem... Sajnos.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#2047) stangli válasza Makaveli (#2046) üzenetére


stangli
senior tag

akkor minek köszönhető? ha majdnem annyiba kerül maga a bérlet ára mintha autót venne a maga a tömegközlekedő akkor kinek köszönhető? és nem csak a bérlet árát kell nézni hanem maga az időt is hisz az időt pénzbe lehet mérni...

(#2048) lajafix válasza stangli (#2047) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem már soxor volt téma a finanszírozási modell, az hogy az adónkból lófasz jut közlekedésre. Persze nem akarom menteni a BKVt, nem a leghatékonyabb cég finoman szólva és a változó igényeknek abszolúte nem mennek utána.

De azt ne fogadjuk már el, hogy csak azért kell autóval járni Budapesten, mert a BKV szar. Van ebben rengeteg kényelem is.

Rock'n Roll

(#2050) Pacák


Pacák
senior tag

Szvsz Hagyó Úr kis tévedésben van. A BKV közel 200millió forintot akaszt le a Budaörs Önkormányzatától azért, hogy szerződésben meghatározott mennyiségű és minőségű járatot üzemeltet itt. Ha most ők úgy gondolják, hogy megszűntetnek/összevonnak járatokat, akkor lehet, hogy az itteni Önkormányzat ezt szerződésszegésnek veszi - ennek megfelelően nem fizet a BKV -nak -> GO TO sóhivatal. Szvsz a budaörsi járatok ügyében ugyanis semmi döntési joga nincs Budapestnek - ez csak a BKV és Budaörs biznisze.

Nuclear launch detected

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.